המשך לפוסט הקודם

In כללי

בואו ננסה להסתכל קצת על העובדות: עזבו את זו שהודג'סון דרדר את הקבוצה לתחתית, וקני הוציא אותה מהתחתית. להודג'סון היתה קבוצה של מקומות 3-6. כך גם לקני. קני פשוט הביא את הקבוצה לאן שהיא צריכה להיות. לא פחות, לא יותר. הקיץ הוא קיבל תקציב נדיב כדי להביא אותה למקום גבוה יותר. הוא לא עושה זאת, נקודה. היא נמצאת בדיוק באותו מקום, אולי אפילו קום נמוך יותר. אז נכון, העונה עוד רחוקה מסיום, ויש סבירות להניח שהתוצאות ישתפרו, אבל עדיין הוא לא יביא אותה לליגת האלופות, מקסימום לליגה האירופית. ולפי הבעלים ג'ון הנרי המטרה היתה חד משמעית "מקום בליגת האלופות". זו היתה המשימה, וקני הולך להיכשל. נקודה נוספת היא שחקני רכש. אף מנג'ר לא פוגע בול בכל שחקני הרכש, ולקני כן יש הצלחות: קודם כל לואיס סוארז, וכמובן קרייג בלאמי וחוזה אנריקה (אם כי לגבי האחרון, ככל שעובר הזמן אני רואה יותר את המוגבלויות שלו מאשר את היכולות שלו), אבל השחרור של מאירלש עבור הנדרסון וצ'אבי אדם היה החלטה אומללה. אדם, גם כשהוא משחק טוב, פשוט לא מתאים למה שליברפול רוצה וצריכה להיות (ואגב, אתמול נגד בולטון זה היה פשוט זוועה, כמה עבירות באזור המסוכן, כמה שטויות). גם קארול לא. נכון, ברחבה הוא מסוכן (ומחמיצן לא קטן), אבל הוא בטח לא שווה 35 מיליון ליש"ט. נכון, הכסף לא צריך לקבוע, אבל תמורת סכום כזה היה אפשר להביא חלוץ טוב יותר בלי הרבה מאמץ. גם אם קארול עכשיו יעשה פרסה ויבקיע 10שערים עד סוף העונה, גפ אז זו תהיה עסקה שערורייתית. וקארול, כנראה, לא מסוגל להבקיע כמויות כאלו של שערים. הוא סך הכל נתן חצי עונה טובה בנוקאסל. זה הרזומה שלו. את היכולות שלו אנו רואים. הוא כמעט חסר כל כישרון טכני (אם כי לזכותו הבישול אתמול לבלאמי היה נפלא). אני חושב שיש החלטה אחת שקני יכול לקבל ואל תצחקו עלי: לקרוא לאקווילאני מילאן שיחזור לקישור. אני חושב שאקווילאני יכול לתת יותר מאדם, בטח במצב הפציעות הנוכחי. ובלי שום קשר, יכול להיות שהנרי עצמו חליט בסוף העונה שדלגליש לא עמד במשימה וישחרר אותו לדרכו. הוא יוכיח אז איזה סוג בעלים הוא. אבל יחסית לחומר השחקנים בליברפול + הרכש = היינו צריכים להיות במקום גבוה יותר, וזו עובדה, ונכון, יש חצי עונה לתקן, ואם הוא יתקן – אז כמובן שיישאר. אבל אם לא?

26 Comments

לי-שי 22 בינואר 2012

אם הוא לא יעמוד במטרה שלשמה הובא, הוא צריך לפנות את מקומו, אבל רק! בסוף העונה, לאחר רכש נוסף בחלון הזה בדמות חלוץ ווינגרים. אני טוען וחוזר וטוען, אין מה לדבר בכלל על להחליף מנג'ר. אנשים שכחו שהעוגן של הקבוצה (לוקאס) פצוע, שסוארז הורחק סתם ושסטיבי רק עכשיו חזר. בנוסף כנראה שכחו את תהומות הדכי שהגענו אליהם תחת הודג'סון. אתם רוצים לחזור לשם?

אין לי כוח לדבר על סבלנות. אל תהיו סבלניים. תפטרו את כולם. זו ליברפול, לא וויקומב (והסליחה עם אוהדי וויקומב שכנראה לא היו מתנהגים ככה לסמל*).

צביקה 22 בינואר 2012

כל דיבור לגבי פיטוריו של קני הוא היסטריה מוקדמת וכפוית טובה. יש לו את היכולת. תנו לו את הזמן. התוצאות של המועדון טובות יותר העונה מבשנה שעברה ועם קני הם ימשיכו להיות טובות.
בגלל רכישה תמוהה אחת נדיח את האלכס פרגוסון שלנו?!

איציק 22 בינואר 2012

צביקה,
אנחנו אדומים , לא וורודים. אל תשווה את השחקן והסמל הכי גדול שלנו לזב החוטם ממנצ'סטר.

לי-שי 22 בינואר 2012

איציק, העקרון זהה. גם אם הוורוד לא ייקח אליפות השנה, ונראה לי שהוא ייקח, אף אחד לא יחשוב לערער על מעמדו. אבל בעצם, אני לא חושב שמה שנאמר בבלוג הזה משקף באיזושהי צורה את דעת הקהל והאוהדים בליברפול. מבחינתם קני מקבל גיבוי מלא ולא משנה מה.

עמיחי 22 בינואר 2012

כוונתי לא היתה לרגע לפטר אותו עכשיו. זה קני, אי אפשר לעשות את זה, אלא כמובן בסוף העונה, והכוונה היתה שאם העניינים יימשכו כך – רק אז זה צריך לקרות. לרגע לא אמרתי לחתוך אותו עכשיו. זה לא יעלה על ה דעת

בני תבורי 22 בינואר 2012

אני כמובן מאוד לא אוהב את מה שאני רואה מהקבוצה שלי, אבל מסרב בעקשנות לתת ללחץ להשפיע. אם כבר הוזכר כאן פרגוסון, מגיע לקני לפחות אותו מספר שנים שההוא קיבל ביונייטד עד שהפך אותם למה שהם בעשרים שנה האחרונות. כדאי רק להזכיר שליברפול לא איבדה את האליפות אתמול ואנחנו לא חייבים להחזיר אותה היום. עשרים שנה אנחנו מדשדשים עם עליות ומורדות ועכשיו אנחנו בתהליך בנייה שימשך ככל הנראה יותר מעונה אחת.

עידו אלון 22 בינואר 2012

קודם כל, כיף שיש מקום לאוהדי ליברפול לדבר ולהפגין את העליונות המוסרית והאוהדית שלהם (גם אם מתסכל לראות את הקבוצה העונה. מה לעשות).

אני חושב שלהתייחס לנושא קני ופיטורים לא מכבד אותנו כאוהדים…

גם לדבר על רכישות ינואר אחרי כל הכסף שהוצא זה לשחק בנדמה לי. קני צריך לשבור את הראש איך מוצאים את הציוותים הטובים ביותר תחת המבחר ההתקפי (העגמומי) וההגנתי (המצויין) הקיים.

1. האמצע: בהעדר לוקאס, קני מבין שצריך למצוא ציוות הולם ליד הנדרסון. אבל זה לא יכול להיות אדם. כל משחק יש לו 1-3 עבירות שלומיאליות במרחק טיווח השער. זה לא מקובל. ג'רארד ספירינג ושלבי הם ציוותים טובים יותר ליד הנדרסון (שאגב לא רע בכלל מתחילת העונה. שחקן הרכב סביר לעשר השנים הבאות)

2. חוד: אי אפשר לשחק עם חלוץ אחד. לא הוגן כלפי קרול וגם לא לסוארס. לג'רארד יש יכולת סיומת מעולה (אם הוא לא באמצע). לקאוט אמנם אין, אבל זה מה שיש כרגע…

3. אגפים: עוול לשים את הנדרסון באגף, ולמה בכלל לעשות את זה. בלאמי (מעולה), מקסי, דאונינג, ואפילו ג'ונסון הם אופציות מספקות כדי להאבק על מקום 4.

ובאופן כללי, ההגנה מספיק חזקה, אפשר להעיז יותר בצד ההתקפי.

לא?

איציק 22 בינואר 2012

לי-שי,
אני עוד איתך מהפוסט הקודם. תודה על הנתונים. כבוד על העיקביות בעמדתך לגבי קני.
יחד עם זה אם אני מתייחס לנתונים כפי שהם מספרית הקבוצה שקני מאמן בליברפול היום השקיע בעונה אחת חצי ממה שהקבוצה שבניטז אימן ב 6 עונות. תוסיף לזה שבניטז הביא בעונתו הראשונה גביע אלופות.
זה רק בצד הנתונים המספריים, קבוצה היא הרבה יותר מזה. אני ממש לא מתגעגע לאף מאמן ב 10 שנים האחרונות וחושב שצריך לתת לקני את ההזדמנות. כפי שאמרתי פעמים רבות אני מקווה שליברפול הנוכחית לא תהיה משוכה גבוה מידי בשבילו.
לגבי תגובתו בסוף המשחק – קני אמר את מה שמאמן מליברפול צריך להקנות כגישה למשחק. אם אתה לא בכל משחק משקיע את כולך מקומך לא בליברפול.
רק בגישה כזו – משחק אחרי משחק, ניתן לכוון גבוה.

זה משנה 22 בינואר 2012

בפעם השנייה היום – מה שבני אמר.

amitpros 22 בינואר 2012

אני עם לישי
קודם כל צריך סבלנות-אני מזכיר לכם ששום מאמן אחר לא היה מצליח להוציא את קאראגר מההרכב בקלות כזו.
דבר שני אני גם לא מצליח להבין מאיפה הגיע המספר הזה של 100 מיליון פאונד העונה.-לא צריך להיות גאון גדול כדי לדעת שזה לא נכון.
אני מקווה שנצליח לעבור בשלום את התקופה עד שסוארז יחזור,ומשם אם ג'רארד ישאר בריא יהיה יותר טוב.מה שכן,עם כל הביקורת שלי -ויש המון-להשאיר דווקו אותו על הספסל שקארול הוא החלוץ היחיד?אם אתה רוצה להרים כדורים,שלפחות מי שמסוגל לעשות את זה יהיה במגרש.אם לא ,שחק על הקרקע.אבל למרות הכל אנחנו עם הכוכב הגדול מושעה,הכוכב השני רק חזר ועוד לא בכושר ל90 דקות.הגרזן באמצע גמר א תהעונה,ועם קורות ומשקפוים לכל העשור הקרוב,וזה יתאזן.רק 6 נקודות ממקום 4,יהיה בסדר.

אסף THE KOP 22 בינואר 2012

במקום קארול הפלופ, שיחזירו את רובי קין – כמה רע זה כבר יכול להיות ?

בחיי, צריך ליטול קומפוזין (נגד בחילה), ויטמין B-12 (נגד עייפות כרונית) וקרבוסילן (נגד גזים ועצירות) לפני שמתיישבים לצפות במשחקים של ליברפול.

עד מתי ?

amitpros 22 בינואר 2012

אסף,אתה זוכר עונה שבה ליברפול אף פעם לא שיחקה עם כל ההרכב כמו העונה הזו?אין מה לעשות.קשה מאוד בלי אחד משני שחקני השדה ההתקפיים היחידים אצלנו שברמה עולמית

באבא ימים 22 בינואר 2012

עמית:

ברוטו זה המספר (קצת יותר אפילו). נטו זה באיזור הארבעים בעיקר בגלל המכירה של טורס (הבוננזה של ליברפול באדיבותו של בניטס) וקצת מירלאש.

שורה תחתונה – אני מסכים שצריך לתת לקני זמן. אם ליברפול מסיימת במקום רביעי, אין ספק שבעיני שהוא צריך להמשיך. אם לא – זה כבר תלוי יותר בנסיבות בעיני. גם במקרה זה אני לא בעד פיטורים אוטומטיים. תלוי מה נראה ממנו.

אסף THE KOP 22 בינואר 2012

עמית – זה לא העניין, הקבוצה הזאת הורסת לי את מערכת העיכול כבר יותר מ-20 שנה…

cookie-monster 23 בינואר 2012

אני עם בני תבורי ב200%.

מעבר לכך, לדעתי עוד שינוי בתפקיד המנג'ר בסוף העונה רק ידרדר את המצב עוד יותר, ויתכן שסופית.

משה 23 בינואר 2012

מאחר ואתה עוסק חוזר לבניטז :
חוץ מהבוננזה שהוא הביא לטענתך(לדעתי הבוננזה נחשבת למי שמכר חלוץ צולע במחיר כזה אבל זו רק דעתי), מדובר במנג'ר שמכר את אחד החלוצים הגדולים בעולם בתקופתו ואת המגן של נבחרת ספרד במחיר שלא כיסה את הרכש המבריק של אקווה/ג'ונסון/רובי קין(כ"א לחוד). בוא נגיד שלא הייתי משאיר אצלו את תיק ההשקעות שלי.
מפה ומשם,
תנסה לתת קצת פחות סופלטיבים ויותר להיצמד לעובדות. "הרכש הכי גרוע בתולדות הכדורגל" ? שמעת על רוביניו ? דנילסון ? ורון ? או קבוצה בשם צ'לסי שקנתה אחד בשם פרננדו טורס ? גם רכש של קין, ג'ונסון ואקווה ב-60 מיליון היא גרועה לא פחות.

לי-שי 23 בינואר 2012

זלאטן לבארסה? שבצ'נקו לצ'לסי? קאקה לריאל?

תומאס 23 בינואר 2012

מערכת העיכול הרוסה, העיניים דומעות והכליות מתפוצצות מתסכול ועצבים.
השכל שוקל להתאבד רק מלהסתכל בכל השכול הזה.
שיטת המשחק עדיין לא ברורה לי והרכש נראה תמוה.

ועדיין, אני רוצה להאמין שבצד הנכון של המרסי מתנהלים בצורה שונה מאשר באיזור נחל הירקון. הבאת מנג'ר שאתה מאמין שיכול לעשות שינוי – עשה לעצמך טובה ותן לו מינימום זמן לפני שאתה שם אותו על הדוכן, ומינימום זמן זה יותר משנה.

אז בינתיים נתלונן על מה שאנחנו רואים, ונתעצבן על האין-שיטה ועל ניהול משחק תמוה. נבכה על תוצאות ועל רכש. אבל פאקינג אנחנו צריכים להיות סבלניים – זה הכבוד שלנו!

לי-שי 23 בינואר 2012

ובינתיים מספרים לנו שגם ארסנל וטוטנהאם איבדו נקודות. גל פיטורים צפוי בליגה? אה, לא? רק אנחנו מפטרים מאמנים? טוב.

the mighty reds 23 בינואר 2012

בכדי לסכם פעם את תקופת בניטס מול הוייה , אין הבדל בינהם פרט למש' לג"א (מקום 4 בממוצע ב60% מהתקופה של הוייה לא היה מספיק למוקדמות ליגת האלופות).

אם בניטס היה בתקופה המקבילה של הוייה , רק פעם אחת היתה מובילה אותו ישירות ללג"א , עוד פעמיים למוקדמות לג"א ו3 פעמים הוא היה נשאר בחוץ.

בליגה:

בניטז:
נקודות – 63, 86, 76, 68, 82, 58
ממוצע נקודות – 72.1
שערים – 61, 77, 67, 57, 57, 52
ממוצע שערים עונתי – 61.8
ממוצע שערים למשחק – 1.62
מיקום בטבלה – 7, 2, 4, 3, 3, 5
ממוצע – מקום 4

הוייה:
נקודות – 60, 64, 80, 69, 67, 54
ממוצע נקודות – 65.1
שערים – 55, 61, 67, 71, 51, 68
ממוצע שערים עונתי – 62.1
ממוצע שערים למשחק – 1.63
מיקום בטבלה – 4, 5, 2, 3, 4, 7
ממוצע – מקום 4

זה סותר את ההנחה שהקב' של בניטס שחקה יותר התקפי מהוייה.

בכל המסגרות:

בניטז:משחקים כמנג'ר – 350
ניצחונות – 194
ממוצע ניצחונות עונתי – 32.3
ממוצע ניצחונות למשחק – 1.8
שערים – 585
ממוצע שערים עונתי – 97.5
ממוצע שערים למשחק – 1.67

הוייה:
משחקים כמנג'ר – 325
ניצחונות – 165
ממוצע ניצחונות עונתי – 27.5
ממוצע ניצחונות למשחק – 1.96
שערים – 549
ממוצע שערים עונתי – 91.5
ממוצע שערים למשחק – 1.68

אצל בניטס ההשקעה הכספית היתה יותר גדולה מאשר אצל הוייה.

——————–

יש לי שאלה כללית לחברים פה , מה זה מאמן טוב לשיטתכם ?

1) מאמן שמצליח בליגה המקומית ונלחם על התארים.

2) מאמין שמצליח רק במפעלים האירופאים.

3) מאמן שלאורך תקופה משדרג את הקב',מצעיד אותה קדימה ומניח יסודות להמשך.

4) מאמן שרק בונה תשתית צעירים , משיג את המינימום הנדרש לאורך עשור ונשאר תקוע עם החזון שלו.

5) מאמן שכמעט ולא מאמין ברכש שהוא עצמו מבצע ומחליף אותו כמעט כל עונה , מייבש את הצעירים והקב' הולכת אחורה.

6) אופציה אחרת.

the mighty reds 23 בינואר 2012

אני מאמין בקני , ברגע שאני אחשוב שהוא לא מתאים מבחינה מקצועית ואחרת למועדון , אני לא אתבייש להגיד זאת.

זכיה בגביע הליגה והגביע האנגלי היסטורית , מרגשת ושווה לא פחות מהמקום ה4 (לג"א זה מפעל מהנה וחשוב , אבל לא צריך לאבד את הראש בגללו).

צריך להתרגל שהעונה כנראה 2 מצ'לסי-ארסנל-ליברפול יהיו מחוץ לטופ 4 וזה לא יהיה אסון קולוסאלי , אנחנו בתהליך בניה מחדש (למרות הקלישאה השחוקה שנמשכת 20 שנה).

Rushie 23 בינואר 2012

קני צריך לקבל שקט תעשייתי עד סוף העונה לפחות. פיטורים באמצע השנה לא באמת מביאים תועלת ואני תומך בהם רק אם המצב הוא באמת קטסטרופלי, כמו בתקופת הודג'סון.
כמובן שיש אוהדים ברשת שלא איחרו לעשות את ההשוואה (המגוחכת) בין הודג'סון לקני. כשהודג'סון פוטר לפני שנה בדיוק היינו עם 25 נק' בליגה, לאחר שהודחנו מגביע הליגה ע"י קבוצה מליג 2 באנפילד ולאחר שצלחנו בקושי בית מצחיק בליגה האירופית. עם הגנה מחוררת, קישור והתקפה אפורים ללא נקודת אור בודדה שמשחקים את האנטי כדורגל הכי מובהק שראיתי בליברפול בימיי.
אי אפשר להשוות את זה למצב הנוכחי: 10 נק' יותר, רגל וחצי בגמר גביע הליגה, הגנה יציבה וקישור והגנה אמנם לא מדהימים אך שמשחקים כדורגל הרבה יותר מודרני ועל הקרקע ועם לואיס סוארז שאולי אישיות קונטרוברסלית אבל בלי שום צל של ספק השחקן המלהיב ביותר שהיה כאן בעשור האחרון לפחות.

אנשים בונים תורות שלמות על סמך שני משחקי הליגה האחרונים, בהם באמת לא היינו מבריקים, אך מתעלמים מהעובדה ששיחקנו ללא קשר אחורי טבעי ושהכדורגל שהצגנו בהם הוא לא מעיד על הכלל אלא יוצא מהכלל. ברוב המשחקים העונה שלטנו במרכז השדה באופן מובהק והגענו למצבים רבים. אם היינו מגיעים למשחקים הללו עם קשר אחורי שיעצור את הבלאגן באמצע ויפנה את ג'ררארד לעשות את תפקידו הטבעי בקישור ההתקפי, אני אמנם לא יכול להבטיח שהיינו מנצחים אך סיכוי גבוה מאוד שהמשחקים האלה היו מתפתחים בכיוון של רוב המשחקים שלנו העונה מבחינת שליטה ויצירת מצבים, ולא כמו שהתפתחו בפועל.

את החושבים צריך לעשות בסוף מאי. לראות לאיזה מקום הגענו בליגה, מה השגנו או לא השגנו וכמה עבודה נותרה לקיץ הבא. גם אם נעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו, קני לא יקבל שקט טוטאלי, הוא בזבז כספים על פלופים ברמה שלא הייתה מביישת את ברצלונה עם זלאטן, מניו עם ורון (אנחנו עם רובי קין וכו'…) ובנה לקבוצה שלד שמבוסס על שחקנים בריטיים בינוניים שלא באמת יוכלו להיות בסיס לקבוצה שרצה לאליפות.
נצטרך לקזז את הדברים החיוביים והשליליים אחד עם השני, אבל רק בקיץ. עכשיו צריך לתת לו להמשיך לעבוד ולהוביל אותנו לגמר גביע הליגה מחרתיים.

old timer 23 בינואר 2012

Mighty:

I'm confused. Seven (!) More points a season is not a huge difference to you? Not to mention the fact the GH had to dea with megabucks chelsea.

לי-שי 23 בינואר 2012

אם יש משהו שכן צריך להתעצבן עליו, זה הפיחות הזוחל במגמת הרכש. עומדת קבוצה על המגרש בלי החלוץ הכי טוב שלה, עוד אחד מחפש את עצמו ובמקום להביא מישהו שיתן קצת שקט לפחות מבחינה התקפית, מתעניינים בילאביץ', מלך שערי הליגה הסקוטית, ליגה שהישראלית טובה ממנה, בלי להגזים.

אסף 24 בינואר 2012

לי יש רק דרישה אחת מליברפול שישחקו יפה ומלהיב. אני זוכר שבשנות השמונים אחי שהיה אוהד שרוף של הוורדים אמר לי אני שונא את ליברפול אבל הם משחקים יפה. זה מזמן לא קרה. למעשה מאז הימים של רוי אוונס לא שיחקנו יפה חוץ מאיזה חצי עונה של בניטס שהכל התחבר.

פחות מעניין אותי תארים או ליגת אלופות. אני רוצה להתיישב ולהינות מהמשחק לא להיות מתוסכל. וכרגע זה פשוט ראש בקיר. כל גול הוא מקרי והכל כל כך שבלוני.

Comments closed