(יהיה) הגדול מכולם

נדאל יעקוף את פדרר

f_1433611

 

יושב בבר באמצע הרחוב. שלום חנוך מתנגן רצוף. רולאן גרוס בטלויזיה. בירה לא יכול לשתות כי הייתי חולה עכשיו כמה ימים. אבל נהנה מהטניס. אני בעד רפא. אני חושב שנולה השחקן הטוב בעולם. כיום- גם על חימר. אבל רפא זה רפא והוא לא מוותר. אלא שגם נולה הפך להיות אריה. וכמו שרפא נכנס לרוג'ר לראש, כך גם נולה נכנס לראש של נדאל בשנתיים האחרונות.

והטניס. איזה טניס.

סט ראשון רפא, סט שני נולה, סט שלישי רפא בקלות. אבל נולה לא מוותר. למרות שהוא בפיגור 1- 2 ולמרות שהוא בחיים לא לקח רולאן גארוס ורפא כבר זכה בשבעה, וגם כך הוא טניסאי החימר הטוב בהיסטוריה ללא יריב.

ג'וקוביץ' זוכה בסט הרביעי 7- 6.

האנשים בבר מתחלקים. מרביתם רוצים רפא, אבל אוהדי נולה ווקאלים יותר. אני נכנס לטירוף. לפחד. שמא רפא יפסיד.

נולה שובר לו כבר על הגיים הראשון בסט המכריע. אלא שגם אז נדאל לא נשבר. אבל הסרבים של ג'וקוביץ' טובים בהרבה. גם הטניס שלו טוב יותר אבל היתרון בסרבים הופך משמעותי יותר ויותר. לרפא אין ביג סרבים ובשביל כל נקודה הוא צריך לירוק דם. חוץ מהנקודות שנולה מבצא אנפורסד ארורס די טשפיים. לעתים רפא נותן ווינרים מדהימים- כמעט כולם מתוך עמדה הגנתית.

והטניס. איזה טניס.

רפא שובר חזרה ב-3- 4. מציל עצמו. אלא שגם אז זה הולך קשה וצמוד. אני נזכר בגמר האוסטרליין שנה וחצי קודם. גם אז ראיתי את מרביתו באיזה פונדק, כאשר אני מתעכב במשך שעות. מתגנבת התחושה שגם הפעם ג'וקו ינצח בסוף. הוא חזק יותר מרפא. הוא אתלטי יותר. הוא חובט טוב יותר. הוא נכנס לו לראש.

אבל נדאל זה נדאל. הספורטאי המרשים בעולם מבחינת עוצמה מנטלית. גלדיאטור.

בסוף זה קורה. רפא זוכה ברולאן גארוס השמיני ובגרנד סלאם ה-12. בחיים לא ראיתי אותו כל כך שמח אחרי זכיה בפאריס. בחיים לא נאלץ לעבוד כל כך קשה. ניצחון שהוא נס.

כעת פדרר מוליך עליו רק בחמישה גרנד סלאמים. לדעתי רפא יעקוף אותו. לכן הוא ייחשב לגדול בכל הזמנים. מגוחך לא להתחשב בגרנד סלאמים כפתרון לשאלה הזו. למרות שפדרר מוכשר ומגוון יותר. אבל טניס וספורט זה לא רק כשרון או יכולת טכנית. טניס וספורט זו גם רוח לחימה ויכולת מנטאלית. ובזה, לא ראיתי ספורטאי כמו נדאל מעולם. אולי ג'ורדן.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

עדיין נדאל
היום שאחרי - דנה דר

102 Comments

מתן גילור 7 ביוני 2013

אני לא רואה מצב שאם הגוף המפורק שלו והרמה של נולה והשיפור של מארי הוא לוקח עוד 5. ההימור שלי – עוד 3 מקסימום.
בכל מקרה, להכתיר אותו ולהתעלם משחקנים כמו פרר וצונגה (וכן, כנראה שהוא ינצח אותם, אבל גם על סודרלינג חשבתי כך) זה בדיוק התקשורת הישראלית שאתה יוצא כנגדה בכל פוסט שני שלך.

עמית 8 ביוני 2013

מתן הגוף המפורק הוא תלות בסגנון משחק שהוא יבחר לשחק. בתור שחקן טניס בעברי אני יודע שהסגנון שלו המהיר והאגרסיבי הורס את הברכיים ושוחק אותם, אם הוא ימשיך ככה בלי שום ספק הוא יפרוש יותר מוקדם ממה שהוא רוצה כי הברכיים כבר לא יעמדו בעומס, אם הוא יעשה את השינוי בסגנון זה בעיה של התאמה לסגנון.הכל בברכי השור ממיורקה!

MOBY 7 ביוני 2013

בעיה קלה שזה חצי גמר ופרר כבר ניצח את נאדאל על חימר וטצונגה ישחק במגרש ביתי. שום דבר לא גמור.
ואני נאדאליסט

יואב בורוביץ' 7 ביוני 2013

טעות בתום לב. שכחתי שזה רק חצי גמר. אשמתי (אבל גם אשמת הוועדה המארגנת של הרולאן גארוס שאפשרה לשני הטניסאים הטובים בעולם, באופן ברור, להיפגש בחצי הגמר). סורי- היתה לי תחושה של גמר.

מתן גילור 7 ביוני 2013

מקבל ולוקח את ההערה שלי בחזרה.
בורו, מה אפשר לעשות? האם אתה מצפה שיעשו משאל או ועדה מסדרת במקום הגרלה? זה פתח לשחיתויות וחוסר צדק.
ה"טובים בעולם" לא נקבעים לדעתך או לדעתי, אלא בהתאם לדירוג, לפיו נולה ראשון ונאדל רק רביעי (שלישי בטורניר).
תאר לך שהיינו מחליטים מראש עכשיו שגרמניה וספרד יכולות להיפגש רק בגמר המונדיאל – זו היתה שערוריה שאין כדוגמתה.

גילי פלג 7 ביוני 2013

מעתיק את תגובתי מהפוסט של דורפן-
מנטלית נדאל הוא כמעט ג׳ורדני. מעביר בך את התחושה הזו שאתה חוזה בבשר ודם שהוא בעל סט תכונות מעט משוכלל יותר מהילודים הרגילים. גיבור על אם תרצו.

איציק 7 ביוני 2013

מזה "הסרבים של ג'וקוביץ' טובים בהרבה"? ממי הסרבים של ג'וקוביץ' טובים יותר? מהספרדים של נדל ;)

רן 7 ביוני 2013

נדאל בהחלט עשוי לזכות ביותר סלאמים מפדרר, אבל הוא גם עשוי להתפרק לפני שזה יקרה. בכל מקרה, מה שמגוחך זה להתחשב רק בסלאמים כפתרון לשאלת הטוב ביותר בכל הזמנים. האימפקט של פדרר בטניס שווה ערך לזה של מסי בכדורגל ושל ג'ורדן (טוב נו, כמעט) בכדורסל. מי שצפה בפדרר כשהיה בשיאו, גם לפני שעבר את סמפראס, יכול היה להרגיש שנמצאת לפניו אגדה בהתווהות שתגדיר את הענף בראייה לאחור. ואני לא בטוח שאפשר להגיד זאת על נדאל.

איציק 7 ביוני 2013

אני חושב שההשפעה של נדל גדולה הרבה יותר. כמה שחקנים משחקים בסיגנון של פדרר (חבל שאין), וכמה בסיגנון של נדל. כולם עכשיו מפציצים מהקו האחורי, גלאדיאטורים עם מחבט במקןם כלי זין אחר, אבל גלדיאטורים מודרנים. לא כולם כישרוניים כמו נדל, לא כולם חזקים כמוהו פיזית או מנטאלית, אך הוא הטופ מודל. נדאל השפיע על הטניס של היום הרבה יותר מפדרר, וחבל שכך.

רן 7 ביוני 2013

כוונתי הייתה שונה. לא להשפעה של פדרר על סגנון המשחק של השחקנים סביבו, אלא להשפעה הכוללת שלו על הטניס כענף ספורט. פדרר הוא טניס, טניס הוא פדרר. זו כמעט אקסיומה.

אגב, גם אם יותר ויותר שחקנים מאמצים דווקא את הסגנון של נדאל, הרי שזה מדגיש את הגדולה של פדרר לעומתו – פדרר הוא לכל הפחות השחקן השלם בהיסטוריה, לא היה מעולם שחקן יותר all-arounder ממנו, וזו תולדה ישירה של כישרון טהור. אף אחד לא מסוגל לשחק כמו פדרר כי אף אחד לא מוכשר כמוהו. ברור שגם נדאל הוא עילוי, אבל חוסן מנטאלי ניתן להצמיח (ע"ע דג'וקוביץ').

גורביץ' 8 ביוני 2013

פחחחח, חוסן מנטלי כזה אפשר להצמיח… איפה בדיוק ?
להגיד על פדרר שהוא גדול יותר בגלל שהוא יותר אול-אראונד מנאדל, זה שווה ערך לטענה שלברון גדול ממייקל בגלל שהוא יותר אולראונד ממנו.
למזלנו, זכינו לראות את נאדל ופדרר מתחרים אחד נגד השני, כמה שנים טובות בשיאם, בשביל לאושש את הטענה שפדרר מוגבל מבחינה מנטלית (מוגבל יחסית למישהו שאמור להיות מספר 1 בענף בכל הזמנים).
אני לא יודע בדיוק מה ההגדרה לכישרון,
אבל מבחינתי היכולת לשפר את החולשות שלך, כמו נאדל שהפך את הסרב והמשחק רשת שלו מחיסרון ליתרון זה כישרון טהור, לעמות פדרר שנשאר תקוע עם החולשה שלו בבק-הנד טופ ספין, שרק הלך והחריף עם השנים.

GA'02 8 ביוני 2013

כדי לקבוע שרפא יותר טוב משרדר לא צריך ללכת כל כך רחוק ולבדוק כמה סלאמים יש לכל אחד (לי זה כבר ברור ממזמן שבסוף הקריירה נדרל,עם הפציעות,ישבור גם את השיא של שרדר).כל שצריך לעשות זה ללכת על הראש בראש בינהם,ופה היתרון של רפא ברור,לא יודע בדיוק מה המאזן בינהם אבל זה משהו באזור ה 20-10 לטובת רפא,יותר מזה על המשטח של רפא,החימר לפדרר אין סיכוי (נדמה לי ששרדר ניצח אותו רק פעם אחת) ואילו על הדשא ועל המשטח הקשה,הטריטוריה של שרדר,רפא גם מנצח את שרדר וגם אם מפסיד הוא מוציא לו את המיץ עד שזה קורה.אני עדיין זוכר את הגמר ההוא ברולאן גארוס שרפא ניקה את שרדר בשלוש סטים אחרי שהפסיד בכל המשחק 5 משחקונים.

אי אפשר להגיד ששרדר יותר טוב מרפא אחרי שכל פעם שהוא עולה למשחק נגדו רועדות לו הביצים.

ודבר אחר,שרדר זכה ב20 ומשהו סלאמים כשפיט סמפראס היה בשלהי הקרייה שלו,כנ"ל אגאסי.היריבים שלו היו אנדי רודיק,ניקולאי דוידנקו וזהו (לא מצליח להיזכר בעוד מישהו).ברגע שרפא ןיותר מאוחר נולה הופיעו שרדר "נירגע" למקסימום סלאם אחד בשנה.

גם בטורנירי המאסטר נדאל מזמן עקף אותו.
—–

לפני כמה זמן היה פה וויכוח איך רפא יחזור אחרי הפציעה,גם שם רשמתי שכמו שהוא חזר אחרי הפציעה הקודמת כך ייקרה גם כיום ! מאז רפא חזר הוא מפרק כל מה שזז (וזה ממש לא משנה שזה על החימר!).
—–

בעוד חודש הוא יגיע לגמר גם בווימבלדון ואם בצד השני לא יהיה מולו נולה אז הוא יניף גם בלונדון,אם זה יהיה נולה זה פיפטי פיפטי.

טניס של רפא זה תענוג צרוף,העוצמה,המהירות,הרטרן,הספין על הכדור,המכות העברה נגד שחקן שעולה לרשת,הווינרים הבילתי אפשריים ממצב של התגוננות תוך כדי שכיבה.שחקן הזוי!

GA'02 8 ביוני 2013

ועוד עובדה מדהימה על רפא שלא כולם יודעים אותה. כולם יודעים שרפא חובט ביד שמאל אבל כמה מיכם יודעים שרפא אוכל/כותב/מאונן ביד ימין???? יש עוד ספורטאי כזה בעולם,לא משנה באיזה ענף, שהתמקצע לכזאת שלימות כנגד חוקי הטבע והפיזיקה? לא בדקתי,אבל אני בטוח שאין.אנקל טוני שולט!

matipool 8 ביוני 2013

אני לא חושב שגמר של רפא – נולה בווימבלדון זה פיפטי פיפטי .
זה לפחות 60/40 לנולה ( לצערי ) .
נולה הוא גם הסיבה היחידה שרפא לא יעקוף את פדרר במניין הסלאמים ( בנוסף לברכיים שלו ) .
לולא נולה , כבר היום רפא היה כמעט סוגר על פדרר .

איתי 8 ביוני 2013

בהחלט אפשר להגיד זאת, אם פדרר הוא הגדול בכל הזמנים ונדאל הגיע למצב שהוא מנצח את פדרר כשהוא בשיאו ויותר מפעם או פעמיים, האם זה לא מגדיר את רפא בהכרח כגדול יותר?

איציק 7 ביוני 2013

יואב,
העלתה משהו מעניין, וקשה לי לקבל אותו. הטוב ביותר הוא זה שלקח יותר גראנד-סלאמים. האם משהו שלקח 5 פעמים רולאן-גארוס למשל טוב יותר ממי שלקח רק 4 גראנד סלאמס, אחד בכול מגרש. יש לו פחות גראנד-סלאמים אבל הוא הוכיח את עצמו על כל מישטח, ואחר שולט רק על סוג משטח אחד.
אני סכים שיש לזה משקל רב, אבל לא משהו מוחלט. זה מזכיר את הוויכוח לגבי מקומו של ארמסטרונג לפני שנפסל, האם הוא הרוכב הגדול ביותר או לא, הרי הוא לא ניצח את שאר הטורים והתמקד רק בטור דה-פראנס. בספורט שאין בו החלטה לפי זמן, גובה, מרחק, מישקל, הדברים הרבה פחות מוחלטים וגם שם יש ויכוחים.

תוהה בדרכים 7 ביוני 2013

נדאל זכה על כל המשטחים. למעשה, הוא ניצח את פדרר בשיאו על דשא, מה שפדרר לא עשה לו, על חימר.

עד נקודה נוטים להתעלם ממנה היא שנדאל השיג אחוז גדול בהרבה מהתארים שלו בעידן הרבה יותר קשה ותחרותי. לפדרר לא היה יריב ראוי עד הופעתו של נדאל.

איציק 7 ביוני 2013

תוהה, לא התייחסתי לנדל בכלל, ובכוונה רשמתי מספר זכיות כזה שלא ניתן יהיה לשייך למישהו. הערתי על משהו עקרוני: מדד לגדולה הוא ספירת מלאי של גראנד-סלאמים. לדעתי מדידה כזו לא נכונה.

יואב בורוביץ' 7 ביוני 2013

איציק- התכוונתי שמדד הסלאמים מכריע בפסגה. לא שמי שזכה בחמישה בהכרח טוב ממי שלקח ארבעה..

יואב בורוביץ' 7 ביוני 2013

מתנצל על טעויות הכתיב-פשוט כותב מאייפון שאין לי עליו שליטה מלאה..

אריאל 7 ביוני 2013

"בסוף זה קורה. רפא זוכה ברולאן גארוס השמיני ובגרנד סלאם ה-12"
הזוי! אתה יודע שזה היה רק חצי גמר, נכון? כנראה שמשהו הסיח את דעתך היום…

יואב בורוביץ' 7 ביוני 2013

דעתי לא הוסחה. פשוט לא עקבתי אחר הרולן גארוס מספיק, כי גם כך הטורניר לא מעניין אותי עד שלב חצי הגמר. היום אני רק מתעניין בצפיה בנדאל, ג'וקו, פדרר ומארי (ורק במשחקים ביניהם). עם כל ההייפ של המשחק היום, ובגלל האיכות, הייתי בטוח שזה הגמר. לגמרי משוכנע. למרות שלפני המשחק ידעתי שזה רק חצי הגמר..(:

מיכאל 8 ביוני 2013

למרות שהוא הודה שזאת טעות, זה לא באמת משנה. הסיכוי שפרר ינצח את נדאל בגמר זה בערך כמו הסיכוי שקבוצה ישראלית תיקח את ליגת האלופות.

אין צורך לחפש רחוק, רק תיזכר בחצי הגמר בניהם שנה שעברה כשנדאל גרם לו להיראות כמו ילד בן 15.

בקיצור, אין לפרר שום סיכוי, גם לא הקלוש ביותר.
אם הוא יקח סט זאת תהיה סנסציה.

משה 7 ביוני 2013

נראה לי שהפוסט הזה נועד רק כדי למשוך תגובות ולכן אני מגיב,
ההנחה שלך שהשחקנים נמדדים לפי מספר הגרנד סלאמים שלהם היא לא נכונה בכלל. זה נכון שפדרר מחזיק במספר תארי הגראנד סלאם הגדול ביותר, אבל מה שהעניק לו את תואר השחקן הגדול אי פעם הוא דווקא היציבות, מחזיק בשיא השבועות הרצופים והשבועות בכלל כמדורג ראשון.
גם אם נדאל יקח 20 גרנד סלאמים הוא לא ייחשב לגדול ביותר, בעיקר בגלל שהוא מציג יכולת טובה בעיקר על מגרש אחד.
אתה הבנאדם הראשון שאני רואה שטעון שנדאל יהיה הטניסאי הגדול ביותר.
אתה צריך לשאול את עצמך כמה אנשים אתה מכיר שראו טניס לפני שפדרר הפך למדורג ראשון בעולם.

טימו 8 ביוני 2013

אני השני… עדיין אני הרבה יותר אוהב את המשחק של פדרר – כישרון רצוף. למרות זאת, כמו שאמרו כאן. נדאל ניצח את פדרר בכל המשחקים החשובים, הוא רחוק ב5 סלאמים מהשיא ואם ישיג אותם איך יהיה ניתן להגיד שפדרר שחקן יותר גדול מנדאל? פדרר פשוט לא יכול להיחשב כטוב בהיסטוריה כאשר הוא לא מצליח לנצח את המתחרה העיקרי שלו, ובמיוחד כאשר הוא לקח את הרולאן גארוס כשנדאל לא היה בעניינים.

מיכאל 8 ביוני 2013

משה, זה אולי לא כתוב בשום מקום, אבל זאת מן הסכמה שקטה שבסופו של דבר מה שקובע זה כמות הגראנד סלאמים.
בנוסף לכך, פדרר אולי שלט בסבב בצורה מוחלטת, אבל איזה מתחרים כבר היו לו לפני נדאל? פררו? יוהיט? רודיק?

איך אתה יכול לטעון שנדאל מציג יכולת טובה רק על משטח אחד, כאשר הוא זכה בכל הגראנד סלאמים(פעמיים בווימבלדון) נדאל התחיל כשחקן חימר וזה תמיד יהיה המשטח המועדף עליו, אבל הוא כבר מזמן לא שחקן של משטח אחד.

בסופו של דבר, אם נדאל יעקוף את פדרר (כולי תקווה שזה יקרה אפילו שהסיכויים לא לטובתו) אני חושב שההסכמה הכוללת תהיה שהוא אכן הטוב בהיסטוריה.אבל עד אז הדרך עוד ארוכה.

GA'02 8 ביוני 2013

"גם אם נדאל יקח 20 גרנד סלאמים הוא לא ייחשב לגדול ביותר, בעיקר בגלל שהוא מציג יכולת טובה בעיקר על מגרש אחד"???????????

מה נסגר איתך אבאלה????? רק על משטח אחד???? שרדריסט מצוי שכמותך,כל כך מהר שכחת מה רפא עשה לו בגמרים בינהם בוומבלדון? ואיך שרדר בכה (כן כן אשכרה בכה) אחרי אותו גמר במלבורן? כל כך מהר??? ומה עם ניו יורק?

להגיד על רפא שהוא שחקן של משטח אחד זה איגנורנס. כן רפא הוא הכי טוב בהיסטוריה על החימר,וכל עוד הוא בריא אף אחד לא יכול עליו שם.אבל גם על המשטחים הקשים צריך לירוק דם כדי לנצח אותו,וגם על הדשא של ווימבלדון הוא לא פראייר,שתי זכיות ועוד 2 הופעות בגמר מדברות בעד עצמן

גלן 7 ביוני 2013

כמו שכתבתי אצל דורפן. נאדל נכנס לי מתחת לעור. מה שאומר שבניגוד לעניין הגדול מכלם שאני מקדש בדיוני ספורט בדה באזר, במקרה של נאדל זה לא חשוב.

אביתר 7 ביוני 2013

מסכים
פדרר הגדול בהיסטוריה לא בגלל מספר תוארי הגראנד סלאם שהוא לקח אלא בגלל שהוא הטניסאי הכי שלם ומחונן שאי פעם דרך על מגרשי הטניס
זה גם היתה דעתם של סמפראס, מקנרו אגאסי וכל הגדולים מהעבר עוד לפני שפדרר שבר את השיא של סמפראס.
פדרר היום כמעט בן 32 ולא חכמה להשוות אותו כיום לנדאל ודיוקוביץ שצעירים ממנו בכמה שנים. לא מכיר הרבה טניסאים שבגיל כזה מציגים כזה טניס. נכון שהוא כבר לא יציב כמו בעבר ויש לו נפילות אבל גם היום יש לו לעיתים טניס נדיר באיכותו.

GA'02 8 ביוני 2013

גם כששרדר היה צעיר יותר הביצים היו רועדות לו לפני כל משחק נגד רפא. עם עובדות קצת קשה להתווכח.

אתם יכולים להתפלצף עם ה"שחקן הכי שלם אי פעם" כמה שבא לכם,אבל עם העובדות קצת קשה להתווכח.מאזן הראש בראש שלהם ! לך תבדוק באתר של ה ATP על כמה הוא עומד.

אני מצליח להיזכר ב2 גמרים של סלאם שרפא הפסיד לשרדר,שתיהם בווימבלדון (ואחד מהם היה כנראה משחק הטניס הכי מושלם ומרתק ששוחק אי פעם),מלבד זה בכל משחק חשוב אחר שרדר עשה במכנסיים.

רפא זכה בלונדון (פעמיים!) נגד שרדר. משהו ששרדר לא יכול להגיד על פאריז.

אתה לא יכול להגיד שאתה הכי טוב בעולם/בהיסטוריה כשיש לך על הכתף קוף ענק שכזה!

איציק 8 ביוני 2013

אתה יודע להתנסח כמו בן-אדם נורמאטיבי או שזה ממש בעייתי מבחינתך?
פגעו לך באגו אלו שחושבים שפדרר (דרך אגב זה השם שלו, ולא הכינוי הבזוי בו אתה משתמש) טוב מרפא? כן, מותר לחשוב אחרת, ואולי אפילו להיות צודק. תחשוב על זה פעם, כשיהיה לך זמן מהכתיבה המכוערת.

GA'02 8 ביוני 2013

שרדר שרדר שרדר!

אתה ואתם יכולים לחשוב מה בא לכם אבל כמו שאמרתי עם עובדות קצת קשה להתווכח.רפא יותר טוב משרדר.אני עושה 1+1 ויוצא לי 2. לך יוצא 7 ורק לך הפתרונים

רז 8 ביוני 2013

+1 לאיציק

GA'02, אתה עושה שירות רע לדיון הזה, בכל המובנים. בבקשה…

דניאל אחר 8 ביוני 2013

למען הדיוק: הזכייה השנייה של נדאל בווימלדון הייתה נגד ברדיך

יואב בורוביץ' 7 ביוני 2013

אני חושב שפדרר הוא שחקן הטניס המדהים בהיסטוריה. הוא החובט הטוב בהיסטוריה. אבל אם רפא נדאל יסיים עם יותר תארי גרנד סלאם אז הוא ייחשב לשחקן טוב יותר. כיוון שהגרנד סלאם הוא מדד כל כך טוב. יש ארבעה כאלה בשנה. על כל המשטחים. אז נכון שרפא זכה בשמונה על חימר. אבל הוא זכה על כולם. ויש עוד משהו- גם כשפדרר היה בשיאו, נדאל הצליח להאפיל עליו במפגשים ביניהם. זה לא הופך אותו לגדול יותר היסטורית- אם פדרר מסיים עם יותר סלאמים. זה כן יהפוך אותו לגדול יותר היסטורית, אם הוא יסיים עם יותר סלאמים. אני יודע שרבים מאוד מבין חובבי פדרר, ויש המונים, לא יסכימו עם כך. כי הם מביטים על איכות החבטות, ומבחינתם פדרר תמיד יהיה מס' 1. אבל בטניס יש גם מעבר לחבטות. ובדברים מעבר, נדאל טוב יותר. וגם החבטות של נדאל מאוד נפלאות. הוא שחקן שהצליח להקשות מאוד על פדרר, גם מההיבט של הטניס גרידא. החבטות שלו מקשות על רוג'ר. וגם החבטות של נדאל כל הזמן משתפרות. וגם כל האלמנטים האחרים. וגם אסור להתעלם מכך שהוא שחקן עם טאץ' נהדר ועם המון כשרון טכני, וזאת מעבר למנטליות, לפיזיות וכו'.

חזי 8 ביוני 2013

נדאל מכה בעוצמה מהקו האחורי. מתחפר ומכה בעוצמה. איך אפשר להשוות אותו לפדרר? נכון, בווימלדון היה ניצחון של נדאל על פדרר. אז? לא הבנתי. האם ניצחון ב- 5 מערכות צמודות ביותר, מעיד שהאחד טוב מהשני? אני חושב שיש משמעות לשילוב של היציבות לאורך שנים, הדומיננטית הזו של פדרר והמשחק המושלם שלו החבטות הרבגוניות, קריאת המשחק, מה שהופך אותו לשחקן הכי טוב שהיה כאן. ואני ראיתי את לנדל, מקנרו, קונורס ובקר בשיאם. עוד לפני אגאסי וסמפארס. חברים, נדאל חזק פיזית ומנטאלית. פה זה מתחיל ופה זה נגמר. חזק מאוד מנטאלית. ספורטאי נפלא וטניסאי עוצמתי. וזהו. הוא לא יהיה הגדול מכולם כי אין לו את מה שיש לפדרר.

תוהה בדרכים 8 ביוני 2013

חוזק מנטלי פחות חשוב לספורטאי על מיכולת טכנית?

תיארת עכשיו מה עושה כל אחד מהם לספורטאי כל כך גדול, לא מי יותר טוב בשורה התחתונה. הרי על פי הלוגיקה שלך, בירד גדול מג'ורדן, שלא לומר וויצ'יץ גדול משאקיל. עדיפות טכנית היא אספקט אחד, לא חזות הכל. ספורט הוא לא מוזיקה, אוכל או קולנוע. דברים בו מוכרעים על המגרש ולא על פי קריטריונים אמורפיים של אנינות וטעם אישי. ואם ההישגים של נדאל שם יהיו גדולים משל פדרר בסיכום הקריירה של שניהם, הוא ייזכר כגדול יותר.

חוץ מזה שברור שגם מקצועית נטו, נדאל הוא הרבה יותר מרק "חובט בעוצמה מהקו האחורי".

רן 8 ביוני 2013

בעיניי, יש הבדל מהותי בין ענפי ספורט קבוצתיים לבין ענפי ספורט יחידניים בכל האמור לחשיבות הטכניקה. יש הרבה תכונות שנדרשות משחקן קבוצתי גדול שאינן נדרשות מספורטאי גדול שמתחרה לבדו ועבור עצמו, ספורטאי כזה נשען בעיקר על חוסן מנטלי וטכניקה (ובענפים מסוימים גם יכולת פיזית). אני לא בטוח אם אחד בהכרח משמעותי יותר מהשני, אבל פדרר הוא עילוי טכני הרבה יותר משנדאל הוא עילוי מנטלי. לנדאל יש את השדים שלו – דג'וקוביץ', למשל, בעיקר אחרי כמה שהוא נאלץ להתאמץ מולו אתמול במגרש הביתי שלו – בעוד שפדרר הגדיר מחדש את גבול היכולת הטכנית של טנסיאי.

מה גם שמאוד רומנטי להתאהב בסגנון המשחק של נדאל ולהכיר בחשיבות שלו להתפתחות הענף בשנים האחרונות. אבל פדרר במהותו הוא התגלמותו של כל מה שהענף רואה עצמו כמייצג, ובספורט שמרני כמו טניס, זה מה שייזכר בסופו של דבר. רפא נולד לנצח, אבל פדרר נולד לשחק טניס.

אגב, מסכים לגמרי עם הסיפה.

תוהה בדרכים 8 ביוני 2013

רן,

אם אתה צודק בניתוח שלך, משהו לא מסתדר במשוואה שהיא קריירה של שניהם.

אתה טוען שהחלק החזק של פדרר (טכניקה) עולה בהרבה על החלק של נדאל (חוזק מנטאלי). רק איך זה מסתדר עם כך שבמידה ונדאל לא יפצע, הם יסיימו לפחות צמודים במספר הגרנד סלאמס? וזה עוד במצב שנדאל החמיץ חלקים ארוכים יחסית מהקריירה בגלל פציעה ושיחק רוב הקריירה בעידן הרבה יותר תחרותי?

כל הזמן אני קורא למה ברור שפדרר כל כך הרבה יותר טוב כאשר העובדות היבשות- יענו הישגים על המגרש- לא תומכות בטענה הזו.

איציק 8 ביוני 2013

למה לא תומכות, כך כמה עובדות נוספות כמו מיג'ורס, מספר שבועות בפסגה, מספר הפעמים שהגיע לחצי/רבע גמרים של גראנד סלמים ותראה למה פדרר הגדול מכולם. תראה את מגוון המגרשים והכמות בהן זכה, ותבין למה הוא הגדול מכולם. תראה משחקים שלו, איזה יופי בתנועה, לעומת השלכת פצצות של נדל, ותבין למה הוא הכי גדול. ואחרי כל זאת אוסיף, נדל ענק, אבל לא ברמה של פדרר. הוא אב-טיפוס לגלדיאטורים הבאים אחריו. את פדרר לא מנסים לשכפל, יותר מידי מסובך, הסיכוי כלוש להצלחה חוזרת.

רן 8 ביוני 2013

הפציעות של נדאל הן לא פקטור והסיבה פשוטה: סגנון המשחק של נדאל מחייב פציעות בתדירות גבוהה יחסית, החולשה הזו אינהרנטית לעליונות שלו. לכן אין שום משמעות לשאלות ברוח "מה אם".

לגבי מספרים – במצב כיום, ההישגים של פדרר עולים בבירור על אלו של נדאל. מספר מייג'ורס, אחוזי הצלחה בהם, מספר תארים כולל. יש גם נוקאאוט בכמה פרמטרים, כמו מספר שבועות בראש הדירוג (רובם המוחלט של פדרר, אגב, הגיעו בתקופת נדאל) וזכיות באליפות המאסטרס של סוף השנה (6-0. הרבה אנשים נוטים להתעלם מהטורניר הזה). כנס לרשימות שיאי טניס ותיווכח לדעת היכן ממקום כל אחד מהם. אני חושב שפדרר ייזכר כגדול יותר בכל מקרה, אבל ההשוואה הזו בכלל לא תהיה רלוונטית עד שנדאל לא יצליח להדביק את הפער. זה עוד יכול לקרות, אבל כרגע הוא אפילו לא הטניסאי הטוב בעולם.

רז 8 ביוני 2013

איציק,
מה שאתה אומר הוא סובייקטיבי לגמרי. פדרר טוב מנדאל באספקטים מסויימים של המשחק- הגשות, עלייה לרשת, ונדאל מתעלה לטעמי על פדרר במשחק מהקו האחורי ובבקהנד. אני אולי מסכים שבגדול פדרר היה שחקן שלם יותר עם מנעד גדול יותר של תכונות, אבל זה לא בהכרח מעיד על הפער העצום שאתם מנסים להציג כאן כשכביכול הטכניקה של פדרר מאפילה ללא כל ספק על זו של נדאל. אני לא מוכן לקבל את זה.

אני מתקשה להאמין שנדאל ייזכר כטוב בעולם ולו משום שפדרר הציב רף מאוד מאוד גבוה שגם אם יישבר מבחינת מספר גראנד סלאמים קשה לי לראותו נשבר ברמת התודעה הציבורית. גם נכון לומר שהעדיפות הברורה של נדאל על משטח אחד וקשייו בשניים האחרים עומדת לו לרועץ. אבל הויכוח הזה פחות מעניין אותי- על החימר נדאל זז ומשחק כמו שאף אחד לא יכול ולא יוכל, ואני, בורוביץ' ושות' לעולם נוכל להתנחם בתואר המאוד מובהק שלו- הטוב בהיסטוריה על חימר, by far.

איציק 8 ביוני 2013

רז,
אם נשמע שאני מזלזל בנדאל, ממש לא. אני חושב שהוא שחקן ענק עם המון תכונות טובות. אני אישית מאמין שכמכלול פדרר טוב יותר. אבל מבחינתי חשוב מכך (סוביקטיבי לחלוטין), אני נהנה לראות את פדרר הרבה יותר. מבחינתי (שוב סוביקטיבי), עצוב יותר שהמון צעירים מנסים לחקות את נדאל מאשר את פדרר. את פדרר יותר קשה לחקות, אבל התוצרים של חיקוי נדאל כואבים. אין להם את היכולת מהקו האחורי, אין להם את החוסן המנטאלי. באים גלדיאטורים, מפוצצים כדורים עד שאיזה צד עושה שגיאה לא מחויבת (או מחויבת) עם סרבים אימתניים וזה הכול. בשביל נדאל מול ג'וקוביץ' זה 5 שעות ביזבוז של זמן, לא בגלל שהם לא טובים (הם מדהימים) הם פשוט משעממים. ממארי אפשר מידי פעם לקבל הברקות ומבחינתי הוא לא יותר טוב אבל יותר מעניין.

רז 8 ביוני 2013

אז אתה מודה שגם את נדאל לא כ"כ פשוט לחקות, על סף הבלתי אפשרי. זה לא מעיד גם כן על גדלות? אגב, לנדאל אין סרבים אימתניים…

בכל מקרה נדמה לי שהדעה שלך היא בעיקר תוצר של אהבה סובייקטיבית לחלוטין. אישית נהניתי מהמשחק אתמול עד בלי קץ. אין עוד מפגש בעולם הטניס שנהניתי ממנו כ"כ מאז נגמרו הקלאסיקות של פדרר-נדאל, אולי חוץ מפדרר-רודיק בגמר ווימבלדון לפני מספר שנים. לטעמי, טניס יפיפה.

מה שאני כן יכול להעיר לטובת פדרר לחלוטין זה שכשהוא התחרה עם נדאל נדמה היה שהוא מפיק מנדאל את היכולת המקסימלית שלו ואת הטניס הכי יפה שלו. מעולם לא נהניתי מנדאל כמו שנהניתי ממנו כשהתחרה מול היריב המיתולוגי.

איציק 8 ביוני 2013

רז,
בטח שאני מודה. זה שאני אוהב את הסגנון שלו פחות לא אומר שהוא לא גדול. אני חושב שפדרר יותר גדול גם מסבות אוביקטיביות וגם מסיבות סוביקטיביות. מי שאומר שניתן לקבוע זאת באופן אוביקטיבי לחלוטין לא יכול להיות צודק. מי אמר מה יותר חשוב, גראנ-סלאמים או שבועות בפסגה. שבועות בפסגה או סך כל הטורנירים בהם זכה. אלו דברים שכל אחד מטה אותם לטובת מי שהוא אוהב יותר, וכך גם סוגי המגרש בהם זכה, הגיוון, יכולת מנטאלית ופיזית. זה לא ריצת 100 מטר שמודדים תוצאה לדעת מי המהיר ביותר, למרות שגם זה לא פרמטר יחיד.
לכן, רז, כן, פדרר הכי גדול לפי קריטריונים סוביקטיביים שלי. כן אני הרבה יותר נהנה לראות את פדרר. כן, נדל שחקן ענק, פדרר יותר ענק מבחינתי.

רז 8 ביוני 2013

אז זה בסדר גמור ואין בינינו מחלוקת אמיתית. בסופו של דבר זה גם מה שכתבתי פה איפשהו- כל אחד מנסה להטות את הפרמטרים לטובתו עד שזה נהפך לקרב חפירות ממושך ומטופש וכולנו שוכחים את הפואנטה.

אני לא אוהב להגדיר את "הטוב מכולם" או "הטוב בהיסטוריה". בינתיים אני מוכן לקבל את הקביעה שפדרר הוא כזה(או לפחות מעל נדאל, מזל שאין כאן אנשים כמו אבא שלי שעדיין מתגעגע לסאמפראס), כי נדאל עוד רחוק ממנו במרבית הפרמטרים. אך אם נדאל יסיים את הקריירה צמוד, בשווה או מעליו בחלקם, אני אהיה מוכן להגיד בלב שלם שלדעתי פדרר לא היה גדול מנדאל, אך לעולם לא אקח חלק בויכוח ממושך על למי היה יותר גדול.

בין כה ובין כה, בתודעה הכללית אני בטוח למדי שפדרר יזכה לכבוד בכל מקרה. גם הקהל אוהב אותו יותר(ואפשר לראות את זה כמעט בכל גראנד סלאם). ובסופו של דבר כנראה שהתודעה היא שקובעת בעניין זה.

אני 8 ביוני 2013

זה כמו שתגיד שראסל גדול מג'ורדן כי יותר אליפויות.
יש דברים מעבר.

red sox 8 ביוני 2013

איך מישהו שמעיד על עצמו שהטורניר (גראנד סלאם כן? לא טורניר טשקנט) לא מעניין אותו עד חצי הגמר, נותן לעצמו קרדיט לנתח שחקנים ולטעון טיעונים באשר לגדולתם?

ובאשר לטיעונים עצמם – לוחם? ענק מנטאלי? נכנס לו לראש? בכבינימט, אין אף כותב בארץ שמסוגל לכתוב לכתוב על טניס בצורה מקצועית בלי כל הממבו-ג'מבו העאלק פסיכולוגי הזה?!
תנתח יתרונות וחסרונות של נדאל על החימר. תשווה בחירת חבטות. תן דעה מנומקת על משחק הרשת של נדאל ועל הסרב השני של דג'וקוביץ'. בקיצור – תדבר על טניס כשאתה כותב על טניס. לא מסוגל? תכתוב על משהו שאתה מבין בו או שתחפש מקצוע אחר. וזה נכון ל99% מה"פרשנים".

רז 8 ביוני 2013

מי שמנסה להתעלם מהפן הפסיכולוגי מוחק חצי מהגורמים הרלוונטיים לניתוח טניס. ודי במשחק אתמול, על כל המומנטומים שהתהפכו בו, כדי להוכיח זאת. בייחוד בייחוד כשהפערים המקצועיים כ"כ קטנים, ואז הפסיכולוגיה משחקת שעות נוספות.

קסיוס קליי 8 ביוני 2013

מספר הגראנד סלאם אמור להכריע במקרה של שובר שוויון.
נאדאל הוא שחקן של סלאמים. פדרר בשיאים בלתי שבירים של כמות שהייה במקום הראשון, מספר רבעי גמר רצופים ומספר חצאי גמר רצופים.
נאדאל "פצוע"פצוע בטורנירים הפחות חשובים ולעיתים גם בסלאמים.
אני לא יכול להחשיב שחקן כזה ליותר גדול מפדרר.

תוהה בדרכים 8 ביוני 2013

נדאל לא זכה ביותר טורנירי מאסטרס?

קסיוס קליי 8 ביוני 2013

לא בדקתי אבל נראה לי שהם זכו פחות או יותר באותה כמות.
אולי הבדל של טורניר אחד לכאן או לכאן.

מאיר בעל הנס 8 ביוני 2013

נדאל – 23 מאסטרס.
פדרר – 21 מאסטרס.

והרי לכם עוד "עובדה שפדרר הגדול מכולם" שהופרכה.

דניאל אחר 8 ביוני 2013

נדאל עם 24 (כנראה שכחת את רומא מלפני שבועיים)

GA'02 8 ביוני 2013

אז זהו שלא,זה לא טורניר חד לפה או לשם.לרפא יש יש איזה 7 מאסטרס יותר משרדר.יתרון משמעותי בהתחשב בעובדה ששרדר שיחק יור "עונות" מרפא ובזה ששרדר לא היה פצוע לתקופות ארוכות כמו רפא (פעמיים)

מיקו גוטליב אהלן סבבה 8 ביוני 2013

המהירות והכושר המטורפים, והפציעות שהגיעו לאחר מכן גרמו לי לתהות מתי יגלו שנדאל על סטרואידים.

ירון 8 ביוני 2013

שאלה:

אני שמעתי תאוריית קונספירציה לפיה נדאל בכלל לא נפצע ופשוט נתפס בבדיקת סמים שנה שעברה ועשה מעין "עסקת טיעון" עם איגוד הטניס לפיה הוא יביים פציעה וכך יבלה את ההשעייה שלו בחוץ (לכאורה,לכאורה).

מישהו יודע משהו על זה?

בנוסף – לפני איזה חודש יצאו בדיקות סמים של 25 ספורטאים ספרדים שנכשלו בבדיקות סמים. ביניהם טניסאים וכדורגלנים בכירים. ביה"מש הספרדי החליט להשמיד ראיות עקב חוסר עניין לציבור או סעיף מוזר אחר. ולכן לא מפרסמים את השמות. אנדי מארי טען שזה הטיוח הגדול בתולדות הספורט.

anyone שמע על זה?

איציק 8 ביוני 2013

שמענו, וגם על התגובה של מארי, אבל כמו שאמרת, בית-המשפט "ביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר."

רז 8 ביוני 2013

הדברים הללו הם בעיקר ספקולציות ובחלקם בפירוש שקרים, כולל הפרסומים על בדיקות הסמים בספרד עליהן אני יודע בוודאות שהאמת כנראה לא ממש מסתתרת בפרסומים הללו.

גיל 8 ביוני 2013

אכן, אם נדאל יזכה ביותר סלאמים אז הוא יחשב לגדול יותר מפדרר אבל קשה לראות את זה קורה. הגוף שלו לא יחזיק מעמד עד אז ומארי וג'וקוביץ עומדים בדרך. לפדרר יש יתרון בזה שהרבה פעמים נדאל לא הגיע לשלבים הגבוהים של הגראנד סלאמים כשפדרר לקח ולכן מבחינת יציבות אין שני לפדרר. נדאל כנראה יאלץ "להסתפק" בתואר שחקן החימר הגדול בהיסטוריה.

אדום 8 ביוני 2013

קודם כל נדאל עוד לא זכה, יש לו גמר לא קל נגד פרר.
חוץ מזה, אני חושב שגם אם נדאל יגיע למספר הסלאמים, וקשה לי להאמין שזה יקרה, זה רק פרמטר אחד ויש עוד פרמטרים כמו למשל המשכיות, אין אף טניסאי לא נשאר בפסגה כמו פדרר ונדאל לא יספיק לעשות את זה.
נדאל טניסאי ענק והייתי אתמול בעדו במאה אחוז, אבל פדרר היה ויהיה הגדול מכולם.

שאול 8 ביוני 2013

הסיבה היחידה שבגללה הוא לא יעבור את פדרר זה הפציעות שלו.
פדרר שלט בטניס בערך 7 שנים רצוף וכמעט לא נפצע מבהלך כל הקריירה.
בניגוד אליו המצב הפיזי של נדאל הוא לא טוב והפציעות שלו יחזרו מתישהו זה רק שאלה של זמן

ביורן 8 ביוני 2013

אני רואה את רוז׳ה לוקח עוד גרנד סלאם
אולי אילו את ווימבלדון הקרוב
לגבי רפא אין ספק אחד הגדולים ביותר אבל עדיין לא רוז׳ה

יחיאל 8 ביוני 2013

מדובר בשני ענקים ללא ספק,אבל סמפראס היה טוב משניהם ועוד בעידן יותר תחרותי{בקר,אגאסי,קורייר,ראפטר וקווארטן}בניגוד לפדרר שבשיאו לא היו לו מתחרים שהיו בשיאם באותו הזמן.

Xxx 8 ביוני 2013

ראפטר וקוורטן? בחייך – אחד שידע רק להגיש ושני ששיחק רק על חימר

ברבור שחור 8 ביוני 2013

כולם פה מתעלמים מהעובדה שנאדאל צרך סמים…ואל תספרו לי שהריצות המטורפות שלו מצד לצד הן אנושיות….
תחשבו כמה סלאמים יוחזרו לפדרר כשהעניין ייחשף !!
למה הושמדו 1500 דגימות מעבדה בספרד של הרופא שטיפל בנאדאל והורשע ברקיחת סמים עבור ספורטאים ??
כולם פה רוצים להיות נאיבים,אבל יש גבול
נאדאל הוא הרמאי הגדול בספורט מאז ומעולם….וחבל

רז 8 ביוני 2013

אל תספר לי שהעובדה שפדרר לא החמיץ מעולם גראנד סלאם היא אנושית!!!

אי אפשר לנפנף בנצח באותו ד"ר פואנטס היקר. אפשר להמשיך הלאה?

מישהו 8 ביוני 2013

בדרך כלל אני מאוד נהנה לקרוא את הטורים שלך אבל יצא לך הפעם טור חובבני ביותר, עם ובלי קשר לטעות הגסה שאתמול היה הגמר.

אור 8 ביוני 2013

השאלה היא: האם אתה חושב שמספר הגראנד סלאמים שלקח שחקן משתווה למכלול הנתונים שמספק שחקן?
גם אם נדאל יעקוף את פדרר במדד הזכיות בגראנד סלאמים.. האם הוא רשום כשחקן שזכה בכל הארבעה? האם הוא קבע שיא לא הגיוני בשמירה על המקום הראשון? האם הוא שבר כל שיא אפשרי במס' ניצחונות רצוף, בכמות זכיות בטורנירים, ועוד כל כך הרבה הישגים אחרים של פדרר?
ואחרי כל זה – האם הוא שחקן טוב יותר? בשנותיו הגדולות, פדרר היה בלתי מנוצח, בלתי מעורער על דשא ועל משטחים קשים. נדאל? הוא פשוט מעולה על חימר – לא מפתיע לאור העובדה שמדובר בשחקן ספרדי. אז נכון, הוא באמת מעולה, אבל הגדול בכל הזמנים? גם אם הוא יעבור בכמות הזכיות את פדרר, מבחינת טניס, אני לא חושב שהוא אי פעם יחשב יותר טוב לא ממנו, ולא מפיט סמפראס, שהיה גם הוא הרבה יותר מגוון ואיכותי מנדאל.

מעבר לזה, אני לא חושב שנדאל יקח עוד 5 גראנד סלאמים, מהסיבה הפשוטה שהגראנד סלאם היחיד שהוא יכול לקחת היום הוא הרולאן גארוס, על הדשא של ווימבלדון ועל המשטחים הקשים של אוסטריה וארה"ב הוא לא משתווה לדג'וקוביץ', למארי וגם לא לפדרר. עם המאמץ שהוא משקיע בכל משחק (הדבר המרכזי במשחק שלו – מאמץ), הוא לא יוכל להחזיק מעבר לגיל 30, והבחור כבר בן 27..

רז 8 ביוני 2013

1. א) נדאל אכן זכה בכל ארבעת הגראנד סלאמים
ב) נדאל בסה"כ עם 18 זכיות בטורנירים פחות מפדרר, לא פער בלתי-אפשרי עבורו בהתחשב בפער הגילאים.
ג) ובכלל, האם מספר שבועות במקום הראשון, או כל אחד משאר הפרמטרים שהגית(למעט זכיות בכל הגראנד סלאמים שלטעמי בהחלט מעיד על מגוון נחוץ), מעיד בהכרח על משהו? והאם יש בפרמטרים אלו בכדי להעיד יותר מזכיות בגראנד סלאמים? אפשר לנהל דיון רציני על השניים, אבל הניסיון למצוא עוד ועוד קריטריונים כדי להטות את התחרות לצד אחד מרגיז אותי. בדומה לתגובה 28, שהפלא ופלא- מוצאת גם קריטריונים שבהם נדאל גובר על פדרר האגדי! נו, זה אומר משהו?

2. אני ממש לא חושב שזה מופרך שנדאל ייקח עוד 5 גראנד-סלאמים. פדרר לא פקטור רציני יותר(ואמן שיפתיע) ונדאל בהחלט יכול לגבור עליו בכל טורניר, בוודאי שגם על דשא ומשטחים קשים שם הצליח לנצח אותו גם כשהיה בכושר טוב בהרבה. ג'וקוביץ' גם בשיאו התקשה מול נדאל באליפות אוסטרליה הפתוחה 2012, ובכלל הקביעה שלך שאין לו סיכוי מולם על משטחים קשים היא על סף ההזויה. בסה"כ יספיקו לו עוד 3 רולאן-גארוס ו2 גראנד סלאמים אחרים ב3 שנים הקרובות, וזה הרבה יותר מריאלי. הכל כמובן, תלוי בפציעות.

Xxx 8 ביוני 2013

"האם הוא רשום כשחקן שזכה בכל ה 4״?
כן, הוא כבר זכה בכל ה 4
וגם באולימפיאדה ובגביע דייויס

מאיר בעל הנס 8 ביוני 2013

רשימה חלקית של השחקנים שעליהם גבר פדרר בגמר גראנד סלאם: מארק פיליפוסיס, מראט סאפין, אנדי רודיק, לייטון יואיט, מרקוס בגדאטיס, פרננדו גונזאלס. המשותף לכל אלה הוא שגם כאשר היו בשיאם, הם לא שווים טופ 5 ברמת הסבב הנוכחית.

פדרר הוא טניסאי ענק ויזכר כאחד מהגדולים ביותר, אבל צריך לומר את האמת שהוא חייב תודה גדולה גם לכך שהדומיננטיות שלו באה בתקופת מעבר עבור הסבב העולמי. רגע אחרי עזיבתם של אגאסי, סמפראס ושות' ורגע לפני כניסתם של רפא ונולה. גם אוהבי השוויצרי יסכימו שמניין הגראנדסלאמים שלו היה מצטמצם משמעותית אילו גרף הקריירה שלו היה מקביל לזה של נדאל ודג'וקו.

GA'02 8 ביוני 2013

+1

ועוד לחשוב שיבגני קפליניקוב (השחקן האהוב עלי בדורו) זכה ב 2 סלאמים באותה תקופה. זה כמו שהיום ניוקולאס אלמגרו יניף 2 סלאמים,איפה נשמע דבר כזה????? אז יש לשרדר 22 סלאמים,חבל שהגרופיז שלו שוכחים מי היו היריבים שלו ושוכחים שברגע שרפא ונולה הגיחו שרדר הצטמק.

כל הסלאמים של רפא היו בעידן שרדר בשיא ואחרי שזה דעך קצת היה לו את נולה וקצת מארי על הראש.

במילים אחרות,אם אני מחליף את תחילת הפריצה של רפא לתקופת הפריצה של שרדר אז לרפא היו היום 30 סלאמים,פי 2 שבועות רצוף בראש הדירוג,פי 2 רבעי וחצאי גמר בסלאמים ובלי שום צל ספק "האגדה" של שרדר לא הייתה קיימת בכלל.

אין ספק ששרדר ניחן ביכולות,אחלה של טניסאי שבעולם,ללא ספק אחד הטובים שבהם אבל בשום אופן לא יותר טוב מרפא

XXX 8 ביוני 2013

יש להוסיף לנדאל גם זכיה באולימפיאדה ו 4 גביעיי דייויס.
כמו שאמרו פעם – "לא פחות חשוב!"

עומר 8 ביוני 2013

אני מבין שכולם פה הספידו יפה מאוד את פדרר לפי דעתי יכול לקחת עוד בין 1-3 אפילו

רז 8 ביוני 2013

הבחור קיבל הזדמנות פז להגיע לגמר מבלי להתקל באף אחד מהאריות ולא הצליח. ועל אף היותי מעדיף נדאל כ"כ קיוויתי לראות אותו בגמר. זה מאכזב, אבל לבנות על זכייה נוספת של פדרר זה לא כ"כ ריאלי. הרבה דברים יצטרכו להתחבר כדי שזה יקרה.

matipool 8 ביוני 2013

אשמח לדעת איפה אפשר להמר נגד הקביעה הזו .
הסיכוי היחיד שלו הוא לקבל גראנד סלאם בשנתיים הקרובות כשרפא ונובאק לא משתתפים בו .

מאיר 8 ביוני 2013

נובאק באמת מדהים, העוצמות שלו זה דבר מדהים, אבל כמו שאמרת רפא הוא לוחם והוא משיב בעוצמות משלו, עם הגנה כמעט מושלמת. חח מעניין מה היה קורה אם נובאק לא היה נתקל ברשת ומפסיד את הנקודה ההיא. אגב, אני אוהד נדאל.

GA'02 8 ביוני 2013

אם הוא לא היה נתקע ברשת הוא כנראה היה מנצח את המשחק,כי הוא היה עולה ליתרון במשחקון ומצליח לשמור עליו,אבל הוא נתקע ונשבר והחזיר את רפא לסט.

רפא לעולם לא היה עושה טעות כזאת גסה ברגע קריטי כל כך בחצי גמר של סלאם

נו 8 ביוני 2013

הכתבות לא שייכות לספורט
העיתונאי מוכר אשליות ופוליטיקה ,מה קשור שלום חנוך לשטויות שלו ?
הבנה בטניס לא קיימת
עידן השרלטנות

GA'02 8 ביוני 2013

בכל דיון הזה על מי יותר טוב מבין השניים אתם שוכחים את המדד/פרמטר הכי חשוב שיש !!!! מאזן הראש בראש בינהם !!! איך הגרופיז של שרדר יכולים לטעון שהוא יותר טוב מרפא אם המאזן נוטה בבירור לטובתו של רפא? איך???? גם אם תוציאו מהמשוואה את המשחקים על החימר,גם אז היתרון של רפא!

ומה עם העובדה שבכל משחק חשוב (מלבד שני הגמרים בוימלבלדון ששרדר ניצח אותו) רפא נתן לו בראש.

מי לא זוכר את שרדר בוכה אחרי אותו גמר במלבורן שרפא נתן לו בראש,שרדר בכה כמו ילדה קטנה שלקחו לה את הגלידה (גביע) מהיד,בתוך תוכו שרדר יודע שהוא פשוט לא יכול על רפא במשחק של 5 מערכות,גם לא על הדשא.

לרפא יותר מאסטרס,מדלית זהב אולימפית (שרדר ניסה 3 פעמים כולל פעם אחרונה בלונדון על הדשא ולא הצליח.זהב בזוגות עם וורינקה לא נחשב) ועד הפרישה של רפא הוא לפחות ישווה אם לא יעבור את הסלאמים. כמו שרשמו למעלה כל שהוא צריך לעשות זה לשחק רק עוד שלוש שנים,הרולאן גארוס בכיס ובשאר המייג'ורס זה פיפטי פיפטי עם נולה וקצת מארי.
——–

אנשים פה מדברים על אסטטיקה ועוד מיני בולשיט ומי שלא מבין טניס עוד עלול להבין שרפא רק עומד מאחורי הקו ורק מחזיר כדורים. מי בדיוק קבע שהסלייז של שרדר יותר יפה ממכת ההעברה של רפא? יש בטניס מכה יותר יפה מזו של רפא על שחקן שעולה לרשת והוא משחיל לא את הכדור על הקו? אז מה אם שרדר מכה את את הבק האנד שלו עם יד אחד והפולו ת'רו שלו מצטלם יותר יפה? אז רפא מכה את הבק האנד שלו עם שתי הידיים,מישהו יכול להגיד ששל שרדר יותר יעילה?
ואני לא מדבר בכלל על הפורהנד. ואיזה עוד שחקן יכול לשים כמות ספין על הכדור כמו רפא??? אף אחד. והרטרן? אגאסי נחשב למחזיר הטוב ביותר בדורנו אנו מארי ורפא הם המאסטרס.רק בסרב אפשר לקבוע בוודאות ששרדר לוקח את רפא.
—-

רפא משחק טניס ביד שמאל-כולם יודעים.
אבל לא הרבה יודעים שהוא בכלל ימני,את כל שאר הפעולות ביומיום שלו הוא עושה ביד ימין.הדוד המאמן שלו הכריח אותו להמקצע ולשחק ביד שמאל כי מסתבר שאם אתה לפטי יש לך יתרון (תשאלו את שרדר)
—–

ואחרון חביב,לכל אלה שטוענים שרפא מסומם.אולי כן ואולי לא,אבל עד שלא יוכח אחרת-הוא לא.

תקישו ביוטיוב RAFA NADAL'S BEST POINTS EVER ותבלו.

רפא נדאל,השחקן היחיד שיכול לגרום לי לשבת בערב שבת 4 וחצי שעות מול המסך ולאות משחק טניס.טוב שחזרת

matipool 8 ביוני 2013

+1
רפא הוא היחיד שיגרום גם לי לשבת כל כך הרבה שעות מול המסך ובמקביל לתפקד כמו לוליין מול האישה והקטנצ'יק .
לגבי יד ימין / שמאל – זה מדהים במיוחד אם הוא נולד ימני טוטאלי . גם אצלי יש בלאגן בנושא הזה ( בלי שאף דוד יכריח אותי להתמקצע ) – יד ימין יותר חזקה ( היד שזורקת אבן או קולעת לסל ) אבל אני כותב , אוכל , מכדרר ומחזיק מחבט ביד שמאל ( ברגליים אני ימני לחלוטין ) אבל איפה רפא ואיפה אני .

גיל 8 ביוני 2013

קצת קשה להתייחס למי שמכנה כינויים ילדותיים ספורטאי שהוא לא אוהב אבל המאזן ביניהם לא ממש מספר את כל הסיפור. נדאל שיחק נגד פדרר כשהוא מעבר לשיאו וגם במשך שנים כשנדאל רק זכה ברולאן גארוס הוא היה גרוע בסלאמים האחרים שאפילו לא היה צריך את פדרר בשביל לנצח אותו אלא שחקן זוטר אחר.

איציק 8 ביוני 2013

אתה צודק בהחלט, אך אני חושב שאתה מבזבז את תגובתך על מישהו שתרבות הדיון לא מעניינת אותו. אתה יכול לראות מלע (תגובה לתגובה 13), מה הוא הגיב לי ולהבין מיהו המגיב.

גיל 8 ביוני 2013

אוקיי צודק, לא קראתי את זה בכלל.

תוהה בדרכים 8 ביוני 2013

תירוצי ה"מעבר לשיאו" רלבנטיים לשנה-שנתיים האחרונות, בטח לא ל2008, גם לא שנתיים לאחר מכן. אם נדאל (ואחריו נולה) לא היו מופיעים בתקופה ההיא, פדרר היה ממשיך באותו קצב זכיות בתארים. הרבה יותר קל להיראות ב"שיאך" מול בגדטיס, רודיק ויואיט.

מדהים אותי בעל פעם מחדש בניתוחים הללו שאנשים מתעלמים מהעובדה הפשוטה שפדרר שלט בסבב בתקופה שחונה ושכונה בטניס הגברים. נדאל זכה בקצת פחות תארים, אבל מול תחרות הרבה יותר קשה (כולל פדרר עצמו).

גיל 8 ביוני 2013

זה ממש לא השנה שנתיים האחרונות. שנות השיא שלו היו בין 2004-07 שבה זכה בכל הסלאמים ברציפות כמעט חוץ מצרפת. אחרי זה הוא קצת היה בירידה אבל עדיין מעולה והיום הירידה גדולה יותר. מה זו תקופה שחונה בטניס? אולי בגלל שהוא כזה טניסאי אדיר כל יריב פוטנציאלי התרסק? איך אתה יכול לקבוע סיבה ומסובב פה בכזו נחרצות?

תוהה בדרכים 8 ביוני 2013

כלומר, אתה טוען שה"ירידה" שלו התחילה בתזמון מושלם עם העלייה של נדאל (ואחריו נובאק) גם במשטחים אחרים, בגיל יחסית צעיר ובלי פציעות קשות שאמורות היו לפגוע ביכולת שלו?

מקריות מדהימה.

גיל 8 ביוני 2013

הירידה לא קשורה לעלייה של נדאל. הוא עדיין היה טוב ממנו וניצח אותו פעמיים בוימבלדון ב2006 ו2007 כך שאי אפשר לומר שלא התמודד איתו בשיאו. אבל מה לעשות שהגיל עושה את שלו ושלהי שנות ה20 זה כבר לא שיא בטניס?

תוהה בדרכים 8 ביוני 2013

נדאל ב2006 ו2007, על דשא, היה בשיאו?

שחקן בן 27 בלי רקורד של פציעות הוא מעבר לשיאו, אבל שחקן בן 20, על משטח זר לו, הוא בשיא?

גיל 8 ביוני 2013

בגיל 20 נדאל היה בשיאו על חימר וכוח עולה על דשא. הוא פשוט היה פחות טוב מפדרר באותה תקופה זה די ברור. זה נותן לך תשובה לעליונות כביכול של נדאל על פדרר במשחקים הישירים אבל אתה גם מתעלם מזה שנדאל בכלל לא הגיע לשלבים מתקדמים של סלאמים שאינם צרפת במשך שנים אז זה טיעון לרעתו בנוגע לגדולה ההיסטורית שלו. פדרר ממשיך להיות יציב בצורה מדהימה כבר עשור.

תוהה בדרכים 8 ביוני 2013

רק להמחיש את הנקודה, אני לא יודע אם תהיה הגזמה לטעון שדל פוטרו הוא יריב יותר חזק מכל מה שפדרר פגש עד העלייה של נדאל.

עמוס 8 ביוני 2013

אולי מספיק כבר עם הוויכוחים האלה בין פדרר לנאדאל? היה אתמול גמר אדיר, בין דג'וקביץ' ונאדאל שכרגע שתי הטינסאים הטובים בעולם(מארי כמעט שם), והיריבות בינהם כרגע לא פחות גדולה מימה שהיה בין נאדאל לפדרר, וגם הרבה יותר צמודה.

אני לא יודע מה איתכם, לדעתי דג'וקביץ' זה השחקן הכי שלם שאני ראיתי, ואני רואה למעלה מ-15 שנה טניס, אין לו חולשות.

רז 8 ביוני 2013

חצי גמר*.

וג'וקוביץ' במומנטום הוא מפלצת מפחידה. אבל אתמול הוא הפתיע לרעה עם הרבה יותר מדי טעויות בלתי מחוייבות שבסופו של דבר הפסידו לו את המשחק.

רן 8 ביוני 2013

נולה לא שלם יותר מפדרר, אבל לתחושתי עוד עשוי לעקוף אותו בסיבוב יום אחד. הבחור פנומן ומכיל את הטוב משני העולמות (פדרר ונדאל). ומארי רחוק שנות אור ממנו ומנדאל.

איתי 8 ביוני 2013

אין מקום כרגע להמשיך את הויכוח הזה, לאחר הפרישה של נדאל נעשה את ההשוואה הזאת, אבל לדעתי עד שזה יקרה, נצטרך להכניס גם נולה למשוואה, אז חכו כמה שנים.
מעבר לכך, מי שטוען שלנדאל יש רק לחימה ומנטליות גדולה, כנראה לא רואה מספיק טניס, יש לו טכניקה מהרמה הגבוהה ביותר, הוא שולט בכל מגוון החבטות, יודע איך לשים ספין על הכדור וגם איך לתת דרופ שוט.
ההבדל הוא שפדרר משחק התקפי ונדאל הוא שחקן הגנתי יותר, מחכה לפרצה או נותן ליריב לעשות את הטעות ואנשים לפעמים מעדיפים לראות התקפה בלתי פוסקת, אם כי זה סגנון שפגע בפדרר לא מעט.

ג'וני 8 ביוני 2013

פדרר הטניסאי הגדול בכל הזמנים

אחת הסיבות שנדאל בטופ זה בגלל שלא גדלים יותר טניסאים איכותיים ולכן אין תחרות יותר בענף הגוסס הזה שמעניין רק כמה עשירים .
חוץ מדג'וקוביץ' אין מי שיתן לו פייט ולכן הוא מצליח.

GA'02 8 ביוני 2013

הינה עוד אחד…

נדאל עשה 17 סלאמים נגד שרד,נולה ומארי

ושרדר עשה 22 נגד מארק פיליפוסיס,גונזו ולייטון יואיט.

מצא את ההבדלים

matipool 8 ביוני 2013

בורו – אני ממש מקווה שלא פתחת עין על רפא לקראת מחר ( בקשר לתחושה שהמשחק נגד נולה היה הגמר ושהוא כבר האלוף ).
צחוק הגורל אם הוא בסוף יפסיד לפרר בגמר .

יואב בורוביץ' 8 ביוני 2013

חלילה

איציק 8 ביוני 2013

אם לגבי הגברים יש ויכוח, אז לפי ספירה נטו מרטינה נברטילובה מעל כולם, אך אני ממש לא בטוח. הכוכבת הגדולה, אחרי כל הפציעות ובמיוחד המחלות, ויליאמס הצעירה כנראה בכול זאת הגדולה מכולם.

עידו 8 ביוני 2013

אני חושב שרפא שחקן ענק יותר מנטלי וחזק מאשר טכני אבל הוא לא יהיה גדול כמו פדרר ששלט במשך שנים בטניס וגם היום או שחקן דומיננטי עקב הטכניקה שלו שלא נשחקת אבל שנדאל יזדקן או יאבד את החוזק והכוח שהוא מאוד בונה עליהם אז בגדול הוא שחקן ענק אבל הוא לא פדרר

Comments closed