מחשבות (שכבר נכתבו לא אחת) לקראת ינואר

In כללי

ליברפול כיום קבוצה טובה יותר מאשר בעונה האחרונה ש בניטז, ובהחלט מזו של רוי הודג'סון. עדיין, לדעתי, היא לא טובה כפי שהיא אמורה להות. זאת אומרת, היא לא אמורה כיום להיות ברמה של הסיטי ושל היונייטד. היא ברמה של ארסנל ואולי צ'לסי (שנחלשה מעט) וטוטנהאם (שהתחזקה). הקטע של יוקאסל בצמרת הגבוהה כצפוי הולך להיגמר. ניוקאסל כנראה תהיה שביעית, אם לא תצלול עמוק מדי. תיאבק עם סטוק ואברטון. אבל למי איכפת מניוקאסל. בכל מקרה, כשמסתכלים על הסגל הנוכחי, וכשחלון ההעברות של ינואר בפתח, יש כמה דברים שחייבים להיעשות, כמה חוליות שחייבות להתחזק.
1. מגן שמאלי נוסף. אם ג'ק רובינסון ודני וילסון (אגב, לאן נעלם פאביו אוראליו? כנראה שוב פצוע, או כמעט פצוע, או אחרי פציעה) לא מספיק טובים עדיין (לדעתי אגה לא מדובר בכשרונות גדולים, אבל בהחלט בכאלו שיוכלו לגדול ולהיות מגינים שמאליים סבירים, ז"א להחליף באופן תמידי את המגן השמאלי הקבוע, ובהחלט שווה להשאיל אחד מהם), אז צריך מגן שמאלי טוב נוסף שיתמוך בהנריקה. סך הכל הנריקה הוא רכש טוב. הוא לא עלה הרבה, ומבחינה הגנתית הוא מאוד אחראי. הבעיה איתו היא בהתקפה. הוא מאוד איטי, מאוד צפוי, ונוטה קצת להסתבך וללכת לאיבוד. אם הוא נפצע מחר, הקבוצה בבעיה. אז אגר יכול להיות טלאי. גם גלן ג'ונסון. אבל טלאי זה טלאי.
2. קשר הגנתי. גם לפני הפציעה של לוקאס טענתי שצריך גרזן נוסף שם, מישהו שהוא קשר הגנתי לגמרי, מישהו שיודע לעשות את התפקיד. נניח כמו דיארה מריאל מדריד. כמו נייג'ל דה יונג מהסיטי. נוכח הפציעה של לוקאס, הצורך הזה התחזק ביתר שאת. ספירינג, אדם, הנדרסון וכו' הם גם טלאים.
3. חלוץ/ שחקן התקפי יצירתי. בכן, אפשר לחכות עד שמשהו יזוז עם אנדי קארול. סביר להניח שלא ימכרו אותו (ומי ירצה לקנות אותו ובכמה? הרי ההפסד הכספי יהיה כה מביך). אז עם או בלי קשר לקארול, צריך שם עוד מישהו, על גבול הוורלד קלאס, מישהו שיפיק ניצוצות עם סוארז, ועל אחת כמה כומה כשסוארז על הספסל. זה יכול להיות גם ווינגר. כרגע, קאוט ודאונינג הם קשרים טובים, עושים עבודה שחורה, שורפים שטחים, אבל מוגבלים מבחינה טכנית (לדאונינג יש את אותו מהלך תמיד, ריצה לאורך הקו וחיתוך למרכז). דווקא בלאמי ומקסי לפעמים עושים דברים יפים ולא צפויים עם סוארז. אבל צריך עוד מישהו כזה, מוכשר, יצירתי, דומיננטי.

16 Comments

xxx 19 בדצמבר 2011

קאוט כקשר הגנתי?

זה משנה 19 בדצמבר 2011

לפי כל הדיווחים, ווילסון הוא בראש וראשונה בלם. מגן שמאלי זו עמדת משנה שלו. רובינסון הוא הבטחה שזקוקה לשפשוף מעשי.

קשר הגנתי – משה טען שדיברו על מוסא סיסוקו, אם הדבר נכון הוא עונה על מה שתיארת.

לגבי החלק הקדמי – הלוואי. רק שיהיה מהיר, מהיר מחשבה, ולא רועדות לו הרגליים מול השער.

sui 19 בדצמבר 2011

לא ממש מבין את הצורך בגרזן באמצע, אלא אם כן ממשיכים עם 4-5-1 שכבר נמאס קצת.
תסתכל על טוטנהאם עם פארקר ומודריץ – שניהם 5050 רצים מרחבה לרחבה , מהגנה להתקפה. נכון שלפעמים בדקה 70 הם מכניסים את סנדרו או מישהו אחר כדי שאחד הקשרים יתנהל כקשר אחורי ,אבל זה פשוט כדי לשמור על תוצאה.
ואני לא חושב על סנדרו או פינאר,האדלסטון כגרזנים גם אם הם יכולים לתפקד כקשרים אחוריים.
כרגע אין לנו אף אחד שמתקרב אל פארקר ומודריץ מבחינת נסיון או כשרון (לא כולל ג'רארד) אבל אני חושב שאדם,הנדרסון ושלבי יכולים להפוך ל5050. ספירינג יכול למלא את תפקיד הגרזןבול טרייר. הוא לא טלאי, זה תפקידו.
על אדם כבר עכשיו רואים את זה… בתחילת העונה בדקה ה60 הוא כבר היה מתעיף ומתנשף.. עכשיו רואים אותו רץ עד הדקה ה90. הבעיה האחרת אצלו זה מוטיבציה. מול וילה הוא נראה כמו גולם.. אומנם עשה את התפקיד – אבל במינימום הנדרש חוץ מריצה אחת קדימה שבה אם לא היה אגואיסט, התוצאה הייתה 3-0.

לפחות ככה אני הייתי רוצה לראות את ליברפול בנויה
4-4-2 או 4-3-3 עם שני קשרים באמצע שעושים הכל. אחת הבעיות של הקבוצה היא שלא מספיק שחקנים נכנסים לרחבה בעת מתקפה. במיוחד כאשר סוארז הולך הצידה.( רק שלבי נכנס לרחבה מול וילה)
מסכים לגבי כל השאר – ובעיקר חייבים עוד שחקן או פליימייקר ברמה גבוהה, מישהו שיצליח לקלוט את המהלכים שסוארז מספק או גורם להם לקרות. דאונינג ,קארול,קאוט וכמעט כולם חוץ ממקסי ובלאמי כרגע לא קולטים אותו מחצי מטר.

D! ליד מינכן 19 בדצמבר 2011

מכיווו שרני בעבודה אז בקצרה. למקם אותנו עם טוטנאהם זו לא רק מחשבה לא נכונה אלא גם לא בריאה. אולי שנה הבאה.

אסף 20 בדצמבר 2011

לדעתי חייבים קשר יצירתי. ג'אררד גמור וחייבים מישהו שיכול לעשות קסמים במרכז

פילוסוף רדום 20 בדצמבר 2011

אסף – מישהו אמר מיארלש? אקווילני? משניהם נפטרו מהר מדי.
מסכים איתך לחלוטין. אנחנו צריכים קוסם…

לי-שי 20 בדצמבר 2011

לדעתי הסגל נבנה בצורה מאוזנת יחסית, ומבחינת גרזנים במרכז המגרש, אני בהחלט מצפה שספירינג יקח את ההזדמנות בשתי ידיים ויראה שהוא יכול להחליף את לוקאס בתקופה הלא פשוטה הזו. מצד שני, בגלל שהוא לא מנוסה כמו לוקאס אי אפשר להעמיס את הקישור בשחקנים התקפיים (קוסמים) או ווינגרים שממעטים לעשות הגנה, כי אז המאזן של 13 שערי חובה יזנק מהר מאוד למעלה.

כדי שספירינג יתפקד ככלב שמירה קשוח שינעל את האמצע, הוא צריך לידו קשר 50 -50 יעיל, כספיתי, שנותן עבודה ומשאיר את הברק ההתקפי לאגפים ולסוארז, כשליד סוארז, קארול. הוא חייב להמשיך לקבל אשראי. לשים את נטל ההתקפה העיקרי רק עליו, בעונה הראשונה הרצינית שלו בפרמייר ליג וללא סיוע מספק מהכנפיים ומעושה משחק מיומן (הנדרסון איננו תחליף לג'רארד) זה פשוט לא הוגן.

רכש מתבקש – ווינגרים. וברמה גבוהה.

זה משנה 20 בדצמבר 2011

ספירינג הוא שחקן נחוש מאוד, אבל אין לו את הרוע הנדרש כדי להיות גרזן ויותר חשוב מזה – הוא גמד. הייתי מאוד רוצה שחקן מרכז שדה אחד שמגרד את ה-1.90 מ'. זה יתרון עצום.

לי-שי 20 בדצמבר 2011

רכש בינואר, לפחות כך אני רואה את זה, מטרתו לתקן משגים נקודתיים ולא לשנות מרכזי כובד בקבוצה, בשביל זה יש קיץ ומשחקי הכנה. לכן אני לא משוכנע שנראה רכש מאסיבי של עשרות מיליונים ,אבל ווינגר שניים בסכום מצטבר של 17, יכול להיות מאוד נחמד. דאונינג משום מה לא עולה על הלוח הסטטיסטי וגם בצד השני אין יותר מדי תנועה. ככה לא יגיעו גולים וככה לא נגיע ל1-4.

oginath 20 בדצמבר 2011

אנריקה איטי? הוא אחד מהמהירים בקבוצה בלי שום ספק ובצעירותו הוא גם היה אצן.

לי-שי 20 בדצמבר 2011

הוא לא איטי, אלא תומך פחות בהתקפה ולכן המהירות שלו לא באה לידי ביטוי. כרגע הגנתית יש תוצאות.

איציק‏ ‏ 20 בדצמבר 2011

אנריקה קניה מעולה.‏ אגף שמאל סגור מצוין.‏ הבנאדם שולט מצוין בכדור,‏ מהיר,‏ מתקל מעולה וגם יודע לסייע בהתקפה.‏ ‏
בהתקפה אם משחק אתו בלמי אז יש תוצאות אם דאונינג אז העסק תקוע בגלל דאונינג

D! ליד מינכן 20 בדצמבר 2011

אם כבר בשמות אנחנו מתעסקים: אינוי מבוכום בן 23 ורק מיליון ןחצי. קטן זריז, מוסר טוב. יודע לעבור שחקן (או שלושה).
ואני עדיין מאמין שנראה תוצאות מדאונינג עוד העונה. סבלנות.

זה משנה 20 בדצמבר 2011

ההתאחדות מצאה את סוארז אשם בהתבטאויות גזעניות ושלחה אותו החוצה ל-8 משחקים.

http://www1.skysports.com/football/news/11669/7389270/Suarez-handed-eight-match-ban

יש לליברפול שבועיים לערער.

בנימה אישית, במידה ואכן הוכח כי הוא אמר את הדברים מבחינתי שיושעה עד סיום העונה. במידה ולא הוכח – עוד הוכחה שהשופטים של יונייטד.

משה 21 בדצמבר 2011

כל הסיפור הזה נשמע לי מגוחך לחלוטין. מדובר פה במילה של אברה מול מילה של סוארז. במקרה של אברה מדובר בשחקן מלוכלך וטיפש שהראה כבר מי הוא ואיזה רגשי נחיתות יש לו כקפטן נבחרת צרפת במונדיאל האחרון. אם יש הוכחה שסוארז אשם שיכנסו בו. אם ההוכחה באה מפיו של אדם בעל אמינות מפוקפקת ואינטרסים ברורים רק בגלל שהוא כביכול הנפגע מכל הסיפור העניין מגוחך בעיני.

לי-שי 21 בדצמבר 2011

לפי מה שסוארז אמר, והגרסה הזו נתמכת על ידי כמה אנשים נטולי פניות, המילה שבה הוא השתמש כלפי אברה – Negro – מקובלת באורוגוואי כמו "אח שלי" או "גבר" בישראל. אני מתאר לעצמי שהייתה פה אי הבנה מצערת מאוד שבמקרה גם נקלטה על ידי השופט, אבל כוונת זדון לא הייתה פה.

הרחקה לשמונה משחקים היא טירוף מערכות כולל, לא משנה באיזה שחקן היה מדובר. אני מאוד מקווה שהם יתאפסו על עצמם במהרה ושקני יצרח על מי שצריך לצרוח. לאבד את סוארז לשלושה משחקים זה לוקסוס שלא אפשרי עבורנו, אז קל וחומר לשמונה.

Comments closed