מחשבות על רכש

ראיתי את זה באחת התגובות פה כנראה, וזה פתאום צימרר אותי; טוטנהאם של הקיץ שעבר. כמעט בדיוק אותו מצב; מוכרים את גארת' בייל, מבטיחים שיהיה תחליף הולם, קונים אי אילו שחקנים – והכל מתפוצץ בפרצוף. למרות הדאגה, אני מוכרח לומר שקדם כל ליברפול היא לא טוטנהאם. אני מאמין שיש לה בסיס מוצק וראוי גם בלי סוארז. יש שיטה שעובדת, יש שחקנים טובים, ואפשר לתמוך בטיעון הזה עם פתיחת העונה שעברה עת סוארז היה מושעה, זאת אומרת, יש משהו שהוא גדול מסוארז. יחד עם זאת, המקרה של טוטנהאם מוכיח שאין תחליף לשחקנים גדולים באמת. יש בהם משהו שמתעלה מעל שיטות ותחליפים. יש בהם ערך מוסף אדיר שלפעמים לא נראה במספרים עצמם, אם כי המספרים האדירים של סוארז הם אכן אדירים.

ובנוגע לתחליף, כמה שחקנים ברמה של סוארז יש בעולם? כמה שחקנים ברמה של סוארז, או אפילו קצת פחות, יכולים להגיע לליברפול? אני מסתכל לרגע על קבוצות הצמרת של הפרמייר ליג ומנסה למנות את השחקנים הגדולים שם. אני לא רואה שחקן גדול באמת בארסנל. אני לא רואה שחקן גדול באמת בצ'לסי. ובטח אני לא רואה שחקן גדול באמת במנצ'סטר יונייטד. אני רואה את יא יא טורה ואת אגוארו בסיטי, בהחלט, מסוג השחקנים שהם מעל לשחקנים טובים כמו דז'קו וכו', שחקנים שעושים את ההבדל.

לכן, אני קווה מאוד שרודג'רס לא יתפתה להביא כל מיני שחקנים התקפיים רק כדי למלא את החלל. הוא צריך מכונת שערים. היא יכולה לבוא בכל צורה וגודל. היא לא יכולה להיות אוריגי הבלגי והיא בטח לא ריקי למברט, ולזאר מרקוביץ' או שאקירי הם בכלל קשרים התקפיים. אלכסיס סאנצ'ז היה יכול להיות תחליף ראוי. לא רואה הרבה אחרים. דיברו על באלוטלי וכמעט מתתי מצחוק – נפטרתם מדפוק בראש אחד בשביל להביא דפוק בראש נוסף? אבל זה לא יקרה כנראה, וזו הדאגה הגדולה שלי. הקישור ישתפר, בהגנה בטח יביאו את לוברן, לא יודע מה לכל הרוחות קורה עם מגן שמאלי אבל מקווה שיקרה כבר, אבל בהתקפה. מה יהיה בהתקפה. ווינגרים לא יפתרו את זה. איפה יש מכונת שערים?

עשר הערות
מדוע הובסה ברזיל

46 Comments

זה משנה 9 ביולי 2014

נראה כאילו אין יותר ווינגרים או חלוצים פר-אקסלנס. יש חוליה התקפית שמבוססת על חילופי מקום בין שלושת השחקנים שמאיישים אותה. אחד מהם יהיה מה שנקרא חלוץ (סטארידג'/לאמברט/בוריני) והשניים הנוספים יהיו שחקני התקפה/קישור (סטרלינג, קוטיניו, לאלנה/מרקוביץ'/שאקירי). הרעיון הוא תנועה בלתי פוסקת בלי כדור שמבוססת על תיאום גבוה. זו ההערכה שלי לפחות.

עמיחי שלו 9 ביולי 2014

השאלה אם בין אלו יש שחקן שמסוגל להגיע לאזור 20 גולים בעונה לפחות

matipool 9 ביולי 2014

יש אחד שכבר הוכיח את זה אבל עדיין אני מאד מודאג .

גורביץ ' 9 ביולי 2014

אם על ריקי לאמברט ובוריני העונה הזאת תקום או תיפול אז המצב בטטה, הם חייבים שחקן וורלד קלאס, לדעתי דווקא לא משנה אם הוא חלוץ או קשר, אבל הוא צריך להנהיג את ההתקפה, כי בלי אחד כזה הם ייראו כמו נבחרת אנגליה במונדיאל

זה משנה 9 ביולי 2014

השילוב של לאלנה ולאמברט.

אופיר 9 ביולי 2014

סאנצ'ז בארסנל. לא תשמעו אותי מתלונן :-) :-) :-)

אריק 9 ביולי 2014

Told You So… אם באמת לא הסכים לדבר עם הקופ הוא הגיבור החדש שלי. יש לארסנל סגל נפלא עם סנצז ורמי רק חסר קשר אחורי קשוח, אם חדירה יגיע… תהיו לפחות בטופ 4

אריק 9 ביולי 2014

נדמה לי שיש הרבה מאוד שחקנים טובים בצלסי, סיטי, ארסנל ויונייטד ויהיו עוד עד סוף החלון אם רוגרס יצליח להשאר בטופ 4 זה יהיה הישג פנטסטי.

אסף The kop 9 ביולי 2014

טופ פור ?
יותר בכיוון של התמודדות על האליפות.

אריק 9 ביולי 2014

Dream on.

בני תבורי 9 ביולי 2014

לפעמים אי אפשר להחליף שחקן אז מחליפים שיטה. אין בעולם שחקן שיכול לבוא במקום סוארז עם אותן יכולות ואותה תשוקה מינוס נשיכות, צריך לבנות את המערך אחרת. וכמו שאמרת, איפה מגן שמאלי לעזאזל…

עמרי 9 ביולי 2014

מסכים עם בני .
לפי דעתי צריך לשנות שיטה , אין השנה שחקן שיגיע לכמות הגולים+הבישולים+פנדלים כמו סוארס .
אבל אם שיטת המשחק של "להכניס יותר מהקבוצה השניה" תשתנה , נחזק את ההגנה שיספגו משמעותית פחות מ 50 גולים , עם שחקנים יצירתיים כמו קוטיניו וללאנה ביחד עם סטארידג וסטרלינג ומי שעוד עתיד לבוא , יש עוד צ'אנס להתאזן ולבנות לקראת העונה הבאה.

אני מקווה שכמו אחרי עונות שאנחנו מוכרים את השחקן הכי טוב שלנו , הוא לא יצליח משמעותית ואנחנו נזכה באיזשהו תואר.

גור אילני 13 ביולי 2014

ראיין ברטראנד למכירה אם אתם מעוניינים. לא בטוח שהוא עסקה כזו גרועה בשביל הרמה שלכם.

זה משנה 13 ביולי 2014

דוקא הוא בול השחקן שמתאים למוקדמות ליגת האלופות. תהנו.

צביקה 9 ביולי 2014

לשים 40 מיליון על תומאס מולר. אפילו 50.

גורביץ ' 9 ביולי 2014

+ 100
זה מה שאני חושב כל המונדיאל, מבחינתי שישימו את כל מה שהם מקבלים מסוארז על מולר, שכמובן הסיכוי שהוא באמת יגיע שווה לסיכוי חאלד חליילה להיות קפטן נבחרת ישראל

יואב 9 ביולי 2014

אני חושב שרובין עונה על ההגדרה של שחקן גדול באמת(גם רוני אגב). וזה מגובה בעונה מפלצתית בה לקח את האליפות כבר בינואר.

יואב 9 ביולי 2014

נ.ב
וכמובן מגובה בראיה.

אריק 9 ביולי 2014

לא חושב שמאטה כזה רע… ואם יגיעו די מאריה ווידאל אז…

matipool 9 ביולי 2014

עמיחי – לפי השמועות לפחות , יש שחקנים גדולים מאד בדרך ליונייטד , לארסנל ולצ'לסי ( וידאל , סאנצ'ז , פוגבה בהתאם הם רק חלק מהשמות ) .
מסכים איתך במאה אחוז . חייבים מכונת שערים ועדיף עם ניסיון בליגה האנגלית . מישהו ברמה ובמספרים של סוארז אין ולא נמצא .
מקווה שרודג'רס והצוות שלו יבריקו וימצאו מישהו או שתהיה איזו תפנית של הרגע האחרון והעסקה עם ברצלונה תיפול או שלפחות נקבל את סאנצ'ז ( למרות שהוא לא מספר 9 במקור הוא יכול להיות נכס אדיר ולכבוש לא מעט ) .
דרך אגב – אם סאנצ'ז מגיע לארסנל וראמזי נותן עונה מלאה , אני מעריך שהם יהיו מועמדים רציניים לאליפות . יש שם ים של כישרון .

גלן 9 ביולי 2014

לכו על פרד. אולי אינכם מכירים אבל זה חלוץ מוכח מברזיל ולדעתי מציאה שתדבר חזק וגם לא תנשך.

D! 9 ביולי 2014

אני מקווה שטוטנהאם יושבת חזק גם בראש של BR והצוות המסייע
אבל אני לא רואה שאנחנו הולכים בכיוון שונה.

אז נצטרך לקוות ש-BR יותר טוב במה שהוא עושה.
הייתי רוצה לראות בלם תותח וקשר אחורי חזק אפילו יותר מחלוץ.

ומגןשמאליאוימינינורמאליווינגרשמסגולהבקיעולאייםעלהשערמרחוקוחלוץמחורררשתותואוליגםשמישהויעבודעםהנדועלהבעיטהלשערוהסיומתשלקוטיניוועדייןנצטרךעודשנישחקניםלגיבוילפחות

דודו פ. 9 ביולי 2014

יש רק מישהו אחד שיכול אולי לחפות על החור הגדול שמשאיר סוארז. קוראים למישהו הזה זלאטן איברהימוביץ'. אני הייתי לוקח את כל הכסף שנקבל על סוארז ושם על זלאטן. קבלן אליפויות ומכונת שערים שלקח אליפויות בהולנד, באיטליה, בספרד ובצרפת. בדיוק מה שחסר לנו.

D! 9 ביולי 2014

מעניין
אם כי הוא ממש לא מתאים לדרך שבה שיחקנו בעונה שעברה

זה משנה 9 ביולי 2014

מתאים רק במובן אחד. ירוויח כמו סוארז.

D! 10 ביולי 2014

אולי כפול

ניינר 9 ביולי 2014

אל דאגה, הפטנט הזה רשום על שם ספרס זה לא יקרה לליברפול

אסף The kop 9 ביולי 2014

גם בלי הגולים של סוארז ליברפול ממוקמת בין 2-3 הקבוצות הפוריות ביותר בליגה.
יותר מטוטנהם, יותר מארסנל, יותר מיונייטד ויותר מאברטון.
תרגיעו.

עופר 9 ביולי 2014

ומה עם עומר דמארי?
מכונת שערים מוכחת…

ניק 9 ביולי 2014

אחח ההתנשאות של אוהדי ליברפול..
"קודם כל ליברפול היא לא טוטהנאם"..
1- הרבה מאוד שנים ראיתם את הגב שלהם .
2- לוי מטוטנהאם הוא איש עסקים מעולה, ויש לליברפול עוד דרך ארוכה כדי להגיע אליו.
ובכל מקרה בתור אלה שהביאו את קארול ב35 מיליון לא הייתי מצפה לשמוע ולו חצי מילה על נושא ההעברות.

זה משנה 9 ביולי 2014

בהרבה שנים אתה מתכוון לרגע וחצי של רדנאפ במועדון?
באנדי קארול אתה מתכוון לסולדאדו? אריק לאמלה?

ניק 10 ביולי 2014

ידידי הם סיימו מעליכם ב4 מ5 העונות האחרונות…
ססולדדו אכן פלופ אבל הוא עלה רק 26 ובינתיים כבש 11 שערים בעונה אחת שזה מה שקארול כבש בכל העונות שלו ביחד בליברפול.. למלה היה פצוע כל העונה, שנה הבאה נראה מה הוא שווה…
קיצר אין מה להשוות

זה משנה 10 ביולי 2014

סיימו מעל ליברפול בארבעת העונות שעברנו משבר ניהולי?! רוצה שנשווה את ההצלחות בעשר השנים האחרונות? אולי את מספר התארים?
להזכירך, אמנם ליברפול שילמה על קארול הרבה אבל מכרנו אותו בלא מעט. ההפסד עליו מתבטא בכ-12 מיליון פאונד. בכלל נראה שלא מבינים את השורה האחרונה של החלון ההוא – טורס החליט לעזוב ובסכום שהתקבל עליו (וכן, סוארז הגיע יום וחצי קודם לנטישה), הגיעו שני שחקנים. על האחד כנראה הפסידו קצת כסף, אבל על השני כנראה ישלשו את סכום ההשקעה. לדעתי רווח לא רע מהחורף ההוא.

LOVERPOOL 10 ביולי 2014

ואגב, סולדאדו בעט פנדלים, לפחות חלק מהעונה. אז 11 זה משקר (או "גונב דעת", ככה אוהבים לכתוב כאן ;) )

ניק 10 ביולי 2014

הרכישה של סוארז היא אכן מעולה אבל זאת לא הייתה חוכמה גדולה. הוא היה שחקן ענק באייקס וההתקדמות שלו אצליכם, בליגה הקשה בעולם, היא מובנת והגיונית.
אם זאת ברוב המוחלט של הרכישות בשנים האחרונות נפלתם ובגדול. חוץ ממנו ומסטאריג' איזה רכש טוב בדיוק עשיתם ב5-6 שנים האחרונות?
לגבי טורס- נכון שבדיעבד זה הסתבר כמכירה מוצלחת אבל בנקודת העזיבה שלו מכרתם את אחד החלוצים הטובים בעולם, ככה שאז נקודתית לא בדיוק עשיתם איזה מהלך גאוני, כמו שלמשל צלסי עשו השנה שמכרו בלם פלופ ב50 מיליון. מכרתם שחקן שהיה שווה את הסכום ששולם עליו, לא פחות ולא יותר.
אגב לדעתי סוארז הולך להפוך לפח אצל ברצלונה, כי הוא לא מתאים לשיטה שלהם, אז בדיעבד כנראה שגם יגידו שעשיתם עסקה טובה.

D! 11 ביולי 2014

טורס נמכר אחרי השיא שלו.
מי שלא צפה בליברפול אולי חשב שהבעיה היא בקבוצה ושבמקום אחר הוא ייתן את מה שנתן רק חצי עונה קודם.

cookie-monster 10 ביולי 2014

חשבתי גם אני ממש אתמול בדיוק על טוטנהאם אבל מייד ביטלתי את המחשבה.

הרי הקיץ שלנו היה אמור להיות עמוס ממילא – גם בלי הדיבורים על סוארז. הרי ברור שהסגל צריך להתחזק לקראת חזרה להתמודדות בכמה חזיתות. אנחנו צריכים שחקנים לא בשביל להחליף את סוארז. אנחנו פשוט צריכים שחקנים. עיבוי.
וכמה שנאמר פה – אי אפשר להחליף את סוארז ממילא. בחייאת.
פשוט נצטרך למצוא את הסוארז הבא.

זה משנה 10 ביולי 2014

מסכים עם הכל למעט הסיפא. לא צריך למצוא אף אחד. צריך לבנות קבוצת כדורגל טובה, מגוונת ועמוקה. לחפש בנרות וואנבי-וורלד-קלאס-סופרסטאר, לא יוביל לשום דבר חוץ מאשר שפיכת כספים. או בקיצור, מה שנראה שעושים כרגע.

חיים הצהוב 10 ביולי 2014

כרגע ליברפול חיזקה את הסגל אבל ההרכב נחלש, רוב הרכש הוא לא בעמדות שהיו חלשות או בעייתיות בעונה שעברה, ליברפול חייבת בלם, מגן ימיני וקשר אחורי.
אבל אם הדיווחים על לוקאס נכונים אז ליברפול תתחזק משמעותית

מור 12 ביולי 2014

שירו,דיופ,קרול,צרלי אדם,דאונינג, והרשימה נמשכת

רוני יעקוב 12 ביולי 2014

פשוט לוקחים את הצ"ק מברצלונה ופונים לזלטן
נראה לי שהוא לא יתנגד להגיע לאנגליה

zork 12 ביולי 2014

ליברפול חייבת להביא חלוץ רציני, היא לא יכולה לסמוך על גולים שהיא תאסוף מהגורן ומן היקב של קשרים התקפיים מחוננים אבל לא יציבים(לאלנה, שאקירי?, קוטיניו, סטרלינג).
קשה לי לראות את זלאטן עוזב את פסז, ולכן לדעתי האופצייה הכי טובה היא פלקאו. ליברפול קיבלה הרבה כסף על סוארז ויש לה לבזבז.
חוץ מפלקאו הייתי מביא את נגאטמו המגן השמאלי אינטר.

האוהד הצעיר 13 ביולי 2014

קודם כל כמה תיקונים וחידודים: ליברפול דומה לטוטנהאם אבל שונה במובן אחר – ליברפול לא תחליף מאמן כמו שטוטנהאם עשו, ליברפול היו עוד שחקנים טובים העונה מלבד סוארס – לטוטנהאם לא היו שחקנים טובים יותר מידי כמו סטארידג' סטרלינג וג'רארד.

בנוסף לכך אני מאמין שאם ליברפול רוצה להתברג בטופ האירופי היא באמת צריכה להביא גולר רציני, מיזהו בדמות ווילפריד בוני, בנטקה, לוקאקו או אפילו פלקאו, צריך בלם ומגן דחוף שכנראה יהיו בן דייויס מסוונסי וסטיב קאולקר/דג'אן לוברן, ועוד קשר יצירתי כמו שאקירי על אגף ימין, מה שבטוח, החלוץ האחרון שרשם שיאים מדהימים כמו של סוארס באנפילד היה איין ראש, מה שגורם לתחושת תסכול כי סוארס היה מביא אליפות בעונה הבאה.

זה משנה 13 באוגוסט 2014

מה עם איזה פוסט לקראת פתיחת העונה? ציפיות, שאיפות ופטיש איאן אייר?

Miki 22 בנובמבר 2014

Wham bam thank you, ma'am, my quetnioss are answered!

Penda 23 בנובמבר 2014

There's a terrific amount of kngdelwoe in this article!

Comments closed