סייען לדבר ניצחון

images (2)

משחק פנטסטי היה הלילה בשיקגו- והוא עוד יותר נפלא לצפיה לאחר שרואים שני משחקי פיינל פור יורוליג. כולי הערכה לשיקגו. בלי רוז, בלי דנג, בלי היינריך, והקבוצה הזו עדיין מהווה אולי את המכשול הכי גבוה בפני מיאמי היט.

אבל כמה הערכה יש לי למיאמי. בלי ג'יימס במיטבו, בלי ווייד כמעט כפקטור התקפי, ומול יריבה שמשחקת נהדר ובעיקר מול עשרים אלף שונאים – ועדיין מיאמי מוצאת מאגרים נפשיים ובעיקר איכותיים כדי לנצח את המשחק.

נוריס קול הוא איש המשחק שלי. 18 נק' ב-90% מהשדה (6-7 ל-2, 3-3 ל-3) מהספסל מול קבוצת הגנה כל כך טובה היו הכרחיות לניצחון.

וכריס בוש הוא איש המשחק שלי.  20 נק', 19 ריב'!, ו-4 אס' רק ממחישים עד כמה השחקן הזה מוכשר ועד כמה הוא נשכח לעיתים, כי הוא משחק עם גדול כל זמנים כמו ג'יימס וסופרסטאר כמו ווייד. אבל זה לא מפחית מגדולת בוש, להיפך. גם בפלייאוף בעונה שעברה הוא היה אקוטי.

אבל מי שבאמת ניצח את המשחק בסוף עם 2-3 מהלכים כבירים שסגרו את המשחק כשהוא היה כמעט צמוד לגמרי הוא לברון ג'יימס. במשחק OFF שלו הוא סיים עם 25 נק', 8 ריב' ו-7 אס'.

אם האיש הזה, שנבחר ל-MVP ברוב של 120 מ-121 קולות (אידיוט אחד בחר באנתוני), לא זוכה העונה באליפות- זהו עוול היסטורי. אבל לעוול הזה יכול להיות אחראי רק ג'יימס. בהינתן שאחד האסיסטנטים הבכירים שלו (ווייד, בוש) לא נפצע. אבל המשחק הלילה הוכיח שגם אם קול או אפילו צ'אלמרס נפצעים זה רע מאוד למיאמי. אסור להיפצע בפלייאוף. קבוצות אלופות יודעות להימנע מפציעות.

אני עם ההיט-עד הסוף.

סטוונגר
איש הנצח

26 Comments

באבא ימים 11 במאי 2013

איך זה עוול אם הוא אחראי לו?

יואב בורוביץ' 11 במאי 2013

זה עוול מההיבט הספורטיבי-היסטורי. כפי שזה עוול שלברון לא זכה באליפות עד לפני שנה, כי שיחק בקב' מאוד חלשה הרבה מאוד שנים (קבוצה שהוא הפך לקונטנדרית בכירה אבל לא מספיק טובה כדי לזכות באליפות)

גיל 11 במאי 2013

קבוצה מאוד חלשה? זו קבוצה ששנתיים רצוף הייתה עם המאזן הטוב בליגה והסיבה הישירה לחוסר ההצלחה שלה בפלייאוף (לא בהכרח זכייה באליפות) היא ההחנקויות של לברון. רק כשהוא עבר לקבוצת כוכבים הוא לקח אליפות. אם יש צדק היסטורי אז דווקא יגיע לו לזכות באליפות השנה אחרי מה שעשה.

אסף 11 במאי 2013

גיל, הקבוצה שהייתה שנתיים רצוף עם המאזן הכי טוב בליגה סיימה בעונה שאחר כך במקום ה 29.
נחש איזה שחקן עזב אותה, ותסיק מזה על הסיבות לזה שהם היו כל כך טובים קודם.

גיל 11 במאי 2013

מה הקשר למה שכתבתי? אתה בדיוק הוכחת את הנקודה שלי. לברון הוביל אותם למאזן הכי טוב בליגה, אבל בפלייאוף הוא לא הצטיין במשחקים רבים. לתת לו את הקרדיט להצטיינות בליגה, ולהאשים את החברים שלו בפלייאוף זה לא הגיוני.

אסף 11 במאי 2013

גיל, כשיואב כתב שלברון שיחק בקבוצה חלשה, הוא התכוון כמובן שהקבוצה ללא לברון היתה חלשה. אתה כנראה התבלבלת, וחשבת שהוא התייחס לקבוצה עם לברון.
אני בסך הכל הבהרתי את הנקודה.

ואני לא מאשים את החברים שלו בכישלון בפליי אוף – לברון הוא האחראי הבלעדי למקום שקליבלנד הגיעה אליו. ואני לא מצליח לחשוב על דוגמה נוספת ב 30 שנים האחרונות לשחקן אחד שסחב קבוצה כל כך לא מוכשרת ( שוב, למעט לברון ) למקום הראשון בליגה ולגמר. חוץ אולי מאייברסון.

עזיז לייט 11 במאי 2013

וגם פארקר, לפני שיצא לפנסיה. ועוד כמה שחקנים לא רעים.
קבוצה חלשה? אני לא בטוח.

עזיז לייט 11 במאי 2013

וגם שאקיל… נמחקה לי השורה

גיל 11 במאי 2013

אבל אין דבר כזה קבוצה חלשה עם לברון. קבוצה שמסיימת עם המאזן הטוב בליגה פעמיים אינה חלשה על פי שום קריטריון. ויש גם נטייה להמעיט בכישרון שהיה לצידו כאילו הוא עשה הכל לבד. אז היו שחקני משנה לא רעים למרות שלא קרובים לרמה שיש לו עכשיו. ההתרסקות אחרי העזיבה שלו קשורה בעיקר לפציעות ולמכה הפסיכולוגית של העזיבה.

אסף 12 במאי 2013

ההתרסקות אחרי שכזב קשורה בעיקר לפציעות? אתה רציני?

גיל 12 במאי 2013

כן פציעות, ביחד עם הרבה שינויים בהרכב. ברור שהם לא היו ברמה גבוהה בכל מקרה, אבל הקבוצה בשנה הזו הייתה שונה לגמרי מזו של שנה שעברה לא רק בגלל החיסרון של לברון (גם היה להם מאמן חדש).

שי 11 במאי 2013

פחחח קבוצה גועל נפש הרסו את הליגה אמן ייפצעו להם כל השחקנים ויפסידו כבר באמת שזה סתם לא מעניין עם הם יזכו באליפות זה לא יפתיע אף אחד ב2006 כשהם זכו עם וויד ובלי לברון זה היה מפתיע ומרענן ומאוד מעניין עכשיו זה סתם מוגזם מה שהם עשו שם

פורד פרפקט 11 במאי 2013

כולם יודעים שברגע שמיאמי יעברו את שיקגו אז האליפות שלהם ובהליכה. אין אף קבוצה שמסוגלת לדגדג אותם במזרח. (ניו יורק? אינדיאנה? שיקגו לוקחת את שתיהן) וכשיגיע הגמר (לדעת י מול ממפיס) אז הם יתפוצצו עליהם בזכות הכשרון ובזכות הנסיון ובעיקר כי יש להם לברון.

גוני 11 במאי 2013

הגיע הזמן לגמר סן אנטוניו מול לברון טייק טו

מתן גילור 11 במאי 2013

יואב, אהבתי מאד את הניתוח.
הואיל ושיקגו באו היום במטרה "טו האק דה לברון" והואיל והוא לא היה כשיר לחלוטין (השמועות מדברות על קלקול קיבה), 35% מהשדה שהם בעצם 41% אפקטיבית זה לא כזה נורא, בעיקר עם אתה מוסיף 8 ו-7.
אבל הכי יפה שהוא העניש מהעונשים (11-11) והראה שבניגוד לשאק ודוויט אותו לא פשוט לנצח מהקו.
לוזר? פחדן? 12 נק' ברבע האחרון ביום חלש ולא כשיר לחלוטין.
7,8,25 – עוד יום בעבודה.
*
לגבי המשחק השני – אם GS חושבים שיש להם סיכוי לעבור את SA רק באמצעות התלהבות הם טועים טעות מרה. בחירת זריקות איומה בחי השני. SA שלטו לחלוטין בקצב המשחק – עבודה של מאמן.

איציק 11 במאי 2013

אם הברך של קרי תתחיל לעשות סימני חולשה, אז GS יכולה לערז כבר עכשיו. חבל אם עוד קבוצה תיפול ביגלל פציעה.

matipool 11 במאי 2013

מייקל מסר שהוא נעלב שכינית את לברון "גדול כל הזמנים" .
בבקשה תשנה את הניסוח . אולי "אחד מגדולי כל הזמנים" ?

תiמר 11 במאי 2013

אולי האידיוט הגדול בכל הזמנים
האיש אימץ את הכינוי מלך
קעקע על עצמו כתר (!!)
וקורא למסיבות שהוא מארגן עם ג'יי זי
the two kings party

יואב בורוביץ' 11 במאי 2013

"גדול כל זמנים" אין המשמעות השחקן הכי גדול בכל הזמנים. אלא מי שניתן להחשיב אותו בקבוצה המצומצמת של גדולי כל הזמנים.

MOBY 11 במאי 2013

אתה צודק אחד שחושב אחרת מהעדר מייד יש לכנותו אידיוט.
אז איזה כתב אידיוט חושב ששחקן מוגבל צריך להיות בנבחרת. וגם שהיורו פח. ואני חושד שהוא בכלל לא אוהב ספורט.

תני 11 במאי 2013

ועדיין אני מעדיף את היורו פח, שם ממש מתייחסים עדיין לכדורסל כמשחק קבוצתי ולא "תראו איזה יופי,לקחתי 35 זריקות וקלעתי 40 נקודות ".

גיל 11 במאי 2013

משחק טוב? היה משחק בינוני לכל היותר עם אלימות מעושה והרבה פלופים ועוד פעם שופטים שאיבדו את העשתונות. כל הכבוד לשיקאגו על המלחמה (וזה בניגוד ללייקרס למשל שהתרסקו) אבל אין להם מה למכור כשמיאמי בריאה. לגבי לברון, הוא בסך הכל קלע ב35% אתמול ו11 נקודות מה25 היו מהעונשין אז לא צריך להתלהב יותר מדי.

המשחק הטוב היה דווקא במשחק השני שבו הספרס לימדה את גולדן סטייט (וכל אלו שפתאום הפכו אותה לפייבוריטית בסדרה) פרק בהילכות הפלייאוף ובהתאמות למשחק. סגירה של קארי על ידי גרין. משחק צבע של דיאו, ספליטר ודאנקן. דאנקו שעושה צחוק מעוד גבוה "לגיטימי" בליגה כבר סדרה שנייה ברציפות וטוני פרקר שנראה חזר לעצמו. אין כמו סדרה כדי לראות אלו התאמות עושות הקבוצות וזו הגדולה של פופוביץ'. שני משחקים בבית והסמול בול לא עובד? נעבור להרכב של גבוהים וחדירות כדי לסחוט עבירות ונמנע בכל מחיר קליעות ל3 שמלהיבות את הקהל גם במחיר של קליעות ל-2. מרק ג'קסון היה חסר אונים ויש גבול לכמה אפשר לבנות על שני שחקנים ואחוזי קליעה גבוהים משלוש.

משה 12 במאי 2013

טוב שהשחקנים על המגרש כ"כ טיפשים שהם דאגו לשם העניין ללכת מכות כל כמה דקות כי כדורסל הם לא שיחקו. קבוצה אחת מפוצצת בכישרון שכל אחד מהם הולך לבד לסל ומקבלת קרדיט אינסופי מהשופטים ובקבוצה השניה בגלל הפציעות מסתמכים על שחקנים מוגבלים כמו בלינלי, מוחמד וגיבסון ועל צ'וקר מקצועי כמו בוזר. היה נורא.
מזל שהמשחק של סן אנטוניו גרם לי להודות שוב לג'יימס נייסמית'.

Yavor 12 במאי 2013

קודם כל – צריך להחמיא לבולס על רוח הקרב, אבל הם מדרדרים את ההתמודדות הזו לפסים שכמעט לא קשורים לכדורסל (בצדק מבחינתם, אבל לא מבחינת אוהדי המשחק האובייקטיביים).
לגבי הדיון של לברון-קליבלנד וכו': אין ספק שהאיש פנומן ושחקן מעולה, ובפלייאוף הקבוצה שלו פשוט איכזבה שנתיים רצוף. לדעתי, אי אפשר להאשים אותו בכך. מי שנושא בעיקר ה"אשמה" הוא הליצן שמאוחר יותר נצפה גם מאמן בסטייפלס סנטר עד תחילת שנה זו.
אני רוצה להציע איזשהו כלל אצבע בקשר ל"אשמה" של גורמים באי הצלחה בפלייאוף: לאורך השנה המשחקים נערכים מתוך אינרציה בלי באמת להתכונן להתמודדויות באופן רציני. זה אומר שמה שמנצח משחקים בעונה הרגילה הוא יותר מכל כישרון של השחקנים, ופחות עבודת אימון טובה. בפלייאוף באה לידי ביטוי יכולת ההכנה של הקבוצה ליריבה, התאמות תוך כדי סידרה, מציאת יתרונות והחבאת חסרונות, ובנוסף יש יחסית זמן לא קצר ללמוד את היריבה ולהתכונן.
ולכן – מי שצריך לשאת בעיקר מעמסת הכישלון של קבוצה המנוצחת בידי יריבה נחותה מבחינת מאזן – זה המאמן וצוות האימון. לשחקנים יש כמובן חלק, אבל מי שלא מצליח לממש את הפוטנציאל של "הקבוצה הטובה בליגה" (כלומר, זו עם המאזן הטוב ביותר) הוא בראש ובראשונה המאמן.
עוד לא בדקתי את זה פרטנית, אבל אני בטוח שבכל סידרה בה המנצחת היתה מדורגת נמוך יותר, הדבר נבע קודם כל מיתרון בעמדת המאמן (ספציפית לאותה סידרה, זה עשוי להשתנות אם כי סביר שלא ישתנה).

ולכן, בשבתי בדין, אני מזכה את מר ל. ג'. מאשמה כלשהי בנוגע לכשלונות בקליבלנד, מחמת מאמן חסר מושג. (-:

ניר 12 במאי 2013

תיקון טעות:
לנוריס קול היו 85.7 אחוז ולא 90, הוא קלע 6 מ 7 מהשדה בסך הכול שמתוכם 3 מ 3 מהשלוש ו3 מ 4 לשתי נקודות ובנוסף הוא קלע 3 מ 3 מהעונשין.

בכל מקרה מה שרשמת לא הגיוני כי זה יוצא 21 נקודות עוד לפני העונשין והוא קלע 18 נקודות.

בכל מקרה אחלה משחק שלו.

Jordan 8 Playoff 27 ביוני 2013

always moment diet under consideration when putting raise. strip off fizzy sugars of your respective diet, avoid toast fatty food stuff and consequently slightly comprise more fresh vegetables, liver organ and much of many fruits to your weight loss diet. you've got to consume a lot of health protein-abundant dinners if you ever pump upright as a consequence make certain you include muskie, chook and eggs easily into your specific diet and abstain drain carbohydrate food. Jordan 8 Playoff

Comments closed