הערות אחרי האל סיטי

בשביל קבוצות כמו האל מספיק רק מגה סטאר אחד, נניח פרננדו טורס, כדי לפרק אותן לחלוטין, לא משנה כמה ההגנה שלך טובה. ג'רארד הצליח לנוח תוך כדי תנועה. אם נרצה, אפשר לומר "שמר כוחות". בשביל קבוצות גדולות נצטרך את שניהם. מעניין היה לראות שבעצם ויתרנו על קשר אמצע (מסצ'ראנו) לטובת קשר התקפי (ריירה). איכשהו, עוד מעונה שעברה, אנחנו כבר לא קבוצת הגנה. אנחנו קבוצת התקפה. תארים או לא, לפחות אנחנו נהנים. טורס נתן פשוט "שואו" של עונג שבת, וזה מריח כמו עונה גדולה שלו.

ברכות לאינסואה שקיבל זימון לפארסה הלאומית של מראדונה; קצת חיפשתי אותו בגול שספגנו, אבל חוץ מזה גדל לנו מול העיניים מגן שללא ספק יהיה מהטובים בעמדה הזו באירופה. הוא תומך ללא הרף בהתקפה, הוא טכני, ובעיקר הוא חזק ומשחק עם שכל. הוא גם לוקח המון כדורי גובה בזכות הניתור שלו.

גליון ציונים, הקאמבק; ריינה – גול לא באשמתו; ג'ונסון – רגוע בהתקפה, סביר בהגנה; קראגר – עדיין לא לגמרי, סקרטל – עשרות קרנות הוא עולה, ועדיין לא שם גול, אינסואה – תענוג, לוקאס – אין לו מה לחפש 30 מטר משער היריב, זה פשוט מביך; ג'רארד – משחק מנוחה, גול נדיר, בניון – ממשיך לשמור על כושר מצוין, קאוט – בא לעבוד, ריירה – שכונה, טורס – אליל; באבל (נכנס, עיצבן, הבקיע, ובקיצור השפיע), מסצ'ראנו – שמר כוחות, וורונין – לא בכיוון.

34 Comments

אסף THE KOP 26 בספטמבר 2009

משחק התקפה מצוין של ליברפול. טורס עם הכדור מתחיל להזכיר לי את אחד החלוצים הגדולים בתולדות המשחק: רונאלדו (הברזילאי, לא הפורטוגלי המתחזה). יחד עם זאת, ההגנה של ליברפול נראית לפרקים כמו הגנה של קבוצת חובבים והטעויות שלה עלולות לעלות בנקודות ליגה מכריעות. זה פשוט לא ייתכן שכל מצב חופשי באזור הרחבה יהיה חצי גול.

בשבוע הבא יש את צ'לסי בסטמפורד-ברידג'. מדובר באופרה אחרת לגמרי אבל ליברפול היא בין הקבוצות הבודדות בליגה שיודעות איך לנצח שם ואין סיבה שזה לא יחזור על עצמו.

עידו 26 בספטמבר 2009

עמיחי, כל מה שכתבת בינגו, למעט ריירה. אם הוא היה שכונה הייתי מאושר. המחצית הראשונה שלו היתה מתחת לכל ביקורת ולי לאט לאט נמאס יותר ויותר ממנו. אחרי ה11-12 משחקים מעולים שהוא נתן כשהגיע אלינו, הוא רק מתבלבל עם הרגליים שלו כל הזמן.

לקראת צ'לסי שבוע הבא, אני מזכיר לכם שכבר ספגנו 10 שערים והתיאום בין קרא לסקרטל לא עובד, כפי שאפשר היה לראות היום בשער שספגנו.

יוגב 26 בספטמבר 2009

עמיחי,
הלוואי והיית נותן לריירה חצי מהקרדיט שאתה מתעקש לשמר לבאבל. השילוב שלו עם אינסואה לפרקים במשחק(ובמיוחד בשער הראשון) היה תאווה לעיניים. עם זאת, היו לו גם איבודי כדור מרגיזים.
פ"ר,
יכול להיות שההתפלמסות שלנו עוררה את באבל ? אני מוכן במסגרת ההצעה שלי לספור לו אפילו את השער השני היום…
קרא ממשיך להדאיג. אומנם את המסירה לג'ובאני נתן סקרטל אבל ניסיתי להבין בכל ההילוכים החוזרים לאן לעזאזל הוא רץ בשער. הוא רצה לכסות את סקרטל ?
טורס גאון , פשוט גאון. מקווה שלסטיבי יש כוונות לעלות לאוטובוס לסטמפורד ברידג' , טורס לא יוכל לעשות זאת לבד.

יסמין 27 בספטמבר 2009

יוגב, גם לי נראה שבאבל נמנה על הקוראים של חדר הנעליים (אולי צ'יפופו?). אחרת איך אתה מסביר את הפלא שאירע בדקה ה-74, עת בניון מסר לו והתכונן מנטלית לחזור להגנה, אבל הופתע (ובאמת ראו שהוא היה מופתע) כשהוא קיבל את הכדור ממש ישר בחזרה, פשוט הזמן שלקח לבאבל להושיט את הרגל ולמסור, מה שאגב, קרה בגול שלו (כלומר, אי השתהות הסטנדרטי עם הכדור, לא ההתפלאות של בניון), 13 דקות אח"כ.

חוצמזה- לוקאס, נו באמת, אני מקווה שאין שום משחקים עם מסצ' והוא פשוט לא כשיר, כי לוקאס לא יכול לעצור שחקנים כמו ג'אובני, אז בטח שמול צ'לסי והוורודים זה לא מספיק. התכוננתי לחכות את ה12 דקות המסורתיות עד שהוא יגע בכדור אבל כבר אחרי 2:40 דקות הוא עצר עם הידיים את הנ"ל (אין לי כח לרשום את השם שלו כל פעם). גם הגול התחיל כשהוא לא הצליח לעצור אותו, ניסה קצת עם הידיים והתחרט, בטח כדי לא לקבל צהוב, ובסוף קיבלנו גול. אני חושבת שבכלל ספירינג היה צריך לשחק, או לפחות להחליף אותו אחרי הגול הרביעי.

בניטס- תגידו מה שתגידו, ההתקפה של ליברפול היא המקום שכל קשר התקפי באנגליה היה חולם להיות. חילופי מקומות על בסיס קבוע, פטורים ממשימות הגנתיות, מגנים שנמצאים הרבה יותר לידך מאשר ליד הבלמים. מה שכן, לאור היכולת של הבלמים שלנו, אולי כדאי ללכת על מערך פחות נועז במפגשים עם קבוצות טובות ומעלה.

ואיפשהו נדמה לי שהגול המוזר של ג'רארד יחזיר אותו לעניינים. אני מריחה שג'רארד יפתח את העונה מול צ'לסי.

תמיר 27 בספטמבר 2009

מישהו יכל לתת קישור לתקציר של המשחק?

ג'וס 27 בספטמבר 2009

ואף מילה על בניון?
הוא משחק מעולה, מבקיע, מבשל.
אפילו השדרנים נשפכים עליו.

יוגב 27 בספטמבר 2009

אתמול בלילה , אחרי שהאישה והילדה הלכו לישון זפזפתי להנאתי בין ערוצי הספורט השונים ונתקעתי לבסוף על אנגליה-אורוגואי מאליפות העולם עד גיל 20(כן, אני לא כ"כ שפוי, אני יודע לבד).
על רקע נבחרת אנגלית חסרת כישרון ברמה קיצונית, בלט כמו שמש זוהרת בחצות הליל, ילדנו האהוב מרטין קלי. אני מקווה שלרפא אין כוונה לפספס אותו בגלל תחושת מחוייבות לדגן(במקרה שהוא בונה עליו כמגן) או סיפולוקס ואיילה(במקרה שהוא ישתמש בו כבלם). הילד, כמו שאומרים בשכונה , פשוט קלאסה. הוא תופקד כבלם והיה לו חלק לא קטן בשער שהאנגלים ספגו אבל המיקום , השליטה בכדור , הנעת הכדור , השקט הנפשי והנוכחות בכדורים החופשיים ברחבת היריב הזכירו לי בלם אנגלי אחר , שמשחק בקבוצה יריבה וידוע בחיבתו לחיים הטובים ולבחורות ישראליות.
לרפא יש צ'אנס למחוק את שמו מספרי ההיסטוריה שלנו בתור המנג'ר הראשון שלא קידם אף שחקן בית לבוגרים(ספירינג או דרבי לא נחשבים כי הם לא משחקים , אינסואה לא אנגלי). אני מאוד מקווה שכבר ב-CC נתחיל לראות אותו באופן תדיר וגם בליגה אפשר לשלב אותו לפני שהוא יעבור בהשאלה לטרנמיר או יואביל.

גיא וינטרוב 27 בספטמבר 2009

מפלצת – שיחקת אותה! אפשר דבר כזה כל שבת?
תגידו, אני טועה או שצ'ך לא יוכל לשחק נגדנו?

cookie-monster 27 בספטמבר 2009

וינטרוב..האמת שכן, פחות או יותר. הבןאדם שמפרק את MOTD לחתיכות עושה את זה על בסיס קבוע עד כמה שאפשר. הנשמה. אבל שים לב זה כמובן רק עבור משחקי פרמיירליג..

the mighty reds 27 בספטמבר 2009

אולי גם אנחנו נפוך לאימפריה סעודית.

http://www.business24-7.ae/Articles/2009/9/Pages/SaudiprincewantshalfstakeinLiverpoolFCreports.aspx
http://soccernet.espn.go.com/news/story?id=680200&sec=england&cc=4716

—————

רפא בניטס הפך אותנו מתחילת העונה הקודמת לקב' ההתקפה החזקה והדורסנית בעולם.
לא צריך בכלל מש' צירופים או יותר מדיי מהלכים שובי עין, אבל בחוזק והיעילות שלנואנחנו מפרקים ומועכים כל קב' שנקרת בדרכינו ומחמיצים לא פחות רק שימשיך ככה (עוד מטרה העונה לעבור 100 שערי זכות בליגה).

לי-שי 27 בספטמבר 2009

עמיחי, לפני חודש-חודשיים שפכת שבחים על המגינים של האל וסטוק וכינית אותם קצבים שמולם מאבדים נקודות. עכשיו אתה אומר שמולם זו לא חוכמה להבקיע שישייה?

מבחינתי המצב לא השתנה בהרבה מאז שני ההפסדים בפתיחה. הסגל עדיין קצר מדי, וטורס לבדו לא יחזיק את ההתקפה בליגה ובאירופה, פנומן ככל שיהיה. אינסואה הוא תשובה ראויה לעמדת המגן, וג'ונסון ביום סביר עדיף מכל אחד אחר שהיה לנו בחמש השנים האחרונות ביום טוב.

בקשר לקאמבק של באבל, אמרתי בעבר שהוא מצוין וצריך לתת לו הזדמנויות, אבל עדיין כועס על הרצון שלו לעזוב. מבחינתי הוא חייב לנו עונה של 20 שערים לפחות , פיצוי על משגי העבר שלו .

the mighty reds 27 בספטמבר 2009

לי-שי

איזה קאמבק באבל עשה ?

הבקיע בגארב'ג טיים שער מול השוער לבד מ5 מטרים וקינח בכדור טועה שפגע בו ובפוקס נכנס.

amichai 27 בספטמבר 2009

לי שי, לא שפכתי עליהם מחמאות, אמרתי שהם בטח יכסחו את אואן. לא את טורס
יוגב, מאוד מעניין מה שאמרת, אבל לדעתי הוא לא בונה עליו, אלא על דגן. ואז על דרבי

לי-שי 27 בספטמבר 2009

מייטי, כרגע באבל עם שלושה שערים ובישול. שער הוא שער הוא שער. מצידי שיבקיע בכל משחק בשאר העונה עם הישבן השמאלי משלושה מטרים תוך כדי נפילה. אסור לנו להיות בררנים.

cookie-monster 28 בספטמבר 2009

גם בהתחלה באבל עשה יותר טוב בשבילנו כנכנס בתור מחליף…

איציק 28 בספטמבר 2009

ג'וס,
את הגולים ניתן לראות באתר ספורט1 וספורט 2 (זה אותו אתר).

בני תבורי 28 בספטמבר 2009

לי-שי
אתה בוודאי זוכר שהאל וסטוק לקחו לנו את ארבע הנקודות שהביאו אליפות ליונייטד בעונה שעברה?

L.paul 28 בספטמבר 2009

is anybody knows what is going on with the Italian stallion Alberto Aquilani ?

amichai 28 בספטמבר 2009

אקוויליני צפוי לערוך בכורה נגד סנדרלנד. הוא חזר לאימונים

לי-שי 28 בספטמבר 2009

בני,

אם הסגל לא יתחזק, רק השמות של הקבוצות שיקחו לנו נקודות ישתנו. מה גם שעוד לא שיחקנו נגד סטוק.

L.paul 28 בספטמבר 2009

Wednesday, 19 August 2009
Barclays Premier League

—————————————————
LIVERPOOL – STOKE 4 :0

Torres (4)
Johnson (45)
Kuyt (78)
Ngog (90+4)

L.paul 28 בספטמבר 2009

Amichai,
Thanks
where do you get your info. from?

עידו 28 בספטמבר 2009

אני לא מבין למה אתם הולכים לאתרים אחרים כשבאתר שלנו יש ה-כ-ל! מדיונים נרחבים ןמעמיקים ועד קבצי מולטימדיה עכשוויים והסטוריים.
שכחתם שהבלוג הזה הוא חלק מאתר גדול יותר.
בקישור הבא יש את כל השערים של העונה ובפורום בו השרשור נמצא תמצאו עוד המון סוכריות.
http://www.liverpool-il.com/forum/viewtopic.php?t=3082&postdays=0&postorder=asc&start=0&language=hebrew

אם תשימו לב, מצד שמאל של הבלוג, למעלה, יש קישור לפורום וקישור לאתר. תהיו בטוחים שתמצאו לא מעט הפתעות בהם.

לי שי 28 בספטמבר 2009

יצאתי חומוס. נראה מה יקרה נגד סיטי ושכמותן.

יוגב 29 בספטמבר 2009

עמיחי,
אני מסכים איתך לגבי דגן ולכן זה גם מרגיז אותי , שחקן בלי הווה ובלי עתיד בקבוצה שתופס מקום של צעירים.
אני חושב שצריך להשלים עם העובדה שמבחינת רפא דרבי וספירינג לא יהיו שחקנים לגיטימיים והם רק בשלבי דעיכה לכיוון ליגות המשנה. אם הוא היה חושב אחרת הם היו צוברים מעבר למשחק אחד של ספירינג ב-CC נגד קבוצה מהליגה הראשונה. אני חושב שצפיתי ב-80% מהמשחקים של הקבוצה כולל CC ומשחקי מבחן ולא הייתי מזהה את דרבי גם בתמונות , הוא פשוט לא משחק.
לפי משחקי המבחן בתחילת העונה דווקא היחיד שקיבל דקות היה קלי ולכן לתחושתי רפא לא מתכונן לותר עליו עדיין. ייתכן גם שהוא יצטרך להתמודד בכל חוקי השחקנים המקומיים שאמורים להיכנס לתוקף בקרוב וצריך להכין גיבוי מקומי(וזאת גם אולי הסיבה שהוא לא שיחרר את ספירינג ודרבי).

the mighty reds 29 בספטמבר 2009

יוגב.

כתבתי בעבר לגבי החוק הזה שהוא לא ישנה כלום לגבי מעמד השחקן האנגלי.

11 שחקני הרכב + 6 מחליפים יכולים להיות זרים אוטמאטית מעל גיל 21 (זה כבר 17 שחקני סגל זרים בכירים).

לגבי עניין ה3 שנים , הקב' הבכירות ממלאות את האקדמיות שלהם בצעירים מכל רחבי העולם , אז במקום לקנות אותם בגיל 17-16 יקנו אותם בגיל 15 שיחשבו שחקני בית בגיל 18.

לדוגמא:

אינסואה יחשב באוגוסט 2011 כשחקן בית.
ברונה הארגנטינאי שיהיה בינואר בן 18 , יחשב בינואר 2011 כשחקן בית.
פלורה החלוץ הברזילאי בן ה19 וחצי יחשב באוגוסט 2011 שחקן בית.
דאלה ואלה הפיני בן ה18 באוגוסט 2011 כשחקן בית.

אז במהלך העונה הבאה רוב הזרים של קב' המילואים והנוער יהפכו לשחקני בית (ע"ע פאצ'קו-אז'אלה-סן חוזה-נמת שיחשבו כשחקני בית).

בכדי לעזור לשחקנים האנגלים הצעירים היה צריך לחייב בחוק , 7 שחקנים מתחת לגיל 21 שנולדו באנגליה או וולש.

הדבר שיעזור לחוק החדש ששחקנים זרים מיותרים מעל ל17 הנבחרים יאלצו לעזוב,עפ"י המצב כרגע המועמדים להיות ברשימה הם:
דוסנה , דגן , פלסיס , איטנג'ה , אל זאהאר , וורונין , קירגיאקוס , קאבאליירי (בעיקר בגלל דק' המש' המעטות שהם זוכים להיות).

יוגב 29 בספטמבר 2009

מייטי,
תודה רבה על המידע מאיר העיניים והמפורט. האם החוק נכנס לתוקף בתחילת העונה הבאה ?

benzi 29 בספטמבר 2009

מוזרים האנגלים האלו!
מנסים לקדם צעירים מקומיים ועדיין, מתעקשים שלא לדבר ולמיין אנשים במושגים של גזע, מקום הולדה וכיוצא באלו….
לראות את הדברים (אפילו את המשחק, שלא לומר את החיים) במורכבות שלהם??
מאוד לא ישראלי מצידם

cookie-monster 29 בספטמבר 2009

כעוד לא אוקטובר וכשיש דיבורים על עיניני בעלות שוב? פפפט

אריגיא 29 בספטמבר 2009

חוק שמתייחס למקום הלידה הוא חוק שמפלה על בסיס לאום, ולא עובר באיחוד האירופי. לכן כל המעקפים בנוסח שחקני בית שאומנו במדינה (אבל לא חשוב איפה נולדו).

רועי מ 29 בספטמבר 2009

באבל כמו נפאוליון
באתי ראיתי כבשתי.
ממש נפלא.

איציק 29 בספטמבר 2009

זה המשחקים שאני פשוט שונא את רפא בניטז. איזה עינוי הוא מעביר את השחקנים ואותנו. איך אפשר להשתמש בצורה כזו אוולית בשחקנים.
פאביו אוראליו ולוקאס באמצע?????
ביום שבת ניצחנו 6 1 למה אבל למה לשנות.
נתנו את המשחק לאיטלקים.
אני שונא להפסיד אבל יותר שונא להפסיד כמטומטמים

Comments closed