שני משחקים, שש נקודות?

וההמשך של הכותרת היא אפס שערי חובה. אני לא זוכר מתי זה קרה כשהיינו במצב כזה אחרי שני משחקים, כנראה היה לי עוד שיער על הראש. זה בהחלט גורם לתחושה פנימית חזקה, אם כי איני יכול שלא להימנע מלהביט בחצי הכוס הריקה (לצורך העניין, שליש הכוס הריקה, בסדר?) כי זה טבעי, כמו משל העקרב, אבל לפני כן אסתכל בכוס המלאה, ובהחלט יש מה לראות בה; יש לראות בה שוער מצוין שמספק הצלות שהשוער הקודם סביר להניח לא היה מספק, אם כי הוא חייב לשפר את משחק הגובה שלו. יש בלם בשם קולו טורה, שמודה שהרמתי גבה נוכח החתמתו, אבל בינתיים הוא פשוט מנקה את הרחבה מהקרקע ומהאוויר. יש את לוקאס שנועל היטב את הקישור האחורי, יש את ג'רארד שמרגיש נוח בתור מנהל משחק, יש את סטרידג' כמובן, שדומה כי מצא את הקבוצה הנכונה עבורו, את המקום הנכון, ואני מהמר שהוא יגמור את העונה עם יותר מעשרים שערים, בלי שום קשר למקום בו נסיים.

וכמובן, יש את קוטיניו, שבנגיעה אחת – בעצם אי נגיעה – עשה את המהלך שניצח. אז בואו נגיע רגע לשליש הכוס הריקה; בשני המשחקים לא היינו רחוקים מלספוג שיוויון. בשני המשחקים בשלב מסוים חלה עייפות, חלה נסיגה, הפסקנו להחזיק בכדור. בסטוק נזקקנו למינולה בהצלה הירואית, ובוילה פשוט נעלנו את המשחק, כמעט הרמטית. ובששני המשחקים הרתי גבה נוכח התגובה של רודג'רס. בסטוק הוא לא שינה כמעט כלום, אמנם הכניס את סטרלינג במקום אספס, וזה היה מתבקש, אבל דווקא עבור מצבים כאלה שי את ג'ו אלן, עוד שחקן שיחזיק את הכדור וירגיע וירחיק את הלחץ, אבל הוא בחר קודם בעלי סיסוקו, אחד שרק הגיע השבוע, ועוד לא התמודד עם שחקני פרמייר ליג. נכון, הוא סך הכל סגר את האגף שלו, אבל זה הפתרונות שלך כשהמשחק מתחיל ללחוץ? זה אולי הספיק פעמיים, אבל זה לא יספיק לאורך זמן. הוא חייב לחשוב על פתרונות אחרים. כך או כך, הניצחון על וילה הוא בעיקר ניצחון של אופי ושל שפיץ. של אופי, כי הם ידעו לעמוד בלחץ, ולעשות מה שצריך בשביל לצאת עם ניצחון וזה לא אלמנטרי. של שפיץ, כי השפיץ של סטרידג' היה ההבדל.

גליון ציונים; מינולה – בקצב הזה ברצלונה ירצו אותו בעונה הבאה; ג'ונסון – לא רע הגנתית, עייף התקפית. טורה – מספק את הסחורה. אגר – גם, אבל קצת פחות. אנריקה – מהיר כהיפופוטם; לוקאס – צדק רודג'רס שאמר שהוא יחזור לכושרו הטוב רק העונה. ג'רארד – קפטן מארבלס. הנדרסון – כמו כל הקבוצה, עבד קשה, לא הגיע למצבים. סטרידג' – לואיס מי? קוטיניו – שרק יפסיק לאבד כדורים באמצע. אספס – עוד לא התאקלם.

ליגת שוקי ההון - הליגה הספרדית כמראה לגוש האירו
הניצחון בוילה

19 Comments

red sox 24 באוגוסט 2013

לוקאס איבד 5 כדורים במרכז המגרש ברבע בשעה האחרונה. אחד כמעט הוביל לגול ואחד עלה לו בצהוב. קל לעשות עבודה שחורה כשלידך משחק ג'רארד ועל הקווים הנדרסון ואספס עושים קילומטרז'אבל כשהכדור אצלו אין לו מושג מה עושים איתו.
אנחנו עוד נבכה על איבודי הכדור האלה, אולי כבר בשבוע הבא מול השרימפסים.

משה 25 באוגוסט 2013

צודק. הוא היה אסון ברבע השעה האחרונה, בדיוק כשהיינו צריכים להחזיק בכדור.

יזהר 25 באוגוסט 2013

נכון לגמרי אבל זה מאד לאופייני לו, לדעתי אין מה לדאוג לגבי לוקאס.

אסף THE KOP 25 באוגוסט 2013

היפופוטם – בריצה למרחקים קצרים הוא מסוגל להגיע למהירות של 40 קילומטרים בשעה, מהר יותר מאצן אולימפי (!)

וחוץ מזה, איזה כיף זה שיש שוער.
אם ריינה תמיד הייתה לי את ההרגשה הזאת, שאתה יוצא מהבית, מגיע לעבודה אחרי הפקקים ואז זה פתאום צץ לך ואתה לא בטוח האם סגרת את הגז.

משה 25 באוגוסט 2013

אין ספק שהמאזן מעודד, היכולת קצת פחות. רודג'רס אמר שאנחנו לא יכולים לשחק כל שבוע כמו הארלם גלובטרוטרס, אני מסכים איתו אבל קבוצה עם כלים קצת יותר רציניים מוילה(בנדקה תותח, שחקן מפחיד) הייתה גורמת לנו לשלם.

דידו דעדוש 25 באוגוסט 2013

אותה וילה שהשפילה את ארסנל ובגלל החלטות שופט לא ניצחה או לפחות הוציאה מצ'לסי, בחוץ. וילה קבוצה מפחידה יותר ממה שנותנים לה קרדיט. יש לה שפיץ מפחיד לא רק עם בנטקה. וילה עלתה היום במערך שונה ממה שעלתה מול ארסנל וצ'לסי(4-3-3 אז לעומת 4-4-2 היום)…

בני תבורי 25 באוגוסט 2013

צודק, גם אני חשבתי שהמאמן שלהם טעה ודי גמר להם את המשחק. גם החילופים שלו היו מוזרים למדי.

משה 25 באוגוסט 2013

אני רואה עכשיו בספורט 5 גולד את הגמר באיסטנבול בפעם המאה. לדעתי היו על המגרש במחצית השניה 5 סטיבן ג'ראד לפחות. לא יאומן כמה הבחור רץ והנהיג באותו משחק, אחת התצוגות הגדולות שאני זוכר משחקן כדורגל(ואני לא משוחד :)).רק לחשוב על ההרכב של מילאן שנוצחה – דידה, קאפו, נסטה, סתאם, מלדיני, גאטוסו, פירלו, קאקה, סידורף, שבצ'נקו, קרספו, הרכב של נבחרת העולם. אשתי צוחקת עליי שאחרי כל גול אני צועק "יש" באיחור של כמעט 10 שנים…

לי-שי 25 באוגוסט 2013

טורה עשה הרבה יותר מלספק את הסחורה – הוא שיתק את בנטקה לחלוטין ,חלוץ שהוכיח שהוא יכול לעשות טרור ולזרוע הרס אם נותנים לו מטר פנוי. מטורה הוא לא קיבל את זה, וכשהוא כבר השתחרר לבעיטה אחרת, היה שם סן סימון להושיע. היכולת צריכה להשתפר, נכון. האופי? של אלופים.

נתנאל 25 באוגוסט 2013

עוד מישהו רוצה לנאחס?

אסף THE KOP 25 באוגוסט 2013

תהנה כל עוד אתה יכול.

בני תבורי 25 באוגוסט 2013

כל אחד צריך שיהיה לו לפחות חבר אחד פסימי כדי להישאר בפרופורציות. תודה עמיחי.

זה משנה 25 באוגוסט 2013

עברו 180 דקות של כדורגל, וראינו שני משחקים שונים מהקבוצה:
בראשון, משחק מלהיב, התקפי,יוזמתי ודומיננטי להחריד. בשני, פסיבי, מתגונן אבל בטוח, ובעיקר גם בר מזל.
החלק הראשון הוא המחצית הראשונה בכל משחק, והחלק השני הוא המחצית השנייה. הקבוצה נראית מצוין בתחילת המשחקים, ויוצאת לא טוב מחדר ההלבשה בחצי השני. זה אחד מהליקויים שרודג'רס צריך לטפל בהם, כמו גם ניהול המשחק שלו. כפי שעמיחי ציין, יש בעיה בשימוש בספסל עד כה. אם עשינו מהלכים לעיבוי הסגל בעונת ההעברות האחרונה, אז הייתי מצפה לראות ביטוי לזה בניהול המשחק וברענון ההרכב שעל המגרש שחווה לחץ פיזי ומנטלי מתמשך בכל החצי השני.

עמיחי שלו 25 באוגוסט 2013

כן, פסימיות זה אני, אם כי אני לא פסימי, אני ריאליסט. יש הבדל, ואני מסכים עם הדברים שנאמרו פה, וילה היא קבוצה טובה יותר ממה שנהוג לחשוב, ראיתי אותם נגד צ'לסי

אייל הצפון 25 באוגוסט 2013

יאללה לנחס!
ליברפול (כלומר הקבוצה של 77-89), כמה ששיחקה התקפי כמעט לא ספגה. בנוסף על כך, בשנים האלו הם היו מגיעים למחזורי הכריסמס והשנה החדשה בפיגור של שתיים-שלוש נקודות, ועם כמה משחקים חסרים, ותפאום, אחרי שהשלימו את המשחקים האחרים הם היו ביתרון 6-8 נק' על המקום השני. ואז באליפות הייתה עניין סגור, כי לא היה מצב שיהיה תיקו 1-1 מול איזו איפסוויץ' או סנדרלנד. כל קבוצה אורחת הייתה חוטפת גול על ההתחלה ואז היו לה רק שתי אופציות, להשלים על ההפסד או לנסות להשוות ולחטוף את השלישי והרביעי. והסיכוי שהמצב הזה יחזור הוא פחות מהסיכוי שהמספנות יחזרו למה שהן היו אז.
ליברפול כיום היא כמו הפועל באר שבע בישראל. אולי פעם הם יצליחו לחבר משהו אבל כרגע הם בונים על מקום רביעי

ירושלמי 25 באוגוסט 2013

לגבי אנריקה.
היפופוטם מסוגל להגיע למהירות של 48 קמ"ש בריצות קצרות.
קצת יותר מהיר מבולט.
הרבה יותר מהיר מאנריקה.

כחול 25 באוגוסט 2013

גדול

רועי מ 25 באוגוסט 2013

אני מניח שזה פרוס כתב את הפוסט הזה.
בענין הירידה להגנה, אני מאמין שאם ננצח(מה זה אם? ננצח) את החלאות. הקבוצה תתחיל להאמין בעצמה, יש כאן מנטליות של קבוצה מתגוננת שמפחדת להפסיד. אנחנו צריכים לשנות גישה לקבוצה שרוצה לדרוס.
זה יכול להיות רק בצעדים מדודים וזהירים.
עוד שני ניצחונות כאלה והקבוצה תשתחרר.

אסף כלשהו 25 באוגוסט 2013

אני לא מסכים בעניין לוקאס. עם כמה שהוא השתפר, הוא לעולם לא יהיה מספיק טוב בשביל הרמות שאנחנו שואפים אליהן. גם עכשיו הוא מספיק בקושי לטעמי. נלחם והכל, אבל אפס תרומה כשהכדור ברגליים שלנו, אפילו לא התרומה לרוחב של ג'ו אלן.
בכלל, הקישור המרכזי שלנו לא מספיק טוב. ג'רארד אחד זה לא מספיק. אולי ג'רארד של לפני 5 שנים כן (אבל אז הוא היה משחק בעמדה קדמית יותר) אבל זה של היום, למרות שהוא עדיין שחקן אדיר, לא מספיק לבד. במקרה של הקישור, ובהנחה שרוג'רס לא יפתיע פתאום עם רכש לאזור הזה, אני דווקא מסתמך על המודל של סקאם- גם להם יש קישור מרכזי חלש יותר מיתר הקבוצה והוא לא מפריע להם להגיע למטרות שלהם ברמה המקומית.

בקשר לטורה- הוא מפתיע גם אותי, מאוד. אני מקווה שימשיך ככה ובאותה נשימה גם מקווה שרודג'רס לא ינוח על זרי הדפנה מבחינת רכש הגנתי עקב חוסר הספיגה בשני המשחקים האלו.

בקשר לחלק ההתקפי- כאן אני לא מודאג. אמנם במחצית השנייה הוא לא הורגש, אבל בתוספת של סוארס ו(הלוואי)עוד שחקן התקפי, נהיה הרבה יותר מסוכנים כי מלבד התרומה שלו בשערים, סוארס גם עושה מלא תנועה, מה שישחרר את החלוצים האחרים ויעמיד עוד אופציות בפני קוטיניו. עם סוארס וסטארידג' שנראה תותח עד עכשיו, יהיה קשה מאוד להגנות נגדנו.

Comments closed