קווים לדמותו של הטירוף

In כללי

העיתונות, האוהדים, העם, החייזרים, כל העולם פתאום מתעסק בליברפול, וכמובן בילד ההוא מדימונה (אני חושב שיש דבר שבניון עוד לא עשה, וזה להבקיע גול ניצחון נגד יריבת האימון שלנו, כמחווה הומנית לדורפן), ואיך זה שהפכנו מהקבוצה הכי משעממת בפלנטה לקבוצה מוטרפת, התקפית, בידורית, והאם בכלל בניטז עומד מאחורי מתקפת הטירוף הזו? ומה בעצם קרה בשני המשחקים האלה מול צ'לסי וארסנל? כמובן שאני רק אוהד ומולטי פלצן. אני יכול להציע תובנות, לא לספק תשובות, אז הנה הן:

1. סוף העונה – יש אנרגיות מסוימות שהן אנרגיות סוף העונה. יש יותר לחץ, יש יותר אמוציות ויש גם יותר עייפות. זה כמו לקחת את העונה והלשוות אותה למשחק אחד: אתה מתחיל מתוכנן, זהיר, קפדן, הדינמיקה שמתפתחת לוקחת אותך למקום אחר, ובסוף הכל יכול לקרות. הדבר הפרשני הכי חכם שאלון חזן (ההוא מה-69 הופעות לסטיבן וורנוק) אמר פעם היה על הדקות האחרונות, בתור אקס כדורגלן: מה שקורה במשחק בדקות האלה לא דומה לשום דבר, זה קצב אחר, זה אנרגיות אחרות, זה עייפות, אתה שוכח מה שהמאמן אמר לך והולך לפי עצמך והקבוצה והקפטן והצעקות והקהל. אולי זה מה שקורה לנו בסוף העונה; בניטז זהיר ומחושב כהרגלו, אבל הקבוצה היא יישות חיה, וזה מוביל לתובנה מספר 2.

2. שליטה: בניטז במובן מסוים איבד את היכולת לשלוט בצורה כמעט הרמטית בקבוצה שלו. נכון, אף פעם אי אפשר לשלוט ככה, אבל בניטז חי בתחושה שהקבוצה היא יישות מדויקת, אולי מדויקת מדי, 12 דקות צריכות להספיק לבאבל להכריע משחק, 30 דקות סטיבי חייב לנוח, הוא חי בחישובים, הוא משליך אותם על הקבוצה. בשני המשחקים האחרונים הוא לא השכיל לעצור את הקבוצה בשלב מסוים (2:1 נגד צ'לסי, 2:1 נגד ארסנל) ונניח להכניס את לוקאס, להרגיע את הטירוף. הוא אולי רצה, אבל זה ברח לו, הוא גם אולי היה עבד לתכנות שלו עצמו: אתה לא עושה חילוף לפני דקה 70.

3. זה מצער לחשוב ככה, אבל במובן מסוים, יש לי תחושה שהעונה הזו תהיה האקספוזיציה, התשתית, הכוח של האליפות שניקח בעונה הבאה..

35 Comments

matipool 23 באפריל 2009

לא יודע לגבי העונה הבאה . אני מזהה בכל מיני מקומות איזו אקסיומה שאם לא העונה אז העונה הבאה זה בטוח שלנו .
השתפרנו , אנחנו במאבק האליפות באפריל וכו' וכו' .
לא יודע ולא בטוח בזה בכלל . מי יודע מה יקרה בעונה הבאה ואיך יתחזקו הקבוצות האחרות .
רוצה לאמר – אנחנו צריכים את האליפות העונה . אם יש "מגיע" אז היא מגיעה לנו . צריך לנצח את כל מה שנשאר ולקוות שההם יבעטו איכשהו בדלי שלהם .
אני לא יודע אם אני ממש מאמין בזה אבל אני רוצה . כל כך רוצה .

איציק 23 באפריל 2009

MATIPOOL,

אני אתך, הלב משתוקק, הנפש קוראת,

אליפות!!!

בני תבורי 23 באפריל 2009

אם אני מבין נכון את מה שקורה מסביב בין הגדולות באנגליה, אז אנחנו במצב הכי טוב. הסגל של צ'לסי קשיש, כנ"ל אצל המאנקס, שם המנג'ר כבר מחכה לשבור איזה שיא כדי שיוכל ללכת הביתה והכוכבים הגדולים הולכים לריאל והביתה, לארסנל יש מועקות כספיות שיקשו על בניית סגל עמוק ויציב ובצד העשיר של מנצ'סטר לא יקרה בשנה הבאה כלום גם אם מוריניו יגיע עם שק של מטבעות זהב. זה לא מבטיח כלום, כמובן, אבל אם המגמה תישמר, הכל אפשרי. לגבי בניטז, אני נותן לו קצת יותר קרדיט. נראה לי שהוא מתחיל להבין היכן הוא נמצא ואם הוא מאחורי היוזמה לשלב את המלך, אז הוא לא רק הבין, הוא הפנים. בקשר לאלון חזן, למרות ההתפלצות המוזרה, מה שהוא מספר מזכיר לי סצנה בלתי נשכחת נגד ריאל, כשאחרי השער השלישי בניטז קם מהספסל וסימן לחברים להירגע, וחטף מבטי רצח מכמה מהם…

רועי 23 באפריל 2009

הכן הלב והראש דורשים ורוצים אליפות עכשיו. רק זה חסר שסמוק הלחיים הסקוטי ישווה את זה של יריבית האימונים לשלנו.
כרגע אנחנו משחקים לא רע בכלל שותפים את המשחק אבל לא מבקיעים מספיק. כן כן. אם אתה בועט קרוב ל-30 בעיטות 6 חייבות להכנס ולעבור את קוו השער. עדיין אי מאמין בסיטי ובתותחנים שינסו לעזור לנו ולעצמן. ואלי גם התרנגולים ?
הכל מקרה זה עוד לא גמור.
ובקשר למצב כלכלי? גם שלנו לא מי ידע כמה.

אריגיא 23 באפריל 2009

שאלה לאוהדים: האם עבר לכם בראש הרעיון לרכוש את טבז בקיץ? בגרדיאן של היום הוא אומר שהוא מבין שהוא עוזב, הם טוענים שהמחיר הוא באזור 22 מיליון, ולדעתי הוא עונה על כל הפרמטרים.

בני תבורי 23 באפריל 2009

הדבר היחיד שאני מוכן לקבל מהורודים הם הגלייזרים…

יואב 23 באפריל 2009

בני,
אם כוכבים ימכרו(ואני בספק רב אם רונאלדו ימכר) יתפנה כסף רב לרכש. ברור לי שפרגי יהיה מעורב מאד בשוק בקיץ. הקבוצה בוודאות זקוקה לריענון(קאקה וריברי כבר מוזכרים)וכסף תמיד היה(וחוזה אימוץ חדש בדרך). מעבר לזה, ההגנה בגיל הנכון, לא מעט צעירים קיבלו הזדמנות ומתדפקים על הדלת ושני הכוכבים הגדולים רק בני 23.שאתה מדבר על קשישים , אתה בוודאי מתייחס לשלושה.לדעתי שניים מהם ימשיכו לשמש כשחקני רוטציה ולגארי, יש כבר מחליפים ראויים.בנוסף לזה, יש שני חלוצים מוכשרים שמושאלים(קמבל ומאנוצו) שצריך לקבל החלטה לגביהם והאגריבס שחוזר.המצב לא רע בכלל ולא סתם פרגי מדבר על הסגל הזה במושגי-הטוב ביותר שהיה לו.והוא בנתיים לא הולך לשום מקום.
צלסי וסיטי יהיו מעורבות חזק בשוק והקלפים יטרפו שוב, כמו בכל עונה.

אריאל 23 באפריל 2009

יואב, אני לא חושב שאתה צודק – אם רונאלדו יימכר זה יהיה כדי לכסות את החובות העצומים של הגלייזרים.
מה שכן, אני באמת לא יודע אם השנה לא מדובר בהזדמנות חסרת תקדים. בארסנל, הצעירים יקבלו מנה של ניסיון ויוכלו לחזור להיות פקטור ולצ'לסי תמיד יש כסף להביא עוד שחקן או שניים.
וכל עוד הסקוטי באולד טראפורד לא הייתי מספיד את הורודים

יואב 23 באפריל 2009

אריאל,
התאוריה הזאת עוד לא הוכחה כנכונה. במציאות, הגלייזרים מגבים בכסף את פרגי כל קיץ, בניגוד לתחזיות השחורות.החובות גדולים(מהיום הראשון שהם קנו את יונייטד) אבל גם ההכנסות שוברות שיא כל עונה מחדש והרחבה נוספת של אולד טראפורד גם עומדת על הפרק בעתיד…
ואולי אתה צודק.
אבל גם ללא כסף ממכירת רונאלדו, יהיה לפרגי תקציב מסויים ולשמחתי,הוא צריך תיקונים קטנים(גם ליברפול באותו מצב).

גיא אלון 23 באפריל 2009

ובכן,
משאלתכם לאליפות מובנת, ואפילו נוגעת ללב.
הרי כל מי שנמצא בכדורגל יותר משנה יודע ש"מגמה" אינה אומרת כלום לגבי העונה הבאה. תיתכן אפילו תופעה הפוכה של "אם בעונה כזו גדולה לא לקחנו אפילו תואר, אז מה הטעם ?".

אני חושב שהקפיצה שלכם השנה נובעת מהבשלה של הסגל הנוכחי וביטחון עצום שיש לו בעצמו.
יחד עם זאת, הקוף עדיין יושב על כתפיכם. היכולת לשחק ולנצח כשהכסף מונח על השולחן עדיין מוטלת בספק.
אמר אתמול מישהו חכם שאתם הקבוצה הראשונה שהצליחה להפסיד פעמיים 4:4, ועוד בתוך שבוע.

Motti 24 באפריל 2009

ולחכות עוד שנה? ולעבור עוד שנה כזאת?
לא תודה, השנה אנחנו לוקחים אליפות… כי אנחנו טובים יותר. כי ניצחנו את המאנקס וצ'לסקי פעמים בליגה. כי למאנקס יש משחקים יותר קשים.

וכי האלים אוהבים אותנו

רונן דורפן 24 באפריל 2009

אריאל – רונאלדו אולי יימכר, אבל זה לא יהיה לשם חובות. פשוט מדובר ברמות שונות של כספים. אם רונאלדו יימכר שלושים אחוזים מהכסף הולכים ישר למסים (משהו כמו השבחה), אז יישארו להם 40-50 מליון, ומתוך זה ייאלצו לקנות לו איזשהו תחליף. בהתחשב בהכנסות שהוא מייצר – אין בכך כדאיות.
העניין הוא כזה (וזה נוגע גם לליברפול). בעלי החוב הם הבנקים. הם אוספים כל שנה ריבית שנתית בעוד הקבוצה עצמה היא הערבון להלוואה. אם רמת ההכנסות נשארת גבוהה הם ממשיכים לקבל ריבית גבוהה והכל בסדר. התשלום המשמעותי הבא על הקרן הוא ב2013. אם רמת ההכנסות תרד אולי הגלזרים לא יוכלו לשם, והקבוצה גם תרד בערכה. למלווים אין שום אינטרס בכך.
זה לא אומר שרונאלדו נשאר – אבל לא החובות יובילו למכירתו.

בני תבורי 24 באפריל 2009

גיא אלון,
לך קל בוודאי להזדהות עם משאלתינו לאליפות, זה מצב מוכר לך אלא אם נולדת בסוף האייטיז. איך שלא יהיה, משאלת לב אינה מעשה מגונה.
נכון שמגמה לא אומרת כלום על העונה הבאה, אבל גם ההיפך, מוגזם.
והקוף, אגב, אינו כה כבד בניגוד למה שאתה חושב. הוא מעיק ומאט, אבל את מה שקורה אצלנו כבר ארבע שנים ושהגיע לשיאים מטורפים כבר העונה גם פיל לא יעצור. הגברת השמנה מחממת את הגרון.

אסף THE KOP 24 באפריל 2009

תבורי –

היום קמתי בבוקר (יקיצה טבעית), שתיתי שוקו, הנחתי את "ילדה רעה" של שרי ונילה במערכת, שיר 7 – "ליברפול"… אני לא מכיר הרבה דרכים טובות יותר להתחיל את היום !

האם יש מצב לשמוע את השיר גם בתוכניתך ?

ynwa

גיל מזימבבואה 24 באפריל 2009

עמיחי לדעתי אתה צודק , נדמה לי שגם ציינתי את זה כאן, המשחקים האחרונים של ליברפול הם לא רפא, אולי עכשיו הוא יאמץ את השיטה אבל לבטח זה לא הוא.
בני – אתה טועה בניתוח הסגל של ליברפול מול יוניטד, ליוניטד יש סגל צעיר וטוב עם המון אופציות לעומת זה לדעתי ליברפול תיפול ותקום על גרארד (שני משחקים אחרונים חשובים הוא לא שיחק, ליברפול תיקו) וטורס שבמידה והוא נפצע אין לליברפול פתרון.

amichai 24 באפריל 2009

רונאלדו יימכר כי הוא רוצה לריאל מדריד. ספק אם הם יביאו מישהו ברמתו, פשוט מהסיבה הפשוטה שאין כל כך. קאקה אם יילך זה יהיה לריאל או לסיטי. ריברי נעול על ברצלונה, ובכל מקרה יצטרכו שניים לפחות למלא את החלל

גיל מזימבבואה 24 באפריל 2009

עמיחי שאלה לפוסט הקודם, האם בעיני אוהדי ליברפול דלגליש יותר נערץ מקיגן?

אסף THE KOP 24 באפריל 2009

עמיחי –

יונייטד ניסו להביא תחליף לרונאלדו – את ברברן-טוב. זה לא כל-כך הסתדר, ברברן-טוב נתגלה כמגה-פלופ ולדעתי הוא יחזור לשחק עם רובי קין בהקדם.

פרגוסון יודע היטב את החשיבות של רונאלדו לקבוצה. היא אפילו מאפילה על זו של ג'רארד בליברפול. אני לא חושב שיש להם תחליף לנוכחות שלו. אם הוא יעזוב לריאל הם יהיו בברוך גדול.

לגבי כל שאר ההשוואות, אין הסדל מהותי בממוצע הגיל של הסגלים, והצעירים של יונייטד בטח שאינם טובים מאלה של ליברפול.

משיחות עם חבריי אוהדי היונייטד, אני יודע שהדבר שהם הכי חוששים ממנו הוא היום בו פרגוסון יפרוש, ובצד. זו העמדה היחידה בין הקבוצות שבא אין לליברפול תשובה לעליונות של היונייטד.

straw_donkey 24 באפריל 2009

אריגיא,

לא רק שהבאה של טבז עברה בראש, יש מצב שזה עבר גם אצל המאמן שלנו בראש…

http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/football/premier_league/article6157813.ece

אני חושב שאם זה יקרה זכינו בשחקן מצוין מהסוג שאנחנו צריכים, מה שנקרא 'משנה משחקים'….

straw_donkey 24 באפריל 2009

ועוד מאמר נחמד, הפעם פרי עטו של אוהד, על הקבוצה המשעממת שלנו…

http://timesonline.typepad.com/fanzine_fanzone/2009/04/boring-boring-scousers.html

בני תבורי 24 באפריל 2009

גיל מזימבבואה,

לא ממש ניתחתי את הסגל שלכם, אבל גיגס, נוויל וסקולס די קרובים לפנסיה. היחיד אצלנו שמתקרב לגילם הוא קראגר, שמשחק בהרכב לאורך העונה יותר משלושתם יחד ויש לו מחליפים ראויים ביותר. ההגנה שלנו צעירה בהרבה משלכם. השוער שלנו טוב כמו שלכם וצעיר הרבה יותר. נכון, טורס פצוע משאיר אצלנו חור ענק שהעונה לפחות, לא הצלחנו לסתום. מאידך, יש במילואים כמה שחקנים, בניהם חלוצים, שמסומנים כפוטנציאל לפחות כמו הצעירים המוכשרים מאוד אצלכם.
חשיבותו של ג'רארד ידועה, אבל לומר ששני משחקים חשובים נגמרו בתיקו בשל היעדרו, זו חכמה בדיעבד. יש הטוענים כי נוכחותו על המגרש מצרה במידה מסוימת את צעדיו של בניון למשל, שאת חשיבותו ותרומתו לקבוצה בחודשיים האחרונים ראינו כולנו. אגב, ג'רארד נשאר בליברפול, רונאלדו כנראה הולך.
הסגל שלכם צעיר ומוכשר ביותר, אבל כמו אלה שלנו, גם עליו מוטלת חובת הוכחה. במשפט מסכם, בליברפול ישחקו בעונה הבאה יותר שחקנים שמשחקים השנה, מאשר אצלכם. לעניות דעתי מדובר ביתרון.

בני תבורי 24 באפריל 2009

אסף THE KOP

בוודאי שיש מצב לשמוע את "ליברפול" בתכנית. לצורך זה תאלץ לצאת מהבית אל הלילה סחוף הרוחות והקור המקפיא ולהגיע לאולפן עם מוסיקה לשעתיים תמימות…
אגב, הכנס ליוטיוב וחפש קליפ של הגברת שרה את HEROES
תהנה.

amichai 24 באפריל 2009

דלגליש הוא המלך. קיגן סתם מתלהב שהלך לשחק בהמבורג

אמיר 24 באפריל 2009

בשמי המקורי ובגישה אחרת…

החשש שלי לעונה הבאה הוא שתביאו עוד מגה סטאר.
לא ברור לי לגמרי איך בוחר בניטז שחקנים והאם יהיה תקציב בקיץ אבל אם תשכילו להביא עוד שחקן אמיתי לחוד או לאגף אתם תשתדרגו בצורה משמעותית וזאת מבלי להתפרע בדילול הסגל.
כאוהד יונייטד אני חושש ממכם כרגע יותר לגבי העונה הבאה מזו שמסתיימת… לפחות משכנע את עצמי בין השבתות.

גיל מזימבבואה 24 באפריל 2009

בני זה נכון לגבי השלושה, אבל חוץ מגיגס לא לסקולס ולא לנוויל היתה איזה שהיא תרומה לזה שאנחנו במקום הראשון (אשתי מחייבת אותי לכתוב בינתיים, היא עדיין מאמינה).
ג'רארד – אני לא חושב שזה חוכמה בדיעבד, אני חושב שהוא היה מרסן את ליברפול ולא נותן לה פעמיים לשמוט יתרון (כמו שעמיחי ציפה שרפא יעשה), ד"א השיתוף פעולה בינו לבין רוני בנבחרת הוא מדהים, הרבה יותר טוב מאשר רוני ולמפארד, הם כל הזמן מחפשים אחד את השני. הגלייזרים כבר שולפים צ'ק (סתם). הלוואי.
המשפט האחרון שלך הוא בעיקרון נכון, אבל מצד שני שמוריניו הביא לצ'לסי סגל חדש לגמרי הם זכו בעונה הראשונה והשנייה באליפות, ככה שלא תמיד סגל "ישן" הוא יתרון.

גיא אלון 24 באפריל 2009

גיל,
יש מצב שג'רארד היה מרסן את ליברפול עוד הרבה לפני העלייה ליתרון…

אסף THE KOP 24 באפריל 2009

בני תבורי-

אני יותר מאשמח.
בוא נשמור את האופציה פתוחה לליל חורף אמיתי.

הקליפ והביצוע שלה ל-Heroes מרגשים.

ולמשהו אחר לגמרי – חייבים לנצח מחר בהאל ולהפעיל לחץ על היונייטד. אם חלילה נפסיד אנחנו עשויים לתת להם על מגש של כסף גם את ליגת האלופות (הם יוכלו לעלות עם הנוער בליגה).

רועי 25 באפריל 2009

לא רואה הפסד.
הקבוצה משחקת התקפית טוב מאוד. במזל רע לא כבשנו 6 שערים. ההגנה ספגה וסופגת אבל לדעתי אם נראה אותה יכולת כמו נגד ארסנל זה יכול להגמר כואב מאוד לצד השני.
ואני רק מקווה שלא ישחטו לנו תרנגולים בסביבות השעה 2000 מחר(היום עצם). יום כיפור כבר עבר.

גיא וינטרוב 25 באפריל 2009

לא רוצה לפתוח פה, אבל בעוד שאנחנו ניצחנו הערב 3-1, השרימפסים בפיגור 2-0 בדקה ה- 37…

בני תבורי 25 באפריל 2009

השופט החזיר אותם למשחק.

נדיב 25 באפריל 2009

לא מאמין שהיו עושים מהפך נראו רע
עד המתנה של ווב
פרגוסון צריך לתת לו איזה שי
לא סתם בדצמבר ראפא יצא נגד "ההטבות" שהוורודים מקבלים

אסף THE KOP 25 באפריל 2009

המשחקים היום, של ליברפול ושל הורדרדים, מוסיפים עוד נדבך לסברה הרווחת שקבוצות גדולות מקבלות שריקות "נוחות".

במשחק שלנו –

בעיטה חופשית שלא הייתה ולא נבראה הפכה לשער של אלונסו.
קויט כבש גול במהלך שהחל מכדור שניתז מידו של לוקאס.

במשחק שלהם –

פנדל דמיוני.
גול שני ממהלך שהחל במסירה לנבדל.

רועי 26 באפריל 2009

סוף סוף קיבלנו שריקות. מה אתה בוכה?

אסף THE KOP 27 באפריל 2009

רועי, בכדי שגם אתה תבין אני אחזור על זה שוב –

אני לא רוצה שריקות שלא מגיעות לנו, אני כן רוצה את השריקות שמגיעות לנו.

ייתכן ואוהדי יונייטד מרגישים טוב אחרי ניצחון בסיוע שופטים. אני לא מת על זה.

אביעד 30 באפריל 2009

אסף, איך הגעת למסקנה שהשער השני של היונייטד התחיל מנבדל? שער חוקי לחלוטין! ודראן צ'ורלוקה שבר את קו הנבדל…

Comments closed