זה סוג המשחקים האלה

In כללי

זה סוג המשחקים האלה בחוץ שאתה בא בגישה נכונה. זה סוג המשחקים האלה שאתה שולט בקצב המשחק. זה סוג המשחקים האלה שאתה מגיע להזדמנויות ולא מנצל אותן (הרי יש בעיה בהתקפה. אין מחץ. ובגלל זה אחד כמו מקסי הוא הכרחי על המגרש). זה סוג המשחקים בהם הקשר הדפנסיבי שלך פצוע, וזה שעולה במקומו עושה עבודה טובה, אבל עדיין סובל מעמידה נכונה על המגרש. זה סוג המשחקים האלה שהשופט מרחיק לך את הקשר הדפנסיבי על שטות. זה סוג המשחקים האלה שהשופט גם פוסל לך גול. וגם לא שורק נגדך לפנדל. זה סוג המשחקים האלה שהשוער שלך מצוין עד שהוא עושה טעות אחת. זה סוג המשחקים האלה שמשום מה לא קורים אצל סיטי, יונייטד והשנה גם לא טוטנהאם. זה סוג המשחקים האלה בהם אין לך כוח לכתוב פוסט איך שהמשחק נגמר, אבל אתה מתעורר בבוקר וזה מציק לך. למה זה מציק לך? זה סוג המשחקים האלה שבגללם אתה במקום שלך בטבלה. זה סוג המשחקים האלה שאתה מכיר כל כך טוב. זה סוג המשחקים האלה שאתה יודע שישמיכו לקרות מדי פעם.

37 Comments

D! ליד מילנן 6 בדצמבר 2011

ז מסוג המשחים שלא ראיתי. אבל ממה שאתה אומר זה נשע שיש איזושהיא דרך שנראתה גם אתמול. זה מעוד. תוצאות יבואו. צריך אורך רוח כדי לבנותת קבוצצה. או בעצם יור נכון לומר: כדי לבנות מועדון.

אסף 6 בדצמבר 2011

מייאש. מבט אחד על סוארז בתחילת המשחק ידעתי שהוא לא יבקיע ולא יהיה טוב. מבט אחד על דמפסי ידעתי שהוא יכבוש.

לצערי הקבוצה בינונית מאד. אני לא מעלה שקופצים אחרי משחק אחד אבל באמת קארול קיבל יותר מדי אשראי, סוארז למרות ההערצה אליו פה הוא מן סוג של טבז והקישור שלנו אנמי לחלוטין. כל אחד הוא שחקן בסדר וביחד זה מתחבר לקבוצה בסדר.

בימים של בנטיז לפחות היה את הציר אלונסו – ג'אררד וטורס שהצליח להוציא את הקבוצה מהבינוניות. היום אין אף אחד שיכול להתרומם וככה זה נראה.

לי-שי 6 בדצמבר 2011

חד משמעית – אני לא סופר את ההפסד הזה לחובתנו. עלינו במערך טוב, נראינו מצוין, תקפנו כל הזמן, הגענו להזדמנויות טובות והמשחק הזה היה שלנו. צריך להבין היטב – קבוצת כדורגל לא תלויה רק בעצמה. היא יכולה לשחק עם השחקנים הנכונים ולעשות הכל כמו שצריך, ואז החלטת שיפוט מחרבנת לה את כל המשחק. סליחה – שלוש החלטות שיפוט. בקשר לציר אלונסו ג'רארד טורס – אולי נחזור גם לתקופה שבהרכב עלו ג'ון בארנס ואיאן ראש, אם כבר מתרפקים.

אני לא מאשים אף אחד מהשחקנים שלנו על ההפסד, ספירינג עשה עבודה טובה מאוד עד שהורחק משום מקום, ריינה למרות הטעות היה מצוין וצריך למדוד אותו על זה, בלאמי בכלל אכל את הדשא ולקח כל החלטה שגויה של השופט (והיו המון) בצורה קשה.

זו הקבוצה, היא נבנתה בצורה טובה ותמשיך להבנות כי יש בעלים שמגבה, יש כסף בקופה ויש מאמן על הקווים, למרות כל מיני הקאות ורבליות כאלו ואחרות מצד אנשים שלא הייתי נותן להם לרשום דף סטטיסטיקה בליגה ב' דרום.

אז בבקשה, כל מי שבא בטענות על כך שהקבוצה לא רומסת את הליגה, אחרי בקושי שליש עונה, שימצא לי בבקשה קבוצה מקבילה בפרמייר ליג שעשתה את זה אי פעם בעונה הראשונה עם בעלים חדש, מאמן חדש וסגל חדש לחלוטין. אני מחכה.

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2011

תיקון קטן למשפט האחרון:

"זה סוג המשחקים האלה שאתה יודע שימשיכו לקרות יותר מדי פעמים".

כבר שבוע הסתובבתי עם תחושה שהמשחק הזה הוא מוקש. לצערי עלינו עליו.

straw_donkey 6 בדצמבר 2011

לי-שי – 100%.

משה 6 בדצמבר 2011

לי-שי,
אתה צודק לחלוטין, מבחינתי יש 2 דברים מרכזיים שאני לוקח מהמשחק הזה :
1. חייבים להחזיר את סוארז לתלם. הוא עסוק בליפול, בשופטים , בתנועות ידיים מיואשות. הוא מלחיץ את הקבוצה וגורם לאנטגוניזם אצל השופטים.
2. יש לנו בעיית מחץ רצינית, אנחנו יוצרים לא מעט הזדמנויות ומנצלים אפס. אין איזה צ'יצ'ריטו כזה בשתיים וחצי שקל שמסתובב חופשי ?

לי-שי 6 בדצמבר 2011

משה, ברגע שאתה קונה סטאר לטיני אתה לוקח בחשבון שיהיו לו כמה חסרונות – בעיקר דרמה, קצת התחזויות, אבל הכי חשוב שיש לו פאסיון. סוארז לוקח את המשחק כל כך ברצינות, ולא רק הוא. גם על בלאמי ראו את זה, כל המערכים עשו עבודה טובה.

הבעיה של סוארז היא שבליגה הספציפית שבה הוא משחק, לא מקבלים כל כך יפה פנטזיסטים שמדי פעם נופלים או מתנהגים כמו בטלנובלה מקסיקנית כשהם לא מקבלים שריקות. ראינו את זה מצוין כשכריסטינה שיחקה בוורוד. אני בכלל לא מדבר על פדאלדות או דריבלים שבאנגליה לא יודעים כל כך איך לאכול עם תרבות הכדורגל שלהם. סוארז לא צריך לחזור לתלם – הקבוצה צריכה ללכת אחריו לאותו תלם.

ברגע שלקבוצה אכפת והיא רצה ונלחמת ונראית כאילו היא תתאבד על התקפה מתפרצת, מבחינתי אין ערך או קשר לתוצאה. הרי זה משחק שהפסקנו להיות בו פקטור בגלל שהשופט בעצם היה במשחק אחר.

איציק 6 בדצמבר 2011

אנחנו קבוצה של ליגת אופ"א!!
עוד עונה של דיכאון ומקום 5-7.
אני פשוט לא מסכים עם רובכם – הקבוצות היו מאוזנות. בטח לא שלטנו במשחק. שוב פעם (גם ב 11 שחקנים) ירדנו למגננה במקום ללחוץ. כל פעם אנחנו נותנים לקבוצות שממוקמות פחות מאתנו בטבלה לשחק מולנו טוב. הקישור היה מבולבל ללא לוקאס.
קני – הרכב מנצח לא מחליפים! מה הבעיה לפתוח עם ההתקפה שניצחה את צ'לסי בליגה? קארול צריך לחזור לספסל ולפתוח כמחליף עד שיבין איך עושים לחץ ומשחקים על הרצפה. הוא לא היה שווה כלום מול הגדולים של פולהאם.
די כבר עם הכאילו מגן ימני הזה גו'נסון , עוד פעם גול באשמתו!!!
זה לא הפסדים של מידי פעם אלו הפסדים קבועים של ליברפול לאורך השנים האחרונות – בדיוק אלו שממקמים אותנו מחוץ ל 4 הגדולות והס מהלזכיר תואר…

איציק 6 בדצמבר 2011

ועוד משהו,
לחץ אפקטיבי הוא לחץ על המוסר.
קראגר יצא בלם מעולה כי היה צריך להתמודד עם עצירת מסירות לתוך הרחבה ע"י קשרים שהיה להם את כל הזמן בעולם למסור.
ליברפול שנים נותנת לכל קשר בינוני לצאת כוכב, כמו ההוא ששם לנו גול, כי יש להם את כל הזמן בעולם למסור.
זה לא השופט, זאת ליברפול!

משה 6 בדצמבר 2011

לי-שי,
אני בעד תשוקה למשחק, הוא מתעסק ב"מסביב" הרבה יותר ממה שהוא מתעסק במשחק וזה לא מקרה שהוא כבש רק 4 שערים העונה בליגה

לי-שי 6 בדצמבר 2011

העונה הזו איננה ככל העונות. זו העונה הראשונה מאז אני לא זוכר מתי, ששפכו פה כסף, הראו נכונות לבצע רכש בכל העמדות ושסוף סוף יש פה בעל בית שאכפת לו מהקבוצה ובונה אותה לטווח ארוך. מי שמצפה לתוצאות בתנאי הפתיחה הללו, הוא נאיבי במקרה הטוב ואוהד כדורגל ישראלי במקרה הרע.לפי ההגיון הזה, אם דאונינג, אדם, הנדרסון או קארול לא עומדים על 5 שערים ו-3 בישולים במחזור ה-14, צריך להטיס אותם הביתה ובינואר לקנות ולקנות ולקנות עד שמישהו יתן תפוקה מיידית?

הנה מבזק חדשות קצת לא נעים – יש בערך 40 שחקנים שנותנים תפוקה מיידית בכדורגל העולמי, בכל קבוצה שאליה יגיעו ברמות הגבוהות, וגם אצלם זה לא עובד במאת האחוזים (איברהימוביץ' הוא דוגמה אחת בלבד).
אף אחד מהם, חוץ מכנראה סוארז ואולי סטיבי כשהוא בריא, לא נמצא אצלנו. אצל סיטי, לעומת זאת, יש בערך ארבעה בהרכב ועוד שלושה על הספסל. זה כל ההבדל.

לעזאזל, זו אפילו לא רק שאלה של כסף. אמנם מה שסיטי שפכה על הרכש והמשכורות היה מפרנס שלוש מדינות באפריקה שנתיים, אבל רבאק, זה לקח זמן. נתנו למאמן מפתחות ואמרו לו קח אותנו קדימה, ניתן לך כל מה שאתה צריך, המשרה שלך בטוחה.

אז אם לחבורה של שייכים שמשחקים בצעצועים, יש סבלנות לחכות שמאמן אולטרה בינוני כמו מנצ'יני יוציא מהסגל המדהים שלו תואר אחד עלוב(!!) אחרי 4-5 שנים של שפיכת כסף, לנו אין עונה אחת שלמה לתת לסמל הכי גדול של המועדון? מה זה צריך להיות? ברצינות אני שואל.

old timer 6 בדצמבר 2011

Liverool is No.1 in the EPL in terms of goals conceded (jointly with ManU man ManC).

They are No. 10(!) in the EPL in terms of goals scored. What can we learn from that?

צחי 6 בדצמבר 2011

לי-שי,
כרגיל, כשאין לך מה לכתוב אתה מבקר את המגיבים שלא מסכימים איתך…
אתה ממשיך לשקר לעצמך, לירות סיסמאות ריקות מתוכן שלא קשורות לדפוס הפעולה שמתרחש מולך ולדבוק בקלישאת הסבלנות.
סבלנות צריך כשהמאמן דבק במה שהוא רואה שמצליח לו ולא משנה אותו כל פעם דווקא אחרי שזה מצליח לו!!!

הסיבה שגרמה לכל התגלגלות האירועים במשחק, החוליה הראשונה בשרשרת, היא ההרכב שפתח!!!
לי-שי, תהיה ישר לרגע ותבדוק בכל התגובות שלי- כל פעם שקארול והנדרסון עלו בהרכב התרעתי שהמשחק לא יהיה מוצלח. כל פעם אחרי שהוא עלה עם מקסי וקאוט (או בלאמי) ראינו שזה פועל. אין עומס משחקים העונה, אין סיבה לרוטציה כפויה, אז מה אתה חושב צריך להיות???

מאמן חולה נפש, אני רציני, ממשיך להתל בכם ואתם מאשימים את השופטים, את השוערים היריבים שתפסו יום (ושוב- הסיטי היה מקרה יוצא מהכלל) ומפתחים תיאוריות שלא מסתדרות עם מה שאתם רואים מול העיניים שלכם.

איציק,
כנראה שרק אני אתה ורונן שמגיב לפעמים, היחידים שרואים את המציאות האפורה כמו שהיא ומנתחים את ההתנהגות של דלגליש כמו שהיא!!!

תהייו בטוחים שגם הנרי מבין את מה שקורה והוא יגיב בשלב מסוים…

לי-שי 6 בדצמבר 2011

צחי, אני מבקש בצורה מאוד מנומסת, למרות שלא הרווחת את הנימוס מצדי – אל תתייחס למה שאני כותב. באמת, תחסוך לי. אתה ואני לא רואים עין בעין, לי יש את הדעה שלי ולך יש את האובססיה שלך. אני אוהד את הקבוצה שלי ומאמין בהצלחתה, אתה היסטרי ורפטטיבי, אפילו התואר "נביא זעם" גדול עליך. אין אפילו טעם לנסות להסביר לך מה ההבדל בין טיעונים מסודרים לבין הלהג שאתה פולט. ואני מחשיב את עצמי אדם סבלני.

אתה מאשים אחרים שאין להם מה להגיד והם מתדרדרים להעלבות אישיות – בינתיים העלבת את כותב הבלוג הזה, את המגיבים פה, את השחקנים, קראת למאמן ולסמל הכי גדול שלך חולה נפש, פאתטי, מצחיק, חסר הבנה. זה איש שמשאיר באסלה כל בוקר יותר ידע בכדורגל ממה שאתה צברת לטענתך כל חייך.

אז מכל הלב – שחרר. לא מעוניין להתנגח איתך ולהגן על הדעות שלי בפניך, פשוט אל תפנה אלי. תודה.

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2011

אם או בלי קשר לצחי, לדלגליש המציאו שם מקניט חדש באנגליה: "Granny Dalglish".

בני תבורי 6 בדצמבר 2011

לי-שי,
התגובה שלך מצויינת. גם הראשונה והשניה.

לי-שי 6 בדצמבר 2011

בני – תודה.

cookie-monster 6 בדצמבר 2011

לחסוך לי גם (לא יגיד לכולנו מפאתחשש להכללות, למרות שזה נראה מתבקש)

איציק 6 בדצמבר 2011

לי-שי,
לגבי תגובתך השניה – אני אתך לגמרה.
בעניין דגליש – הבנאדם נערץ עלי. הוא הגדול מכולם ולכן אם יש לי ביקורת עליו היא בענווה גדולה וגם מתוך תסכול גדול.
אני חושב שעניין הכסף הוא קריטי, אבל יש גם עניין של סגנון. לטעמי צריך להמשיך לשחק עם סוארז בחוד ועם בלמי, מקסי, קויט וכל מי שגורם לנו לשחק על הרצפה ויודע להפעיל לחץ על היריב.
קארול חייב להשתפר וכרגע מתאים להיות מחילף כשצריך לשנות משהו במשחק אבל לא לפתוח.

לי-שי 6 בדצמבר 2011

איציק, כמובן. התסכול הוא גדול במיוחד אחרי משחקים כאלו, אבל חייבים להפנים שכל שינוי לוקח זמן. באמת יכול להיות שבסוף העונה לא ניראה טוב בכלל, ואז צריך לשקול מחדש האם קני מתאים או לא. אבל לתת לו לסיים עונה? זה מבחינתי מאסט, הרי לא מדובר פה בהודג'סון שסתם חורים. אפילו רפא נשאר בקבוצה הרבה יותר ממה שהיה צריך – אמנם הביא הישגים, אבל בהחלט פחות ממה שמצופה ממועדון בסדר הגדול הזה, ובטח ובטח ביחס להשקעה הכספית ברכש באותן השנים. אז את קני נשלח הביתה?

ואם כבר בניטז – האיש הוציא לרוטציה שם רע. ביחס אליו ההתעקשות של קני להמשיך ולהחזיק שלד קבוע פחות או יותר היא ראויה לציון. שחקן צריך לקבל כמה וכמה (וכמה) הזדמנויות, ולא לעוף לספסל מיד אחרי שהוא לא נותן את התפוקה. כמובן ששינויים צריכים להיעשות ושלא תמיד כל בלטה נראית טוב במערך שלנו, אבל בוצע רכש של המון שחקנים צעירים, כולם יקבלו הזדמנויות.

הנדרסון עוד לא בן 22, אף אחד לא האמין שהוא יקבל כזה קרדיט בהרכב הפותח, והוא עושה את כל המאמצים להתמודד עם עמדות שלא בדיוק באות לו בצורה טבעית. זו בדיוק המשמעות של סבלנות, למי שהתבלבל – להמתין למרות תוצאות לא טובות ולהבין שתהליך של בניית קבוצה הוא הרבה יותר מסובך מכפי שנדמה.

עמיחי 6 בדצמבר 2011

משה, כרגע הפתרון הוא מקסי על המגרש. הוא לא צריך להחמיץ כדי לכבוש. הוא אמנם לא תורם לכלל המשחק כמו קשרים אחרים, אבל שים אותו קרוב לשער הוא ישים מזה גול. זה מה שחסר לנו. והנדרסון הולך ומוצא חן בעיני יותר ויותר

old timer 6 בדצמבר 2011

צחי:

אם היה קמצוץ של סיכוי שמישהו יקח אותך ברצינות (ובחיי שניסיתי), הוא אבד ברגע ש"אבחנת" את דלגליש כחולה נפש.

משה 6 בדצמבר 2011

עמיחי,
אני איתך בשתי ההבחנות :
1. הנדרסון יהיה שחקן מצויין, כרגע רואים הבלחות אבל הוא עוד יפתח יציבות. חסרו לו אתמול 5 ס"מ מלגרום לכל הדיון לפנות לכיוון אחר(ושיחסכו לי המבקרים את אנלוגיות האורך והרוחב).
3. מקסי שחקן מדהים בבינוניותו, אין בו שום דבר טוב(מהירות, ראיית משחק, מסירות, הגנה ועוד) ואין לי מושג איך הוא גדל בארגנטינה. מצד שני הוא כובש שערים וזו מטרת המשחק ולכן הוא צריך להיות על המגרש.
לי-שי, תהיה חזק ותתעלם.

תומאס 6 בדצמבר 2011

סבלנות, סבלנות ועוד קצת סבלנות. קבוצה חדשה, שחקנים צעירים, ציפיות בשמיים ומאמן שזכאי, ובזכות, לקבל אשראי בלתי מוגבל ואת כל הזמן שהוא רוצה.
בינתיים אני רואה קבוצה שמבחינת המשחק משתפרת כל הזמן. אז יכול להיות ששחקנים מסויימים שנרכשו ייתגלו כפלופ, ויכול להיות שבעונה הבאה נצטרך לעשות מקצה שיפורים בגזרת ההרכב, אבל ראבק, איפה האמונה? איפה אורך הרוח?
בעונות האחרונות ראיתי שחקנים שלא ממש בא להם להיות על המגרש ואילו עכשיו כל אחד ואחד טורף את הדשא, אפילו שזה כרגע לא מצליח להיתרגם להצלחות אמפיריות. הנצחונות והנקודות יגיעו בהמשך, כרגע כל שיש לנו לעשות זה לנשוך שפתיים, לשנס מותניים, להתענג על הדברים הקטנים שמתפתחים ולהמשיך ולשיר, לעודד ולתמוך באיש שהיה חלק חשוב ביצירת האימפריה הזאת.

או בקיצור – ס ב ל נ ו ת!

נב
אדום – בקושי צהוב.
נבדל – קוון צריך משקפיים!
פנדל – לצערי לא היה.

איציק 6 בדצמבר 2011

לי-שי,
שום מילה שלי בכיוון של סיום תפקידו של קני.
יחד עם זה אני חושב שהוא טעה בהרכב הנוכחי של ליברפול למשחק מול פולהאם.
מעבר לכך – אם אנחנו מסיימים שוב מחוץ לליגת האלופות אני חושש שלא ירצו לבוא אלינו שחקנים גדולים.

לי-שי 6 בדצמבר 2011

תומאס – אני איתך בכל מילה.

איציק – לקראת פברואר התמונה תהיה יותר ברורה בהקשר של ליגת האלופות. אני חושב שיש צורך בווינגר-שניים בעלי שם כדי לחזק את הקישור ההתקפי וליצור מצבים לחלוצים.

צחי 7 בדצמבר 2011

לי-שי ובני תבורי,
העיקר שאתם מחלקים מחמאות אחד לשני…

אדם שפועל נגד האינטרסים של עצמו ושכל הזמן משנה את מה שהוא רואה שמצליח- כנראה שהוא חולה נפש.

לי-שי,
אני אכבד את רצונך ולא אפנה אליך יותר.

זה לא ימנע ממני להמשיך ולהגיב כאן.

לי-שי 8 בדצמבר 2011

נראה כאילו מחקו כאן תגובות. הפסדתי משהו?

straw_donkey 8 בדצמבר 2011

כן, נעלמו איזה עשר תגובות.

צחי 9 בדצמבר 2011

היתה לי הארה, מחר ננצח במקדש 1-4

לי-שי 10 בדצמבר 2011

מקסי וקאוט פותחים, אבל מצד שני גם דאונינג. בלאמי נשמר כאס כנראה. על הנייר נצחון.

לי-שי 10 בדצמבר 2011

דקה 21 – עוד פנדל שלא קיבלנו. אחרי זה יגידו שסוארז מתבכיין סתם. מה שכן, הוא לא חד בינתיים.

דקה 41 – סוארז צריך לקבל נעל לתוך הראש. ארבעה אדומים בתוך הרחבה צועקים לו : תמסור, יא חרא!

מאתיים הזדמנויות, שליטה טוטאלית. גולים – אין.

זה משנה 10 בדצמבר 2011

אוכל את הלב לדמיין מה היה עושה השילוב סוארז-טורס.

לי-שי 10 בדצמבר 2011

עם יד על הלב, לא הייתי לוקח את טורס בחזרה גם תמורת 20 מיליון.

לי-שי 10 בדצמבר 2011

דקה 60 – זה כאילו כל אחד מהשוערים שעולים נגדנו לאחרונה מזמן את רוחו של יאשין להכנס בו. הצלה פסיכית לחלוטין.

לי-שי 10 בדצמבר 2011

דקה 67 – ראו לעיל.

Comments closed