ברנדון רודג'רס, נקודות מפתח – חלק 1

אם נזכה באליפות או לא, מדורת ההבלים התקשורתית כבר החלה, קלישאות נזרקות לאוויר, ואם אכן נזכה, הן יהפכו להתקלחות אידיוטית כבירה. אז עכשיו אני כבר שומע שמהללים את רודג'רס, וזה בסדר גמור, הוא ראוי להילולים, אבל כמובן מהללים בלי לנמק, כי מהללים גם את דייג סימאונה, וגם רוברטו מרטינס, ובעצם כל קבוצה שתצליח יגידו שהמנג'ר שלה מצוין. אז כמו שחלק מתפקידה של ספרות זה לחתור מתחת הסטריאוטיפים ולהציג תמונה יותר מורכבת ואותנטית של המציאות, כך גם "חדר הנעליים" לוקח על עצמו לנסות למפות את המעשים ואת הסיבות שהופכות את רודג'רס למנג'ר מצליח, נכון לעכשיו, אם נזכה באליפות ואם לא.

1. זה התחיל בקיץ שעבר. ההחלטה את מי להעיף באופן מיידי. בעיקר את אנדי קארול וצ'רלי אדם, ולפני שאתם מנאצים את הטיפשות של דלגליש, אל תשכחו שהוא גם החתים את אנריקה, הנדרסון וכמובן סוארז, 50 אחוזי פגיעה זה סביר עבור מנג'ר. גם רודג'רס נכשל עם נורי שאהין, יאגו אספס וכנראה לואיס אלברטו ואולי אסאידי ובוריני (הגול נגד צ'לסי אומר שהוא היה הצלחה בכל קנה מידה, גם אם יימכר בקיץ), אבל קארול ואדם במיוחד לא התאימו לליברפול. הם שחקנים סבירים של אנגליה הישנה, של חלוץ מטרה ענקי שאפקטיבי בעיקר בקרנות, ושל קשר כרסתן ואנרגטי, שחושב לאט ולפעמים מבשל או מבקיע, כך שזה מחפה על זה. הם לא היו ברמה של ליברפול לעולם. ואני מתכוון, לא ברמה של ליברפול דאז, בטח לא זו של היום. בקיץ כבר רודג'רס ידע להעיף גם את דאונינג, וכן את פפה ריינה, שלמרות שתי עונות ראויות, הלך והידרדר. אני לא ממש מתעלף ממינולה עד כה, אבל הוא אפקטיבי יותר מריינה.

2. ינואר של שנה שעברה הוא נקודת המפתח שכנראה שינתה את כל הקבוצה, והיתה צומת מהותי בכינון ליברפול של השנה ושל השנים הבאות, יחד עם עוד החלטות כמובן ועוד צמתים – כמו צומת ההחלטה של סוארז להישאר – אני מדבר על לקחת שני שחקנים כבויים שמייבשים ספסל דרך קבע, סטרידג' וקוטיניו, ותוך שנה להפוך אותם לשחקנים ברמה בינלאומית. את קוטיניו כבר מזכירים בהקשר של ריאל מדריד, ועל סטרידג' בונים שיציל את קמפיין הנבחרת האנגלית במונדיאל. השווי שלהם, מיותר לציין, קפץ לפחות פי שלוש ממחיר הקנייה שלהם, אבל הם בעיקר שידרגו את הקבוצה, והוכיחו ששחקנים גדולים לפעמים צריכים נסיבות מסוימות, ובעיקר מנג'ר נכון, בקבוצה נכונה, בזמן נכון, כדי שיפיק מהם את מה שהם מסוגלים לתת.

 

ת"א - מילאנו: ארבע הערות לפני משחק ארבע
q&a

56 Comments

אבי גלברט 23 באפריל 2014

אוקי ,עכשיו שלב ב. אני רוצה לראות את רוגרס עולה עוד מדרגה ונראה מה יעשה עם המושאלים והפצועים שחוזרים . שנה הבאה ליגת אלופות .אין את הלוקסוס של השנה להתרכז רק בליגה בשלב די מוקדם לצערי (אם הגביע נגד ארסנל היה באנפילד היה לנו דאבל השנה !!!).שחקנים כמו סוסו או אסאידי וגם טורה קואטס וויזדום ורובינסון זה לא ממש שחקני קו ראשון .הם מתאימים במקרה הטוב לגביע הליגה נגד קבוצה מליגה שלישית …בוריני אולי יכול להיות חלוץ/כנף אופציה רביעית אבל לא שחקן מוביל . אלברטו ,אספס (אם ישאר)קואדי ,איב ולוריי לא נוסו עדין מספיק כך שאין לי הערכה מה מצבם אבל אני מעריך שלא יהיו הפתעות גדולות מכיוונם .רוגרס אמר בראיון באתר הקבוצה שאלברטו הובא למען העציד …נקווה כי אצל סטרלינג לדוגמא העתיד כבר כאן . קלי סימן שאלה גדול .בבלמים המצב סביר אולי עוד בלם טוב כדי לסגור טוב את סיפור הפציעות של אגר ..ראיתי באתר שרוגרס הולך להביא שוער מכסיקני לדעתי שאיתן פייט לסימון על המקום . בקיצור צריך להכניס יד לכיס ולהעמיק את הסגל וזה לפני שדברנו על לוקאס וגונסון וסטיבי המתבגר …

אודי 23 באפריל 2014

Ochoa?

אבי גלברט 23 באפריל 2014

חיובי ,Guillermo Ochoa.לא לדאוג קוטיניו ,סוארס וסטאריג נשארים ולא הולכים לשום מקום . נגמרו התירוצים של שחקנים ש"ליברפול לא בליגת האלופות ".המחשבה צריכה להיות לקבוע חזרה יתד בליגת האלופות בכל מחיר . איירה הוזכר באתר כאילו שאמר שתקציב הרכש יהיה 60מיליון פאונד שנה הבאה . נקווה .

אודי 23 באפריל 2014

שוער טוב. ראיתי אותו נותן הצגה מול פסז' העונה.

red sox 23 באפריל 2014

שוער נפלא עם סוכן גרוע. אולי השחקן הכי טוב ביחס לשאר הקבוצה שלו בליגות הבכירות באירופה.
ועדיין זו העמדה האחרונה שצריך להשקיע בה כסף.

D! 23 באפריל 2014

מסכים עם רד סוקס.

ואני עדיין מחכה לראות מה אייר יכול לעשות.
פעם אחרונה שבדקתי בויקיפדיה היה כתוב שיש לו תואר באיך לא לנהל מו"מ.

matipool 23 באפריל 2014

מדברים על סכום של 60 מיליון פאונד שהובטחו לרודג'רס לרכש וכנראה גם הכסף שייכנס ממכירת שחקנים .
אני חושב שבהרכב הפותח צריכים להיות רק שני שינויים כרגע ( מגן שמאלי ובלם כשפלאנגן חוזר לצד ימין ) ומה שצריך לחזק זה את עובי הסגל .
יש לי התלבטות לגבי מיניולה . מקווה מאד שהוא יקבל יותר ביטחון ויהפוך בעונה הבאה לשוער יציב יותר עם יציאות טובות יותר לכדורי גובה .

היסטוריון של ספורט 23 באפריל 2014

אם היה גביע אולי לא הייתה אליפות כי עוד שני משחקים לליברפול הקצרה במציאות של 12 ניצחונות רצופים (אם דייקתי במספר) זה יותר מדי …טוב שההפסד הגיע בגביע.

אריאל גרייזס 23 באפריל 2014

אני זוכר דיון שהיה לי עם זורק מילה מוקדם יותר השנה אחרי ההפסד לארסנל ואמרתי שממש לא אכפת לי ההפסד הזה בגביע כי אני מעדיף שנתרכז בליגת האלופות. הוא אמר שהבטחנו כבר את ליגת האלופות ועדיף היה לנו ללכת על הגביע, שזה התואר הריאלי היחיד בשבילנו השנה. הוא צדק וטעה בו זמנית..

ינון 23 באפריל 2014

מה שאתה אומר על קואטס, וויסדום, רובינסון, איילורי וסוסו – זה מה שאמרו על סטרלינג ופלאנגן לפני כמה שנים. רק אומר.

עופר (השני) 24 באפריל 2014

ינון, אתה באמת מאמין שקואטס ו-וויסדום הם סטרלינג ופלנאגן?
סטרלינג נחשב למוכשר עולמי בגיל 16 ופלנאגן זה טנק בגוף של זלדה.

אריאל גרייזס 24 באפריל 2014

פלאנגן נחשב לכשלון מאוד רציני עד העונה, אפילו אמרו שהסיבה היחידה שהוא נשאר בקבוצה זה כי לא מצאו אף קבוצה שרוצה לקחת אותו.
וגם סטרלינג, מי שראה אותו בשנים קודמות, ראה שחקן עם הרבה כשרון אבל גם עם המון בעיות, בכלל לא היה בטוח שהוא יצא מהן וגם הוא היה אמור לצאת להשאלה.
מה שכן, אני לא רואה את קואטס ו-וויזדום מתפתחים למשהו אמיתי. אבל אייב דווקא כן וגם על אילורי לא שילמו סתם מלא כסף

matipool 23 באפריל 2014

מדויק . נקודת המפנה אכן הייתה חלון ההעברות בינואר 2013 והכדורגל השמח והשוטף שהגיע אחריו .
את קוטיניו מזכירים בהקשר של ריאל מדריד ?

עמיחי שלו 23 באפריל 2014

מזכירים, שיזכירו

שי 23 באפריל 2014

אפילו מסי הוזכר בהקשר של ריאל מדריד.
להבא: זה רץ? זה מכדרר? זה מצליח לו? זה יוזכר בהקשר של ריאל מדריד.

אודי 23 באפריל 2014

אני זוכר שהייתי במשחק של ליברפול שנה שעברה בהפסד 3-1 לאסטון וילה בבית. בדרך חזרה ללונדון ברכבת היו שלושה אוהדים שגרים בעיירה סמוכה (לא זוכר את השם) שהתווכחו ביניהם לגבי רודג'רס. אחד אמר שלדעתו הוא עף תוך שבוע, אחר אמר שבסוף הוא יצליח והשלישי תמך בו. ההתחלה הייתה נוראית, וגם לא תמיד הכדורגל נראה מדהים למרות ה"פילוסופיה." אבל מהרגע שינואר הגיע, ההשפעה שלו על הקבוצה הייתה חיובית. עכשיו הטרנד זה להשוות את הכול למויס ואיך הוא היה יכול לעשות אחרת, אבל עם רודג'רס כל הזמן הרגשת שהוא לומד מטעויות שהוא עושה, ולא סתם מאלתר ומקווה שיתפלק לו. גם אם כן התפלק לו, אני שמח שהמטבע נפל על הצד הנכון בינתיים.

עמיחי שלו 23 באפריל 2014

צריך אכן מגן שמאלי טוב ומוכח, עוד קשר לאמצע ועוד חלוץ רציני, שייתן לסטרידג' שלפעמים נפצע או לסוארז לנוח קצת בגביעים וכו'. לגבי ג'ורדן איב, הוא מוכשר מאוד, ואם רודג'רס ייקח אוותו כפרויקט ייתכן שנקבל עוד דמוי סטרלינג

red sox 23 באפריל 2014

קשר אחד לאמצע קודם כל. מגן ימני בהנחה שאנריקה חוזר. ואז בלם רוטציה. וחלוץ שלישי. כל השאר יחכו.

D! 23 באפריל 2014

אני חושב שבלמי רוטציה יש. אולי אפילו בשפע. דווקא מגינים אני לא בטוח שיש מספיק. ג'ונסון הוא ג'ונסון והנריקה מתחיל להראות פצוע מאד.
אבל השאלה היא מי יחזור מהשאלות לסגל ומי לא יחזור בכלל.

מסכים לגבי החיזוק לקישור. אני חושב שלא יזיק גם עוד מישהו שיכול לשחק בשמאל/חלוץ

red sox 23 באפריל 2014

יש לך שתי הנחות מוצא שגויות לדעתי:
1. אף אחד מהמושאלים לא יחזור להרכב. אפילו לא קרוב.
2. אתה מחזיק מסקרטל בלם הרכב לגיטימי. אני לא.

בכל מקרה, זה צריך להיות גרזן תותח לאמצע, מגן ימני וכל השאר אחר כך. אלו שתי עמדות שקשה למצוא בהם שחקנים טובים מאוד ולמען האמת זה שליברפול רצים לאליפות עם לוקאס וג'ונסון זה סוג של פלא. חלוץ שלישי לעומת זאת זה משהו שהשוק מלא בו ושחקן כמו סוסו שלא יעלה גרוש יכול למלא בקלות את החוסר הזה.
המפתח הוא לא כמה כסף אתה מקציב חרכש אלא באילו מקומות אתה משקיע אותו.

D! 23 באפריל 2014

רד –
1. מסכים. אני כן מקווה שאחת מכל הרכישות אלו של השנה תשתלב ברוטציה שנה הבאה ואולי תעשה התקדמות בדומה לסטרלינג.
2. אני חושב שסקרטל בלם שלישי מעולה בעבורנו. אם הוא מוכן לתפקיד הזה (ולא נראה לי). זה מה שחשבתי בתחילת העונה גם. למרות שהוא הפתיע ונותן עונה טובה מאד. סאקו לצערי עדיין לא לגמרי מוכן ואגר.. אני מת עליו אבל לא יודע מה נקבל ממנו. – מצד שני, יש עמדות יותר חשובות.

שאלה – במקום מי משחק הגרזן התותח שלך (שאני מאד מסכים שצריך).
אני עדיין לא בטוח שסוסו מתאים לחלוץ שלישי למקרה שאחד מה-SAS נפצעים או מורחקים אבל ניחא.

אבי גלברט 23 באפריל 2014

מסכים לגבי איב .בתחילת העונה חשבתי שהפוטנציאל שלו טוב אפילו מסטרלינג ….גם רוביסון יכול להיות תואם פלאנגן . הכול פונקציה של צאנס וסבלנות . העונה הבאה תהיה לחוצה מאד במשחקים ולא יודע כמה סבלנות תהיה לנסיונות …

עופר (השני) 24 באפריל 2014

לא מסכים עם רד-סוקס.
שקרטל כבש יותר מטורס, לגיטימי להשאיר אותו בהרכב :)
וברצינות, שקרטל בלם מחליף. יש לך טורה ,אגר וסאקו- מספיק.
שקרטל עושה עבירות של תפיסה בחולצה ששופטים לא שמים לב, טעויות הגנה אנושות וגולים עצמיים מוזרים. לא ניתן לסמוף על זה בליג"א ולא בליגה.
קשר אחורי, יובא אסיין/קאריק ברגע זה. לעזאזל השוק יקר אבל 60 מיליון פאונד יספיק ל-2-3 רכישות מרכזיות ועוד לא התייחסנו למכירת שחקנים. ליברפול צריכה חלוץ משלים ובוריני מספיק טוב לשם כך. אם צריך עוד אחד בליגה הספרדית יש שפע מהם וטובים, אפשר לקנות את החלוץ של סלטיק שהשם שלי ברח לו.

D! 24 באפריל 2014

בגלל זה צריך להחזיר את המושאלים למינים, סוסו למשל עובר מה שנראה כמו עונה יפה, ולתת לצוות לראות איך הם משתלבים (עוד סיבה שאני לא אוהב את גביע העולם הזה).

טורה לא בלם ולא מחליף. את הנזק שלו הוא כבר עשה (ואני לא באמת חושב שצריך לשפוט שחקן על טעויות ספורדיות – הוא פתח טוב ואז התדרדר) ועד שלא תיגמר העונה אי אפשר אפילו לומר שהצלחנו להתגבר על זה.

johkoren 23 באפריל 2014

אין ספק שהתעסקות בקיץ ובעונה הבאה מפיגה את המתח האינסופי לקראת המחזורים האחרונים של העונה.
הרבה שמות נזרקו לאוויר כבר בשלב זה של העונה, ולא מעט קושרו גם בקיץ הקודם וגם בינואר.
הקבוצה צריכה להתחזק כמעט בכל מקום במגרש בכדי להתמודד בהצלחה בעונה הבאה (אני מאמין שהמטרה המוצהרת תהיה טופ 4 וקמפיין מכובד בצ'מפיונס (רבע גמר ומעלה, אבל כמובן שהמון תלוי בהגרלה)).
עד עכשיו טביעת העין של רוג'רס לגבי מי צריך לבוא ומי צריך ללכת הייתה יחסית טובה, וזאת בנוסף להוציא הרבה יותר ממה שציפו משחקנים מסוימים. מדיניות הרכש כנראה תתרכז בשווקים בהן קבוצות גדולות פחות חזקות וזאת בכדי לאפשר רכש יחסית איכותי ובמחירים יחסית נוחים. מדיניות כזאת מחייבת לקיחת הימורים יחסית גדולים בנוגע לשחקנים שמביאים ולכן טביעת העין של רוג'רס והיכולת שלו לדמיין איך השחקן יראה בתוך השיטה שלו חשובה מאוד.
אני לא יודע מי יבוא בסוף (יש שמועות אפילו על טוני קרוס) אבל אין ספק שיגיע חיזוק וכנראה בדמות של לא מעט שחקנים. צפויה לרוג'רס עבודה קשה מאוד בחיבור השחקנים החדשים לשיטה ולמועדון.
אני מאמין במדובר בעונה שתהווה מבחן בגרות אמיתי בעיקר לברנדן רוג'רס, עונה שתראה ממה הוא עשוי והאם הוא באמת שייך כבר לליגה של הגדולים (אלה שיודעים לרוץ באופן מעורר הערכה בלא מעט מסגרות אינטנסיביות). המבחן הזה מתחיל בהחתמות שיעשה בקיץ, ואת תוצאותיו נדע רק בסיום העונה.
בינתיים בואו נתרכז בלקחת אליפות.

עמיחי שלו 23 באפריל 2014

הקונספט של לבדוק מה הענקיות של היבשת מחזיקות בספסל ובסגל הוא קונספט שעבד בשני המקרים שציינתי, לכן כדאי לבדוק את מי ריאל וברסה הלחוצות תמידית משחררות, הרי ברור שיש שם שחקנים מצוינים שלא קיבלו מספיק הזדמנויות (ע"ע כריסטיאן טלו), סביר שמהאנגליות לא נקבל הרבה, אם יש בכלל עוד דמוי סטרידג'. אולי ג'ק רודוול, לא יודע כמה הוא באמת טוב

דניאל אחר 23 באפריל 2014

בשולי הדברים, כאוהד ברסה תרשה לי להמליץ לכם לוותר על טייו. אם כבר, הכישלון הספורטיבי שמתחזה להנהלת ברסה הנוכחית רמז שאולי סאנצ'ז ופדרו יוצעו למכירה.

ינון 23 באפריל 2014

סאנצ'ז זה חלום.

אודי 23 באפריל 2014

יובנטוס בעניין שלו, לא?

אלי 24 באפריל 2014

תוריד ציפיות מהצ'מפיונס ליג, ליברפול כמעט בטוח תהיה בדרג שלישי, כלומר תשובץ ב"בית המוות".
לא רק זה, אלא גם קמפיין מוצלח כנראה לא יבטיח דרג שני שנה אחרי, כלומר אולי אפילו צריך שלושה, תלוי בקבוצות האחרות שיעפילו.

johkoren 24 באפריל 2014

טופ 4 מעל הכל

cookie-monster 24 באפריל 2014

לא מדובר בציפיות. מדובר במנטליות.
העובדה שליברפול לא היתה בצ'מפיונס כמה שנים טובות לא אומרת שהיא לא הולכת להכנס למערכה כמו הנמושות של הצ'מפיונס ששמחות מגודל הנס שנחת עליהן להשתתף במפעל.
אנחנו הולכים להכנס במפעל הזה חזק. ואם נצליח לעשןת בקיר חור של ליברבירד או לא – לא קשור לענין בכלל.
זה מועדון שחזר לאיפה שהוא צריך להיות.

cookie-monster 24 באפריל 2014

שהיא הולכת להכנס *
כמובן

D! 24 באפריל 2014

יכול להיות שנעשה את זה. אני חושב שכמו שאליפות השנה היא לא חלק מהתוכנית ככה לא צריכה להיות לנו שאיפה להרבה באירופה.
השאיפה לעונה הבאה צריכה להיות מאבק אמיתי (עד למחזורים האחרונים) על האליפות, המשך בניית הקבוצה כקבוצה – שיטת משחק + קידום צעירים ושילוב שחקני רכש משמעותיים לתוך ליבת הקבוצה – ועל הדרך התמודדות במפעלים משניים כמו ליג"א וגביעים שונים.
וכן אני חושב שהוא משני בעונה הבאה. מטרת העל צריכה להיות מועדון יציב שמתחרה בכל שנה על אליפות באנגליה וכתוצאה מכך גם מגיע בכל שנה לליגת האלופות. אם נעשה את אלו גם הצלחות באירופה יגיעו בזמנן.

אבישי (הרמתגני) 24 באפריל 2014

D! – מסכים שעם האוכל בא התאבון.
אבל אני עדיין מאמין ששנה הבאה המטרה צריכה להיות כמו העונה. להבטיח מקום בצ'מפיונס. יהיה קשה לתת עונה כמו העונה במיוחד שתתווסף המסגרת האירופית, גם שיגיעו שחקני חיזוק פוטנציאלים.

D! 24 באפריל 2014

אבישי,
זה בדיוק מה שאני אומר.
התוכנית הרב-שנתית (שלי לפחות, אבל מניח שהיא לא רחוקה משל BR) הייתה להתמודד השנה על מקום רביעי (או לפחות התמודדות אמת עליו) ושנה הבאה להתמודד על האליפות. יצא הגורל והשנה אנחנו כבר יכולים להתמודד על האליפות. לא חושב שזה צריך לשנות כלום בתהליך מצד אחד. מצד שני, ללכת הרבה אחורה אי אפשר
ולכן מה שאמרתי למעלה. צריך להתמודד על האליפות (מה שדי כולל בתוכו הגעה נוספת לליג"א). זה פשוט לפי הסדר. אם "רק" נגיע לליג"א – דיינו. או דייני. בגלל זה אני גם לא חושב שהתקדמות בליגת האלופות צריכה להיות מטרה בפני עצמה (אם כי שלב הבתים כזה מעפן שאין סיבה לא לעבור שלב אם לא תהיה הגרלה ממש רצחנית)

אבישי (הרמתגני) 24 באפריל 2014

אז כן, אנחנו באותו ראש. פשוט להמשיך בכיוון הנוכחי. :)

cookie-monster 24 באפריל 2014

D!
אחד לא סותר את השני.

וודאי שטופ4 /שמירה (לפחות) על מעמדנו בליגה היא המטרה הראשונה. זה ברור מאליו.

מה במה שאמרתי רמז שלא? עניתי לאלי בעינין המחשבה המוטעת שמישהו צריך להנמיך 'ציפיות' בגלל שניפול בבית המוות (ורוב הסיכויים שניפול בכזה – הרי בגלל זה הוא יקרא בית מוות, הרי אחד פועל יוצא של השני :) )

ברור שהמועדון מכין עצמו להתמודדות בשני מפעלים.
כמו שאמרת – זו היתה המטרה לעונה. היא הושגה. ממשיכים הלאה.
שוב: זה לא ענין של שאיפות – או ציפיות. זה פשוט חלק מהמועדון.

D! 24 באפריל 2014

בגדול אנחנו מסכימים, אין לי ספק בכך, צריך לחזור ולייצר קבוצה עם המשכיות השגית או השגיות המשכית.

ואני גם מסכים איתך שלמועדון כמועדון יש מנטליות של יכולה לבוא ולהשתפן עקב הגרלה כזו או אחרת.
אני חושב שמה שהפריע לי הוא הרצון להכנס במפעל הזה חזק. אותי אישית זה פחות מעניין. אני רוצה להכנס חזק במפעל הליגה. זה לא בהכרח אומר לא בהרכבים חסרים לאירופה אבל כן לתעדף שמירת שחקנים לליגה על חשבון אירופה. ברור לי גם שאין סיכוי שלואיס לא ישחק אלא אם הבית גמור כבר.

cookie-monster 25 באפריל 2014

'להשתפן' לא נמצא בלקסיקון של ליברפול. זה מה שניסיתי להגיד לאלי. ליברפול לא הולכת ללכת על הבהונות בליג"א. אנחנו לא מכבי חיפה. ולא משנה מי יבוא. מי שיבוא יבוא.

נראה לי שמה שהיה לא ברור זה ש'נכנס חזק' זה מבחינתי לא אומר שזו מטרה ראשית. זה לא אומר אפילו שזה מטרה. זה פשוט כי אנחנו ליברפול. זה בטבע. זה שם. בDNA. אנלוגיה כדי להסביר את עצמי: לא צריך להגדיר לצייד שהמטרה שלו זה לצוד. זה מה שהוא. חלק ממנו.

אחד לא בא על חשבון השני. זה הרי האתגר. נראה איך BR ינהל את זה. זה חלק מהתהליך. יהיה מענין זה בטוח.

cookie-monster 25 באפריל 2014

אגב – מה שמצחיק זה שבRAWK ראיתי הרבה תגובות של כאלה שרוצים את הבית הכי קשה האפשרי. זה כמעט מוזר.
לי באמת שלא משנה. מה שיבוא יבוא.

היסטוריון של ספורט 23 באפריל 2014

להבנתי גם שיחת השכנוע עם ג'ארד לעבור לאחור היא מהשגיו.

D! 23 באפריל 2014

"ששחקנים גדולים לפעמים צריכים נסיבות מסוימות, ובעיקר מנג'ר נכון, בקבוצה נכונה, בזמן נכון, כדי שיפיק מהם את מה שהם מסוגלים לתת."

אני קודם כל חושב שזה משפט המפתח. שחקנים צריכים קבוצה כדי להתפתח וכדי להראות יכולת. וזו ההצלחה הכי גדולה של BR, הוא בנה במלווד קבוצה, שמי שנכנס להרכב (הערה בהמשך) יודע את מקומו ומציג כדורגל טוב. זה הבסיס לכך ששחקנים שיגיעו בקיץ ימצאו את עצמם מקצועית וחברתית.

הוא אכן נפטר מכמה שחקנים מיותרים וחתך את זה מהר. הוא הצליח לקדם את הנדו ואת סטרלינג ולהחיות את סטארידג' וקוטיניו, שהלך והשתפר ככל שהעונה התקדמה.

זו לא אשמתו ששחקנים שרצה לא הגיעו (אם כי יכולת שמעכשיו שחקנים יגיאו גם בגללו) אבל יש לו חלק בלתי מבוטל בסגל הקצר שאנחנו רצים איתו מינואר. זה תחום שהוא יצטרך להשתפר בו; ניהול סגל רחב, שימוש במספר גדול של שחקנים כדי שהם יהיו מוכנים להקרא אל הדגל ולא כמו שקרה מספר משחקים העונה ששחקנים שלא ראו מגרש חודשיים פתאום עולים להציל את המולדת. זה יהיה גם הצורך על מנת להמנע מפציעות משמעותיות של עייפות ותשישות בעונה ארוכה יותר – וזה כבר טוב שלא נצטרך לשחק מוקדמות בעונה הבאה. רק קצת חבל לי שגביע העולם יגיע בקיץ הזה.

רובי פאולר 23 באפריל 2014

אני דווקא חושב שמשפט המפתח הוא שצ'רלי אדם כרסתן :-)

D! 23 באפריל 2014

חחחח

אתה צודק לגמרי רובי
העונה הזו הכניסה אותי לרצינות תהומית. אצטרך לעבוד על זה.

רובי פאולר 23 באפריל 2014

וברצינות, אתה כמובן צודק, אין ספק שגביע העולם הזה תקוע ביותר עבורנו…

ערן 23 באפריל 2014

סחתיין למי שמצליח להפיג את המתח והספירה לאחור עם ניתוחי עומק ותכנונים לעונה הבאה.
לא יודע אם זה לשמחתי או לצערי, אבל אני לא שם. כולי בציפיה דרוכה (וכרסתנית…) ליום א'.
ובהתייחסות קצרצרה לתוכן: ברנדן כבר הוכיח השנה שהוא תותח. אשרינו.

אסף THE KOP 23 באפריל 2014

ליברפול תנצח את צ'לסי, כי היא קבוצה יותר טובה מצ'לסי.

cookie-monster 25 באפריל 2014

אסף אתה כמעט גורם לי לרצות להשיג איזה ספר על 'זן ואומנות שלוות הרוח' או משהו בסגנון. איך אתה עושה את זה.. איך!

אריאל גרייזס 23 באפריל 2014

רק שתי נקודות מפתח?
עוד כמה שלי:
1. אמונה בצעירים. אנשים בכו בלי סוף אחרי ינואר האחרון שלא הגיע אף שחקן ואמרתי פעם אחר פעם – רוג'רס יודע מה יש לו ביד ויודע מה הוא יכול להוציא מזה. הוא הפך את סטרלינג לשחקן נהדר, את הנדרסון לתותח ואת פלאנגן לאחלה מגן. אני מאמין שנראה יותר את לואיס אלברטו ואייב וגם צעירים אחרים בשנים הקרובות. זאת הדרך של ליברפול עכשיו, להעלות שחקנים צעירים ולפתח אותם לאט, תוך תוספת של שחקן פה ושם. מי שמצפה לרכש מפוצץ בקיץ הקרוב הולך להתבדות.
2. פרגמטיזם – הוא לא היסס לוותר על שיטת המשחק שלו שהשאירה את הקבוצה שלו הרבה פעמים מתוסכלת ושינה אותה למה שאנחנו רואים השנה.
3. מה שהוא עשה עם לואיס סווארז. יא אלוהים.
4. יש עוד נקודות מפתח לשנה הנוכחית, העיקריות שבהן הן דווקא פציעות. היו שלוש כאלו ששינו את העונה:
– הפציעה של סטארידג' – הכריחה את רוג'רס לשנות את המערך ולהפוך את סטרלינג לשחקן הרבה יותר חשוב במערך. את הפירות קטפנו גם כשסטארידג' חזר.
– הפציעה של ג'רארד – פינתה את מרכז המגרש להנדרסון והפכה אותו לשליט הבלעדי שם. כשג'רארד חזר, הוא כבר חזר לתפקיד אחר שהיה win-win. גם השאיר את הנדרסון מקדימה וגם שם את ג'רארד מאחור, שם התרומה שלו טובה יותר.
– הפציעה של לוקאס – אני לא בעד פציעות של שחקנים, בטח לא שלנו, אבל לא הייתי מתנגד אם הוא היה חוטף איזה שפעת של שלושה שבועות..

D! 23 באפריל 2014

אני חושב שה"חלק 1" בכותרת מרמז על נקודות נוספות ;)

אריאל גרייזס 23 באפריל 2014

אופס..

D! 24 באפריל 2014

לא נורא,
הראש מתמלא מרוב דברים לומר על העונה הזו. אין לזה סוף.

צ'לסקי 24 באפריל 2014

הנוער של ליברפול שופע בשחקנים איכותיים,קונור קואדי הקפטן שמושאל נותן עונה נפלאה,תחליף ראוי במרכז השדה,כמו כן יש את גורדון רויסטר שהוא הולך להיות הדבר הבא ולא נשכח את דמוי סטרלינג גורדון איב,בקיצור רק שליברפול תמשיך לשחק ככה ותמשיך לטפח כישרונות בעיקר אנגלים.

MCMANAMAN 24 באפריל 2014

נוער של קבוצה זה כמו דראפט NBANFL – הם מאוד מוצלחים עד שהם עולים לבמה המרכזית
לא בונה על אף אחד מהנוער אלא בתור מחליף או מחליף למחליף. אם והם יוכיחו אחרת כמו סטרלינג השנה הרי זה מצוין אבל אסור לבנות על זה

צ'לסקי 24 באפריל 2014

כל שחקן בנוער עדיף כגיבוי מאשר שחקנים אפורים כמו לוקאס טורה או אנריקה,אני מעדיף קידום של כישרונות צעירים ובטח אנגלים על פני נגרים כמוהם.

Comments closed