רוח חיים

עמיחי התוודה בפני שאין לו מה להגיד יותר. האמת אני יכול להבין אותו. לפעמים למרות שאתה אוהב משהו פשוט הנושא ממצא את עצמו ואין כוח יותר לכתוב על זה.אבל כמו שיסמין כתבה בפוסט הקודם, פה זה המקום הכי טוב בעיר להיפגש אחרי משחק ואני מתנדב לנסות להחיות את הבלוג.

זמני מועט כך שכל עזרה מצידכם תהיה מבורכת. כל מי שמרגיש שיש לו איזה מאמר לפרסם שישלח אלי. אני מבחינתי אנסה לשדרג את הבלוג גם מהבחינה הטכנית כך שיהיו לו את האפשרויות החדשות שמערכת הבלוגים מציעה. העיקר שננצח את ווסט ברום ונעלה מעל הקו האדום…

בינתיים החדשות הגדולות של היום הוא שהחתמנו שחקן במקום זה שברח לברצלונה. ראול מיירלס הוחתם מפורטו תמורת £11.5 . אז אולי המצב לא כזה גרוע אם הכסף שנכנס מברצלונה הולך לרכש ולא לכיסוי חובות? אפשר לצפות בשחקן פה:

אסף שלום

30 Comments

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 29 באוגוסט 2010

nothing bad happend yet!

1:1 with arsenal
and 3:0 to city

won all the games in europe

we have to kill w.brom

לי-שי 29 באוגוסט 2010

משחק בבית מול ווסט ברומיץ' חייב להגמר בהפרש שני שערים לפחות. כל דבר אחר מעיד על קבוצה לא מתואמת.

לי-שי 29 באוגוסט 2010

התקפה יפהפיה, אין מילה אחרת. פשוט, קל. גול! רק שטורס לא ייפצע.

Captain Gerrard8 29 באוגוסט 2010

באבא ימים –

כל היופי בבלוג אישי זה שאתה יודע מי הבן-אדם שכותב את הטורים האישיים. למשל אנשים כמו איציק אלפסי משלנו ( http://geshemalfasi.com/ ), רונן דורפן, אבי מלר וכו' …

אנחנו מאבדים את היופי והאיכות של הבלוג הזה. אני חושב שהרוב פה יסכימו איתו בזה. ההודעות של יסמין זה כמו הודעה שכותבים בפורומים שלנו. כל אחד יכול לרשום את זה. אין לה שום insight מעניין כמו שהיה לעמיחי. אבל זה קצת פחות חשוב במצב הנוכחי.

לסיכום, תרגיע את הטון שלך " non of your fucking business" . יציאה ממש לא במקום . אני לא רוצה לחשוב מה הייתי עושה אם הייתה אומר לי דבר כזה לפנים.

אסף 29 באוגוסט 2010

אתה צודק – גם אני אהבתי לקרוא את עמיחי והייתי רץ לקרוא אותו אחרי כל משחק.

קשה למצוא מחליפים אבל צריך לתת להם זמן למצוא את הקו שלהם. יסמין עשתה עבודה טובה מאד לטעמי.

לי אישית יהיה חבל אם הבלוג הזה יעלם

גמאני 29 באוגוסט 2010

גם לדעתי(עד כמה שהיא נחשבת מאחר ואני אוהד יונייטד מוצהר) יסמיןן עשתה עבודה טובה מאוד בפרישה בקודמת של עמיחי

חוץ מזה הוא עוד ישוב-אם לא על ליברפול אז יכתוב על נבחרת הסופרים

יסמין 29 באוגוסט 2010

קפטיין ג'רארד- וידוי קטן ומחוייב המציאות לפני- אתה היחיד מבין דרי הפורום הזה שאני ממש לא סובלת. הסלידה שלי כלפיך נובעת גם מהמישור האישי (מודה) וגם מסגנון הכתיבה שלך. ועכשיו לעניינך-

גם אם אנשים (ואני בינהם) רצו לקרוא מה עמיחי כותב על המשחק, אני חושבת שרובם נשארו אחרי כדי להתעדכן בשחקנים מהליגה השנייה בפורטוגל שמייטי מצא בשביל החור במרכז השדה, או על ההתפתחות האחרונה בויכוח לגבי בניטס (כשעוד היה), או אפילו מה יואב השרימפס חושב על הסיכוי שלנו (כשעוד היה) לקחת ליונייטד את האליפות. אני חושבת שגם עמיחי שם לב לעובדה שזה הפך להרבה יותר מבלוג של אדם יחיד שמפרסם את דעתו.

לצורך העניין, אם עמיחי היה כותב וכולם קוראים, בטח שלא הייתי מוצאת עניין בלהחליף אותו שנה שעברה, או בלפרסם פוסט אחרי שהפוסט האחרון של עמיחי נהייה יותר ארוך ממוסף לחג.

דבר אחרון לגבי הכתיבה שלי פה- למקרה ופספסת, עמיחי ביקש ממני לכתוב פה במקומו בשנה שעברה. אולי הוא מצטער על זה בדיעבד (למרות שלא נראה לי), אולי אנשים פה סבלו (אם כן, הם עשו את זה בשקט) והמחמאות בהתחלה ובסוף היו מזוייפות, ניחא. מעולם לא טענתי שאני כותבת יותר טוב מכל אחד אחר פה, מעולם לא טענתי לזכויות יתר או דברים בסגנון, כל מה שעשיתי היה להמשיך לכתוב על ליברפול, פשוט בפוסט הראשי- אם יש לך טענות, אני חושבת שעמיחי הוא הכתובת.

לי-שי 29 באוגוסט 2010

היה משחק ממש טוב שלנו, לכן אתייחס בקצרה לסוגיית הכותב/ת/ים ואמשיך:

יסמין עושה עבודה מעולה, לא פחות מעמיחי. לא משנה לי אם אקרא אותה או אותו, היות והבלוג הזה מזמן איננו בלוג של יחיד אלא של כל כותביו ובזה קסמו וייחודו.

קפטיין ג'רארד – ראשית, תתבייש שאתה קורא לעצמך בשמו של האיש הנאצל הזה. שנית, לא שאני מבין איך בכלל יש לך חוצפה להעביר ביקורת על כתיבה של מישהו מבלי לעשות הגהה בסיסית על מה שאתה כותב, אבל בעצם זה לא מעניין אותי כל כך.
את עבריינות המקלדת שלך תשמור לאנשים בגילך, נניח 15 וחצי. ולא, תודה, אל תענה לי.

ווסט ברומיץ' נלחמו במשך כל המשחק, ומנגד טורס וקאוט הרימו מבצע מצוין מהצד השני. כמובן שהייתי שמח לולא טורס החמיץ הזדמנות פז ממטר וחצי, אבל אי אפשר להיות גרידים בשלב הזה. פאולסן הורגש מאוד במשחק ולדעתי יורגש עוד יותר ככל שנתקדם במהלך העונה. רק למה להכניס את באבל? לא עדיף פאצ'קו?

משחק נהדר. תביאו עוד כאלה.

איציק 29 באוגוסט 2010

יש רק דבר אחד לעשות בבלוג הזה –
לשוחח על ליברפול ועל מה שמסביב לה.
בוא נתרכז בעיקר.
יסמין –
נהנה מכתיבתך תמשיכי להחזיק את הפוסט המרכזי.
שתי שאלות:
מישהו יכול להסביר למה יובאנביץ' עולההרכב לפני רודריגז?
בני תבורי – יכול להיות שאתה ממענית?

לי-שי 29 באוגוסט 2010

איציק,

יובא שחקן עם חוש כיבוש מובהק יותר ממקסי רודריגז, יותר כשיר ממנו פיזית ומנטלית, ובנוסף הוא שחקן חדש. היכולות של מקסי מוכרות לטוב ולרע, ולכן הודג'סי רוצה לנסות משהו אחר. לדעתי זה רעיון טוב לרוץ עם ההרכב הזה כמה מחזורים כדי לראות אם יובאנוביץ' מסתגל לתפקיד שלו.

אסף 29 באוגוסט 2010

אני מודה שראיתי רק את המחצית הראשונה אבל המשחק היה נרפה לחלוטין. כרגע אין לי שום טענות למאמן רואים שהוא עדיין לא הצליח להטביע את חותמו ואיכשהו זו עדיין קבוצה בנייטסית

אני יודע שדנו בזה עד דק אבל איך הם משאירים שחקן שלא מסוגל לתת פס אחד מדויק (לואקס)?

איציק 29 באוגוסט 2010

לי – שי
מקבל את מה שאתה אומר ובכל זאת יובה זה סוג של קויט רק קצת פחות טוב.
חסר לנו שחקנים יצירתיים שיודעים לעשות דריבל

אסף THE KOP 29 באוגוסט 2010

אני גם מאוד אוהב את הכתיבה של יסמין ואת זו של מפלצתהעוגיות. אני מקווה שגם ליברפול תגיע מתי שהו לרמת התחכום של שתיהן.

לא ראיתי את המשחק למעט 10 הדקות האחרונות, לכן כל מה שאני יכול לכתוב עליו זה על נושא שולי שכבר עלה לנו ב-3 נקודות העונה: השמש.

כן, אני יודע שליברפול מעדיפה לתקוף לכיוון ה-KOP במחצית השניה, אבל בשל כך, נוצר מצב שבמשחקים המתקיימים בסביבות השעה שלוש-ארבע (שעון אנגליה), הקבוצה מתגוננת אל מול השמש, והם פשוט לא רואים כדורים המוגבהים מערב. האם לא כדאי לשנות את הגישה ולהתקיף אל מול ה-KOP במחצית הראשונה ? אולי אפשר למתוח יריעת בד מעל האיצטדיון (בשוק התקווה זה עזר) ?

אסף THE KOP 29 באוגוסט 2010

מתי שהו = מתישהו
3 נקודות = 2 נקודות
המוגבהים מערב = המוגבהים ממערב.

לי-שי 29 באוגוסט 2010

איציק,

הדריבל פחות מטריד אותי מאחוז ניצול ההזדמנויות וכיבוש השערים. אם תבדוק את הסטטיסטיקה של יובא תהיה מופתע מאוד לטובה. אמנם מדובר בליגה הבלגית אבל גם בנבחרת סרביה הוא נתן בראש. אני מת על קאוט אבל סקורר הוא כבר לא יהיה.

עמית 29 באוגוסט 2010

אגב
ההנחה הבסיסית שלי שמיראלש קול סטיבי וטורס ישחקו כל עוד הם כשירים

זה משאיר מקום אחד לקשר אחורי
פאולסן -ולוקאס כמחליף
וזה משאיר עוד מקום אחד
שעליו יתמודדו קויט ויובאנוביץ

בתצורה הזו קשה לי לראות את באבל מקבל דקות משמעותייות בליגה העונה

יסמין 29 באוגוסט 2010

א. תודה לכולם, כיף לשמוע.

1. שאתה מרכיב את יובא ואת לוקאס בקישור, לכיוון הקופ או לא לכיוון הקופ, אתה מלכתחילה לא מגיע בעמדה טובה למשחק אל מול קב' מתגוננת. יובא לא יכול (לדעתי) לעבור את ההסבה המוצלחת שקויט עבר, וללוקאס לוקח יותר מדי זמן לשחרר את הכדור. הכמה שניות שהוא סתם החזיק בכדור אפשרו יותר מדי פעמים להגנה של ווסט ברומיץ' להתארגן.

2. בכל זאת, אני אופטימית. שמיירלש וקול ישותפו הקישור ישתפר ב-2 דרגות, בטח כשכולם ישחקו קצת יותר ביחד. קונצ'יסקי יתן לנו מגן שמאלי אמיתי + האפשרות להוריד את סקרטל לספסל לפני שהתפיסות שלו יתחילו לעלות לנו בנקודות. ויובא נראה לי כמו אחלה של חלוץ שני פוטנציאלי, בטח יותר טוב מאנגוג. חוצמזה שגם בפולהאם לקח להודג'סון זמן לבנות את הקב'.

3. בדקה ה-58 טורס הצליח בפעם הראשונה במשחק (אולי גם השנה) לעבור שחקן עם הכדור. מאז זה נראה כאילו משהו השתחרר לו, והחצי שעה האחרונה שלו ושל ג'רארד העלתה זכרונות של מש' לפני שנתיים. גם קויט הוכיח שהסכומים שאינטר הציעה עליו היו לא רלוונטיים, מבחינתי הוא אחד מגדולי שחקני ליברפול של שנות האלפיים.
ובכל זאת, צריך להתפלל שאנחנו לא הולכים לחזור לריטואל הקבוע בו מחליפים את הקשר השמאלי בדקה
ה-60 ומשהו. שום דבר לא יקרה אם ג'רארד/טורס/קויט יראו מדי פעם את סוף המשחק מהספסל, זה בטח לא יזיק לכשירות שלהם, שלא לדבר על חוסר המוטיבציה שנגרם מחילופים שאתה מביא מהבית.

4. אני ראיתי את המשחק בסקיי ספורט, והשחקן שקיבל הכי הרבה היי-לייטס היה סקרטל והשימוש שלו בידיים, בעיקר במצבים נייחים. סקרטל חייב לרדת לספסל כבר במשחק הבא, אין סיכוי שזה יעבור לנו בשקט יותר ממשחק-שניים.

5. מישהו יודע אם אינסואה לא משחק כי רוצים למכור אותו, או שזה מין קטע מקצועי מוזר של הודג'סון?

6. לי-שי, אני שותפה לתמיהה. יכול להיות שמנג'ר בא ומנג'ר הולך והאמונה שיום אחד יצא מבאבל משהו נשארת?

לי-שי 30 באוגוסט 2010

ג'ס,

1. אני מחזיק בדעה שלוקאס הוא באנקר כרגע אצל הודג'סון, ועד שמיירלש וקול לא ישתלבו זה יישאר המצב כי הוא נוח ומוכר. לא ממש יעיל, אבל נוח ומוכר. מאמין שזה ישתנה ולוקאס יחזור למקומו הטבעי.

2. אני יותר בונה על יובא כקיצוני שיביא כוח פריצה וחוש לשערים. מאוד מאוד מוקדם לקבוע דעה, אבל גם אם יש לו רק את האנרגיות של קאוט, זה כבר שדרוג של הקישור.

3. לפחות עד שהקבוצה תתחבר החילופים יישארו די מונוטוניים. מבחינתי זה בסדר כל עוד יעשו חילוף אחד לפני המשחק והוא סקרטל שיושב ביציע עם חליפה.

4. ע"ע 3.

5. אין לי מושג מה הולך שם. אני רק יודע שאגר כמגן שמאלי זה פתרון מאוד צולע, ואם כבר עדיף את מרטין קלי. מאמין שבימים הקרובים נקבל הבהרות, ייתכן שזה עוד מחטף בסגנון מסצ', "לא משחק פה כי אני רוצה לשחק בליגה האירופית", אור סאמטינג. ארגנטינים, נאמר פה כבר, אינם אנשים הגיוניים או צפויים.

6. יש לבדוק את הסברה שבאבל הוא חלק מפרוייקט שיקום שכונות משותף לליברפול ולסלאמס של אמסטרדם. במידה וכך יש לבדוק למה לא קיבלנו את ואן דר וארט על הדרך.

sui 30 באוגוסט 2010

את האמת – לפעמים עוד לפני שאני קורא את הפוסט הראשי אני ישר נכנס לתגובות ונהנה לקרוא את "הדיון" פה בין כולם.
אני מניח שעמיחי לא סתם בחר ביסמין כממשיכה שלו…
ואני מצטרף ל"עצומה" להמשיך את הבלוג … אני בטוח שהחשק לכתוב איזה פוסט יחזור לעמיחי מתישהוא.

5. הקטע עם אינסואה הזוי – נדמה לי שפשוט נותנים לו "עונש" על כך שהוא לא עובר לאיטליה… חבל שרק אנחנו נדפקים.
מוזר לי שהודג'סון כל כך לא סופר את אינסואה ואורליו שהוא שם את אגר כמגן שמאלי.. זאת פשוט לא העמדה שלו ויש לנו חילופים יותר טובים ממנו – אורליו (למרות אי היציבות שלו – מגן שמאלי זוהי עמדתו הטבעית) אפילו קלי או ג'ונסון עדיף שיהיו בשמאל מאשר אגר. לדעתי.
בנוגע לקישור – אני חושב (אני בטח טועה אבל) שג'רארד יהיה קשר אמצע וקול ישחק מאחורי חלוץ. לא רואה את קול בימין או שמאל. יובה מאוד מתאים כחלוץ שני ליד טורס… יש לו את הפיזיות להיות כמו איזשהו זאמורה ולהוריד כדורים ארוכים לטורס. למרות שאני שונא משחק של כדורים ארוכים – עד שלא נחזור לעצמנו עם כדורגל מסירות מהיר, זה מה יש.
פאולסון ומירלאש נראה לי קישור מאוד מבטיח כשכמובן ג'רארד יחליף אחד מהם כל עוד הוא כשיר או ישחק מאחורי טורס בחלק מן המשחקים. (בתקופת פציעות או כרטיסים אדומים הזויים או מנוחה מכל הגולים )
בכל אופן כרגע הקבוצה שלנו נראית לא מחוברת מספיק
חוץ מקויט ופאולסון שרצים בלי סוף… סקרטל ואגר שלוחמים כמו ויקינגים (סקרטל- יש לך מזל שלא קיבלת אדום)
שופט פשוט עלוב – היה צריך לתת צהוב או שניים (לא משנה למי – כולם היו עצבניים) ב20 דקות הראשונות של המשחק והיה מרגיע את העניינים במקום להפוך את המשחק למלחמה.
ג'רארד וטורס עדיין צריכים להתעורר – מקווה שהודג'סון יצליח לעורר אותם.
אני חייב להודות שגם אם אין לזה שום משמעות (מי יודע, באבל נראה לי מאוד מעודד ממנו ) אני אוהב שהודג'סון נראה מאוד מעורב באימונים.. נמצא בשטח.. עוקב אחרי החבר'ה הצעירים,מילואים, והולך וצופה במשחקים שלהם. אני מקווה שהוא באמת עושה תיכנונים לעתיד ולא הגיע אלינו לשנה-שנתיים. אני גם מאוד בעד להשאיל כל מיני שחקנים שכנראה מתאימים לבוגרים אבל פשוט אין איפה להכניס אותם – לכן חייבים לתת להם דקות משחק איפשהו – גם בליגה השוודית מצידי, זה נסיון חשוב. (למה אל זאהר עדיין?? במועדון – פשוט לא מובן)
היה לא מזמן בערוץ הספורט ראיון 60 דקות עם פיל ניל (בלם עבר בליברפול 1974-85) שהגיע למועדון מהליגה השלישיתרביעית בזמנו. בגיל 23 אבל עם למעלה מ200 משחקים (כך הוא טען). לא משנה שאלו היו משחקים ברמה נמוכה – הנסיון חשוב. ללמוד מטעויות וכמובן לאפשר למאמן (הודג') לראות למי באמת יש פוטנציאל כשחקן ליברפול עתידי וממי עדיף להיפטר.
למרות שאני מודה שהייתי מעדיף את אוניל. אני בעד לתת לפחות שתיים-שלוש עונות להודג'סון ולראות אם הוא יבנה פה משהו. כי יש הרגשה שקני דלגליש מוביל הרבה מהלכים מאחורי הקלעים עם כל מיני צעירים בעלי פונציאל מרשים מאוד)

בני תבורי 30 באוגוסט 2010

איציק,
אכן אני ממענית.
ואתה?

איציק 30 באוגוסט 2010

בני,
אני במקור מניר-עם.
יכול להיות שקטע שלך לחברי מענית פורסם בעיתון "במקום"?

בני תבורי 30 באוגוסט 2010

איציק,
אכן כן, פורסם במסגרת מלחמתי העיקשת לשמור על צביון אנושי בקיבוץ מענית שמובל להפרטה. לא הייתי מודע לקיומו של "במקום" עד שהעורכת שלהם פנתה אלי לאחר שמישהו הציג בפניה את המכתב שלי. סיכויי ההצלחה שלי, דרך אגב, שווים לסיכוי של ליברפול לקחת אליפות השנה. בעצם נמוכים יותר.

איציק 30 באוגוסט 2010

בני,
מחזק את ידיך.
כל מילה שלך חקוקה בסלע!
ההפרטה תמיד שירתה את אלו שרצו לקחת לכיסם את הרכוש שנוצר באופן שיתופי.
אני יודע שיש עוד רבים בקיבוצים שמנסים ליצור מנגנוני בטחון מול גל ההפרטה. אנ יודע שבקיבוץ גלעד לדוגמא נתנו אופציה לחברים לעבוד במשותף במפעל, מעבר לשעות העבודה, כדי לקבל כסף לנסיעות לחו"ל או לפעולה תרבותית אחרת. זה דוגמא לכיצד ניתן לשפר תנאים כלכליים באחריות ולבלי לחסל את כל השיתוף.
אל תתנו להם לגנוב לכם את הקיבוץ.

אסף 30 באוגוסט 2010

בני בתור עירוני במשך כך ימי חיי תמיד החזקתי באנשי הקיבוץ כאנשים האחרונים עם איזושהיא אידיולוגיה. מעניין אותי לדעת אם זה רק הצעירים שמושכים להפרטה הוא גם וותיקי הקיבוץ בעד

באבא ימים 30 באוגוסט 2010

קפטיין:

כדי שיהיה ברור:

its none of anyone's fucking business, not only yours

השורה האחרונה שלך מבהירה מדוע חשוב שהאינטרנט יהיה אנונימי. זה מאפשר גם לאנשים שאינם בריונים בשקל להביע את דעתם.

בני תבורי 30 באוגוסט 2010

אסף,
הנושא לא פשוט, גם לא לתמצת אותו בכמה מילים. בלכ מקרה, הפרטה היא שם קוד לחלוקה לא שיוויונית של קופה משותפת, ובכדי להצדיק אותה מומצאות חדשות לבקרים מיני תיאוריות ושיטות פעולה שונות. מרבית הקיבוצים שהופרטו נאלצו לעשות זאת עקב מצב כלכלי קשה מאוד שלא אפשר המשך מימון הקהילה ו "איש לנפשו…" היתה הברירה היחידה.
קיבוץ מענית הוא קיבוץ חזק מאוד מבחינה כלכלית ולמעשה הוא יכול להיות הקיבוץ הכי שיוויוני בעולם ועדיין לאפשר לחברים רמת חיים גבוהה מאוד. למעשה אין לנו כל סיבה ללכת להפרטה, אבל חמדנות היא תכונה אנושית וקיימת גם אצלנו. החלוקה לתומכים ומתנגדים אצלנו אינה בחתך גילים דווקא, אלא בכושר התפרנסות. את המהלך מובילים מנהלים ועובדי חוץ בעלי שכר גבוה. אגב, אם תדבר עם תומכי ההפרטה אצלנו, תמצא שגם להם יש אידיאולוגיה… :)

איציק 30 באוגוסט 2010

בני,
אשמח לדעת איפה אפשר להתעדכן על תוצאות ההצבעה.
בכל אופן מקווה שאתה ושותפיך מהקיבוץ תצליחו.
אגב, רפי עשת ממענית?
מה עמדתו?

בני תבורי 31 באוגוסט 2010

איציק,
בהצבעה ראשונה מרבית חברי הקיבוץ דחו את השינוי. בהצבעה שנייה, אחרי מהלכים של איומים ופתיונות כספיים המהלך עבר אבל חסרו לתומכי השינוי תשעה קולות להשלמת רוב של 75% הנדרשים לשינוי התקנון. עכשיו הם מתכננים הצבעה שלישית… אדווח לך.
רפי עשת לא מוכר לי, בכל אופן אין אחד כזה במענית.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 31 באוגוסט 2010

בני,
יותר ממעריך את מאמצכם.
אולי תנסו להעזר באנשי "הזרם השיתופי" בתנועה. אולי הם ירצו לעזור. מי שמרכז היום את הזרם זה אלישע שפירא – 0505228415.
בהצלחה.

בני תבורי 31 באוגוסט 2010

אנונימי,
תודה, אני בקשר איתם.

Comments closed