דוח משחק נגד נוריץ'

צריך כישרון מיוחד כדי לקחת משחק בו נראה שאתה צריך לשים חמש חתיכות, ובאין מילה אחרת – פשוט לחרבן אותו.אם יש לכם מילה טובה יותר למה שהתרחש אשמח לשמוע.  כשמדברים על הפער בינינו לבין הגדולות זה כבר פחות פער כספי או איכותי, זה בעיקר פער מנטלי. זה משחק שצריך לגמור אותו במחצית הראשונה, בלי סיפורים, לעשות מה שצריך( ובמובן מסוים גם צריך לנשום לרווחה שלא קיבלנו עוד גול בסוף). אני חושב שזו תהיה הפעם הראשונה בה אשמיע דבר ביקורת נגד סוארז, ולא פעם ראשונה שאשמיע נגד דלגליש, אבל זה צריך להיאמר: תשמע לואיס, אתה שחקן ענק, אבל אם לא תשפר את הסיומת שלך – זה לא באמת יישנה. אני חושב שסוארז הגיע לחמש מצבים בהם היה צריך לשים גול, אז עזבו, שישים שניים, שישים לפחות אחד.
 ועוד דבר מרתיח אותי: אחרי שקיבלנו שיוויון, פשוט לא שיחקנו. משהו לא זז. לא דפק. לא הניע. הכל קרס. היה עוד חצי שעה לפחות. וכולם קיבלו שיתוק.
כפי שאנחנו נראים עכשיו, מקומנו בליגה האירופית בתום העונה. טוטנהאם טובה מאיתנו. כרגע גם ניוקאסל. ובקרוב ארסנל. משהו מהותי צריך להשתנות, ואני תמיד אומר זו לא חוכמה לתת משחק גדול נגד גדולה, אם אתה לא יודע לנצח קטנה.
ומשהו לקני – כל הכבוד על ההרכב ההתקפי, אבל כשמשהו לא עובד – אז אתה צריך להוכיח גדולה, היום לא הוכחת את זה. תראו, זה כמובן מוקדם מכדי להגיד את זה, ואני אומר את זה עם המון הסתייגות, אבל התחושה שלי היא שזה לא כל כך יצליח עם קני. בגלל שזה הוא, יש לי נטייה להיות סלחן יותר, לשמור בבטן. אבל אם לומר זאת בצורה הכי ברורה: הוא לא בנה קבוצה שתיקח מקום רביעי. הוא קיבל את כל הכלים והכסף לעשות זאת, וזה לא נראה בכיוון הנכון. כמובן, זה עשוי להשתנות וכולנו מקווים שכך יקרה, אבל בתחושת הבטן שלי זה לא יקרה לגמרי, ובסוף העונה הזו תהיה לבעלים חתיכת דילמה. זה מתחיל מהעונה שעברה: להוציא 35 מיליון ליש"ט על קארול זה בלתי נתפס, ואני אומר זאת בתקופה שקארול לא פוגע, ולמרות זאת אני אומר שקארול שחקן טוב וצריך אותו. שנית, הויתור הטוטאלי על מקסי וספירינג שנתנו חצי עונה לא רעה בכלל. ושוב, כפי שכתבתי בתחילת העונה, קנייה מיותרת או של אדם או של הנדרסון, ומכירה של מאירלש. בגדול, חסר לנו דחוף שחקן הגנה משמעותי, ויותר מזה, קשר דפנסיבי אמיתי שישבור התקפות יריב. גם אדם וגם ג'רארד לא עשו זאת היום, לא ברור למה, אבל מן הסתם זה לא התפקיד  המקורי שלהם. בכל מקרה, תסלחו לי שאני כבר מתחיל לחשוב על קרלו אנצ'לוטי. אני כמובן הכי רוצה שבעולם שזה יצליח, אבל מה לעשות, תחושת בטן. אולי זה יעבור. 
ציונים: ריינה – גול באשמתו, כי כל שוער יודע: אם זה לא שלך – אתה לא יוצא; ג'ונסון – נראה כרגע טוב מקלי, קראגר – עשה מה שיכול, סקרטל – היה בסדר, באמת, אנריקה – זוועה; אדם – למרות איבודי הכדור, ראו עליו שניסה. בלאמי – צריך לשחק יותר, ויותר ליד השער.  ג'רארד – היה חייב לקחת יותר יוזמה; דאונינג – פשוט לא מביא תועלת, קאוט – היום לא הביא תועלת. סוארז – שים גול כבר. מחליפים: הנדרסון – לא הורגש. קארול – הספיק להחמיץ ונכנס לגמרי מאוחר מדי.

83 Comments

אסף THE KOP 22 באוקטובר 2011

עד מתי נהיה שווים שער חובה בכל, אבל בכל, משחק ?

אלעד 22 באוקטובר 2011

זו תהיה טעות לקחת דברים חיוביים מהמשחק הזה.

צחי 22 באוקטובר 2011

לי-שי וכל השאר שמתנצחים איתי,

עכשיו אתם מבינים על מה אני מדבר???

תשנו חשיבה- אנחנו לא בליגה של הגדולות- מקום ריאלי יהיה מקומות 5-10

לי-שי, המשחק הזה היה או לא היה בתכנית האב שלך לצבירת נקודות נגד "הקטנות" ???

אנחנו, כרגע, אחת מאותן קטנות.

חילוף גאוני של דלגליש- בזמן פציעות מוציא את קאוט ומכניס את אגר… אין מילים.

לי-שי 22 באוקטובר 2011

צחי, לא יודע אם שמת לב – אבל לאחרונה אתה בעיקר מתנצח עם עצמך. רק בריאות.

amichai 22 באוקטובר 2011

החילוף ש אגר נועד לתת לאנריקה להיות קשר שמאלי, זה היה חסר משמעות כמובן

amichai 22 באוקטובר 2011

ושימו לב ששיניתי את הפוסט קצת, ע"ע דלגליש

amit pros 22 באוקטובר 2011

האמת?אחרי שבתוך 7 דקות בעטנו פעמיים לקורה,היה נראה שזה לא ממש היום שלנו.
לואיס חייב להתחיל להבקיע
סטיבי עדיין חלוד
ודאונינג פשוט איום ונורא,אלוהים יודע למה מקסי לא משחק במקומו.

צחי 22 באוקטובר 2011

לי-שי,

כרגיל- אתה מתעלם מהתוכן ומתייחס לכותב…

לא שמת לב אבל לא הגבתי שבועיים. בכל מקרה, תגיב או לא תגיב למה שאני כותב- הרבה בריאות גם לך

משה 23 באוקטובר 2011

עמיחי, ג'ונסון זוועה, לדעתי הגול לא היה נכנס על קלי. הסגירה של ג'ונסון וקרא הייתה הגורם המרכזי לגול, יותר מאשר היציאה של ריינה.

באבא ימים 23 באוקטובר 2011

לאמר על ג'רארד שהוא היה צריך לקחת יותר יוזמה זה האנדרסטייטמנט של השנה. "השקיף בעניין חלקי" היה תיאור יותר הולם. הוא פשוט תפס מקום של מישהו שהיה מנסה. הוא דפק נפקדות מוחלטת במשחק שבו אף אחד לא ניסה להצר את צעדיו ושהקבוצה השניה מסרה לליברפול את מרכז המגרש. דאונינג היה חושך היום ועדיין היה טוב יותר טוב מג'רארד כי הוא פשוט השתתף במשחק.

צחי – איזה קבוצה קטנה מגיעה כלך כך הרבה מצבים נגד נוריץ'?

צחי 23 באוקטובר 2011

באבא ימים,

היו הזדמנויות והיו רגעים שנוריץ' כמעט הבקיע את השני…

אני לא אופטימי לקראת יום רביעי

זה משנה 23 באוקטובר 2011

המשחק היום כמו גם הקודם בעיקר קוממו אותי ברמת ניהול המשחק. אני נותן המון קרדיט לדלגליש על בחירת ההרכב עד לשריקת הפתיחה. מהרגע שהמשחק רץ אני רוצה לראות מאמן שלא מפחד להגיב למשחק. היום, למרות רבע שעה ראשונה מרשימה לכאורה, הקבוצה לא נראתה טוב בהתקפה כל עוד ג'רארד שיחק מאחור. ברגע שהוא התקדם מהעמדה שלו באמצע יותר לאזור הרחבה נראינו יותר מסוכנים. לי היה נראה באזור הדקה ה-30 כי יש להוציא את קאוט או דאונינג ולהכניס את ספירינג או הנדרסון שיתמכו בקישור המרכזי ויפנו את ג'רארד להתקפה. אבל אני מבין את קני שלא רצה לשבור את רוח השחקנים באמצע במחצית הראשונה. אבל אז הוא גם לא עשה חילוף בהפסקה או לאחר שהיה ברור כי לא פתחנו טוב את המחצית השנייה.

ככלל, הקבוצה מתעקשת לשחק על הגבהות בלי קשר לנוכחות של קארול, וחמור מזה בלי סיבה של ממש. היום או שהרמנו לרחבה או שבעטנו מחוצה לה. לא נעשה מספיק דאבל פס שמפנה שחקנים ומושך את התנועה קדימה. סוארז לאחרונה במיוחד מטריף אותי עם הבכיינות שלו לשופטים והתלונות הבלתי פוסקות. הוא שחקן ענק, אבל כפי שכתבתי כאן לפני כמה שבועות הוא מפתח מניירות של פרינצסה.

ואני מצטער, אי אפשר לשחק 4-4-2 עם סטיבי ואדם באמצע. אף אחד מהם לא קשר הגנתי שובר התקפות וחילופי המקום ביניהם היו צולעים. אם רוצים לשחק עם שניהם יש מקום לשחק עם שלישיית קישור מרכזית ושלושה שחקני התקפה.

משה 23 באוקטובר 2011

צחי,
במילותיו של באבא ה"אני לא אופטימי" שלך זה באנדרסטייטמנט של השנה. בינינו אתה בעיקר מפזר הפחדות ואפוקליפסות רובן חסרות בסיס.

משה 23 באוקטובר 2011

באנדרסטייטמנט = האנדרסטייטמנט

איציק 23 באוקטובר 2011

החילוף הלא נכון –
קני ועוזריו הכינו אחלה תוכנית משחק. זה בא לידי ביטוי בריבוי ההזדמנויות במחצית הראשונה, אבל כאשר הגיע השוויון והיה צריך להוציא את דאונינג (ששיחק חלש שוב) ולהכניס את קארול הם הם טעו והכניסו את הנדרסון. היינו צריכים מייד עוד סקורר.
מנטליות וניהול משחק זה אחריות של מאמן.

בנוסף – מבחינת שחקנים יש לנו קבוצה לטופ 4.
ג'ונסון – מגן לא טוב, עדיף את קלי.
קויט – נתן משחק מצויין כהרגלו. לחץ על היריב, חטיפות, מסירות טובות, איום על השער ושילוב טוב עם סוארז שהתחיל עוד בשנה שעברה.

פילוסוף רדום 23 באוקטובר 2011

אין לנו כנפיים קטלניות.
זאת הבעיה שלנו, בלאמי היה סביר, קאוט בכנף זה לא פתרון כי הוא לא מהיא ולא יודע לעבור שחקן, בשפיץ הוא מתאים הרבה יותר.
דאנוניג לא מתאים בגלל אותן סיבות.
הדרך לרווח את המשחק היא לשחק דרך האגפים או לפחות לאיים משם, זה מבטל את הצפיפות במרכז ויוצר שטח נח ללואיס וקארול.
מבחנתי מי שהכי מתאימים כרגע הם מקסי ובלאמי.
גם סטיבי יכול להועיל יותר משם.
בנתיים אנחנו נראים מחוץ לליגה האירופאית לחלוטין.

פילוסוף רדום 23 באוקטובר 2011

אה, והגול הוא של כל ההגנה.
גם אנריקה שלא סגר הרמה פשוטה, גם מרכז ההגנה שנתן לכדור להגיע לשם וגם ריינה וג'ונסון שהיו צריכים להקדים את הולט.

אלעד 23 באוקטובר 2011

אתמול היה יום רע, היום יום שמח?

לי-שי 23 באוקטובר 2011

מה שסיטי עשתה ליונייטד הוא לא פחות מבלתי נתפס. אני לא שמח בתבוסתם, אבל אני גם לא זוכר מתי הם קיבלו שישייה! יואב אמר לא מזמן שהוא לא חותם על תיקו מול אף קבוצה באולד טראפורד. נראה לי שהפעם הוא היה חותם.

amichai 23 באוקטובר 2011

והמשחק הבא שלנו נגד סיטי לא? כפי שביאליק כתב: על השחיטה

לי-שי 23 באוקטובר 2011

אני משוכנע שאנחנו ניראה יותר טוב מיונייטד נגד הסיטי. אנחנו שווים נקודה מולם.

Asaf the kop 23 באוקטובר 2011

ליברפול תנצח את הסיטי.

the mighty reds 23 באוקטובר 2011

כל הביקורת , ההגנה שלנו היא ה3 בטיבה בליגה , עם אגר וקלי היא תיהיה חזקה עוד יותר.

ג'ונסון מגן חלש ופחות טוב הגנתית מקלי (לא שבהתקפה הוא כזה פורח).

עוד לפני השער ה1 ג'ונסון איבד כדור שבמזל לא הסתיים בשער.

מי שאשם בשער ה1 זה אדם שאיבד את הכדור , אנריקה שנתן מרווח חופשי להרים את הכדור בנוחות , ג'ונסון את קארא שהפסידו במאבק נגד הולט ומעל כולם פפה שתפס אויר.

לאחר השער בדקה ה64 , טעות כפולה נוספת של גו'נסון שליווה את השחקן שהגביה ואנריקה שנתן לו לנגוח כמעט עלתה בשער נוסף אלמלא פפה הציל.

הבעיה שלנו היא בהתקפה , חוסר ניצול המצבים וספסל קצר ביותר , קב' חייבת להבקיע יותר משער 1 שיש לה 21 מצבי הבקעה.
קארול היה חייב להכנס כבר בתחילת המחצית השניה.

אלעד 23 באוקטובר 2011

משהו שמטריד אותי מאז ימי בניטז בנוגע לביקורת של מאמנים אחרי הפסדים או תצוגות גרועות – אף פעם בניטז לא אמר "שיחקנו רע או פשוט היינו לא טובים", הוא תמיד אמר היינו "טובים אבל לא היינו חכמים". סוג של התחכמות, מצד אחד בלי ביקורת מצד שני לא מובן מה לא היה בסדר. זה תקף מאד למשהו שאמר אתמול דגליש – שהוא מאוכזב שלא ניצחנו בגלל שהיו הרבה הזדמנויות.

אני חייב לתהות אם ביקרות שלילית, נקודתית או לא, יכולה לעשות נזק? ב- 5 שנים האחרונות אני לא זוכר ששמעתי ביקורת כלפי המסננת ההגנתית שלנו. מצד אחד, יש "ביקורת כללית/מעורפלת" ומצד שני אם יש שיפור הוא יותר מקרי מאחר שמשחקים אחר כך שוב אנחנו נופלים על אותם הדברים.

לי-שי 23 באוקטובר 2011

אמרתי ואומר שוב, בסגל שלנו יש שחקנים שיכולים לשדרג את היכולת. לא צריך לחפש אותם או לקנות חדשים, רק לתת להם לשחק. קואטס צריך לשחק, דאונינג צריך להתחיל להיאבק על מקומו עם מקסי. אין לי טענות שום כלפי סוארז על ההחמצות, כי יש ימים שבהם פשוט כלום לא נכנס. מעניין שלאף אחד לא הייתה בעיה עם הסיומת שלו כשהוא הפך כדור מול שלושה מגינים ושם גול מזווית של 180 מעלות.

לעומת זאת, אכן יש לי טענה על כך שלא שילבנו מוקדם יותר את קארול כפי שנאמר פה ושג'רארד לא בא מספיק לידי ביטוי. כאשר ההגנה תהיה יציבה וחזקה, כמות הכיבושים תעלה.

נכון שעל הנייר נוריץ' זו קבוצה שאנחנו אמורים לנצח – אבל נאמר כבר – בנייה, בנייה ושוב בנייה. למה לעזאזל מצפים שקבוצה עם 11 שחקני רכש ומאמן חדש תרסק את הליגה? קבוצות עם חומר שחקנים כביכול טוב משלנו מפסידות לקבוצות נחותות מהן (צ'לסי) או נרמסות באופן מדהים(יונייטד). אפשר לקחת את הדברים קצת יותר בפרופורציות?

קצת אמונה, למען השם.

צחי 23 באוקטובר 2011

משה,

למה אני מפזר אפוקליפסות?
אתה רציני?
אתה לא רואה מה קורה?
הפסד לסטוק ותיקו בבית מול נוריץ' וסנדרלנד…
חוסר יכולת לשמור על שער נקי, ציוותים משונים של מאמן מצחיק ולא עקבי…
תמשיכו לשקר לעצמכם…

לי-שי,
הפעם האחרונה שיונייטד קיבלו שישיה בליגה היתה בסאות'המפטון באוקטובר 96, ברקוביץ' ואוסטנסטאד הרגו אותם באותו משחק.

משה 23 באוקטובר 2011

צחי,
מ.ש.ל.

mersey_paradise 24 באוקטובר 2011

עם כל היקורת שישנה ובחלקה בצדק על ניהול המשחק של קני. קשה לי לבוא אליו בטענות על ההחטאות של השחקנים שלו. 3 משקופים ואינספור הזדמנויות שפוספסו. אני בטוח שאם קני היה יכול להוריד את האימונית הוא היה עולה ומראה איך עושים את זה.

הגנה כושלת ואופי המזכיר את הקבוצה מלפני שנתיים שאיבדה המון נקודות מול קבוצות קטנות/בינוניות על הנייר. כרגע אין לנו בDNA אופי לחזור מפיגור ואפילו משוויון וזה מדאיג.

מול סטוק ההרכב הכמעט חזק ביותר ישחק ושוב ייבחן האופי של הקבוצה הנבנית באנפילד.

לקפד את ראשו של קני לאחר בקושי 10 חודשים בתפקיד חצי עונה שנייה מדהימה והתחלה פושרת נראה לי יותר מדי, בעיקר כשרוב הקבוצה חדשה. אני הייתי מחכה עם עריפת הראשים. בעיקר משום שאני חושב שהוא כן יודע מה הוא עושה וגם קומולי.

סבלנות, סבלנות סבלנות וזאת למרות האכזבה הניכרת מהרכש, בראש ובראשונה דאונינג.

צחי 24 באוקטובר 2011

משה,

ההוכחות מול העיניים שלך.
מאמן לא מספיק טוב שלא מצליח להפנים בשחקנים את האני מאמין שלו, שאמר בעצמו שהוא לא מבין בטקטיקה, שמבצע רוטציה כפויה בעומס משחקים קל רק כדי שכולם ישחקו ויהיו מרוצים, שמשלב את הרכישות שלו בכוח כדי להצדיק אותן, שמחליף חלוץ בזמן פציעות ומעלה בלם, שמשסרב להודות שהרכש הכי גדול שלו הוא כשלון מהדהד, וגם אתה משה ידידי יודע שאם לא היו קוראים לו דלגליש הוא היה מבלה את הכריסמס הקרוב באיים הקריבים ולא בחדר ההלבשה של מה שהיתה פעם קבוצה ענקית והיום הפכה להיות עוד קבוצה בליגה…
העיקר שכולכם אופטימים, מחלקים מחמאות למאמן, סבלנים מתוך צביעות לשם המשפחה, יורים קלישאות, ובונים תיאוריות ילדותיות איך פתאום הכל יסתדר וליברפול תגיע להישג המדהים של מקום רביעי ובעונה הבאה תהיה קפיצה גדולה יותר…
רק שהעובדות ומה שקורה על הדשא קצת פריע לכם להתאים את ההסברים למציאות.
קבוצה מקרטעת, לא מאומנת, רכש משונה ולא יוצלח, אפילו דלגליש שלכם כבר מתחיל להתייאש מקארול…

יואב 24 באוקטובר 2011

לי שי,
בדיעבד בוודאי. אבל אם היינו משחקים מולם באולד טראפורד שוב(עוד שבוע נניח) הייתי עדיין מאמין שאפשר וצריך לנצח. אני חושב שזאת גם הרוח הסטאנדרט והאמונה של ליברפול.
ביום כזה נותר לי רק לשתוק ולהוריד כובע דימיוני בפני התכולים.

לי-שי 24 באוקטובר 2011

בהשאלה למקרה שלנו, לא נראה לי שמישהו ביונייטד מדבר על כשלון של הקבוצה, סגל שחקנים לא מספק או פדיחות של המאמן. אמנם הם קיבלו בראש, ודי חזק, אבל הם יתאפסו מהר מאוד, סיטי עוד יאבדו נקודות (בתקווה שיתחילו בלאבד לנו) ודברים יבואו על מקומם. סדר טבעי לא מתערער ביומיים.

משה 24 באוקטובר 2011

צחי,
כנראה שאנחנו לא רואים את העניינים עין בעין. אתה נראה לי אובססיבי בנושא דלגליש והרבה פחות אובייקטיבי ממה שאתה חושב, אגר לא נכנס להגנה אלא כדי להוריד כדורי גובה שיועפו למעלה, חילופים כאלה עושים כל המאמנים הגדולים בעולם ברגעי מצוקה(לדעתי מוריניו המציא את זה עם רוברט הות' בצ'לסי). צביעות ? בונים תיאוריות ילדותיות ? יורים קלישאות ? בדיוק כפי שאתה מתלונן כל הזמן, הגיע הזמן שתקבל שאתה לא היחיד שיודע מה קורה ומבין, יש אנשים שרואים את אותו משחק ומנתחים אותו בצורה קצת פחות שחורה.

לי-שי 24 באוקטובר 2011

צחי,

"דלגליש שלכם"?

הוא גם שלך. הוא המאמן של הקבוצה שאתה אוהד. או שלא?

פילוסוף רדום 24 באוקטובר 2011

אסף אני משוכנע שאתה מאמין שננצח את סיטי אבל זה ממש מדע בדיוני – אשריך

יואב 24 באוקטובר 2011

משה,
צודק. גם ריו, וידיץ פאליסטר וברוס מצאו את עצמם כחלוצים לעת מצוא כשהשעון מתקתק ואתה זקוק נואשות לגול.

צחי 24 באוקטובר 2011

משה,
אני לא אובססיבי בעיניין דלגליש- יש כאן אמונה עיוורת במאמן המצחיק הזה. כל פעולה שלו גוררת הסברי תמיכה למה הוא מאמן מצוין וצריך עוד סבלנות.
לכולם ברור שאם היה לו שם אחר הוא לא היה שורד את כל הזמן הזה.
לכל פעולה שלו תמיד יש דוגמאות עם מאמנים אחרים שעשו את אותה פעולה אז זה בסדר…
לדלגליש פשוט אין את זה…
איך הוא הצליח לתמרן את ההנהלה להחתים אותו ה' יודע.
בהתחלה ביקשו ממנו לאתר מאמן, הוא חיפש ולא מצא בכל העולם מאמן אחד מתאים… ואז הציע את עצמו
היה שחקן גדול, בחור משכמו ומעלה, הצליח כמאמן תקופה קצרה ומאז הוא רק פוטר…
לא אימן 10 שנים. אני אפילו לא זוכר ששמעתי במהלך העשור הזה שמישהו הציע לו לאמן…
אם זה היה קורה בקבוצה אחרת כולנו היינו צוחקים על זה.

פילוסוף רדום 24 באוקטובר 2011

בואנה צחי אתה ממש חייב רטלין

משה 24 באוקטובר 2011

לא אובססיבי ? לדעתי אחרי התגובה האחרונה שלך יש לו עילה לגשת לבית משפט ולהשיג נגדך צו הרחקה.

צחי 24 באוקטובר 2011

משה ופילוסוף רדום,

תודה על הדאגה…
אני לא אובססיבי- אני מנסה לעורר אותכם למציאות…
לא קראתי לפגוע בו חס וחלילה או להפגין נגדו.
אני רק אומר את האמת.

הזמן יוכיח את צדקתי

לי-שי 24 באוקטובר 2011

צחי, הקנטות בצד. נגיד שהבעלים מפטר אותו מחר. מי נראה לך שיהיה מועמד מתאים לאמן?

amit pros 24 באוקטובר 2011

צחי
אתה טועה
אם ג'רארד היה מתחיל את העונה מהמחזור הראשון
והיינו עולים כל משחק עם סוארז ואיתו
ולא הנדרסון
מן הסתם היית מדבר אחרת

אפשר ורצוי מאוד להתווכח על עיסקת קארול ברור שהוא לא שווה את הסכום ששולם עליו-אבל עם ההגיון של "אנחנו דרשנו מצ'לסי 15 מיליון פאונד יותר ממה שנשלם על קארול אי אפשר להווכח
העסק היה צריך להסתיים ב15 מיליון ו30 ולא ב35 ו50
חוץ מדאונינג שבעיני אכזבה גדולה ונפילה איומה
קואטס הוא קנייה טובה
אנריקה בודאי ובודאי
צ'רלי הגדול בישל ב8 משחקים 4 שערים-אני מבין שאתה רגיל למסי שנותן 30 גולים ו70 בישולים אני אסתפק במה שצ'רלי נתן עד עכשיו
סוארז הוא שוס אדיר
ובלאמי הוא רכישה מעולה בודאי כחלוץ שלישי רביעי
על הנדרסון אפשר להתווכח אבל לו באמת צריך לתת קצת זמן

על מה אתה כל כך מלין? על זה שההרכב לא נותן חמישיות כמו ברצלונה?

פילוסוף רדום 24 באוקטובר 2011

"אני רק אומר את האמת"

זה חתיכת טיעון מעולה …

אסף THE KOP 24 באוקטובר 2011

פילוסוף רדום –

אני מאמין בלב שלם שליברפול יכולה לנצח את הסיטי. אין על ליברפול בלהרוס חגיגות.

זה משנה 25 באוקטובר 2011

"המאמן המצחיק" הזה הוא מי שבעונה שעברה צבר הכי הרבה נקודות מאז מינויו, לא? או שמא הוא – "המצחיק" היה במקום השני ברשימה זו?

צחי 25 באוקטובר 2011

לי-שי,
אתה מעלה נקודה מעניינת.
אם להסתכל על המאמנים הפנויים- אין כמעט סחורה על המדף…
אחד היחידים שאני חושב שיכול לקחת את הקבוצה קדימה גם פנוי כרגע- אנצ'לוטי.
לפני שתקפוץ עלי בטענה איך אני חושב עליו כשהוא פוטר מצ'לסי אז אני רק אגיד שהוא עשה עבודה מצויינת במילאן, ובצ'לסי מי שלא מספק תוצאות באפס זמן הולך הביתה.
אני לא רואה שוילה בואש עושה שם משהו יותר טוב. אנצ'לוטי התחיל טוב וקצת פחות טוב בעונה השניה אבל היה שם כיוון מסוים, ראו טביעת אצבע של מאמן. לקח אליפות ואחר כך אברמוביץ' שוב הראה שיש לו פתיל קצר.

לגבי מאמנים שעובדים כרגע- יש כמה וכמה מאמנים שאני חושב שיכולים להתאים: לורן בלאן, קלופ של דורטמונד, דייוויד מויס של הקבוצה האחרת בעיר ליברפול, קאפלו שבקבוצות שאימן היה מאמן מצוין- כנראה שלא מתאים לו לאמן נבחרות- זה סגנון עבודה אחר לגמרי.

בקיצור זה לא קל למצוא מאמן תותח…

amit pros,
העניין פשוט- אם ג'רראד היה מתחילת העונה ואם ואם…
אבל מאמן צריך למצוא פתרונות וידעו כבר במאי שסטיבי לא יתחיל את העונה.
לגבי קארול- אני אומר שגם אם הוא היה עולה 5 מליון אז היה מדובר בנפילה. הוא פשוט לא טוב מספיק. המחיר היה תוצאה של היצע וביקוש והעובדה שליברפול נלחצו לקראת סוף ההעברות ביום המטורף ההוא לפני 9 חודשים.
צ'רלי אדם לא משכנע אותי- נראה כמו אותם שחקנים מעל הממוצע משנות השמונים- לא מהיר כל כך, לא נייד מספיק, שפת גוף שמראה כבדות. לא מרשים אותי בכלל…

זה משנה,
על הסטטיסטיקה אין ויכוח.
אבל המומנטום של ההתלהבות של מאמן חדש חלפה עברה לה והעונה לא רואים שיפור ואפילו לא המשכיות…

לי-שי 25 באוקטובר 2011

צחי ובכלל,

זה לא משנה אם מדובר בדלגליש, אנצ'לוטי או שאנקלי ז"ל – אני לא חושב שיש מאמן שהיה מצליח להוביל את הקבוצה שלנו לקרב צמוד בצמרת בשלב הזה של העונה. דלגליש בנה קבוצה חדשה, נקודה. כל השחקנים שהוא הביא, כולל דאונינג המושמץ, הם מהטובים בתפקידיהם. אמרו פה שהרוטציה שהוא עושה נועדה לספק את רצונם של השחקנים. אני אומר שאם יש רוטציה, היא בהחלט לא מספיקה.

קלי היה קבוע בהרכב עד שג'ונסון החלים והחליף אותו (לטעמי טעות) וקארול פתח ברוב המשחקים עד שהבינו שבלאמי כרגע מביא יותר תועלת (רעיון טוב). לא רק שאין פה רוטציה, יש פה ניסיון מבורך לבנות שלד. מצד שני, אם כבר בונים, צריך לתת לקואטס לשחק יותר, לספסל את קארא וסקרטל, להכניס את מקסי שהתפוצץ בסוף העונה שעברה ולראות אם הוא עדיין יכול לספק את הסחורה.

לגבי ההגנה, אמרתי בתחילת העונה שיהיה קשה לדחוק את קארא החוצה, אבל שווה לבדוק את קלי כבלם ופלאנגן/ג'ונסון בצד ימין. סקרטל וקראגר הם בפירוש החוליה החלשה שלנו בכל משחק נתון. שווה לשקול הבאת בלם רציני בינואר ולשחרר את סקרטל.

אדם מתחיל להיכנס לעניינים, סוארז תמיד מסוכן ליד השער (מפגן ההחמצות נגד נוריץ' לא מוריד כהוא זה מהקטלניות שלו), סטיבי חזר, קאוט עדיין סוס עבודה. קורים הרבה דברים טובים והשינויים לוקחים זמן. גם אם נסיים במקום 6-5 את העונה, ותהיה לנו תמונה של 17-18 שחקני סגל שאיתם הולכים קדימה ובונים מחדש את המועדון – דיינו.

אנשים שוכחים שלקחו לסיטי ארבע שנים ומאות מיליוני פאונדים רק כדי להשיג את הגביע האנגלי – ויצוין שהם עשו את זה עם מאמן מאוד בינוני לטעמי. זו השנה הראשונה שבה אנחנו מתחילים לראות את הפריצה שלהם קדימה, ובליגת האלופות הם עדיין מגמגמים ביחס לחומר השחקנים שלהם. אז אולי נראה שהכל הולך לסיטי בקלות, אבל ההשתלבות המהירה של שחקני על כמו סילבה, דז'קו, קון אגוארו -היא ממש לא מובנת מאליה. זו ליגה קשה ששחקני על אחרים נפלו בה על התחת – פורלאן וחואן ורון הם דוגמה אחת. בדרך כלל לוקח לרכש זמן להדבק.

צחי 25 באוקטובר 2011

לי-שי,
אני זה שאומר שהרוטציה כפויה.
רוטציה היא פונקציה ישירה של כמות משחקים ועומס על השחקנים. בעונה הזאת לליברפול אין עומס גבוהה ויש מקרים שלא ברור למה זה או אחר חוזרים לספסל.

לגבי קארול- אני לא בונה עליו אבל נחכה לסיום העונה.
סוארז מצוין! דווקא המשחק האחרון נטע בי בטחון לגביו.
שערים הם פונקציה של מצבים והוא יודע ליצור אותם לעצמו וזה נדיר.

לגבי המאמן- נכון שהוא בשלב בניה אבל עדיין לא רואים עקרונות מסוימים שהוא שומר עליהם.

קאוט- המניה הכי בטוחה של הקבוצה יחד עם ג'רראד.

לגבי הסיטי- קח את התסריט שלי: יונייטד יכנסו עכשיו לריצה של 5-6 נצחונות רצופים בליגה, סיטי שוב יפשלו איפשהו ובמאי נראה שוב את הפרצוף האדום של פרגוסון מחייך בשמש ומאחוריו את השחקנים צוהלים עם האליפות ה-20…

מה שכן, כשהיום שלנו יגיע ונחזור לעיניינים זה יתחיל עשור שירעיד את העולם.

לי-שי 25 באוקטובר 2011

אני לא משוכנע שסיטי יקחו את האליפות השנה, כי כאמור סדר טבעי קשה לערער. ראיתי שיצאו בתקשורת בהצהרות לפיהן יום המשחק היה היום שבו יונייטד איבדה את השליטה בליגה האנגלית, וזה היה אידיוטי למדי. זה בעצם הוכיח שוב כמה שעיתונות הספורט זוכרת רק את המשחק האחרון. כפי שהדברים נראים כרגע סיטי ויונייטד יתחרו ראש בראש, כשיונייטד תיקח לצערי, בגלל הניסיון והאקסטרה.

מבחינתנו, אם נשכיל לאסוף את הנקודות מול קבוצות כמו נוריץ' למשל ולא נסתפק בנצחונות מרשימים על יונייטד, סיטי וארסנל, אין שום סיבה שלא נשתלב בין ארבע הגדולות. הדברים אמורים במיוחד בעונה שבה ארסנל וצ'לסי מראות חולשה לא אופיינית וטוטנהאם לא מזכירה בינתיים את הקבוצה של העונה שעברה. עובדה שאפילו קבוצה בינונית להפליא כמו ניוקאסל מצליחה לנשום אוורי פסגות – דבר שלא יימשך לזמן רב לדעתי.

בשביל שנחזור לצמרת ונרעיד את אירופה, צריך כסף וסבלנות. כסף יש.

יואב 26 באוקטובר 2011

בעניין קרב האליפות, אני בטוח שצלסי תיהיה שם עד הסוף. היא מצויינת והיא בהחלט מסוגלת לתת רצף טוב.בעיני היא טובה הרבה יותר מהעונה שעברה למרות ההחלקה בקפר(הרשימה מאד גם בתשעה שחקנים).

זה משנה 26 באוקטובר 2011

יש משחק הערב, לא? מקווה שילך טוב יותר מאשר בליגה.

לי-שי 26 באוקטובר 2011

ריינה, אגר, קארא, קואטס, קלי, מקסי, ספירינג, לוקאס , הנדרסון, קארול וסוארז. זה ההרכב שהיה צריך לעלות נגד נוריץ'. מקסי וקארול יתנו שערים, לדעתי ננצח.

עמרי 26 באוקטובר 2011

מחצית – יותר מדי כדורים ארוכים , מסירות לא מושלמות ואיבודי כדור בכללי , קואטז פישל , לא חזרנו הרבה זמן מפיגור מקווה שיהיה טוב , שיחקנו חיובי אבל זה נראה ככה יותר מידיי פעמים , חייבים להיות יותר חדים , סורנסן לא נתן הצלות כאלה מדהימות פשוט לא היינו מספיק טובים ….

לי-שי 26 באוקטובר 2011

סוארז יכל בשקט ליפול אחרי התיקול של שאוקרוס ולקבל פנדל.

לי-שי 26 באוקטובר 2011

ניצחון מול קבוצה שלא הפסידה בבית יותר מעשרים משחקים ברצף, אחרי פיגור ועם הרכב יחסית נסיוני. סוארז הוכיח שמי שדיבר על הסיומת שלו (איזה גול ראשון, וואו) יכול לחזור בו בשקט. גם מקסי היה טוב מאוד.

משה 27 באוקטובר 2011

ניצחון על סטוק בחוץ לא הולך ברגל בכלל גם זה בקארלינג קאפ.
כמה נקודות שאני לוקח מהמשחק הזה :
1. ספירינג הוכיח שצריך לקחת אותו ברצינות, מקסי לא.
2. למרות האשמה בשער, קואטס היה בסדר גמור, אני חושב שהוא ישתלב יפה.
3. קלי צריך להיות המגן הימני שלנו נקודה.
4. להנדרסון יש את זה, צריך לתת לו להשתחרר.
5. במחצית השניה ההגנה שלנו נראתה טוב. חומר למחשבה בנושא קרא ?

משה 27 באוקטובר 2011

גם זה = גם אם זה

לי-שי 27 באוקטובר 2011

1. מקסי עשה די הרבה פעולות יפות ולדעתי נראה יותר טוב מדאונינג מול נוריץ' למשל.
2. מסכים, צריך לפתוח במקום קארא / סקרטל.
3. מסכים.
4. צריך לתת לו לשחק במסגרות כאלו יותר ובליגה פחות.
5.בלם ששווה צהוב/ פנדל/ גול פר משחק, לא צריך לפתוח, ולא משנה איך קוראים לו. זה נכון גם לגבי סקרטל.

צחי 27 באוקטובר 2011

דבר ראשון אני חייב להגיד שהגול הראשון עשה לי פלאשבק לגול של טורס נגד צ'לסי לפני כמעט שנה- הייתי במיין סטאנד בדיוק על קו ה-16 בשער שבו הובקעו שני השערים במחצית הראשונה. שער כמעט זהה- בעיטה מסובבת וחזקה לעמוד הרחוק.
היו ימים…
לגבי הערב,
דווקא ההזדמנויות המוחמצות במחצית הראשונה עודדו אותי- מסירות קצרות ומהירות כשרובן על הדשא.
קואטס היה בסדר- אשם בגול אבל לא עשה חורים.
קלי לא מרשים אותי- הבעיה שאין מישהו נורמלי בעמדה.
קארול עדיין לא משהו.
מקסי מתחיל להיכנס לכושר. אני אוהב אותו למרות שהוא לא כל מצליח בליברפול.

בכללי- אני מעודד ממה שראינו, מתחילים אולי לפתח מומנטום חיובי.
בשבת משחק קשה לא פחות ואפילו יותר.
שיהיה בהצלחה לכולנו

זה משנה 27 באוקטובר 2011

אני חושב שמישהו כתב הודעה בשמו של צחי.

זה משנה 27 באוקטובר 2011

השמועות מדברות על כך שקולו טורה בדרך החוצה מסיטי. מבחינתי הוא יכול להיות רכש מצוין אם הוא מגיע בסכום סביר (עד 6 מ').

the mighty reds 27 באוקטובר 2011

הגולאסו של לואיס
http://www.youtube.com/watch?v=btXaI74lWRM

המש' המושלם של אגר.

הבעיטה המצוינת של קלי (בוס!).

הקורה של בלאמי.

הגליץ' של ספירו בדקה ה90.

השבלוניות של קארול כאילו הוא הילד שלך בנוער שאתה מקווה שיצליח.

הג'ל בשיער של הנדו.

זאת ליברפול המרגשת שאני אוהב לראות :)

the mighty reds 27 באוקטובר 2011

ישנו סקר איזה משחק רוצים שישודר בספורט 1.

תבחרו את ליברפול נגד סוואנסי

http://www.sport2.co.il/#poll_panel

צחי 27 באוקטובר 2011

זה משנה,
זה באמת אני ולא מישהו אחר.
תשים לב שלא רק אני שמתי עין על קארול המצחיק, גם the mighty reds איתי בעיניין הזה…

לגבי קולו טורה- לפי המקורות שיש לי הוא בדרך לצרפת.

לי-שי 27 באוקטובר 2011

השכר של קולו טורה הוא בערך 220 אלף לשבוע. יובאנוביץ' אחד כבר היה לנו.

צחי 27 באוקטובר 2011

לי-שי,
הוא בדרך לפריז…

לי-שי 28 באוקטובר 2011

נסיעה טובה.

לי-שי 29 באוקטובר 2011

לפני WBA, מעניין לשאול אם אנחנו עדיין שווים שער חובה בכל משחק כפי שאמר אסף, והאם המשחק נגד סטוק ישכנע את קני לפתוח עם קואטס ואגר במרכז ההגנה. אני מאמין שברגע שהחוליה הזו תתייצב ותתפקד כראוי, שאר הקבוצה תפעל בצורה טובה יותר.

לגבי ההתקפה, אסור שנעבור מתלות בטורס לתלות בסוארז, כי לא הרווחנו בזה כלום. צריך להמשיך ולתת קרדיט לקארול – לא בגלל תג המחיר שלו אלא משום שהוא חלוץ מצוין שזקוק לקישור תומך, שלא יטיס אליו כדורים ויצפה ממנו לעשות קסמים. קישור תומך – אדם, סטיבי, קאוט וספירינג (שהיה טוב מאוד נגד סטוק).

דולב 29 באוקטובר 2011

יהיה קשה נוריץ' די טובים!

לי-שי 29 באוקטובר 2011

ובאמת היה קשה כששיחקנו נגדם לפני שבוע וחצי, היום אנחנו נגד ווסט ברומיץ'. נוריץ' משחקת נגד בלקבורן.

לי-שי 29 באוקטובר 2011

לינק למאוכזבי ספורט 1/2 -http://www.copaamerica2011live.com/2010/09/channel-1.html
המשחק של 18:30 בטבלה, מבחר קישורים.

איציק 29 באוקטובר 2011

לפני המשחק –
ההתקפה הכי טובה שלנו זה עם קארול בחוד וסוארז וקויט באגפים.
מתחת לחלוץ סטיבי או הנדרסון ומאחוריהם אדם/לוקאס/ספרינג.
אם נקפיד לשחק ככה – ננצח!

david 29 באוקטובר 2011

איפה סטיבי וקרא?

לי-שי 29 באוקטובר 2011

סטיבי עדיין סוחב פציעה כנראה, אפשר היה לראות גם נגד נוריץ' שהוא לא לגמרי במשחק. קרא לדעתי נח כי לא שמעתי על פציעה. קני פותח עם הנדרסון באגף, בחירה שהוכיחה את עצמה כמוטעית כבר. מקסי וקאוט יהיו בחירה יותר הגיונית. בלאמי כנראה יעלה כג'וקר אם קארול לא יסתדר.

אגר וסקרטל מצוותים במרכז ההגנה וזו כנראה החוליה שקני שואף להריץ. אני לא מבין למה קלי וקאוטס לא פותחים. מה שראינו העונה מאגר הוא בעיקר פציעות ומסקרטל ראינו בעיקר חושך.

david 29 באוקטובר 2011

לא רע, אבל צריך עוד גול ר כדי לא להכנס לפניקה

לי-שי 29 באוקטובר 2011

בינתיים אלה ווסט ברום שנראים די בפאניקה. לא מחזיקים בכדור, מרחיקים לקרנות סתמיות, לא יורדים בזמן להגנה. קצת יותר ריכוז שלנו ליד השער והיה 4-0. אנחנו רואים צירופי מסירות יפים ותנועה של אנריקה באגף. רק הכדורים הארוכים לקארול מעצבנים אותי. כשהוא קיבל מסירה שטוחה הוא עשה מזה גול כמו גדול.

david 29 באוקטובר 2011

חילוף!!! אנחנו עייפים

משה 30 באוקטובר 2011

מילים טובות ? תלונות ? מישהו…
אני חושב שהיה משחק לא רע בסה"כ, נראינו כמו קבוצה שיודעת מה היא צריכה כדי לנצח קבוצה קטנה ועשינו את זה בצורה נוחה יחסית. משחק לא רע לקארול וללוקאס וגם ההגנה הייתה רוב הזמן יציבה (לא ספגנו לשם שינוי) למעט ג'ונסון שרק אלוהים וקני יודעים למה הוא משחק לפני קלי. עדיין דאונינג והנדו לא נותנים מספיק, מאחר ומדובר בשחקנים עם קבלות(בעיקר דאונינג) צריך להמתין ולראות מתי הם ישתחררו.

לי-שי 30 באוקטובר 2011

היה משחק טוב מאוד. אני לוקח ממנו בעיקר את שיתוף הפעולה של קארול וסוארז שמתחיל להתחבר, הם מתחילים להבין אחד את המיקום של השני ופעולים בכיוון הנקודות החזקות אחד של השני.

קארול מתחיל להשתחרר באמת, סוארז כנראה חייב להחמיץ באופן מזעזע פעם במשחק, אבל שימשיך בדיוק כמו שהוא נראה עכשיו. ההגנה לא ספגה שער כשקאראגר לא שיחק. מקרה? לא נראה לי.

אדם נראה יותר ויותר כמו בעל בית במרכז המגרש וגם שער בפנדל כמובן מוסיף לבטחון. אנריקה היה טוב מאוד וראינו למעלה מ20 הזדמנויות לשערים מצידנו. מובן שאפשר להשתפר – אבל בפעם הראשונהמזה הרבה זמן יצאנו למשחק חוץ ונפטרנו ממנו בקלות יחסית.

זה משנה 30 באוקטובר 2011

מצד שני גם לא צריך להגזים במחמאות. ניצחנו, אבל אני בספק אם היינו מנצחים אם ברומיץ' היו מצמצמים במהלך המחצית השנייה. קני מאחר בחילופים, והדבר פוגע ברצף של הקבוצה. כמו כן, יכולת הסיום / ניצול המצבים פשוט מעציבה.
לגבי ג'ונסון, אני חושב שרוטציה בינו לבין קלי זה הפתרון הנבון, כי זו תהיה הדרך היחידה למכור אותו בעתיד בסכום שמתקרב לסכום שהוציאו עליו.
באשר לעתיד, אני חושב שהחולשה היחסית של דאונינג מדגימה את החשיבות של שחקן כנף מאיים לצידו. דאונינג של וילה נהנה מאשלי יאנג באגף ממול. אני מאוד מקווה לראות קשר התקפי "וורלד קלאס" באגף המקביל כבר בינואר.

בני תבורי 30 באוקטובר 2011

דווקא די נהניתי מהנדרסון אתמול, הבחור השקיע ועשה עבודה טובה. לא מבריקה ועדיין לא מאיים על השער, אבל בהחלט עושה רושם שהוא מתחיל להבין איפה הוא חי. דאונינג היה רחוק כעובי קורה מלקבל מחמאות. אנריקה זה פשוט תענוג ואגר, כשהוא בריא הוא טוב מאוד. סקרטל הוא לא הבלם שאני רוצה אצלנו בהרכב קבוע, אבל אתמול השקיע בנאדם. ביום שקרול יפסיק להתבכיין לשופטים (ואפילו בפעמים שהוא צודק כמו הפנדל שלא קיבלנו אתמול) וימשיך להשקיע על המגרש, הוא יוריד את הקוף מהגב. כתבתי השבוע שצריך לשחק איתו על הקרקע והשער שלו מוכיח את זה. סוארז? מלך, למרות ההחמצות. הבחור מעורב במשחק שזה תענוג. איתו ההתקפות שלנו הופכות למשהו שאף יריב לא יכול להתייחס בקלות ראש.

זה משנה 30 באוקטובר 2011

בני, היה לך יופי של פוסט השבוע. הסכמתי עם רוב הדברים, ובעיקר עם הטון.

איציק 30 באוקטובר 2011

מחמאות, כללי ,שתי נקודות ו *:
מחמאות – בני גם אני מאוד נהנתי ומהפוסט שלך.
כללי – ניצחנו וזה חשוב ומשמח. יחד עם זאת הנדרסון יתן הרבה יותר כקשר מרכזי מתחת לחלוצים וסוארז יתן כמעט אותו דבר באגף. לטעמי אתמול הם היו צריכים להחליף מקומות. אתמול היה חסר לנו קישור מעובה מה שגורם להעברת כדורים ארוכים לסוארז וקארול. מזל שהם פשוט הרבה יותר טובים מאואן והסקי. כמובן שעדיף שבאחד האגפים ישחק קויט/בלמי ולא דאונינג בכושרו הנוכחי.
נקודה 1 – דקה 39 חוץ לטובתנו בחצי שלנו. חוסר תנועה. הכדור נמסר אחורה ושוב אחורה ומשם לפפה ואח"כ מאבדים אותו ונוצר מצב מסוכן. זה קורה הרבה מידי פעמים. חסר עוד קשר שיתן עוד אופציית מסירה.
נקודה 2 – קני אמר ששחקנו נהדר. אני חושב שהוא מגזים. אנחנו מחזיקים בכדור במסירות בחצי שלנו אבל ההתקפות בפועל מאוד קצרות ומהירות או לחילופין בכדור ארוך. מיעוט החזקת כדור אפקטיבית מזמינה לחץ של היריב. אפילו אדם התייחס לזה ואמר שזה טעון שיפור. לטעמי צריך ללחוץ את היריב בשטח שלו.
* לוקאס נתן משחק טוב.

Comments closed