יום ראשון נגד יונייטד. התרגשות.

In כללי

(אסף שלום)

בגילי המופלג יש מעט מאד דברים שיכולים לרגש אותי באמת. לדוגמא משחק העונה בישראל בכלל לא מזיז לי. אפילו לא טרחתי להדליק טלוויזיה. מה לעשות הייתי באמצע ספר טוב – הנפשיים של עמיחי שלו :)

אבל אפילו באדם ציני כמוני לפעמים חודרת רוח ההתרגשות. זה קורה פעם בעונה שהיריבה הזאת עם המנג'ר הזה מגיעה לביקור באנפילד. מה שמעצבן בקבוצה הזאת שהם נטולי כבוד ולפעמים מעיזים לנצח! אבל לא הפעם. על כף המאזניים נמצאת האליפות ה 19 שלהם ויש לנו חובה מוסרית לעשות הכל כדי למנוע אותה מהם. או שלפחות שיזיעו עבורה.

לדעתי זו עונה די מחורבנת של היונייטד. לא ראיתי משחק אחד שלהם העונה שמזכיר את הקבוצה המפחידה מפעם. הם מובילים את הליגה בגלל חולשה כללית ולא בגלל שהם טובים. העונה כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה ואין סיבה שלא ננצח.

בני תבורי מתכונן וכרגיל כותב טור מצוין.

הימור שלי. 0-1 לליברפול. קארול נכנס בדקה ה 79 וכובש בדקה ה 83.

44 Comments

בני תבורי 4 במרץ 2011

אני מעדיף לא להתעסק באליפות שלהם ולהתרכז בתהליך האיטי של החזרת צלם כדורגל לקבוצה שלנו. בכלל, לפעמים חישובים שהולכים רחוק מידי משאירים אותך חסר כוחות למה שמצפה לך מעבר לפינה. אנחנו צריכים לנצח כי אנחנו צריכים את הנקודות ולא כדי למנוע ממישהו משהו ואני בהחלט חושב שאפשר לעשות את זה.
לשם כך אנחנו צריכים ביום ראשון את ליברפול ששיחקה נגד צ'לסי ולא את זו שאברם עשה לה בית ספר. החורים שלנו בהגנה רק גדלו לנוכח הפציעות וחסרונו של קלי יורגש כבר מהדקה הראשונה. ריינה צריך להתעשת, ג'רארד גם ולוקאס צריך להבין שמה שמפריד בינו לבין המקצוע שבחר לעסוק בו הוא בעיקר תבונה מקצועית, כזו שמנחה אותך לא לרוץ אחרי שחקן יריב ולעשות את הפאול בדיוק על השש עשרה שלנו, כזו שאומרת שלפעמים צריך להרחיק את הכדור מאיזור הסכנה ולא לדרדל אסיסט נפלא לחלוץ יריב. בכלל, אני חושב שלוקאס הוא הפנים שלנו בזמן האחרון. כשהוא נמצליח להימנע משטויות מסוכנות, זה בדרך כלל נגמר טוב. אני לא יודע איך מתייחסים לנושא הזה בחדר ההלבשה, אבל אני הייתי תולה תמונה ענקית של ווב או מישהו אחר מאותו זן ותחתיה הכיתוב החד משמעי: מי שידבר איתו יש לו זין קטן. מעניין כמה דורות של שחקנים יוולדו וימותו לפני שיבינו שאין עם מי לדבר וחבל על האנרגיות. זה מכוון בעיקר לקאוט.
אסף, אם נצטרך לחכות לשער של קארול שיכנס כמחליף בדקה 79, מצבנו רע ומר. אנחנו צריכים אותו, עד שיחלים לחלוטין כמובן, כמחליף שייכנס לקראת הסוף כדי לתת סטנדינג אוביישן לקאוט או סוארז, לא כדי להציל את המולדת.

D! במולדת 4 במרץ 2011

כמו שכתבתי אצל בני (אכן נפלא כרגיל) – אוי הציפורניים.
ואני לא כלכך אופטימי אבל אני אשמח לאכול את הכובע של נגוג אם צריך.

amit pros 4 במרץ 2011

זה יהיה קרב חפירות,בלי כדורגל גדול,אבל אין ברירה
חייבים לפרק אותםו רצוי 1-0…

אסף 5 במרץ 2011

בני אני מבין למה אתה רוצה להתרכז רק במשחק ולא במשמעויות רחבות אבל בעיני יש משהו סימלי מאד במספר האליפיות.
http://www.guardian.co.uk/football/blog/2011/mar/04/manchester-united-liverpool-19th-title

לדעתי אין לנו סיכוי ריאלי השנה ליותר ממקום שישי שבעקבות זכייתה של בירמניגהם בגביע הליגה גם לא מוביל לאירופה.

אלעד 5 במרץ 2011

יום לפני המשחק, ריינה מדבר:
http://www.guardian.co.uk/football/2011/mar/05/eternal-love-pepe-reina-liverpool

או שהוא טיפש והתיזמון שלו תמיד מחורבן או שהוא פשוט מחפש לעשות דווקא.

במשחק היום, מונוגמיה אמיתית קיימת אצל ג'מי קאראגר וגרארד.

בני תבורי 5 במרץ 2011

אלעד,
לדעתי הוא לא טיפש ואת הדברים שהוא אומר הוא קורא מנייר שהסוכן שלו כתב. ככה זה בעולם. ריינה לא מחוייב ואם יבקש לעזוב אין סיבה להחזיק אותו בכוח. בניגוד לטורס שהפציץ 48 שעות לפני סגירת החלון, ריינה מצהיר על כוונות באופן מכובד וראוי. מקווה שיהיו לו סיבות טובות להישאר אצלנו ואני מאוד מקווה שכבר מחר הוא יניח את היסודות לסיבות האלה.

straw_donkey 5 במרץ 2011

הראיון עם ריינה נערך בפגרת הנבחרות האחרונה ויוצא יום לפני המשחק מול יונייטד וזה לא צרוף מקרים.

אומר את הדברים נכוחה – ועדיין, אם נראה כוונות מבחינת רכש בקיץ, מבחינת סיום עונה כמו שצריך עד כמה שאפשר, וניקח את הליגה האירופית, הוא אולי יישאר.

אם לא – אז לא. כאמור – אהבה נצחית לא קיימת בכדורגל.

אלעד 5 במרץ 2011

דווקא את כל הסיפור עם טורס והעזיבה אני יותר מכבד לעומת הרמזים העבים שריינה שולח בכל ראיון. טורס היה ממורמר כבר דיי הרבה זמן והכין את המועדון לכך שהוא הולך לעזוב בינואר. הייתה האצה של כל הפרסום התקשורתי אחרי שטורס הגיש את בקשת העברה ואז היה 48 שעות מטורפות של קנייה ומכירה. טכנית טורס לא אמר או עשה מעשה שראשי המועדון לא ידעו או לא ציפו לו.

מבחינתי ריינה יכול ללכת בקיץ גם אם נזכה בליגה, אפילו עדיף שילך בלי קשר לאיפה נסיים או במה נזכה. העונה (וגם בעונה שעברה) הוא לא הוכיח את עצמו בין שתי הקורות וחוסר היציבות שלו בשער רק מחזקת את ההרגשה שלי שההילה סביב ריינה גדולה מריינה עצמו – הוא אולי השוער השני של נבחרת ספרד אבל יש לפחות עוד 2 שוערים ספרדיים ששווה ערך אליו (מלבד קאסיאס שיותר טוב), אם לא טובים ויציבים ממנו.

ריינה היה אשם בחלק לא מבוטל מהשערים שספגנו העונה, זה נכון שההגנה לא היה טובה אבל ריינה לא התעלה על עצמו והוכיח את המשכורת או את המוניטין שיש לו.

אפשר להביא שוערים הרבה יותר טובים (אבל פחות מוכרים) מריינה במחיר זול יחסית לעומת המחיר שנמכור אותו, כמו אפקפייב מ- CSKA, גולרמו אוחואה המקסיקאני מקלאב אמריקה, פרננדו מוסלרה מלציו, תוביאס סיפל מקייזרסלאוטרן, סלבטורה סיריגו מפלארמו, רואי פטריסיו מספורטינג ליסבון ועוד הרבה אחרים.

בכל מקרה, נקווה שהוא לא יצטרך לעבוד יותר מדי קשה מחר ובמידה ויצטרך נקווה שהוא לא יתנצל על זה מאוחר יותר.

D! במולדת 5 במרץ 2011

ריינה או לא ריינה – ייתכן כי הגיע הטעם לבנות קבוצה חדשה כמעט מן היסוד. גם קראגר מגיע לקצה.

אני בכלל לא בטוח שאני רוצה אירופה בשנה הבאה. כמובן שהייתי שמח לנצח בכל משחק שעוד יש לנו (עדיף החל ממחר ועדיף תוך תצוגת כדורגל נחושה ומלהיבה ושלושה שערים למשחק) אבל יכול מאד להיות שעדיף לנו בשנה הבאה להתרכז בליגה וביצירת סגל ראשוני שמתאים למסגרת אחת. הבעיות הן: כבוד (מטופש לטעמי במצבנו)
כסף – לדעתי אובדן הכנסות בהווה עשוי לתרום לטווח הארוך
אימון, מבחן ונסיון – לשחקנים צעירים וחדשים ולסגל כסגל.

straw_donkey 5 במרץ 2011

ויש את ענין הרכש – שחקנים יעדיפו לבוא לשחק בקבוצה שמשחקת באירופה, בין אם זה לג"א או באירופית.

D! במולדת 6 במרץ 2011

דונקי – זה נכון אבל שחקנים טובים יגיעו לקבוצה שהם מרגישים שנבנית נכון ושמשקיעה בעצמה ושתתן להם את האפשרות, בעתיד הקרוב, להתמודד על תארים הן בליגה המקומית הן בליגת האלופות. אולי אני טועה אבל לדעתי זה יותר חשוב.
אני עדיין חושב שאנחנו צריכים לבנות קבוצה ולא לנסות להגיע להשגים. שוב, אולי אני טועה, אבל אני חושב שזו הדרך להשגים.
מה שלא יהיה – זמן המשחק מתקרב ואני שוב מתחיל לטפח תקוות בניגוד לרצוני.
נזיין אותם!!!

D! במולדת 6 במרץ 2011

טוב, מה שהכי אהבתי זה…..
סתם
יוהווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו!!!!

רועי מונדר 6 במרץ 2011

בנתיים זה 3-0 ענק של קאוט וסוארז המדהים

D! במולדת 6 במרץ 2011

אני מקווה שההתלהבות יתר של סוארז לא תעלה לנו.
עוד אני כותב את זה הוא פורץ כמו ענק דרך יונייטד אבל שוכח שיש לידו עוד מישהו. הכל נסלח לו.
איזה רכש מרתק.

לי-שי 6 במרץ 2011

לא רוצה לציין שמות, אבל מישהו פה הולך לאכול כובע סומבררו ענק בהקשר לקאוט. :)

אללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללההההההההההההההההההההההההההה

cookie-monster 6 במרץ 2011

תעלה איך ? אין מצב. הוא מתנהל בצורה כל כך רגועה ברחבת היריב כאילו כלום. חושב ועושה.

אביעד 6 במרץ 2011

כאוהד יונייטד, אני רוצה להזכיר לכם מה אמרתי פה על קאוט לפני כמה שבועות. שיילך קיבינימאט על זה שדווקא היום הוא החליט להראות עד כמה צדקתי לגביו… :)

אלעד 6 במרץ 2011

משחק מצויין של קאוט. אני לא חובב גדול של השחקן וכובע גדול אני לא הולך לאכול… בנתיים.

היום כל היתרונות של קאוט באו לטובתו – הריצה הבלתי סופית וההתחמקות משחקי היריבה שפשוט לא הייתה קיימת על המגרש. קאוט לא איבד הרבה כדורים והמשחק של ליברפול בכולו – לוקאס, גרארד, מירילס המדהים, מקסי וסוארז – זרם בצורה נפלאה תוך כדי מטרה לתקוף לתקוף לתקוף. קני עשה לי את היום עם החילוף של קארול – יש את קאוט וסוארז על המגרש והוא מכניס עוד חלוץ, המלך!
בהמשך לדיון קאוט, בוא נהיה כנים, קאוט לא עשה מהלכים יוצא דופן – בניגוד לשני שחקנים אחרים של ליברפול. הוא היה במקום הנכון, בזמן הנכון וזה לא פחות חשוב בכדורגל מאשר היכולת ליצור קסם ולקחת החלטה בזמן הנכון ועל כך אני מוריד את הכובע בהנאה!

בעיניי שחקני המשחק הם סוארז ומירילס.
מירילס הוא פשוט שחקן מדהים ומה שקני עשה ממנו זה בלתי ניתן לתיאור במילים. הבנאדם רץ קדימה, מחלק מסירות, מעיף כדורים מקו השער, עושה הגנה, עושה פשוט הכל. אני לא חושב שיש קבוצה בעולם שלא תהיה מוכנה להוציא 10 מ' – כמו שאנחנו הוצאנו – על שחקן חצי ממה שמירילס היום.

סוארז הוא כישרון מדהים אבל שחקן עם כריזות. במהלך כל הבלאגן אחרי התיקול של רפאל על מירילס, מזלו שהשופט לא תפס אותו מושך לרפאל בתלתלים בצורה דיי כוחנית וברורה.
סוארז עשה היום בית ספר להגנה של יונייטד ואי אפשר ללמד כאלו דברים – אף אחד ביונייטד לא היה מסוגל לגעת בסוארז. כל פעם, שסוארז נגע בכדור יצא קסם – הוא היה מעורב בכל שלושת השערים של קאוט – ובעצם הדבר היחידי שכואב לי עליו זה שהוא לא הביא את השלישיה בעצמו. בהתחלה הייתי קצת סקפטי, אבל דגליש הוא המלך והוא בחר באדם הנכון למספר 7.
משחק פשוט פנטסטי. MOTM!

הנקודה השלילית היחידה זה קאראגר שהיה לו משחק מצויין אבל הטקל שלו על נאני היה גובל פלוס באדום. למזלו, הוא נשאר על המגרש.

פרגסון ויונטייד צריכים להגיד תודה לליברפול על זה שלא קיבלו עוד 3 שערים – גרארד התחיל לאפס את הרגל והיה סמטימטרים משני הקורות בבעיטות מחוץ לרחבה, קאוט היה יכול להכניס שער וולה בסטייל באדיבותו של קארול ועוד היה את הדריבל של סוארז ש-D התלונן עליו. :)

עכשיו אני מבואס שהמשחק נגמר. באמת היה תענוג צרוף. אפשר שוב שבוע הבא?

אלעד 6 במרץ 2011

לפי מה שהבנתי, קאראגר אחרי המשחק הלך לחדר ההלבשה של יונייטד להתנצל בפני נאני. לפי מה שקראתי, הוא היה עם דמעות.
יש בפורום תמונה של מה נשאר מהרגל של נאני – דיי מזעזע, אני לא מאחל לאף שחקן.

D! במולדת 6 במרץ 2011

קוקי – זה נכתב כשסוארז רץ אחוז טירוף על קו השש-עשרה של יונייטד לחלץ כדור בשלוש אפס והיה נדמה לי שהוא אולי נפצע. לא הייתה שום כוונה ליכולת שלו. הוא מרגש אותי ברמות. התנועה שלו, הרצון שלו, המסירה, התועה עם כדור, הבעיטה, הדריבל. אל אלוהים.
ומיירלש מדהים. הוא מעורר בי מחשבות לגבי כמה שחקנים שבניטז הביא ולא יצא מהם כלום. מי יודע מה היה יכול להיות עם היה לנו מאמן שמפתח שחקנים.
אמנם רק כמה דקות אבל אני חושב שהייתה לנו הצצה לתרומה העתידית האפשרית של קארול – משחק ראש שייפתח לנו הגנות צפופות.
אפילו ג'ונסון היה בסדר.
מה קורה עם לוקאס 'הברומטר' לייבה? האם הקבוצה תלויה בו?
ג'רארד שוב מראה שעוד יש לו המון. המון.

מה לעזאזל עשינו נגד אברם? כמו שהליגה נראית אנחנו יכולים להצטער על זה. סתמי לחלוטין.

marilyn 6 במרץ 2011

צר לי,
התיקול של קארא לא היה נורא בכלל.
התוצאה שלו כנראה כן, אם אכן יש שבר ופציעה.
ראינו בליגה הזאת כניסות הרבה יותר גרועות מזו.
איש המשחק לפי דעתי הוא קאוט עם שני שערים.
אכן משפיע יותר בעמדת החלוץ.
סוארז סוגר עם שער ויכולת מדהימה.

אלעד 6 במרץ 2011

D, לוקאס הוא אחד השחקנים שאני הכי נהנה לראות השנה. בלי להגזים. שחקן אלגנטי שעושה את העבודה שלו – מחלץ כדורים (מבחינה סטיטסטית הוא מהמובילים בליגה), מוסר בדיוק רב (גם כן מוביל מבחינה סטיטסטית), תמיד מחפש לתת את הכדור לשחקנים היצירתיים ותמיד תורם למשחק הקבוצתי.

לוקאס זה שחקן שלא רואים את הפעילות שלו על המגרש, בניגוד למירילס, אבל מבחינתי העונה הוא הוכיח את עצמו כשחקן הרכב ראשון לכל דבר.

מרלין, קאוט "בזז" לסוארז שער היישר מעולם הפלייסטיישן.
הכדור היה נכנס – אני בטוח בזה כי הוא פגע באחד מרגלי שחקני ההגנה וקיבל הטיה לכיוון השער – אבל קאוט עשה וידוי הריגה, כמו שצריך לעשות במקרים של ספק. חבל דווקא שהוא לא לקח סיכוי כי זה אחד השערים היפים שראיתי העונה.

אלעד 6 במרץ 2011

תקציר און ליין למי שלא ראה או רוצה להיזכר:
http://football-talk.co.uk/15993/video-goals-liverpool-3-1-man-utd-kuyt-scores-hat-trick-to-dent-utds-title-hopes/

marilyn 6 במרץ 2011

אלעד,
לא כל כך הבנתי את ההערה שלך.
:) אני "נתתי" את השער לסוארז :).
מגיע לו.
אבל כמו שאתה אומר, עדיף שער ברשת, מאשר מבצע מדהים שיכול היה להגמר בכלום.

יוגב 6 במרץ 2011

משחק מרגש. סוארז הדהים אותי כמעט כל מהלך. גם הדקות של קרול היו מעודדות וכמובן הקלוזאפ שהטלוויזיה נתנה על איאן ראש כשקרול נכנס לא השאיר מקום לספק בקשר לציפיות.
לגבי נאני, קורה, מי שלא רוצה להיפצע שלא ישחק כדורגל. אני חושב שהתיקול של קרא היה בתיזמון גרוע ואני בטח לא בעד לפצוע אף אחד אבל זה חלק מהמשחק, לא כל פציעה היא תוצאה של זדון.
יש אתרים שהעדיפו להתייחס לזה אחרת : http://www.thespoof.com/news/spoof.cfm?headline=s6i92721

straw_donkey 7 במרץ 2011

אין עליו… תמיד נקרע מחדש מהתגובות שלו.

http://www.youtube.com/watch?v=42k0elOeA8s

D! במולדת 7 במרץ 2011

אלעד, באופן אישי נהנה לראות אלו לא המילים שהייתי מצמיד ללוקאס. מבלי לקחת ממנו א מה שיש לו או את הסיטואציה. כבר דיברתי על זה.
כמו שאמרתי, העונה אפשר לבנות תיאוריה שאומרת שכשלוקאס נראה טוב, לא מאבד כדורים, סוגר את המרכז, הקבוצה נראית טוב. זו גם יכולה להיות תיאוריה הפוכה. השאלה היא רק איך גורמים לזה לקרות בכל משחק.

איציק‏ ‏ 7 במרץ 2011

לטעמי שחקן המפתח לשיקומה של ליברפול הוא המאמן.‏ אין נלו את הכסף לקנות שחקני פאר בשפע ולכן על המאמן למצות את המיטב מהסגל ולהשביח כשרונות.‏ מאמן טוב זה גם גישה למשחק ולרוח המועדון.‏ קני אמר שהעונה היא עונה קשה.‏ הוא מדייק ולא מספר סיפורים על התקדמות והשתפרות.‏ הוא מבין שליברפול צריכה להיות בצמרת.‏ וזה דווקא לאור ניצחון מרגש.‏ ‏
אני אוהב את קויט כשחקן ותמיד אהבתי.‏ שים אותו בתפקיד שלו ותרוויח ממנו גולים.‏ בדיוק הפוך ממה שעשו אתו המאמנים הקודמים.‏ ‏
עכשיו צריך לנצח באותה התלהבות ורוח לחימה את שאר המשחקים

אלעד 7 במרץ 2011

D אני חושב שגם עונה שעברה לוקאס שיחק דיי טוב. מבחינה סטיסטית הוא היה השחק שמחלץ הכי הרבה כדורים – יותר ממסצ'רנו וגרארד – והיה בין מוסרי הכדור הטובים ביותר – אם אני זוכר נכון, הכי טוב אחרי מסצ'רנו.

אני חושב שתחת בניטז, כל שחקן מאבד קרוב ל- 30 אחוז מהיכולות שלו (ולהזכיר שרוב השחקנים שבניטז קנה היו חסרי יכולת מלכתחילה). היום, דגליש פשוט גורם לכל השחקנים לפרוח – בראש, ברגל ובנפש.

היה יותר מדיי ציפיות מלוקאס אחרי שאלונסו עזב ובגלל שלוקאס לא היה שחקן של הרכב ראשון בעונת 2008/09 (פתח ב- 13 משחקים) ופתאום קיבל, לא הרוויח, את חולצת ההרכב הראשון היה פער דיי גדול בין יכולת לציפייה.
היום, לוקאס הוא שחקן הרבה יותר טוב וכמו שאמרת הוא פשוט הברומטר של הקבוצה הוא אחראי לחילוץ הכדורים, לסגור חורים, לשמירה על שחקנים ועל העברת הכדורים לשחקניים היצרתיים. אצל בניטז מי היה יצירתי בליברפול? -אולי גרארד.

רק עכשיו שמתי לב שבכדור השני שמירילס מחלץ מהקו הוא בכלל מאמצע של מהלך, מירילס מתחיל מקו השער, המהלך ממשיך, מירילס יוצא לרחבה בכדי לסגור שטח ואז, מההבנה שלו של המשחק ומאינטואיציה, הוא חוזר לקו השער בכדי לסגור את הפינה השנייה.
איזה שחקן, איזו מחוייבות, איזו אחראיות – אנחנו פודים כל אגורה שהשקענו עליו ויותר.

תקציר מורחב + ראיונות פוסט + דיון:
http://dai.ly/gmWXQC

באבא ימים 7 במרץ 2011

נודה על האמת. העבירה של קרא היתה הטמטום בהתגלמותו. אתה מוביל 2:0, דקה לסיום המחצית שחקן יריב מקבל כדור באיזור בלתי מסוכן ואתה יורד לגליץ'? האדום שאתה הולך לחטוף זה בדיוק זריקת המרץ שהקבוצה השניה צריכה בירידה למחצית. לקבל את זה ממי שאמור להיות המבוגר האחראי זה פשוט מביך.

קרא התראיין בשבוע שעבר וסיפר שהוא מעריץ את רוי קין. לטוב (ובעיקר) לרע הוא אפילו לא מתקרב אליו.

יוגב 7 במרץ 2011

באבא,
אני מסכים איתך שזה לא היה המעשה הכי אינטליגנטי בחייו של קרא אבל בחמש עשרה שנות קריירה ראיתי להערכתי מעל מאתיים משחקים שלו והוא מעולם לא ביצע תאקל זדוני או מכוער ולמרות הרצון לנצח והתשוקה אני לא זוכר ממנו אף אקט לא ספורטיבי(למעט שני שערים עצמיים במשחק נגד הורודים לפני מס' שנים), אפילו הייתי מגדיר אותו כספורטאי למופת. כל העליהום בחסות אוהדי היונייטד(כולל דורפן ב"ישראל היום") לא במקום וגם ההשוואה לקצב מדבלין(או כל חור אחר שממנו הוא זחל) לא הוגנת כלפיו.
ככלל, במשחק שבו משתמשים ברגליים כדי לחלץ כדור מרגליים של שחקן אחר יש תמיד סיכון, מדי פעם חוסר תזמון או איטיות יובילו לפציעות כאלו ואחרות. לכן בעיני רפאל הוא נבל גדול בכמה דרגות וזה שהוא לא פגע בלוקאס זה רק עניין של מזל. כאוהד ליברפול לא ייחסתי בזמנו מעשה נבלה ללאמפרד שהשבית את אלונסו לחצי עונה כי זה היה חלק מהמשחק.
נראה לי שכל ההתעסקות בנאני היא חלק נוסף בקמפיין התמידי של פרגי של כל העולם נגדנו.

אלעד 7 במרץ 2011

קאראגר הוא מסוג השחקנים הנדירים שלא חשוב איפה נמצא המשחק – אם אתה מוביל ב- 5 שערים או בפיגור של 10 – הוא תמיד יאבק ותמיד יתן הכל. זה מה שאני הרגשתי לפחות כאשר ראיתי את הטיקול של נאני בטלוויזיה. את הטקל הזה קאראגר נתן כשהובלנו והיה נותן אותו גם אם היינו בפיגור – אין לי ספק בזה.

קאראגר הוא השחקן ששחקנים לא אוהבים לראות על המגרש (הוא כמו מסמר עם חומצה בתוך הנעל שלהם) אבל הוא יהיה הראשון שילחץ להם את היד עם שריקת הסיום – בניצחון או בתבוסה כואבת.

אם למישהו יש ספק למוטיבציה הספורטיבית הבלתי נגמרת של קאראגר, אני אזכיר שבמשחק האחרון של עונת 2008/09 נגד טוטנהאם – אחרי שהכל כבר הוכרע – קאראגר צרח ודחף את ארבלואה על זה שהוא לא שמר את רובי קין כמו שצריך שהצליח לצמק ל- 2-1 בדקה ה- 80.
יותר מאוחר קאראגר הסביר שהוא יתעצבן וצרח בגלל שהוא רצה לשמור על שער נקי בשביל ריינה ובשביל הקבוצה כי ריינה היה יכול לזכות בכפפות הזהב עם מספר רב יותר של שער נקי.
מבחינתי זה אומר המון על איזה סוג של בנאדם קאראגר – מקריב מעצמו, שחקן קבוצתי, מסור, נאמן, חרוץ, ממוקד ובעיקר תחרותי – כמו שספורטאי אמיתי צריך להיות.

אביעד 8 במרץ 2011

אני לא חושב שקראגר הלך לשבור רגל. או לפצוע פציעה כלשהי. מעולם לא ראיתי בו ספורטאי שכזה.
אבל זה לא משנה את העובדה שזה היה תיקול מכוער, מסוכן ואם נאני באמת בחוץ רק לכמה שבועות אז יש לו מזל. אני לא ראיתי "עליהום" על קראגר אלא ביקורת (חריפה לעיתים) שאותה קראגר הרוויח במו רגליו.
יוגב, אני מתקשה להבין מדוע העובדה שלוקאס לא נפצע מרפאל היא רק "עניין של מזל" בעוד שהפציעה של נאני היא חלק מ"סיכון שלוקחים במשחק בו משתמשים ברגליים". עוד שניה תתחיל לספר לי כמה מסכן קראגר שנאני נכנס לו בברוטאליות עם הרגל בסטופקס.

old timer 8 במרץ 2011

אביעד – קראתי מה שרונן כתב. הוא כתב שקראגר הלך במטרה לפצוע. לא פזיזות לא חוסר אחריות – זו כבר כוונה. כמשפטן הבדלים בין המונחים ברורים לך (וגם לרונן). הביקורת הזו היא סוג של עליהום שיוגב מדבר עליו.

יוגב 8 במרץ 2011

אביעד,
מה שניסיתי להגיד זה שבעיני התיקול של רפאל היה חמור יותר וההבדל היחיד היה שנאני נפגע באופן קשה יותר. למיטב הבנתי, בתיקולים מבחן התוצאה הוא לא הקובע אלא הסכנה שאתה גורם ליריב. דורפן הוא זה שכתב לאחר המשחק הקודם באותו מקום בדיוק(ישראל היום) שהתיקול של ג'רארד לא הותיר לווב שום שיקול דעת משום שלתיקול עם שתי רגליים לפנים יש תוצאה אחת בלבד. מפליא אותי איך דורפן(שאני בהחלט מעריך את הידע הרב והכתיבה שלו) לא הזכיר ולו במילה אחת בכתבה שלו(שסיקרה את המשחק ולא הייתה טור פרשנות) את התיקול של רפאל שהיה אף הוא עם שתי רגליים לפנים.

בני תבורי 8 במרץ 2011

התיקול של קרא היה מכוער וברוטאלי ושווה אדום ללא כל ספק. יחד עם זאת הקביעה כאילו עשה כן במטרה לפצוע את נאני היא הצגת דיעה בלבד שאין כל אפשרות להתייחס אליה אחרת, ואולי עדיף היה אם רונן היה משתמש בניסוח אחר. מעבר לכך לא ראיתי כל התעסקות בנושא. קרא התנצל בפני שחקני יונייטד כבר בחדר ההלבשה אחרי המשחק ובפני נאני מאוחר יותר. אני חושב שגם הדרישה להתייחסות מצד אוהדי יונייטד לעבירה של רפאל על לוקאס מיותרת. אנחנו הרי לא עוסקים בעין תחת עין. שתי העבירות היו מכוערות ושני השחקנים , שזכו ליחס אוהד מידי מצד השופט, אינם נחשבים אצלי לפראי אדם. קשוחים כן, מלוכלכים, לא.

יוגב 9 במרץ 2011

בני,
אני מעריך תמיד את הרצון שלך לפשר אבל אני אתעקש על כך שמאוהדי יונייטד אני לא דורש להתייחסות לעבירה של רפאל, בסיקור של המשחק בעיתון אני כן מתעקש שתופיע התייחסות ולא משנה איזה קבוצה אוהד הכתב.

אל תתפלאו 9 במרץ 2011

לדעתי כל הקטע אם נאני זאת הצגה…אני די בטוח שהוא יחזור מהר מאוד למגרשים.

אביעד 9 במרץ 2011

יוגב, הבעיה היא שכאשר ג'רארד עשה את התיקול שלו, היה עליהום על האוורד ווב על הפנדל ששרק ועל שהעז לשלוף אדום לג'רארד על התיקול המסוכן שלו על קאריק. אתה עצמך קראת לאדום לג'רארד שערורייה וטענת שזה אדום מופרך.
ופתאום כשרפאל עושה תיקול דומה אז הוא נבל שמגיע לו אדום. ובמקביל אני רואה תגובות פה כדוגמת "אל תתפלאו" שמבחינתם הכל בכלל הצגה של נאני.
ומבחינת סכנה שנגרמת ליריב? תסתכל על מיקום הפגיעה ברגל של נאני. בערך באמצע בין הברך לקרסול. לא נראה לך שלהיכנס באיזור הזה של הרגל עם הסטופקס זה מסוכן? זו נקודה שלפעמים מגן העצם מגיע אליה ולפעמים לא. זה מיקום הרבה יותר מסוכן מאשר החלק הקדמי של הקרסול.

D! במולדת 9 במרץ 2011

טוב,
אפשר להרגע.
נגמרו משחקי המוטיבציה ואנחנו חוזרים למשחקים שצריכים להיות גם הלחם וגם החמאה שלנו.
אחרי הנצחון על צ'לסי ירדנו מהר מדי חזרה ופה יהיה המבחן שלנו לשארית העונה. דרך והיכולת להיא מוטיבציה לשאר המשחקים עד הסוף.

יוגב 9 במרץ 2011

אביעד,
למרות התיאטרליות שלו אני לא חושב שזו הצגה של נאני, הוא באמת נפגע. לגבי המיקום, אני לא חושב שהחוק מתחשב במקום הפגיעה אלא בגובה הרגל מהדשא ובזווית הרגל הפוגעת(ועל אחת כמה וכמה אם אילו שתי רגליים).
לגבי ההשוואה ג'רארד-רפאל, רפאל הלך עם הפנים לכיוון לוקאס כשהכדור היה ברגל שלו וג'רארד וקאריק הלכו לכדור אבוד שניהם בזווית אליו ולכן בעיני זה שונה. חוץ מזה, אני לא מפריד בין התיקול של קראגר לתיקול של רפאל, רפאל ילד שהתחמם וחיפש נקמה מהירה שתי דקות אחרי התיקול הראשון ולכן בעיני התכוון לפגוע.
בכל מקרה, כמו שאני רואה את זה באמות מידה של אוהד ליברפול וכנראה שאיני יכול לשפוט כך גם אתה לא כשיר לשיפוט. בשביל זה המציאו פורומים. לכתוב בעיתון בעל תפוצה גדולה שקראגר הלך במטרה לפגוע ולא לציין כלל את התיקול של רפאל זה לא הוגן.

D! במולדת 11 במרץ 2011

במבחן הזה – ציון גרוע

לי שי 11 במרץ 2011

נראה לי שהיום ניתן לבוא בטענות לדלגליש על ניהול משחק לקוי. עלינו עם מרכז שדה סגור ולא יצירתי, כשדרק קאוט לבדו נשלח להתמודד עם ההגנה הפורטוגלית. לא פיתחנו שום מהלך התקפי ראוי לשמו עד שקארול נכנס וזרע מהומה. אני מאוד שמח מההופעה שלו כי הוא היה דומיננטי מאוד, הגיע לכל כדור, נלחם ,צעק ודחף קדימה, שחקן יעיל מאוד. לו היה פותח כנראה שהיינו משתלטים מהר יותר על המשחק. על הטעות של הרקולס ניתן רק למשוך בכתפיים ולהגיד שזה החומר כרגע עד הרכש בקיץ. פשוט לא שחקן לרמות האלו, כנ"ל סקרטל.

אלעד 11 במרץ 2011

לא יודע איך לאכול את התחרות הזו… לא ראיתי מליברפול משחק אחד טוב בכל התחרות הזו במשך השנתיים שהיא קיימת.

אני לא בטוח שהצוות והשחקנים לוקחים אותה ברצינות לעומת ליגת האלופות.

המחצית הראשונה הייתה מיותרת וכלום לא קרה בה: קאוט היה צל של השחקן שלידו, לא הבנתי למה לא נתנו לאנגוג או פאצ'קו לשחק, ההגנה עשתה שטויות וכמו שאמרתי נראה לי שהשחקנים לא הגיעו לפורטוגל (למרות תמונות הטוויטר שלוקאס פירסם מדי פעם).

במחצית השנייה, כשקארול נכנס קאוט קיבל קצת חיים. אני חשבתי שדגליש הבריק בשימוש שלו בקאוט נגד יונייטד – משחק עם שני חלוצים – חלוץ אחד שיכול ליצור דברים והזדמנויות בעצמו ומושך אליו שחקנים וחלוץ שני קאוט שרץ הרבה ויודע לעשות מיקום ברחבה ואיפה לחכות לכדור – ליצור דברים לבד או לעשות דברים לבד זה קצת קשה לו. בכל מקרה, קארול נכנס והמשחק קיבל גם כן חיים ושלטנו יותר בכדור והגענו לקצת יותר הזדמנויות אבל לא משהו שראוי לציון או התמקדות. חוץ מזה, אנדי קארול נראה בחור רציני, מאסיבי וחזק. על ג'ו קול הייתה עברה ברחבה והיה צריך להישרק פנדל, בדיוק כמו שנשרק עבור ברגה, ואחד השחקנים של ברגה היה צריך לקבל אדום על המרפק לפנים של קארול – זה פחות או יותר כל מה שאני זוכר מהמשחק.

משחק לא טוב, מזל שיש את אנפילד לתקן.

Comments closed