גוראן פנדוב (רשימת מכולת לינואר, חלק א')

In כללי

קשה לי להתייחס למשחק מול וולבס, גם כי אולי עמיחי ירצה לעשות את זה מחר, גם כי השוער שלהם דומה מדי לריינה (במראה ובחולשה לכדורי גובה, למרות שהכדור המסובב של אינסואה היה גדול), וגם כי קצת קשה לקבוע דברים ע"פ משחק מולם, ובכל זאת, כמה הערות:

1. בניון הרבה יותר טוב בימין, אולי כי זה מאפשר לו לחתוך בקלות יתר למרכז. מה שלא יהיה (הוא אפילו נהייה הנציג שלנו אצל השופטים!), זה מצריך מחשבה (אולי קאוט כחלוץ שני/אס מהספסל?).

2. ג'ונסון יהפוך להיות רכישה טובה אם הוא יפסיק להיות אבן הבוחן של קבוצות במבדק האם הם קבוצות תחתית (מול קבוצות תחתית ג'ונסון הוא כלי התקפי נהדר וכשל הגנתי שלא ממומש, מול החזקות הוא כשל הגנתי שממומש) ויתחיל להיות הבאנקר של קפאלו, או לפחות להתחיל להצדיק את השם של העמדה שלו במגרש.

3. התחייה של ג'רארד (לפחות מבחינת הדינמיות), יכולות המשחק של אקווה מן – בוא נחכה לאסטון וילה בשלישי.

4. לוקאס- נתן את המעט שיש לו וקיבע סופית את העובדה שהוא ומסצ'רנו (או כל קשר מרכז שדה עם אוריינטציה הגנתית בלבד) פשוט לא יכולים לשחק ביחד, אלא אם כן הקבוצה השניה קיבלה אדום לא מוצדק ובא לנו על פייר פליי.

5. ההגנה שלנו- דורשת פוסט מיוחד, אבל גם זמן. אגר יהיה אחד הבלמים הכי טובים בפריימר ליג ובכלל, על אינסואה אנחנו עדיין משלמים שכר לימוד (מקווה שזה ישתלם פעם).

ולעיקרו של הפוסט- בימים בהם אנחנו נדרשים למכור בשביל לקנות (לא שזה רע בהכרח, צריך להיפטר מהספחות, והרטה ברלין נמצאת 10 נקודות מתחת למיים, אולי זה הזמן להרים טלפון), ומאידך, בין הדברים שחסרים לנו בדחיפות נכלל חלוץ שני. כזה שיסכין לעובדה שחלק מהעונה תעבור עליו בישיבה על הספסל (בוא נשכח מטוני), כזה ששיאו לא מאחוריו (בוא נשכח מטוני 2 ומההולנדי), כזה שלא ידרוש שכר שערורייתי (טוני 3 ההולנדי2), כזה ששיאו לא יהיה הרבה מאחוריו (טוני 4 ההולנדי 3), וכשהוא ילך, יהיה סיכוי סביר שאפילו נרוויח מזה (טוני 5 ניסטלרוי 4). ובכן, גוראן פנדב שוחרר בשבוע האחרון מלאציו, לאחר ייבוש ממושך בידי המקבילה האיטלקית של חסוס חיל. אחרי 5 שנים שבהם כבש בערך כל 3 משחקים (בערך 10+ שערים ב30+ משחקים לעונה), סוחב את הקבוצה שלו להישגים לא רעים עבור הסגל שלה  (הגביע האיטלקי, הופעות נחמדות באופ"א) ובוחר לחדש חוזה, למרות התעניינות חיצונית מקבוצות קצת יותר טובות מלאציו. גוראן פנדב, שהאתר שלו מסרב לעבוד באותה נחישות שהשיער שלו מסרב לצמוח, יכול לשחק גם כשחקן מאחורי החלוץ, או אפילו בשמאל, לפחות לפי אחד האתרים שנמצאים בטופ 10 של גוגל, הוא הוא הפיתרון שלנו. שום רובי קין ושחקנים ב 120000 ליש"ט לשבוע שיעשו פרצופים, זה האיש שלנו, וכל זה, אפילו ללא התחשבות בביקוש שיווצר לחולצות של ליברפול במקדוניה.

לגבי הקשר השמאלי, עוד לא התקבעתי, למישהו יש רעיונות (ובבקשה ריאליים)?

4 Comments

אסף THE KOP 27 בדצמבר 2009

יסמין (?),

מפריע לי שליברפול מצליחה לנצח קבוצה כמו וולבס, באנפילד, רק לאחר שמרחיקים לה שחקן. לא היה חסר הרבה שנגמור את המחצית בפיגור של 2 שערים.

בצד החיובי – דניאל פאצ'קו. איזה יהלום, איזה יופי של שחקן. שהוא נכנס, פתאום ראינו ליברפול לטינית, ליברפול של דאסל-פסים קצרים וחכמים. השמועות אומרות שהוא מחולל ניסים גם במילואים. אולי אפשר להחזירו לשירות קבע ?

יסמין 27 בדצמבר 2009

אסף- אכן, זאת הייתי אני (שכחתי לציין בסוף).
לגבי פאצ'קו- אני לא סגורה, כי אחרי הגול של בניון השארתי את הטלוויזיה דלוקה אבל לא ממש הסתכלתי. בכל מקרה, מאחר ומדובר ב6-7 דקות בסוג של גארבג' טיים מול קבוצת תחתית, הייתי מעדיפה לחכות קצת.
לגבי העובדה שהיינו צריכים הרחקה של שחקן בשביל להבקיע- אני מעדיפה להסתכל על הצד החיובי, שהוא הכדורגל התוסס יחסית ששיחקנו, בכושר הנוכחי של השחקנים שמובילים לנו את ההתקפה, וכשרפא דובק ב 4-5-1 (אם כי, לפחות עם אקווה מן במרכז המגרש), גם גול 1 מול 10 שחקנים של וולבס זה משהו.

ס"ר- אתה באמת מדמיין את מאטה מועבר בסכום שהוא מספיק נמוך כדי שנוכל להרשות לעצמנו, ומאידך מספיק גבוה כדי שכל שאר הקבוצות שמחפשות חיזוק בינואר יוותרו? חוצמזה שאנחנו לא בדיוק אופציה לוהטת בימים אלו.

ישר עד ביירות ותשאלו שם 27 בדצמבר 2009

אני כבר שנתיים מפנטז על מאורו סראטה שיבוא לאנפילד. צעיר, גולר, מהיר, גולר, וירטואוז, גולר. גולר כבר אמרתי? ואולי הכי חשוב-מכיר את הפרמייר ליג ונתן תקופה מצויינת בברמינגהאם לפני שעבר ללאציו.

הלוואי שהיה לנו כסף להביא את לוצ'ו גונסאלס לאגף שמאל. אחד השחקנים האהובים עלי-גם עושה הגנה, גם טכני, גם תורם גולים, גם מנוסה. עד שהוא עזב את פורטו היה מותר לפנטז עליו, עכשיו כשהוא בצרפת זה לא נראה כאילו סדרי הגודל של הכסף שליברפול מוכנה להוציא הם בכלל באיזור שלו. או של ליצ'ה לופז שגם אותו הייתי מאוד שמח לראות אצלנו.

וכן. יש לי פטיש לשחקנים ארגנטינאיים.

Comments closed