בעקבות המשחק נגד הסיטי

In כללי

1. קודם כל נתחיל בקני דלגליש. אני חושב שאתמול הוא הרוויח את העונה הבאה. לא בגלל האוהדים או בגללי כמובן, אלא בגלל ג'ון הנרי ודעת הקהל הכללית. אם הוא יביא תואר (וחסר לו שלא ינצח את קרדיף בגמר) ובכל זאת לא יגיע לליגת האלופות, הוא עדיין יישאר, זו עדיין תיחשב "עונה טובה". יש בתואר, גם אם זה גביע הליגה, משהו שעושה את זה, שצובע את העונה קצת אחרת. ולמרות הפוסטים הקודמים שלי, אני לא מצטער על כך. אני לא חושב שיש מנג'ר אחר פנוי או שייעשה פנוי שהייתי מביא אותו לעונה הבאה, אחד כזה מוכח, אחד כזה שאנו יודעים שיצליח (אולי מוריניו, על קאפלו אני כבר לא בטוח). רק קני צריך לשאול את עצמו למה לעזאזל השחקנים שלי מרוכזים ומסורים נגד קבוצות גדולות, וכשהם באים נגד סטוק או בולטון הם באים כאילו אין להם חשק. זו הבעיה העיקרית של הקבוצה, איך להפוך את המסירות והריכוז לשיטה, ולא לתסמונת רובין הוד.

2. ונמשיך בחוזה אנריקה. את הגול השני נגד אברטון "הגה" אז קרייג בלאמי. אנריקה רץ על הקו, בלאמי מסר לו קדימה, לא ישר לרגל, זה אילץ את אנריקה לרוץ מהר יותר ולמרכז פנימה במהירות, קאוט התכופף וקארול, כן קארול, שם את זה בפנים. אתמול דאונינג שוב אתגר את אנריקה באותה צורה, אנריקה מירכז ובלאמי פספס את הבעיטה. אבל זה מה שצריך לעשות – להמריץ את אנריקה. במיוחד דאונינג שפועל וחושב מהר ממנו. יש תחושה שתמיד אנריקה מעכב אותו באגף. זה עוד דבר שצריכים לעבוד עליו.

3. דרק קאוט אמנם החמיץ אחת אתמול, אבל בכל שאר זירת המשחק הוא היה בדיוק הקאוט שכה התאהבנו בו. הוא לא טעה אפילו פעם אחת, היה מרוכז, ואת הגול השני הוא סידר באמצעות אותה נחישות קאוטית טיפוסית. אני מקווה שהמשחק הזה מסמל משהו בכושר שלו, ושאינו חד פעמי, כי אם כן בהחלט לקאוט יש עוד עתיד במועדון, ואם הוא ימשיך ככה, אז גם הגולים יבואו בקרוב.

4. גליון ציונים. ריינה – לקח שני כדורי גובה מושלמים; ג'ונסון – לפעמים מעצבן בהתקפה, אבל כל עוד בהגנה הוא בסדר – דרשני, אגר – לדעתי הוא נתן משחק פשוט ענק, סקרטל – שמים לב לאיזה גבהים הוא מטפס בכדורי גובה? אנריקה – להמריץ אותו; ג'רארד – השתפר מאוד במחצית השנייה; אדם – עשה פחות שטויות, אבל עדיין עשה כמה; הנדרסון – לא תרם כמעט התקפית, אבל הוא השחקן שרץ הכי הרבה במגרש, כל משחק; דאונינג – לדעתי המשחק הטוב ביותר שלו העונה, קאוט – ברוך שובך, בלאמי – תרגיל מחשבתי, השקענו בבלאמי 35 מיליון ליש"ט, את קארול קיבלנו בחינם. קלי וקארול (כמה דקות, לא הותירו חותם)

22 Comments

זה משנה 26 בינואר 2012

עם כל הקרדיט שאתה נותן לדאונינג אפשר לחשוב מה הוא כבר עשה. אז הוא פספס את ההזדמנות לעשות משהו מלפחות שתי מסירות ענק של אדם מקצה אחד לשני של המגרש, והירידה בכושר המשחק שלו בחצי השני סייעה להשתלטות של סיטי וליתרון שלהם. קני לצערי, איחר אתמול מאוד (וזה משהו שאני חוזר וכותב עליו כאן) עם החילופים. היה מקום להוציא את דאוניג ואת הנדרסון בשלבים מוקדמים ולא לתת למכונה של הסיטי להמשיך ולהשתלט על המגרש.

אני שמח על שער השדה. יופי של צירופי מסירות שוברות הגנה. הדבר שהכי חסר לנו העונה.

http://youtu.be/pRWVSwsWMj4

משה 26 בינואר 2012

עמיחי,
מסכים עם כל מילה. אני חושב שעם כאלה אנרגיות אנחנו יכולים להגיע רחוק, השאלה איך מביאים אותן כל משחק.
תצוגת המנהיגות של ג'רארד אתמול הייתה לפנתיאון למרות האשמה בסגירה בשער השני(שנופלת גם על אגר בסגירה על דז'קו). הרבה זמן לא ראיתי אותו עם כאלה אנרגיות הגנתיות. אני לא מסכים עם זה משנה בנושא דאונינג, הוא נתן משחק מצויין למרות שלא הצליח שוב לנצל את המצבים שהיו לו.
השמחה הגדולה בסוף הראתה כמה המועדון צמא לתארים, גם אם זה רק ה-CC. קני נראה מאושר כל כך שזה באמת ובתמים ריגש אותי. תוסיפו לי ניצחון בשבת ואני אשקול לשכוח את בולטון.
שתי נקודות למחשבה שאינו קשורות דווקא אלינו :
1. לאור התלונות על קני, האם צריך לפטר את מנצ'יני שלאחר 3 עונות והוצאות בגובה התל"ג של חצי מהמדינות באליפות אפריקה נשאר עם התמודדות על תואר אחד בלבד(גם אם החשוב ביותר) כבר בינואר ?
2. (באבא, סליחה על העקיצה מראש) – אתמול במשחק שכולם אוהבים לכנות כ"גדול מכולם" התרוצצו על המגרש 3 שחקנים שלנו עד לפני 3 שנים. אם נוסיף להם את סטיבי, טורס, ריינה, אגר, קאוט ואפילו ריסה וקרא איך זה שהטענה המרכזית שאני זוכר מאותה תקופה זה שאין לנו מספיק איכות בקבוצה כדי להביא אליפות ?

איציק 26 בינואר 2012

תוכנית משחק שהצליחה וצ'יטה אחד –
תוכנית המשחק של קני ועוזריו הצליחה – ויתור מוחלט על מעבר כדור דרך הקישור ומסירה ארוכה לצ'יטה בלאמי במטרה שישתלט על הכדור. בזמן הזה הצטרפות מהירה של שחקני הקישור ונסיון ליצירת מצב הבקעה מהיר.
זה לא היה מצליח ללא מופע מרגש של בלאמי שלטעמי נתן את אחד המשחקים הטובים בקריירה שלו. הוא פשוט שיגע את ההגנה של סיטי.
נקודות נוספות:
כג'ונסון נכנס לרחבת היריב קורים דברים טובים.
אדם שוב נתן משחק חלש – גרם לפנדל שלא נשרק ולא כיסה את דה -יונג בגול (סטיבי עוד ניסה להגיעה מהשחקן שלו גם לדה-יונג).
לא בטוח ששיטת המשחק הזו תוכיח את עצמה בפעמים הבאות.
צריך בדחיפות קשר אחורי וקשר ימני (על אף העבודה היפה שעשה קויט).

אה, גם עלינו לגמר גביע – איזה כייף!

באבא ימים 26 בינואר 2012

משה:

הבעיה לא היתה מספיק איכות ב – 11 אלא מספיק עומק לעונה שלמה. אני מזכיר שבעונת 2008-9 טורס נעדר לחלקים גדולים (והיו נפלא ככשיחק).

תן לי עכשיו לשאול את השאלה ההפוכה. עם כאלה שחקנים איך זה שהשאמה העיקרית נגד המאמן היא שהוא כשלון מוחלט ברכש?

משה 26 בינואר 2012

זו לא הטענה העיקרית שלי, עד העזיבה של אלונסו הייתי איתו במאה אחוז. הבעיה היא ששם הוא החל בפירוק נרקסיסטי של כל מה שהוא בנה מה שהוביל גם להרס היחסים שלו עם השחקנים שנשארו. דוגמאות להתנהגות דומה(אך במימדים קטנים יותר) אפשר למצוא בארסנל.

עידו אלון 26 בינואר 2012

משחק מצויין והכנה טובה של קני, גם פסיכולוגית עם הביקורת הפומבית של השחקנים בתקשורת.

ועוד משהו:
אני מציע שצ'ארלי אדם יקבל פטור מוחלט מעבודה הגנתית בחצי שלנו. שחקן נחמד והכל, אבל הבנאדם הוא שלומיאל אמיתי באזור הזה

אסף THE KOP 26 בינואר 2012

אני מאוד אוהב את בלאמי מודל 2011-2012.

לי-שי 27 בינואר 2012

אני שמח שגם עמיחי העלה את הנקודה לפיה רכישות מתקזזות. לראות את בלאמי החדש, פשוט גורם לי לחשוב מה היה קורה אם היו מנצלים אותו כמו שצריך בקדנציה הקודמת שלו. בינתיים יחס העלות תועלת שלו שני רק לדמבה בה.

עמיחי 27 בינואר 2012

בלאמי אוהד ליברפול מילדות, חשוב לזכור, והוא מסוג השחקנים שהמציאו את עצמם מחדש. הוא לא צעיר, והמהירות שלו לא מה שהיתה פעם, אבל הוא שילב במשחק שלו הרבה ניסיון וחוכמה, ולא איבד לרגע את ההתלהבות הכובשת שלו

איציק 27 בינואר 2012

עכשיו המבחן של קני זה לשמר את אותה רוח קרב למשחק בשבת ולמצוא את שיטת המשחק הנכונה שתנצח את הוורודים.

משהו על קנייה בינואר?
החודש נגמר עוד רגע.

זה משנה 27 בינואר 2012

איציק, זה מה שהיה למנכ"ל לומר בנושא (אני ממליץ לקרוא את כל הידיעה):

"If an opportunity presents itself I am sure we will look at it, but right now it's about keeping going and improving and getting the best out of what we have got."

http://www1.skysports.com/football/news/11669/7457972/Ayre-Reds-have-money-to-spend

לי-שי 27 בינואר 2012

נשמע מגוחך. הרי אף אחד לא מטיל ספק ביכולת הפיננסית של המועדון. למה דחוף להם לציין ש"יש כסף אבל אנחנו מרוצים מהסגל?" ברור שהסגל לא רע, אבל להגיד שמרוצים ממנו ושאין מה לשפר זו הסחפות פראית.

כמה נקודות לשיפור מיידי של המצב.

צריך להפנים שקשר אחד במרכז השדה חייב לתפקד כדפנסיבי טהור שיהרוס התקפות. לשחק עם הנדרסון ואדם כשני קשרי 50-50 לא עובד מספיק טוב. או שאדם ישב על הספסל וספירינג ישחק – ואני מתכוון ישחק, והרבה – או שיקנו קשר דפנסיבי חדש. אני בעד ספירינג.

עם כל החיבה והתמיכה שלי לקארול, הוא לא מסתדר בצורה מספיק טובה לבד וזקוק לעזרה. בהתחשב בכך שבלאמי לא ישחק כל הזמן בגלל בעיות הברכיים שלו, הקבוצה זקוקה לחלוץ. גם בלי קשר להשעייה של סוארז, שלושה חלוצים בקבוצה זה מעט מדי. וזה לא שסטרלינג ומורגן מקבלים הזדמנויות.

דאונינג כרגע הוא אכזבה די גדולה מבחינתי. אמנם לאחרונה הוא מקבל ספסל, אבל גם מקסי הוא לא זה שיושיע במאת האוחזים אלא יהווה שחקן משלים. אנחנו זקוקים לווינגר איכותי, עדיף טכני ומהיר, שיודע לעשות עם הכדור עוד משהו חוץ מלהרים. למשל לפרוץ לאמצע, לזרוק מגינים, לעשות דאבל פס, משהו.

amitpros 28 בינואר 2012

לא יכול לחכות לפוסט הבא
יאסו!!!!!!

לי-שי 28 בינואר 2012

יש!!! יש אלוהים והוא אדום!!!! תמות, ורוד אף מטונף!!!

ובנימה יותר מקצועית – אגר ובלאמי שחקני העונה נכון לעכשיו, צריך להספיד את קאוט כל הזמן כי אז הוא מתעורר כמו בעונה שעברה, ודה חאה הוא הטעות הכי גדולה של פרגוסון מאז בארטז.

אסף THE KOP 28 בינואר 2012

עוד יום בתולדות המועדון.

עכשיו קדימה – יש לנו את וולבס, בחוץ, על הראש.

זה משנה 28 בינואר 2012

דה חאה עוד יתברר כרכש ענק. הלחץ ביונייטד כרגע משתק את הערך האמיתי שלו.
לדעתי המשחק הטוב ביותר של קארול העונה.

באבא ימים 28 בינואר 2012

אני מסכים שזה המשחק הטוב ביותר של קארול העונה. חבל רק שכל מה שזה אומר זה שהוא עשה עבודה נהדרת בחזקת הכדור בשלוש הדקות של תוספת הזמן.

קני בחר את אחד מן ההרכבים האיטיים ביותר שניתן להעלות על הדעת מה שנתן שיונייטד את הנעת הכדור. זו אולי לא היתה הכוונה אבל בפועל זה היה די קרוב לבונקר באנפילד. המומנטום של המשחק השתנה שקאוט ובלאמי נכנסו. קאוט חייב לשחק נגד יונייטד. הוא פורח במשחקים האלה.

משה 28 בינואר 2012

באבא,
אני מבין שבישול, מעורבות בשער הראשון ונגיחה למשקוף לא נחשבים ?
אני חושב שקני נקט היום באימרה ש"לא חשוב מהו ההרכב שפותח אלא מהו ההרכב שמסיים". זה משפט מטופש בעיני אבל היום זה הצליח לו. אני חושב שבחירת ההרכב והחילופים נבעה בעיקר מהמשחק ברביעי והמשחק בשלישי הקרוב. "זקנים" כמו בלאמי, קאוט וג'רארד לא יכולים לסיים 3 פעמים 90 דקות תוך שבוע ולכן המשחק עם הדקות שלהם היה קריטי. הבעיה בהחזקת הכדור נבעה בעיקר מזה שקרא ומקסי לא מסוגלים להחזיק כדור(מגן ענק ותפקיד בקבוצה לקרא ומגן קטן וכרטיס טיסה לארגנטינה למקסי בסוף העונה) מה שהפיל את הכל על ג'רארד והנדרסון.
אבל עזבו את הניתוח הקר, הדחנו את שתי הקבוצות של מנצ'סטר תוך 4 ימים משני מפעלים והשארנו את שתיהן להילחם רק על האליפות(אברה אמר בעצמו שהם לא יודעים מה זה הליגה האירופית…) !

איציק 28 בינואר 2012

דרייייייייייייק קויייייייייייייייייט!
יש!!!
אני חושב שתושבי העיר האדומים יכולים להעניק לאיש תואר סקאוזר. הוא שורף כבר שנים את האגף הימני עם רוח לחימה ונחישות ומתוך נאמנות לקבוצה. בנוסף לכל הוא שוב פעם, והיו לא מעט כאלו, שם את הגול המכריע במאני טיים.
אני מאוהדיו הגדולים.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 29 בינואר 2012

דרייייייייייייק קויייייייייייייייייט

welcome back

משה 29 בינואר 2012

זה רק אני או שיש הרבה יותר תגובות ושליפות אחרי הפסדים ? הרבה יותר קל להחריב מאשר לחזק.

זה משנה 29 בינואר 2012

אני חושב שרבים מחכים לפוסט עבור המשחק הנוכחי כדי להגיב. כך התגובות לא ייעלמו מהדיון כשיתפרסם הפוסט הרלוונטי.

Comments closed