סוארז, ללנה ובכלל

1. אכן שתקתי בעניין הנשיכה הנוספת של סוארז. לא יכולתי להגן עליו. גם לא יכולתי לתקוף אותו. נקטתי באותה עמדה שליברפול הרשמית נקטה – שום עמדה, לפחות לא כלפי חוץ. אמרתי לעצמי: אז הוא יפסיד את תשע המשחקים הראשונים, אבל אם זה יבטיח כמו בעונה הקודמת, עוד עונה בה הוא יפגיז, אפשר לחיות עם זה. עדיין, כשאמרתי לעצמי את זה חמיצות השתלטה עלי; כנראה שהבנתי בתוכי שגם הנשיכה הזו לא תהיה האחרונה, וכל עונה הוא יספק שערורייה נוספת, זה הממוצע. יחד עם זאת, הנשיכה האחרונה השאירה את ליברפול במקום לא נוח; באנגליה יש לחץ גדול (ובהרבה מקרים די צבוע) על הקבוצה למכור אותו. אם בפעם האחרונה התגובות היו חלוקות. הפעם היו כמה שאמרו שאולי כדאי שיילך לטיפול, אבל רוב אמרו למכור ועכשיו כי זה מתחיל לעלות ביוקר. שימו לב שאני מבזבז זמן, ולא מגיע לנקודה חד משמעית (אם סטודנט שלי היה כותב את זה, הייתי נוזף בו מיידית), כי הגעתי למקום שכל מה שיקרה – אשלים איתו. אם הוא יישאר – אדע לשמוח שהחלוץ הטוב בעולם נשאר, עם קצת חשש. אם הוא יילך (ובעסקה בה אלכסיס סאנצ'ז יגיע) – אדע למצוא את חצי הכוס המלאה.

2. הרכש של אדם ללנה משמח אותי. קודם כל, מחמם את הלב לראות את ליברפול  מוציאה סכומים שהגדולות באמת מוציאות, שליברפול שוב חלק מהמשחק, שאם לפני עונה ללנה היה מסרב בנימוס, ההעפלה לליגת האלופות והעונה הנפלאה עשו את שלהן, וזה אולי גם מה שישכנע את סאנצ'ז להגיע לליברפול. ללנה לא יהיה האחרון. כנראה שגם שאקירי יגיע, וזה הופך את הקישור-התקפה שלנו למשהו הרבה יותר משודרג, ועם מלחמה מתמדת על ההרכב – וכאן אולי הערה על עזיבה אפשרית של סוארז, כי סוארז היה באנקר, ואם הוא יישאר יהיה באנקר ובמידה מסוימת של צדק, רודג'רס פחד להחליף אותו, את סטרידג' לא – אבל בלעדיו לאף אחד אין פריבלגיות. תמונת מצב, חלק קדמי: סוארז (סאנצ'ז), סטרידג', סטרלינג, קוטיניו, ללנה, למברט, שאקירי. אני חושב שאפשר לומר שזה חלק קדמי קטלני ומאיים. אך עדיין אני לא רגוע בקשר לחלק האחורי, שמתחיל מהקישור ההגנתי ונמשך כמובן עד להגנה אני מקווה שגם לזה יהיה מענה מעבר לאימרה קאן. ואולי ללנה הוא סנונית, ובקרוב כבר ייסגרו את עסקת מורנו. ואולי לא. כבר שלוש שנים אני מחכה למגן שמאלי ראוי.

יורגן מחבק את יוגי
"כשהשחפים מלווים את סירות הדיג..." צפריר בשן

34 Comments

יואב החושב! 27 ביוני 2014

עמיחי,
אני לא מבין איך אתה יכול לנקוט בעמדה של ליברפול. כשנשך מישהו באייאקס, היו שאמרו "קורה, נדלק לו פיוז, גם לגאטוסו וגאזא זה קרה". כשנשך את איבנוביץ' (או זרק הערות גזעניות כלפי אברה) אמרו "קורה, בסך הכל הוא היה בסדר ואנחנו עומדים מאחוריו". פעם שלישית שזה קורה ואתה עדיין לא משכיל לנקוט עמדה?
כאוהד ליברפול מ-96' אני מתבייש בו. כאוהד ברצלונה גם כן מ-96' אני מאוד מקווה שהוא לא יבוא אלינו. הוא, מבחינתי, גאון כדורגל אלים, חסר תקנה, מחונן בטירוף וגזען. הילדות שלו לא מעניינת- יש לו שלושה ילדים והוא צריך לקחת אחריות על השטויות שלו. אני לא מסכים עם קייליני, שהוא אחד השחקנים שאני יותר אוהב בכדורגל- העונש של סוארז הוא ביזיון. סוארז היה צריך לעוף לשנה אחת החוצה, שיבכה, שיתפס על קירות או שיעשה חיסונים- כבר נשבר הפין מהשטויות שלו.
שלו, תפוס עמדה, לא טוב לשבת על הגדר.

עמיחי שלו 27 ביוני 2014

אני מודה שהמעדה שלי בעייתית, ברור שהוא צריך להיענש, אבל תבין, כאוהד ליברפול, אני רואה הכל נקודת מבט של ליברפול, כל השאר לא מעניין אותי, ואני מודה, זה מעוות לעיתים את החוש המוסרי שלי. ברור שאם סוארז היה שחקן של יונייטד, העמדה שלי היתה ברורה, אבל אני מודה שאני לא אובייקטיבי. ככה זה כשאוהבים

סימנטוב 28 ביוני 2014

היר היר

cookie-monster 28 ביוני 2014

אברה הוא חתיכת זבל שאין לי שום בעיה עם שום דבר שקרה מולו איתו או נגדו

גורביץ' 28 ביוני 2014

+1

אריק 30 ביוני 2014

התכוונת – זבל שחור, לא? ברור. מגיע לו שיקראו לו נגריטו. לך כנראה מגיע שיקראו יהודון מדי פעם עם כך.

שי 28 ביוני 2014

אתה יכול להשאר עם בארסה…
מבחינתי הוא כולה נשך, עבירות חמורות יותר נענו בפחות. מדובר בצביעות והתחסדות של פיפא. מעניין אם היה מדובר בשחקן מדריד או ברצלונה אם היה מקבל יחס דומה.
אנשים באים למגרשים וצופים במשחק בגלל שחקנים כמו לואיס ולא בגלל שחקנים כמו קיילני אולי למרות שחקנים כמוהו. בל נשכח שבדקות שלפני הנשיכה קיבל לואיסיטו מרפק לפנים, צביתות קללות ויריקות מהחברה האיטלקיים. לא פחות גרוע מהנשיכה. לא מתגאה בו אבל גם לא מתבייש.

עמרי 27 ביוני 2014

אני במשך שנה שלמה ,מהעישונים באמירויות דרך ינואר ועד לקיץ הזה כבר הכנתי את עצמי שהוא כנראה יעזוב.
אפילו שמחתי על חידוש החוזה כי ידעתי שכנראה ימכרו אותו במחיר גבוה יותר.
קשה להיות אדיש לבחור.. סוחט מאנשים רגשות בכח , ולא בהכרח חיוביים.
אני מרגיש שאם הוא יילך ,אז אני אהיה שלם עם זה למרות שלא יהיה לו תחליף ראוי בזמן הנראה לעין.
אבל אם יישאר הרווחנו אותו לעוד עונה ונצטרך לתפוס את הראש בשטות הבאה שהוא יעשה , ולא רק בגול הבלתי אפשרי שהוא יבקיע

עמרי 27 ביוני 2014

אין ספק שללנה הוא תוספת נהדרת לקבוצה , ראיתי אותו משחק שנה שעברה ומאוד שמחתי לשמוע שליברפול מעוניינת בו.
מעניין אותי לראות את השילוב שלו בקבוצה , אני אשמח אם ייכנס במקום דווקא במקום סטרלינג כי אני רוצה לראות אותו ואת קוטיניו ביחד על המגרש.

אבי גלברט 27 ביוני 2014

למכור עכשיו ובדיעבד כמאמר המשורר .לא מוכן יותר להיות שבוי שלבן אדם חולה נפש ובלתי צפוי .תעשו חשבון ,בשלוש עונות סוארס הורחק מ32 משחקים בלי לקבל אדום !!!די ,נמאס ,רכש טוב בכל העמדות כפי שאני רואה שמתקדם ואנחנו מסודרים ולא תלויים בקפריזות של חולה נפש שמבייש את המועדון .

Matipool 27 ביוני 2014

אני מוכן להמר בלא מעט כסף שהעונש יומתק והוא לא יורחק ממשחקים בליגה האנגלית ובליגת האלופות .
אל תשכח שסוארז הוא שחקן שלא נפצע כמעט ולא זכור לי שהפסיד משחק בגלל פציעה ( שחקנים התקפיים בקליבר שלו נפצעים די הרבה ) .
חוץ מזה – כרגע הוא מנייה בירידה ולמרות שאני לא מבין כלום בשוק ההון. , אני זוכר שלא מוכרים מנייה בירידה .
להשאיר אותו , להמשיך להתחזק ולזכות באליפות .

גיל שלי 27 ביוני 2014

הכי נכון למכור מניה רק אחרי שהתחילה את מגמת הירידה שלה

Matipool 27 ביוני 2014

ואיך היית מגדיר את סוארז כרגע ?

cookie-monster 28 ביוני 2014

זו באמת שאלה מעניינת

Lurraine 23 בנובמבר 2014

A little rationality lifts the quality of the debate here. Thanks for coibtiturnng!

דוני דארקו 28 ביוני 2014

קצת ארוך ,אבל הגבתי אצל בני תבורי תגובה כאורך הגלות שגם הפוסט הזה השפיע עליה בין היתר ,אז אני רק אניח את זה כאן.

אוהדי ליברפול צריכים לשלוח את שאר הקנאים והמתוסכלים לעזאזל .
סוארז שחקן ענק ,מהשחקנים שמשחקים עם כל כך הרבה תשוקה ועם כל כך הרבה כשרון .הוא לא פילוסוף ולא פוליטיקאי ,מותר לו לאבד את הראש ולקבל את העונש .תסתכלו על עצמכם בראי ותשאלו אם גם אתם כאלו מושלמים ,ולא אין בכם טיפה של גאונות .ועדיין אתם בוגדים ,או אולי רק משקרים פה ושם – קנאה וצרות עין .הפריע לכם שהוא לא בעט ככה בקילייני בצורה חכמה שלא תראה מרומזת מדי .אולי יצליח לשבור לו רגל ,או אולי רק פציעה קטנה .וזה חכם ,כי מקסימום יהיה אדום .ויגידו ככה וככה ,אבל אף אחד לא יקרא לו חולה נפש .
כי אנחנו אוהבים לכאורה את הנורמליים .אין לנו בעיה לבקש מהגוף שבין שאר התרומות שלו למען האנושות עזר בפועל בעצם קיום המונדיאל בארגנטינה -למשטר אפל להעלים ולרצוח אנשים בזמן שגביע העולם מתנהל לו ברקע -להעניש בחומרה את אותו בן בליעל ,שקפץ לו הפיוז וחשף לפני כל העולם שאנחנו בעצם חיות .ואולי עדיף כך ,כי חיות מן הסתם לא היו חושבות על פתרונות חלקיים וסופיים כפי שבוצעו שם בארגנטינה על ידי בני אדם נורמליים לחלוטין.
לא אנושי . אז יש לי חדשה בשבילכם ,זה הכי אנושי שיש . כי ככה אנחנו – רחוקים מלהיות מושלמים ולפעמים צועקים ומתפרצים על בת הזוג שבתכלס אנחנו נורא אוהבים . ולא ,זה לא כמו להרביץ לאישה ,תעשו לי ולעצמכם טובה .זו דרך לפריקת תסכול ,של בחור מאוד מוכשר ,שככה הוא .והוא תאמינו לי ,הרבה יותר הוגן מרבים אחרים שם על אותו משטח דשא – הוא פשוט לא מאוד מתוחכם .כמו הבחור שחיב סכום כי הסתבך ועכשיו הוא אויב המערכת ,ההוצאה לפועל כבר אחריו והאנשים מתנערים ממנו לאט אבל בטוח -ומולו ,אותו "דנקנר" מתוחכם (והוא ממש לא היחיד) שיודע לעשות את הדברים לפי הספר ,והולך בחזות מכובדת ומקבל כבוד כי הוא יודע לשחק את המשחק .אבל בעיקר הוא יודע לפצוע ולפגוע כשצריך ולצאת תמיד ללא רבב . בני אדם הם לא רציונליים ,מעולם לא היו -אבל הם חושבים שהם כאלו ,וזה נחמד אבל עצוב.
פגע בהם שבחור מבוגר לפתע נשך ,כאילו מה אנחנו חיות .תסתכלו קצת בחדשות מהעולם ,ואולי תצאו קצת לסייר בארץ חמדת אבות .מלחמות ,רציחות ושאר זוועות אבל אנחנו בני אדם .חס וחלילה לנשוך.
ויהיו שיקפצו ,אבל זה ספורט ,הוא נקי ויפה .ומסמל את כל ה…. תעצרו פה ותסתכלו טוב טוב לעצמכם בעיניים .ספורט -פיפ"א ,נקי ,יפה ? FAIR PLAY אלק .והליגות ? מה הם מסמלות ? תחרותיות ,נקיון כפיים ? ספרד ,אנגליה ,איטליה והרשימה ארוכה ארוכה .וזה בסדר לראות ,לאהוד ,זה כיף טהור .מודה באשמה .אבל דחילק ,באיזה עולם אתם חיים ,שדווקא נשיכה של תסכול אצל שחקן כדורגל מקפיצה אצלכם את ההומאניות המזויפת ממרתפי השכחה?

בני תבורי 28 ביוני 2014

דוני,
קראתי אצלי וגם כאן ועמדתי לא השתנתה: תגובה נהדרת!

Matipool 28 ביוני 2014

מעולה .
תגובה עם כל הלב והנשמה .

ערן (המקורי) 28 ביוני 2014

+1

תומר ש 28 ביוני 2014

תגובה מעולה. ואני אוהד יונייטד

משה אהרון 28 ביוני 2014

תגובה יפה שמנסה להכניס אותנו לפרופורציות ביחס למה שסוארז עשה. כמה חבל שסוארז לא יודע להגיב בפרופורציונליות במהלך משחק.

תומר שור 28 ביוני 2014

אני עדיין לא מבין את ההתלהמות. באמת שכנראה משהו אצלי לא תקין. עשה פשלה (חוזרת, מקבל) אבל זהו. לא מצליח להבין למה הנשיכה הזו תופסת אנשים יותר מפעולות אלימות בהרבה, שקורות הרבה יותר מפעם במשחק?
אני מקבל הרחקה למשחק אחד – כי אכן, מדובר בפעולה אלימה המצריכה ענישה – אך זהו.
יש כל כך הרבה גרזנים שצריכים לעוף/להיות מושהים להרבה זמן לפניו….
או שמדובר בפסיכוזה בינלאומית או שמשהו אצלי לא בסדר (כבר רמזתי – כנראה זה אני). אני מחכה כבר מספר ימים להסבר שיסביר לי מה הטעות הבסיסית בחשיבתי.

גורביץ' 28 ביוני 2014

לגמרי, ואם אני אשמע עוד פעם את הדוגמא התסלחו לי – מטומטמת ולא קשורה, על זה שלנשוך זה כמו להשתין על שחקן באמצע משחק, אני מבטל את המנוי לדה באזר ומבקש החזר כספי לשאר השנה..

אוהד 29 ביוני 2014

אפילו בכלכליסט ציטטו את ההשוואה הזאת.
איזה שטויות.

Muhamad 22 בנובמבר 2014

Alorozaam-infakmatian found, problem solved, thanks!

Thabiso 23 בנובמבר 2014

Always the best content from these prduogiios writers.

זה משנה 28 ביוני 2014

כל סיפור הנשיכה והעונש הותיר אותי עם כעסים. האחד, על לואיס שבאופן קבוע נוטה לבעוט בדלי הציפיות והתקוות שהוא ממלא בעצם היותו כדורגלן כ"כ מוכשר ומרגש; והאחר על הגוף המושחת מן היסוד הזה שהופך במחי רגע למליץ היושר.
ליברפול נענשת בגלל חטאו של אחד מבניה וזה מקומם כ"כ, והכעס על ההחלטה הזו עולה על הכעס כלפי המעשה המכוער והדוחה שסוארז ביצע. עצם זה שהקנס שהשיתו עליו הוא בערך פחות מזה של חצי משכורת שבועית, אך העונש המקצועי הוא בגובה של 16 משכורות, מראה על מי באמת מושת העונש.
אני לא באמת יודע כיצד הייתי מגיב לו הייתי חלק בהנהלת המועדון, אני כן יודע שהייתי נוהג בדיוק כפי שהם נהגו עד כה: בורר היטב את מילותיי, התבטאותיי ודרכי, רגע לפני שאני עושה משהו ציבורי שיכול להזיק למועדון עוד יותר.

(ההימור שלי – לאחר הערעור, עונש ההרחקה יצומצם לחודשיים, פלוס עונש על תנאי)

רן הנרגן 28 ביוני 2014

יש בה בנשיכה משהו שמעורר את הפחדים הקמאיים ביותר בנפש האדם. יתכן שזו זכרון עמום הטבוע בדנא האנושי מהתקופה שבה עדין נעו אבותינו בין צמרות העצים או הילכו כפופים קמעה בערבות העשב. תקופה בה רוב מקרי המות היו קשורים לנשיכה על ידי טורף.

התגובה לפגיעה בדרך של נשיכה שונה מהתגובה לכל פגיעה פיזית אחרת תוך כדי משחק. יש לזכור שהנזק מנשיכה בימינו הוא כמעט זניח – למרות שעדין יש מקרים של זיהום שנגרמים כתוצאה מכך. לעומת זאת יש מקרים שהנזק מפגיעה פיזית, כמו שבירה של רגל או קרסול, חמור ומובילים לסיום קרירה. עדין שבירת הרגל תתפס כמעשה "לגיטימי" גם עם לא רצוי בעוד הנשיכה לעולם תתפס כמעשה מחפירה ובלתי מוסרית.

נולי 28 ביוני 2014

הנשיכה מזעזעת אותי משום שהיא פעולה אלימה מכוונת, שאינה קשורה למשחק הכדורגל. במובן זה הנשיכה אינה שונה בעיניי מהנגיחה של זידאן או מהדריכה של פפה על היד של מסי כשזה היה שרוע על הדשא. אלימות מכוונת לשמה, שנועדה להכאיב, להשפיל ולפצוע ושלא במסגרת מאבק על הכדור אינה לגיטימית משום בחינה וראויה לעונש כבד. הנשיכה נתפסת כחריגה לעומת פעולות אלימות אחרות משום שהיא אינה נמנית בדרך כלל על רפרטואר האלימות הפיסית של אנשים מבוגרים. מבוגרים אלימים משתמשים בפה בשביל אלימות מילולית. לא בשביל לנשוך. טוענים שילדים נשכנים מפסיקים לנשוך בדרך כלל בגיל שלוש. לכן כנראה בדרך כלל לא נתקלים בשחקני כדורגל נשכנים. בקיצור – סוארז גם אלים וגם אינפנטיל. באמת שטיפול לא יזיק לו…

Crisiano 22 בנובמבר 2014

This arltcie is a home run, pure and simple!

Denise 25 בנובמבר 2014

Gee whiz, and I thgohut this would be hard to find out.

יאיר אלון 28 ביוני 2014

אני לא מאוד בקיא במה שקרה בליברפול בעונה החולפת. אבל לאור המונדיאל הטוב של סאקו אני חושב שחלק מהפתרון נמצא אצלכם מתחת לאף בלי שצריך להוסיף אפילו שקל. לדעתי אחרי שנות ההתחשלות בפאריז, עונת קליטה באנגליה מונדיאל כשחקן הרכב הוא בשל להוביל את הרביעייה האחורית שלכם.
לא שזה מוריד את הצורך במגן…

אריק 29 ביוני 2014

סנצז הולך לארסנל

D! 30 ביוני 2014

אז סוארז לא ילך לבארסה
וכולנו נהיה מבסוטים

Comments closed