דו"ח משחק – אברטון

בהחלט צריך לשמוח על הניצחון, אבל אסור להתלהב ממנו. אם לא ההרחקה, אני די משוכנע שהיינו מפסידים. הגישה שלנו למשחקי חוץ העונה היא נרפית וחסרת מעוף, וברוב המקרים היא בעיקר מנטלית. אבל הניצחון ייתן ביטחון עצמי, ולפעמים ביטחון עצמי בהחלט יכול לקחת אותך למקומות טובים. למשל עוד שבועיים מנצ'סטר יונייטד בבית. אבל שוב, זה ממש לא מספיק. הבעיות של הקבוצה שכבר כתבתי עליהן בהחלט נראו, ואמנם אחרי ההרחקה שלטנו במשחק, אבל זו היתה שליטה מגוחכת, שליטה בלי כיוון, שליטה בלי סיכון. החילוף הכפול של קני דלגליש הוא שעשה את ההבדל. השער הראשון, למרות אנריקה, למרות ההתכופפות של קאוט, למרות השפיץ של קארול, הוא קודם כל הודות לחשיבה המהירה של קרייג בלאמי, שגם הוביל את הכדור מהר (והוא היחיד שעשה זאת) ונתן לאנריקה פס להתאמץ עבורו, לא כדור ששוב יגרום לו לעצור מול המגן. ניצחון על יונייטד ישים אותנו במקום טוב למעלה, בלי שום קשר למטרות שלנו העונה (מקום רביעי), אבל הנחיצות לעשות משהו בשוק ההעברות בינואר היא משהו שהולך ומהבהב ומתעצם כל הזמן. משחק ההגנה שלנו איום. זו לא רק בעיה פרסונלית, זו בעיה תפיסתית, ואני חושב שבמידה רבה "האשמה" היא של צ'רלי אדם, שלא תורם שם מספיק ולא עוזר ללוקאס כפי שקשר מרכזי אמור לעשות. הוא אמנם יודע לסכן את השער בבעיטות מרחוק, אבל גם ניהול המשחק שלו איטי מדי, וג'רארד בחצי שעה הראה מה זו חשיבה מהירה: משחק של נגיעה אחת, ניידות, נמרצות, פעולות מהירות. אני מקווה שנגד יונייטד הוא כבר יפתח. הוא חייב לפתוח.
גליון ציונים: ריינה – הצלה נהדרת, ומשחק טוב באופן כללי; קלי – משחק התקפה אנמי, בהגנה עוד בסדר, אבל רבאק, מדברים על צעירים וכו', כשנותנים לך הזדמנויות, תטרוף אותן ברעבתנות; קראגר – הראה למה עדיין אנו לא יכולים בלעדיו, סקרטל – סביר, בלי טעויות קריטיות, אנריקה – למרות הבישול, היה מבולבל ולא פעם תקע את המשחק; לוקאס – לא היה לו מצ'-אפ רציני, וסך הכל היה בסדר; אדם – ע"ע הדברים שבפתיח, דאונינג – לא עשה כלום; קאוט – נתן כל מה שהוא יכול. קורה שמחמיצים פנדל. גם לא; קארול – חוץ מהגול היה די חסר תועלת; סוארז – גם במשחק חלש, השחקן שהכי משפיע על המשחק; בלאמי – חייב לשחק יותר, ג'רארד – ברוך בואך מלך. הנדרסון – האם הוא הפתרו החלופי ללוקאס?

50 Comments

D! במולדת 1 באוקטובר 2011

שני דברים שצצים ישר הם: א. אין דרך. לא ברור לי (ואולי גם לקבוצה) איך אנחנו משחקים והכל קורה לאט. לאט מדי.
ב. הקבוצה עושה לקארול עוול גדול ובדרך גם פוגעת בנו. כל המחצית הראשונה (אחרי ההרחקה) הועברו אליו כדורים גבוהים. אני לא חושב שמישהו נהנה מזה. אנחנו צריכים לשחק על הקרקע ולהתמש בכדורים אל קארול בחוכמה. מה גם, עד כמה שאני זוכר מהסרטונים שראיתי בשנה שעברה כשהגיע, שהוא מעדיף ומסתדר טוב יותר עם כדורים חזקים וחתוכים שמגיעים ישר ולא מלמעלה. יש לו תנועה מצויינת וכדורים כמו בגול צריכים להיות אלו שאנחנו שואפים אליהם.

וחוץ מזה. השופט היה על הפרצוף.

the mighty reds 1 באוקטובר 2011

לפני שבאים בתלונות ממש לא מוצדקות לקארול , צריך לבוא בתלונות לכל אלה שסביבו (פרט ללואיס).

אדם עדיין פרווה מדיי , למעט הבעיטה למשקוף לא עשה כלום , הוא אמור להיות מנהל המשחק שלנו.

דאונינג היה חלש עוד יותר , לא זכור בכלל שהוא שיחק היום.

קויט ברגעים גדולים של המחצית הראשונה לא הורגש בכלל , גם בפנדל נראה שהוא לא חד מספיק היום.

ברגע שבלאמי וג'ררארד נכנסו , המשחק זז , היתה יותר תנועה וזה בא לידיי ביטוי גם עם קארול שיצר כמה הזדמנויות פרט לשער שכבש.

לגבי קלי , היה בסדר גמור בהגנה והוא , הבעיה שלנו בצד ימין בהתקפה זה ממש לא הוא , הוא יכול לעלות מדיי פעם לתמוך , הוא בלם שהוסב לעמדת המגן ועושה זאת בהצלחה למרות המגבלות הטכניות.

איציק 1 באוקטובר 2011

מבחן לוקאס –
מאז ימי רייקארד אני חושב שקשר אחורי הוא התפקיד כמעט הכי מרכזי בכדורגל המודרני. לכן אני תמיד מסתכל על לוקאס.
בחילוץ כדור לוקאס עושה עבודה טובה מאוד וזה יאמר לזכותו כי הוא הגיע כקשר יותר התקפי.
הבעיה הגדולה היא שהוא תמיד מוסר אחורה, תמיד מעט את קצב המשחק. אני חושב שאם נקנה משהו בינואר זה חייב להיות קשר אחורי ברמה גבוה מאוד שיודע לדחוף את הקישור קדימה.

איציק 1 באוקטובר 2011

וכמובן למרות הביקורת,
קודם כל סחתיין על נצחון במשחק חוץ במגרש שעוד יסב קשיים ללא מעט יריבים.

צחי 1 באוקטובר 2011

פעם ראשונה שאני מסכים רוב התוכן של המגיבים…

עמיחי,
צ'רלי אדם לא תורם מספיק כי אין לו יותר… וגם אם יש לו והוא לא מצליח לממש את עצמו שלא יפתח…
דלגליש מצליח להביך את עמו כל מחזור מחדש, אחרי ההרחקה או מקסימום במחצית הוא היה חייב להכניס שחקנים שהמשחק הרגיל שלהם מהיר ובנגיעה אחת. מה יצא? אנדי קארול כל הזמן קיבל כדורים ארוכים והרמות לא ברורות או בעצמו מסר כדורים ארוכים לא ברור למי…
החילוף הכפול הוציא מהמשחק בדיוק את מי שהיה צריך: צ'רלי אדם הפאטתי ודאונינג שלא היה לו יום טוב.
על ג'רארד אין מה להרחיב אז רק אומר שגם אחרי תקופה ארוכה שלא שיחק הוא משחק בנגיעה אחת ברמה הגבוהה ביותר בעולם! אין עוד הרבה שחקנים כאלה שיש להם טכניקה כמעט מושלמת. בלאמי- אפשר להגיד עליו הכל- מהירות יש לו ויש מקרים שצריך לבצע פעולות פשוטות אבל מהר ואת זה הוא עושה.

D! במולדת ו- the mighty reds,
אם מישהו עושה עוול למישהו זה קארול לקבוצה… יש להיפטר ממנו ויפה שעה אחת קודם. ראה הסבר כמה שורות למעלה… מקרה אבוד.

איציק,
אם יש תפקיד שיש בו מניה בטוחה זה הקשר האחורי.
לוקאס לא תמיד משחרר קדימה בגלל שבדרך כלל במשחק איתי מה שגורם למצב שכמעט תמיד ליד כל שחקן ליברפול יש יריב.
ברגע שיש תנועה מהירה יש יותר אפשרויות מסירה קדימה.

D! במולדת 1 באוקטובר 2011

צחי – הקבוצה קנתה אותו לפני פחות מחצי שנה. הוא בטח לא עושה לה עוול. צריך להשתמש בו נכון. אני מסכים שכרגע, ברוב המקרים הוא צריך לעלות מהספסל, ואני מסכים שהתג מחיר שלו משפיע גם על האגו שלו וגם על צורת החשיבה של הצוות המקצועי. זה לא אומר שהדרך בה משתמשים בו לא פוגעת גם בו.

זה משנה 1 באוקטובר 2011

ניצחון חשוב למוראל, והשער של קארול לביטחון.

שלבי כובש בבכורה בבלקפול.

צחי 1 באוקטובר 2011

D! במולדת,

יש מקרים בעסקים שצריך להודות בטעות ולצמצם הפסדים.
אם בינואר אפשר למכור אותו למישהו בסכום נורמלי אז למכור ולשכוח שהוא בכלל עבר באנפילד.

משה 1 באוקטובר 2011

צחי, אני בדרך כלל קורא ולא מגיב אבל אתה אחד האנשים המתיימרים והפחות מבינים בכדורגל שכתב אי פעם בבלוג כלשהו. מאז שהתחלת לכתוב פה הרמה ירדה בכמה דרגות. אתה במקרה הטוב יכול לכתוב בבלוג של אוהדי בית"ר וגם זה רק של היציע המזרחי. גם אם אתה מבין בכדורגל כמו שאתה טוען(לשחק בפיפ"א 98 זה לא נחשב) אתה לבטח לא מבין את הסובלנות ורמת האהדה שנדרשת כדי לאהוד את ליברפול. אתה חסר סבלנות, ממהר לקבור והאמירות שלך פשוט טיפשיות. להפוך אותנו לסטוק או לסנדרלנד זה רציני ? אתה טוען שקני מביך ? אתה מבין את כולנו ובעיקר את עצמך. פשוט לא נעים לקרוא כאן את התגובות מאז שהתחלת לכתוב.

איציק 1 באוקטובר 2011

על הקישור, סוארז ובכלל –
ליברפול הוכיחה היום שהקישור שלה חלש. זה בגלל שלוקאס לא מספיק חזק ומהיר לקשר אחורי וצ'ארלי אדם שחקן מצויין אבל גם די איטי ולא מספיק נייד. כל עוד התנהל המשחק ב 11 על 11 ואברטון לחצו את הקישור ליברפול נסוגה.
סוארז קיבל, לדעתי בפעם (או כמעט בפעם) הראשונה יחס של כוכב על מהיריבה. ברגע שהוא נגע בכדור היו עליו 2 או 3 שחקנים שבעטו לו ברגליים כדי לחלץ ממנו כדור ולא לאפשר לו לפתח תנועה עם הכדור. זה השפיע על המשחק שלו, הוא לא היה היום טוב כמו בד"כ. זה גם קשור לחברים שלו לקבוצה שלו התפנו מהר מספיק כדי שיוכל לשחרר להם כדור. לאור דברים אלו ראוי שוב להעריך אותו על גול שהוא כולו מעשה רגליו.
אם מרטין קלי הוא טוב כבלם כמו שהוא טוב כמגן ימני (ולדעתי עמיחי הוא טרם היום גם בהתקפה) אז אולי עדיף בינואר לקנות מגן ימני ראוי ולצוות אותו ואת האורגוואי החדש במרכז.
חוץ מזה אני מקווה שנשחק הרבה יותר טוב, אבל הכי חשוב להמשיך לנצח!

צחי 2 באוקטובר 2011

משה,
תתייחס למה שאני אומר ולא אלי…
כן. נכון להיום ליברפול באותה ליגה של סטוק וסנדרלנד.
הבעיה העיקרית של כמעט כל המגיבים כאן היא שהנחת היסוד שלהם היא שליברפול היא עדיין מועדון הענק של האנגליה שבמקרה נקלע לתקופה לא טובה ואוטוטו זה מסתדר, מה שנקרא מכה קלה בכנף.

כמעט כולם מגיבים כאן ואומרים "שהבעיה היא רק שקני יעשה כך וכך"… הוא לא עושה את הדברים נכון מתחילת העונה ואתם ממשיכים בו זמנית לבקר אותו (בצדק) וגם לתת לו אשראי. למה אתם מחכים? לסיום העונה?
אתם לא אוהבים לשמוע את האמת אז אתם תוקפים אותי.
כל התגובות היום מורכבות מאמירות שלי מהשבועות האחרונים. אומר כאן מישהו: "וצ'ארלי אדם שחקן מצויין אבל גם די איטי ולא מספיק נייד"… אתה רציני???
מזל שהוא יודע את החוקים…
שחקן לא מהיר ולא נייד לא אמור לשחק בקבוצת הפאר של ליברפול ולכן אני אומר שכרגע אנחנו כמו סטוק וסנדרלנד…
אם לא הבנתם- ניידות זה הבייסיק של הבייסיק! זה אמור להיות אצל כל שחקן בליגה האנגלית.

אומר כאן מישהו אחר שהחילוף של דלגליש עשה את העבודה. נכון. אבל למה לכל הרוחות לחכות לדקה ה-67 כדי להכניס את אלה שבדיוק היו חסרים???
בלאמי וג'רארד ממש שינו את המשחק!
למה לא להתחיל איתם את המחצית השניה?
צ'רלי אדם לא מספק את הסחורה.
כל התמיכה שלכם באנדי קארול היא צבועה- רק בגלל המחיר שלו, אתם חושבים שיש לו משהו שפתאום יפרוץ החוצה…
כמו כן- מעולם לא שיחקתי פיפ"א 98 או מנג'ר

amichai 2 באוקטובר 2011

חברים, תנו לכלם להביע את דעתם, זה הרעיון של דיון. בקרוב פוסט שיוקדש כולו לאנדי קארול..

משה 2 באוקטובר 2011

צחי,
אתה דורש התייחסות למלל אבל איך אפשר להתייחס למשפטים שבעיני הם לא פחות מאלימים כמו : "צ'רלי אדם פאתטי" , "אנדי קארול מקרה אבוד" , "קני מביך" וכד' ? כך אתה גם מתבטא בבית, בעבודה, ברחוב ? גם אם כך נראה לך הצג לא סובל את הכל וגם לזה צריכים להיות גבולות. יש קוד התנהגות לכל קבוצה בעולם וקוד ההתנהגות של אוהדי ליברפול כפי שאני תופס אותו הוא הרבה יותר טולרנטי ממה שאתה מפגין פה. כנראה ששני פיטורי מאמנים ברצף העלו פה את הדם לראש לחלק מהאנשים שחרטו על דגלם את חזוז חיל או את ג'יג'י באקלי. THIS IS ANFIELD, תזכרו את זה ומי ששולח את גדול שחקני הקבוצה ואחד מגדולי מאמניה, שבנה קבוצה מאפס ואחרי שבעה מחזורים בסה"כ זורק אותו הביתה כשהקבוצה במקום החמישי מטאטא עם הכבוד העצמי של הקבוצה הזאת את הרצפה בעיני.

צחי 2 באוקטובר 2011

משה,
אין שום דבר אלים במה שכתבתי.
אתה מנסה ליצור ספין, אברם גרנט סטייל, כדי להסיט את השיחה לנתיב אחר.
כנראה שאין לך טיעונים ואין לך מה להגיד אם אתה לוקח את הדיון לנקודה של איכות האהדה שלי או של כל אחד אחר.
אני דרך אגב, וחבל שלא הגבתי אז, לא אהבתי את ההתנהלות מול הודג'סון- לא נתנו לו את אותם כלים כמו לדלגליש ומיהרו להיפטר ממנו.
אתה לא מתייחס לטענות שלי אלא יורה צרור קלישאות הירואיות…
אין קשר לעבר של דלגליש- הוא לא אימן עשור!
פוטר משתי הקבוצות האחרונות שלו!
הצליח בבלקבורן לפני 17 שנים. 17 שנים!
אני מבין את מצבה החמור של הקבוצה. אתה ורוב החברים כאן מתרפקים על העבר המפואר שלא רלבנטי להיום מבחינה מקצועית.
וכן, צ'רלי אדם פאטתי ואני לא רואה מה יצא מאנדי קארול.

משה 2 באוקטובר 2011

צחי,
אתה רוצה התייחסות עניינית אז בבקשה :
1. הטיעון לגבי דלגליש היה אולי רלוונטי לפני חצי שנה, להתעקש על העשור בו לא אימן או על הפיטורים שלו זה לא רציני, יש לו כבר 30-40 משחקים מאז כמנג'ר ליברפול, תתייחס אליהם. אחוז ההצלחה שלו גבוה מקודמיו, זה הופך אותו למנג'ר לא רע בכלל, הוא הצליח להרים את המועדון מהקרשים בשנה שעברה, הוא הביא אווירה חדשה והביא אותנו מהתחתית לרצף ניצחונות מצויין וכמעט לליגה האירופית. הקבוצה החדשה לגמרי שהוא בנה ניצבת במקום החמישי לאחר שבעה מחזורים והשיגה תוצאות סבירות.
2. צ'רלי אדם(לדרוש ממך לכבד שחקן זה כנראה יותר מדי) שיחק שבעה משחקים בקושי ואתה קובר אותו. הוא אכן לא הבריק עד כה אבל לשפוט אותו אחרי שבעה משחקים זה אפילו לא חובבני, זה פשוט ילדותי.
3. בניגוד לקלפי הטארוט או כדור הבדולח שאתה מחזיק במגירה אני מעדיף לדבוק בעובדות : אנדי קארול כבש 4 שערים ב-17 משחקים. זה לא מאזן מדהים אבל בהתחשב בכך שבחלקם הוא שיחק כמחליף, שהוא הגיע לקבוצה חדשה, שלקראוץ' למשל(שאתה בטח חושב שהוא עלוב, מגוחך או כל ביטוי פומפוזי אחר אני חושב שהוא שחקן יעיל שחבל שויתרנו עליו כ"כ מהר) לקח 16 משחקים להבקיע שער, שמצטיין המונדיאל האחרון פורלאן היה כישלון טוטאלי במניו ושטורס בקושי רואה שער בצ'לסי זו פתיחת קריירה סבירה. מעניין שחוץ מאיתנו גם ראש, אולדריג' ושאר חלוצי עבר גדולים חושבים שהוא ייתן הרבה לקבוצה. כנראה שגם הם ספינרים סטייל אברם גרנט.
4. המצב של הקבוצה ? על מה אתה מדבר ? רובנו היינו קונים את המצב הנוכחי בתחילת העונה. אנחנו מעל טוטנהאם וארסנל כך שיצרנו פער מול היריבות העיקריות שלנו עם קבוצה חדשה ולא מגובשת ללא הקפטן והמנהיג שלנו, באיזה פלאנטה זה נחשב "מצב" ?
5. ואם זה הופך אותי ליותר מובן : !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mersey_paradise 2 באוקטובר 2011

1. תרבות הדיון:
אני מודה ומתוודה שלפורום הזה (בניגוד לדיונים בפורום השני) אני נכנס פחות ומרבה לקרואאת הדעות המנומקות שלהן אני מסכים (או לא). ברגע שהדיון הופך לקטטה אזי אינני רואה הבדל בין הדיונים בשני הפורומים לצערי. למה לא לכבד אחד את השני ולהתפשר כך שכל אחד יוכל להביע את דעתו ולא יפגע באחר???

2. לגבי קני – בינתיים מביא תוצאות לא רעות (אמנם בדרך לא משהו) מקבוצה בבנייה, שהקפטן שלה היה פצוע חצי שנה ושהייתה בצב קטסטרופלי לפני כשנה (מישהו אמר הדג'סון)?? לא צריך ללכת אחריו בעיניים קשורות, אבל כרגע הוא מספק את הסחורה (לפחות בתוצאות)

3. אדם – מתאקלם, הרבה פעמים אנמי וחושף את ההגנה ללא מעט בעיות. כשקננו אותו ראיתי בעיני רוחי את סקולס – לא מהיר מדי ולא דירבלר מדהים אבל עושה עבודה שחורה ובעל ראיית משחק נהדרת. זו נראית לי הסיבה שהביאו אותו והפוטנציאל שם גדול – אני בטוח שעוד נראה מה הוא שווה.

4. קארול – עשה את מה שצריך אתמול. בשני המשחקים האחרונים נראה שיפור ניכר במשחק שלו ואנחנו מתחילים לקצור פירות מהקנייה הזו. האם הוא יהיה חלוץ של 35 מיליון פפאונד? כנראה שלא אבל 20 הוא כן (גם 20 פאונד וגם 20 שערים לעונה).

5. אברטון – לא שיחקנו טוב עד ההרחקה וגם אחר כך לקח לנו זמן עד שמימשנו את היתרון בשדה (פנדל של קויט ומשקוף של אדם). מצד שני לא מעט קבוצות יתקשו בגודיסון. אם יונייטד הייתה עושה כזו תוצאה ובאותה צורה היינו מהללים את היעילות והאינסטינקט החייתי שלהם.
גם כאלה משחקים צריך לנצח או יותר נכון בעיקר כאלה משחקים.

צחי 2 באוקטובר 2011

משה,
דבר ראשון- אהבתי את השימוש סימני הקריאה!!

1. להתעקש על זה שמאמן לא אימן 10 שנים זה הכי רציני! היית מעסיק איש מקצוע שלא עבד 10 שנים לפני?
אני מסכים לעובדה שהוא בממש מעט יותר מוצלח סטטיסטית מבניטז אבל הוא לא מצליח ליצר כדורגל. ההתעקשות שלא על הצבת שחקנים שלא במיקום הרגיל שלהם ובכמות גדולה ממש לא רציני- אפילו סימן לכך שהוא לא מצליח לפתור בעיות אז הוא משחק במיקומים בצורה מאסיבית.
ההתעקשות על רוטציה בכזאת עונה גם קצת לא מובנת…
כמו כן יש תחושה שהוא לא מצליח להשריש את הדרך שלו.
לא סתם פיטרו אותו פעמיים ברציפות אחרי עונה אחת בלבד…

2. צ'רלי אדם פשוט לא מרשים: לא נייד, איטי, עד שהוא משחרר את הכדור (שזה פרמטר אחד החשובים ברמות הגבוהות) יוצאת הנשמה.
מצטער, פשוט לא מרשים אותי.
לא אמרתי שהוא לא מתאמץ או מזלזל. פשוט לא כזה טוב לדעתי.

3. משה, בשעה טובה יש משהו שאנחנו מסכימים עליו- אני ממש מחזיק מפיטר קראוץ' ולא מבין למה שיחררו אותו לפני שנתיים או מתי שזה לא היה!!!
לגבי קארול- הוא שחקן לא רג אבל לא מגוון. אין לו תנועה נכונה, יש לו קטע שהוא יורד אחורה ומוסר כדורים ארוכים מהסוג שמיועד אליו…
לגבי פורלאן- נבחרת וקבוצה זה משהו אחר לגמרי ככה שלא כדאי להשוות.
אולדריג', עם כל הכבוד שהיה שחקן גדול הוא עדיין לא איש מקצוע. אולי אתה לא מבין אבל עצם היותך שחקן גדול לא הופך אותך אוטומטית למבין ולאיש מקצוע. אולדריג' אימן תקופה קצרה ביותר, לא הצליח כל כך ככה שלא הייתי נותן משקל למה שהוא אומר. לא אימן ב-10 השנים האחרונות ונראה לאחרונה בפאב שבבעלותו (שזה בסדר גמור להיות בעל פאב) 100 מטר שמאלה מתחנת הרכבת בליים סטריט.
פרשן מפרש את מה שקורה- לגרום לדברים לקרות זה סיפור אחר לגמרי.
בכל מקרה- דעתו טובה כדעתך ודעתי אבל לא יותר.
לסיכום- אני לא מחזיק כל כך מקארול- שחקן טוב אבל לא יותר מזה (וזה בסדר להיות טוב ולא יותר מזה- זה רוב הליגה האנגלית- כוכבים יש מעט).

4. כאן אתה מסתכל על סטטיסטיקה ואני על יכולת.
אז ליברפול מקום חמישי מעל ארסנל וטונהאם, אז מה? צרת רבים נחמת טיפשים.
אני מסתכל על הכדורגל, על ההתקדמות (שאין) ועל העתיד שכרגע קודר.
אם הקבוצה תסיים מקום 4 ותהיה בעונה הבאה הצ'מפיונס זה יהיה אפילו יותר מביך ממה שקורה עכשיו אם לא יהיה שיפור רציני ביכולת.

יסמין 3 באוקטובר 2011

1. צחי, למרות הסימפטיה למעשה הדנטה שלך, דהיינו אזכור הפיטורים הכפולים (לאחר עונה אחת, לא שכחתי) של דגלדיש בכל פוסט שאתה מפרסם, הייתי ממליצה לעבור על הטקסט שלך עוד פעם כתחליף. יכול להיות שבמבט שני (או שלישי, אני לא יודעת כמה פעמים נהגת לחזור עליו עד עכשיו) חלק מהפסקאות יראו לך מוגזמות, קצת "רון קופמניות". ויכול להיות שאפילו תשים לב לטעויות התחביר שלך, שספק אם כתלמיד היו מעבירות אותך את הבגרות בחיבור. כך גם תרכוש את חיבת והערכת (וכן, לא בצורה הדוקה, אבל הדברים קשורים) חבריך לפורום, ועל הדרך (מה שנקרא) תזים את הסטיגמה המרושעת לגבי השכלתם של העוסקים בכדורגל (שכן, התעסקת בתחום שנים רבות) כמו את הקישור המהיר שאנשים עושים בין הכתיבה שלך לטוקבקים בוואלה!/וואן וכו'.

2. לדעתי, התלונות על איכות המשחק שלנו מוצדקות, אנחנו ליברפול, סיי נו מור. אבל מבחינת קצב צבירת נקודות אני חושבת שאין על מה להתלונן. ברור שיכול להיות יותר טוב, אבל אם אנחנו בקצב צבירת נקודות דומה לשל טוטנהאם, קבוצה שהקישור שלה מול ארסנל כלל את מודריץ, פארקר, ואן דר וארט ובייל, והחוד שלה הורכב מאדאביור ודפו, אפשר להיות מעודדים מהעניין.
מי שעדיין לא מרוצה מוזמן לבדוק כמה מחזורים לקח לנו בשנה שעברה להגיע ל-13 נקודות (12 אחרי 10 מחזורים), כמה זמן לקח לנו לכבוש 10 שערים (שוב, 10 מחזורים) וכמה זמן לקח לנו לספוג 8 שערים (9 אחרי 6 מחזורים).

3. 3 סיבות לאופטימיות:
-בשקלול של העומס הצפוי והעומק בהרכב, נראה שיש לנו יתרון בנושא על פני שאר קבוצות הצמרת.
-בלאמי.
-אנחנו קבוצה מאוד חדשה, ששיחקה עד עכשיו בלי הקפטיין והמנהיג שלה. אנחנו נשחק טוב יותר (כמובן, לא יזיק עם ג'רארד ישאר בריא).

4. וכדאי שזה יקרה מהר. ששת המחזורים הבאים יכולים להיות אבן בוחן לעונה הקרוב. 3 קרבות צמרת בדמות 2 המנצ'סטריות בבית וצ'לסי בחוץ, ו-3 משחקי צבירת נקודות בדמות נוריץ' וסוונסי בבית, ווסט ברומיץ' בחוץ. 14-18 נקודות ואנחנו יכולים לרכב על המומנטום. פחות מ-10 ועסקת דמבה-בה ב-15 מליון מתקרבת בינואר.

באבא ימים 3 באוקטובר 2011

צחי:

היות שמה לעשות ובניטס היה מאמן הטוב ביותר של ליברפול מאז קני דלגליש, לטעון שהשורה הסטטיסטית של קני 2.0 טובה יותר מזו של בניטס אומרת דרשני (אגב אני לא בטוח שהיא טענה נכונה).

בסופו של דבר יש לך שני טענות וכבר עברנו על הנקודה הזו – אף אח מהן לכשעצמה לא מחזיקה מים. ראשית, ענין השהיה מחוץ למשחק אינה מוכיחה דבר לשום כיוון שהוא. והאחרת עניין הצבת שחקנים מחוץ לתפקידם – על פי הפרמטר הזה כמו שהראה אביעד לפרגוסון אין מושג בכדורגל.

אשר לקארול – רק לשם פרספקטיבה היסטורית, שערו הראשון של איאן ראש בליברפול הגיע ב – 10 באוקטובר 1981. זו היתה עונתו השניה במועדון.

לי-שי 3 באוקטובר 2011

18-14 נקודות מששת המשחקים הבאים הוא תרחיש שלקרוא לו אופטימי יהא האנדרסטייטמנט של העונה. הלוואי וזה יקרה, ואת זה אומר אופטימיסט מושבע. 5 נקודות משלושת המשחקים הגדולים ועוד 7 מהקטנות – בהחלט יפה. כל נקודה מעבר לזה – ברכה.

די טיפשי לצפות לתוצאות מיידיות מקארול. הביאו פה את הדוגמה של ראש, אבל גם מבלי להתלות באילנות גבוהים, קארול הוא העתיד של המועדון. הוא חתום להרבה שנים והוא חלק מראיית משחק שקני מנסה להנחיל למועדון. הנתונים היבשים שלו מדברים בעד עצמם וכל מה שהוא צריך זה זמן להתחבר.

קל לשכוח שהוא הגיע מקבוצה עם בעיות משמעת רציניות, שהוא ילד בעצמו, שיש לו נסיון פרמיירליג מועט. בנוסף מאשימים אותו על תג המחיר כאילו הוא זה שביקש אותו. ס-ב-ל-נ-ו-ת. האיש יהיה אחד מהחלוצים הגדולים באנגליה.

בלאמי מוסיף המון מאז שהגיע ואני בטוח שהקדנציה הנוכחית שלו תהיה טובה מהקודמת. בכלל, בכל העונה שעברה הלינו על כך (ואני בין השאר) שהסגל ברמה נמוכה ושיש שחקנים שאוכלים את התקציב. העונה הביאו רכש מדויק, יקר, שגם אם הוא לא מספק תוצאות מיידיות הוא מראה על חשיבה מעמיקה לטווח רחוק.

ועדיין – באים בטענות. מבחינתי , כל מיקום מעל 6 יהיה בסדר עד פברואר. אנחנו לא בונים על אליפות – אנחנו כן בונים את עצמנו. בנייה לוקחת זמן.

יסמין 3 באוקטובר 2011

לי-שי, בסה"כ אנחנו עם אותה דיעה לגבי הנקודות. 10-13 נקודות הם הצפי ההגיוני מהסדרה הזו- 3 נצחונות, 2 תיקו והפסד או קומבינציה דומה (נגיד תיקו ו-2הפסדים). אסור לשכוח שמתוך ששת המשחקים אנחנו מארחים 4. גם לגבי קארול אנחנו חושבים דומה. תג המחיר שלו לא רלוונטי כי גם ככה הוא פה בשביל להישאר, גם אם ב-17 המשחקים הבאים הוא לא יבקיע יותר מ-4 שערים (ואני בספק). את מה שאמר בניטס על אקווה-מן צריך קני להגיד על קארול.

amit pros 3 באוקטובר 2011

אני מסכים עם כולכם שצ'רלי אדם לא ממש מהיר.
מצד שני,למיטב זכרוני צ'רלי אדם רץ במשחק מעל 11 קילומטר,כך שלטעון שהוא לא נייד זה פשוט לא נכון.
אין ספק שהוא עוד צריך להשתפר-אבל 3 ישולים ושני שערים-אחד מהם חצי עצמי-לא רע בשביל קשר מרכזי.
ימשיך ככה כל העונה בקצב הזה ונהיה כולנו מאוד מרוצים.

מי שכן מאכזב אותי מאוד הוא דאונינג,ציפיתי ממנו להרבה הרבה יותר מאשר לקחת כדור ולנסות לרוץ על הקו.קצת תחכום איזו מסירה נורמלית.אולי יגיע בהמשך,בינתיים הוא מאוד מאכזב-אותי לפחות.
אבל הבעייה הכי גדולה-אנחנו חייבים עוד חלוץ שיוכל להכין מצבים עצמו ולהשתלב עם לואיס.בינתיים לא נראה לי שקארול מסוגל,ולדעתי אסור לקמץ בכסף.צריך להשקיע אפילו 30 מיליון פאונד בחלוץ על ליד סוארז.
מה שמעניין,שלמרות שהביאו את אדם הנדרסון ודאונינג-בין היתר -כדי שיתאימו למשחק עם קארול,אדם וגם הנדרסון משחקים הרבה יותר טוב עם שני שחקנים מהירים מקדימה שמסוגלים לשחק בנגיעה.
שג'רארד יחזור אני מניח שנראה אותו ואת אדם מחליפים הרבה פעמים מקום באמצע.
ובכל מקרה אני עדיין אופטימי…..

***גילוי נאות-אני ממש אוהב את צ'רלי אדם,אני משוכנע שאם הוא היה ספרדי או איטלקי הוא היה נחשב לשחקן הרבה יותר טוב.חוץ ממהירות יש לו הכל,בעיטה מעולה מסירות ל50 מטר,ראיית משחק טכניקה טובה.הוא עוד יתרום לליברפול והרבה.

צחי 3 באוקטובר 2011

יסמין,
דנטה היה הרבה יותר מרושע ממני…
לגבי טעויות התחביר, לפעמים אני מקליד ממש מהר ואין לי כח לעבור על הטקסט בסוף אז אני אספוג את ההערה הבונה שלך.
לגבי השכלה- תואר שני במנהל עסקים. תודה שאת דואגת לי.
לגבי קצב צבירת הנקודות- הודג'סון אולי היה משיג בחיצי השני של העונה את אותו דבר ואולי לא. לעולם לא נדע. אם את כל כך סובלנית אז מעניין היה לקרוא את התגובות שלך בקדנציה שלו- רצית לפטר אותו או לתת לו לסיים את העונה בתקוה שהמצב ישתפר?
אני שמח שאת מסכימה איתי על איכות המשחק. אני בטוח שאת מבינה את ההבדל בין איכות משחק לבין צבירת נקודות- לא מעניין מה עושות היריבות. לפני הכל צריך כדורגל טוב והנקודות יגיעו. נקודות, בעיני, הן פונקציה של מצוינות ולא מטרה נטו.
3 הסיבות לאופטימיות- אני מסכים איתך.
לא הייתי בונה על נקודות מול המנצ'סטריות וצ'לסי… לגבי הקבוצות האחרות- אני מקוה שבאמת יהיו מקסימום נקודות אבל אני לא אופטימי, כרגע כל הקבוצות האלה ברמה של ליברפות פלוס מינוס.

באבא ימים,
לגבי הטענה שדלגליש יותר מוצלח מקודמיו- לא אני הבאתי את הטענה לדיון אבל אחרי בדיקה שעשיתי באחוזי ההצלחה של המאמנים בליברפול (ויקיפדיה) התברר שהקדנציה השניה של דלגליש אכן מוצלחת יותר מזו של בניטז בשני אחוזים.
לגבי שתי הטענות שלי- כדורגל משתנה והשתנה בעשור הזה. המאמנים השתנו יחד איתו מכורח המציאות. מאמן שלא אימן 10 שנים, ו-10 השנים האלה היו מהמשמעותיות בהיסטוריה של המשחק, חוזר לעולם שונה. הרבה דברים השתנו באופן האימון, הניתוח, איתור השחקנים, פירוק המשחק לאלמנטים מדידים ועוד. עם כל הכבוד לרומנטיקה ולעבר של קני- זה פשוט לא מתאים ולא מספיק טוב.
לגבי הצבת שחקנים לא במקומם- נכון שגם פרגוסון עושה את זה אבל:
1. הוא עושה את זה כשאין ברירה (פציעות הרחקות וכו)
2. הוא עושה את זה הרבה פחות ולא כדי לנסות דברים במהלך העונה.
3. השחקנים שלו הרבה יותר טובים…

אשר לקארול – ראה את התיחסותי בהמשך…

לי-שי,
כמה התגעגעתי אליך, לא התנצחנו כבר ימים…
פעם ראשונה שאתה אומר דברים עם "בשר".
ממש התמוגגתי שאתה קצת מסכים איתי על משהו:
1. ההערכה שלך לגבי קצב צבירת הנקודות במשחקים הבאים.
2. שאתה מתחיל להבין שבונים את הקבוצה ולכן לא צריך לחשוב על המיקום. לא ניכנס לזה שוב פעם- דשנו בזה הרבה זמן…
מה שכן- אני מקבל את עמדתך לגבי קארול. הוא באמת צעיר ואין לו נסיון ולכן אני מוכן לא לדון יותר בנושא שלו עד סיום העונה בתקוה שאני טועה (למרות שאני לא אוהב את סגנון המשחק שלו). באבא ימים- אני מקבל את כל מה שנאמר כאן על קארול וההשוואה לראש.
לגבי בלאמי- אמרתי את דעתי אתמול- הוא עושה הכל מהר ואת זה אני תמיד אוהב אצל שחקן- יש לו מה לתת והוא ייתן.

amit pros,
אני מסכים איתך לגבי קארול- הוא לא מכין מצבים. דיברתי עליו מספיק אז אין לי מה להוסיף.
על צ'רלי אדם כתבתי מספיק ליום אחד- מתאמץ ורוצה אבל לא יוצא.
הנדרסון ודאונינג עובדים קשה אז אני נותן להם קרדיט.

איציק‏ ‏ 3 באוקטובר 2011

יש חדרים שאתה לא נכנס אליהם כי אתה ייודע שהם חשוכים.
יש חדרים שאתה מוצא בהם פינה טובה לברוח מהיומיום כי הם מעניינים ,‏ פורטים על הרגשות שלך ויש אנשים שמבינים למה אתה יכול לדבר שעות על דברים שנמצאים קילומטרים רבים ממך.
שמח על דיון מרתק לגופם של שחקנים,‏ מאמן או קבוצה עליהם ניתן לרשום ‏-‏ עלובים,‏ טובים מעייפים וכו.‏ לא שמח שכותבים לא גופו של כותב…
ומשהו לעניינו-‏ במשחק הקרוב נגד הוורודים צריך לפתוח עם סטיבי מתחת לסוארז בחוד.‏ חייבים קישור מעובה

איציק‏ ‏ 3 באוקטובר 2011

לא שמח שכותבים לגופו של כותב…

משה 3 באוקטובר 2011

צחי,
הרבה יותר כיף להתייחס אליך כשאין סופרלטיבים לכל אחת מהדמויות במועדון, כמו שעשית בשתי התגובות האחרונות. ולטענותיך :
1. לפרגוסון היו ציוותים הזויים במיוחד בעבר, הוא די ירד מזה בשנים האחרונות(אלן סמית' קשר אחורי, גיגס כקשר אחורי בגמר הצ'מפיונס נגד באיירן), ההבדל היא שכשהקבוצה מצליחה זה נשכח(אלן סמית' לא היה הצלחה בשום קנה מידה וגיגס, עדיין צעיר ומהיר, בוזבז לחלוטין באותו משחק).
2. אני לא מבין ממה אתה כ"כ מובך כל הזמן. למעט המשחק הנורא מול טוטנהאם הכדורגל לא מבריק אבל זה מחזור שביעי, מה ציפית ? לקנות תשעה שחקנים חדשים ולהיראות כמו מכונה משומנת ? אני רואה את הצ'מפיונס ומובך מכל שלב המשחקים הזה, לא נראה לי שזה גדול עלינו…
3. אני לא הייתי בעד הפיטורים של הודג'סון אבל ההשוואה לא רצינית, בתקופתו הקבוצה נראתה כאילו אין להם רצון לשחק ואין להם שמץ של אמון בו. אפילו אתה תודה שזה לא העניין היום.

איציק,
אלו אולי הסטנדרטים שלך ורק שלך. מבחינתי צריך לכבד שחקנים שלנו כל עוד הם משקיעים את המאמץ המקסימלי בכל משחק ולקרוא להם פאתטים או עלובים זה חוסר כבוד. לצורך העניין, אין כל סיבה שאני לא אגדיר אותך כפאתטי, מביך או חסר כל מושג בדיוק באותה צורה(ושוב רק לצורך העניין ללא כוונת עלבון). זה שצ'רלי אדם לא קורא עברית ולא נכנס לפורום לא מתיר רצח אופי כלפיו, מדובר בשחקן שנותן את הנשמה ומשחק בצד שלי ובניגוד לכל מי שכותב כאן הוא מבקר בסלון שלי פעם או פעמיים בשבוע, אני יודע לא מעט פרטים עליו ויש לי רגשות כאלה או אחרים כלפיו, כך שאישית יש לי קשר קרוב יותר אליו מלכל אחד אחר כאן ואני לא חושב שדמו מותר יותר מזר שקורא לעצמו "איציק", "יסמין" או "באבא". רק לפני שני פוסטים הוטחו בעמיחי האשמות על השימוש במילה "בוגד" כלפי בניון. לדעתי, שחקן שנוטש את המועדון לא ראוי להגנה בניגוד לשחקן שמשחק בו היום.

משה 3 באוקטובר 2011

ועוד בנוגע לקארול ויחס לשחקנים :
לשחקן שבמצב של שתיים אפס בדקה 85 עושה לחץ, נופל על הרצפה , מנסה להגיע לכדור שוב ומסיים בכך שסוחט קרן אחרי שזרק את השוער על עמוד השער מגיע את כל הכבוד האפשרי, כאלה שחקנים אני רוצה אצלנו.

איציק‏ ‏ 3 באוקטובר 2011

משה,
מקבל את הגישה שלך לשחקנים.‏ ננסה להשתמש במושגים כגון ‏-‏ שיחק גרוע,‏ חסר מחויבות,‏ לא מספיק טוב וכ"ו.‏ טוב?‏
בנוסף אני ממש אוהב את קויט וחושב שהוא תרם הרבה במשחק נגד אברטון.

איציק‏ ‏ 3 באוקטובר 2011

מי חושב שצריך לפתוח עם סטיבי במקום קארול נגד הוורודים?‏

משה 3 באוקטובר 2011

איציק,
מבחינתי בסדר גמור, אני אשאל את צ'רלי בפעם הבאה שהוא יקפוץ לבקר…

זה משנה 3 באוקטובר 2011

אני חוש שעד שקארול התחיל לצור בטחון ולהכנס לכושר משחק סביר, אסור לפגוע בו. הבן אדם סוחב על הכתפיים שק של ציפיות ומזומנים ולא עושה רושם שהוא הכי מוכן לכך. תנו לצוות המקצועי לעבוד איתו ועל הבטחון שלו.
אולי כדאי לשקול לתת לסוארז לשחק בצד במקום דאונינג במשחק הנ"ל.

D! במולדת 3 באוקטובר 2011

משה
מאותם סיבות שמנית (פעמיים בשבוע בסלון וכו') אני מרשה לעצמי לטנף את החברה' כל משחק. כמה פעמיים. לא מוצא בזה פסול. ולא צריך להתרגש יותר מדי מקצת גידופים ונאצות לשחקנים. זה לא אומר שלא מעריכים אותם או שמזלזלים בהם או "רוצחים את אופיים".

יואב 3 באוקטובר 2011

משה,
רצוי לדייק בעובדות,
גיגסי לא צוות במרכז הקישור בגמר 99 .בגלל השעיות של סקולסי וקינו, פרגי נאלץ לאלתר ושיחק- גיגס בימין,בלומקוויסט בשמאל, באט ובקהאם באמצע.
ונקודתית, גיגסי עושה את התפקיד הזה מצויין בערוב ימיו. הוא פירק את צלסי לבד ברבע גמר ליגת האלופות בעונה שעברה ובעוד לא מעט הזדמנויות.גיגסי במרכז הקישור היום זה כבר מזמן לגמרי לגיטימי.

רשימת ההצלחות של פרגי בשינוי תפקיד גדולה ומשמעותית מהכישלונות.
סקולסי מחלוץ בינוני הפך לקשר אגדתי.
רונאלדו מקיצוני חד מימדי למפלצת שערים(שיחק כחלוץ בשנתו האחרונה ביונייטד).
ינסן מבלם לשחקן מרכז קישור יעיל(לפעמים).
מקלייר מחלוץ לקשר.
ועוד כל מיני ניואנסים(פארק , האחים דה סילבה, ג'ונס ,סמולינג,אושה,פיל נוויל,בלקמור, ארווין, בראון,גארי נוויל).

old timer 3 באוקטובר 2011

להמשך הדיון על קארול אני ממליץ לצפות לקראת סוף הקישור ולראות את הניתוח של אלאן שירר. אדם המבין דבר או שניים על מה חלוץ גדול צריך לעשות.

http://www.footytube.com/video/everton-liverpool-oct01-92343?ref=lchan_vidgrid

משה 4 באוקטובר 2011

יואב,
לא טענתי שהוא לא הצליח בזה מעולם אלא שחלק מהציוותים היו הזויים. אני עדיין זוכר את בקהאם בימין וגיגס במרכז(ההרכב שאתה מציין הזוי אף יותר) אבל מבחינתי המשחק הזה לא התקיים מעולם.
D, גם אני מקלל בבית מול הטלוויזיה, העונה בפורום הזה יש זילות רצינית בעניין הזה ובעיני זה רק מעיד על ירידה ברמת הכתיבה.

יואב 4 באוקטובר 2011

משה,
הייתי שם וראיתי את המשחק עשרות פעמים. זה הקישור הסביר ביותר שהוא יכול היה להעמיד לאור ההשעיות. גיגסי היה בימין(וזה הגיוני שבלומקוויסט החד מימדי ישחק באגף של הרגל שלו). זאת פשוט עובדה!
כשפרגי זרק למגרש את כל הארסנל ההתקפי שלו(בערך עשרים דקות לסיום) כולם כבר שיחקו והיו בכל מקום ואיזור.

old timer 4 באוקטובר 2011

יואב:

הדיון הזה נולד על רקע טענה לפיה העובדה שדלגליש מציב שחקנים בתפקיד שאיננו תפקידם הטבעי הוא הוכחה לכך שהוא לא יודע מה הוא עושה. טענת הנגד היתה – גם פרגי עושה את זה, ומכיוון שאף אחד לא יטען ברצינות שפרגי לא יודע מה הוא עושה, אזי הצבה של שחקנים שלא בתפקידם לא מוכיחה שמדובר במאמן גרוע.

צחי 4 באוקטובר 2011

old timer,
הסברתי את ההבדלים בין פרגוסון וקני בעניין החילופים:
1. הוא עושה את זה כשאין ברירה (פציעות הרחקות וכו)
2. הוא עושה את זה הרבה פחות ולא כדי לנסות דברים במהלך העונה.
3. השחקנים שלו הרבה יותר טובים…

הנקודה השלישית מאוד משמעותית!
אתה ורוב המגיבים משקרים לעצמכם בעניין קני. אתם ממציאים לעצמכם אנלוגיות שונות ומשונות רק בשביל להאחז במציאות המדומה והרומנטית לפיה קני מוביל את המועדון בדרך המלך ןשהוא יודע מה הוא עושה ושהכל יהיה בסדר ויבואו ימים טובים.

ודרך אגב יש הבדל בין קשר אמצע שזז ימינה ובין קשר שמוצב כמגן…

באבא ימים 4 באוקטובר 2011

צחי אתה טועה בעובדות:

תקרא את התגובה של אביעד (התגובה הלפני אחרונה בדיון שלאחר המשחק מול טוטנהאם, ותגלה שפרגוסון כן עושה ניסיונות. הניסיונות הללו רלוונטיים במיוחד שכמריצים הרכב חדש. ככה זה.

אתה גם טועה בפרשנות ובניתוח התגובות (לפחות שלי). אני לא בטוח שקני הוא האיש המתאים להוביל את ליברפול, אבל הוא המאמן שלי ואני נותן לו צ'אנס, ביחוד לאור האופן בו הרים את הקבוצה מהקשרים לאחר הודג'סון. יתכן שאני טועה אבל ככה מקבלים החלטות בתנאי אי וודאות. אתה מנגד בטוח שאתה צודק בטעה שקני איננו האיש המתאים אבל לאחר אלפי מילים, אני חייב לומר לך שאת הטענות שלך ניתן לחלק לשתיים: אלה שעובדתית אינן נכונות (לך אחורה לדיונים בינינו ותראה כמה פעמים תיקנתי אותך) ואלה שגם אם הם נכונות עובדתית לא תומכות במסקנה שלך.

אגב- יתכן מאוד שבסופו של יום יתברר שצדקת. זה לא משנה את העובדה שבנקודת הזמן הנוכחית אין בסיס לטענות שלך.

באבא ימים 4 באוקטובר 2011

אתה טעוה בעובדות ואני טועה באיות –

שכמריצים = כשמריצים

מהקשרים = מהקרשים

איציק 4 באוקטובר 2011

לטעמי הדיון על התוצאות שקני מביא כמאמן יקבל תוקף מחודש לאחר משחקי חג המולד.
זה יהיה כמעט שנה לאימון שלו את הקבוצה ותקופה זו בד"כ קובעת באיזה חלק של הטבלה הקבוצה בסוף השנה.
גם אני היתי מאוד חששתי לגבי היכולת שלו להוביל את הקבוצה, (בעיקר בשבילו), אבל החלק השני של העונה הקודמת הוכיח שהוא יכול. כעת יש להמתין עוד קצת בתוך העונה הנוכחית.

צחי 4 באוקטובר 2011

באבא ימים,
אתה מסרב להכיר בשתי עובדות עיקריות:
1. קני עושה שינויי מקומות על בסיס קבוע. פרגוסון עשה את זה- אין ויכוח- אבל לא כחלק משיטת אימון. אני אומר שוב ושוב- מאמן שאין לא פתרונות (ולא משנה למה: השחקנים לא טובים מספיק, הוא לא יודע מה לעשות או אימונים ברמה נמוכה) מתחיל לשחק בשחקנים ובמיקומים שלהם. זה סימפטום קלאסי.
2. לפרגוסון יש שחקנים הרבה יותר טובים! זה לא נעים לשמוע אבל זה נכון. שחקנים טובים יותר יודעים גם לשחק בעמדה אחת תוך כדי שהם מרסנים את עצמם לא לעשות את האלמנטים שמתאימים פחות למיקום הלא רגיל שלהם. לשנות מינונים של הפעולות השונות. זה אחד ההבדלים בין שחקן טוב יותר וטוב פחות.

יש בסיס לטענות שלי- הקבוצה לא נראית טוב, לא מצליחה נגד קבוצות שלכאורה פחות טובות ממנה משמעותית, למרות עומס המשחקים הקל יש שינויים תכופים בהרכב.

אתם עיוורים למציאות, שבויים בקסם של קני ומתעלמים מהאמת.
אם יתכן שצדקתי- ואני בטוח שכך יהיה, אתם תתפסו את הראש ותגידו לעצמכם איך היינו כאלה עיוורים.
אני קורה כאן ניתוחים של כל מיני מגיבים שאומרים שהם רוצים לראות בקבוצה שחקנים מחוייבים, ניידים, מהירים…
באמת??? וואלה??? מה שאתם רוצים לראות לא קשור בכלל לכישרון ולכן זה הבייסיק של הבייסיק!!!!!!!
כל השחקנים אמורים להיות כאלה ובליגה האנגלית כמעט כולם אכן כאלה!!!
מה אתם חושבים לעצמכם??? שבבולטון, וולבס, סטוק וסנדרלנד לא רוצים לראות שחקנים כאלה??? שהם יסתפקו בשחקן שלא נייד, איטי ולא מחוייב?????????
אתם קצת הזויים- תכונות שלא קשורות לכשרון- אין סיבה שלא יהיו ברמה הגבוהה ביותר בכל הקבוצות.
כושר גופני, ניידות, התלהבות, מחוייבות קיימים בכל הקבוצות!!! זה לא מייחד את ליברפול אם לא הבנתם את זה עדיין.
תצאו משגרת הקלישאות.
אני קורא כאן תגובות שקני הכניס מחויבות בשחקנים- אתם רצינים?
למישהו היה ספק שהשחקנים לא מחוייבים???
מישהו חושב ששחקן זה או אחר רץ פחות או התאמץ פחות בשביל הודג'סון?
ואם כן- שהשחקן יעוף!

טורס התייאש וביקש לעזוב- זה לגיטימי!
זה בדיוק התהליך שהביא אותו לליברפול!
לפחות מסצ'רנו היה גבר לבוא ולומר שלא בא לו על בריטניה ושאין לו חשק.

צחי 4 באוקטובר 2011

גם אני טועה באיות מרוב התלהבות…
אני קורא ולא אני קורה…

פול מקרטני 4 באוקטובר 2011

צחי,
שחקנים התאמצו פחות בשביל הודג'סון, היו לא מעט דיבורים על כך לפני ואחרי ההתפטרות שלו וניתן היה לראות את זה גם על המגרש.
גם אני מאוכזב מיכולת הקבוצה עד עכשיו ונותן ציון בלתי מספיק ללדלגליש בעיקר לנוכח העובדה שעמדו לרשותו סכומים חסרי תקדים לרכש.
אני גם מטיל ספק ביכולת של דלגליש להצעיד את הקבוצה למקום הרביעי, אבל בניגוד אליך אני חושב שצריך להיות סבלניים יותר ולתת לו הזדמנות להגשים את התוכניות שלו.

marilyn 4 באוקטובר 2011

צחי,
איזה כיף זה להיות מורם מהעם הפשוט והנבער. הפלבאים השבויים והעיוורים.
לא בודד לך במגדל השן הכל יודע שלך?

צחי 4 באוקטובר 2011

פול מקרטני,
לפחות אתה מבין את המצב.
לגבי הסבלנות- איזה תוכניות יש לו בדיוק?

marilyn,
דבר ראשון- אני לא לבד. פול מקרטני ורונן גם חושבים בגדול כמוני…
נקודה שניה- אין כאן עניין של להיות לבד או שונה בכח.
זה שהרוב חושב אחרת לא ישנה את דעתי.
אני אולי לא יודע יותר אבל מנתח את זה בצורה הגיונית יותר ושם את הרגשות בצד.

פול מקרטני 4 באוקטובר 2011

צחי,
אני מתאר לעצמי שהוא תכנן לראות את הקבוצה משחקת הרבה יותר טוב ואת הרכש החדש תורם הרבה יותר.
זה שעד עכשיו זה לא קרה לא אומר שזה לעולם לא יקרה.
למעשה, אני בטוח שזה יקרה, השאלה אם במידה מספקת ולא מאוחר מדי.

באבא ימים 4 באוקטובר 2011

צחי:

אתה שוב טוען את הטענה לפיה פרגוסון החליף מקומות מחוסר ברירה. הטענה הזו לא נכונה.

ליונייטד (וגם לצ'לסי, סיטי וטוטנהאם) יש שחקנים יותר טובים? אולי. תסתכל מתי הם הגיעו. ותגלה שכולם תולדה של עבודה שהתחילה ב – 2008 אם לא מוקדם יותר. חלקם הגיעו מאוחר יותר אבל אלו היו חתיכות חסרות בפאזל קיים. אני זוכר מה אוהדי יונייטד אמור על אנדרסון, קל וחומר נאני לפני שנתיים – שלוש. נכון לעכשיו אתה לא יודע כמה טובים לא מעט מן השחקנים שלנו.

יואב 4 באוקטובר 2011

באבא,
מסכים בקשר לשינוי תפקוד לשחקנים כחוסר מדד לאיכות מאמן.לפעמים נוצרות שם הברקות גדולות.
אגב, האם סטיבי לא התחיל בבוגרים כמגן ימני?

צחי 5 באוקטובר 2011

יואב,
תודה על ההזדהות.

באבא ימים,
כן!
ליונייטד יש שחקנים הרבה יותר טובים.

Comments closed