דו"ח משחק – אקסטר

אני רגיל שאנחנו מודחים בשלבים האלה, וזה שעלינו שלב זה כבר מצוין, לא בגלל הגביע עצמו, שכמובן יהיה נחמד לזכות בו, אלא בגלל דקות משחק. יש שחקנים שצריכים להיכנס מהר למחזוריות של משחק, והגביעים היא הדרך לעשות את זה כשאין אירופה. סך הכל, זה היה משחק בהילוך ראשון, אבל היה בו משהו שמתחיל להדאיג אותי. על כל שלושת השערים אחראי סוארז. הוא כבש את הראשון, הוא בישל את השני והשלישי. הוא היחיד כרגע שמייצר מצבי שערים. מי שחשב (גם אני קצת ביניהם) שנסתדר מצוין בלי סטיבן ג'רארד, זה המקום לחשוב על כך שוב. עד שהוא יחזור, אני חושב שדאונינג צריך להפוך לשחקן כזה. בינתיים הוא לא רע, הוא מגיע לצבי הבקעה לפחות פעמיים במשחק, ועדיין לא חד מספיק. אבל הוא השחקן שיכול לחלוק את הנטל עם סוארז. עוד אני חייב לציין שבינתיים יש שני שחקנים שפשוט לא מצליחים להרשים אותי: קארול והנדרסון. נכון, זה לוקח זמן. נכון, הם סך הכל שחקנים לא רעים, אבל זו לא פונקציה של כושר משחק. גם שחקן שלא נמצא בשיא כושרו, אתה רואה מה יש בו, אילו יכולות וכיו"ב, ואצל שניהם קצת קשה לי לראות משהו מרשים, ושוב, אני לא אומר שהם שני אפסים חלילה, וכמובן אני מקווה שאתבדה.
גליון ציונים: ריינה – היה אפשר לגלח את דוני במשחק הזה; פלאנגן – לא רע ובלי טעויות, סקרטל – עשה פנדל מטומטם, וילסון – נראה לי טוב יותר כבלם מאשר כמגן, רובינסון – גם הוא לא מרשים אותי, הוא לא מסוגל לעבור שחקן; ספירינג – תמיד מבקש את הכדור, אנמי בהתקפה; מאירלש – מה עם הכתף? – הנדרסון – להתאפס ולהשתפר; מקסי – סיפק כמה רגעים יפים; סוארז – סופרסטאר; אדם – בינתיים נקלט מצוין ומשחק מצוין; קארול – הגול אני מקווה ישפר את הביטחון שלו; דאונינג – בסדר, צריך להיות חד יותר.

22 Comments

amit pros 25 באוגוסט 2011

עד עכשיו 3 משחקים,6 שערים.
סוארז הבקיע 3, בישל שניים,והשישי הפך לעצמי אחרי שהכדור היה בדרך אליו….
ואני לא מצליח להבין מה אתה מוצא עדיין דאונינג…הוא מאבד המון כדורים והמסירה האחרונה שלו לוקה מאוד בחסר.אני מאוד מקווה שהוא ישתפר המשך.
אדם על הכיפאק,ודבר אחד אי אפשר לקחת מקארול.יש לו יכולת מרשימה לבעוט חזק מאוד מהמקום ובצורה מפתיעה.הוא עשה את זה גם בניוקאסל,וזה מאפשר לו להיות איום תמידי על השער,למרות שגם הוא באמת לא ממש מרשים

יוגב 25 באוגוסט 2011

קארול בדרך להיות שחקן גדול, מאוד מרשים בכל אספקט של המשחק.
רובינסון מזכיר לי את סטיב ניקול, וזו מחמאה ענקית.
אני עדיין צריך להבין את הנדרסון, לא ראיתי ממנו מספיק.
אני חושב שבקבוצה עדיין לא מחוברת התלות בכוכבים הגדולים ובמבצעי היחיד גדולה יותר, לדעתי עם הזמן זה ישתפר.

amichai 25 באוגוסט 2011

דאואניג הוא התוספת היצירתית הקיץ, אחד שמסוגל לייצר מצבים, בשונה מקאוט, דאונינג מסוגל לקחת כדור, לעבור שני שחקנים ולבשל

D! במולדת 25 באוגוסט 2011

אני דווקא מופתע מקארול – יש לו הרבה יותר יכולת ממה שחשבתי כשראיתי סרטונים שלו אחרי המעבר.
הוא מפעיל לחץ על ההגנה, תמיד מוסכן בראש וכמו שאמרו מעלי – בועט מצויין. הקבוצה צריכה ללמוד איך להשתמש בו. הוא חלוץ, הוא דווקא עובד, והקבוצה צריכה לעבוד בשבילו לפעמים. וגם אם הוא לא יבקיע המון זה בסדר הוא יכול למוטט בשבילנו הגנות בתנועה ובלחץ לפתוח דרך לשחקני קישור. יש הרבה מה לעשות איתו והוא גם צעיר עם לחץ של תג מחיר על הכתפיים.. זמן.. סבלנות..

אני מניח שאם הוא היה מגיע בשביל שמונה הוא היה נכנס להרכב יותר לאט וזה היה יותר טוב לכולם.

לי-שי 25 באוגוסט 2011

אסור לשכוח שקארול הוא ילד במונחי כדורגל ועוד יותר ילד במונחי פרמייר ליג. צריך לשים בצד את תג המחיר שלו ולזכור שהוא לא בא לתת תוצאות מהירות לשנה שנתיים ולהמכר, אלא להוות חלק מהשלד העתידי של המועדון. הוא חתום לחמש וחצי שנים ואני בטוח שבמרוצת הזמן הזה הוא יעלה אותנו גבוה. כמובן שחשוב לתת לו תמיכה ועזרה – ולואיס וקני הם בדיוק האנשים שהוא צריך לידו כדי לקבל אותן.

אותם הדברים אמורים לגבי הנדרסון. גם הוא בא במחיר גבוה ויש שיגידו מופרז, אבל מדובר בקשר סופר מוכשר שהגיע לקבוצה עם ציפיות ובאופן טבעי הוא מנסה לעמוד בהן במהירות. אני מאמין שהוא יקבל את הזמן והסבלנות, ישתלב בהרכב ויביא המון תועלת.

איציק 26 באוגוסט 2011

קני דיבר הרבה על הגישה של השחקנים. בעיני זה חשוב וצריך להיות ברור שליברפול עולה לנצח בכל משחק ומכבדת את היריב בכל משחק.
מה שאני ראיתי:
אנחנו משחקים יותר טוב עם חלוץ בודד ו5 קשרים. בעניין זה יש חשיבות גדולה שמירלש יחזור לכושר מהר. אחרי שהוא יצא אחזקת הכדור ושטף המסירות נפגע.
כשקארול משחק יש נטייה מרגיזה להעביר לו כדורי גובה מההגנה במקום לשחק על הריצפה. עד שהוא נכנס ליברפול שחקה על הדשא.
סוארז וקארול לא מותאמים עדיין. פעמים רבות מידי קארול ירד אחורה ונראה שסוארז חלוץ מרכזי. זה לא רלוונטי לקארול. הוא צריך לשחק 20 מטר משער היריב ולא להוביל כדור.
מקסי כובש שערים ,דאונינג לא.
אני אוהב את הגישה של ספרינג – הוא חוצפן, לא מפחד לבקש את הכדור.

לי-שי 26 באוגוסט 2011

בדיוק להפך – ברגע שאנחנו משחקים עם חמישה קשרים זה מה שמתחיל את המגמה של כדורי גובה לקארול. כשיש לידו עוד חלוץ יותר קל להם לפתוח הגנות, במיוחד אם יש לידו חלוץ מהיר וטכני כמו סוארז שמדביק אליו מגנים ומפנה את קארול עם המאסה שלו לבעוט מה-16 או לפרוץ פנימה. קארול לא אשם שמוסרים לו כדורי גובה וזה גם די מעצבן אותו, כי מניחים שבגלל הגובה והכוח שלו הוא כבר יסתדר, וזה לא מה שקורה.

התיאום בין סוארז וקארול, כמו כל הדברים הטובים, לוקח זמן. אין שום קבוצה בליגה שאנחנו צריכים להתבייש מולה ולא לשחק עם שני חלוצים.

זה משנה 26 באוגוסט 2011

קארול דווקא הרשים אותי בינתיים על קו האמצע. הוא מנסה לשחרר כדורים מהר בזמן שיש עליו בלם. גם אין בעיה עם כדורי גובה אליו, יש בעיה עם הסתמכות מוחלטת על זה. זה צריך להתרחש במידה וכחלק מהשיטה, ולא כתורה כולה.

אדם לעומת זאת לא משחרר כדורים מהר קדימה. לפחות לא בינתיים.

לי-שי 26 באוגוסט 2011

קואטס אמור להשלים את המעבר עד יום ראשון בתג מחיר של 7 מיליון לירות, קרייג בלאמי מאוד מעוניין לעבור וככל הנראה יגיע בחינם. אקווילאני יושאל למילאן תחת סעיף המחייב אותם לרכוש אותו עבור 7 מיליון לירות אם ישלים 20 הופעות, מה שככל הנראה יקרה.

דברים טובים בדרך אלינו.

לי-שי 26 באוגוסט 2011

ההרכב לבולטון,

ריינה; קלי, אגר, קארא, אנריקה; קאוט, לוקאס, אדם, דאונינג; לואיס, קארול.

חבל שמיירלש לא כשיר אחרת הוא היה עולה.

איציק 26 באוגוסט 2011

ההגעה של קואטס משמחת מאוד,
נקווה שיסגר חיובי.
אני רשמתי שאני בעד להביא אותו בפוסטים קודמים.
בעיני כשרון גדול, צעיר ולא פחות חשוב מכך אורוגוואי שיכול לדבר ולשטף חוויות עם סוארז.

בני תבורי 26 באוגוסט 2011

מיירליש נפצע בעצם הבריח ןצפוי להיעדר עד 10 בספטמבר. הבעיה עם מקום הפציעה המסוים הזה היא שנשארת שם רגישות רבה לזמן מאוד ארוך.

אלעד 26 באוגוסט 2011

קואטס הוא החתמה מצויינת במחיר טוב. מאד אהבתי לראות אותו בקופה – נותן עבודה, יודע לתקל ולסגור חורים ובמיוחד ניתן לראות שמדובר בשחקן הגנה שהעיקר אצלו זה ההגנה.

בלאמי יכול להיות החתמה טובה גם כן.

אנגוג בדרך החוצה לבולטון (3 מיליון + סעיפים) וכנראה שדאן יהיה השחקן השני שישלים את חוליית הבלמים שלנו.

אשמח מאד לראות שנגד בולטון יהיה יותר פקטורים מפקטור סוארז. דאונינג, אדם, הנדרסון – כל שחקן שיוכל לתת דימיון ועומק במשחק שלנו יהיה מצויין.

זה משנה 26 באוגוסט 2011

גם דאן? קראגר, אגר, קואטס, סקרטל, ווילסון וגם קלי שיכול לשחק באמצע. קצת מוגזם.
אני לא רוצה שבלאמי יגיע. לא אוהב אותו.

לי-שי 26 באוגוסט 2011

אגר וקואטס אמורים להיות מרכז ההגנה. הבעיה היא הפציעות של אגר ולכן כנראה שיביאו עוד בלם כמו דאן. ווילסון הוא העתיד, קאראגר הוא העבר, קלי הוא המגן הימני וסקרטל צריך לעזוב. מסתדר?

זה משנה 27 באוגוסט 2011

לא.
קראגר ישחק הרבה בעונה הקרובה. ווילסון בגיל של קואטס בערך, ואם רוצים שהוא יהיה העתיד צריך לתת לו לשחק.

לי-שי 27 באוגוסט 2011

זה בדיוק העניין, שקאראגר צריך לפנות את הבמה. לכן הוא לא צריך לשחק הרבה העונה. ווילסון כרגע לא עומד בציפיות של הקבוצה מבחינת קצב התפתחות, אבל הוא יכול לשחק גם במקום אחר תחת השאלה. קאדר בלמים שמכיל את קואטס, אגר, דאן וקאראגר כגיבוי רב ניסיון ברגע שהעניינים משתבשים, הוא מצוין. כל קבוצה זקוקה ל4-5 בלמים. תוסיף את סקרטל (או שאל תוסיף אותו, כי לדעתי הוא זוועה), והכל בסדר.

זה משנה 27 באוגוסט 2011

גם אם נסכים שקראגר לא ישחק בכל המשחקים העונה (מה שהוא עשה בעונות הקודמות למעט כשהוא היה פצוע) והוא יפתח בכ-20 משחקים, זה עדיין יותר מדי שחקנים באותה עמדה בסגל.
אני לא יודע מה מצב הקבוצה כלכלית, אבל מכיוון שזו עונת בנייה הייתי מעדיף לתת לווילסון להשתפשף ברוטציה של ליברפול מאשר בהשאלה. הרבה יותר מחשל. אם מביאים עוד בלם זה בגלל שלא סומכים על הכשירות של הסגל הקיים, זה משדר משהו לא בריא פנימה, ולכן תהיה חובה למכור מישהו. במקרה הזה אז אני בעד אני בעד טרייד סקרטל-דאן.
בכל מקרה אני יותר מודאג מהחלק הקדמי כרגע מאשר ההגנה. חסר חלוץ שיודע להבקיע על הספסל.

לי-שי 27 באוגוסט 2011

גם אם קראגר ייקח חלק במשחקים, אנחנו נראה שילוב הולך וגובר כבר השנה של שחקני הגנה נוספים, ביניהם רובינסון ופלאנגן באגפים. חמישה בלמים זה מצוין עבור שתי עמדות, ושוב צריך לזכור, פציעה של אגר היא באמת רק עניין של זמן, וגם הפרישה של קאראגר.

מבחינה כלכלית, כסף לא חסר. הבעלים נתנו לקני את המפתחות לשנים קדימה ובינתיים הוא פוצץ סכומים שמתאימים לתחילת הבנייה של סיטי וצ'לסי. הוא מחתים שחקנים צעירים ומקומיים (סוארז הוא יוצא מהכלל תרתי משמע, קואטס בא בעקבותיו במחיר רצפה) לחוזים נוחים כלכלית וארוכי טווח, כך שהם לא הולכים לשום מקום.

ייתכן שלתת לווילסון מקום ברוטציה יחשל אותו, אבל זה יזיק לנו. בראייה כוללת הוא עדיין לא ברמה מספיק גבוהה בשביל לקבל מקום בהרכב. בוולבס, סוואנסי, בולטון, בירמינגהאם וכו' – הוא יכול לקבל.

בוודאי שלא סומכים על הסגל הקיים – ההגנה שלנו גרועה.
אני לא חושב שזה משדר משהו לא בריא כי כולם מודעים למצב הזה, וגם קאראגר היה שמח להוריד קצת את הקצב ולהתחיל לחשוב על תפקיד מאמן ההגנה.

קני מתחיל עכשיו תהליך הדרגתי שבסופו בסיס ההגנה ייראה כך – קלי בימין, קואטס ואגר/ דאן במרכז, אנריקה בשמאל. זה בסיס שיכול להחזיק אותנו שנים בצמרת. נכון, הבלמים צעירים וזה תפקיד שדורש ניסיון, אבל רומא לא נבנתה ביום. ועכשיו אנחנו רואים אותה נבנית.

אין לך מה לדאוג בקשר לחוד. עד יום רביעי יוחתמו בלאמי או רודאייגה.

זה משנה 27 באוגוסט 2011

הנחיתה של דרוגבה הערב:
http://www.youtube.com/watch?v=t2OdIK-vEDU

לי-שי 27 באוגוסט 2011

אני לא יודע מי נתן למוקיון הזה להיות שופט, אבל הוא דפק לנו כבר שלושה פנדלים וזה לא מצחיק בכלל. סוארז רותח בצדק אבל בסוף הוא עוד יקבל אדום. קני בכלל השתולל על הקווים.

אלעד 27 באוגוסט 2011

לגמרי.
השיפוט היה פשוט מצועצע. היו 2 פנדלים ברורים על סוארז, הייתה בודאות נגיעת יד של השוער אחרי הפס חזרה, השופט נתן למשחק להתנהל בכסאח ושלא לדבר על זה שאיכשהו השופט כל פעם עומד בין השחקן עם הכדור לבין שאר השחקנים ומפריע לתנועה או למסירה של השחקנים.

קצת צובט שקיבלנו שער בסוף – אשמתו של קאראגר – אבל חוץ מזה היום נהנתי לראות את ליברפול משחקים – כולם נתנו משחק ממש טוב. ממש נהנתי. האוהדים צהלו ורקדו וסוף סוף רואים השחקנים מחייכים ונהנים מהמשחק. תמונת הסיכום עבורי זה סטיבן ג'רארד ביציע קוצץ ציפורנים.

Comments closed