דו"ח משחק נגד נוריץ' (עמיחי)

זה חייב להיות החודש של לואיס סוארז. הוא חייב לסחוב את הקבוצה על גבו עד שסטרידג' יחזור מפציעה. אסור שיהיו לו משחקים כמו נגד האל סיטי. סוארז חייב להיות חד וממוקד וחסר שכונתיות בכל משחק עכשיו, וזו המטרה העיקרית (אך לא היחידה) של רודג'רס וכל המערכת לפני קדחת חג המולד, אם זה מטוס פרטי של הבעלים, אם זה להקת סקאוזרים שיעשו לו נעים בגב כל בוקר, וא זה השד יודע מה. סוארז חייב להיות חד, כי סוארז חד מכסה רוב הזמן על הבעיות האחרות של הקבוצה (הגנה רופסת וקישור אנמי), ולמרות הצגת היחיד הפנומנלית נגד נוריץ', הבעיות נראו גם נראו, כי תחשבו על כך, מלבד סוארז וסטרידג' אין מי שיתרום לנו שערים, לא מההתקפה ולא מהקישור.

נכון, קוטיניו צריך להיות כזה, אבל הוא עדיין לא חד מספיק בהתקפה. הוא אמנם שיפר את האחריות ההגנתית שלו, וכבר לא מאבד כדורים עם הגב לשער, אבל למעלה הוא חייב להשתפר, לכן בינואר אנחנו חייבים שחקן שיבקיע גולים, מעין קשר אמצע חמישים חמישים (הבדיחה הידועה על ג'יימי רדנאפ, הפצוע האנגלי, לחמישים אחוז ממנו אין מושג בהגנה, ולחמישים אחוז ממנו אין מושג בהתקפה), או איך שלא יקראו לזה. ג'רארד אמנם מצטרף כל הזמן, אבל הוא כבר לא חד כמו בעבר, וזה לא מספיק. בעונה הבאה יהיה לנו את סוסו מבושל, הוא פורח עכשיו באלמריה, אבל אני חושב שנכון לעכשיו, לנוכח מצבה של מנצ'סטר יונייטד, מסתמן סיכוי מסוים בכל זאת לתפוס את המקום הרביעי. אני עדיין חושב שזה תלוי יותר ביונייטד אשר מליברפול, אבל להפסיד בבית לאברטון זה משהו שלא היה קורה לפרגוסון, ובכלל, קורים שם כל מיני דברים שלא היו קורים לפרגוסון, ואני אומר: הגיע הזמן שהקבוצה הזו תהיה אנושית, לא יזיק להם שנה אחת להיות מקום חמישי-שישי-שביעי, קצת פרופורציות בחיים.
גליון ציונים:
מינולה – הגול לא באשמתו, אבל עדיין ממשיך לספוג כמעט כל משחק
ג'ונסון – זה רק אני, או שהוא פשוט משחק כמו בר מינן?
סקרטל – לא ברור למה דווקא הוא הפך לבאנקר
אגר – בהחלט עדיף על טורה, אבל מה עם סאקו?
פלאנגן – איבד פעם אחת את החלוץ שלו בצורה מרושלת, אבל רוב הזמן עשה מה שצריך, ושוב, הוא לא מגן שמאלי
אלן – איבוד כדור אחד נוראי, אבל כמה מהלכים לא רעים
הנדרסון – אני מתחיל להתייאש מהתוצרת ההתקפית שלו, הוא פשוט חסר אונים ומושג בהתקפה
ג'רארד – הסוללה לא נגמרת לרגע
סטרלינג – לרגע חשבתי שהוא הולך ודועך, אבל במחצית השנייה השתפר
קוטיניו – מלבד חוסר מחץ, פשוט לפעמים רוקד על המגרש
סוארז – כבר אין מילים
אלברטו – היה חי ותוסס, בכלל, אני חושב שהוא רכש לא רע
רודג'רס – כשאתה מוביל בצורה בוטחת, למה לא לתת דקות גם לסאקו, או למישהו אחר?

הניצחון על נוריץ'
אוהב להיות בבית - יניב פרנקו

31 Comments

משה 5 בדצמבר 2013

אלברטו משחק לעומק וזה משהו שחסר לנו בקישור. עם שפשוף נכון יכול להיות שהוא יתגלה כהימור מצויין.
מה שסוארז עושה הוא על טבעי. אם לא הייתי אוהד ליברפול הייתי קצת מצטער שזה מתבזבז על נוריץ'.

עמרי 5 בדצמבר 2013

מאזן הפרש השערים של ליברפול עומד על +13.
אותו מספר גולים של סוארז בפריימרליג השנה …
גולים מדהימים

ערן 5 בדצמבר 2013

הרבגוניות המדהימה של סוארז: בימין ובשמאל; בתוך הרחבה, בחוץ; באוויר, בים וביבשה.

זכינו שהתגלגל אלינו בזמנו בלי שפרגי או רומן שמו עליו את ידיו.

TD 5 בדצמבר 2013

בכל זאת, טעם קצת חמצמץ… ליברפול בכלל לא משחקת טוב. ההגנה לא משרה ביטחון, הקישור יודע רק להחזיק בכדור וההתקפה היא איש אחד עד ינואר. מה הסיכוי שנוציא משהו מול טוטנהאם, סיטי וצ'לסי בחוץ?
===
אפשר להרגיש את השעון מתקתק לאחור את הזמן שסוארז לובש את חולצת ליברפול.

D! בארץ הקודש 5 בדצמבר 2013

קודם כל, זה מה שכתבתי בסוף הפוסט הקודם כתגובה לאסף:

"אפשר לומר וואו ווואו וואו ולהוסיף עוד וואו.

אני מבין אנשים שלא רוצים לראות משחקים שלנו אבל אני כבר לא לגמרי מבין אנשים שמתווכחים על מי יותר גדול בין מסי לרונלדו."

לראות אותו בדקה 90 מתווכח עם השופט על קרן שחשב שהגיע לו כשיש לו כבר ארבעה שערים ביד זה פשוט מדהים בעיני.

* חוץ מזה, אני לא זוכר כבר באיזו עונה זה היה, עמיחי, אבל דיברת על מאניה דיפרסיה ושום דבר לא השתנה אצלנו. רק הפריימירליג השתנתה סביבנו. חייבים להוציא משהו מהשנה הזו, לא תהיה עוד אחת ואני מקווה מאד שהסקאוטינג עובדים חזק כבר ממזמן על מישהו להוציא עליו כסף ולא עוד איזה6 מיליון על שחקן שעשוי לפרוץ בעוד שנתיים.

* לא יודע איך אפשר לכתוב על ג'רארד סוללה שלא נגמרת כשהנדו מופיע שורה מעליו. מסכים, מה שהוא עושה מאיזור ה-20 מטר מהשער זה אסון, חוויה מחרידה של ממש ויחד עם זאת הוא מנוע גדול באמצע, מכסה שטחים בשני צידי המגרש (שמאל ימין/למעלה למטה) ונותן אפשרות לאחרים לפשל או לתקוף.

* במחצית השניה היה שיפור גדול אצל רוב הקבוצה ופתאום סטרלינג נראה כמו מי שחשחבתי שהוא יכול להיות בשנה שעברה. הוא עדיין חייב מאסה ודחוף וחייב לכפות עצמו קצת יותר על המשחק.

*BR – איך אפשר שוב לא לנצל משחק כזה לתת עוד דקות לשחקנים צעירים שצריכים לזוז על מגרש אמיתי. לא ברור לי. מילא שרחים נשאר עד הסוף, גם הוא צריך את זה. עם החלטת להוריד את הנדו שמשחק קבוע אז תעשה את זה בחצי – אלברטו נראה היה טוב. ג'ונסון היה יכול וצריך לרדת, סטיבי, סקרטל.
בשנה שעברה היתה סדרת דוקו על פתיחת העונה – מאד מעניין אותי לדעת יותר טוב מה עובר לו בראש כרגע. מה יש לו בפנקס הקטן והמטופש.

בני תבורי 5 בדצמבר 2013

אני בעד ליהנות מהניצחון ומההצגה של סוארז, אבל מרגיש חמוץ. הניצחון הזה שם אותנו רק במקום רביעי, שאני כמובן חותם עליו גם במחזור הסיום כמובן, אבל מקבע אותנו במרדף אחרי סיטי וצ'לסי, כשבעורפנו נושבות כמה קבוצות לא פחות טובות ושאפתניות מאיתנו. ההפסד להאל יכול להסתבר כנקודה קריטית להמשך השגות המטרות שהמועדון הציב לעצמו ובראשן חזרה לליגת האלופות.
מה שמוסיף לתחושה החמצמצה היא דרך ניהול המשחק של רוג'רס, שלמעט הוצאתו המבורכת של לוקאס מההרכב, ממשיך להיות אפאטי למתרחש על המגרש. עם כל הכבוד לשער היפה של סטרלינג בגארבג' טיים, במצב של 0:3 בדקה 30, כשאפשר להניח שהנקודות יישארו בבית, אין כל סיבה להשאיר את הפרחח השכונתי על המגרש ולא לתת לפחות 45 דקות לאספאס, כי ברור לחלוטין שלא נפגוש יותר הגנות משעשעות כמו זו של נוריץ' ואז סוארז לבד לא יספיק. אם עד הפציעה של סטארידג' היה חסר לנו רק קישור, כיום חסרה לנו גם התקפה.

רוקט 88.2 5 בדצמבר 2013

בני, בקטנה (ואל תכעס), ליברפול זה המועדון האחרון שיכול להתייחס ל – 3:0 כאל גארבג' טיים….

משה 5 בדצמבר 2013

לכעוס ? אני חושב שאני אדבר בשם כל אוהדי ליברפול ואגיד שכולנו מחייכים כמו טמבלים בכל פעם שמישהו מזכיר לידינו את האירוע הזה :)

בני תבורי 6 בדצמבר 2013

רוקט 88.2,
באף שלב של המשחק נוריץ' לא נראו כמו מילאן…

זה משנה 5 בדצמבר 2013

חראשונה אחרי הרבה שנים פספסתי צפייה במשחק, ואפילו בשניים ברצף. בשעה שלא חיפשתי אפילו את התקציר של המחשק הקודם, התקציר הנוכחי פשוט מעורר השתאות ושמחה. שחקן על: http://dai.ly/x180bdc

זה משנה 5 בדצמבר 2013

לראשונה*

משה 5 בדצמבר 2013

בשבוע שעבר במסגרת האבל על אריק איינשטיין ראיתי שוב את הסרט "עיניים גדולות". סוארז מזכיר לי את בני פורמן(אורי זוהר). אחרי כל ההשתוללויות שלו אני אומר לעצמי שזהו, נגמר וצריך לזרוק אותו. העניין איתו, כמו בסרט, שהוא כל פעם גורם לי לסלוח ולהתאהב מחדש. עכשיו צריך לתת למיקי גבריאלוב לשיר "הו לואיס סוארז, שתית את הצוף מתוך הפרח…"

יונתן 5 בדצמבר 2013

במילה אחת על המשחק: סוארז.
בשתי מילים: לואיס סוארז.
בשלוש מילים: סוארז נגד נוריץ' (זה כבר נהיה ריטואל קבוע, למי ששכח את השלושערים הקודמים שלו נגדם, ואפילו גול מחצי מגרש).

בסופו של דבר יכולתו תקבע את הסיכויים לסיים במקום המוביל לליגת האלופות.
לצערי מצב זה בעייתי מאוד, בעיקר לקראת החודש הרצחני שעומד בפני הקבוצה (לא כל שבוע נוריץ'). משחקים כמו נגד האל קורים כי סוארז לא יכול לבד. כבר ראינו בשנתיים האחרונות מה קורה שסוארז נשאר לבד. מדי פעם הוא נותן משחקים ענקיים, אבל בסופו של דבר לקבוצות היריבות הרבה יותר קל לסגור אותו. לקראת סיטי, צ'לסי וטוטנהאם אני מצפה לבונקר של רוג'רס וניסיון לקחת מה שיתנו לנו ברגע נתון. אני לא רואה את הקבוצה במצב הנוכחי מצליחה לפתח דומיננטיות מול אחת היריבות הללו, בוודאי שלא במשחקי חוץ (ההבדלים של קבוצות הפרמייר ליג בין משחקי הבית לחוץ הם מטורפים, יתכן שזאת הליגה בה יתרון הביתיות משחק את התפקיד המשמעותי ביותר, לא רק אצל הגדולות גם אצל הקבוצות הקטנות יותר).
נקודת האור: היכולת לכבוש שערים ממצבים נייחים (הן סוארז, הן ג'רארד). הרבה שערים בכדורים חופשיים וקרנות בשבועות האחרונים. אם נדע לנצל את המצבים הללו גם במשחקים הקשים יותר יתכן ונצא משם עם נקודות שיחזיקו אותנו בתמונה עד שסטארידג' יחזור.

כרגע המטרה העליונה של הקבוצה היא לשלב את כל מי שלא בעניינים (אספס, אלברטו, סטרלינג) ולנסות לסיים את החודש הקרוב במקום השלישי/רביעי. זוהי תקופה קשה לכולם, כל הקבוצות יאבדו נקודות סביבנו, צריך להיות מסוגלים לנצל זאת, ולקחת מה שיש גם במחיר של כדורגל פחות טוב (וראינו שרוג'רס לא מפחד לשחק הגנתי).

לעולם לא נצעד לבד, גם אם סוארז צועד לבדו לעבר עתיד טוב יותר (אם לא תהיה ליגת אלופות, ויתכן מאוד שגם אם תהיה, יתכן שאנחנו צופים בעונה האחרונה שלו באדום של ליברפול).

cookie-monster 5 בדצמבר 2013

BTW interesting(?) stat:
@OptaJoe
5 – Liverpool have scored 5+ goals in a single PL game five times under Rodgers, only one fewer than Benitez managed in six seasons. Frenzy.

אסף THE KOP 5 בדצמבר 2013

ע"פ ההיסטוריה, דווקא מול הקבוצות "הגדולות" ליברפול לא מפשלת.
אין סיבה שזה יהיה שונה החודש.

בני תבורי 6 בדצמבר 2013

נכון, בעונה הטובה עם בניטס, שלישית כמדומני, הפסדנו את האליפות לקבוצה שחטפה מאיתנו פעמיים באותה עונה, כולל 1:4 אצלה בתיאטרון…

ערן 6 בדצמבר 2013

זה לא הזמן שמישהו יתחיל להתייחס לאברטון?
כן כן אתר של אוהדי ליברפול, אבל בחייכם, אין התייחסות לפלאים של מרטינז? קצת אובייקטיבית!! ערוץ הספורט זה רק פלטפורמה לא מודל לחיקוי

בני תבורי 6 בדצמבר 2013

ערן,
בלוגר צמוד זה מה שעושה את ההבדל בין מועדון גדול למועדון שפתאום התחיל לשחק לא רע…

ערן 6 בדצמבר 2013

מקובל..
רק בשביל הערך מוסף של הבלון שיתפוצץ לכם בפנים (טופ פור עם לוקאס? פחחחח) ועוד שנה עם מקום 6..
מה עם ראייה מרחבית יותר על הליגה האנגלית?

אסף the kop 6 בדצמבר 2013

ערן.
להעביר ביקורת זאת חוכמה קטנה מאוד.
למה שאתה לא תכתוב טור על אברטון ?

ערן 6 בדצמבר 2013

תן לי במה אני מנתח את הטופ 8

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2013

אין שום בעיה.
יש פה אחד, דורפן שמנהל את העניינים.

אתה יכול לשלוח לו מייל ולבקש שיפרסם טור שלך.
אם הוא יהיה טוב, אני לא רואה סיבה שהוא לא יעשה את זה.

matipool 6 בדצמבר 2013

ערן – כבר שבועיים שאני חושב ( וגם כתבתי את זה ) שאברטון היא האיום הכי רציני על המקום הרביעי ( בהנחה שארסנל , צ'לסי וסיטי יסיימו בשלוש המקומות הראשונים ) . היא נראית קבוצה בריאה מאד , בנויה טוב ועם כדורגל טוב ושמח .
הפציעה של סטארידג' היא קריטית . יש לנו קישור חלש והגנה בינונית והציוות של סוארז עם סטארידג' חיפה על זה . איכשהו בתחילת העונה בלי סוארז ועם הברקות של סטארידג' , מינולה והרבה מזל אספנו נקודות .
אנחנו בפני רצף משחקים רצחני . יהיה קשה .

D! בארץ הקודש 7 בדצמבר 2013

תוסיף את סטיבן לפצועים
אבל המחזור הזה שוב הראה שצ'לסי וסיטי לא חזקות מדי וחסרות את האופי.
זה נראה כמו העונה של ארסנל
ואנחנו חייבים להכנס לארבע העונה.

D! בארץ הקודש 7 בדצמבר 2013

המשחק הבא בהחלט יכול לכוון לנו את כל העונה

רובי פאולר 7 בדצמבר 2013

הפציעה של סטיבי (בהנחה שהיא אמיתית והוא לא זייף אותה כדי לנשום קצת) היא אשמתו הבלעדית של רודג'רס. ארחיב על כך כשיהיה פוסט למשחק היום. לדעתי אליפות מוכרעת מול הקטנות + מחזורי הכריסמס והפסחא. אני מקווה שבסוף החודש נהיה באותה עמדה כמו הערב.

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2013

ואני דווקא מקווה שנהיה מקום אחד יותר גבוה מהעמדה הנוכחית.

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2013

D!

אני לא בטוח שזאת העונה של ארסנל.
יש להם את אברטון על הראש מחר והם עוד לא שיחקו נגד צ'לסי והסיטי.

D! בארץ הקודש 7 בדצמבר 2013

כל האחרות לא נראות יציבות וארסנל לא מפסידות נקודות לקטנות בינתיים.
יש להם את ונגר עם הנסיון ועד שלא יגיע המשבר הראשון הם נראים לי החזקים ביותר.
חוץ מזה מאחר ואני לא חושב שכרגע יש לנו את זה וטוטנהאם לא בתמונה אני מבכר אותם על האחרות.

הלוואי ואתבדה

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2013

בינתיים

D! בארץ הקודש 7 בדצמבר 2013

רק בינתיים

Comments closed