כמה הערות למשחק נגד סוונזי

1. זה לא סקרטל ולא אגר ולא טורה (טוב, זה הרבה טורה), אלא כל המערך, כל הקונספט ההגנתי. אני חושב שאתמול היה המשחק ההגנתי הגרוע ביותר שלנו העונה, זה לא התבטא רק בגולים או בהחלטות טיפשיות – סקרטל עושה עבירה ברחבה כשאין בכלל איום כי אגר מגיע לכדור הגובה – אלא בכל מיני רגעים קטנים בהם סקרטל צריך להחזיר את הכדור לשוער, והשוער לא יוצא מהשער. אני חושב שזה גם השוער, גם מינולה. לא שאשב עם סרט הוידאו שעות, אבל את הגול השני היה אפשר למנוע באמצעות מיקום נכון, ולפחות איזה נסיון לשנות כיוון, לא לגלגל עיניים ולבקש ישועה מאלוהים, אבל זה היה בעיקר מיקום. למינולה יש הצלות נהדרות, אבל הוא מקבל המון גולים, ולדעתי הוא לא אסרטיבי מספיק, ולא מנהל את ההגנה, וזה לא מקרי שאפשר לראות באי אילו אתרים מפוקפקים ידיעות על כך שליברפול מדברת עם ויקטור ואלדז לעונה הבאה.

2. צריך לעשות מאמץ קבוצתי ופסיכולוגי מיידי להחזיר את סוארז לעניינים. כמו ההגנה, אתמול היה משחק גרוע שלו, כמובן בסטנדרטים של סוארז, הוא אמנם בישל שער נפלא ופה ושם נתן רגעי כדורגל מבריקים, אבל כל קבלת ההחלטות שלו בהתקפה היתה בעייתית, ויתרה מכך – הוא לא היה כמעט קרוב להבקיע, וזה צריך להדליק נורה אדומה. כמובן, אני לא מתרגש מדי, לבחור יש אופי של לוחם רחוב, הוא יחזור להבקיע בקרוב, זה לא יהפוך להיות כדור שלג, אבל עדיין, אם למשל מובילים בבטחה ויש פנדל, סטיבי יצטרך לתת לו. וחוץ מזה, אפשר רק ליהנות מהעובדה שאין שום תלות בסוארז, ושיש לנו עוד שחקן התקפה ברמה עולמית שמחפה על התקופה של סוארז – דניאל סטרידג', אז נכון שמדי פעם הוא מחמיץ ברשלנות (ע"ע משחק הגביע בארסנל), ולפעמים לא מגיע לו מספיק חמצן למוח, אבל שימו לב למספרים שלו העונה, ובעיקר ליכולת על המגרש, ולאו דווקא על ההבקעות, יש לו שליטה אדירה בכדור, והוא תורם הרבה גם לשטף ולהנעה.

3. גליון ציונים: מינולה – נקודת תורפה? פלאנגן – כמה רגעי חושך לעומת כמה רגעים מצוינים, אגר – לא משחק לרזומה, סקרטל – לא למדת כלום עם הדחיפות ברחבה? ג'ונסון – שוב, בשמאל, עם החסרונות הברורים. ג'רארד – במחמית הראשונה איבד את המרחב שלו וולא היה קשר הגנתי שיעצור אותם, הנדרסון – הוכיח איזה שחקן הוא עוד יכול להיות, לדעתי, אם ימשיך לשפר את משחק ההתקפה, יהפוך לאחד הטובים באירופה בתפקידו, קוטיניו – לא משחק גדול, סטרלינג – מסירה גאונית בגול הראשון, אח"כ נעלם; סטרידג' – אז מי יהיה מלך השערים? סוארז – תחזור תחזור. ג'ו אלן – נכנס והיה פשוט מצוין. טורה – נכנס והיה חסר ביטחון. מוזס – נכנס ולא השפיע על המשחק.

פרידה מסוצ'י (ומדה באזר)
טאטאעויות

42 Comments

רון 24 בפברואר 2014

כמה פעמים נצטרך להגיד על מוזס: ״נכנס, ולא השפיע על המשחק…״
עדיף כבר איבי או כל שחקן נוער אחר, לפחות ככה הם ישתפשפו קצת

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2014

אייב יצא בהשאלה לברמינגהאם סיטי. שנה הבאה, יחד עם סוסו שיחזור, הם יתחילו לקבל יותר קרדיט, אני מאמין.
אבל זה נכון. טשיירה היה זה שהיה צריך להכנס

זורק מילה 24 בפברואר 2014

תשכחו מזה שואלדס יהיה בליברפול שנה הבאה. בארסה הציעה לו 10 מיליון לעונה כפול חמש שנים והוא סירב. הידיעות בבית טוענות שהוא סגור על חוזה במונאקו – 10 מיליון נטו לשנה (אין שם מיסים) ו 20 מיליון מענק חתימה. זה 70 מיליון נטו לחמש עונות, ליברפול לא משלמת שכר כזה לסוארז אז לואלדס?

היחידה באנגליה שיכולה לפתות אותו זו הסיטי שגם לה יש אין סוף אמצעים כלכליים, ולואלדס שבן 32 זה החוזה האחרון והכי יקר שלו אי פעם, אין סיבה ואין סיכוי שיוותר על ערימות מזומנים בשביל ליברפול.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2014

אין שום סיבה בעולם שליברפול תביא את ואלדז. קודם כל, אם היא לא רוצה את מיניולה, יש לה את שוער ספרדי מצוין שחוזר מהשאלה בדמותו של ריינה.
ובכל מקרה, אני חושב שמאמינים בליברפול במיניולה. לדעתי כל השאר זה שטויות.

TD 24 בפברואר 2014

(התרשמות מהמחצית הראשונה בלבד)
1. חוליית ההגנה חייבת מבוגר אחראי ונראה שמיניולה הוא אכן לא האיש (ובטח לא סקרטל וגם אגר כנראה כבר לא יהיה). חייבים מישהו עם אופי בחוליית ההגנה או בקישור האחורי.
2. הבלאגן במשחק הזה הוא על רודג'רס. הקבוצה שיחקה מאוד גבוה אבל הבלמים נותרו מאחור (כנראה לפי התוכנית) וג'רארד פשוט איטי מדי כדי לסגור את השטחים שנוצרו באמצע והוא כנראה לא היה באמת minded לזה. ואני לא כל כך מבין מדוע תוכנית המשחק לא היתה זהה למשחקים אחרים מול קבוצות שמשחקות פתוח (למשל ארסנל או אברטון) – בליץ התקפי, לחץ אדיר ויתרון מוקדם ואז להעביר את כובד המשקל למרכז המגרש ולהשתמש בכשרון ההתקפי (מתפרצות) כדי לסגור את המשחק.
3. לא ראיתי את אלן משחק אבל שמחתי לקרוא שעשה עבודה טובה. רודג'רס חייב לפחות חילוף אחד אמין על הספסל.

בני תבורי 24 בפברואר 2014

מדויק!

ערן 24 בפברואר 2014

מיניולה לא נקודת תורפה. אתמול לא אחראי לאף שער. הביא לנו הרבה יותר נקודות השנה מאשר ריינה לפניו. והביא יותר נקודות מאשר איבד. יצטרך להיגמל מטעויות פה ושם, אבל בהחלט צריך לבנות אותו כשוער העתיד.

cookie-monster 24 בפברואר 2014

העתיד הוא עכשיו. ועכשיו זו לא עונת בניה. אנחנו הרבה מעבר לזה.

ערן 24 בפברואר 2014

התכוונתי לבנות עליו, לא לבנות אתו.
מיניולה רחוק מלהיות הבעיה שלנו, כבר היום.

זה משנה 24 בפברואר 2014

אני גם לא חושב שמיניולה הוא הבעיה. אם כבר הוא הסימפטום של משחק ההגנה שלנו שמשהו לא מצליח להתחבר בו.

והערת אגב, אני מת לדעת מה רודג'רס לחש לשלבי בחיבוק הארוך שנתן לו בסיום המשחק.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2014

מה שלום הארי פוטר?

כחול 24 בפברואר 2014

חחחחחחחח

בני תבורי 24 בפברואר 2014

תשמור אלוהים משוער שבע ומבוגר. ליברפול בתהליך בנייה וחייבת שוער צעיר שגדל אתה, מיניולה הוא בחירה פנטסטית! נכון, הוא טועה, הוא לא אסרטיבי אבל זה לא חלק מהמחיר של ללמוד כל משחק שמות אחרים בהגנה לפניו? ההגנה של ליברפול אינה יציבה לא רק בגלל מחסור באיכות אלא בעיקר בשל מחסור בתיאום בין המגנים וביכולת לתפקד יחד.

עמיחי שלו 24 בפברואר 2014

הוא אמר לו: כל הכבוד על הגול, ולרגע לא חשבתי שואלדס יגיע, אבל ידיעות כאלה בדרך כלל מגיעות על רקע משהו, בקורלציה ליכולת של השוער הנוכחי

D! בארץ הקודש 24 בפברואר 2014

1. ואלדס לא שווה שנמשכן את העתיד שלנו בשבילו. שוער בינוני מינוס (למרות השיפור הקל שהראה בשלוש השנים האחרונות) ולא אכנס כאן לויכוח הגדול. אם כבר שוער מזדקן אז קסיאס עולה עליו בכל אספקט.
כשההגנה תרוץ ביחד כמה משחקים הוא יראה יותר טוב. מוזר לי שאתה מזכיר אותנו כמקושרים לשחקן זקן בעמדה שאנחנו לא צריכים.
מגן שמאלי איכותי ועוד בלם טוב. וכמובן קשר אחורי אמיתי. זה מה שההגנה שלנו צריכה.

2. דניאל נהדר (כמה חד מול השער הוא יכול להיות). אבל גם הוא יודע שחלק מהגדולה שלו מגיעה מהעבודה המדהימה שלואיס עושה. לואיס צריך גול דחוף ונראה לי שהפעם גם דניאל מתחיל להבין את זה.

3. אם הנדו יבקיע בשבעה – שמונה משחקים שונים בעונה הוא יהיה ענק בעבורינו. אני מאמין שאם סטיבי ייתן לו עוד שנה או שנה וחצי כאלו לידו בתור מנטור הוא יהיה מחליף ראוי מאד.

BR – ניחא שטורה נכנס כי אגר צריך קצת מנוחה (אפשר גם היה להכניס את קלי ולהעביר את פלנגן לאמצע – גם ככה הוא לא ממש תרם מימין אתמול). אבל מה יש למוזס לחפש על המגרש? מה הסיכוי שהוא יתרום יותר מסטארידג'. אפילו סתם לתת לדניאל הוראה לשחק באגף ויותר נמוך הייתה עובדת יותר טוב. בכל מיני משחקים "גדולים" הוא זורק למגרש ילדים בפעם הראשונה בחייהם ואז כשיש משחק כזה הוא מעלה סוס מת?

בני תבורי 24 בפברואר 2014

גם ריינה טוב ממנו.

D! בארץ הקודש 24 בפברואר 2014

בגדול אני מסכים איתך בני,
אלא שמאז תקרית הבלון אני לא לגמרי בטוח

יונתן 24 בפברואר 2014

לדעתי הבעיה הגדולה בהגנה אתמול כן נבעה מסקרטל וג'ונסון.
סקרטל, בכל משחק (גם בטובים שלו), נותן לפחות שתי מתנות לקבוצה היריבה (לפעמים זה בצורת חורים בהגנה ולפעמים בצורת הכשלות חסרות מחשבה). לא תמיד הקבוצות שמולנו יודעות לנצל את זה, ולא תמיד השופט שורק לפנדלים שהוא עושה, אבל זאת עובדה קיימת: כל משחק סקרטל יכול למצוא את עצמו באותה סיטואציה בה היה אתמול. אם קצת יותר שריקות של השופטים נגד התפיסות שלו כבר מזמן רוג'רס היה מוציא אותו מההרכב.
הנוכחות של ג'ונסון אתמול הייתה פשוט שערורייתית. כבר כמה שנים שאני מייחל לעזיבתו, והמשחק אתמול הוכיח שוב שאין לו את זה. הרמה ההגנתית שלו פשוט מזעזעת, משחק עם המון חוסר אחריות, והעובדה שנפצע כל הזמן ממש לא עוזרת לו לצבור ביטחון ולהיכנס לכושר.
אז כן, סקרטל שחקן נשמה, שנותן את גופו למועדון, וגם קראגר האגדי היה רחוק מלהיות בלם מושלם, אבל אני מייחל לחזרתו של סאקו מהפציעה, ויותר מכך, נראה שלא יהיה מנוס ונאלץ להביא בלם בקיץ (בנוסף לקשר אחורי, וחיזוק כללי הדרוש לקבוצה שמתמודדת ב-2 מסגרות כמו הצ'מפיונס והפרמייר-ליג).
לגבי ג'ונסון: רק שילך כבר.
חוץ מזה, פשוט מדהים שגם במשחקים רעים שלנו הקבוצה מוצאת את הדרך לנצח, ויותר מזה, לכבוש 3 ו-4 שערים בקלות יחסית. אני צעיר יחסית (הייתי בן 4 באליפות האחרונה), כך שלא זכורה לי כזאת יכולת התקפית מהקבוצה מעולם. העונה הזאת מרגשת, ולמרות כל נקודות התורפה של הקבוצה, זאת הקבוצה המרתקת ביותר של ליברפול בה יצא לי לצפות (ואין ספק שאנחנו הקבוצה המעניינת באנגליה השנה).

matipool 24 בפברואר 2014

קראגר היה בלם מושלם לפחות במשך 3 עונות .
המינוס היחידי שלו היה שהוא לא כבש שערים במצבים חופשיים ( טוב , הוא כבש מדי פעם אבל לא לצד הנכון .. ) .
חוץ מזה – כל מילה .

זעמן מטבעות 25 בפברואר 2014

קראגר אף פעם לא היה בלם מושלם. הוא היה בלם בינוני בהתחלה, ואז בלם שהכיר במגבלות שלו (איטיות, משחק ראש לא מדהים) וחיפה עליהן באמצעות אינטליגנציית משחק ומיקום טוב, שהפכו אותו לבלם מצוין ושחקן שכל אוהד ליברפול, כולל אותי, יזכור בהערצה.
סמי היפייה היה לתקופה לא קצרה בלם מושלם, ותמיד אנדרייטד מטורף.

matipool 24 בפברואר 2014

ההגנה שלנו שערורייתית ואתמול זה היה פשוט נורא ואיום . פאניקה , אובדן עשתונות , חוסר ביטחון משווע .
ברור שמיניולה לא בכושר של תחילת העונה כבר זמן מה אבל אי אפשר להפיל עליו את האשמה עם הגנה כזו שייקית . מה שכן – נראה לי שאתה צודק בנושא חוסר האסרטיביות שלו .
לגבי הציונים – צריך להוסיף שסטיבי השתפר מאד במחצית השנייה ושיחק מצוין ולגבי קוטיניו – "לא משחק גדול" זה אנדרסטייטמנט . הוא היה חלש ביותר והיה צריך להיות מוחלף במקום סטרלינג .

D! בארץ הקודש 24 בפברואר 2014

בחצי

אחד חדש 24 בפברואר 2014

אגר יכול לחזור לכושר – רק חזר מפציעה
סקרטל לא יכול להיות הרבה יותר טוב. זה מה יש
טורה – חבל על הזמן. זה המקסימום שאפשר להוציא ממנו
מתי סאקו חוזר?
עם כל זה איך אפשר לבוא בטענות למינולה? וזה עו לפני שהוזכר ג'ונסון. ..
לא לשכוח שהוא הציל גול ב 3:3
בכלל איך שוער יכול להצליח עם הגנה מחורבנת
סווארז – יחזור, עם או בלי עזרה .
סוארז זה אופי נחישות והמון יכולת . רק שלא יעלה לו הדם לראש
קוטיניו צריך יותר מנוחה, אחרת אין הסבר לעליות וירידות בכושרו.
סטרלינג – התבגר מאוד. עזר הרבה לחפות על החורים ומשחק ההגנה הרפוי של ג'ונסון
מוזס לא משפיע. נראה דיי אפתי. לא רוצה לא צריך. אספאס.
ג'ו אלן – חשוב מאוד לרוטציה
דרך אגב, אני כמו עוד כמה חששתי מחזרה של ארסנל גם ב3ו4:0
בדיוק בגלל מה שראינו אתמול
רק טוב

אבישי (הרמתגני) 24 בפברואר 2014

יש לי שתי בשורות/תובנות מאתמול:
1. מאז חג המולד, סוף סוף אנחנו יותר קרובים למקום הראשון מאשר למקום החמישי (ותודה לנוריץ').
2. גם אחרי ה2-2 וגם אחרי הפנדל, לא דאגתי לרגע שלא ננצח את המשחק. הרגשה מוזרה וטובה בו"ז. אם כל העונה הייתי מתרגש מכאלה נצחונות ומזכיר לעצמי "פעם היינו מפסידים כאלה משחקים", אז המחשבה הזו נמחקה לי מהראש. ליברפול מציגה השנה עקביות ומוכיחה שמשהו השתנה במועדון.

באבא ימים 24 בפברואר 2014

אפרופו סוארס:

הוא מדורג כרגע במקום הראשון בליגה גם בשערים וגם בבישולים. מתי זה קרה בהיסטוריה של הפרמיירליג? מתי זה קרה בכדורגל האנגלי בכלל?

cookie-monster 24 בפברואר 2014

הנרי אולי הוביל את שתי הטבלאות במקביל ב2002/03 באיזהשהוא שלב (הוא סיים את העונה עם 24 גולים (שני – 1 היה ואן ניסטלרוי עם 25) ו23 אסיסטים (1) .

אבל לא מצאתי אתר שיתן לנו תשובה יותר מדויקת.

משה 24 בפברואר 2014

לגבי מינולה, אני לא בטוח שהרכישה הצדיקה את עצמה, דהיינו, לא בטוח שעם ריינה היינו במקום אחר בשלב הזה של העונה. מינולה פתח נהדר אבל מאז הוא לא מביא נקודות ובמשחקים מסויימים אפילו לקח אותן. אני לא מאמין ששוער סופג מעל שער במשחק ואין לו חלק באשמה. שוער טוב הוא שוער יציב. אם נבחן את הגדולים ביותר צ'ך, בופון או קסיאס לא בטוח שהם יככבו בקליפ ההיילייטס של ההצלות אבל אצלם אתה יודע מה תקבל מהם.
אחרי שאמרתי את זה, אני מאוד מרוצה שהביאו אותו. הוא שוער צעיר עם עתיד וצריך לבחון אותו לקראת אמצע שנה הבאה, לא היום. גם דה חאה נראה בעונה הראשונה כנפילה של יונייטד אך כיום הוא מקרני האור של העונה שלהם. אני בטוח שעם הגנה יציבה וביטחון הוא יתפתח נכון. אני רק רוצה לראות אותו צועק יותר על הבלמים שלו, הם מרוויחים את זה ביושר כל משחק.

זה משנה 24 בפברואר 2014

ריינה היה מוכרח לעזוב. הוא השרה חוסר בטחון על ההגנה ובמידה מסוימת נראה שבע. מה גם שבנאפולי הוא לא נותן עונה מי יודע מה. הוויתור על ריינה היה מהלך מנהיגותי של רודג'רס ולא פחות מזה מהלך חסכוני עצום. אם מיניולה נותן את אותה התפוקה כמו ריינה רק בחצי משכורת, אז עדיף שמישהו אחר ישלום לריינה את ה-100K לחודש שהוא לוקח.

משה 24 בפברואר 2014

אני מסכים לחלוטין שריינה היה צריך לעזוב. אולי לא כתבתי את זה בצורה ברורה מספיק : היינו צריכים שוער אחר, מינולה כרגע לא נותן תפוקה טובה יותר מזו שריינה הביא אבל הוא צריך להיבחן רק בעונה הבאה.

זה משנה 24 בפברואר 2014

סבבה, מסכים איתך.לדעתי הוא לא יכול לצעוק על הבלמים כי מבחינת הסניוריטי במועדון הוא נמצא נמוך לעומת אגר, סקרטל או טורה וג'ונסון. הוא יוכל לצעוק שהוא ירגיש גיבוי מהמאמן לעשות זאת.

D! בארץ הקודש 24 בפברואר 2014

אני דווקא חושב שהוא שוער מוצלח בינתיים ובודדאי לא הבעיה של ההגנה שלנו ולא של משחק ההגנה שלנו.
מה שכן – את המעמד שלו שוער צריך לקחת ולא לחכות שהזמן ייעשה את שלו. הוא צריך לעשות את זה אובארוב סטייל (הייתי מעדיף שלא ישבור לשחקן שלנו את הפנים אבל זה הכיוון)

משה 25 בפברואר 2014

אם הוא כבר מחליט לשבור למישהו את הפנים שלפחות יעשה משאל בין האוהדים קודם.

אריאל גרייזס 25 בפברואר 2014

שיעשה את זה לאגר. גם כי ממילא אגר פצוע רוב הזמן וגם כי אם הוא ינסה לשבור לסקרטל הוא כנראה ישבור לעצמו את היד תוך כדי..

TD 25 בפברואר 2014

ואני דווקא חשבתי שאולי סוף סוף מצאנו סיבה טובה לחזרתו של ג'ונסון להרכב…

D! בארץ הקודש 25 בפברואר 2014

TD +1

משה 25 בפברואר 2014

הייתי בוחר בטורה. בהתחשב בגילו כבר בטח בורח לו סידן כך שזו לא משימה קשה במיוחד.

עמית פרוסנר 25 בפברואר 2014

משה- הרכישה של מיניולה הצדיקה את עצמה והרבה מעבר לכך כבר במחזור הראשון בדקה ה88 בפנדל מול סטוק.
אין שום אפשרות אפילו להעריך כמה בוסט זה נתן לקבוצה ואיך היינו נראים עם אחרי עוד התחלת עונה עם ציפיות מטורפות היינו פותחים בתיקו בבית, בטח שהוא הציל גם פעמיים מול וילה ,ולמעשה האחראי הישיר-יחד עם סטארידג'- שהגענו לחזרה של סוארז עדיין בעניינים ולא רחוקים מדי מהצמרת.
יותר מזה-מיניולה עוצר המון כדורים בדיוק בזמן, פעם ב3-3 מול סוואנסי, פעם ב2-2 מול וילה, פעם ב0-0 מול אברטון. זה לא תמיד נראה ככה אבל יש לו המון עצירות משנות מומנטום או מונעות מומנטום.הוא בהחלט לא חסין משגיאות, אבל בהתחשב בעובדה שלפעמים הוא קצת כמו הילד ההולנדי בסכר, הוא נהדר עד עכשיו.קשה מאוד להיות שוער של קבוצה שכולם רצים בה באטרף למעלה

D! בארץ הקודש 25 בפברואר 2014

לגמרי.

טל 12 25 בפברואר 2014

אני חושב שסוארז בסדר.אמנם הוא נראה קצת עצבני,אבל מתי הוא לא .. הבישול שלו לסטארידג' מראה שהוא פשוט עושה את מה שצריך כדי לנצח.

במהלך המשחק,יותר מידי פעמים שחקנים איבדו את הכדור סמוך לרחבה .נגד קבוצה כמו סיטי למשל,זה היה יכול להיגמר אחרת.

הפעם אין לי ביקורת על מינולה. לדעתי הוא היה בסדר.

n 1 במרץ 2014

מזמינים את השוויון

n 1 במרץ 2014

סטרלינג במקום קוטיניו עכשיו

Comments closed