האם למכור את דאונינג?

דאונינג דאונינג, משהו יכול לצאת ממנו?

dwrtrs

אכן, שאלה מעניינת, ולא בטוח שיש תשובה חד משמעית. רודג'רס מנקה את האוורות של דלגליש, או שמא את הסוסים. חלק מהם הוא כבר מחר במחירי הפסד, כמו אנדי קארול וצ'ארלי אדם. דאונינג הוא הסוס התמוה האחרון שנשאר, בהנחה שג'ורדן הנדרסון ימשיך להתקדם וחוזה אנריקה הוא מגן שמאלי לגיטימי כשהוא בכושר טוב. לואיס סוארז הוא ההברקה של דלגליש (אגב, נאמר שעד סופ"ש תיפתר הסאגה ודומה שהיא לא נפתרת, יש כל מיני פרסומים, אחד מהם שהוא מתכוון לתבוע את ליברפול. אני עדיין בדעה שצריך למכור אותו, אבל בטח לא לארסנל).

לא משנה בכמה דאונינג נרכש (מה לא משנה? 20 מיליון ליש"ט, מדברים על למכור אותו בחמש. אין ספק, מצבה הכספי היציב של ניוקאסל הוא הרבה בזכותנו אחרי אנדי קארול, כאילו יש לנו אג'נדה להחזיק אתם מעל פני המים), השאלה היא כמה הוא מסוגל לתרום. חשוב לציין שאף פעם אנו לא מתייחסים למשכורות של השחקנים בעסקאות הללו, וככל שעובר הזמן המשכורות הם גם פקטור פיננסי.

לומר את האמת, אף פעם לא התעלפתי מכישוריו של דאונינג. הוא תמיד היה נראה לי שחקן טוב ומוגבל, שיש לו את אותם מהלכים, ואפשר לצפות אותם בלי שום בעיה. או שהוא רץ באגף עד הסוף ומגביה או ממרכז, או שהוא מנסה לפרוץ פנימה לצורך בעיטה או מסירה כפולה. כשרודג'רס הציב אותו בימין, המוגבלות וחוסר מהעוף שלו קיבלו דגש, פתאום גם המהירות שלו לא היתה פקטור, כי הצעד הראשון שלו בימין חלש ואיטי יותר, ולחתוך לאמצע, ובכן, הוא לא עשה זאת מספיק חד וטוב ומהיר.

נכון, הוא שחקן אחראי, אם אתה שם אותו באגף סביר להניח שהוא ירדוף אחר השחקן שלו מבלי להיות עצל, אבל הוא לעולם לא עושה מהלך בלתי צפוי או טכני. מנגד, הוא שחקן בעל ניסיון, גם בינלאומי, ואחרי שרודג'רס בכה בשנה שעברה שיש לו בעיקר ילדים, המהירות שלו לוותר על שחקן כזה גורמת להרמת גבה, אז נכון, אולי דאונינג לא צריך לפתוח בהרכב כל הזמן, אבל פציעה או הרחקה, ואז אתה צריך מישהו שיכסה את העמדה, מישהו שאתה יכול לסמוך עליו, ועל דאונינג אפשר לסמוך, אפשר לסמוך שיעשה את מה שהוא תמיד עושה, זאת אומרת את אותם שני מהלכים.

כפי שאתם רואים, אין לכך תשובה חד משמעית. סך הכל הנטייה היא כן למכור, כי דאונינג הוא לא שחקן לקבוצה גדולה (ולא שאנחנו כזאת כרגע), הוא שחקן ל-4:4:2 קלאסי, הוא שחקן של העשור הקודם, הוא הרבה יותר מתאים לקבוצת מרכז טבלה. כמו כן, מכיוון שהוא לא שחקן אמצע, הוא תמיד ישחק בשלשה הקדמית, ושם זה בעיה, כי גולים הוא בקושי מייצר, לכן בהחלט עדיף את סטרלינג שהוא יותר גולר ופחות מאסיבי בעזרה להגנה. חוץ מזה, יש לנו מקדימה את סטרידג', סטרלינג, בוריני, אספס, אלברטו, קוטיניו וסוארז. מישהו צריך ללכת. (עמיחי).

דושבאג
מייקל ג'ורדן יהיה פרשן גרוע

27 Comments

הוולשי הרזה 6 באוגוסט 2013

למכור.
אם נשים מטאטא עם דלי באגף, יהיה אפשר לסמוך עליו בדיוק כמו דאונינג.

dtnsgl 6 באוגוסט 2013

לרשימה שנתת לקראת הסוף אתה יכול להכניס את אייבה שעדיף על דאונינג, וגם אם לא כרגע – כל דקה שנתן לו (ולסטרלינג) על חשבון דאונינג, הרווח שלנו.
בעונה ללא אירופה הרשימה הזאת בהחלט מספיק, ועוד מדברים על להביא עוד שחקן קדמי. ה-8 מיליון האלה (5 מליון + משכורת לשנה) בהחלט יעזרו לנו בינואר או בקיץ הבא.
ודאונינג לא יעלה את ערכו בשנה הקרובה (את העונה הבאה – 2014-15 – הוא יפתח עם קידומת חדשה)

dtnsgl 6 באוגוסט 2013

בנוסף -נשארו לו עוד שנתיים בחוזה, כלומר בעונה הבאה הוא יהיה בשנה האחרונה לחוזה והמחיר ירד עוד.

KK 6 באוגוסט 2013

ללא ספק למכור. מדובר (בעיני) ברכישה הגרועה ביותר בהיסטוריה של ליברפול,ביחד עם רובי קין. ולא, לא שכחתי את קארול.

זה משנה 6 באוגוסט 2013

צריך למכור כי שיאו מאחוריו ובשנת מונדיאל הדבר האחרון שהוא מעוניין בו זה להיות שחקן גיבוי. הוא ירצה לשחק ואם הוא לא ישחק הוא יעשה פרצופים וגלים בחדר ההלבשה.
ואכן, החוזה שלו אמור להיות מכובד למדי, כך שזו תהיה הקלה נוספת.

משה 6 באוגוסט 2013

בשורה התחתונה מישהו צריך לעזוב. יש לנו 7-8 שחקנים על 3 עמדות מלפנים(אחרי הורדה של קוטיניו לקישור ובלי לספור את איבה שנראה כישרון נהדר במשחקי האימון). בהיררכיה סטרלינג, בוריני ואלברטו כנראה יחכו על הספסל אבל עדיין יש עומס, בקבוצה שלא משחקת
באירופה זה יותר מדי.
דאונינג איכזב, יכול להיות שלא היה צריך לצפות ליותר. שולם עליו המון כסף בשביל ממוצע של שער וחצי בעונה. היו כמה משחקים שבהם התרומה שלו הייתה גדולה אבל מכל הרשימה שפרטתי כאן עליו אני מוותר בקלות.

red sox 6 באוגוסט 2013

אני מתחיל לחשוב שאולי ליברפול הפכה לסוג של מורה נהיגה: עצם העובדה ששחקן מסוים שיחק אצלה מורידה אוטומטית את מחיר המחירון שלו.

ולענייננו – אם אין לו מקום בהרכב (ואין לו) אז אין לו מקום בכלל. בתור שחקן רוטציה יש לנו לפחות 3 שיעשו עבודה לא פחות טובה, בהרבה פחות כסף ועם אפסייד עתידי גבוה בהרבה.

שחקן קלאסי לחבורת המיליונרים חסרי התועלת של QPR.

אסף כלשהו 6 באוגוסט 2013

אין כאן שום התלבטות. למכור- ומיד.

דאונינג לא תורם התקפית, אני מסכים שהגנתית הוא כן עוזר, אבל זה פשוט לא מספיק לרמה שליברפול שואפת להגיע אליה.
העונה אחרי כל הרכש לחלק ההתקפי אפילו לא צריך להשאיר אותו כסותם חורים.
מבחינת המחיר- הדבר הכי חכם שהמועדון הזה עושה השנה הוא לא להיתלות על הסכומים המופרזים ששולמו עבור שחקנים בעבר, ולתת להם ללכת אם הם לא מתאימים מקצועית.

דאונינג חייב ללכת, אפילו בפחות מחמישה מיליון.

אופיר 6 באוגוסט 2013

וואו, לא הייתי מודע לקיומו של הספר הזה שהכריכה שלו מופיעה בראש הפוסט. היסטרי!

יוני ג 8 באוגוסט 2013

אגב, הסיפור נמחק מהקאנון של מרק טוויין ב-1982 לאחר שנתגלה כי סופר אחר חיבר אותו.

http://www.twainquotes.com/StephenGirard.html

אריק 6 באוגוסט 2013

תישאר! תישאר! תישאר!!

ברוך 6 באוגוסט 2013

עמיחי,
כייף שחזרת,
האמת התגעגתי

נדיב 6 באוגוסט 2013

עדיף למכור במקום שיהיה על הספסל אני מעדיף את איביי שהוא כשרון ענק שיישב שם ומידי פעם יצבור דקות.

אריאל גרייזס 6 באוגוסט 2013

התשובה היא – כן, למכור. גם אני הייתי רוצה להרוויח עליו טיפה יותר אחרי שהוצאנו עליו 20 מיליון אבל בוא נעשה את החישוב הזה – אם על קארול קיבלנו 20 מיליון פחות ממה שקנינו אותו, הרי שעם דאונינג אנחנו מרוויחים 5 מיליון..
גם אני חושב שזה טיפה בעייתי להישאר בלי אופציה קצת יותר הגנתית באגף ימין. זה נכון שדאונינג חסר ערך התקפי בכלל (שזה קצת בעיה משחקן שאתה מצפה ממנו לתוצרת התקפית) אבל הבעיה היא שבצד ההוא יש את ג'ונסון, שהוא חור הגנתי ודאונינג עם כל החסרונות שלו לא קיבל מספיק קרדיט על החיפוי שהוא נתן לג'ונסון.
אחרי שאמרתי את זה, אי אפשר להתפשר על מה שקיבלנו ממנו התקפית. הייתי מעדיף חילוף התקפי בצד הזה ולא הגנתי. בשביל זה יש לנו את סטרלינג ואייב (בהנחה שנביא קשר התקפי לצד הזה, כמו סילבה שמדברים עליו הרבה). בכל מקרה, עדיף להפטר ממי שלא תורם יותר מדי וסתם מעמיס על הספסל

באבא ימים 6 באוגוסט 2013

למכור. התרומה שלו היא שולית. ערך השוק שלו רק יכול לרדת. והוא לא מצדיק את השכר שלו (מה שנכון לגבי כמעט כל שחקן אנגלי).

D! בארץ הקודש 6 באוגוסט 2013

אני מספמט את דאונינג על ה שהוא לא מוותר ומוכן להיחלם עם המקום שלו. ושאר ירקות שאמרת.
מצד שני
ברנדן אכן מנקה את השאריות הלא קשורות מהצלחת ודאוניג הוא אחת מהן.
אני רק לא בטוח כמה אנגלים/שחקני בית נשארים לו אחרי זה.

משכורות הן בהחלט חלק חשוב בתקציב שמתפנה מניקוי האורוות הללו.

סוארז? די כבר. שיביא קבוצה מחוץ לאנגליה שתשלם 60 וילך או שישאר. הקבוצה מתנהלת טוב בנושא הזה.

ועדיין.. מצפה לראות עוד בלם נסגר סופית ועוד שחקן עם יותר נסיון שמגיע. עוד 11 יום…

D! בארץ הקודש 6 באוגוסט 2013

עמיחי, אנא תעשה משהו בעניין הצורך באישור תגובה בכל פעם מחדש.

בני תבורי 7 באוגוסט 2013

בטיפול

עמרי 6 באוגוסט 2013

לפי דעתי צריך למכור אותו , אנמי לגמרי בכל העונות שלו בליברפול ויש לנו מספיק שחקנים שיכולים להיות יעילים (או לא יעילים במקרה שלו ) כמוהו.
בנוסף נראה לי שצריך לשקול אם אפשר לוותר על בוריני … גם לא משכנע בכלל

טל 12 6 באוגוסט 2013

הוא באמת לא נראה מספיק איכותי לשחקן בחלק הקדמי.

נראה מה יהיה עם בוריני העונה.הוא יכול להצליח אולי כשחקן שמאחורי החלוץ,אני מקווה.

TD 6 באוגוסט 2013

מסכים לגמרי עם הניתוח אך המסקנה שלי היא שהוא צריך להישאר. אם מפתחים פרוייקט ארוך טווח חייבים לשמור עם המשכיות. הוא צריך לשבת על הספסל ולשמש שחקן בוגר ויציב לחילופים. סך הכל הוא גם די הבין את השיטה של רודג'רס.
לגבי רשימת השחקנים שציינת בשורה האחרונה, כשסוארז יעזוב ישארו רק סטרידג', בוריני ואספס כחלוצים (קוטיניו קצת מאחור, אלברטו רק מגיע לפרמייר ליג וייקח לו זמן). עם כזה חוד ליברפול תסיים את העונה אולי במקום ה-6.

זה משנה 7 באוגוסט 2013

מצטרף ל-D בענין התגובות. כתבתי אחת אתמול בבוקר והיא אבדה.

בני תבורי 7 באוגוסט 2013

בטיפול

עמיחי שלו 7 באוגוסט 2013

אכן, התמונה הזו היא להיט

זה משנה 7 באוגוסט 2013

סוארז הפציץ הלילה בראיון לגארדיאן – "הבטיחו לי שאם לא נגיע לליגת האלופות, יתנו לי ללכת":
http://www.theguardian.com/football/2013/aug/06/luis-suarez-liverpool-arsenal-transfer

ואני אומר, אחת הסיבות שלא הגענו לאירופה בעונה הקודמת היא כי דאגת להיות מורחק מסיום העונה.

באשר לדאונינג, קראתי אתמול פוסט מרתק שטוען כי שני השחקנים בקבוצה שמבחינה סטטיסטית, היחס בין הדקות על המגרש שלהם לבין מספר ההזדמנויות שהקבוצה מייצרת הוא הגבוה ביותר הם סוארז ודאונינג. קרי, ההשפעה שלו על היצירתיות וההיבט ההתקפי של משחק הקבוצה היא גבוההה משנדמה.

רובי פאולר 7 באוגוסט 2013

מסכים עם הניתוחים שלכם, בעיקר עם D. גם אני מסמפט את החזרה שלו מהקבר בעונה שעברה, אבל אי אפשר לשחק עם שחקן שאתה יודע שלא ייתן לך כלום בהתקפה (למרות שמשום מה בפיפ"א הפכתי אותו למפלצת גולים… מילא). למכור ולהוסיף קופסת חומוס עלינו.
בנושא אחר – זה שסוארס טיפש את זה כבר הבנו, אבל עכשיו הוא גם חצוף.
http://sports.walla.co.il/?w=/7/2667741
מילא אם הוא היה צדיק, אבל הוא עוד מעז לפתוח את הפה הגדול (תרתי משמע) שלו, אחרי כל הגיבוי שקיבל מהקבוצה עם כל הפאדיחות שלו?
צריך למכור אותו במחיר מופקע לאיזה זניט או מחצ'קאלה, שישחק איתם 3 משחקים וחצי בליגת האלופות, יעוף ויאכל חרא כל שאר העונה. אולי זה ילמד אותו להתנהג.

cookie-monster 8 באוגוסט 2013

Tony Barrett @TonyBarretTimes‏

Looks like the PFA believe Liverpool's interpretation of Suarez's clause is correct. Interesting.

https://twitter.com/TonyBarretTimes/status/365193091780583424

Comments closed