למה צריך את סילביאן מרווה?

In כללי

לפי כל כלי התקשורת, היום הוא צפוי לחתום סופית לאחר שעבר את הבדיקות הרפואיות. קשר צרפתי בן 25 מראן, בעבר היה בנבחרת צרפת עד גיל 21. בעונה שעברה שיחק רק עשרה משחקים עקב פציעה. אז קודם כל אסייג את דבריו: יכול להיות שבאמת מדובר בכישרון גדול, אבל לי זה מריח כמו עוד דיוויד אנגוג, או יותר מכך, עוד "מציאה" של ז'ראר הוייה, כי מרווה מגיע בחינם. עכשיו, נניח שהוא מוכשר, בסדר, אבל בהחלט לא מדובר באחד השחקנים הצרפתיים הבולטים, ומדובר במישהו שלא ממש בלט בעונה שעברה, והוא משחק בקישור, בדרך כלל בצד שמאל או בימין, ז"א על המשבצת של דרק קאוט, מאירלש ויותר מכך של ג'ונגו שלבי. אז מרווה סביר להניח לא יהיה שחקן הרכב, אבל הוא ייקח את דקות המחליף של שלבי, מה עוד שעם סטיוארט דאונינג אכן בדרך, שבי צריך לחפש את עצמו באיזו השאלה. תכל'ס, יש פה עסקה שהיא נגד כיוון הזיפים של המועדון, לפחות נגד כיוון הזיפים של מה שחשבנו שדלגליש וקומולי עושים. מסתמן שיהיו מספיק שחקני קישור בעונה הבאה – וחשוב לזכור, אין אירופה כדי לתת לשחקני ספסל להתגלח – דקות משחק יהיו מצרך נדיר, אז שוב, יכול להיות שאני מגזים, והוא יהיה תותח על (רעננו את זיכרוני אם אני טועה, אני לא זוכר צרפתי שממש, אבל ממש הצליח אצלנו, וברוך השם היו לנו כמה, מז'אן מישל פרי דרך ג'יבריל סיסה ועד דג'ימי טראורה שהוגדר ע"י הוייה כ"מרסל דסאי הבא"). אגב, גם הדקות של ספירינג ייפגעו, אם ספירינג על המגרש, מאירלש יכול ללכת הצידה.

72 Comments

Rushie 17 ביוני 2011

המשחקים של שלבי באגפים היו לטעמי רק בשביל לתת לו להרגיש את הכדור קצת ולקבל דקות בגארבג' טיים של העונה, הוא קשר מרכזי.
מה שכן, אחרי רכישת הנדרסון והרכישה המסתמנת של צ'ארלי אדם אולי הוא באמת יושאל בסופו של דבר.

למה צריך את מרווה? כי אנחנו משחררים הקיץ את יובאנוביץ' וג'ו קול ואולי גם את מקסי, ובתקווה שקאוט יעבור להיות חלוץ באופן קבוע, אנחנו צריכים לפחות 3 ווינגרים חדשים, הגיוני שאחד מהם יהיה בוסמן או שחקן מאוד זול.
החלפנו השנה את מערך הסקאוטינג שלנו, בואו נקווה שהבוסמנים שיבואו בעתיד ישאירו רושם יותר טוב מדגן ווורונין.

לי-שי 17 ביוני 2011

כל השמות שנזרקו לאוויר בעקשנות בשבועות האחרונים מתבררים כלא רלבנטיים. עכשיו מסתבר שכנראה יחתימו את ספאטה מאודינזה, בתפקיד הבלם שאכן חסר לנו. בספאטה מעוניינת גם באיירן וארסנל התעניינה בעבר.
ההחתמה של מרווה אכן נראית קצת לא לעניין. הוא לא נחשב לשם גדול במיוחד, ואם הוא לא היה כוכב בליגה הצרפתית אז מעניין איך הוא יסתדר באנגלית שעדיפה עליה בערך בארבע דרגות.

ההרכב כפי שהייתי רוצה לראות אותו בהתחשב ברכש עד עכשיו ובספקולציות הסבירות, בהנחה שמדובר על
4-5-1:

ריינה
——
ג'ונסון DR
אנריקה DL
ספאטה DC
קראגר / סקוט דאן DC
——
לוקאס DMC
מיירלש AMC/FC
ג'רארד 50/50
הנדרסון AML
——
סוארז FC
קארול SC

אפשר לראות שהעומס במרכז השדה הופך למוחשי, ועוד לא דיברנו על דאונינג/אדם/מאטה/קאזורלה/קויט/מקסי.
יש להפטר לאלתר מפאולסן, יובאנוביץ', קול, וכל שאר הרעות החולות, שלא יתבלבלו ויחשבו שיש להם מקום בסגל כזה.

CG8 17 ביוני 2011

*מארבו

לא מרווה

old timer 17 ביוני 2011

חשבתי שעם השינוי בעמדת הבעלים מישהו סוף סוף יבין איפה הוא נמצא…

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2004536/Liverpool-fans-red-new-blue-kit.html

לי-שי 17 ביוני 2011

וואו. כדאי להם לזרוק את התלבושת הזו לפח מהר.

בני תבורי 17 ביוני 2011

באבא,
אכן ליקוי מאורות. איך לא ברור שהפסים וכל קישוט אחר חייבים להיות באדום. להבדיל אלף אלפי עולמות, בתחילת העונה שעברה החליט מישהו להלביש את שחקני הפועל פ"ת בדיוק בצבעי מכבי. במקרה הזה המחאה עזרה וכעבור כמה שבועות הוחלפו המדים.

לי-שי 18 ביוני 2011

מארבו, מרווה, נענע, שיבה, איך שלא קוראים לו, חתם בניוקאסל.

עמיחי 18 ביוני 2011

הוא נכשל בבדיקות הרפואיות של ליברפול, ומשום מה צלח את אלו של ניוקאסל. לא נזיל דמעה

באבא ימים 18 ביוני 2011

אני מודה שזה סודק את האמון שלי. המיתוג המסחרי של המועדון זה התחום שבו הם אמורים להצטיין, והם חוטאים במעשה איוולת מסחרי שהיה נמנע לחלוטין לו היו טורחים לעשות קבוצת ביקורת בסיסית ביותר. הרי אף אחד לא יקנה את החולצות האלה.

איך סטיבי מצטלם בזה? הוא כרגע נחת מכוכב אחר?

מה אידיוטי יותר? זה או הסכם חסות עם הסאן? לפחות במקרה של הסכם חסות עם הסאן אתה יודע שתראה מזה כסף.

אלעד 18 ביוני 2011

יש סיכוי טוב שמירלס עם רגל וחצי בדרך לאינטר. כבר כמה ימים יש דיבורים על זה שליברפול מחפשת למכור אותו – למה? אין לי מושג. הוא היה אחד השחקנים הכי טובים שלנו העונה ואני לא חושב שאדם הוא שחקן יותר טוב ממירלס.

אני דיי מאוכזב בינתיים לאור כמות ההתקדמות שלנו בנוגע לקנייה של מטרות אפשריות (שכבר סומנו מראש מלפני כמה חודשים – בשביל זה הביאו את קמולי) ומכירות של שחקנים קיימים. הייתי בטוח שכבר שבזמן הזה, הסגל שלנו, יחד עם השחקנים החדשים, כבר יהיה פחות או יותר סגור מאחר שאוטוטו מתחיל ה- PRE SEASON.

בינתיים לא הצלחנו להיפטר מאף אחד מ-13 שחקני הבלאיי (קול, ג'ובנוביץ', רודריגז, אקווילני, דגן, אינסואה, אל זאר, קונצ'סקי, ג'ונס, אגר, אורליו, אנגוג ופולסן) שעולים לנו ביחד 30 מליון פאונד בעונה – שזו הייתה גם אחת מהמטרות המרכזיות בחלון העברות הנוכחי. צימצומים.

אני כן מפסוט על הנדרסון מאחר שכן מדובר בכישרון ובשחקן צעיר שיש לו הרבה לאן להתפתח וליברפול היא כן מקום שהולך להיות חממה טובה לכישרון ופוטנציאל.

אני מקווה שכן יהיה התקדמויות יותר משמעותיות בשבועות הקרובים. כרגע אנחנו עדיין סגל בינוני.

לי-שי 18 ביוני 2011

אני אהיה המום אם מיירלש יעזוב. ההתאקלמות שלו בקבוצה הייתה מצוינת, האוהדים מתים עליו והוא חוליה חשובה בהרכב שלנו. אני לא רואה שום מצב שהוא הולך. חוצמזה, אם יש משהו שלמדנו מעונות מלפפונים – עד שלא רואים את השחקן בחולצה של הקבוצה , הכל בגדר שמועות וספינים.

אני לא חושב שמקסי צריך ללכת, אבל כל השאר בהחלט מהווים משקל עודף.אני מצפה לחדשות טובות בכיוון דאונינג/אדם/מאטה/דאן/זפאטה. בסופו של דבר נעמיד סגל טוב שיתמודד על 1-4 ברצינות, בייחוד בגלל שאין הסחות דעת אירופיות למיניהן.

אביעד 19 ביוני 2011

כמה נקודות שרלבנטיות הן לרכש של ליברפול והן זה של היונייטד:
1. יורו הנבחרות הצעירות.
2. קופה אמריקה.
3. חופשת הקיץ.
לא כ"כ קל לסכם עסקאות כרגע בגלל 3 הגורמים הללו. ליברפול הצליחה בדם ויזע לסגור את עסקת הנדרסון לפני היורו ויונייטד הצליחה לסכם עם ג'ונס באותו זמן (והתעכבה בגלל ויכוח על סכומים עם בלקבורן), אבל זה הכל פחות או יותר.
בלי הגורמים הללו, דה חאה כבר היה מחליט סופית לגבי עתידו ולא מתעסק ביורו. זפאטה כבר היה חותם איפשהו ולא מתכונן לקופה וכן הלאה.
יונייטד, ליברפול, צ'לסי, ארסנל, טוטנהאם, באיירן, מילאן, אינטר, יובנטוס, ברצלונה וריאל מדריד מקושרות ביניהן לבערך כל שחקן ביבשת ובכ"ז כל המועדונים הגדולים הללו גם יחד סגרו רק 2 עסקאות מאז יוני. בקיור, תנו לזה זמן…

לי-שי 20 ביוני 2011

ההופעות האחרונות של מאטה ביורו הצעירות רק עושות לי יותר חשק לראות אותו אצלנו בשנה הבאה. כל קבוצה גדולה שמכבדת את עצמה צריכה קשר יצירתי וקטלני ממוצא ספרדי -זה עובד. הספרדי הכי מבריק שלנו בינתיים היה טורס, להבדיל בתפקיד וביעילות.

יוגב 20 ביוני 2011

מאחר ובינתיים ההעברות הן בעיקר בגדר שמועות והעניין די מנומנם אני עוסק בניסיונות מעקב אחרי דור העתיד שלנו. צפיתי ביותר מדי שעמומונים של אנגליה באליפות עד גיל 21 והיום במשחק של אנגליה עד גיל 17. התירוץ היחיד שלי הוא שכשהאשה והילדים הולכים לישון בעשר יש לא מעט זמן טלוויזיה פנוי ופחות מדי אופציות טובות ואני מעדיף את זה מלשמוע על מעללי טביב ושאר הדוחים בביצה המקומית.
כמה מסקנות ראשוניות שלי :
1. הנדרסון לא נראה קרוב למשהו ששווה 20 מיליון, הנחמה : גם פיל ג'ונס לא…
2. הוא מזכיר לי קצת את לאמפרד אבל ללא התנועה בלי הכדור והתזמון המדהים בכניסה לרחבה לאמפרד היה סתם בחור שמנמן שרץ על הדשא ואת זה אין להנדרסון(עדיין ?).
3. יכולת האימון של סטיוארט פירס נראית כמו שילוב רע של אליהו עופר ושייע פיינגנבוים או בקיצור מה לעזאזל עובר לו בראש ? מי שהעדיף שחקנים כמו מנסיין או אפילו הנדרסון על פני ספירינג הוא לא פחות מליצן. ספירינג הוא בדיוק השחקן שחסר לו בנבחרת הזו.
4. אמנם הנבחרת עד גיל 17 שיחקה נגד נבחרת כמו רואנדה אבל אם זה מייצג של היכולת של ראחים סטרלינג אין לי סבלנות לחכות עד שיגיע לבוגרים. הוא עשה מה שהוא רוצה על המגרש כולל שער יפיפה. גם בראד סמית היה מצויין כך שיש לנו אגף שמאל בהכנה באקדמיה. גם מורגן וריגן שנכנסו כמחליפים היו בסדר בדקות ששיחקו.

לי-שי 20 ביוני 2011

המחירים הגבוהים של השחקן האנגלי הם תוצאה של חוק ה-8. תוצרת מקומית איכותית ואפילו בינונית פלוס הולכת לעלות בשנים הקרובות די הרבה כסף, כששחקנים צעירים עם 10-15 שנות קריירה לפניהם יעלו כמובן יותר. בגלל זה ג'ונס עלה 12, וויקהאם עולה 12, אוקסלייד צ'מברליין בערך אותו דבר והנדרסון עלה כמה שעלה. לשם ההשוואה ז'רביניו עולה 12.

איציק 20 ביוני 2011

חוק ה-8?

לי-שי 20 ביוני 2011

חוק שמחייב המצאות של 8 שחקנים מקומיים מתוך סגל של 25. שחקן מקומי הוא כל שחקן ששיחק תחת קבוצה אנגלית או וולשית כשלוש שנים, בין הגילאים 16-21 (לא חובה ברצף), לא משנה מוצאו, גם כאשר הוא עבר את גיל 21 במהלכה של עונת הכדורגל השלישית שלו.

בעקבות החוק הזה אנחנו צפויים לראות בכל קבוצה כמה אנגלים דומיננטיים, בעדיפות לשחקנים צעירים שאפשר יהיה לגזור עליהם קופון. מהסיבה הזו שחקנים כמו וויקהאם ואוקסלייד שפעם היית קונה עם העודף מהפיצוחים בתור השקעה נחמדה, יהפכו להיות שיקול תקציבי משמעותי, ויעלו לך הרבה יותר מעצם היותם נדירים יותר.

sui 21 ביוני 2011

אם המוצא לא משנה אין שום סיבה להשקיע דווקא בשחקנים אנגלים. קח לדוגמא את המגינים התאומים של הורודים…הגיעו בגיל 17-18 אם אני לא טועה.
המחירים עבור חבר'ה אנגלים שתכל'ס עוד לא עשו ו או הוכיחו שהם שווים משהו חוץ מאיזה הייפ מטורף ובדרך כלל לא מבוסס (לדוגמא מילנר שנחשב בקהאם הבא בגיל 16)
האם לא עדיף בחצי מחיר של שחקן אנגלי אחד וצעיר – להביא 10 חבר'ה מדרום אמריקה בני 17-18…
ברור לי שהמטרה של החוק היא כמובן לעודד קבוצות להשקיע בחבר'ה המקומיים במקום להביא כמה אפריקאיםדרום אמריקאים אבל מצד שני אתה לא תראה ארסנל הופכת להיות יותר אנגליתבריטית בזמן הקרוב למרות ווילשררמזי ווולקוט.
חוץ מזה למה שמועדון ענק כמו צלס'י לדוגמא – או יותר נכון אברמוביץ, לא יקנה איזה קבוצה וולשית קטנה ויביא לשם 40 חבר'ה בני 16 מדרום אמריקהאפריקהמזרח אירופה
ואלו שטובים מספיק יגיעו בגיל 20-21 לצ'לסי.
זה בעיה ? כסף פותר אותה.

אני לא נגד תהליך הבנייה של קני וקומולי – קבוצה אנגלית בעיקר… אבל יש לי בעיה עם המחירים המטורפים (גם אם לא נכונים לגמרי – הם כנראה קרובים) שמבקשים עבור ילדים בני 18,,שאף אחד מהם לא נראה כמו איזה רונאלדו או מסי הבא.

בכל מקרה כן הייתי רוצה לשמוע על איזשהיא תכנית, אפילו מחנה קיץ (לאחר הטורנירים של הקיץ) ולמצוא כמה צעירים 16-17 ,ממזרח אירופה,מזרח רחוק,גרמניה.. ולנסות להביאם לאקדמיה (אלו שמתאימים ומסכימים כמובן). מספר הכשרונות ההולך ועולה שם הוא מטורף ,במיוחד עם תכניות האימון ותכנון לעתיד של הנבחרות שלהם.
פשוט במקום לריב על אותם בעלי פוטנציאל שיתגשמו כמה שנים אחרי כן בעבור הון תועפות מול מועדונים יותר עשירים.

לי-שי 21 ביוני 2011

החוק אכן בעייתי. אבל בסופו של דבר אם הכסף לא מהווה בעיה, אני לא חושב שבעלי הקבוצות יחפשו להביא מציאות אפריקאיות או מזרח אירופיות. השחקן האנגלי הוא גורם משיכה אטרקטיבי, בהנחה שהוא באמת שווה משהו.

הבעיה מתחילה בכך שאין אפילו עשרות שחקנים אנגלים בגילאי 16-17 עם פוטנציאל ממשי להפוך לסופרסטארים שיחזיקו קבוצה מבחינה כלכלית-שיווקית. לקרוא לשחקן "בקהאם הבא", או "וויה הבא", עושה להם בדרך כלל עוול.

אז עד שמגיע שחקן שכבר בונים עליו ושהביא קבלות במסגרות המצומצמות שבהן פעל, מן ההכרח להשליך עליו כמה מיליונים. זה עוזר לקבוצות כמו בירמינגהאם ואיפסוויץ' להחזיק את הראש מעל המים עם אקזיט יפה על שחקן שהם גידלו, ומצד שני זה פועל לטובת הקבוצות הגדולות, שלהן מחלקות נוער מבוססות הרבה יותר. אפשר בהחלט לטפח את אקלסטון או דארבי ולמכור אותם לאינטר או ריאל כשיהיו בני 22 בשביל חבילה נאה, תיאורטית.

אביעד 21 ביוני 2011

sui – המוצא לא משנה כי הוא לא יכול לשנות. ההתאחדות האנגלית הייתה שמחה לחוקק חוק שיחייב מס' מינימלי של בריטים בסגל אבל זה סוג של אפלייה מתקנת וזה אסור ע"פ כללי האיחוד האירופי. לכן ההתאחדות האנגלית נאלצה להסתפק בגרסת הפרווה הנוכחית.
אגב, מבחינה כלכלית נטו, למה לקבוצה אנגלית בכירה להתאמץ ולקיים מערך סקאוטינג או תוכנית קיץ לבני 16-17 מזרח אירופה או אסיה אם היא פשוט יכולה להחתים 9-10 איטלקים/ספרדים/צרפתים מוכשרים בגיל הזה וזהו? לפחות 3-4 מתוכם יצליחו להשתלב ולפחות עוד 3-4 אפשר יהיה למכור בכסף טוב.
לישי – ב-1992 אלן שירר עבר לבלקבורן תמורת 3.3 מליון ליש"ט (שיא העברות בריטי דאז), שנה אח"כ היונייטד שברה את השיא הזה כששילמה 3.75 מליון על רוי קין. ב94 בלקבורן החזירה לעצמה את השיא כששילמה 5 מליון על כריס סאטון. טרם מעברם, 3 השחקנים הללו חלקו ביניהם 0 אליפויות. בין לבין אריק קאנטונה עבר ליונייטד תמורת 1.2 מליון פאונד אחרי שהביא אליפות ללידס.
מה הנקודה? ששחקנים בריטיים תמיד עלו יותר מהשווי שלהם בשוק, חוק ה-8 או לא.
לא הייתה סיבה אמיתית ב-2003 לפיה ריו פרדיננד יעלה פי 2 מיאפ סתאם. לא הייתה סיבה ליונייטד לשלם 30 מליון על חלוץ בן 18, לא הייתה בזמנו סיבה לסלטיק לשלם "רק" 9.5 מליון על ברקוביץ' אם למפארד שווה 11 מליון ולא הייתה סיבה ליונייטד לשלם 18 מליון על מייקל קאריק (שנה לפני סוף החוזה). בדיוק כמו שהיום אין סיבה שאשלי יאנג, שנה לפני תום החוזה שלו, יעלה יותר ממה שעלה מסוט אוזיל בנסיבות דומות.
וחוק ה-8 הוא בטח לא הסיבה בעטייה פיל ג'ונס עלה 16.5 מליון (שיכולים לעלות עד 20.5 מליון). ג'ונס הוא יליד פברואר 92 וזה אומר שהעונה הראשונה בה הוא יירשם בסגל ה-25 היא עונת 2013/14. עד אז הוא בכלל לא רלבנטי למכסת 8 השחקנים המקומיים.
אם הסיבה למחיר שלו הייתה "חוק ה-8" אז בהגדרה, אם הוא שווה 16.5 אז הנדרסון שווה מינימום 30, כי הנדרסון רלבנטי לחוק ה-8 כבר עכשיו.

לי-שי 21 ביוני 2011

הסיבה למחירים של ג'ונס והנדרסון נובעת מהרצון לייצר עלייה חדה בערך השיווקי של השחקן האנגלי, שזו האג'נדה שמנסה לקדם החוק. אני בספק אם הם שווים אפילו חצי מזה אבל זו לא השאלה. מספיק להסתכל על שוק ההעברות הישראלי כדי להבין שהפרופורציות השתנו , ולא בגלל ערך אינפלציוני חלילה. רפאלוב, דמארי, שכטר, כל אחד מהם נושא תג מחיר שבין 1.5-3 מיליון יורו, ויש מי שישלם.

מה שחוק ה-8 הוסיף למצב הזה הוא כפייה על הקבוצות לרכוש שחקנים ששיחקו בליגה אנגלית או וולשית, ומה לעשות – רובם אנגלים או וולשים (או סקוטים, או אירים). בגלל הכפייה הזו כל קבוצה שיש לה שחקן אנגלי הגון תבקש עליו מחיר מוגזם. כמו שאמרתי קודם, זה טוב לקבוצות הקטנות שיעשו אקזיט על סטארים לעתיד, אבל זה מצוין לנו בגלל מערך נוער חזק ורחב יותר.

בגלל שחוק הפייר פליי הפיננסי גם נכנס בקרוב, יהיה מעניין לראות איך שניהם יעמדו בקנה אחד. בעונה שחלפה קני היה חכם ונתן דקות משמעותיות לקלי , ספירינג, רובינסון. לצ'לסי וסיטי יש אמנם הרבה כסף, אבל הצד השלילי של לרכוש כל מה שזז הוא אתה לא משקיע בטיפוח הנוער שלך, ופה תהיה להם בעיה.

הבעיה הגדולה שתתעורר, תהיה זהה לבעיה שהתעוררה כאן עם החוק הרוסי, כאשר השכר ומחירי ההעברות של השחקנים האנגלים , גם הבינוניים שבהם, יעלו בלי הצדקה לרוב.

אביעד 21 ביוני 2011

זה בדיוק העניין, שאני חושב שהשכר וערך המכירה של שחקנים אנגליים היה בלי הצדקה עוד לפני חוק ה-8.
האג'נדה של החוק היא אגב לכפות על הקבוצות האנגליות לשתף מס' רב ככל האפשר של שחקנים מקומיים, בעיקר לתועלת הנבחרת, ולא ניסיון לקידום הערך השיווקי של השחקן האנגלי.
החוק הזה אגב מתיישב בדיוק עם הפייר פליי. חוק ה-8 מאפשר לקבוצה לשתף שחקנים מתחת ל-21 בלא הגבלה בעוד שהפייר פליי לא מתחשב בהשקעה בתשתיות ובנוער כ"הוצאה". כלומר עידוד מאסיבי להשקיע ולשתף נוער…

לי-שי 21 ביוני 2011

השאלה היא כיצד יסתדרו הקבוצות העשירות עם הכורח הזה. להשקיע בתשתיות ובנוער היא אולי המטרה שלשמה משחקים כדורגל, אבל בדרך גם צריך לקטוף הישגים ותארים. קבוצות שעד עכשיו נבנו על רכש מאסיבי ודיברו חזק באירופה ובליגה, יאבדו כעת הרבה מכוחן. כבר כרגע סיטי וצ'לסי צריכות להחליט מה לעשות עם כל השחקנים היקרים שיש להן בסגל. צ'לסי בכלל צריכה מאמן, אבל זו כבר בעיה אחרת.

אצלנו במקרה זה כן הסתדר, גם כי יש לנו מאמן שכל כולו אהבה לשחקנים צעירים ,שישתף גם חצי הרכב מתחת לגיל 21 אם יתנו לו, וגם הרכש שהמועדון מתעתד להעמיד מושתת על טהרת האנגלים. זה שמעלים פה ושם שמות של קוריאנים, צרפתים וספרדים? זה נחמד בשביל הכותרות והספקולציה, אבל בדיוק בגלל החוק הזה, לצערי, יעדיפו להחתים את דאונינג על פני מאטה וקאזורלה שטובים ממנו בהרבה.

לי-שי 21 ביוני 2011

אגב – אם ישתפו זרים ששיחקו שלוש שנים באי הבריטי בגילאים האמורים, אני לא רואה איך זה יתרום לנבחרת האנגלית.

יסמין 22 ביוני 2011

1. לא סגורה על הפרטים הקטנים. אבל אם זה כמו שלי-שי רשם, אז לא חושבת שלנו יש בעיה בנושא. ג'רארד, קארגאר, ספירינג (לשחק במילואים נחשב?), קלי (כנ"ל), ג'ונסון וכו', לדעתי היו לנו 8 שחקנים שעומדים בתנאים גם אם לא היה מומצא החוק הזה.

2. בעקבות 1, אני מאמינה שבקנייה של הנדרסון יש הרבה יותר מאשר דאגה לגורל שמונת הנרשמים בטופס. כמו עם קארול, מדובר ברכישה בסכום מופרז של שחקן שעוד לא קרע את הזוג נעליים השני שלו בפריימר ליג. מצד שני, רוני היה במצב הזה שהשרימפסים הביאו אותו.

3. בסוף, הכל מתנקז לקני, האם הוא יודע מה עושה? האם הרכש היקר מהאי הבריטי הוא תולדה של סקאוטינג מתוחכם או שמא מדובר בגחמה של מאמן מבוגר שמפחד משחקנים מבלגיה/גרמניה/הולנד? האם הוא מעדיף לחפש שחקן סטנדרטי על פני הסיכוי למצוא את הקויט הבא?

4. דבר אחד לזכותו של קינג קני בכל מקרה, הוא מביא את השחקנים לשנת המבחן שלהם בצורה הכי רגועה שאפשר. קארול והנדרסון יקבלו סיטואציה סופר יותר נוחה ממה שלמשל קין קיבל. שניהם פשוט צריכים לשחק את הכדורגל שהביא אותם לליברפול מלכתחילה בחסות הכוכבים המקומיים. לקארול יספיקו מס' שערים דו ספרתי ונוכחות ברחבה במצבים נייחים כדי להחשב לחלוץ החוד המוביל שלנו, להנדרסון יספיקו 4-5 משחקים מוצלחים בתור מחליף כדי לתפוס את המשבצת של בניון (שחקן כשרוני שיכול לשחק בכמה עמדות ונע בין ההרכב לספסל), לא חושבת שמישהו מהם קיווה ליותר בסוף השנה.

לי-שי 22 ביוני 2011

יסמין,

נקודת המוצא הייתה שאצלנו המצב הרבה יותר טוב מאשר בקבוצות האחרות, משום שידענו להעלות את הצעירים שיש להם פוטנציאל התפתחותי גבוה. במידה מסוימת הקמצנות של הבעלים הקודמים סייעה לנו כי עכשיו אנחנו לא תקועים עם שחקנים שעולים המון כסף, ולכן לא ניאלץ לשחרר אותם במהירות ובמחירי מבצע מחוץ לאנגליה.

הנדרסון לא מגיע על תקן מחליף לדעתי, אלא כשחקן שבונים עליו לעשות קפיצת מדרגה ולפתוח בהרכב. זה ללא ספק סיכון, אבל שחקן שיהפוך אצלנו לסטאר שווה המון מבחינה מנטלית, מקצועית וכלכלית.אם נעמיד הרכב אנגלי בעיקרו שיתבסס על 3-4 שחקני בית, ונילחם על מקומות 1-4, מבחינתי דיינו לעונה הבאה.

cookie-monster 22 ביוני 2011

http://tomkinstimes.com/2011/06/fair-play-for-fenway/

אגב.. מאמר מאוד ארוך שמנתח את המצב הנכחי לעומק לרוחב ולגובהץ יש בו כמה גרפים מאוד מענינים.

אביעד 22 ביוני 2011

לי-שי – סיטי וצ'לסי הן אכן מהמפסידות הגדולות של הפייר פליי.
אחרי הרכישה של טורס אלון זנדר כתב בזמנו פוסט מאוד מעניין על איך צ'לסי בדיוק תתאים את עצמה לפייר פליי:
http://debuzzer.com/sander/2011/02/22/%d7%9e%d7%90%d7%96%d7%9f-%d7%94%d7%90%d7%99%d7%9e%d7%94-%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%a6%d7%9c%d7%a1%d7%99-%d7%9e%d7%aa%d7%90%d7%96%d7%a0%d7%aa/
רק שמאז, צ'לסי נטלה על עצמה התחייבות של 30 מליון יורו ב-3 השנים הקרובות עם וילאש בואש + פיצויים לאנצ'לוטי ועוד לא דיברנו על רכש בקיץ הנוכחי.
על סיטי בכלל אין מה לדבר. זה מועדון שרק על משכורות משלם כרגע יותר מכל ההכנסות שלו וגם כאן לא דיברנו עדיין על רכש (ושחקני רכש יקבלו משכורת גבוהה, מה שיגרום לכמה משחקני הסגל הנוכחי לדרוש העלאה…).
לגבי ההערה שלך על זרים שישחקו 3 שנים בגילאי 16-21: זה לא יתרום לנבחרת האנגלית. אבל חשוב לזכור שהחוק הזה הוא תולדה של פשרה באין ברירה. ההתאחדות הייתה מאוד רוצה לחוקק חוק שיכריח מועדונים לשתף מס' מינימלי של אנגלים, אבל היא כן כפופה לכללים של האיחוד האירופי שאוסרים העדפה על בסיס לאום אז הם נאלצו להתפשר על הנוסח הנוכחי מתוך ידיעה שרוב עצום מאלו שמתאימים להגדרה "מקומיים" יהיו אנגלים.

יסמין 23 ביוני 2011

1. לי-שי, יהיה נחמד עם הנדרסון ישתלב ישר בהרכב, אבל בצד ימין יש את קאוט, ובמרכז יש את מיירלש, ג'רארד וסביר שאחד מההגנתיים (לואקס/ספירינג), ויש עוד מסע רכש שלם, ככה שאלא אם כן הוא מגיע כדי להיות הבוסקטס שלנו, סביר שלפחות את תחילת העונה הוא יתחיל מהספסל.

2. סטוארט דאונינג יכול להיות הקשר השמאלי שאנחנו מחפשים כבר קרוב לחצי עשור. מצד שני, קסורלה עולה בערך כמוהו ונראה כאילו הוא יותר טוב. בסופו של דבר, השאלה היא אם קינג קני זקן מדי לרכש מחוץ לאי הבריטי, או שמה לעשות והפריימר ליג היא המקום הכי טוב לקנות בו שחקנים לפריימר ליג?

3. אם אינסואה חוזר, ואם אני לא טועה זה אמור לקרות כמו משהו בעוד שבוע, אני חושבת שקלישי מיותר. זה לא שיש לנו את מייקון הבא של צד שמאל עם חוזה מוכן לחתימה. ככה שנראה לי שאינסואה בגיבויים של ג'ק, ג'ונסון וקלי (שיכולים לשחק גם בשמאל) צריכים להספיק.

4. עכשיו נשאר רק להחתים בלם. לדעתי לא צריך להביא מחליף לקארול, גם ככה יש את קאוט וסוארז. ולהביא מחליף שמצד אחד אמור לשבת המון על הספסל, ומצד שני לקום כשצריך ולתת את היכולת של קארול זה פשוט לא אפשרי, כבר עדיף להעלות מישהו מהנוער

5. מישהו יודע מה קורה עם פאצ'קו?

לי-שי 24 ביוני 2011

יסמין,

1. אני דווקא חושב על תסריט שבו ג'רארד/מיירלש יהיו אלה שיתפנו למשימות הגנתיות, קאוט והנדרסון יהיו באגפים , סוארז מאחורי קארול. הנדרסון יכול לשחק בשקט באגף שמאל, למרות שלא לשם כך הוא הגיע. נראה מה קורה עם דאונינג.

2.גם קסורלה וגם מאטה יותר טובים ומתאימים מדאונינג, אבל כפי שהוזכר בדיון לפני כן, ההעדפה היא לרכש אנגלי משלל סיבות, לא בהכרח טובות. אין קשר לדעתי לחשש של קני משחקנים מחוץ לאי הבריטי, בהנחה שקיים חשש שכזה. אם אני זוכר נכון, בתקופתו שהביאו את סוארז.

3. אינסואה יחזור כי הוא סיים את ההשאלה שלו. לגבי "צריכים להספיק" – אנחנו צריכים להפסיק לחשוב ככה. "מספיק" זה מונח שמתאים לקבוצות כמו וויגאן, כשהן מחפשות קשר סביר שלא יעלה יותר מדי ולא ייפצע הרבה. אף לא אחד מהקיימים בסגל, כולל אינסואה, הוא מגן שמאלי שישדרג את הקבוצה. גם קלישי לא כזה. מה עושים? מביאים את אנריקה, או שמביאים את זפאטה (שיכול לשחק גם בשמאל) או שממשיכים לחפש.

4. דאן וזפאטה עדיין במגעים, מחליף לקארול יש כי רוב שחקני ההתקפה שלנו יכולים לשחק כחלוצים (אפילו לוקאס יכול לשחק מאחורי החלוץ).

5. פאצ'קו העביר חצי עונה בנוריץ', רשם שש הופעות ושני שערים. מתבקש להשאיל אותו שוב, כי בכל זאת בונים עליו תלי תילים של ציפיות ויש לו לפחות עוד שנתיים שלוש להתבשל – כרגע בן עשרים.

אלעד 24 ביוני 2011

1. מירילס ימכר בקרוב מאד – יש דיבורים שיובנטוס ואינטר מילאן הם היעד האפשרי. המחיר: 13.5 מליון פאונד. ההרגשה: עבודה בעיניים, טעות פטאלית. אין לי מושג למה אבל ככה זה מצטייר.

2. המחיר שאסטון וילה דורשים על דאונינג הוא פשוט מגוחך ביחס לאיכות השחקן. יכול להיות שדאונינג יהיה שחקן אדיר עבורנו אבל כרגע הוא לא שחקן ששווה 20 מליון פאונד. ונקודה נוספת היא שגם את פלקאו, את דאונינג,

3. אינסואה לא חוזר. אני דיי בטוח שהחוזה שלו נגמר בליברפול.

4. חייבים בלם ברמה גבוהה מאד. בעיניי אגר הוא שחקן מיותר בסגל מאחר שאי אפשר לסמוך עליו מבחינת כשירות לפני כמות המשחקים הממוצעת שלו ב- 4 עונות האחרונות. סקארטל בהחלט הוכיח את עצמו בסוף העונה שעברה כבלם טוב תחת דגליש אבל עדיין יש צורך לבלם באיכות עולמית – יש דיברוים לגבי זאפטה ודאן וכמו כן שקאו מ- PSG – גם כגיבוי עתידי לקארגר.

5. פצ'אקו כנראה יחזור לנוריץ'. לא נראה לי שהכוונה בליברפול היא למכור אותו.

אלעד 24 ביוני 2011

2. … ונקודה נוספת היא שגם את פלקאו וגם את דאונינג, ליברפול הייתה יכולה לקנות לפני שנתיים בסכומים מגוחכים. פשוט מגוחכים: 3.5 מליון על פלקאו (שעכשיו מוערך כ- 26 מליון פאונד) ו- 10 מליון על דאונינג. ליברפול בזמנו התחרתה עם אסטון וילה על ההחתמה של דאונינג והתחרתה עם פורטו ובנפיקה על פלקאו. כרגע מערכת הסקאוניג שלנו היא פשוט רעה עד גרוע היא לא יודעת למצוא שחקנים טובים עד מצויינים במחירים טובים. אני לא זוכר מתי פעם אחרונה שעשנו החתמה אדירה מתחת ל- 10 מליון. כרגע זו הבעיה הכי רצינית בעבודה שלנו בשוק העברות.

בני תבורי 24 ביוני 2011

ההצעה על מיירליש כוללת גם את מלו שיכול להיות חיזוק משמעותי לקישור הגנתי. מצד שני, השתגעתם שם במלווד? מיירליש הולך רק להיות יותר גדול, שיהיה בריא, ואין שום הגיון בלמכור אותו כיום.
שאלה: עוד מישהו חוץ ממני נשם לרווחה כשיונייטד סגרו עם אשלי יאנג?

אלעד 24 ביוני 2011

בני, יונייטד עשו חיזוק, אנחנו עדיין לא. אין לנו שחקני אגפים, חיזוק באמצע – אדם, מלו, דאונינג – לא נראה לי כל כך רלוונטי כרגע כי השלישיה שיש לנו כרגע היא אידיאליט: לוקאס/ספירינג, מירליס וגרארד.

אכשהו יש לי הרגשה שחלון העברות הזה כבר גמור עבורנו. אין לי הרגשה שנצליח לעשות קנייה ממש טובה בסכום הנכון בחלון הנוכחי. במידה והבלעםי כן יחליטו "נשבור את הבנק" זה רק יזיק לנו בחלונות עתידיים.

לי-שי 24 ביוני 2011

1. השוק כפי שנראה לפני שנתיים איננו השוק כיום. בלי קשר למערכת הסקאוטינג שלנו צריך לזכור שהיינו בשנים האחרונות קבוצה די מזעזעת בלי מסורת של מאבק על אליפות. המוניטין שלנו התדרדר בצורה כזו שלא משנה מה היו המחירים, כי שחקנים פשוט העדיפו לא לבוא לפה.

2. אני מסרב להאמין לכל שמועה או ספקולציה שמדברת על מיירלש. נטול הגיון בערך כמו השמועה שמדברת על חילופים בין מייקון וראמוס. ואם כבר קרה הבלתי יאומן, לשחרר אותו בפחות מ20 מיליון זו התאבדות לשמה.

3. אם יש משהו שיכול להיות יותר גרוע מהעזיבה האפשרית של מיירלש, זו ההגעה האפשרית של מלו. שחקן טיפש, אלים ושנוא.

4. אני ממש לא מסכים שהחלון הזה גמור עבורנו. דברים מתבשלים מאחורי הקלעים ולא הכל יוצא לתקשורת. מה שכן יוצא הוא בדרך כלל ספינים של סוכנים שמנסים להרים את המניה של הלקוחות שלהם. עד סוף החלון או במקרה הגרוע מאוד בינואר, נביא עוד ווינגר, חלוץ ובלם. בלי קשר לשמות שרצים בגזרת הקישור.

בני תבורי 24 ביוני 2011

לי-שי,
סעיף 4 מדוייק. אני מודה שהאצבע על המקלדת מושכת אותי להתעדכן הגם שברור לי שמרבית הידיעות ספקולציות מגמתיות.

אלעד,
יונייטד אולי התחזקו אבל לא ממש רציתי לראות את אשלי יאנג אצלנו. זה קשור יותר להצהרות שלו במהלך העונה יותר מאשר ליכולות שלו. אני מאמין שניתן להפיק יותר תועלת משחקן שרוצה להיות אצלך, מאחד שמגיע בגרירת רגליים, מבריק ככל שיהיה.

בני תבורי 26 ביוני 2011

מסתבר שמיירלש לא מרוצה מהחוזה שמוצע לו בליברפול ומעוניין לעזוב. בלאגאן.

לי-שי 26 ביוני 2011

עכשיו מבשלים קומבינה שתחזיר את אקווילאני ותוציא את מיירלש ליובנטוס. טעות טעות טעות. שישבו איתו ויסגרו את פרטי החוזה בלי לעשות יותר מדי בעיות, כי האיש מחזיק את מרכז השדה.

עוד חדשות רעות – זפאטה כנראה החליט לעבור לויאריאל, מה שמשאיר את לוברן, דאן וקלישי כאופציות הרכש בהגנה.

אדם אמור לסגור תוך 24 שעות, רק ששמענו את זה כבר מזמן. דאונינג אמור לסגור גם הוא בקרוב מאוד היות וכל הפרטים סוכמו.

בלקפול תשלם על הטעות שעשתה בינואר, כאשר נמנעה מלקבל את ההצעה שלנו על סך 12 מיליון, ותיאלץ כנראה למכור תמורת 6. ירידת הערך – בגלל ירידת הליגה.

את ארון לנון מאוד הייתי רוצה לראות באגף שמאל.

לי-שי 26 ביוני 2011

שטות ששמעתי לפני חצי שעה וצחקתי ממנה עד עכשיו בערך – בירם כיאל בתוכניות שלנו לעונה הבאה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 28 ביוני 2011

what is a 48 hours in liverpool time?

איציק 28 ביוני 2011

למה צ'ארלי אדם חשוב יותר ממירלש?
חוץ מזה בנתיים קנינו רק שחקן בן 20 עם פוטנציאל…

אלעד 29 ביוני 2011

למרות שכל החלון הזו הוא ספקולציות ומטרות פוטנציאליות… בינתיים, החלון הזה הוא זוועה עברנו. מירילס כנראה הולך לעזור כי הבעליים הנוכחיים לא מוכנים לתת לו מעבר ל-30 אלף פאונד שהוא מקבל לחודש (הבעלים הקודמים הבטיחו לו שידרוג או לפחות דיון בחוזה חדש אחרי עונה אחת, הבעלים הנוכחים אומרים למירילס: "בעיה שלך ושלהם, אנחנו לא קשורים"), במקום מירילס מביאים קשר עם כרס שאף אחד לא שמע עליו עד העונה. במקרה הטוב מדובר בקשר בינוני שלא שווה את הטאג מחיר שלו.

בינתיים, ליברפול כנראה פיספה את קונור ויקאהם שאמור לעבור בדיקות רפואיות ב- 24 שעות בסנדרלנד לפי סקיי.

אין התקדמות עם סטיוארד דאונינג ולא עם אדמס בשבוע האחרון. יוצא כבר המיץ עם שני העברות האלה שבספק מאד אם יהיו שוות את הכסף או את ההמתנה. צר לי על הפסימיות אבל זה מתסכל עד מתסכל מאד מה שהולך בינתיים במועדון לעומת ינואר.

אלעד 29 ביוני 2011

30 אלף לשבוע. לא לחודש.
ג'ובנוביץ מקבל 120 אלף. איזו בדיחה.

כמו כן, דיווח בסקאיי ניוז שסמי לי עזב את ליברפול.
http://lfcstats.co.uk/2011/06/28/breaking-reports-sammy-lee-leaves-liverpool-fc/

בינואר כמובן שלא היו ציפיות גדולות להחתמות וגם כל ינואר עבר בצורה דיי שקטה, אבל 2 החתמות שעשינו דיי הפתיעו אותנו – גם ביכולת וגם במחיר – לטוב ולרע – אבל מי זוכר כבר את זה.
בחלון הזה יש ציפייה לעשות חיזוקים מאד ספציפים ובמקומות מאד ספציפים אבל השמות שכרגע מועלים הם לא שחקנים טובים מספיק או לפחות לעונים להגדרה חיזוק. חלק מהשמות שעולים הם כן שחקנים שליברפול רוצה להחתים. לא כל השמות הם שחקנים רלוונטים.

לי-שי 29 ביוני 2011

גם בחלון האחרון עשינו מהלכי בזק והבאנו רכש רציני. מטבע הדברים בחלון יותר ארוך יש יותר ספקולציות וספינים, ולכן אני לא מודאג מהרכש שעתיד להגיע. מצד שני, אם החוזה של יובאנוביץ אכן עומד על 120 לשבוע, מה שנשמע לא הגיוני בעליל כי זו משכורת שמתאימה יותר לדרוגבה, המצב קשה. חייבים להשאיר את מיירלש בכל מחיר. מי שזרק 35 מיליון על קארול יכול בקלות לשדרג למיירלש את החוזה. בלי קשר למה שסוכם עם ההנהלה הקודמת, מגיע לו.

בני תבורי 29 ביוני 2011

אלעד,
סמי לי ככל הנראה בדרך להיות עוזרו של אלרדייס בווסטהאם.

אביעד 29 ביוני 2011

מה שחשוב לזכור זה דבר אחד פשוט: אחרי תום העונה, מנהלים, מאמנים ושחקנים יוצאים לחופש. ביולי הם חוזרים לאימוני טרום עונה. המשמעות היא ששוק ההעברות בקיץ בד"כ מתחמם ביולי.
השחקן היחיד שליברפול רכשה עד כה הוא שחקן שיצא ליורו עד 21 ולכן צפוי לחזור מאוחר יותר מהשאר לאימוני טרום העונה. במצב הזה, כל הצדדים היו מעוניינים שההעברה שלו תיסגר לפני שייצא וכך היה.

אלעד 29 ביוני 2011

כן בני, שמעתי על זה גם שהוא רוצה להצטרף לביג סם בווסטהם. שיהיה לו בהצלחה. העוזר מאמן הכי טוב שהיה לנו בעשור האחרון. המון בהצלחה.

ולגבי האמת המרה…
http://www.guardian.co.uk/football/2011/jun/02/liverpool-transfers

לי-שי 29 ביוני 2011

אלעד,

ראיתי ונדהמתי. אם זה השכר של הבאנו-ביץ', את השכר של סוארז צריך לחשב בנאס"א.

אלעד 30 ביוני 2011

אם השכר של ג'ובה זה חדשות רעות… הקטסטרופה:
http://www.sportsvibe.co.uk/news/football/liverpool-consider-selling-12m-midfielder-to-inter-milan/?

אלעד 30 ביוני 2011

כבר פירסמנו את זה אבל כל פעם זה מדהים אותי מחדש.

לי-שי 30 ביוני 2011

אני לא זוכר רעיון כל כך רע מאז ההחלטה להציב את דיוויד ג'יימס בשער. אסור לשחרר אותו. שיחליפו בין השכר שלו ליובאנוביץ' מצדי.

איציק 1 ביולי 2011

רק לא לגמור מלפפון חמוץ…
אנו כבר באמצע עונת המלפפונים ובנתיים אני מרגיש כמו מללפון סחוט!
המון שמות, המון תקוות, אבל בסה"כ חיזוק של בחור צעיר אחד וחוץ מזה יוק!
רק שלא נגמור בטעם של מללפון חמוץ.

אלעד 1 ביולי 2011

במידה ומירילס אכן ימכר, אני לא חושב שמרכז השדה שלנו יהיה הרבה יותר "חלש". אני דווקא מאד מלא תקווה לגבי אקווילני – מדובר בשחקן מאד טכני, שחקן של נגיעה, בעל יכולת לחלץ כדורים ולקרוא את מהלכי היריב ושחקן עם יצירתיות וראייה לעומק. אקווילני, למרות הדקות המעטות ששיחק בעונה הראשונה שלו, כן עשה עליי רושם בדיוק בגלל התכונות הנ"ל. כמו כן, מדובר בשחקן שמסר הכי הרבה מסירות מדויקות ביובנטוס בעונה שעברה. אני מאד אופטימי לגבי החזרה שלו – אני חושב שהוא יוסיף המון לצורה שדגליש משחק ורוצה לראות. לרגע לא נשכח שהודגסון הוא זה ששלח אותו להשאלה, לא ברור למה, אבל אני נוטה להאמין שאקווליני פשוט לא ענה על הצרכים של סגנון המשחק של הודגסון מאחר שיחסית לעונה ראשונה אקווילני כן עושה רושם מבחינה סטטיסטית – מתוך 12 משחק שהוא פתח (13 כמחליף – מדובר בפחות מחצי שעה על המגרש תחת בניטז) הוא בישל 6 וכבש שער אחד וזה אחרי תקופה מאד ארוכה שהוא לא שיחק.

קני בירך על לקבל חזרה את אקווילני בליברפול – אני לא רואה סיבה למה אנחנו לא צריכים להיות פסימיים.

http://youtu.be/zklgnhA6x_E

לי-שי 1 ביולי 2011

כאשר אקווילאני הגיע, ציפיתי ממנו להרבה בדיוק מאותן הסיבות שמנית. יחד עם זאת , קנינו אותו בהרבה כסף כשהוא פצוע (יחד עם גלן ג'ונסון שגם הוא לא הראה מאז סימנים של שחקן דגול), חיכינו לו שיחלים, הוא נפצע שוב ובגדול היה רך מדי עבור מרכז שדה של קבוצת צמרת אנגלית. על הסמך האמור לעיל ועד הנקודה הזו, אני לא רואה בו כשחקן שניתן לבנות עליו לטווח ארוך, משום שהוא בדיוק כמו אגר – המון כשרון ורגליים מזכוכית.

אני מאוד אשמח להתבדות ולראות אותו הופך לשחקן שכולם מצפים ממנו להפוך אליו.

sui 1 ביולי 2011

איך שאני קורא את המצבעניינים נדמה לי שבעתיד נהפוך מבחינה ארגונית לסוג של ארסנל+ברצלונה
כלומר מבחינת שכר ומבנה פיננסי – ארסנל ומבחינת אקדמיה שמכינה שחקנים לקבוצה הראשונה – ברסה. לטעמי זה די אידאלי אבל כמובן יש להתחשב בשוק מסביב… אפשר לראות איך ארסנל מתחילה להפסיד שחקנים (מעולים) בעיקר בגלל השכר הנמוך. אני לא בטוח מהן רמות השכר אבל קראתי איפשהוא שרק ואן פרסי ופברגס קיבלו למעלה מ100,000 .אולי גם ארשבין (רק ככה הצליחו להביא אותו מרוסיה שם קיבל שכר מטורף). והנה אדאביור עזב. נאסרי רוצה לעזוב ועוד כמה חבר'ה. אני לא יודע אם במצבנו ללא ליג"א ובתחרות השכר הגבוה בשאר הקבוצות אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להתקבע (כרגע ) על שכר נמוך כמו ארסנל ועדיין למשוך שחקנים מהרמות הגבוהות. מה שכן אנחנו חייבים להיפטר מכל מיני שחקנים שעולים הון (מבחינת שכר) ולא עושים כלום בתכלס. אם אי אפשר למכור אותם אז להשאיל אותם למי שמוכן לשלם את השכר הפסיכי שלהם. (זאת אומרת אם ככה השאלות עובדות – ברור לי שזה בטח מעורב ביותר קומבינות מאלי טביב והראל גם יחד).
בכל אופן יש לנו עוד זמן להעברות. היה עדיף כמובן להתחיל את האימוני קדם עונה עם קבוצה מלאה אבל אני חושב שאפשר להסתדר בהתחשב בכל הטורנירים בקיץ שיבטיחו שחקנים בכושר טוב ( או פצועים).
שוב אני חוזר על עצמי (סליחה) – למרות שזה טורניר עד גיל 17 – אני מת על היפנים – טונה של כשרון. אני מאוד מקווה שקומולי יפתח את העיניים ויסתכל על כשרונות מחוץ לליגות המובילות. איפשהוא מחוץ לאנגליה וספרד (ודרום אמריקה) יש כמה שחקנים שיכולים להפוך אותנו לקבוצה כמו דורטמונד.
חלקם בגרמניה, גם בנבחרת שוויץ הצעירה יש כמה בני מהגרים סופר כשרוניים, וגם במזרח הרחוק. וכמובן יותר קרוב מזרח אירופה – לדוגמא בבלרוס שני שחקני כנף מאוד הזכירו לי את אלכסנדר חלב מבחינת חכמת משחק וטכניקה. בכל מקרה לאחר הקופה אמריקה אני מקווה שנביא משם שחקן צעיר או שניים. אלו ללא ההייפ מסביבם.
"בעלי פוטנציאל " .
אני מעדיף למכור את אקווא מן ולהפסיד עליו כסף מאשר למכור את מיירלש. הוכיח עצמו מעל ומעבר למרות סוף עונה לא במיטבו. לעומת אקווא שיכול מאוד וייפצע לעוד עונה שלמה. לא שווה את ההימור לדעתי. כמובן שאשמח להתבדות.
מעניין אותי אם צ'ארלי אדם (אם יגיע) בעצם מגיע על משבצת לוקאס… אם נשחק 4-4-2 זאת אומרת. אדם וג'רארד באמצע.

איציק 2 ביולי 2011

ועוד משהו…
כנראה שליברפול כקבוצה כבר לא כ"כ אטרקטיבית, אל אף הקהל והמסורת.
אחרת לא ברור למה כ"כ קשה לנו להביא שחקנים

לי-שי 2 ביולי 2011

זה דווקא מאוד ברור. אנחנו מחוץ לליגת האלופות כבר עונה שנייה, יש בעלים חדש ואנחנו לא נאבקים ברצינות ובעקביות על התואר. אז קל להבין שחקן רציני שיעדיף קבוצה עם מסורת עכשווית, מאשר קבוצה שנשענת על מסורת העבר שלה.

בני תבורי 3 ביולי 2011

איציק,
לי-שי צודק. עונה טובה ואולי אליפות באנגליה והמגמה תתהפך.

cookie-monster 3 ביולי 2011

אם מיירלש מבקש כסף שאולי מגיע לו אבל לא זמין כרגע – והוא לא מוכן לחכות עד שיתפנה כסף לשדרג את החוזה שלו, ומוכן ללכת – שילך. שום שחקן לא מעל הקבוצה וכניעה לרישות שחקנים הם חלק ממה שהביאנו הלום.
אם הוא רוצה להתחיל עונה שניה רצוף בקבוצה חדשה שיבושם לו.

cookie-monster 3 ביולי 2011

לדרישות*

לי-שי 3 ביולי 2011

קוקי,

לבוא ולהגיד לשחקן שאין כסף בקופה, כשאתה מתכונן לפוצץ לפחות עוד חמישים מיליון על רכש בלי תקציב משכורות, זו כבר חוצפה לשמה. הכסף לא "אולי מגיע לו", הוא מאוד מגיע לו. אם שחקנים שתרמו כלומה ומאומה בעונה החולפת (קול ויובאנוביץ' הם הדוגמאות הבולטות אך בהחלט אינם היחידים) מביאים הביתה צ'ק שבועי של יותר ממאה אלף לירות, אז שיקול הדעת פה לקוי ביותר.

לו היה הדבר תלוי בי, הייתי מכוון את ציפיות הרכש שלי טוב יותר ומפנה כסף להעלאת השכר שלו, אפילו בשתי פעימות. אני בטוח שמיירלש לא רוצה להתחיל עונה בקבוצה חדשה ממש אחרי שהתאקלם, אבל מצד שני גם לנו הוא יחסר לא פחות, משום שאנחנו מביאים שחקן חדש שיתפוס את מקומו. במקום שחקן מצוין שהוכיח את עצמו ועוד יכול לתת המון למועדון אנחנו מקבלים שחקן שהוא בגדר סימן שאלה (אדם ) וההעברה שלו נמשכת כל כך הרבה זמן עד שנדמה כי ניימאר או שמא מסי אמורים לנחות במלווד.

משחקי אגו התאימו יותר לתקופה של בניטז ויש סיבה מדוע הם נעלמו מהקבוצה. בכלל, בעיני לא מדובר בכניעה לדרישות שחקנים, משום שהוא לא מבקש פה שום דבר שאיננו בגדר ההגיון והצדק.

יוגב 3 ביולי 2011

אני עם קוקי בעניין הזה, כמו ההוא שמסתובב בצ'לסי גם למיירלש יש חוזה לכבד וגם הוא קצת שכח את השדרוג שהוא עבר אצלנו. כמו ששייע אומר ב"בובה של לילה" : מי שלא רוצה להיות פה WELCOME… אנחנו נחיה עם כל עזיבה(וגם אני מקווה מאוד שהוא יישאר בסופו של דבר).
חוץ מזה התחושה מסיום העונה בפורום שהכל חייב להגיע כאן , היום ועכשיו ושעפים לנו שחקנים בין הידיים. בניגוד לקייצים קודמים אני לא רואה ששחקנים עוברים בסכומים מטורפים אל אף אחת מהקבוצות הגדולות והשם הכי חם הוא של שחקן ברזילאי , אלמוני כמעט לכולנו שמלהטט בפאוליסטה או איך שלא קוראים לליגה הזו. אני יכול לעשות NAME DROPPING בקלות לשמות הגדולים שיצאו מברזיל והיו כישלון אירופאי(רוביניו, דנילסון, אלכס ובעיני גם דייגו לדוגמא). החלון עוד צעיר וצריך קצת לשמור על הפרופורציות ולצאת מהלחץ. עדיין מדובר בהנהלה ובמנג'ר שהנחיתו שני שמות גדולים ביום האחרון של ינואר ואם ההחתמות של דאונינג, מילנר, אדם או אחרים צריכות עדיין להתבשל אני חושב שאפשר לתת להם קרדיט שהם יודעים מה לעשות ושהכוונות שלהם חיוביות לא פחות משלנו.

לי-שי 3 ביולי 2011

יוגב,

אמנם חוזים יש לכבד, אבל גם שחקנים יש לכבד. שחקן שנתן עונה טובה מאוד, לגיטימי בהחלט לדבר על פתיחת החוזה שלו. אני לא רואה את סלטיק חוסכים בכסף כדי להשאיר את כיאל, למשל.

יש לי בהחלט סבלנות לחכות עד סוף החלון ואני כולי אמונה שהצוות המקצועי יעמיד קבוצה שתעשה המון צרות בצמרת. לגבי הסכומים המטורפים, חכה עד אחרי המונדיאליטו והקופה ואז תוכל לשמוע את רשרושי השטרות הנשלפים ברחבי אירופה.

לגבי השמות שיצאו מברזיל, בוא נסכים שהאחוז שיצא לקבוצות גדולות באירופה והתפספס, בטל בשישים לעומת הדור של 98, ו- 2002 שרובו ככולו חרך את היבשת והוציא לז'וגו בוניטו את שמו הטוב.

אני לא יודע עד כמה העברה צריכה להתבשל טרם יקדח התבשיל. מדברים על אדם, דאונינג, דאן. נאמר פה לפני, לא בטוח שבכלל יהיו שווים את ההשקעה והזמן.

כל יומיים עולה שם חדש בדרגת רצינות כזו או אחרת. אני כשלעצמי מזמן הפסקתי להתייחס לבורסת השמות, משום שברור לי שמחר יכול לחתום שחקן שאף אחד לא מכיר ושאף אחד לא העלה את שמו. וכמובן – להשאיר את מיירלש.

אלעד 4 ביולי 2011

מסכים עם לי-שי.
אני חושב שההנהלה עושה פה משהו מאד לא הגון כלפי מירילס. מירילס קיבל הבטחה מהבעלים הקודמים (היקס וג'ליט) כאשר הוא חתם שאחרי עונה יבחנו את החוזה שלו על פי העונה שהייתה. כאמור מירילס, בן ה- 27, מרוויח 30 אלף פאונד לשבוע. מאד חורה לו שמביאים שחקנים כמו סוארז (24), קארול (21) והנדרסון (20) עם ניסיון פחות משלו ואוטוטו הם מרוויחים כפול ממנו. הבעלים החדשים מצידם – FENWAY SPORT – אומרים למירילס שמה שהוא סגר עם הבעלים הקודמים לא קשור אליהם וזו לא בעיה שלהם.

על מירילס עברה עונה טובה – עונה ראשונה, עם תקופת הסתגלות, הוא נתן עבודה לאורך כל העונה, נתן שערים חשובים והתמסר לחלוטין לקבוצה ולצרכיה בתקופות הפרובלמטיות שהיו בתחילת ואמצע העונה.
אני חושב שלמרות שזו לכאורה "לא בעיה שלהם", הבעלים החדשים חייבים (!) לבחון את מצב החוזה של מירילס. מירילס הקריב בהתחלה כשהוא הגיע למועדון (חתם כשהוא מקבל רק 30 אלף פאונד לשבוע) ובא בגישה שהוא הולך להרוויח חוזה משודרג.

נכון שליברפול צריכה להיות הקבוצה קודם ואינדבדואלים אחר כך, אבל לפני כן צריכים להיות הוגנים והגונים – והמצב של מירילס הוא לא הוגן.

יוגב 4 ביולי 2011

בנושא מיירלש, מאחר ומדובר בגירסאות שונות של שני צדדים זה יותר מדי קל לקחת את הצד שלו ולהחליט שהגירסא שלו היא האמת המוחלטת. אני בטוח שיש לסיפור הזה עוד כמה צדדים. ולגבי האמירה שהוא רואה את השאר מרוויחים יותר ממנו, זה קצת פשטני ולבטח מיושן, ברוך הבא לעולם המודרני אדון מיירלש, שבו אתה שווה כמה שנותנים לך ולא כמה שאתה חושב שמגיע לך, כנראה שכדאי לך להחליף סוכן.
ושוב אדגיש, אני מאמין ומקווה שהעניין יסתדר והוא יישאר.

איציק 5 ביולי 2011

איש המים – אקווליני חזר סופית לשורותינו?
האם יכול להיות שסנדרלנד ניצחה אותנו בתחרות על וויקהאם קונור?

לי-שי 5 ביולי 2011

אקווילאני פלוס כסף תמורת לנון, זו העסקה החדשה כרגע. יכול מאוד להיות שסנדרלנד ניצחה, כי כל שחקן צעיר יעדיף לשחק ולהתפתח בקבוצה קטנה מאשר לרבוץ על ספסל של קבוצה יותר גדולה.

אלעד 5 ביולי 2011

איציק ולי-שי, סאנדלנד החתימה אותו והכל רשמי. למעשה הוא מדורג דיי גבוה בהימורים להכניס שער נגדנו במשחק הראשון של העונה.

the mighty reds 6 ביולי 2011

צ'רלי אדם שחקן ליברפול באופן רשמי.

הגיע הזמן לפתוח פה דיון חדש , לא ? :)

איציק 6 ביולי 2011

צ'ארלי כנראה יחתום אצלנו,
עכשיו יש עומס במרכז השדה.
סטיבי, מירלש, לוקאס, ספרינג, הנדרסון ואדם.
אולי זה מסמן את היציאה של מירלש?
אני בכל אופן מחכה לקיצוניים קלאסים לאגפים.

לי-שי 6 ביולי 2011

למנות את ספירינג כאופציה להרכב כרגע זה לא ריאלי, כך שהמאבק על 2 המקומות במרכז הוא בין סטיבי, אדם , הנדרסון ולוקאס. סטיבי באנקר ולוקאס הוא חביבו של קני, כך שנצטרך להמתין למשחקי הקדם עונה כדי לראות איזה הרכב ירוץ קודם. הנדרסון מסוגל לשחק בכנף ימין מהגדרתו, אבל כנראה ישמש לגיבוי עד שיוכיח אחרת.

עדיין דרושים לנו בלם ברמה גבוהה, מגן שמאלי ושני קיצוניים. שמות שהייתי רוצה לראות, כולם או חלקם: מאטה, דאונינג (למרות חוצפתה העצומה של וילה שדחתה הצעה בסך 15 מיליון לירות) , באסטוס, מתיאס סילבסטרה, אנריקה.

Comments closed