סוארז – הסוף?

זה נראה יותר ויותר מוחשי, סוארז עובר לברצלונה. הפרטים כבר כמעט סגורים. בלי שום קשר לפרשת נשיכה זו או אחרת, מבחינה מקצועית נטו מדובר במכה הכי קשה שיכולנו לקבל. אז נכון, הוא לא שיחק בפתיחת העונה הקודמת, ובכל זאת ניצחנו וסטרידג' פרח, אם כי המשיך להבקיע גם בהמשך העונה, אבל מספיק לראות את התרומה של סוארז לא רק בגולים, אלא גם במהלכים שיוצרים גולים ובבישולים לגולים (אהיה זהיר ואומר ש-80 אחוז מהגולים של סטרלינג הגיעו מבישולים אולטימטיביים של סוארז). ברם, אין שחקן שאין לו תחליף, קלישאתי ככל שיהיה אני בכל זאת מאמין במשפט הזה.

חוץ מזה, היה ברור שסוארז יעזוב מתישהו, אם לא בקיץ שעבר, ואם לא בקיץ הזה – אז בקיץ הבא, ולא זוכר היכן קראתי זאת, אבל גיל 27 (גילו של סוארז) הוא הגיל האחרון לפני שהמחיר מתחיל מעט לרדת, זה נחשב שחקן בשיאו, לפעמים משלמים המון על שחקנים צעירים יותר, אבל אם אתה בן 28 ואילך כבר משלמים עליך פחות. הפרסומים אומרים שאלכסיס סאנצ'ז לא נלהב לעבור לליברפול. ההתעקשות של ליברפול עליו היא הכרחית (ואנא לא לכלול בעסקה לא את פדרו ולא את טיו), אבל בהנחה שסאנצ'ז לא יעבור, רודג'רס צריך חלוץ בקנה מידה עולמי, אסור להתפשר על פחות. לא יודע כמה כאלו יש, וכמה כאלו יש שרוצים לבוא. אני יכול לחשוב על כמה רעיונות. אף אחד מהם הוא לא סוארז, ולא יהיה סוארז, אבל בואו נאמר שחלוץ שייתן 20 גולים בעונה בליגה זה המינימום ההכרחי. ומי זה הקווין סטיוארט הזה שטוטנהאם זרקו וליברפול החתימה? עוד פעם אנחנו בשוק המציאות?

תוספת: למה סוארז בכלל רוצה להגיע לברצלונה? זו שאלה לא רלבנטית. סביר להניח שהוא ישים שם גולים, אבל צפויה בעיית אגו; סוארז מגיע לחוליית התקפה עם ניימאר ומסי. ברור שמסי הוא השחקן החשוב והמכריע ומי שייקח את רוב הכדורים החופשיים. לא בטוח שסוארז, במצב האגו הנוכחי שלו, ובכלל על פי הפרופיל הפסיכולוגי שלו, יפרח שם וימצה את מלוא הפוטנציאל שלו בלי אי אילו חיכוכים. הוא לא גארת' בייל שהבין שרונאלדו תמיד לפניו. גם זלאטן לא ממש שגשג בברצלונה. ומצד שני, למי איכפת בכלל מברצלונה?

ניחושי ונימוקי רבע הגמר
מה שהיה הוא שיהיה

118 Comments

ערן (המקורי) 3 ביולי 2014

האבידה תהיה קשה מעד, מקצועית.
ברור שבשונה מהתנהלות הזויות ומאמנים משונים בקבוצות אחרות. הרי בליברפול מבינים את המצב לאשורו.
לכן,ולאור התנהגות הבעלים בקיץ שעבר (עוד לפני העונה החלומית של סוארז), אני מאמין שאם ישחררו אותו זה יהיה רק תמורת סכום אדיר שחלקו העיקרי יוקדש לרכישות משמעותיות, שיצמצמו את הנזק המקצועי ככל הניתן.
והלוואי ובכל זאת יישאר.

ערן (המקורי) 3 ביולי 2014

מעד=מאד. ותודה לך, סטיב ג׳ובס.

D! 3 ביולי 2014

סטיב ג'ובס גם מעד

G 3 ביולי 2014

סטיבי ג'יגם מעד…

איציק 3 ביולי 2014

לא ניתן להחזיק אף אחד בכוח ולכן אין בררה כי אם למכור אותו. כל מה שנותר זה להגדיל עד כמה שניתן את הנזק ליריבה ממכירה זו, כלומר מייד לאחר המכירה לפנות לפיפ"א ולבקש החמרה בעונש ;)

עמיחי שלו 3 ביולי 2014

צריך כבר לחשוב, מלבד סאנצ'ז, מי יכול להחליף אותו, ושלא יביאו את הילד הבלגי ההוא

D! 3 ביולי 2014

רגע, מי כתב את הפוסט?

D! 3 ביולי 2014

אוריגי זה רכש לא רע ומתאים לפרופיל שהאמריקאים ורוג'רס (לפחות בתוך המערכת שניתנה לו) אוהבים

אבל זה הזמן לעשות מעשה ולהביא מישהו גדול אל הקבוצה. עוד פחות בשביל הגולים כמו בשביל ההצהרה. אחרת גם להחתים עוד שחקני דרג ב' יהיה לנו קשה.

הלוואי ויכולנו להוריד ציפיות לקראת העונה אבל זה גם לא יהיה אפשרי.

Gil - Zimbabwe 3 ביולי 2014

לא ברור לי איך סוארז שהוא שחקן של משחק לא מסודר ישתלב במשחק הכל כך מסודר של ברצלונה.

D! 3 ביולי 2014

גיל, לצערנו מרבית השחקנים כבר לא חושבים על עצמם במונחים הללו, של איזו קבוצה; מאמן וסגל, מתאימים לי.
זה יותר עניין של כסף ומעמד – גם אם זה הולך לגמור להם את הקריירה. ושחקנים ימשיכו לעבור לקבוצות כמו ריאל וברצלונה (לא רק – גם לליברפול וליונייטד) ולדעוך שם במקום להנהיג קבוצות אחרות.
האמת, מבעס מאד.

בני תבורי 3 ביולי 2014

הדבר שאחרון שמטריד אותי זה איך סוארז מסי וניימאר ישחקו עם כדור אחד. מסי וניימאר כנראה יודעים להסתדר, סוארז, אם יצטרך, יינשך מישהו.

חז 3 ביולי 2014

"אין שחקן שאין לו תחליף"- האמנתי במשפט הזה בעיקר ב-2009 כשריאל הוציאו 94 מיליון יורו על רונאלדו. במבט לאחור, גם אם היו מציעים 150 מיליון לא הייתי מוכר.

אני יודע שזה בעייתי כי יש גם את הרצון של השחקן. אבל אובייקטיבית (ואין לי שום רצון, קל שבקלים, שליברפול תרוויח משהו)אני לא רואה שחקן טוב יותר מסוארז מגיע לשם שהוא "חלוץ בקנה מידה עולמי" כמו מגיע לליברפול.

אבל היי, נדמה לי שמוריניו מחפש קונים לפרננדו טורס.

עמי ג 3 ביולי 2014

המצחיק הוא שסוארז נקנה בעזרת העודף מהמכירה של טורס.
עכשיו אפשר לקנות את טורס בעודף מסוארס.

ולמרות שזה נשמע כמו דברי כפירה – אני מעדיף את טורס על סוארס. בליברפול הוא יוכל לשוב ולפרוח.

ככלל – אמירות כמו "עכשיו הזמן להכניס יד עמוק לכיס ולקנות חלוץ גדול" – נשמעות מטופשות בעיני.

יש מספיק שחקנים טובים במחירים סבירים. תראו את נבחרות צרפת ואלגי'ריה (וקולומביה, וצ'ילה) ותבינו מה שוונגר הבין כבר מזמן.

D! 3 ביולי 2014

וונגר לא הגיע לשום מקום כבר המון זמן
והסגל שלו לאורך כל השנים היה מאוזן מאד, ככה שצריך רק חיזוק נקודתי כדי לשמר יכולת. הסגל שלנו מורכב מלואיס ועוד 13. זהו.

וטורס עזב גמור וכבר לא יחזור להיות שום דבר שהיה. בטח שלא לפרוח.

עמי ג 3 ביולי 2014

ונגר רק מביא את ארסנל כל שנה לצ'מפיונס, ולשלבי הנוק אאוט, ומעמיד קבוצה שכיף לראות אותה משחקת. ובחלק מהעונות היא גם קונטנדרית בליגה.
וזה למרות שכל הכוכבים שלו הולכים בסוף לכסף הגדול של סיטי/ברסה/יונייטד.
בסולם המדידה שלי הוא המנג'ר הכי מצליח באנגליה בגלל שהוא יודע לקחת שחקנים צעירים ולקדם אותם ועובד בתוך מגבלות תקציב (מגבלות תקציב? הא?! יש דבר כזה??!!).
מצד שני – בהרכב של ארסנל אין כמעט שחקנים אנגלים.
אם רודג'רס יצליח לקחת צעירים אנגלים (וגם כמה זרים) ויקדם אותם – ליברפול תוכל לחזור להיות שוב מעצמה. תהיה לה שיטה ואסטרטגיה והיא לא תהיה תלויה בשחקן אחד.
בעידן האוליגרכים והכסף הגדול זו כנראה הדרך היחידה.

Gil - Zimbabwe 3 ביולי 2014

אם זה סולם המדידה שלך כדאי לך להתחיל לחשוב על סולמות חדשים!!
דבר אחד בטוח, לרוב אוהדי ארסנל נמאס מ״הסולם״ הזה.

D! 3 ביולי 2014

ואיך מפה הגענו לטורס?

אבי גלברט 3 ביולי 2014

לצערי צפיתי את הנולד עוד לפני הנשיכה . האבידה המקצועית גדולה אין ספק . סוארס הוא מהבודדים בעולם שיכולים לשנות משחקים לחלוטין ולעשות גול מכלום .תרומתו במספרים היא מפלצתית ,אין ספק כמות השערים שכבש ובישל היא פנומנלית .לדעתי מעז יצא מתוק . אי אפשר לאורך זמן להחזיק שחקן בכוח .ראה מקרה טורס ואואן ואני בהחלט מאחל לסוארס סוף דומה ! אין גבול לחזירות שלו … אם אחרי התמיכה שקיבל ,אם אחרי השיפור בקבוצה ,ההגעה לליגת האלופות הוא רוצה ללכת שילך קיבינימט !שחקנים שלא יודעים לעשות אחד ועוד אחד ימותו טפשים בלי דאגות . אפשרות נוספת היא שלליברפול נמאס לחיות איתו על הקצה והחליטה לשחרר אותו בעצמה ולא לפי בקשתו . כתבתי כבר שאם זה אין לי בעיה . אי אפשר ששחקן כזה יעדר שליש מהמשחקים שלו על דברים שלא קשורים .אם במקומו יבואו 5 שחקנים טובים בעמדות שאנחנו צריכים מה רע ?

wazza 3 ביולי 2014

זהו! נזכרתי איפה קראתי את הטקסט הזה כבר, לפני כמה שנים באתר של אוהדי אייאקס

אופיר 3 ביולי 2014

:-)

בני תבורי 3 ביולי 2014

גדול WAZZA

עובר אורח 3 ביולי 2014

אני חייב לציין שכאוהד ברצלונה אני מאוד מצטער על העיסקה הזאת. מגיע שחקן שברצלונה לא ממש צריכה, במקום שהוא ינהיג קבוצה שהתאימה לו בצורה מושלמת.

סימנטוב 3 ביולי 2014

לך תדע אולי הוא ישחק כבלם…

ק. 3 ביולי 2014

אני גם אוהד ברצלונה (וליברפול) והרכישה הזאת ממש מבאסת. אני מאד אוהב את סוארס, אבל זה פשוט מוגזם (ומתאים יותר לריאל) שסוארס, מסי וניימאר יהיו באותה קבוצה. no mes que un club ולא בטיח.
ואני עוד לא מדבר על ההתאמה המקצועית.
מה רע באלכסיס? ורבאק, מה עם בלם?
עזיבה שלו גם תפגע ביכולת משיכה של שחקנים גדולים לליברפול.

יניב 3 ביולי 2014

דווקא הרכישה הבומבסטית הזו מתאימה לברצלונה. תמיד ברצלונה הייתה רוכשת כוכבים (לדוגמא קנייתם של מראדונה ורונאלדו היוו שיאי העברות ברגע רכישתם). התקופה של 2008 עד עכשיו היא חריגה מאוד הן לברצלונה והן לקבוצת צמרת אירופאית. ועוד ההקשר שבה חוברה סיסמת ברצלונה די שונה ממה מאיך שאנשים מפרשים עכשיו.

ק. 3 ביולי 2014

מכיר את ההקשר הקטלאני.
הם לא היו רוכשים ערימות של כוכבים לעמדות שלא הכרחי

ברסלוניסטה 4 ביולי 2014

אנחנו זקוקים לסוארז מפני שהוא סוקרר אדיר שיודע לשחק "על הריצפה". אלכסיס כבד וגמלוני מדי לשיטת המשחק של בארסה. בטוחני שיצליח בליגה האנגלית וכך כל הצדדים לעסקה ירוויחו. בהצלחה לכולם!

אדם בן דוד 3 ביולי 2014

1. אין שחקן שאין לו תחליף- מסי, לברון, בריידי, משה סיני…יש שחקנים שהם חצי קבוצה. יש שחקנים שאף אחד לא יוכל לתת מה שהם נותנים. בהתחשב בעובדה שלא משנה מי יבוא, קרוב לוודאי שהוא לא יהיה טוב מסוארז (זלאטן, רונאלדו, מסי או דמארי)- לא יהיה תחליף. עם זאת, יש שמועות על בלוטאלי, שהוא מעבר להיותו יהודי חם, מופרע ומוכשר בליגה של סוארז.
2. אני מסכים בהחלט שחייבים להביא שחקן מהA ליסט כנגד סוארס. הנה ראה מה עשו עם הכסף בטוטנהם- האם שיחקן מהטופ העולמי יסכים לבוא אליהם? לא. אם מודריץ' ובייל- ומקום בליגת האלופות היה לנו סויכוי לבנות שם. עכשיו אנחנו צדים שחקני דרג ב.

בני תבורי 3 ביולי 2014

אדם,
אנחנו חברים נכון? אז באלוטלי מגיע גבוה מסוארז רק ברמת הטירוף. כשמחקן הם לא באותה ליגה. לגבי החור שישאיר אחריו סוארז, אי אפשר למצוא שחקן שימלא אותו וצריך לבנות את שיטת המשחק אחרת. זה כל הסיפור.

יואב בורוביץ' 3 ביולי 2014

כמעט תמיד אני בעד למכור שחקנים- יהיו כוכבי על גדולים ככל שיהיו- בסכומים אסטרונומים. אך כעת התחושה שלי היא שנעשית טעות. גם עבור 80 מיליון ליש"ט (ואולי הסכום הסופי יהיה אף פחות) לא שווה לליברפול למכור את סווארס. אין לו תחליף- גם לא אם התחליף הזה מורכב משניים-שלושה שחקנים.
מנגד, יש את עניין ההרחקה, שמאוד מבאס, כי גם אם סווארס היה נשאר- הוא לא יהיה חלק מתחילת העונה וההשלכות של זה דרמטיות.
אך כאן בדיוק ליברפול הייתה אמורה לספוג את הכדור ולהישאר עם התוכנית- ושמה לואיס סווארס סקאוזר. עד הפרישה.
מאוד מקווה שלהשלכות התדמיתיות של סיפור הנשיכה אין קשר לזה. כי לשפוט את סווארס באנפילד לפי נשיכה זו או אחרת- זה פשע.

כסיפוביץ 3 ביולי 2014

ואם הוא לא רוצה להישאר ?

יואב בורוביץ' 3 ביולי 2014

אנחנו לא יודעים עד כמה הוא רוצה או לא רוצה להישאר. מן הסתם, הרצון שלו להישאר עולה אם ליברפול מראה לו כמה היא רוצה ואוהבת אותו מייד לאחר הנשיכה- ואני בספק אם זה נעשה.
לסווארס היה סיפור אהבה עם הקבוצה, העיר ובעיקר האוהדים- ואני בספק אם זה השתנה כל כך. מנגד, ברור שגם מפתה אותו לשחק בברצלונה בכסף גדול- ולכן הכסף שלו בליברפול חייב להשתוות לזה שבארסה מציעה לו.
שחקנים כמו סווארס יש 3-4 בעולם כולו. על שחקן כזה לא מוותרים. קצת כמו שקליוולנד לא מוותרת על לברון ג'יימס- ולא משנה התמורה (כמובן שב-NBA הנסיבות שונות, אך אני מתכוון לעיקרון).
כשאתה מוותר על שחקן ברמת האיכות הזו לרוב, כמעט תמיד, אתה נשאר עם "חור" לשנים- כי לא משנה מי תביא וכמה תביא, םה לא יחליפו את האיכות והתפוקה של סווארס.

כסיפוביץ 3 ביולי 2014

לא מסכים. הקבוצה תמיד מעל כולם [גם מסי] ואם סוארז לא הודיע שהוא נשאר בליברפול אחרי עונה האחרונה ובגל השמועות האחרון אז אני עושה 1+1.
מסכנה היא שסוארז לא שם על המועדון ורץ אל הכסף של הגדולות [שם הוא יאכל קקה או יאכיל את ניימאר].

קח את מקרה טורס לדוגמא.
נתן זמנים מופלאים ועף אל הכסף הגדול לגסוס.
ליברפול לא ניצלה את המכירה כיאות ולכן לקח לה כמה שנים להתאושש.

המועדון צריך קשר ברמה עולמית ולחזק את סטארידג לשנים הקרובות [הייתי גונב 2 שחקנים מהנבחרת הבלגית].

יריב ס. 3 ביולי 2014

הדיבורים הם שהשכר בברצלונה נמוך מהשכר בליברפול.
אני מתאר לעצמי שמי שדוחף לעסקה הוא פר גוורדיולה, הסוכן שלו, שרוצה לגזור קופון גדול

כסיפוביץ 3 ביולי 2014

לא משנה מי ומה לדעתי.
שים לב שסוארז בהתחלה הכחיש כל קשר לאכילת אדם אך כמה ימים אחר-כך התנצל. פתאום ברצלונה מעמידה מסיבת עיתונאים ומדברת על עזרה לסוארז כשהוא עוד לא חתום? בחייאת…

להרגשתי ברצלונה מושכת בחוטים מאז תחילת המונדיאל..
בזמן כל זה שכבר כולם מדברים על כך, לא ליברפול ולא סוארז הפגינו עד כמה הם מאושרים בחתונה הזו.

שם זה למעשה נגמר. וטוב שכך.

כסיפוביץ 3 ביולי 2014

נכון מאוד למכור את סוארז ובגלל הסיבה שכנראה הוא רוצה ללכת.
אתה לא משאיר שחקן כזה במועדון לשנה ניסוי.

במחיר הזה ובקנייה נכונה ליברפול יכולה להביא 2 שחקנים שגם יוסיפו רוטציה לשנה העמוסה שבאה.

לגבי ברצלונה זו פשוט פארסה אחת גדולה.
מדהים איך אנשים עושים החלטות שם.

שנתיים צועקים שם הגנה ומחליף ראוי לצ'אבי אז ראקטיץ הוא יופי של קנייה אבל עוד חלוץ שיחכה לכדורים ממסי?

מאחל להם התרסקות המונית וכואבת

חז 3 ביולי 2014

רונאלדו רצה ללכת כבר ב-2008. הוא נשאר ל"שנה ניסוי" הביא אליפות וגמר צ'מפיונס.

אגב, מסכים עם מה שאמרת, בברצלונה עושים בשנתיים האחרונות הכל כדי לפגוע במותג שהם בנו שמבדיל אותם משאר הקבוצות ושם אותם ברמה הערכית באותו מקום עם מנצ'סטר יונייטד ובאיירן מינכן. הם היום הרבה יותר קרובים לריאל מדריד.

כסיפוביץ 3 ביולי 2014

אכן, אך סביב רונאלדו היו דמויות מובילות ואחד בשם פרגסון [מילה שלו לרונאלדו אז היתה שווה הרבה יותר ממילה של כל מאמן בפלנטה].
סוארז לא ראה את ליברפול הופכים עולמות בסוף העונה או לפחות מראים כוונה ללכת חזק וגבוה.

לטעמי זה מאוד משפיע, בטח על שכיר חרב כמו סוארז.

אופיר 3 ביולי 2014

אני לא באמת יודע, אבל נראה לי שאחרי המהומה בקיץ שעבר, סוארז חתם על הסכם ג'נטלמני שהוא יעריך חוזה כדי לאפשר לליברפול להוציא את המקסימום מהמכירה שלו, והם לא יחסמו מעבר שלו לברצלונה או מדריד (כפי שחסמו, בצדק, מעבר לארסנל).

מה שאני רוצה להגיד זה שהשנה הזו היתה שנת ניסוי, וכל הצדדים ידעו שבסופה יגיע מעבר.

אופיר 3 ביולי 2014

*יאריך* חוזה.

כסיפוביץ 3 ביולי 2014

נהדר!
המועדון והשחקן היו צריכים בסוף העונה להודיע על כך ולא לשחק עם האוהדים שלהם.
לא לכולם היה ברור שהוא הולך, ואחרי נעונה האחרונה אתה מצפה לעליה לא לנימנום.

כרגע שנה הבאה נראית אניגמה. כמו שליברפול יודעת להיות.

זה משנה 3 ביולי 2014

לא מנהלים מו"מ כשמראש חושפים את כל הקלפים שבשרוול.

פילוסוף רדום 3 ביולי 2014

joel campbell ?

יריב ס. 3 ביולי 2014

שייך לארסנל, לא מאמין שיוותרו עליו כל כך מהר

משה 3 ביולי 2014

1. אם סוארס ייתן ביס לבוסקטס הוא הצדיק את ההשקעה מבחינתי.
2. זה מבאס שהוא יילך עם כי אני אשמח להפסיק למצוא תירוצים להתנהגות שלו.
3. חייבים להתעקש על אלכסיס, הוא יכול להוות פיצוי הולם.
4. אני מקווה שהסיפור של באלוטלי הוא קשקוש, אין שחקן שאני רוצה פחות בקבוצה שלי.

D! 3 ביולי 2014

1. D:
4. +2, ז"א יש, אבל בלוטולי זה פרוייקט מתוסבך במיוחד בלי הבונוסים שפרוייקט לואיס מוסיף

משה 3 ביולי 2014

ניסיתי למצוא ולא הצלחתי, אני אשמח לשמוע שמות גרועים יותר…

D! 3 ביולי 2014

טל בן חיים?

סתם, על רוב השמות הגרועים אנחנו לא שומעים.
אומר בנושא מה שאמרתי בפורום:

כל הסיפור הזה עם השוערים קצת גורם לי לזכור שבסך הכל אנחנו קבוצה גדולה שחוזרת לליגת האלופות, שהיה לה בעונה שעברה סגל של 15 שחקנים בקושי ושהולכת למכור את הכוכב הגדול שלה בהרבה כסף –

משתמשים בשם שלנו סוכנים שרוצים להזכיר את השם של השחקן שלהם, שחקנים שרוצים לשדרג חוזה, קבוצות שרוצות להוציא יותר על מכירת שחקנים שלהם ואפילו אנחנו כדי להראות שיש לנו עוד מטרות לפנות אליהן עם המו"מ תקוע.

שייגמר כבר המונדיאל ושייגמר כבר הקיץ הזה.

גיסנו 3 ביולי 2014

טוטו תמוז

בילבו באגינס 3 ביולי 2014

עם כל הכבוד לליברפול הסיפור הגדול כאן הוא ברצלונה. בהנחה שיש להם הנהלה שפויה שלא מביאה שחקנים רק בשביל למכור עוד חולצות , אז כנראה שהכיוון הוא להיפטר מהטיקי טקה . ספרד במונדיאל הייתה שירת הברבור של הסגנון הזה לפחות לשנים הקרובות. ניימאר ומסי בינתיים עם מונדיאל ענק בסגנון משחק פתוח שלא מזכיר במאומה את ברצלונה. סוארז הוא בטח לא שחקן טיקי טקה. וגם ראקיטיץ' לא נראה לי אחד כזה. אם זה אכן הכיוון זה שינוי מבורך. צריך להתאים שיטה לשחקנים והשחקנים של ברצלונה כרגע לא יכולים לשחק טיקי טקה . הדברים שמסי ניימאר וסוארז יכולים לעשות במתפרצות מול הגנות דלילות זה פחד אלוהים. אני אישית חושב שמסי צריך ללכת אחורה ולנהל ביחד עם אינייסטה רקיטיץ' את המשחק. זה גם יימשוך אליו המון שחקני הגנה שירווחו את מרכז ההגנה של היריב וגם ייתן לו יותר הזדמנויות לקבל כדור ולעשות את הדברים המדהימים שהוא יודע. ברגע שסוארז וניימאר יהיו מקדימה מסי יכול להצטרף מאחורה ולהפתיע.
מקוה שאני לא אתבדה .

אנדר 3 ביולי 2014

ההראשון בין שלל תגובות אומללות שלא מתכונן למלחמה הקודמת

זה משנה 3 ביולי 2014

עם כל הכבוד לתגובה שלך, הסיפור בבלוג הזה הוא ליברפול.

אנדר 3 ביולי 2014

צודק.
אבל למה כלכך הרבה מגיבים מתעסקים בברצלונה?

פו 3 ביולי 2014

+1
יופי של ניתוח בילבו

יניב 3 ביולי 2014

מה גם שללא צ'אבי (כרגע בערעורי עזיבה) לא יהיה מנוס מסגנון ישיר יותר.

אופיר 3 ביולי 2014

רודג'רס שיחק אותה בעצם זה שהצליח להחזיק אותו לעונה נוספת ולייצר מזה עונה לפנתיאון. עכשיו הוא עומד בפני מבחן גדול: להתמודד בכל המפעלים, בלי שחקן שמהווה חצי קבוצה. נראה לי שהוא יצלח גם את זה.

כאוהד ארסנל אני כמובן מקווה שנחטוף לכם את אלכסיס. אם נכונים הדיבורים על שאקירי ואוריגי, נראה לי שאתם עושים עסקים חכמים.

טל אדום עולה 3 ביולי 2014

מישהו יכול להסביר לי איך ולמה למען השם סאנצ'ז רוצה ללכת לארסנל ? יש איזה דוגמה לשחקן ברמה שלו שהתקדם לאחרונה כתוצאה ממעבר לארסנל ? זה הכסף ? או שחלום חייו לגור בלונדון ?

אופיר 3 ביולי 2014

קודם כל, לגור בלונדון לעומת ליברפול… אבל אני לא מאמין שעבור מקצוען ברמה הזו זה משחק תפקיד.

שנית, קיים הסיכוי שמתחיל בארסנל שינוי. אפשר להמשיך להתלוצץ על הקמצנות והבטחות השווא של וונגר, ומהצד השני אי אפשר להתעלם מזה שהתשתית הכלכלית שם כרגע (בעיקר האצטדיון החדש) הרבה יותר טובה מזו של ליברפול, ושהמועדון בכל זאת 18 שנה ברציפות בליגת האלופות והרגע זכה בגביע. ליברפול ללא סוארז היא סימן שאלה גדול (כמו טוטנהאם בלי בייל), ואף שחקן ברמתו של סאנצ'ז לא רוצה לשמש כתשלום חלקי בתוך עסקת העברה של שחקן אחר.

בקיצור, כשאתה מזלזל בארסנל, שאל את עצמך מה יש לליברפול להציע.

אופיר 3 ביולי 2014

וכמובן, בקיץ שעבר נרכש שחקן ב-50 מיליון יורו, כך שאי אפשר לחשוד בארסנל שאין לה כוונה להתקדם.

אריק 3 ביולי 2014

קראתי לפני שבוע אצל בחור צרפתי שכתב הרבה לפני שקרו, על הרכישות של קוסיילני וז'ירו שסנצ'ז אם יעזוב את ברצלונה יילך לארסנל שזה לכאורה סגור.

אוהד 3 ביולי 2014

העיר עצמה בוודאי שמשחקת תפקיד, אולי לא לשחקן עצמו אבל לאישתו ולילדים, ולכן בעקיפין גם לשחקן.
נראה לך שבקהאם היה עובר למדריד אלמלא אישתו היתה מאשרת? ול LA?

שמת לב באיזה קבוצות שיחק בניון באנגליה חוץ מליברפול?
מה המשותף ל: ווסטהאם / צ'לסי / ארסנל / ק.פ.ר. ?

LOVERPOOL 3 ביולי 2014

אני אצטט מה שכתבתי בפורום:

ברור למה אלכסיס מעדיף את ארסנל על פנינו…
גם אני, אם אני חלוץ, מעדיף לעבור לקבוצה חסרת חלוצים כמו ארסנל, שהציפיות ממנה בשנה הקרובה יהיו נמוכות בהרבה, והסיכויים של חלוץ להיחשב מוצלח גבוהים יותר, מאשר להיכנס לנעליים של סוארז, לשחק בקבוצה שתצטרך להגיע די רחוק כדי לעמוד ברף הציפיות שהציבה השנה האחרונה, כשבקבוצה משחק כוכב-סקורר בהתהוות כמו סטארידג', וסיכוי לא רע שגם אוריגי.

ואחרי שאמרתי את זה, מאוד מקווה שנצליח להביא את השחקן/שחקנים המתאימים למלא את המכתש שיישאר אחרי לואיס.

IsraGooner 5 ביולי 2014

ואולי, רק אולי, בכל זאת שחקנים כאלה מעדיפים לשחק עם מסוט אוזיל ולא עם הנדרסון וסטארידג'.

זה משנה 3 ביולי 2014

אני ממש אשמח אם סאנצ'ז יבוא ומקווה שבאלוטלי (החביב עליי אישית) לא יגיע. אבל גם אם סאנצ'ז לא בא, אני לא מרגיש פאניקה כלשהי. יש עוד חודשיים לשוק ההעברות וכבר למדנו שרוג'רס מצליח לטייב איכות שחקנים.
אגב, זה שוב הזמן להסתכל על השוק הגרמני ולבחון להביא משם את התחליף בהתקפה.

טל 12 3 ביולי 2014

אני אשמח לראות בליברפול את חואן פרננדו קינטרו.

אנדר 3 ביולי 2014

כישרון ענק, יהלום קולומביאני. עוד ישמעו עליו הרבה ואני לא מבין איך השם שלו לא רץ בבורסת השמות של הקבוצות הגדולות (יותר ופחות)

צביקה 3 ביולי 2014

תומאס מולר!

טל אדום עולה 3 ביולי 2014

חלום רטוב! לצערי לא רואה את זה קורה. אני גם לא רואה אותו שורד דקה בפרמיירליג בלי מגינים….

matipool 3 ביולי 2014

חבל ועוד יותר חבל שלא ניצלנו את העונה האחרונה עם סוארז לזכייה באליפות . מי יודע מתי נהיה כל כך קרובים בפעם הבאה .
לא רואה שום חלוץ שאפשר להביא שיכול אפילו רק להתקרב למספרים ולהשפעה של סוארז על הקבוצה ( אגוארו היה יכול להיות תחליף מצוין אבל לצערנו לא רלוונטי ) .
סאנצ'ז נהדר אבל הוא לא חלוץ פרופר כמו סוארז . רק לחשוב על שניהם ביחד בליברפול – חלום .
אני קצת מופתע ולא מאמין שהסיפור היה סגור כבר מזמן . סוארז רשם את הילדה שלו לבית ספר בליברפול , לא הפסיק להצהיר כמה טוב לו בתקופה האחרונה בקבוצה ובעיר וגם אשתו ( להפתעתי ) סיפרה כמה היא אוהבת את העיר והמועדון . לפני תחילת המונדיאל הוא יצא בהצהרה בעיתונות שהוא נשאר בליברפול , שהקיץ בגזרתו יהיה משעמם ואין לאוהדים מה לדאוג .
לדעתי – ההתעניינות של ברצלונה התחילה לאחרונה ולסוארז ומשפחתו היה בלתי אפשרי לסרב גם בגלל שהמשפחה של אשתו חיה בברצלונה + עיר קסומה + מועדון ענק + מזג אוויר נפלא + מנטליות דומה יותר . הוא לא יפשוט רגל אם ירוויח קצת פחות כסף .
שוב חבל . אצלנו הוא המלך הבלתי מעורער . שם הוא יהיה במקרה הטוב סגן למסי ואולי גם לניימאר .
אוריגי הוא רכש טוב לעתיד ובכל מקרה , גם אם יירכש , הוא יושאל בעונה הקרובה .

יניב 3 ביולי 2014

לדעתי הצורה שבה העיתונות הבריטית התייחסה אל הנשיכה הטתה את הכף לכיוון עזיבה. מספיק רק לשמוע התבטאויות של סוארז כלפי יחס העיתונות כלפיו כדי להבין זאת (רק לאחרונה הוא התייחס לעניין לאחר הצמד מול אנגליה)

עמיחי שלו 3 ביולי 2014

חייב להדגיש עוד משהו: באנגליה יש לחץ גדול על ליברפול בנושא סוארז, אחרי שהיא סלחה לו פעמיים על אברה ועל הנשיכה הקודמת, הפעם הלחץ היה גדול מדי, יש לאנגלים את הקטעים האלה, ולחץ אומר המון דעות בעיתונות, גם של שחקני עבר, והמון התבטאויות וגם לחץ מההתאחדות, לחץ לא רשמי, וליברפול בתפיסתה היא מועדון מסוג מסוים, ובמערכת לדעתי הרגישו שזה הגיע לנקודה מסוימת שזה פוגע במועדון, במותג וכו'

גלן 3 ביולי 2014

לדבר עכשיו על סוארז וליברפול או על יונייטד והרכישות אצל דורפן זה כמו האנשים הוורקוהוליקים שיוצאים לחופשה בבהאמס ולא באמת יודעים להנות.

אריק האחר 3 ביולי 2014

אבל תראה כמה שהנושא שלו מענין וכמה
תגובות זה גורר.

סימנטוב 3 ביולי 2014

כן, חזק

דודו פ. 3 ביולי 2014

1. לגבי בארסה, הבעיה שם לא תהיה אגו אלא סגנון משחק. סוארז, כמו ניימאר, אוהב לשחק מהיר על מגרש פתוח. הטיקי-טאקה תוציא אותו מדעתו ותסרס אותו, כפי שהיא עושה לניימאר (ראינו איך הוא פורח בנבחרת) או עשתה בעבר לזלאטן. לא מאמין שיזנחו שם כל כך מהר את עניין הטיקי-טאקה שהפך את הקבוצה למה שהיא היום.

2. לגבי ליברפול, אין ספק שזו מכה קשה, בייחוד כשראינו שהקבוצה הזו מסוגלת לרוץ לאליפות. אני מאוד מקווה שלא יעשו את הטעות של טוטנהאם ויביאו כמה שחקנים בינוניים במקום שחקן אחד ענק. שחקן ברמה עולמית הולך ורק אחד כזה יכול להחליף אותו. הבעיה היא שהשחקנים האלה כבר נמצאים בקבוצות גדולות ועשירות, כמו זלאטאן (החלום שלי), קבאני, פלקאו, אגוארו או לבאנדובסקי. אם כבר, הייתי אולי מביא יחד צמד כמו חאמס רודריגז וקוואדראדו הקולומביאנים הנפלאים.

3. אוריגי הבלגי זה רכש טוב אבל כחלוץ מחליף בלבד או לאיזו שנת השאלה לקבוצה אנגלית אחרת. הפוטנציאל קיים.

עמי ג 3 ביולי 2014

לקנות שחקן כדי להשאיל אותו נשמע לי הדבר הכי מטומטם שיכול להיות. לוקסוס של מיליארדרים, לא של קבוצת פועלי נמל אפרורית

D! 3 ביולי 2014

יכול להיות, אבל רודג'רס פועל ככה לא מעט.

ויש בזה היגיון – הוא פוטנציאל גדול, המחיר עדיין לא הרקיע שחקים לגמרי ואין לו מקום בטוח שבו יוכל לקבל מספיק דקות כדי להתפתח.
אתה קונה אותו ונותן לו לצבור את הנסיון הזה במקום אחר.
לא השיטה האהובה עלי מבחינה אידיאולוגית אבל נכונה מאד מבחינת ניהול סגל.

עמי ג 3 ביולי 2014

למה אין לו מקום? הרי סוארז הולך לא?
חוץ מזה בעונה הבאה עומס המשחקים על ליברפול יהיה הרבה יותר גדול והיא תצטרך סגל רחב (בתקווה שהעומס יימשך כמובן גם אחרי ינואר 2015…)

D! 3 ביולי 2014

דיברתי באופן כללי לגמרי, על הרעיון של לקנות שחקן ולהשאיל אותו.

בילבו באגינס 3 ביולי 2014

דודו לגביי ברסה לא מסכים איתך . ברסה בהחלט יכולה לשנות את סגנון המשחק שלה , התבוסה לבאיירן לפני שנה והעונה הזאת ללא שום תואר זה זרז מספיק טוב בשבילה להבין שצריך שינוי קיצוני. ראקיטיץ זה בהחלט שחקן שמתאים ליציאה מהירה למתפרצות. ניימאר וסוארז אלו שני שחקנים שהכי מתאימים בעולם למשחק מהיר. שים עליהם פחות משני שחקני הגנה ותראה תוצאות. לגבי מסי.. זה מסי הוא יעשה ניסים בכל צורת משחק.
לגביי ליברפול, אני חושב שזה רק לטובתם. ליברפול צריכה לחפש בכסף הזה הרבה מציאות ושחקנים עם פוטנציאל. לטווח של השנה הקרובה תהיה אולי ירידה כמו אצל טוטנהם אבל לטווח הארוך זה יבנה להם שלד חזק וצעיר . אסור לשכוח שעם הצ'מפיונס יהיה לליברפול הרבה יותר משחקים בשבוע ועם הסגל הנוכחי כבר באמצע ינואר יקראו לאנשים מהקהל להשלים ל11 בהרכב.
אז כן עם חשיבה לטווח רחוק זה יכול לעשות להם רק טוב.

אריק האחר 3 ביולי 2014

הבשר בספרד יותר טעים וטרי מאנגליה.
בכדורגל האנגלי בכלל וליברפול בפרט המעודון
גדול יותר מכול כוכב.
אוכל האדם אומנם נתן עונה מופלאה עם הרבה תשוקה
ויכולת אבל שום תואר ממשי.
מהמורשת שלו באנגליה ישארו לצד מהלכים מופלאים
גם נשיכות וכפיות תודה מדהימה למעודון שנתן לו יות מאשר קיבל ממנו.
ליברפול תרויח מהכסף של המכירה וממצבה כיום בקטע
המקצועי הרבה יותר מאשר אם הוא היה נשאר.
אני לא אוהד ליברפול אבל באמת שאני שמח על העזיבה שלו את הכדורגל האנגלי.

אופיר 3 ביולי 2014

אני שמח על העזיבה שלו בגלל שהיא תחליש (בלי ספק) את ליברפול, אבל כחובב כדורגל אנגלי העזיבה שלו מעציבה אותי מאוד. אולי כוכב העל האחרון שעדין משחק באנגליה, והיה כיף לצפות כצופה נייטרלי במשחקי ליברפול רק בזכות היכולת הפנומנלית שלו.

לגבי נתןלקח לליברפול, הוא נתן לאוהדי ליברפול את התחושה שהם שוב בעלית, ומהבחינה הזו הוא היה שווה להם כל פני וכל שערוריה.

אריק האחר 3 ביולי 2014

מסכים איתך לגבי הרוב ואם זאת ליברפול יותר גדולה ממנו
פועל יוצא שהוא קיבל מהמעודון יותר מאשר נתן.

אחד 3 ביולי 2014

אני לא רואה איך שלושה אגואים גדולים כל כך יסתדרו בקבוצה אחת. אני חוזה התרסקות גדולה יותר מאשר בעונה האחרונה.

אחד 3 ביולי 2014

מה גם שאין שום סיכוי שמאמן כל כך חסר ניסיון יצליח לשלוט בשלושה סופר סטארים כאלו.

זה משנה 3 ביולי 2014

אולי חסר נסיון, אבל בעל אגו לא פחות קטן ובעל קריירה הרבה יותר מרשימה כשחקן משניים מתוך שלושת השחקנים.

גלעד בלום 3 ביולי 2014

מהלך מצוין של ברצלונה, אולי בכלל הם הורו לסוארס לנשוך במונדיאל כדי שתג המחיר שלו יירד?? הרי הם שולטים בהכל…מידי כמה שנים הם עושים קניה גרנדיוזית כזאת שהיא חצי הימור (הכוכב על האחרון שקנו היה זלאטאן שלמרות ש״נכשל״ זכה באליפות איתם), אני לא רואה לנכון לגנות אותם על זה שהם רוצים להתחזק אחרי עונה בעייתית וכשהם נמצאים בתקופה של חילופי משמרות, למעשה הם הולכים להחליף את כל הקישור שלהם (ססק, צאבי, סאנצ׳ס ואולי אינייסטה).

לגבי הסגנון- כל התחזיות של ״שונאי ברצלונה״ על זה שסוארס לא יתאים לטיקי טקה הם די מגוחכות(לפי מה קובעים? סוארס לא יודע למסור?), כבר השנה הם השתמשו ביותר כדורים ארוכים, הטיקי טקה הקיצוני של פפ כבר לא יחזור, הוא היה מושתת על קשרים מושלמים בשיאם שכבר לא קיימים שם. בכל שיטה כמעט ברסה עדיין ישלטו בכדור רוב הזמן אבל עם השלישיה הקדמית הנ״ל יוכלו סוף סוף לשחק מהר ולעומק וגם לשנות סגנונות בהתאם לתוצאה, ראינו שבסגנון הטיקי טקה הם בבעיה כשהם לא מבקיעים ראשונים.

מה שכן יהיה להם זה שלישיית החלוצים הטובים בעולם, כשסביר שמסי ישחק חלוץ נסוג (10 קלאסי) ושני הסילונים ניימאר וסוארס באים מהאגפים.

לגבי ליברפול- עכשיו נראה עד כמה רודג׳רס הוא מאמן טוב או שהיה תלוי בסוארס, הם יכולים להיות בבעיה אם לא יפגעו ברכש. למרות העבודה היפה בשנה האחרונה יש מצב שהעונה האחרונה היתה הכי טובה של ליברפול בעשור הקרוב, כן עד כדי כך סוארס היה משמעותי, בלעדיו ליברפול בקושי ביורופה קאפ

אילן 3 ביולי 2014

גלעד, חפש באינטרנט תמונות של הבית של אינייסטה (: הוא נשאר בבארסה עד סוף הקריירה, במידה רבה יותר של ודאות מאשר שמסי יישאר.

גיסנו 3 ביולי 2014

אני חושב שעצם העובדה שסוארז הגיע בזמנו לליברפול ולא למועדון עשיר ומצליח יותר (בשנים האחרונות) הייתה סוג של נס בשביל הקבוצה לאור זה שגם הייתה לא מעט התעניינות בו כשעזב את אייאקס.

כמו שאולי השיקול של ליברפול בלמכור אותו עכשיו הוא בין השאר כי מכאן והלאה הערך שלו יירד – אז גם השיקול שלו הוא שמכאן והלאה הוא עלול להפוך לשחקן פחות משמעותי ופחות מבוקש, ועכשיו זה הזמן שלו ללכת הכי רחוק שאפשר – לנסות לזכות בליגת האלופות.

אם יש משהו שלמדנו בעונה האחרונה במפעלים האירופאים ולפי התצוגות של אנגליה (וספרד, שחלק נכבד משחקני הסגל שלה, וגם כמה שנופו, הם כוכבי העל של הפרמייר ליג) במונדיאל – זה שהפרמייר ליג היא במקרה הטוב הליגה השלישית בטיבה באירופה, ושכרגע האנגליות לא יכולות לתת פייט לגדולות של גרמניה וספרד (ונראה שגם פ.ס.ז' בדרך לעקוף בסיבוב). וכנראה שגם בברצלונה המתחדשת יש לו יותר סיכוי לזכות בגביע עם האזניים מאשר בליברפול (או כל מקום אחר באנגליה).

אריק 3 ביולי 2014

אני מקווה שסוארז יישאר, איפה ההגיון במעבר לברסה חוץ מהעניין הגיאוגרפי? כדורכל הקבוצות הוך ונהיה מגוחך

אבי גלברט 3 ביולי 2014

הוא לא ישאר . הקו נחצה ואין דרך חזרה . בקבוצה משפחתית וקהילתית כמו ליברפול לא סולחים . שיילך ומהר ! רק דבר אחד אבקש ,רק לא בלוטאלי ! הספיק לנו אברבנל אחד שאכל לנו את הנשמה …בלוטאלי יחרב את כל המרקם החברתי ואחדות הקבוצה. המספרים שלו בשנים האחרונות לא מספיקים לבנות סביבו קבוצה . בשנה הבאה ללא סוארס הדגש בליברפול יהיה יותר מתמיד ,"קבוצה " וביחדנס . לא יעזור כלום . אני מעריך ומנחש שגם את סטאריג' נצטרך להנחית לקרקע עכשיו כאשר השתן יעלה ויבוא במעלה הכתף בואכה פדחת …..

חדש בשכונה 4 ביולי 2014

״ביחדנס״……אהבתי

ניינר 3 ביולי 2014

כאוהד בארסה אני לא ממש מאושר מהמעבר הזה למרות שאני מת על סוארז כשחקן. מבאסת אותי המחשבה שמוותרים על אלכסיס סנצ'ז עבורו.אבל אם, כפי שכתב בילבו מעלי, המטרה היא לזנוח את הטיקי פאקינג טאקה, אז יאללה, שיהיה.

גלעד 3 ביולי 2014

אני הייתי מביא את לוקאקו. כבר הוכיח את עצמו בליגה.
במיוחד שמוריניו לא מת עליו.

אריק האדום 4 ביולי 2014

יותר ממועדון – my ass. יש לי העדפות בכל ליגה באירופה, פעם זו הייתה ברצלונה בספרד. בשנים האחרונות זלגתי לאט לאט לכיוון ריאל. לא שריאל יותר טובה אבל ריאל לפחות אומרים אותנו מעניין לשלוט! להיות אימפריה. ברצלונה עוטפים את זה בתחושות נשגבות (מי אמר העם הנבחר?). ככה שזה צבוע ומתחסד.
בשנה הבאה ישחקו בברצלונה 3 מ-10 השחקנים הטובים בעולם.
זה רע לכדורגל (ספרדי/אירופאי/עולמי) – ובכלל לא אומר שברצלונה יצליחו.
נאיימר יקרא תיגר על המעמד של מסי בשנה הבאה לדעתי. וסוארז יגיע עם תג מחיר ורף ציפיות שימוטטו כל שחקן נורמלי. ונורמלי זה הדבר האחרון שאפשר לומר על לואיס "רקסי" סוארז.
שיהיה לנו בהצלחה, העיקר שהחתמנו את ואן-חאל!

אופיר 4 ביולי 2014

אריק, סוארז – כוכב על כבר שנים – יתמוטט מתג המחיר שלו, אבל לוק שואו שנקנה בגיל 18 ב-30 מיליון פאונד (ומקבל שכר כמו של אינייסטה בערך) בטח ישגשג.
יופי.

אריק האחר 4 ביולי 2014

טירוף מערכות מוחלט בהקשר למחירים כבר כמה שנים
וזה רק הולך ומחריף.
דווקא אצל סוארז הקטע של טירוף המחיר לא צריך להשפיע
הוא בהחלט משתלב בטביעות מוחלטת לגביו.

D! 4 ביולי 2014

לא, סוארז לא יתמוטט. אולי ישבור את כל השיאים. אם מסי ייתן לו.

מי שמפסיד מכל זה אלו אנחנו, שאוהבים כדורגל. אבל הוא הופך לאט לאט לספורט אמריקאי (במובן הקפיטליסטי של המילה) – יש התכווצות/קריסה למספר מצומצם של קבוצות. קטן מדי.

גם זה שאנחנו רוצים לקחת לסוטון את השחקן השלישי שלה בקיץ הזה לא תורם לכלום בסופו של דבר.

צריך להקטין את כמות הרכישות שמותר לקבוצה לבצע בכל חלון

cookie-monster 4 ביולי 2014

לא אכפת לי מה סוארז יעשה בברצלונה (חוץ מכשהוא ישחק נגדנו בצ'מפיונס, מה שאופ"א כבר תדאג לו בוודאות).
רק אם אנחנו לו מקבלים 100% ממה שלא יהיה שכתוב בחוזה האחרון שלו שזה הסעיף יציאה לספרדיות, זה יביא לי ת'הקריז. כי זה אומר ששום דבר לא השתנה. גם לא עם גון W הנרי.

cookie-monster 4 ביולי 2014

לו מקבלים = לא*

D! 4 ביולי 2014

קוקי,
הנרי כבר הוכיח את עצמו מול ארסנל בשנה שעברה
אם הוא יחליט שהוא מוכר את לואיס בפחות ממה שנסגר בחוזה שלו אני אקבל את זה בהבנה.
השאלה היא מה הוא יעשה עם הכסף שנקבל.

cookie-monster 4 ביולי 2014

מבחינתי חובת ההוכחה היא מתמשכת.
אז אני לא יקבל את זה בהבנה.

D! 5 ביולי 2014

סבבה.
מובן.

אסף THE KOP 4 ביולי 2014

לא מכה ולא נעליים.
ליברפול תקבל תמורה נאה, תקנה שחקנים טובים, תככב באירופה ותאבק על האליפות.

מה נסגר איתכם ?

Matipool 4 ביולי 2014

אפשר לקנות עכשיו עוד 3-4 שחקנים טובים או שני וורלד קלאס אבל תן לי שם אחד שהוא ריאלי ויכול להחליף את סוארז הן מבחינת המספרים שלו והן מבחינת ההשפעה שלו על המשחק .
חלק לא קטן מהשערים של סטארידג׳ וסטרלינג למשל הגיעו ישירות או בעקיפין מסוארז .
נצטרך עכשיו יותר שערים משחקני הקישור ואת סטארידג׳ חד וכובש .
מכה . וואחד מכה .

D! 5 ביולי 2014

כן.

שעתו הגדולה של BR.

זה משנה 5 ביולי 2014

מתי, מבחינת מספרים הבאנו צמד שאחראי יחדיו לאיזה עשרים ומשהו שערים בעונה החולפת בפרמיירליג. דומני שהמחשבה כעת היא להעמיק את הסגל בצורה כזו שהתלות בשחקן בודד, מוכשר ככל שיהיה, תפחת משמעותית.

אסף THE KOP 5 ביולי 2014

ומתוך הפריזמה של אוהד ליברפול…

משמעות הפציעה של ניימאר היא שאפשר להשחיל את ברצלונה בעוד כמה מיליוני אירו עבור סוארז.

cookie-monster 6 ביולי 2014

למה לכמה זמן הוא פצוע?
אפילו אם העונש יקוצר

אסף THE KOP 5 ביולי 2014

מסתבר שהוא יותר דיווה מאלכסיס של דאלאס.

זה משנה 5 ביולי 2014

אלכסיס היא מ'שושלת'.

סימנטוב 5 ביולי 2014

זה משנה?
:)

אסף THE KOP 5 ביולי 2014

זאת לא אותה סדרה ?!

קטאלוני 6 ביולי 2014

1.לדעתי כל עניין הנשיכה של סוארס זה צביעות אחת גדולה. נכון שזה מעשה מכוער שלא מתאים גם לשחקן מליגה ג'. אבל חוץ מזה שזה "לא נראה יפה" מה יש בזה? שחקן גמר קריירה בגלל זה? שחקן נעדר לכמה משחקים? אף שחקן לא יצא אפילו לחמש דקות!!!

לעומת זאת ניימאר שבר חוליה בגו בגלל ברך שדווקא "נראית סבבה". פפה נגח את מולר בסבבה. דה יונג בגמר המונדיאל הקודם הוריד איפון לאלונסו בסבבה. ראמוס קוצר שחקנים בסבבה. ראיוס פירק לדהן את הרגל בסבבה. אלה דברים שגומרים קריירה לבנאדם אבל את מי זה מעניין כי "זה דווקא מצטלם סבבה" אבל נשיכה??? ה' ישמור עד כאן!

2.אז בהנחה שסוארס אכן יחתום אוטוטו בבארסה. מבחינה טקטית ברצלונה תצטרך להחליף את סאנצ'ס. כי לצד מסי וסוארס אתה לא צריך עוד שחקן שיבקיע שערים. אלא שחקן כנף ימין מהיר שיכול במהירות לפרוץ על הקו. ולהכניס כדור לאמצע או בפס או באחד על אחד. וסאנצ'ס שהוא יותר פיזי וחלוץ שאוהב להבקיע לא מתאים לתפקיד הזה.

לכן לדעתי הדבר המתאים ביותר הוא לעשות טרייד עם ריאל (!) סאנצ'ס תמורת די מריה. זה יתן לבארסה גם יותר מהירות בהתקפה בכלל ובמתפרצות (שכרגע לא קיימות) בפרט. זה יתן לה את הארגנטינאי שהיא מחפשת כדי לאפס את מסי. והכי חשוב זה יוריד ממפלס האגו בכל מה שנוגע להבקעת שערים.

ולמה זה ישתלם לריאל? מכיון שאם השמועות נכונות פלקאו וחאמס חותמים אצלה. ואז אם הגעת בייל הסיטה את די מריה לקישור. הגעת חאמס הופכת אותו לגמרי למיותר. אבל מצד שני ריאל נשארת ללא מחליף רציני לאף אחד משלושת שחקני החוד (חסה? מוראטה? בנזמה?). וכמחליף לבייל פלקאו ורונאלדו השחקן שהכי מתאים במיוחד לצד חאמס זה סאנצ'ס!

3.בהגנה : לבארסה חסר בלם ומגן ימני. לדעתי השניים שהכי מתאימים הם סאקו כבלם שיכול לשחק גם כמגן שמאלי (מזכיר מאוד את אבידל). וחואנפראן כמגן ימני שיכול לשחק גם כבלם (בדומה לראמוס). זה יתן לבארסה אפשרות מצויינת לשחק רק עם שלושה שחקני הגנה. בהרכב של 3-1-3-3

אבל בניגוד לפעם הקודמת שהיא ניסתה את זה ונכשלה הפעם זה יצליח. כי אז היא עשתה את זה עם בלם אחד טבעי ושני מגינים טיבעיים. ולכן נגד הגדולות זה לא הצליח כי למגן אין את היכולות הפיזיות של בלם. אבל כשפיקה באמצע סאקו משמאל וחואנפראן מימין כשלפניהם מסצ'ראנו. שבמקרה הצורך יכול להכנס כבלם שמאלי ואז סאקו נהיה מגן שמאלי זה יעבוד מצוין,

ככה ההרכב נראה :
————————-טר שטגן—————————

——-סאקו—————-פיקה————–חואנפראן——

————————–מסצ'ראנו————————-

————אינייסטה——————-ראקיטיץ'————

—————————–מסי—————————

ניימאר———————————————-די מריה

—————————-סוארס————————–

Comments closed