תסמונת הקוזאק הנגזל

פתאום כולם מזדעקים. אפילו האוהד בנימין נתניהו פתח את הפה. וכמובן שוב לימור לבנת. ואבי לוזון. ועוד לפני מעשה השריפה שמענו שמשרד הספורט מעביר 200 אלף שקל מכספי ציבור לבית"ר ירושלים- כדי שילחמו שם בגזענות.

חשוב להילחם בגזענות. אבל הגזענות לא התחילה היום, ולא השבוע, ולא כשהגיעו קאדייב וסדאייב לפני שבועיים. הגזענות החלה עוד מזמן. ובית"ר תרמה לגזענות הזו כשלא החתימה עד היום ולו שחקן ערבי בודד.

ובחיים לא שמענו את הרשויות בישראל מדברות על הדבר הנקלה הזה. וגם כעת הן אינן אומרות דבר.

*

אני מקווה שאיציק קורנפיין לא יחפש עכשיו להרגיע את הגזרה. המרצע כבר יצא מן השק. המטרה עכשיו אינה שקט. שקט כזה הוא רפש. המטרה היחידה כעת היא ללכת עד הסוף. להצהיר כבר עכשיו קבל עם ועולם כי בבית"ר ישחקו בעונה הבאה לפחות שני ערבים ישראלים. זה הדבר היחיד שראוי לעשות אותו. אם הוא לא ייעשה נמשיך לחשוב שבית"ר סתם הביאה את המוסלמים הצ'צ'נים בגלל גחמה של גיידמאק (לכו תדעו מה האינטרסים העסקיים שלו בצ'צ'ניה) וכי אין במהלך כדי באמת לשרש את הגזענות שפשתה במועדון ועדיין פושה בו.

איציק- זה לא הזמן רק לדבר על לשרש את האוהדים הגזענים מקרבנו. כי כמובן שזה חשוב. אבל אין לך או לאף אחד אחר סכמות מוסרית לעשות זאת בזמן שהמועדון עדיין לא מחתים אף ערבי ישראלי, ובכך הוא ממשיך לקיים את הגזענות בקרבו.

בית"ר ירושלים- תאמרי עכשיו כי תפסיקי עם האקט הגזעני והנפסד הזה. או תשתקי לעולם.

 

מסיר את החרם ומברך את אפריקה
קפטן מכבי ת"א. ותק: שנה פלוס

32 Comments

נדב 9 בפברואר 2013

הטענה שלך היא בדיוק שורש הבעיה פה. לקבוע עובדה שערבי חייב לשחק בבית"ר זה לא פחות מפלה מלא להחתים אף שחקן ערבי.
הבעיה קיימת ואי אפשר להתעלם ממנה, לכן צריך להתנהל עם צעדים שקולים ומסודרים. קודם כל צריך להתמקד בלהעלים את הנגע הרע הזה מיציעי בית"ר (כן כן זה קומץ אלים, רוב הקהל שפוי ותומך בקבוצה ללא תנאים). ברגע שהם ייעלמו (בתקווה), יהיה נוח ושקט יותר לתכנן את העתיד, כיוון שהיעדרות החוליגנים לא תיתן לחבריך לתקשורת "הרמה להנחתה". (לא סתם הכותרת הראשית שלכם הייתה – "שני מוסלמים בדרך לבית"ר, איך יגיב הקהל?").
אני מסכים שאין מקום לפסול שחקן על רקע מוצאו, דתו וכו'… אבל גם אין מקום להכריח להחתים על רקע דומה. אחרי שהיציעים יהיו נקיים, יש להחתים שחקנים טובים והדגש הוא על שחקנים טובים – מצידי גם שיאמינו בסלעים, העיקר שיהיו טובים.
יאללה בית"ר!

יואב בורוביץ' 9 בפברואר 2013

נדב- הטענה שלך, כי צריך להחתים שחקנים טובים ולא על פי דתם או גזעם היא גניבת דעת והתחמקות מאחריות. הרי ברור שיש המון שחקנים ערבים טובים בישראל (מספיק טובים לבית"ר) ועדיין המועדון לא החתים אף אחד מהם. כי הם ערבים! אז די לגניבת הדעת ולהסתת תשומת הלב מהבעיה האמיתית של הגזענות המבנית במועדון. אתה מוכן לתת לכל מקבלי ההחלטות במשך כל השנים Free pass כי עכשיו הם כביכול נלחמים באוהדים הגזענים. אבל אני אומר שהם עדיין ממשיכים לפעול בגזענות כאשר הם לא מחתימים ערבי ולא מצהירים כי הגיע הזמן לעשות זאת.

נדב 9 בפברואר 2013

בורוביץ', כפי שציינתי ואולי לא ירדת לסוף דעתי, ברור שהעובדה שעד היום לא הוחתם אף שחקן ערבי בבית"ר היא בעיה קיימת. הנקודה היא שנקיטת פעולות אימפולסיביות מהמותן ללא שום תכנון (כמו להחתים עכשיו שחקן ערבי רק כי הוא ערבי) רק תחמיר את המצב. אם באמת רוצים התנהלות שתהיה קשורה אך ורק בספורט, צריך לפעול בשיקול דעת. קורנפיין כבר אמר קבל עם ועדה שאין שום בעיה שיוחתם ערבי בבית"ר, נכון זה עוד לא קרה, אבל אם יעזרו לו להיפטר מהחוליגנים ויתנו לו את השקט, גם זה יקרה, רק תאמין.

אסף 9 בפברואר 2013

בורוביץ,
במשך שנים המצב היה כזה – קומץ אוהדי ביתר קורא קריאות נפסדות, גזעניות ואלימות, והקבוצה היתה נקראת לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל כדי לתת את הדין.
איציק קורנפיין הוא זה שאמון על ניווט הספינה בשנים האחרונות. התפקיד שלו הוא למנוע ממנה לטבוע. כחלק מהתפקיד הזה הוא צריך לבוא ולהגן על ביתר בבית הדין בכל פעם שהקבוצה נקראה לשם לתת את הדין על קריאות קומץ האוהדים (שנכון, הוא אמנם לא מונה עשרה אוהדים, אך הוא עדיין קומץ), ונאלצת לשלם קנסות כבדים בתקופת מצב כלכלי קשה מאוד.
אך יחד עם זאת הוא זועק כבר שנים שהרשויות יצטרפו אליו למאבק, תוך שהוא סופג קללות ואיומים. הוא קורא בכל במה לביעור נגע הגזענות אבל אומר שהוא לא יכול לעשות את זה לבד, ונחש מה – הוא באמת לא יכול, וגם לא צריך, כי זה לא התפקיד שלו!
במשך שנים המשטרה, המחוקק ובתי המשפט הסתפקו בענישה הקולקטיבית של ההתאחדות כאילו אין חוקים נגד הסתה במדינה ואין מדובר בעבירות פליליות, התייחסו אל הנעשה במגרשי כדורגל כשטח הפקר, וחיכו שאבן-עזרא והדיינים ימגרו את נגע האלימות.
ועוד נקודה – נכון, להנהלת ביתר יש אחריות למצב אבל בורוביץ – גם לכם (סלח לי על ההכללה – אבל גם אתם חוטאים בכך), גופי התקשורת, יש חלק בזה. אתם הפכתם את החוליגנים לכוכבים, אתם אלו ששנים גלגלתם את האחריות לפתחה של הנהלת ביתר ולא קראתם להגברת המעורבות של רשויות האכיפה בישראל. הספיק לכם שהקבוצה נפגעה וקיבלה עונשי רדיוס וקנסות, כי לא טובת הקבוצה ומיגור הנגע עמדו לנגד עיניכם, אלא הסקופים, האש ותמרות העשן סביב הקבוצה.
אנחנו, רוב אוהדי ביתר, ידענו כבר שנים שמדובר בעבריינים, ושמי שאמור לטפל בהם זו המשטרה. הנחמה היחידה שלנו בכל המצב הזה, שאולי סוף סוף נפל האסימון גם לכל השאר.

איציק 9 בפברואר 2013

יואב,
יש הרבה צביהות בפוסט שלך.
1. אפשר לצאת נגד הפוחיטיקאים והעסקונה שרק עכשיו החליטו להצטרף אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. לכן לכתוב זאת בלי לומר שמרגע שהצטרפ.ם ברוכים הבאים ותתחילו לעבוד זה חסר משמעות.
2. איציק מפחד על חייו ואתה לא יכול לשפוט או.ו. תהיה במקומו.
3. לכול פריץ היה יהודי. לסתום ערבי כתקן זה בזוי ולא במקום. יש מקום לשחקן ערבי על בסיס איכות ויש מספיק כאלו, אך בשום אופן לא על בסיס מכסות אפילו לא כאפלייה מתקנת כי אין בה צורך. אתה לא מצפה שבאיטליה למשל ידרשו שחקן יהודי בכול קבוצה.

טל 9 בפברואר 2013

את ה"דלק" להצתה מספקים אופירה אסייג ואייל ברקוביץ מאתר ספורט 1,בכל הזדמנות תוקפים את היו"ר, נותנים במה לאוהדים הקיצוניים והגזענים והכל במטרה להסית נגד הקבוצה, לא יכול להיות שאייל ברקוביץ, שקפץ משמחה בהפסד הנבחרת, מאחר שלא הוזמן אליה, יהווה דוגמא לאוהדים ובני נוער, הגזענים למדו ממנו והשבוע, גם הם קפצו בגול של רמה"ש נגד בית"ר, הוא גם הסית לגזענות כשענה לגיא ישראלי ואמר לו שלא היה משיא את בתו לערבי!, האם זאת תשובה של עיתונאי? במקום להשיב שערבי שמשחק בקבוצה זה לא נישואין!

!

אסף THE KOP 9 בפברואר 2013

מצוין, ומיד אחרי שיגמרו לטפל בבית"ר אפשר יהיה לטפל סוף-סוף בקיבוצים שלא קולטים ערבים-מוסלמים כחברי קיבוץ (רק שכמה משוגעים לא ישרפו קיבוץ חלילה). בעשרות השנים מאז הוקם הקיבוץ הראשון, נקלטה רק חברת קיבוץ מוסלמית אחת בכל צאות הקיבוצים. זה אפילו פחות מהמוסלמים ששיחקו בבית"ר.

אגב, בורוביץ לא כתב על הגזענות של ההתיישבות העובדת אפילו מילה אחת עד היום.
מעניין למה.

MG 9 בפברואר 2013

כמה מוסלמים גרים בבניין שלך?
יותר מ-1? אם לאו, אני מציע שתשרוף אותו!
תמיד האג'נדה הפוליטית הזו גם ללא קשר לנושא.
יש לך בעיה עם הקיבוצים? תכתוב על זה פוסט. אני בספק אם לא תמצא גורם שיפרסם ב'דה באזר', אבל מה לכל הרוחות הקשר לבית"ר י-ם?
מה זו תמיד ההשוואה הילדותית הזו כאילו יש קשר בין הדברים?
למה אתה לא מציין שבמשך השנים הקיבוצים העסיקו הכי הרבה ערבים ביחס לגודל שלהם מכל ישוב אחר (אולי חוץ מההתנחלויות)? זה הרי הרבה יותר מבית"ר ודופק לך את כל התזה המגוחכת הזו.

אסף THE KOP 9 בפברואר 2013

בבניין שלי אין אף מוסלמי, אבל גם אין שום ועדת קבלה.

אני מצביע על שורשי הגזענות. אצל חלק מהקהל של בית"ר היא פרימטיבית ומוחצנת. אצל תנועת ההתיישבות, זאת שצריכה לתת את הדוגמא (הם הרי אוהבים לראות את עצמם כ"נאורים", הגזענות היא אחרת – היא מוסווית, היא חלק מהשיטה, היא בהבנה שבשתיקה… על כן היא הרבה יותר מאיימת.

MG 9 בפברואר 2013

אסף, בוא נניח לרגע שאתה צודק (למרות הבחורה מניר אליהו שסבא זצ"ל שלי היה מזמין משטרה לגרוש שלה כלא אימת שהיה מאיים עליה).
השאלה היא כזו – האם בורוביץ', אשר אינו בקיא בפרטים בנושא הקיבוצים, צריך ללמוד את הנושא הזה רק כדי להעביר ביקורת על התופעה בבית"ר י-ם? אני לא חושב.
לא כתבתי זאת בציניות – אם יש לך משהו בנושא, למה שלא תעלה פוסט? יכולות כתיבה ואג'נדה יש לך. מקום לפרסם כנרה שתקבל פה. מה צריך יותר מזה?
אני לא חושב שזה בא ממקום של צביעות, אלא מחוסר הכרח להצביע על התופעה הכוללת בכל פוסט.

אסף THE KOP 9 בפברואר 2013

אני אומר משהו פשוט:
ישראל אינה גזענית יותר ממרבית המדינות המערביות.
יחד עם זאת, בישראל יש גזענות כלפי מוסלמים ולראיה – שיעור המוסלמים באוכלוסיה לעומת השיעור שלהם בניהול חברות ממשלתיות, בדירקטוריונים של החברות הציבוריות, ברשימת 500 המובילים במשק, בפריים-טיים בטלוויזיה המסחרית, בנוכחות בעיתונות הכתובה ואלו רק מס' דוגמאות.

להתעסק עם בית"ר זה קל וזה גם מנקה את המצפון לכמה נודניקים שהיו עולים על בריקדות אם מוסלמים היו עוברים לגור בשכונות שלהם ולומדים עם ילדיהם בבתי הספר.

העליהום על בית"ר הוא צבוע. אחרי הכל, שם דווקא מנסים להילחם בתופעה וגם משלמים מחיר.

אני לא מתיימר לכתוב פוסטים. אני לא חושב שיש לי את היכולת הנדרשת לכך. מצטער.

תומאס נוימן 10 בפברואר 2013

צר לי אסף, למרות שאני מסכים לתזה הכללית שלך שיש גזענות מוסוות גם בקיבוצים (אם כי גם זו הכללה פשטנית מידי), זה כמו להשוות בין תפוחים לתפוזים.

והסיבה היחידה לכך שכעת בבית"ר מנסים להילחם בתופעה (לצערי הרב, נזכרו רק עכשיו) היא בגלל המעשה ההזוי של רקדי + העליהום התקשורתי שבא בעקבותיו. לולא צירוף הנסיבות הללו, התנהגותו הגזענית המוקצנת של המועדון (ואני מדגיש – של המועדון קודם כל, עוד לפני הקומץ) היתה ממשיכה עוד שנים רבות.

יואב בורוביץ' 9 בפברואר 2013

אסף, אני לא יודע אם ההשוואה היא מן העניין. אבל יש מצב שאתה צודק ואם אכן התנועה הקיבוצית החליטה במשך כל השנים שלא לקבל ערבים (או פעלה שלא על מנת לקבלם) זו היא חרפה. אני הראשון שאשמח לומר זאת.

אסף THE KOP 9 בפברואר 2013

היא לא החליטה כשם שבית"ר לא החליטה.
זה פשוט המצב הקיים.

בית"ר היא טרף קל. אם אתה רוצה לחפש את שורשי הגזענות, חפש אותה במחוזות של מפא"י, העבודה ומר"צ.

יואב בורוביץ' 9 בפברואר 2013

יש שיאמרו כי שורש הגזענות הוא בנפש האדם. יש שיאמרו שהיא בשורש הדת והלאום. זה מאוד חשוב אבל פחות רלוונטי לענייננו. אני מדבר על מדיניות. בעוד כל קבוצות הכדורגל מעסיקות ערבים ללא בעיות מיוחדות בית"ר נמנעת מכך. לדעתי יש לטפל בדבר הזה.

אסף THE KOP 9 בפברואר 2013

בודאי שיש לטפל בבעיה הזאת. זה לא משנה את העובדה שבית"ר היא כבשה שקל לשחוט.

שיתעסקו עם הפרות הקדושות (והאדומות).

במילים אחרות – הסיפור של בית"ר הוא עלה התאנה של כל אותם "מצפוניסטים" שלא מוכנים לראות מוסלמי גר בשכנות אליהם, יוצא עם הבת שלהם או יושב איתם באותו חדר במקום העבודה.

די לצביעות.

יואב בורוביץ' 9 בפברואר 2013

אסף, אם יש אנשים כאלה- ומן הסתם יש- אז זה באמת מחליא. אני, למשל, הייתי שמח שהיו מוסלמים בבנייני או בגן הילדים ובבתי הספר שהילדים שלי לומדים בהם. אם אין- הייתי מתבאס.

איציק 9 בפברואר 2013

מה השמחה שיהיה מוסלמי בבניין? אני לא מבין מה הקשר. אני רוצה שיהיו בני אדם ללא קשר למוצא, צבע, דת. אתה בוחר חברים לפי מכסות דת או גזע? אני לא!!! ויש לי חברים ערבים, ולא, לא בגלל שהם ערבים, כי הם אחלאה. אם הוא היה חרה, אז לא איכפת לי מי הוא, לא רוצה אותו גם אם הו יהודי אשכנזי חילוני וכוער כמוני. מה שאתה עושה זו גזענות. חוסר גיזנות זה כאשר לא שמים מיכסות או מגבלות ומתקבל מה שמתקבל. אם משפחה טובה לא תתקבל לבניין בגלל שהיא ערבית, זו בעייה. אבל לרצות… אז בו נעשה לדוגמא כך, בכול בניין צריך לפחות 10% משפחות ערביות, 15% חד-מיניות, 10% שחורים, 13% צהובים, לפחות משפחה אחת טראנס-ג'נדרית, 30% חרדים, ו-40% חילונים (כמובן שזה יוצא יותר מ-100% כי משפחה יכולה להיות שייכת בו זמנית ליותר מקבוצה אחת). אם זה לא יתקיים זה לא בניין נורמטיבי. זה נראה לך הגיוני? אתן לך חלוקה אחרת, אני רוצה 100% מהמשפחות שחיות לפי עיקרון של חיי ותן לחיות, שיתחשבו בזולת והיותם חלק מהבניין לא תהייה על בסיס דת, גזע, נטייה מינית או כל הגדרת אוכלוסיה אחרת. איך נראה לך?

אסף THE KOP 9 בפברואר 2013

אני לא יודע אם הייתי שמח. יותר בכיוון שלא היה אכפת לי אם הוא מוסלמי, צ'רקסי, אוונגליסט או אתיאסט.

העיקר שיחיה וייתן לחיות.

יואב בורוביץ' 9 בפברואר 2013

איציק- די עם גניבת הדעת הלקיחה לקיצוניות. כל מה שאני אומר זה שאני בעד פלורליזם גם בתחומי החיים הכי קרובים אלי. רוצה לומר: מתאים לי שכנים ערבים, סינים, גנאים ו-ווטאבר (אם הם אנשים טובים ונוחים). מתאים לי שהילדים שלהם ילמדו ויהיו חברים של הילדים שלי. זה הכל. משום מה נדמה שיותר מדי אנשים במדינה שלנו לא מרגישים כך.

איציק 9 בפברואר 2013

אני לוקח לקיצוניות כי כך אתה כותב. אם היתה כותב כמו שענית לי לא היתה מקבל תגובה כמו שלי.

יואב בורוביץ' 9 בפברואר 2013

הכותב מחויב לקיצונית, המגיב- לאיזון (:

איציק 9 בפברואר 2013

יואב,
אני רושם את התאריך והשעה!!!
עם המון דברים שאתה כותב אני לא מסכים, הרבה פעמים אתה מכעיס או מעצבן אותי, קורה שאני גם מסכים איתך ואף מסכים מאוד, אבל זו הפעם הראשונה שתגובה שלך גרמה לי לחייך :-)
ואווו, אתה מסוגל

תומאס נוימן 10 בפברואר 2013

איציק, יואב, אסף וכולם – לא הייתם מוכנים לשמוע על כך שהבת שלכם תתחתן עם בחור ערבי רחמנא ליצלן. וזו הצביעות האמיתית. הגזענות מושרשת בדת היהודית. זו המציאות וצריך להכיר בה. הדת היהודית אוסרת, מטעמי גזע, נישואי "תערובת". וזה כל כך מושרש אצנלו, שגם מרבית החילונים מקרבנו היו מתאבדים אם הבת שלהם היתה מתחתנת עם "גוי", או גרוע מכך – עם ערבי.

סתם אחד 11 בפברואר 2013

ומה יקרה לערבייה שתתחתן עם יהודי?
המגזר הערבי גזעני לא פחות מהיהודי ועצם זה שאף אחד לא מצפה מהם בכלל למשהו אחר זו כבר גזענות.

תומאס נוימן 11 בפברואר 2013

סתם אחד – תתפלא, אבל למרבית הערבים (לפחות אלו שאני מכיר) אין בעיה עם נישואי תערובת. ודאי שלא אצל החילונים שבהם. אצלנו, אפילו אצל החילונים, ועוד איך יש בעיה. אתה טועה לחלוטין – המגזר הערבי הרבה פחות גזעני (בכל הקשור ללאום ודת) מהמגזר היהודי. כמובן שיש שם בעיות אחרות, לא פחות חמורות (בעיקר ביחס לנשים, גם אצל הערבים החילוניים), אבל לא זה המקום

אסף THE KOP 11 בפברואר 2013

תומאס,

לא ברורה לי מאיפה האינפורמציה המופרכת שלך.

ערביה-מוסלמית שתתחתן עם יהודי בישראל, תימצא בסכנת מוות.
יהודיה שמתחתנת עם מוסלמי, חווה מקסימום מבטים ברחוב ולחשושים מאחורי הגב.

כמה אפשר לאנוס את המציאות ?
כמה אפשר לייפות את החברה הערבית מחד ולהכפיש את זאת היהודית מאידך ?
אם הם כל-כך מושלמים, אז למה המדינות הערביות נמצאות בתחתית של התחתית בכל הקשור לזכויות אדם, חופש, שיוויון ודמוקרטיה. מה, רק בישראל השתנתה המציאות והערבים הפכו לסקנדינבים ?

ולעניין – כמה זוגות של יהודים הנשואים לערביות-מוסלמיות אתה מכיר ?

קסיוס קליי 9 בפברואר 2013

האשם מספר 1 פה הוא גאיידמאק האגואיסט.

יואב בורוביץ' 9 בפברואר 2013

איציק- אני באמת לא חזק בחיוכים. איש של עצבים.

Zeve. 10 בפברואר 2013

יואב תתביש לך, אותי אתה מעיף אבל את הקוף הגזען אתה משאיר

Comments closed