האתרוג

בניון- סוג של סיכום קריירה

250px-Yossibenayounch

 

יוסי בניון אף פעם לא אמר על עצמו מילה רעה. תמיד מוכר תדמית של מצליחן ובחור טוב- ואני באמת סבור שהוא בחור טוב (למרות שאני לא יכול לדעת זאת. ואגב, בואו לא נשכח את ההתנהגות של בניון הצעיר כלפי אלי כהן ושנים לאחר מכן כלפי סיני וקשטן, כשהתנהג כמו אחרון הפרחחים כשהוחלף. ועדיין, יוסי המקצוען ידע תמיד לשדר תדמית של בחור רציני והגון). ואני גם חושב שכמעט כל המדינה חושבת שהוא מצליחן.

שיחק בליברפול, ובשתי קבוצות ענק של לונדון (צ'לסי פעמיים, ארסנל) ובעוד קבוצה מכובדת מאוד של לונדון (ווסטהאם פעמיים) וגם בליגה הספרדית המעולה. בניון גם נתפש כעוגן של הנבחרת במשך יותר מעשור. איך ניתן להתווכח עם ההצלחה שלו?

אז אני אתווכח.

אותי לא מרשים שבניון מחמם ספסל בצ'לסי או בארסנל. בליברפול היו לו פה ושם הופעות טובות מאוד אבל במשך מרבית הזמן הוא לא הרשים ולדעתי היה שחקן לא מספיק טוב לקבוצה עם אספירציות כאלה. נכון שבווסטהאם הוא היה טוב למדי (גם אם רחוק מאוד מהיכולת של ברקוביץ' באותו מועדון כמה שנים קודם לכן) ונכון שהוא גם הרשים במדי סנטנדר.

אבל אני חושב שההצלחה של בניון היא קודם כל הצלחה של סוכן, שהצליח ועדיין מצליח להביא אותו למועדוני ענק, וגם של האופי של יוסי- שאין כמעט ספק שהוא מקצוען ואדם נוח לבריות.

אבל איזה שחקן הוא?

ראשית, אודה ואומר כי בשנות הפריצה של בניון בגיל 17-18 במדי באר שבע ומכבי חיפה לא חייתי בארץ, אז לא הייתי כמעט עד לתקופת הפרוג'ידי שלו. ובכל זאת, אני רואה את בניון ברצף מאז 2001 וצפיתי בעשרות רבות אם לא במאות משחקים שלו.

אני אף פעם לא נפלתי ממנו. לדעתי מדובר בשחקן טכני מאוד- שליטה טובה מאוד בכדור וגם יכולת דריבל מרשימה על שטח קטן. מנגד, בניון שחקן חלש פיזית וגם לא מהיר במיוחד (למרות שהוא זריז). בניון גם אינו מוסר מעולה ואין לו בעיטה רצחנית (עצמתית ומדויקת). במשך לא מעט שנים גם המספרים של בניון אינם מרשימים, גם בגלל שהמאמנים שלו כמעט ולא נותנים בו אמון. למעשה, מאז עזב את ליברפול לפני שלוש שנים הביצועים שלו  כושלים. אפילו בווסטהאם, קבוצת תחתית בלי יותר מדי כשרון, היה רחוק מאוד מלהרשים. קבוצות כמו ארסנל ובעיקר צ'לסי- ברור שהן לא בליגה שלו.

גם בנבחרת ישראל במשך הרבה מאוד שנים בניון אינו במיטבו. ובמשך כל התקופה הזו אי אפשר לקרוא כתבות בישראל על הכשלון/אי ההצלחה של בניון. אין פרשנות מקצועית ולא מוטה בעניינו. אין כמעט התייחסות לכל מה שלא טוב. אם בניון, פעם בעונה עושה איזה גול או מהלך יפה- אז שוב הילד הגאון שלנו חזר. הוא כבר בן 33 אבל נדמה כי עד לפני שנה-שנתיים עדיין כינו אותו כאן "ילד".

יוסי- ילד שלי מוצלח. איזה עוד שחקן ישראלי שיחק במועדונים כאלה? הגיע למפעלים כאלה? כבש בברנבאו? באמת שחקן תקדימי.

אבל בעיני להתייחס רק לקבוצות שיוסי הגיע אליהן זה לפספס את המהות. והמהות היא שמדובר בכדורגלן מאוד חסר שבמשך שנים רבות לא ממש הרשים.

לא רואה דרך שניתן להשוות אותו לאיל ברקוביץ' או חיים רביבו, שני פנטזיסטים, בדומה ליוסי, שהצטיינו כמעט לכל אורך הקריירה שלהם. לדעתי שניהם הרבה יותר מוכשרים וטובים ממנו.

אבל אני גם לא משווה אותו לשני גדולי שנות ה-80, אורי מלמיליאן ומשה סיני, שאמנם לא שיחקו (כמעט) באירופה, אבל הצטיינו בליגה שלנו במשך תקופה מאוד מאוד ארוכה ולדעתי הציגו ביצועים נדירים משל בניון. מלמיליאן וסיני היו מוסרים גדולים מבניון בהרבה ולדעתי שניהם גם היו כובשים לא פחות מוכשרים. פשוט אתרע מזלם לחיות בעידן שבו כדורגלן ישראלי כמעט לא הגיע לליגות טובות באירופה. אין לי ספק ששניהם יכלו להצליח מאוד ביבשת אם היו מגיעים בגיל הנכון.

לדעתי גם אלי אוחנה שחקן מרהיב ואיכותי מבניון, שאפילו הצליח להגיע להישג גדול בהרבה מזה של יוסי ביבשת כשהוליך את מכלן הקטנה לזכיה בגביע אירופה במחזיקות גביע כשהוא מבשל בגמר באופן נפלא את שער הניצחון מול אייאקס.

אני אפילו לא פוסל את האפשרות שרוני רוזנטל וזאהי ארמלי היו שחקנים גדולים מבניון. ואף אגדיל ואומר כי ראובן עטר ושלום תקווה היו כשרונות גדולים ממנו.

לדעתי בניון היה כן שחקן מצוין לרמה הישראלית, ויחד עם זאת אני סבור שהוא במשך שנים מאוד מאוד אוברייטד. תנו לי את בניון ואת יניב קטן- שניהם בני 17- ואני לא חושב רגע לפני שאני בוחר בקטן- באמת טאלנט עצום שיש לו את כל המרכיבים (שליטה, בעיטה, מסירה, אתלטיות) ופשוט לא הצליח ככל הנראה בגלל אופי חלש.

את זה בחיים לא ניתן לומר על בניון- שאין לו אופי. ואופי זה מאוד חשוב. ביחד עם הכשרון שלו (המוגבל), זה הפך את בניון למיליונר ולמי שעד סוף חייו ייחשב בישראל לעילוי היסטורי.

אבל בואו לא נחטא לאמת.

 

 

מה יהיה? (מחשבות בעקבות הגראן-פרי הספרדי)
יומן אליפות צהוב-כחול (32): לפנק לפנק לפנק

64 Comments

נמרוד 14 במאי 2013

אני מיד ממסגר את הפוסט הזה, ותולה אותו ליד הכתבה של פרימו שקראה לאוסקר גרסיה להתפטר

מתן גילור 14 במאי 2013

+1
עכשיו נהרס לי כל החג.
אני אהיה עסוק בלשבת ולחשוב מי מבין יותר כדורגל: יואב בורוביץ' או רפא בניטז.
בניון היה יותר משמעותי בליברפול מאשר אבי כהן או רוני רוזנטל.
אחרי יעקובו, השחקן הכי טוב שיא לי לראות משחק בליגה הישראלית, וזה עוד לפני השיא.

שלו 14 במאי 2013

מסכים לגבי אבי כהן וליברפול, אבל ליברפול של אבי כהן לא שקולה לליברפול של היום אולי יותר לברצלונה…
ולהיות זנב לליברפול כזאת זה חתיכת הישג.

matipool 14 במאי 2013

הגעתו של אבי כהן לליברפול של פייזלי , היא כנראה ההישג האינדיבידואלי הכי גדול של כדורגלן ישראלי .
רק לדמיין ששחקן ישראלי יגיע לברצלונה של פפ כשמותר לשתף בכל קבוצה רק 3 זרים !!!
זה בערך קנה המידה להישג של אבי ז"ל .
צריך לקחת בחשבון גם שאז זה היה ממש לא מקובל ונדיר ביותר לרכוש שחקן ישראלי . אין אינטרנט , אין ניידים , נדמה לי שזה היה רק תחילת עידן קלטות הוידאו והכל הרבה יותר קשה ומסובך . מה שכן היה , זה פיני זהבי .
דרך אגב – עד עכשיו מתנוססים בחצר הבית של אבי ברעננה 3 דגלים על עמודי תורן גבוהים . דגל אחד של מדינת ישראל ושני דגלים של ליברפול .

באבא ימים 15 במאי 2013

אני לא מסכים ולא בגלל שאני מזלזל בליברפול של פייזלי חלילה אלא מן הסיבה שהשיגיו של שחקן נמדדים לאחר שהוחתם ולא בעצם ההחתמה. אבי כהן היה בסדר בליברפול בעונה אחת וזהו. עם כל הכבוד זה נחמד אבל לא מרשים.

ג'וני 14 במאי 2013

תגיד אתה לא מתבייש??

איך אתה בכלל משווה את הציפלון הערס הזה בניון לשחקן אירופי ואינטלגנטי כמו רוזנטל?
רוזנטל הוא הכדורגלן הישראלי הגדול בכל הזמנים ביחד עם שפיגלר.
הוא שיחק באירופה בתקופה שלא היה חוק בוסמן וכמעט ולא היו שחקנים ישראלים שיצאו לשחק בחו"ל
רוזנטל היה שותף בכיר לאליפות האחרונה של ליברפול והיה כוכב בליגה הבלגית.

זה לא כמו היום שכל סוכן ממומלח בקלות דואג לשחקן הישראלי האלמוני שלו למצוא קבוצה בליגה האנגלית או הבלגית.
אפילו אבי כהן ז"ל זכה בליגת האלופות.
בניון לא זכה בשום תואר באירופה וגם לא בליגה האנגלית.

המלוח 14 במאי 2013

וואי ג'וני בוי, אתה חי בשביל פוסטים כאלו הא?

איציק 14 במאי 2013

יופי, עכשיו יש לנו צמד, ג'מצ'י ורוזנטל. מתי יהיו פוסטים על משחקי כדור אחרים.
שימרון שחקן הטניס הגדול ביור שצמח לנו במדינה.
אה, שכחתי, אורז הכי טעים.

דון נאפולי 14 במאי 2013

בוא נפתח גם למאמנים.
מוטי איוניר ושרון דרוקר?

אורן 14 במאי 2013

גדול

דון נאפולי 14 במאי 2013

+100

Childish 15 במאי 2013

+1

תומר חרוב 14 במאי 2013

אתה סתם מחפש לשחוט פרה קדושה.
ראשית כל, יש מלא ביקורת על בניון במיוחד בזמן משחקי הנבחרת. כן, הביקורת הזו בדרך מושתקת כי אין לה באמת הצדקה. בניון נפצע כשהוא נפצע, מה לעשות? כדורגלנים נפצעים מידי פעם. ולגבי היכולת? הנבחרת בסך הכל מגיעה למה שהיא שווה, לא פחות ולא יותר ועדיין היה לו קמפיין מבריק במוקדמות 2006 ולכל אורך התקופה אין ספק שהוא השחקן הישראלי הטוב ביותר(אולי עד השנה וחצי האחרונות).

לגבי הקריירה האירופית שלו. ההשוואה לברקוביץ מגוכחת. לא מעניין אותי איזה מוסר הוא היה ואיזה כישרון היה לאיל, העובדה היא שהוא עזב את ווסטהאם והיה אמור לשדרג את סלטיק. בפועל הוא נזרק מסלטיק והתגלגל בקבוצות ביניים-תחתית באנגליה. זה בטח לא רע וזה יותר מהרוב, ובכל מקום זוכרים אותו כשחקן נהדר אבל באמת שקשה להשוות את זה להתמודדות על אליפות וחצי גמר אלופות עם ליברפול כשבניון הוא בורג די מרכזי.
רביבו גם היה שחקן נהדר, אולי ההשוואה בעיתית בגלל התקופות אבל רביבו לא לקח על עצמו אתגר גדול מספיק כדי שנוכל לשפוט אותו בהשוואה לאתגרים שבניון לקח על עצמו. זה לגיטימי לגמרי מבחינתו אבל פשוט לא בר השוואה.
עכשיו, מילא להשוות אותו לשניהם ואפילו לאורי וסיני ובטח שלאוחנה(היחיד שבאמת יש לו קייס לקריירה אירופית באמת מוצלחת אבל קצרה) אבל יניב פאקינג קטן???? נפלת על הראש?

MOBY 14 במאי 2013

צודק!!! הוא לא ערן לוי
ממתין לטורים הבאים – מייקל לא מי יודע כמה.
מוחמד זה מתאגרף זה?
ווין? ככה רודפים אחרי דיסקה?
ויואב, אני כותב טורים על מנת לבדוק כמה פעמים אני אקבל בתגובות את שם העצם שטות על הטיותיו.

חוטב עצים 14 במאי 2013

אני דווקא די מסכים, למרות שאופן ההצגה והניסוח מעט מקומם(כרגיל אצל בורוביץ'). ואולי העניין עם קטן באמת מוגזם, יש גבול כמה יולות על הנייר יכולות לפצות על אופי מסריח

אופיר 14 במאי 2013

כנראה לא השחקן הטוב ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי (אוחנה, לדעתי), אבל בוודאי הכדורגלן שעשה את הקריירה הגדולה ביותר.
היה הרביעי בחשיבותו בקבוצה הטובה ביותר של ליברפול ב-22 השנים האחרונות (אחרי ג'רארד, טורס ואלונסו), קונצנזוס בקרב אוהדי ארסנל, שמחשיבים אותו מאוד ורואים בו את אחד הגורמים החשובים בהצלת העונה שעברה (והצביעו בפורומים אינטרנטים כמעט פה אחד לטובת שאילה שלו לעונה נוספת, מה שלא הסתייע), סופר-מוערך בסנטאנדר, שעלתה ליגה לפני שהגיע ועברה איתו שנים יפות מאוד, והשחקן האהוב על אוהדי ווסטהאם בעונת הבכורה שלו באנגליה.

בכירי המאמנים בכדורגל העולמי שמחו להיעזר בשרותיו הטובים, אז יוסי לא חייב יותר להוכיח כלום לאף טוקבקיסט.

matipool 14 במאי 2013

מסכים לחלוטין ( חוץ מאוחנה ) .
יוסי אכן היה ( ביחד עם קויט ) לשחקן הרביעי בחשיבותו באותה עונה אדירה של ליברפול . הוא השתלט על עמדת הווינגר השמאלי ( העיף משם את ריירה לכל הרוחות ) וכשג'רארד היה פצוע / עייף , הוא החליף אותו בצורה מצוינת כקשר שמאחורי החלוץ .
באותה עונה הייתי ממש בטירוף וקראתי אין ספור אתרים של אוהדים . הסופרלטיבים שהוא קיבל מהאוהדים האנגלים והבינלאומיים היו מדהימים והרגשתי ממש גאווה גדולה כישראלי וכאוהד ליברפול .
לפני אותה עונה הוא היה בסדר / לא רע .

Zak 14 במאי 2013

אני לא ממש רואה את הטעם שבלהשוות את בניון לשחקנים משנים עברו. לא יותר הגיוני להשוות אותו לשחקנים מהתקופה שלו? נניח אנדראס ד'אלסנדרו או ג'ובני דוס סנטוס, שחקנים שבאו לאירופה עם לא פחות כשרון ופוטנציאל ממנו ולא הגיעו לשום מקום, או ריאן באבל שעלה לליברפול הרבה יתר ותרם הרבה פחות. אפילו שנה שעברה כשהוא אחרי הפציעה ומעבר לשיאו הוא תרם לארסנל הרבה יותר והועדף בהרכב על פני שחקנים כמו ג'רביניו או אנדריי ארשבין שוונגר הביא במליונים.

אז נכון שמאז שעזב את ליברפול הוא בירידה בגלל הפציעות. אבל זה לא מעיב על העובדה שלבן אדם היתה (למעשה עודה ישנה) קריירה אירופית מפוארת בכל קנה מידה והוא השחקן הישראלי הבולט בדורו.

spurstopboy 14 במאי 2013

כן, אבל אל תשכח שבניון הוא אחד השחקנים המובילים בעולם בלחבק שחקנים אחרי שהם כובשים גול.
אה, וכל מי שגדל בשנות ה- 80 מזכרון וצפונה יודע שברוך ממן היה לא פחות טוב מסיני ומלמיליאן…

ליברפול 14 במאי 2013

מספר אחד בחיבוקים. למד איך להופיע בטלויזיה מגאון אחר שאימן אותו – מספר אחד : אברם "התחת" גרנט.
בתור אוהד ליברפול אני לא אשכח את השער שלו בברנבאו ואת התקווה שאני אזכה לראות אליפות של ליברפול לפני שיהיו לי ילדים.

ניר 14 במאי 2013

זאת התמחות רבת שנים של הכדורגלן הישראלי, ברקוביץ' היה רץ לחבק את השחקן עוד לפני הגול (יאמר לזכותו שהרבה פעמים הוא נתן את הבישול).

חוץ מזה לא מסכים עם הפוסט, בניון עשה קריירה מפוארת כולל בנבחרת, רק כבה קצת מוקדם.

אהד 14 במאי 2013

צריך כמובן לזכור שאופי לא פחות חשוב מבעיטה רצחנית, דריבל או פס מרהיב (ע"ע ראול לדוג'). זה חלק מהסט של השחקן. הוא אולי פחות מלהיב מרביבו ולא כשרוני כמו ברקו, אבל העבודה שהוא משקיע היא אדירה (מעין דרק קאוט כזה).
גם אני לא חושב שהוא מתאים לצ'לסי של היום (אפילו לא כשהוא בשיאו), אבל זה בדיוק העניין איתו – הוא מקסם לחלוטין את היכולת שלו להישגים, רמת הקבוצות בהן הוא שיחק ושכר.
אז אם אתה שואל אותי האם הוא השחקן הכי כשרוני שצמח פה (ושזכיתי לראות), ברור שלא. אבל אם השאלה היא הם הוא השחקן הכי גדול שצמח בישראל (בטח בדור הזה), אז התשובה היא שברור שכן!

דון נאפולי 14 במאי 2013

א.בתקופה שבה שיחקו מלמיליאן וסיני (1973-1993) יצאו לאירופה (ולא בקבוצות זניחות):
פיזנטי, יעקב כהן, אבי כהן, ויקי פרץ ושלום תקווה.
ואפילו לא הכנסתי את גיורא שפיגל, רוני קלדרון ושמוליק רוזנטל שיצאו ב73' ואת בוני גינצבורג שיצא ב91'.
ב.רוני רוזנטל גם יצא באותה תקופה והגיע להישגים נחמדים אבל את בניון לא זוכרים באנגליה בזכות ההחמצות שלו.
לגבי זאהי ארמלי – זו השוואה לא רצינית אז אני רק אציין שהיו לא 7 שנים יפות בחיפה אבל אחריהן הוא נעלם לגמרי.

ג'וני 14 במאי 2013

בניון השחקן הכי אוברייטד בכדורגל העולמי .
שחקן בינוני ומטה שמדבר בתקשורת הרבה הרבה יותר ממש שהוא משחק.
הביזיון הכי גדול זה שהתקשורת תמיד שומרת עליו ואף פעם לא מעבירה עליו ביקורת למרות שהוא נכשל בנבחרת ובליגה האנגלית.
כולם יודעים טוב מאוד שאת בניון מעניין רק הכסף ולא המשחק עצמו.
לא זוכר משחק אחד טוב שלו בכל הקריירה.
אהה בעצם המשחק האחרון הכי טוב שלו היה לפני שנים רבות נגד שוייץ שגם המשחק הזה הסתיים בתיקו
הוא אחד הסיבות למה הנבחרת לא דומה לכלום ושום דבר
בניון הוא שחקן נאחס איפה שהוא לא משחק הקבוצה נכשלת.
רק במכבי חיפה הוא הצליח כי היה סביבו שחקנים טובים והליגה הייתה מאוד חלשה .
בליגה האנגלית המושחתת אין ערך לכסף ולכן גם בלוף כמ בניון שמחלק מגבות בספסל ממשיך לקבל מיליונים על כלום.

זיו 14 במאי 2013

התחלתי לקרוא, עד שהצטברו לי כמה רגעי "וואט דה פאק" ואז הייתי חייב לעצור ולראות מי כתב את זה (לא הבחנתי בשמו של כותב הטור כשנכנסתי לקישור). כעת גללתי מעלה לראות מי כתב את ערימת השטויות הזאת. היה לי ניחוש מלומד. קלעתי בול.

ירוק 14 במאי 2013

לגבי ההשוואה לסיני ומלמיליאן, זה מראה על חוסר הבנה של הכותב.
בניון שיחק בליגה הישראלית בשנים הכי גדולות של הליגה עם 5 קבוצות צמרת בעלות תקציבים גדולים ויציבות כלכלית, עם כסף גדול מאוד שהוזרם מערוץ הספורט, ליגה ללא משחקים קלים.
בגיל 16 אחרי שעלה לבוגרים בב"ש שהקבוצה הייתה בתחתית הליגה הוא כמעט הצליח להשאיר אותה בליגה עם יכולת מטורפת.
במכבי חיפה הוא זכה בשתי אליפויות, הגיע לרבע גמר המחזיקות וכבש כמות אדירה של שערים וכמות דומה של בישולים.
אם בניון היה נשאר בארץ סביר להניח שעד גיל 25 הוא כבר היה משאיר אבק מבחינה סטטיסטית לסיני ומלמיליאן. מדובר בווירטואוז הגדול בותר שהיה בליגה הישראלית.
המספרים שלו בראסינג וליברפול היו מרשימים מאוד והיכולת בווסטאהם ובארסנל הייתה אדירה. כנראה שלקבוצה כמו צ'לסי שהיא הטופ של הכדורגל האירופי הוא לא התאים אבל הייתה לו קריירה אירופית מפוארת והוא נתן תרומה משמעותית בכל מועדון שהיה בו חוץ מצ'לסי.
את ברקוביץ' היה יותר מרגש לראות באירופה, אבל לבניון הייתה קריירה איכותית יותר ותרומה משמעותית יותר.

אורן 14 במאי 2013

היכולת בווסטהאם ובארסנל היתה אדירה?
אף אוהד ארסנל לא זוכר שהוא שיחק שם.

היושב בגולה 14 במאי 2013

עוד טור מגוחך לאוסף המרשים של בורוביץ'. אפשר ורצוי למתוח ביקורת על בניון, בעיקר על יכולתו בנבחרת (והוא היה צריך לפרוש מהמדים הלאומיים כבר לפני שנים רבות, לטובת כל הצדדים), אבל מעולם לא גדל כאן שחקן שהיה גם כדורגלן מוכשר, גם ספורטאי וגם בנאדם ברמה הזאת. פאקינג יניב קטן, איזה תסביך יש לבורו עם האפס הזה…

גיל 14 במאי 2013

אני דווקא מסכים עם בורוביץ'. בניון הוא שחקן מצוין אבל לא כזה שהשפיע מהותית על קבוצה בסדר גודל רציני לאורך זמן. הקריירה שלו ארוכה יותר משל כל הישראלים אבל למעט משחקים בודדים, ההשפעה שלו לא גדולה. קצת דומה לקריירה של ברקוביץ' ורוזנטל שהשפיעו על קבוצות אבל לא היו עקביים לאורך זמן.

מהבחינה הזו השחקן הכי טוב היה רביבו ששיחק בסלטה ויגו והגיע איתה להישגים מרשימים כשהליגה הייתה מאוד תחרותית, וגם בפנרבחצ'ה שהביא לה אליפות במו רגליו. אני לא חושב שיש ישראלי שמתקרב להישגים הללו.

תומר 14 במאי 2013

ג'וני ובורביץ מסכימים. כל מילה מיותרת

דן דן 14 במאי 2013

+1

איציק 15 במאי 2013

1++

פרי 15 במאי 2013

+1

בוב הבנאי 14 במאי 2013

עוד לא הבנתם ש "ג'וני" זה האלטר אגו של בורוביץ?..

ניינר 14 במאי 2013

אני נוטה להסכים איתך בכך שהוא אתרוג אוברייטד ובודאי ובודאי שאורי מלמיליאן היה שחקן בכמה רמות מעליו. ועדיין מפרגן לו על ההצלחה היחסית באירופה ועל מוסר עבודה ומקצוענות

קשקשן בקומקום 14 במאי 2013

אני גם חושב שקטש היה סתם שחקן. נו – לשחק בפנתנייקוס זה לא מרשים. בריאל מדריד של קורבלן הוא לא היה רואה מגרש.
תנו לי את זלוטיקמן ומוטי דניאל בכל יום נתון. וג'מצי – איזה שלשות, אז החטיא פעם ב… עדיין הייתי לוקח אותו כל יום על קטש שבסך הכל קיבל חוזה מניו יורק כי הוא יהודי, והשוק היהודי, אתם יודעים…

גם אריק זאבי הוא כלום. נכון – בחור טוב, ארבע אולימפידות, אבל תשווה את זה ליעל ארד והיפנית שהיא שיחקה נגדה, ובכלל איך הוא מפסיד על פעם שזה חשוב, פעם אחת הוציא מדליה בפוקס. ומה זה בכלל ג'ודו?

לגבי אסתר רוט – אתם בכלל מבינים כמה נמוכות היו המשוכות אז?

אז יוסי הבקיע בברנבאו והיה חלק מהקבוצה הכי טובה של ליוורפול בעשרים שנה האחרונות (חלק כלכך לא משמעותי שהוא נניח זה שבישל לטורס את הגול בחצי גמר הצ'מפניוס וגם תקע גול נגד ריאל), ושלוש מתוך ארבע הקבוצות הטובות באנגליה בעשור הראשון של המליניום רצו אותו ושילמו לו הרבה כסף וגם סנטנדר וגם ווסטהאם אבל חבר'ה – אין לי מה לעשות בחג ומשעמם לי…אז אני אכתוב טור שאני יודע שיעצבן את כולם.

יואב בורוביץ' 15 במאי 2013

קשקשן- למה הטור מעצבן אותך? ואולי גם אחרים? אני כבר שנים חושב שבניון אוברייטד. אני חושב שהוא מהווה איזשהו סיבה לגאווה לישראלים, שיש לנו נציג בקבוצות הגדולות בעולם. אבל זו הגאווה, לא הכדורגל שבניון מציג באותן קבוצות. גם בנבחרת כבר הרבה שנים הוא חלש. הוא שחקן טוב, נחמד מאוד, אבל הרבה פחות גדול ממה שכולם רוצים שנאמין כל כך הרבה שנים.

איציק 15 במאי 2013

ואם אתה חושב כך שנים, זה לא יכול לעצבן? מה הקשר?
בניון שחקן טוב, הרבה מעבר לממוצע, יצע לו גם להיות בן אדם בסדר ועם מושר עבודה. לכן הוא שחקן אובר-ריטיד. אני לא יודע מי השחקן הגדול ביותר אבל אני יודע שאם קבוצה ועוד קבוצה ועוד קבוצה לוקחות אותו, ואלו קבוצות בכירות, אז זה לא מזל ולא סוכן, אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. יש כאלו שאצלם הוא סיבוב שני (צ'לסי). נכון, הוא לא הרכב ראשון, ובכול זאת כנראה הוא עושה משהו טוב שגורם לקבוצות לקחת אותו, ולא כתרומה לקהילה. למה ברקוביץ' לא הגיע לזה, וניתנ לו את כל החשיפה? כי הוא בן אדם מושך אש ובלגן סביבו, כי הוא לא מוכן לעשות הגנה במיל, ובניון למרות מגבלות פיזיות מרויח את לחמו גם בהגנה, כי בניון יכול גם להוביל וגם להיות כינור שני, וברקוביץ' הוא או הכל או לא כלום. אז להערכתי הערכה לבניון היא בידיוק מה שהוא שווה. עכשיו פחות, פעם היה שווה הרבה יותר. מקום במדרג לא יודע, אך בטח לפני מלמיליאן, סיני או ארמלי.

ירוק 15 במאי 2013

ברור שאם תשווה את יוסי בניון לטופ העולמי תגלה שמדובר בשחקן בינוני, אפילו בינוני מינוס.
ההשוואה היא לעומת השחקן הישראלי ושאתה משווה אותו לכדורגל הישראלי מדובר בשחקן בטופ 3 שלנו ויש שיגידו מספר אחד. לנגח אותו על הנבחרת ואז לתת לדוגמא את ברקוביץ ורביבו זה כנראה חוסר היכרות עם ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי. מבחינה סטטיסטית ברקוביץ ורביבו תרמו פחות מבניון ומבחינה הישגית עם צוות משלים יותר טוב לדעתי הם הגיעו פעם אחת להצלבה לאחר שסיימו לפני אוסטריה שקיבלה תשיעיה מספרד, רק בזכות הפרש שערים. בהצלבה כולנו זוכרים את ה 8-0.
לדעתך הוא לא השאיר חותם ואותי פחות ריגש לראות לעומת ברקוביץ׳ ורביבו, אבל להתווכח על עובדות זה ילדותי וטיפשי. העובדות הן שהוא נתן 4.5 שנים מצויינות בכדורגל הישראלי, ברקוביץ׳ ורביבו יכלו לפנטז על יכולת וסטטיסטיקה כזאת בגיל שבניון שיחק בליגה הישראלית. באירופה הוא נתן 9 שנים טובות, בחלקן מצויינות. לא עשה כלום בצ׳לסי, המשך בניית הנבחרת סביבו בשנים האחרונות הוכח כטעות.

קשקשן בקומקום 15 במאי 2013

מעצבן כי אתה מתעלם מעובדות, ומגמד אותם כשנוח לך.
אתה לא אוהב את יוסי? הוא לא מרגש אותך? מעולה, אין לי בעיה עם זה, גם תכתוב על זה טור – זה בלוג.

אבל כשאתה מצד אחד מייחס לעובדות (איזה קבוצות שיחק, איפה כבש) ומצד שני פשוט אומר שהם לא אומר כלום זה גניבת דעת – כמו שאתה אומר.

והכי גרוע שאתה לא עושה את זה כשהוא בשיאו, אלא כשהוא לקראת סוף הקריירה וכנראה באמת בכושר פחות טוב. חכמה גדולה.

ולסיום – הכותרת – "אתרוג", קונוטציה ברורה. כאילו מדובר באיזה שחקן בינוני ולא יותר, שגנב את מקומו בכדורגל (כי זה מה שהאתרוג המקורי עשה לא? יצא מעזה כדי שיישכחו לו את השחיטות שלו…)

זה למה זה מעצבן. חוסר כבוד וחוסר קלאס

קשקשן בקומקום 15 במאי 2013

סליחה – שחיתות

אופיר 15 במאי 2013

יואב,

כשהפרובוקציה היא כבר לא אמצעי אלא תכלית הכתיבה שלך, אולי כדאי לשקול הפסקה יזומה מכתיבה.

יואב בורוביץ' 15 במאי 2013

אופיר- איני יודע מה תכלית כתיבתי. אני חושב- לומר את דעתי.

אופיר 15 במאי 2013

מה בעצם הטרוניה שאתה מעלה כאן, שבניון הוא לא מסי?
יוסי מתנצל מעומק ליבו על כך שהיה סתם שחקן טוב בליגות הכי טובות בעולם, ותוהה בעצמו איך הצליח לשטות בכל כך הרבה מאמני עילית.לא בסדר מצידו שהוא מימש רק 100% מהכשרון שלו, ולא הצליח להוביל דור עגום במיוחד של כדורגלנים ישראלים לטורניר בינלאומי גדול.

מזל שאתה ואני קאנונים עולמיים בתחומינו, ולא שוקעים באפרוריות ובינוניות כמו יוסי.

תומר הוותיק 15 במאי 2013

לייק

המאמן 15 במאי 2013

אם בורו לא היה פה היה משעמם.
חוצמזה, יש לי חבר אנגלי, כריס, אוהד ווסטהאם, שאמר לי שבניון נחשב באנגליה גדול יותר מברקוביץ'.
נראה לי שזה אומר את הכל.
כל כמה זמן גדל פה כדורגלן ברמה של יוסי?
אף פעם.

רמי מורנל 15 במאי 2013

מה הטעם בהמשך פרסום הטורים האלו ? אני שואל בשיא הרצינות . אני מעריך את רוב שיקולי העורכים בדה-באזר , אבל הפוסטים הללו פשוט מביישים את האתר – את העורכים , הכותבים ובטח שאת הקוראים .

גיל 15 במאי 2013

מה בדיוק מבייש את זה שהוא כותב את דעתו ומנמק אותה? אולי במקום לתקוף אותו אישית כל הזמן תענו רק עניינית או שלא תענו בכלל? גם אני לא מסכים עם הרבה דברים שהוא כותב אבל לא צריך לתקוף אותו אישית.

קשקשן בקומקום 15 במאי 2013

שהוא לא מנמק וכשהוא כן מנמק הנימוק מביך

אריק 15 במאי 2013

מאחר וצר עולמי כעולם נמלה בכל הקשור לכדורגל, אומר דבר כזה כשראיתי את בניון בהרכב מול יונייטד, הייתי רגוע.

matipool 15 במאי 2013

הוא באמת לא היה בהרכב ב-4:1 באולד טראפורד .. (-:

באבא ימים 15 במאי 2013

במיוחד בשבילך

http://www.youtube.com/watch?v=aZL9E8SCxlI

גיל 15 במאי 2013

אני חושב שהמבקרים את הפוסט מפספסים משהו חשוב. ביחס למה שציפו ממנו הקריירה שלו מאכזבת. הציפיות היו שהוא יהיה כוכב על בחו"ל ויוביל את ישראל להישגים. אני עקבתי אחריו כל הקריירה עוד מהימים ששיחק בנבחרת הנערים של טבק ואני זוכר כמה היללו אותו בשנים הראשונות וכמה האפסייד שלו היה גבוה. ואז הוא נתן כמה עונות סבירות באנגליה אבל מעולם לא היה כוכב מוביל או כזה שמשפיע בצורה עקבית על הקבוצה. מהבחינה הזו הוא אכזבה למרות שהקריירה שלו במונחים ישראלים היא לא רעה. אבל ביחס לכישרון ולציפייה שיהיה הישראלי הכי טוב אי פעם אז כן, אפשר לומר שהוא נכשל.

קשקשן בקומקום 15 במאי 2013

שהוא לא מנמק וכשהוא כן מנמק הנימוק מביך

קשקשן בקומקום 15 במאי 2013

גיל מה זה קריירה לא רעה? זאת הקריירה הכי גדולה של כדורגלן ישראלי בחול.
מה זה לא מימש את הפוטנציאל – אני טוען לעומתך שאם היית אומר בגיל 17 שיוסי יבקיע 23 שערים בפרמייר ליג, 21 בספרד, ו – 24 בנבחרת (והוא קשר) ויהיה שחקן לגיטימי בשלוש מארבע הגדולות באנגליה – היו אומרים שזה מעל ומעבר.

ומה מעצבן – שמישהו אומר על זה "כמה עונות סבירות, מעולם לא השפיע בצורה עקבית על הקבוצה" – ספר את זה בסנטנדר או בליברפול או אפילו בצ'לסי. הנייר סופג הכל

ואני אפילו לא מת עליו

גיל 15 במאי 2013

זו ממש לא הקריירה הכי גדולה של שחקן ישראלי בחו"ל. רביבו ואוחנה עשו קריירות גדולות יותר, ורוזנטל וברקוביץ' השפיעו יותר על קבוצות (אם כי לתקופות קצרות יותר). הוא אולי שהה הכי הרבה בחו"ל אבל לא היה שחקן משמעותי בקבוצה שהגיע לאיזה מקום בשום מצב. אני חלילה לא מזלזל בקריירה כזו וחושב שהיא יפה מאוד והלוואי שיהיו עוד כמוהו אבל זה רחוק מהפוטנציאל שלו.

כמו שכתבת, הוא היה שחקן לגיטימי, שחקן הרכב לפרקים אבל גם שחקן ספסל אבל לא מה שנקרא a difference maker. איזו השפעה הייתה לו על ליברפול או צ'לסי בדיוק? צ'לסי היחידה שעונה על הקריטריונים של קבוצה גדולה בתקופה הזו ושם ההשפעה שלו קטנה מאוד. איתו או בלעדיו, הקבוצות היו מגיעות לאותם הישגים פחות או יותר, מה שאי אפשר לומר על רביבו ואוחנה למשל.

ג'וני 15 במאי 2013

מי שמכיר קצת את בניון יודע שהמטרה הכי גדולה שלו זה היה להצליח כלכלית והוא עשה את זה בזכות סוכן מקושר בליגה האנגלית אבל מקצועית הוא נכשל ובגדול.
הוא נופח בתקשורת כי הוא הגיע לטופ של הכדורגל האירופי יחסית יותר מכל ישראלי אחר לפחות בשנים האחרונות בזכות סוכן ממולח אבל זה עדיין לא הופך אותו לשחקן גדול.
יש מאות שחקני כדורגל באירופה שהם כלום ושום דבר ולכן לא צריך לפאר ולהלל כל אחד שמשחק באירופה.
אפילו תמיר כהן שאין לו מקום בליגת הפח אצלנו שיחק כמה עונות בליגה האנגלית וזה כבר אומר מה הענף הזה שווה.

חוץ מזה בניון הרס את עצמו ביום שניסה לגמור לאלי כהן וקשטן את הקריירה
אם הוא היה מתנהג בצורה כזאת מגעילה למאמן שלו באנגליה הוא היה עולה כבר באותו יום על טיסה בחזרה לישראל.

אם כבר מדברים על הכדורגלן הישראלי הטוב ביותר לפחות בעשור האחרון אז ברור שלאוואט אין מתחרים בעניין
אוואט הכדורגלן הישראלי היחיד שמשחק בקביעות כבר 8 עונות בליגה הספרדית ועוד כשוער שזה תפקיד שאין לו תחליף ראוי כמו בשאר העמדות וזה כבר אומר הכל.

ארז ענבל 15 במאי 2013

דעתי לגבי בניון ברורה מאוד.

אני אציג אותה בכך שאקדים ואומר שאני חושב שהייתי האוהד מספר 1 של אייל ברקוביץ' בארץ. יש לי קרוב ל-1000 שעות מוקלטות בוידאו שכוללות כמעט כל משחק שהוא שיחק בחו"ל, אם זה משחקים מלאים או תקצירים. לא היה משחק שלו שפספסתי. לדעתי אייל היה המוסר הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל העולמי ובתפקיד הפליימייקר היה הטוב בעולם. הרבה יותר טוב מז'וניניו, גוואררדיולה, מנדייטה ועוד. בכל קבוצה שאייל שיחק הוא היה השחקן המוכשר ביותר מבחינה טכנית. יותר מלמפארד, די קניו, ג'ו קול, הנריק לארסון, אנלקה ועוד רבים וטובים ששיחקו איתו.

אחרי שאמרתי את זה, אני אגיד שמבחינת כדורגל נטו, יוסי בניון שחקן טוב מאייל ברקוביץ' בכל אספקט שקיים בכדורגל בדרגה אחת לפחות אם לא יותר. הדבר היחיד שהוא מעט פחות טוב ממנו הוא במסירה.

בשנים שלו בליברפול יוסי היה השחקן הכי טוב בקבוצה שהייתה במקום השני באנגליה. כן, יותר טוב מסטיבן ג'רארד.

מבחינתי יוסי הוא הספורטאי הכי גדול שהיה בישראל בפער גדול יותר אפילו מהפער של מסי על כל שאר הכדורגלנים בהסטוריה, ואני לא רואה מישהו שבכלל יתקרב אליו במאה השנים הקרובות.

matipool 15 במאי 2013

אתה אמיתי או שאתה עושה ג'וני ?
עזוב את כל הקלטות שהשקעת בברקוביץ' , אבל יוסי היה הכי גדול בליברפול ? יוסי בעצמו יגחך על המשפט הזה .
כמו שאופיר ואני כתבנו כמה תגובות למעלה – עונת השיא שלו הייתה 2008-2009 ( עונת השיא של ליברפול בעשרים השנים האחרונות כנראה ) והוא היה אז מס' 4-5 בשרשרת המזון בקבוצה שזה כבוד גדול ( להיות רביעי / חמישי בחשיבותך אחרי ג'רארד , טורס ואלונסו שנתנו שלושתם עונות שיא זה באמת הישג רציני ) . למעשה הוא הגיע כחיזוק משלים ופחות חשוב מבאבל ההולנדי ועקף אותו בסיבוב . בעונות האחרות שלו בליברפול הוא היה שחקן סגל משלים ולא יותר מזה .

Yossi Banayoun - Dimona's Most Lethal Weapon 15 במאי 2013

אפשר להתווכח אם בניון היה גדול יותר מאוחנה (שחקן השנה הצעיר באירופה אבל קריירה די מפוספסת כשחושבים על זה), אפשר להתווכח אם היה גדול יותר ממלמיליאן (בוודאי שלא עבורי – את מלמיליאן ראיתי בגיל 8 ואין שחקן שתעריץ יותר מן השחקנים שראית בגיל הזה) או סיני או שפיגל – לא באמת ניתן להשוות ביניהם כי הם שיחקו בתקופות שונות.

אבל יותר מקטן? יש דברים שאפשר להשוות.

הם שיחקו ביחד ארבע שנים במכבי חיפה (נניח בצד את וסט האם כי קטן לא באמת שיחק), תקופה מספיק ארוכה כדי להשוות תרומה. הנה המספרים שלהם באותה תקופה-

מכבי חיפה – 55 שערים לבניון 14 לקטן (בתקופה בה שיחקו ביחד). זה מדבר בעד עצמו. קטן אני מזכיר משחק בתפקיד קדמי יותר מבניון.

אין כל חידוש או עניין בטענה שאתה אומר את דעתך. הנחת העבודה היא שזה מה שאתה עושה. האמירה הזו היא די מיותרת. דעתי היא שהטורים שלך רדודים, שטחיים, דוגמטים, מאדירים את הכיעור ובעיקר עצלים. אם נדמה את דה באזר לכדורגל האירופי – אתה ליגת העל הישראלית.

http://www.youtube.com/watch?v=qC659h1NRI4

Yossi Benayoun - Dimona's Most Lethal Weapon 15 במאי 2013

וסליחה על טעות הדפוס בשם של יוסי.

Comments closed