ברוכים הבאים ליורופח

euroleague-trophy

 

אלמלא הייתי רואה הבוקר פרומו בערוץ הספורט לא הייתי יודע שמתקיים היום פיינל פור (בלונדון!)

אין גבול לפרובינציאליות ולרדידות של תקשורת הספורט בישראל שמתייחסת לאירוע רק כשמכבי תל אביב היא חלק ממנו. אני לא חושב שנשלחו עיתונאים ישראלים ללונדון. אני בספק אם אחוזי הצפיה עוברים את ה-2%.

ואם מכבי היתה מגיעה לשם- לא היינו מפסיקים לשמוע על האירוע הזה כבר חודש. להתייחס לאירוע רק אם "הקבוצה שלנו" שם זה הסממן מס' 1 להיעדר תרבות ספורט.

אבל כשמתחילים לראות את ה"ארוע" אפשר אפילו להבין התעלמות ממנו. אם הייתי רואה את המשחק הערב בין צסק"א לאולימפיאקוס בשיטת ה"מפה העיוורת" (מבלי לזהות את השחקנים) אז הייתי חושב שאני צופה במשחק מליגת העל של קזחסטאן או לחילופין קרב בין עירוני אשקלון למכבי אשדוד.

צסק"א זרקה הערב יותר לשלוש (באחוזים מזוועים 7- 24) מאשר ל-2 (21 זריקות בלבד! דייקה רק בשבע זריקות ל-2 בכל המשחק!!!)

ואולימפיאקוס זו קבוצה שמכבי תל אביב למשל לא היתה לוקחת אף אחד משחקניה למעט ספאנוליס. הלוואי שהקבוצה הזו תזכה ביורוליג שנתיים ברציפות ותמחיש באיזו ליגה נחותה מדובר.

הלוואי שמאמן שהוא NO NAME טוטאלי כמו ברצוקאס יזכה להניף את גביע אירופה- יבשת שבה כל הזמן מדברים על "חשיבות המאמן". אגב, גם את ריאל מדריד מאמן פאבלו לאסו, מאמן שגיחכו עליו רבות בישראל (לא היה לו נסיון בקבוצות צמרת לפני מדריד) ואת ברצלונה מאמן צ'אבי פסקוואל, שספק אם בכלל שיחק וקיבל את הקבוצה כ"ילד" לפני כמה שנים כי איבנוביץ' פוטר וכי לא הצליחו להחתים את מסינה.

אני לא מזלזל באף אחד משלושת המאמנים הללו חלילה. להיפך.

אבל העניין הוא לא המאמנים. הענין ביורוליג הוא הרמה השערורייתית של השחקנים. לאחר שרואים קצת NBA בזמן האחרון משחקי היורוליג נראים כמו משחקי שכונה ברמת שכונה. כל כך הרבה בלגן, והיעדר אתלטיות, ואיטיות, ואיבודי כדור ובאופן כללי- עילגות כדורסל.

זהו, מתחיל עכשיו ריאל מדריד-ברצלונה. בטוח הרמה תהיה גבוהה יותר. לדעתי גם הפייבוריטית לזכיה מגיעה מהמשחק הזה. אבל תמיד אפשר להמשיך לחלום שאולימפיאקוס המדולדלת תזכה בגביע היורופח שנתיים ברציפות.

 

 

 

מנחוס - יעל רוזנהק
חמש הערות מאוחרות על פרגוסון (והעידן שאחריו)

36 Comments

יואב בורוביץ' 10 במאי 2013

ועל אלפי הכסאות הריקים שכחתי לכתוב

יואב דובינסקי 10 במאי 2013

וגם על זה שהמשחק השני בערוץ בתשלום, ככה שמבין הבודדים שכן מעוניינים לראות את המשחק, הוא לא נגיש עבורם. תגיד מה שתגיד על אופ"א, לפחות את זה שהחצאים והגמר צריכים להיות בערוצי ברודקאסט או ערוצים פתוחים הם הפנימו.

יואב בורוביץ' 10 במאי 2013

שמע, יורוליג זה מוצר "פרימיום"

יואב דובינסקי 10 במאי 2013

יותר כמו מוצר פרימו

דון נאפולי 10 במאי 2013

הרגת אותי

תiמר 11 במאי 2013

ענק

איתמר 10 במאי 2013

שידור ישיר בוואלה ספורט

יואב 10 במאי 2013

לגמרי! בדיוק התגובה שרציתי לכתוב. אתם בתקשורת הספורט מבלבלים את המוח על כמה שאין פה תרבות ספורט, ואת אחד המשחקים המעניינים והטובים השנה ביורוליג אם לא הטוב שבהם אני לא אזכה לראות בגלל שאין לי את ערוץ 5+ LIVE שקר כלשהו

ג'וני 10 במאי 2013

כן אתה צודק
בגלל זה אתם מקדיש מזמנך ליורופח הזה שמה לעשות מעניין את הישראלים יותר מכל ספורט אחר .

אחת הסיבות שאין בארץ תרבות של כעתונות ספורט זה בגלל שכל כתב חצר פרחח מרשה לעצמו לזלזל בכל ענף ולכן אין פה באמת ספורט למעט כדורסל וקצת שייט ג'ודו ושחייה.
במדינות כמו גרמניה רוסיה יפן סין ארה"ב לא זלזלים בענף כזה או אטחר ולכן הן נחשבות למעצמות ספורט שאצלנו זה רק בגדר פנטזיה .

דון נאפולי 10 במאי 2013

אז כדורגל זה לא ענף מבחינתך נכון?

ג'וני 11 במאי 2013

אם היה פה כדורגל הייתי מזכיר אותו אבל אין פה כמו שאין כדוריד או כדורעף .
למה בכל להזכיר מה שלא קיים במציאות
כדורגל בארץ קיים רק בזווית הרכילאית של התקשורת וזהו.

ג'וני 11 במאי 2013

בכל =בכח

גיסנו 10 במאי 2013

ועדיין כנראה שהוא מקדיש ליורוליג פחות מזמנו מאשר שאתה מקדיש להכפשת הכדורגל…

כבר אמרתי שצריך לעשות עליך מחקר אנתרופולוגי?

trailblazer 11 במאי 2013

אבל מה לעשות שהפעם יש משהו בדבריו של ג'וני? אולי לא לגבי "מעניין את הישראלים יותר מכל ספורט אחר",אבל לגבי הזלזול הוא צודק. היורוליג לא מעניין אותך? אל תצפה ואל תכתוב פוסטים נרגנים ברמה של טוקבקיסט בONE.רק היה חסר שיכתוב שהוא חונה באוסישקין או שטות אחרת.

ג'וני 11 במאי 2013

הכדורסל בהחלט מעניין את הישראלים יותר מכל ספורט אחר

כדורסל זה ענף הספורט היחיד שהישראלים רואים חלק מהטופ של הכדורסל האירופי יכולים לדבר עליו בביטחון עצמי גבוה כי זה ענף הספורט הכי גדול ומצליח שלנו שתמיד מדורג בטופ של אירופה.
אוהדי הכדורסל הישראלי הוא אחד הקהלים היותר טובים בעולם ובאירופה מתייחסים עליו ברצינות מאוד.
אוהדי הכדורסל הישראלי לוקחים חלק מרכזי בכל הפורומים של אתרי הכדורסל הבינלאומיים השונים לצד אוהדי כדורסל שונים ברחבי העולם
אין דבר כזה בשום ענף אחר.

בענפים אחרים אנחנו לא מרגישים שייכים ולכן פחות יש עניין והתוצאות בהתאם

באירופה למשל לא סופרים את הקהל של הכדורגל הכדוריד או הכדורעף הישראלי כי הם יודעים שהם לא בטופ.

רומן 11 במאי 2013

אתה פשוט סתום.
ההעפלה של מכבי חיפה לפני 200 שנה לרבע גמר גביע המחזיקות לאחר ניצחון היסטרי על פ.צ ריד האימתנית, היא הצלחה ספורטיבית הרבה הרבה הרבה יותר גדולה מכל ההצלחות של מכבי ת"א במשחק המוזר הזה שבו כמה אנשים חולים חסרי קואורדינציה מזיעים אחד על השני ומנסים להכניס כדור לאיזה חור גבוהה.

ליאור 10 במאי 2013

אז כמה דברים:
"ואם מכבי היתה מגיעה לשם- לא היינו מפסיקים לשמוע על האירוע הזה כבר חודש. להתייחס לאירוע רק אם "הקבוצה שלנו" שם זו הסממן מס' 1 להיעדר תרבות ספורט." – צודק ב-100%.

"הלוואי שהקבוצה הזו תזכה ביורוליג שנתיים ברציפות ותמחיש באיזו ליגה נחותה מדובר." – תרגום חופשי: אני לא רוצה לראות כדורסל טוב אלא שהקבוצה הנחותה תנצח ותוכיח שאני צודק (ולא הבנתי איך בדיוק זה שהאנדרדוג תנצח אומר שהרמה שערורייתית. אלה יוונים, כנראה העם עם הכי הרבה ספיריט בעולם כולו. מעניין שגם בכדורגל הם עושים ניסים ונפלאות עם חבורה של נגרים).

"הלוואי שמאמן שהוא NO NAME טוטאלי כמו ברצוקאס יזכה להניף את גביע אירופה- יבשת שבה כל הזמן מדברים על חשיבות המאמן" – איזה NAME היה למוריניו כשהוא הניף את גביע אירופה עם פורטו? האם הוא לא הפך לאחר מכן לאחד המאמנים הטובים באירופה? איזה NAME היה לספולסטרה לפני שהוא זכה באליפות עם מיאמי? כמה מאמנים טובים ממנו יש ב-NBA כיום? האם זה שקבוצה עם משאבים נחותים במאות אחוזים בהשוואה ליריבה שלה ועושה ה-כ-ל נכון במעמד של חצי הגמר ומנצחת אותו בקלות מדהימה – זו לא עבודה של מאמן?

"אבל העניין הוא לא המאמנים. הענין ביורוליג הוא הרמה השערורייתית של השחקנים. לאחר שרואים קצת NBA בזמן האחרון משחקי היורוליג נראים כמו משחקי שכונה ברמת שכונה. כל כך הרבה בלגן, והיעדר אתלטיות, ואיטיות, ואיבודי כדור ובאופן כללי- עילגות כדורסל." – מה אתה רוצה להגיד בזה? שה-NBA הרבה יותר טוב מהיורוליג? Tell me something new. תרצה או לא תרצה מדובר בליגת הכדורסל השנייה בטיבה בעולם. למה אתה לא כותב על ההבדלים העצומים בין הכדורגל האירופאי למקבילו הדרום אמריקאי?

יואב בורוביץ' 10 במאי 2013

ליאור- אם קב' כמו אולימפיאקוס תזכה שנתיים ברציפות זה כן אומר משהו על הרמה של היורוליג. לא בגלל שאולימפיאקוס היא אנדרדוג, אלא בגלל שהיא קב' לא מספיק מוכשרת (תקציבה בערך חמישית מזה שהיה לפני כמה שנים).
לא יודע איך אתה מקשר כאן להבדלים בין הכדורגל האיפוי לדרום אמריקאי..גם לא מבין מה אתה רוצה לומר. שהכדורגל האירופי טוב בהרבה מהדרום אמריקאי? לדעתי זה לא נכון. באירופה יש הרבה הרבה יותר ליגות וכמובן שפערי הרמה בין הליגות ענקיים. אבל אני חושב שהליגות בברזיל ובארגנטינה לא נופלות כמעט מאף ליגה באירופה. גם במדינות דרום אמריקאיות נוספות (אורוגוואי, קולומביה ואפילו צ'ילה, אקוואדור ופרגוואי יש רמה לא רעה בכלל).

תiמר 11 במאי 2013

הוא התכוון לארצות הברית

ג'וני 11 במאי 2013

אם קבוצה בינונית כמו דורטמונד תזכה בצ'מפיונס למרות שנכשלה בליגה המקומית והעפילה לגמר הצ'מפיונס על חשבונה של מאלגה( קבוצת חסרת ניסיון שמשחקת פעם ראשונה שבמפעל) שקופחה על ידי השופט במשחק שערורייתי זה אומר משהו על הרמה של הצ'מפיונס ליג.

אם קבוצות כמו ריאל וברצלונה עם כל הכסף הזרים והמסורת מושפלות בחצי הגמר כמו קבוצות חובבניות זה אומר על הרמה הנמוכה של הענף.

לאולימפיאקוס יש כנראה סוד שאין למשל לקבוצות לוזריות כמו צסק"א וברצלונה ולזה קוראים ווינריות.

יואב בורוביץ' 10 במאי 2013

גם ריאל-ברסה ברמה מאוד נמוכה. אני לגמרי בעד ריאל.

אנונימוס 11 במאי 2013

למה לעזאזל לא עוברים שם לסדרות. כל הפיינל פור זה אירוע מיותר והזוי. במקום להבין שזה ענף שהאוהדים לא מספיק מתים עליו כדי לנסוע לחו"ל עבורו, אבל שיש לא מעט מועדונים שיביאו 10,000 איש משוגעים למשחק בית בסדרה, מחרבים את הכל עם פיינל פור במרחק 1000 ק"מ מהאוהדים

תומר חרוב מהאייפון 11 במאי 2013

שמעון לא יסכים. תפסיק לחפש איך לפגוע במכבי.

BirdWatching 11 במאי 2013

אתה כותב רע ונורא ופשוט מבאס טילים לקרוא אותך. עוד לא יבש הדיו האינטרנטי מעל כתבת ה"פלייאוף" פח המתלהמת והנחפזת שלך – והנה אתה בא עם הקשקוש האמביוולנטי הזה בו מחד- אנחנו פרובינציאלים כי אנחנו לא מתעניינים בהיעדרה של התיפלצת הצהובה ומאידך- אין במה להתעניין כי הרמה נמוכה מים המלח.

חבר, צא מזה. אתה שייך לאסכולה האינפנטילית הגורסת כי אם אני מכפיש משהו- זה מצטייר כאילו אני מבין בו ונעלה עליו. מבלי לשים לב, ותחת איצטלה מעט מהוגנת ומעודנת – אינך שונה בדבר מקופמן ולהקת המצווחים שלו.

וחוץ מזה- שריאל-בארסה היה משחק מצוין, ברמת ביצוע גבוהה, תיאום קבוצתי מרשים ותחרותיות שאין שניה לה. אני לוקח את זה על ג'וש סמית זורק מ-9 מטר ואז מקרטע כדי לא להפריע לפול ג'ורג' לעשות את אותו הדבר בכל יום.

ובלי קשר לכתיבה – סרחיו רודריגז הוא קוסם של פעם בדור. אולי נוטים לפספס את זה בגלל הלוק והזקן- אבל יש לו כשרון ויכולות פשוט פסיכיות. לטעמי- מבחינה התקפית גרידא הרכז הטוב באירופה ולא נופל גם מריקי רוביו. חגיגה לעינים.

המאמן 11 במאי 2013

מי שאוהב ומבין את משחק הכדורסל – נהנה מהפיינל פור.

לגבי המאמנים, פסקואל עשה טעות חמורה כשהוציא את שאראס לטובת נבארו. שאראס היה חם, קלע נקודות חשובות, ניהל את המשחק באחריות ובחכמה וברצלונה כבר הובילה בתשע נקודות – ואז פסקואל הוציא אותו ומשם העסק הלך והידרדר עד הפסד.
מן הצד השני, לאסו הכניס את רייס הוותיק ועתיר הניסיון שניצח לו את המשחק.

*אשמח לקרוא ניתוחים מהסוג הזה במקום רפש.
אבל זו הרמה של הפרשנות בישראל, כמעט בכל תחום אגב. פשוט לא מקצועי ומתבסס על תחושות ורגשות, שזה גם חשוב ומעניין, אבל חלקי ביותר וכמו שאמרתי, לא מקצועי.

ארז ענבל 11 במאי 2013

לדעתי הרייטינג היה הרבה פחות מ-2 אחוז. לא מאמין שיותר מ-1000 איש צפו במשחק בין אולימפיאקוס לצסק"א

קסיוס קליי 11 במאי 2013

האמת בורוביץ,

הפעם קלעת בול!

אין צורך להוסיף מילה אמרת הכול.
כיוון שכדורסל הרבה פחות מעניין מכדורגל באירופה לדעתי יהיו חייבים ללכת לכיוון של ליגה אירופאית.

ג'וני 11 במאי 2013

עד לחצי הגמר אין מה לראות בצ'מפיונס ליג.
בכדורסל הרמה יותר גבוהה ולא תראה ביורוליג קבוצות פח מכל מיני ליגות חובבניות כמו קפריסין בלארוס דנמרק שוויץ .
בכדורגל כל קבוצה מליגה חובבנית יכולה להעפיל לשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג.

MOBY 11 במאי 2013

כנראה שהמצב הכלכלי לא משהו באירופה אתה לא קורא כלכלה? לא כולם עובדים בשחור ובהקפה או משקיעים בתרמיות פירמידה כמו במזרח התיכון.

roei034 11 במאי 2013

1.הכדורסל לא מעניין את האירופאים. כדורסל באירופה זה ענף ספורט קטן. בהתאם הרמה והכישרונות הדלים שבאים מימנו. זה לחלופין כמו שבארה"ב הכדורגל לא פופולרי. רוגבי שפה בארץ כמעט לא מכירים עולה על הכדורסל באירופה בהמון. גיראה לי שמעט בלונדון שמעו שהיה מן אירוע כזה.
2.החצי השני היה ברמה אירופאית טובה עם מהפכים רבים .ברצה הובילה בפתיחה ברבע הראשון ב9 ,ריאל הפכה לפלוס 6 במחצית. ברצה עם שלשות מטורפות הפכה לפלוס 9 ברבע האחרון ומכאן רק ריאל עד הניצחון. נבארו חלש מאוד. רודי מצוין וגם רייס הוותיק.

רומן 11 במאי 2013

ולמה אתה לא מתלהם שלא משדרים לנו את גמר אליפות אירופה בכדורעף? או בכדוריד? שניהם איזוטרים כמו כדורסל באותה מידה.
רק במדינת ישראל אלופת העולם בגניבת דעת, אפשר לראות מאות אלפי מטומטמים יוצאים לחגוג זכיה בתחרות שהסיקור שלה לא תמיד מצליח להגיע לדף האחרון בעיתוני הספורט של רוב המדינות ש"מתחרות" עם מכבי.
אגב גם הנ.ב.א זה פח זבל טוטאלי, ואם אני כבר צריך לבחור בעונש אני אעדיף לראות יורוליג כי שם זה לפחות ספורט אמיתי.
אבל בכל מקרה כמות המילים שנשפכת במדינה הזאת על כדורסל פשוט חסרת פרופורציות.

ג'וני 11 במאי 2013

ספורט ישראלי זה בעיקר כדורסל
90% מהפעילות וההישגים של הספורט הישראלי בא מהכדורסל

אם לא היה פה כדורסל אז לא היה שום הצדקה לכ"כ הרבה אתרי עיתוני וערוצי ספורט.
כמות המילים שנשפכת במדינה הזאת על כדורגל הזניח והכושל פשוט חסרת פרופורציות. כל כדורגלן אלמוני שכבש גול במחזור ליגה מקבל כותרת ראשית כאילו מדובר בספורטאי בכיר.
בכל מדינה מתוקנת עם תקשורת ספורט מקצועית
כדורגל כמו שלנו היה מקבל יחס וסיקור תקשורתי כמו הכדורמים אצלנו.

רומן 11 במאי 2013

כדורגל זה המשחק ההכי פופולרי בעולם, ורק הישגים בו מצדיקים גאווה לאומית.

תומר 11 במאי 2013

יואב אחלה טור אל תיתן למלעיזים לעצור אותך,
במדינת מכבי לא מעניין את "אוהדי" מכבי כדורסל הם לא כלכך מבינים בזה, 90% מהם לא רוצה להכליל

אמנון 11 במאי 2013

טור מדוייק. הכדורסל האירופי מסרס את עצמו למוות לרמה של שעמום טוטאלי. ובאמת שיפסיקו כבר עם הפיינל פור הזה, זה פשוט מגוחך.

מתן 12 במאי 2013

שמע מה שאמרת באחד הפסקאות האחרונות זה ממש נכון..
שימו לב שהעונה הסקור לא עובר את ה75 נקודות (אני לא ראיתי בסטיסטיקה אני מדבר ב+ – מה שראיתי בזמן האחרון) רוב הקבוצות בקושי קולעות קצת מעל ה60 נקודות. זה יורוליג?? ילדים בכיתה ז' שרק עלו לסל הרגיל קולעים יותר באחוזים הרבה יותר טובים.
היורוליג בושה חייבים להתחזק באופן משמעותי

Comments closed