דו"ח משחק נגד יונייטד (עמיחי)

אחרי שהצלחתי לבסוף להסדיר את נשימתי (תודו, 90 דקות להיות במתח זה לא פשוט בגילי המופלג), ניסיתי לחשוב בבהירות על המשחק, מבלי להיכנס לאופוריה מסוכנת, הרי ניקח אליפות בדיוק כמו שהפועל באר שבע תיקח אליפות, ואני חושב שבשלב זה של העונה, אפשר לפתח אופטימיות זהירה ביותר, מבלי להצהיר על מטרות, כשברור שהמטרה היא מקום רביעי. אבל זה לא העניין פה,  העניין פה הוא הניצחון על יונייטד, והעניין פה הוא הדרך בה הוא הושג.

ברנדון רודג'רס אמר באחד הראיונות האחרוניים שהוא עשה טעויות בעונה שעברה, והעונה הוא מתכוון לתקן אותם. אני חושב שהטעות הראשונה היא האג'נדה המוחלטת של השגת נקודות, כי מה שקרה היום זו פשוט התגלמות מוחלטת שלה: ליברפול ויתרה על הדומיננטיות בהחזקת כדור שמאפיינת אותה בעידן רודג'רס, גם בנצחונות וגם בהפסדים, ושמה את הדגש בנטרול המשחק של יונייטד, ובעיקר בנטרול של ואן פרסי, שלמרות שמירה צמודה ומתסכלת, הצליח להגיע לשתי הזדמנויות לא רעות, אם לא היה נטרול זה היה נגמר רע יותר, באחריות.

נכון, זו לא דרך מופלאה לשחק כדורגל, אבל לפעמים צריך להגיב למשחק, ולא להינעל על קונספציות, וזה מה שקרהף להבקיע גול מול ניונייטד בדקה הרביעית מככתיב משחק מסוים, ואו שיש לך את הכלים, הן המנטליים והן האיכותיים, להתמודד במשחק כזה, או שאין לך, ורודג'רס והקבוצה הראו שיש להם. כי בואו נעשה תרגיל סימולציה שאני נוהג לעשות עם עצמי: תדמיינו את המשחק נמשך עוד עשר דקות, אתם בטוחים שיונייטד היתה מבקיעה? אני לא, וזה מספר את הכל.

ומעבר למשחק, הרכש החדש מעורר תהיות, בעיקר מה יקרה בהגנה: אגר, סקרטל, טורה, לאורי וסקהא זה בלם אחד יותר מדי, במיוחד לקבוצה שלא משחקת באירופה, האם זה היה משחקו האחרון של סקרטל? תהיה נוספת: בוריני לא היה בסגל היום, וזאת למרות שהוא לא פצוע, וזאת למרות שיש מכת פציעות. האם הגעתו של ויקטור מוזס סוללת את דרכו החוצה לפחות להשאלה? בכל מקרה, עד מחר נדע את כל התשובות, מה שכן, רודג'רס בנה סגל טוב ורחב, ומכוסה לגמרי.

גליון ציונים והפעם גם עם מאמן:
מינולה – היה שם כשהיה צריך אותו, עדיין צריך להשתפר במשחק גובה; ג'ונסון – היה חזק ונחוש בהגנה, מהוסס בהתקפה, כהרגלו מתחילת העונה. אגר – עשה מה שצריך. סקרטל – משחק מצוין ונקי מטעויות. יחד עם אגר עצבנו את ואן פרסי כמו שצריך. אנריקה – מלבד טעות אחת, היה בסדר; לוקאס – אפשר לרדת עליו, אבל לצערי אין לו תחליף, כי אף אחד לא עושה על המגרש מה שהוא עושה. ג'רארד – כמו לוקאס, הגאונות שלו לפעמים בפרטים הקטנים, שחרור לחץ פה, נגיעה שם, ה וא יוכל ככה לשחק עד גיל 37 לפחות. הנדרסון – נלחם עד טיפת הזיעה האחרונה; קוטיניו – עדיין מאבד יותר מדי כדורים, צריך להיפטר מהשכונתיות שעדיין ניכרת בו. סטרידג' – זו הולכת ומסתמנת כאחת הרכישות הגדולות שלנו, כיום הוא שווה לפחות פי שלוש. אספס – כמו שאומרים האנגלים, Fail to Impress. אלברטו – טבילת אש סבירה בליגה. סטרלינג – אני מאוהב בו, הוא מוכיח כל משחק עוד תכונה, היום הוא הוכיח שהוא חכם, האופן בו הוא סחט פאולים בצד. וויסדום – נכנס טוב ובלי פאלטות. רודג'רס – בניגוד למשחקים הקודמים, הגיב בזמן עם חילופים, וכל השאר כבר נאמר קודם.

ליגת שוקי ההון - המשותף למיקרוסופט ומכבי תל אביב כדורסל
סיפור בתמונה - דור בלוך

35 Comments

זה משנה 1 בספטמבר 2013

ניתוח מצוין של המשחק. YNWA.

TD 1 בספטמבר 2013

"האג'נדה המוחלטת של השגת נקודות" – בדיוק! בעונה הקודמת הקבוצה מסרה עצמה לדעת, שלטה במגרש בצורה מוחלטת ברוב המשחקים, בלי יכולת לסיים, ובסוף תמיד ספגה. ליברפול ניסתה לשחק ברצלונה עם סגל של מרכז טבלה באנגליה. העונה בינתיים רודג'רס התחפש לפרגוסון – ניהול משחק יעיל, בשליטה, מתגוננים אם צריך (וצריך) ומשחקים על תוצאה. אם סוארז יחזור ויוסיף את האקסטרה בהתקפה, יש סיכוי להמשך עונה מעניין.

cookie-monster 1 בספטמבר 2013

like

עמיחי שלו 1 בספטמבר 2013

והנה הפתרון לעניין בוריני – http://backpagefootball.com/liverpools-fabio-borini-goes-to-sunderland-on-loan/62581/

ירושלמי 1 בספטמבר 2013

משהו שאני לא מבין בעניין בוריני ומוזס.
למה אנחנו צריכים "לבשל" שחקנים לצ'לסי? אם חושבים שבוריני חלוץ עם פוטנציאל ובונים עליו לעתיד אז תשאירו אותו חלוץ שלישי.
אם לא בונים עליו אז שימכרו.
בכל מקרה לויקטור מוזס יהיה קשה לי לאחל הצלחה ולהחזיק לו אצבעות אחרי שבזבזתי הכל על אספס.

משה 1 בספטמבר 2013

אני חושב שאחרי שהקיץ חמקו לנו כמה החתמות המטרה צריכה להיות הגעה לל"א ויהי מה כדי שנוכל להפוך אטרקטיבים לשחקנים יותר בעונה הבאה. אם זה אומר להשאיל את בוריני ולקבל את מוזס כדי להשיג אותן אני מוכן לשלם את המחיר.

ירושלמי 1 בספטמבר 2013

גם אני חשבתי על ההשפעה של הדקה הרביעית בה הובקע השער.
בהתחלה אמרתי לעצמי שחבל שלא חיכינו איזה מחצית עם הגול.
ובתמורה קיבלנו 86+5 דקות של אופי.
עכשיו אני רוצה לראות את כל אוהדי היונייטד היהירים מתרצים את ההפסד.
כן כנראה אתם עדיין תהיו לפנינו בסיום העונה, אבל זה מרגיש כאילו הקרב על השנים הבאות רק מתחיל.

Xxx 1 בספטמבר 2013

תענוג לקרוא אותך .
אי אפשר להסיק עדיין לגבי איזה שינוי פילוסופיה של רוג׳רס. היו משחקים בהם ליברפול החזיקה הרבה בכדור (סטוק, נוטס) והיו כאלה בהם נסוגה לאחור. מה שכן אפשר לראות מגמה של היחלשות במחצית השניה ותלות מוחלטת בדניאל.
תמיד יש אופוריה אחרי ניצחון על יונייטד אבל באופן אבסורדי היכולת בפתיחת העונה ממש לא שווה 4 ניצחונות . היה לנו מזל בכל אחד מ 4 המשחקים (היום בפציעה של רוני) והמזל הזה יתהפך במוקדם או במאוחר.
מוזס יכול להיות בשורה טובה, אספאס עדיין לא בעיניינים ויש לי הרגשה שגם לא יהיה.
כמה משחקי ליגה נטולי סוארז עוד נותרו?

ירושלמי 1 בספטמבר 2013

2

יואב בורוביץ' 1 בספטמבר 2013

עמיחי- אני לא אוהב תיאורטיזציה. אתה לא יכול לדעת שהעובדה שליברפול החזיקה היום פחות בכדור היתה כוונת מכוון (אני כמובן חושב שלא), אלא שיונייטד קבוצה קצת טובה יותר ולכן החזיקה יותר בכדור. יונייטד, אגב, לא טובה בכלל בהשוואה לסטנרדט שהמועדון הציב. אנחנו גם לא טובים- וודאי שלא בסטנדרט שהמועדון הציב בשנות הפלא, אבל גם לא בסטנדרט של השנים האחרונות. העובדה שאנחנו לא טובים לא מנעה מאיתנו לזכות עד עתה בתשע נקודות כי סטארדידג' הוא חלוץ טוב מאוד (ולא היה לנו כמותו בשנים האחרונות), בגלל שהיריבות שלנו לא היו טובות מספיק, בגלל שההגנה שלנו הייתה לא רעה ובגלל שמיניולה הוא שדרוג על ריינה.
אחרי כל זה אני עדיין בתחושה שליברפול תעשה עונה טובה מהציפיות (בכל האמור לצבירת נקודות ודירוג בטבלה), כפי שכתבתי בבלוג שלי לאחר הניצחון הראשון. אך גם כתבתי אז שאין לי יותר מדי על לבסס את התחושה הזו, ואני נותר עם אותה תחושה.
הסיפור בגדול הוא שהרמה בצמרת האנגלית מאוד ירדה בשנים האחרונות. זה ניכר מאוד ביונייטד ובארסנל, וזה ניכר מאוד גם בצ'לסי (עד העונה). זה גם ניכר כמובן בליברפול של השנים האחרונות וגם בטוטנהאם שלא הצליחה לשמור על איכות יציבה.
בקיץ האחרון לא היו מספיק מהלכים שישפרו משמעותית את רמת הצמרת האנגלית ואף יש סיכוי שהיא תהיה עוד יותר חלשה מבשנים האחרונות.
הדבר הזה מאוד משרת את ליברפול. ואגב, אני מקווה מאוד ששחקני הרכש שהבאנו כן יחזקו אותנו קצת. למרות שאני חושב שצריך עוד חלוץ תותח (למרות שאני מקווה מאוד שגם מוזס יראה את הההבטחה העצומה שהייתה גלומה בו בנוער של קריסטל פאלאס).

רובי פאולר 1 בספטמבר 2013

בלילה הראשון של מלחמת המפרץ, אבא שלי ז"ל הסתובב בבית אנה ואנה, ומילמל: "הנה, זה מתחיל… הנה, עכשיו זה יגיע! או, הנה יש אזעקה? מה לא? אז הנה עכשיו"…
נזכרתי בו כשישבתי וראיתי את הליגיון המגעיל תוקף את המתבצרים האדומים כ – 60 דקות, וכל פעם היה ברור שהנה זה בא, ועוד כדור חופשי שלוקאס מסדר 20 מטר מהשער (הוא ישראלי או מה???), ובטח מארינר תכף ימציא איזה פנדל הזוי, ו-ואן פרסי יבעט כדור מדונם שיפגע בשלושה שחקנים וייכנס…. אבל…. אבל זה לא קרה!!! וביום שכזה אפילו גלן "העש" ג'ונסון מציל גול בטוח!!!!
מסכים עם הרוב המכריע של הדברים, אבל ההגנה, במיוחד בכדורי הגובה, עדיין על כרעי תרנגולת, ואי אפשר לבנות על זה לנצח…
אבל בינתיים – חברים, מה נאמר ומה נדבר? נרוץ, נרדוף, נשיגה – מקום ראשון בליגה!!!

omer 1 בספטמבר 2013

לוקאס הוא נוראי. בחלק ההתקפי כל פעם שהוא מנסה מסירה קדימה זה נגמר באיבוד. בהגנה הפאולים שלו ליד הרחבה איומים. הוא מעכב את ההתפחות של הקבוצה הזו.
גם ג'ונסון ואנריקה לא מצליחים למסור לרגליים הנכונות. אנריקה גם היה גרוע בהגנה היום.
הנדרסון היה שחקן השדה הכי טוב היום. המון פעולות חכמות והרבה נוכחות.
מינולה הוא השחקן הטוב ביותר של ליברפול עג עכשיו העונה. הציל אותנו בכל משחק וזה נראה שהוא מרגיש יותר נוח עם כל משחק שעובר.

בני תבורי 1 בספטמבר 2013

לוקאס מאתגר את סיבולת הלב שלי, על כל פעולה מוצלחת הוא דואג להחזיר בעבירה מפגרת ליד השער שלנו או ברפיסות מדאיזה במקום בו נדרשת בעיטת הרחקה לכיבינימט. לא אוהב אותו, לא סומך עליו. היה במקרה במקום הנכון ובזמן הנכון שאלונזו ומאסצ'רנו עזבו. הנדרסון איש המשחק שלי. מיניולה ענק למרות כדורי הגובה, להזכירכם המצבים המסוכנים ביותר של יונייטד היו כדורים די נמוכים.
ההגנה שלנו תתחזק עם החדשים, פגרת הנבחרות תעזור לקבוצה והכניס אותם לעניינים. סטארידג' פנטסטי, אבל בחצי שני עשה בעיקר שטויות. קוטיניו ישן משחק שלישי ברציפות.

kirma der faux 2 בספטמבר 2013

לגבי קוטיניו,
נראה שלפחות עד שלואיס יחזור הוא זה שמודבק לו שלט 'בעטו בי' על הגב. בכל שלושת המשחקים עד עכשיו הוא סומן וכוסח בכל הזדמנות.
בינתים הוא מתקשה להתמודד.

בני תבורי 1 בספטמבר 2013

זה הסיכום שלי:
תובנה אחת חשובה מאוד למדתי מהשחק היום: מאז שפרגוסון פרש, ההגנה של ליברפול כבר לא עושה פאולים ברחבה.

אה, וגם הקבוצה שהייתה טובה יותר היום ניצחה. ועדיין, כולה שלוש נקודות.

טל 12 1 בספטמבר 2013

אני חושב שליברפול מנסה בכל משחק לשחק את המשחק הרגיל שלה,אבל לא תמיד זה מצליח.

לדעתי, עד שסוארז יחזור,קוטיניו צריך לשחק יותר קרוב לשער. כאשר הוא מקבל את הכדור ועובר את השחקן שלו הוא בדרך כלל לא במצב לסכן את השער,כי הוא די רחוק.

בנוסף,אולי כדאי לנסות את סיסוקו במקום לוקאס?

זה משנה 1 בספטמבר 2013

אפשר לנסות עוד חודש וחצי כשישוב מהפציעה. כלומר, כמה שזה הגיוני לתת לשחקן שהוא לכל היותר קשר שמאלי לשחק כקשר אחורי.
לגבי לוקאס, אני לא מסכים עם הביקורת הכ"כ פופולרית עליו. אני פשוט סבור שהוא צריך להיות מוחלף בדקה ה-60 לערך. ככל שהמשחק נמשך יותר כך יורדת מידת הריכוז שלו. ללוקאס ולג'רארד יש אחריות עצומה במהלך המשחק והתלות ביכולת שלהם כמעט בלתי נתפסת. כל משחק הרציף מתנהל דרכם.

נתנאל 2 בספטמבר 2013

בסוף המשחק השדר בסקי אמר "The spirit of shenkly"
נחמד. נראה כמה זה יחזיק

ליברפוליסט 2 בספטמבר 2013

ליברפול תקח אליפות. כבר העונה. התסריט בהתאם לציפיות

זה משנה 2 בספטמבר 2013

ההחתמה של סאקו היא פשוט מרגשת. בעיניי, המהלך הכי חשוב של הקיץ הזה לצד ההשארה של סוארז (טפו טפו טפו).

דנטה 2 בספטמבר 2013

אני חושב שההתקדמות האמיתית של ליברפול היא לא בשם כזה או אחר שהגיע:

המהלכים של הקבוצה מאז ינואר נועדו להשיג שתי מטרות: לחזק את העומק ואת היצירתיות.

אז בנושא העומק יש 20 שחקנים עם מחליפים טובים לרובם (לא בכל העמדות. לא קל לתקן אסון כדורגלני בתוך קיץ וחצי). ויש שחקנים מוכשרים שיכולים לעשות את האקסטרה שכל כך היה חסר בחבורת הבוקים שקומולי ודלגליש קיבצו.

ושני הדברים לא היו לנו מימי המקום השני של בניטז…

ג'וני 2 בספטמבר 2013

מסכים עם כל הכתבה בלי יוצא מן הכלל.YNWA

אסף the kop 2 בספטמבר 2013

אין מה להתרגש יותר מדי מהמשחק אתמול. אמנם ניצחנו ופתחנו פער על מתחרה לגיטימית על אחד מארבעת הכרטיסים לליגת האלופות, אבל הכדורגל שלנו רחוק משלמות.

יש יותר מדי היעלמויות במשך המשחק.

זה משנה 2 בספטמבר 2013

העלמויות שמעלמויות. שלושה משחקים, תשע נקודות, אפס שערי חובה, מקום ראשון בטבלה.
תן ליהנות מהרגע, גם מבלי להסתנוור ממנו.

רוג'רס מאמן נבון עם אינסטינקטים נכונים לגבי ההרכב הראשון. בחילופים הוא עדיין חלש. הגיוני להניח שהוא ישתפר.

בני תבורי 3 בספטמבר 2013

מסכים לגמרי!

בני תבורי 3 בספטמבר 2013

עם שניכם :)

זה משנה 3 בספטמבר 2013

לרחבי הלב ועמוקי הכיס שביניכם:
http://kck.st/14IihVx

D! בארץ הקודש 4 בספטמבר 2013

שנה טובה לכל החברים

מי ייתן וגם בסוף השנה נשתה מגביעים

יוסי מזרחי 5 בספטמבר 2013

לךבריאות, אבל בעברית קוראים לזה כך: גונבים גול מקרי, ואחר כך בונקר.
מתאים ליכולת שלכם, ולהבדיל בינינו לבין עוד סתם קבוצה. הפעם,השכנה של אברטון.

זה משנה 8 בספטמבר 2013

עוד תזכורת ליכולת של שחקן החיזוק שמצטרף בסוף החודש:
http://youtu.be/yehB9ZOvX2s?t=18s

D! בארץ הקודש 9 בספטמבר 2013

יוסי – לבריאות לך.

זה משנה – לא זקוקים לתזכורת זקוקים לתשוקה.

שתגמר כבר הפגרה המטופשת הזו ושדניאל יבריא במהרה.

יוסי מזרחי 9 בספטמבר 2013

לזה אני מצטרף.

D! בארץ הקודש 15 בספטמבר 2013

טוב, הפגרה (תודה לאל) נגמרת ואנחנו חייבים להחזיר את הנקודות הביתה.
צריכים עוד מישהו שיכבוש, לא הגיוני ולא בריא שדניאל יהיה המבקיע היחיד, מעבר לכך חייבים להתחיל לנצל הזדמנויות.
ג'ונסון פצוע, ולמרות שהוא נראה לא רק כמו תמיד עד עכשיו זה זמן נהדר למישהו צעיר או חדש לתפוס את המקום שלו ולעשות לנו שקט בלב.
מסקרן אותי לראות במי ברנדן ייבחר.

אחד חדש 16 בספטמבר 2013

מחצית; ג'ונג'ו שלבי 1 – ג'ונג'ו שלבי 2

אחד חדש 17 בספטמבר 2013

כל התכונות הטובות והרעות של שלבי במשחק אחד

ומה לעזאזל עם החצי השני

Comments closed