מאוד מאוד לא נעים, לא נורא

הפסדנו.באסה.עכשיו לקום.אוטוטו, יש יונייטד בגביע הליגה.

4254037103_dfb4a66832_o

 

 

 

יכול להיות שהשחקנים של ליברפול נתקפו פאניקה בגלל המקום המאוד לא מוכר, יכול להיות שהם התחילו להאמין לסופרלטיבים שהתחילו להישפך על הקבוצה בימים האחרונים, אבל האמת היא, שכל הקבוצה פרט למיניולה (שהציל מתבוסה), וטורה (שעוד היה סביר יחסית), הייתה גרועה. חלק מהשחקנים, ובמיוחד ג'רארד ומוזס, היו מאוד גרועים, וחלק היו…סתם גרועים. בשורה התחתונה,  ההפסד היה מוצדק לחלוטין ואי אפשר לבוא בטענות לתוצאה.

מה כן אפשר ללמוד מהמשחק?

ארבעת המגינים של ליברפול לא היו זמינים.ג'ונסון וסיסוקו פצועים, אנריקה נפצע לפני המשחק ולא היה כשיר, ורוג'רס אמר לפני כמה ימים שקלי עדיין לא מוכן פיזית לליגה, כך שהיה די ברור שהוא על הספסל רק כי לא היו שחקנים אחרים.לואיס עדיין מושעה, קאוטיניו ואלן פצועים, ובהנחה שאילורי ואייבי לא ממש נספרים בתמונת ההרכב לליגה, ליברפול נשארה עם בערך 15 שחקנים,  מתוכם אחד-אגר- סוחב רגל ואפשר היה לראות את זה בתנועה שלו.

על ההגנה שרוג'רס העמיד אפשר להתווכח, אבל דווקא בה יש הגיון, והיא בערך החלק היחיד שרוג'רס עוד איכשהו ניהל בצורה סבירה. מלבד אגר, סאקו הוא היחיד שיכול לשחק כמגן שמאלי, והיה אפשר לראות שהוא מתקשה מאוד בכל מה שקשור להתקפה. בצד ימין, אי אפשר להאשים את רוג'רס שהחליט להעדיף  את טורה המנוסה על וויזדום שעדיין לא ממש מוכן לרמת הפרמייר ליג.

אז נכון, כל מי ששיחק שיחק גרוע, ושחקנים כמו ג'רארד ומוזס וגם סטארידג' נכשלו במסירות פשוטות אפילו למרחק קרוב, ובזה אי אפשר להאשים את רוג'רס. לעומת זאת, ניהול המשחק והחילופים שלו היו שערורייתיים.

היחיד במחצית הראשונה שניסה לשחק לעומק ולא לרוחב היה אספס (לא שהוא ממש הצליח אבל הוא לפחות ניסה), ודווקא אותו רוג'רס החליף ראשון עם סטרלינג. ברור לחלוטין שהרכב שכולל למעלה את סטרלינג ומוזס ביחד לא יכול לשחק מכיוון ששניהם שחקני אגף, ואף אחד מהם לא חותך לאמצע בלי הכדור. אז ליברפול נתקעה בחצי השני עם פערים גדולים לא רק רק בין ההגנה להתקפה, אלא גם בתוך ההתקפה עצמה.

סטרלינג ומוזס יכולים לשחק רק בשני מצבים: או שליברפול מובילה ומשחקת  על תוצאה ומתפרצות בסיום משחקים, או עם שני שחקני התקפה קדימה. בכל תצורה אחרת זה פשוט לא ילך.

החילוף של אנריקה מאוד לא מובן. אם השחקן נפצע, ולא כשיר, מה הטעם להעלות אותו כדי להציל את המולדת? לא מדובר כאן במסי  שיכול לשנות משחק גם על רגל אחת. אם אנריקה לא כשיר, רוג'רס היה צריך להשאיר אותו על הספסל, או ביציע.

החילוף האחרון בעיני היה המרגיז ביותר. כל מי שראה את ההרכב של ליברפול ראה מיד שרוג'רס משחק בשיטה הרגילה, רק עם ארבעה בלמים בהגנה ובלי אף שחקן מקדימה שיכול להניע כדור או אפילו להחזיק אותו. במשחק הקודם מול סוואנסי, עד שקאוטיניו יצא, ליברפול מסרה 55 מסירות מדויקות בשליש האחרון של המגרש, ואחרי שהוא יצא רק ארבע. אלברטו היה צריך לפתוח בהרכב ולשחק כקשר קדמי, מכיוון שהוא היחיד שנשאר שעדיין מסוגל לעשות מהלך מפתיע. להכניס אותו קצת אחרי הדקה ה-70 כשכל שאר השחקנים ביכולת כל כך גרועה, ולקוות שיציל את המולדת, היה בעיקר מעשה של יאוש.

אם לא אלברטו, לפחות הנדרסון היה צריך לשחק קצת יותר קדימה וללחוץ על הקישור של סוטון, אבל גם על הלחץ של הנדו רוג'רס העדיף לוותר, וכך קיבלנו קבוצה שמשחקת בלי לחץ, בלי שחקן מקדימה שיכול להוביל כדור, ובלי תנועה ללא כדור. וככה קשה מאוד לנצח.

לקראת הסוף, אני חייב להתייחס לג'רארד. בתחילת העונה כתבתי שלמרות הכל ליברפול עדיין תלויה בשני השחקנים המובילים שלה, סוארז וג'רארד, וזה עדיין נכון. כמו בתחילת  העונה שעברה, ג'רארד נמצא כרגע בכושר גרוע. למעשה, כמו במשחק נגד סוואנסי הוא היה הגרוע ביותר במגרש, אבל לרוג'רס אין את הלוקסוס לוותר עליו. הרי אם ג'רארד היה יושב על הספסל וליברפול הייתה מפסידה, התקשורת והאוהדים ללא יוצא מן הכלל היו ובצדק דורשים הסבר לצעד הלא ברור הזה. רוג'רס וליברפול חייבים את הקפטן ביכולת הרבה יותר טובה כדי להיאבק על ליגת האליפות. אני מאמין שיקח לו עוד משחק או שניים והוא יחזור לעצמו.

אז צר לי לאכזב את מי שחשב והאמין, ליברפול לא תיקח אליפות העונה. אבל, אחרי חמישה משחקים ליברפול עם עשר נקודות, וזה בכלל לא רע. אז נכון, היכולת לא היתה מי יודע מה במשחקים האלה, בעיקר לא במחצית השנייה; נגד סוטון היכולת הכללית הייתה איומה ונוראה; אבל בסופו של דבר, אף אחד לא זוכר שבעונה שעברה, נגד סיטי בבית, ליברפול הייתה הרבה יותר טובה והמשחק הסתיים ב2-2 מתסכל, ונגד היונייטד בבית לולא השיפוט האיום והנורא ליברפול הייתה מנצחת. מה שכולנו זוכרים, הן שתי הנקודות מתוך ה15 שלמעשה גמרו את העונה עוד לפני שהיא התחילה. הפעם, לואיס חוזר, גם קאוטיניו ואגר יחזרו לכשירות מלאה, סטיבי בודאי לא ישחק גרוע יותר, ולמרות שההפסד לסוטון הוא מרגיז ומתסכל, אפשר עדיין להיות אופטימיים.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

התבוסה בדרבי
מה אומרים מאמנים מנצחים?

35 Comments

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2013

באמת השגנו רק שתי נקודות מתוך ה-15 הראשונות בעונה שעברה? חתיכת הבדל

עמית פרוסנר 23 בספטמבר 2013

הפסד 3-0 לברומיץ', תיקו 2-2 מרגיז מול הסיטי, הפסד תוך כדי משחק איום ונורא 2-0 בבית לארסנל, 1-1 מול סנדרלנד, והפסד 2-1 ליונייטד עם האדום ההזוי והפנדל ההזוי עוד יותר. 2/15, לא ממש משהו לכתוב הביתה

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2013

ואנשים בוכים אחרי תיקו מול סוונסי בחוץ. משום מה אני זוכר תיקו 2 מרגיז מול הסיטי מאוחר הרבה יותר בעונה, עם השטות של ריינה.

אוהד ליברפול 23 בספטמבר 2013

היו לנו פעמיים 2-2 מול סיטי, כל פעם עם טעות מפגרת אחרת. פעם ראשונה עם סקרטל אם אני לא טועה שמוסר ישר לטבז והפעם השנייה עם ריינה.
2 משחקים שבקלות היינו יכולים לקחת מהם עוד 4 נקודות.

טל 23 בספטמבר 2013

אני לא מרשה לדבר רעות על ליברפול!
מותר להגיד מה לשפר.

עמית פרוסנר 23 בספטמבר 2013

מה?

סער 23 בספטמבר 2013

מעולה פרוס, מעולה!

זה משנה 23 בספטמבר 2013

אני חושב שהכותרת מאוד מדויקת. בסופו של דבר זה היה יום שבו שום דבר לא הסתדר. יש לכך סיבות והסברים, אבל בכל קמפיין יש ימים כאלה. צריך לקבל את זה, להפנים שזה קרה, להכיל את הבאסה, ולהסיק מסקנות להמשך.

matipool 23 בספטמבר 2013

סיכום מדויק למעט הערה אחת – מוזס היה שחקן השדה הטוב במחצית הראשונה ( אבל נעלם לגמרי בשנייה ) . בטח לא אחד משני הגרועים .
סטיבי צריך קצת מנוחה . זה ברור . היה עליו עומס עצום בפתיחת העונה יחד עם משחקי הנבחרת .
הסגל שלנו מאד מאד קצר ( במיוחד בקישור ובהתקפה )וכל פציעה / הרחקה היא משמעותית מאד . לא דאגנו לקשרים התקפיים ויצירתיים ( מכטריאן לא רצה . על אריקסן עוד נצטער הרבה בעתיד ) ואנחנו תלויים מדי בכושרו ואי פציעתו של ילד מברזיל . אולי זה הזמן של אלברטו .
החילוף של אספס באמת תמוה ואם זו לא הייתה פציעה , אני מניח שהוא בדיכאון רציני .

red sox 23 בספטמבר 2013

*מוזס היחיד שסיכן את השער במחצית הראשונה. היחיד.
*סטרלינג ומוזס בהחלט יכולים וצריכים לשחק יחד. ושניהם דווקא כן יודעים להיכנס לאמצע עם הכדור.
*זה נראה כמו סיכום של משחק מול ברצלונה. תזכורת: שיחקנו מול פאקינג סו'טון! למה צריך 2 קשרים באמצע+הנדרסון+אספס מול פאקינג סו'טון?! זה הרכב שמתאים לקבוצה קטנה שבאה להתגונן ורק חושבת איך לעזור למגינים (שכנראה לא סומכים עליהם שיסתדרו מול גלי ההתקפות ונחשולי הכישרון של הסיינטס).
*אנא מצך, אל תעלה אפילו בצחוק את האפשרות שאגר יחזור לצד שמאל. היינו שם ואנחנו לא רוצים לחזור לשם. לא בגלל מה שזה עשה לאגף אלא בגלל מה שזה יצר באמצע.
*עדיין לא מאמין שעם הגנה של קרנפים קיבלנו גול בראש.
*מי שחוגג נצחונות של בונקר ויכולת חלשה, סופו שיתעורר עם דלי מים קרים על הראש.

עמית פרוסנר 23 בספטמבר 2013

מוזס היה לא רע כשהכדור ברגליים שלו.על אני אני בודאי מסכים.
הם יודעים להיכנס עם הכדור, אבל לא טובים בתנועה ללא כדור.
עם אגר אתה צודק, ולכן הוא האופציה האחרונה והחמישית פחות או יותר. אנריקה, סיסוקו, ג'ונסון וסאקו ישחקו שם לפניו.
אני חייב להבין את עניין החגיגות. אני חושב שכולנו עברנו את הגיל שבו אנחנו חוגגים נצחון או שניים במחזורים הראשונים.
ועם זאת, אני אישית לחלוטין מעדיף לפתוח עם 10/15 תוך הצגת כדורגל בינוני לחלוטין, מאשר כדורגל נהדר ו 2/15. הכדורגל יגיע בהמשך כשהקבוצה-הדי חדשה יש להודות-תתייצב.

red sox 23 בספטמבר 2013

אני לגמרי איתך.

no propaganda 23 בספטמבר 2013

באיירן שיחקה עם שתיים באמצע כל העונה שעברה, גם נגד גרוטר פירט וגם נגד בארסה. זה הסגנון החזק ביותר, כמעט כל הקבוצות הגדולות משחקות בו: ריאל, דורטמונד, סיטי, ארסנל, צ'לסי,מילאן, שאלקה, נאפולי, פורטו,פסז'…

מי שלא משחקות ככה לרב משחקות עם 3 שחקני אמצע: בארסה, יובה.

כבר כמעט ואין קבוצות שמשחקות עם אחד, כי הרבה מדי פעמים יוצאים פראיירים.

red sox 23 בספטמבר 2013

אין לי בעיה עם המערך כמערך, והוא אכן מקובל ופופולרי. הבעיה שלי היא רק עם העובדה שלפני שני קשרי האמצע עולים הנדרסון ואספס שמקבלים משימות הגנה וגם כך אין להם את המהירות והיכולת להריץ את ההתקפה. אותו מערך בדיוק עם סטרלינג למשל יכול לתת תוצרת אחרת לגמרי.

יעקב נקש 24 בספטמבר 2013

מישהו צריך להסביר לבנאדו את עניין הקשר הבודד…

רון 23 בספטמבר 2013

לא התוצאה עצמה היא דבר המבאס פה, רוג'רס עם כל הכבוד 0ויש הרבה) לא זיהה את הבעיה הכלכך קשה של הקבוצה הזאת, הקישור.
מכל השחקנים שהובאו, לא נחת קשר אחד באנפילד אנחנו נשלם על זה ביוקר במהלך העונה אלא אם יתעוררו שם בינואר.
אליפות?… כרגע גם השתחלות לאחד המקומות שמובילים לליגת האלופות נראה חלום די רחוק.
אמנם צברנו 15 נק, אבל באף אחד מהמשחקים, בואו נודה על האמת לא נראינו טוב ולא שלטנו במרכז השדה. תכונה שכל קבוצה שרוצה להתחיל להתיימר חייבת שתהיה לה
יאללה מייטי רדס תוציאו אותי טמבל ותנצחו מעכשיו עד סוף העונה

red sox 23 בספטמבר 2013

עוד הערה/תהייה: מאיפה לכולכם הביטחון ביכולתו של לואיס אלברטו? היה לכם גיים-פאס לליגה השניה בספרד בשנים האחרונות?
הוא לא שיחק בחייו משחק בוגרים ברמה ראויה. הוא גדל במקום שמלמד אותך להיות מיומנויות כדורגל ברמה גבוהה מאוד אבל ממש לא מלמד אותך להתמודד מול מתנגד פיזי וקשוח. אם כבר היה לו מקום לביטוי זה היה צריך להיות מול סואנסי שנותנת לשחק כדורגל ומותחת את המגרש לכל אורכו ורוחבו. מול הצפיפות שחבורות נגרים כמו הסיינטס מכתיבות אני לא חושב שהוא פתרון רציני.
עופר – אתה מחלק מחמאות לאספס ואז אומר שאלברטו היה צריך לפתוח על העמדה שלו. לדעתי אתה טועה פעמיים ובהיעדרו של קאוטיניו צריך לשנות את המערך טקטית כך שיתבסס על אגפים מהירים ויצירתיים ולא על הקשר שמאחורי סטארידג'.

red sox 23 בספטמבר 2013

ובראיה קדימה:אם סטארידג' מפציץ כחלוץ חוד וה"בור" הגדול הוא מאחוריו, אני שם את סוארס בעמדה הזו. הוא עושה את זה מצוין מאחורי קבאני בנבחרת וכבר עשה את זה גם בליברפול. זה גם ישאיר את אספס כאופצית חילוף איכותית מהספסל במקום אחד מהם או ליד סטארידג' במקרה של פיגור.

זו הדרך היחידה שאני רואה למצוא חלופה לקאוטיניו בלי לעשות shiftting לכל המערך.

רון 23 בספטמבר 2013

לחלוטין מסכים איתך, השאלה עכשיו היא: האם באמת אין אגו בקבוצה כמו שאמר רוג'רס, וסוארז יסכים לשחק מאחורי החלוץ המרכזי או שסטארידג' יוסט לאחד האגפים.

עמית פרוסנר 23 בספטמבר 2013

רוג'רס כבר אמר שלואיס יחזור לשחק באגף, וסטארידג' ישחק למעלה במרכז. בכלל, רוג'רס היה אמור לשנות את כל השיטה העונה מ4-3-3 ל4-2-3-1 שיתבסס על קאוטיניו.בינתיים זה לא ממש יצא לפועל, אולי בהמשך

זה משנה 23 בספטמבר 2013

עמית, על סמך מה אתה מבסס את זה?

עמית פרוסנר 23 בספטמבר 2013

על ראיונות של רוג'רס בעיתונים האמינים באנגליה, כולל אם אני לא טועה לאתר הרשמי של ליברפול. שם הוא הסביר שאחת הסיבות להצלחה של לואיס בעונה שעברה הייתה גם שכל הקבוצה שיחקה בשבילו בצורה מסוימת, והעונה התכנון לשחק בשיטה קצת שונה.עד עכשיו זה לא ממש היה ישים בגלל שלואיס היה מושעה, ועכשיו זה גם לא ישים בגלל שקאוטיניו פצוע, אבל אני מניח שברגע ששניהם יהיו כשירים ביחד, וסטיבי יחזור ללכושר מאחורה, אנחנו נראה את ליברפול משחקת הרבה יותר חיובי.

זה משנה 23 בספטמבר 2013

תודה.
אגב, בבקשה תמצאו שיטה שבה ברור מי כותב את הטקסט. אני כמעט ולא נכנס לכאן מההום פייג' של דה באזר ורק שם מצוין שאתה כתבת.

קובי 23 בספטמבר 2013

מסכים עם הכל כמעט, רק שאני לא חושב שאלברטו יכול להחליף את קאוטיניו כעושה משחק. הוא עד עכשיו היה מאוד חלבי ואני חושש שהוא לא בשל לכך. אבל ברור שמסטיבי והנדרסון כגיבוי היינו צריכים להפיק יותר.

בני תבורי 23 בספטמבר 2013

קובי,
לא ראית את אלברטו כי הוא שיחק במצטבר 31 דקות. אני לעומת זאת עוקב אחריו ב U 21 שם הוא מתופקד בעמדה שלו (כמו קוטיניו) ופשוט מנהל את המשחק ומבקיע. היה מקום לתת לו לפתוח במשחק בית ולא לצפות ממנו להציל את המולדת מדקה 70.

עמית פרוסנר 23 בספטמבר 2013

+לא יודע כמה….

באטיגול 23 בספטמבר 2013

סוארז חוזר כבר למשחק הבא?

עמית פרוסנר 23 בספטמבר 2013

כן

טל 12 23 בספטמבר 2013

ההרכב הפותח לא היה מספיק מאוזן הפעם(מבלי להתיחס לחילופים)וגם שחקנים רבים לא היו טובים,זה נכון.ג'רארד היה חלש,אבל עדיין-תזכורת מהדקה ה30 בערך- ג'רארד שולח כדור ארוך ומדויק לסטאריג' באגף ימין סמוך לרחבה.סטאריג' נכנס לרחבה ומוכשל.לדעתי,זה היה פנדל.לסאריג' אין סעיף בחוזה שהוא כובש שער בכל משחק :-)

מוזס מזכיר לי קצת את קרייג ג'ונסטון שתמיד היה רץ ללא הפסקה,אבל הוא די מוגבל ביכולת המסירה,כך נדמה לי.לפחות הוא ניסה לעשות משהו.אם יש לו שטח,כפי שציינת,הוא יכול לעשות צרות להגנה,אבל אם הוא לא ימסור כדור רוחב טוב שהוא מגיע לקו,אנחנו בצרות.

רובי פ. 23 בספטמבר 2013

המשחק המלא השני שאני רואה השנה, מפחד שיברון הלב הבלתי נמנע.
רק עכשיו עם אופציה למקום הראשון העזתי להתיחלה להתחבר .כרגיל, טעות.

אני זיהיתצי את הבעיה העיקרית בחוסר היכולת להתמודד עם לחץ גבוה (של סוטון!, לא באיירן..)
הגול עצמו הגיע מזה.
אני ספרתי לפחות 8 התבכויות מיותרות בשליש הראשון של המגרש, פשוט נוראי.
אפילו הפלגש (מכבי ת"א)מניעה כדור אצל הבלמים , עד לחצי יותר טוב , בלי להעיף למעלה.
מקוה שאכן קוטיניו הוא התרופה..

תכינו את הלבבות , בויז, זה הולך לכאוב השנה שוב…

אחד חדש 23 בספטמבר 2013

ראיתי את המשחק U 21 ולמרות השלושער של אלברטו הוא לא היה מי יודע מה.
לדעתי השחקן הכי מתאים ולמלא את מקומו של קאוטיניו הוא ג'ורדן איב למרות גילו הצעיר ובעיקר בגלל היכולת במשחקי ההכנה
אני מקווה לראות אותו הרבה על המגרש.

זה משנה 24 בספטמבר 2013

ע"פ משחקי ההכנה, אייב לא משחק כמו קוטיניו. הוא שחקן שמבוסס על כוח פריצה מהיר ומבנה גוף חזק. הוא לא מחפש את ההטעיה הקטנה ואז מסירה, אלא לקחת את הכדור ולרוץ, או לחילופין לקבל את הכדור בשטח פתוח.

פאקו 24 בספטמבר 2013

יש לי הרגשה שלפוסט הבא של אחיך לא תהיה אותה כותרת.

matipool 24 בספטמבר 2013

אאוץ' .

D! בארץ הקודש 24 בספטמבר 2013

יאללה.
לפרק אותם!!!

Comments closed