רכש טוב, עמדה לא נכונה

ארסנל רוויית קשרים. בכסף שהוציאה על אוזיל יכלה להתחמש בחלוץ ובבלם מעולים

1175411_236894443131605_1943096644_n

 

עד לא מזמן ארסנל הייתה הקבוצה השניה שלי באנגליה. קבוצה שניה- משמע לא קרוב בכלל לקבוצה הראשונה ליברפול. בכלל לא קרוב. אני צריך להדגיש זאת שוב?

אבל אם לא ליברפול- ומה לעשות, ליברפול לא עשתה כמעט שום דבר באמת טוב בליגה הרבה שנים- אז הייתי בעד ארסנל. אלא שגם ארסנל הפכה ל"פח" בשנים האחרונות. קבוצה לוזרית במיוחד ובעיקר מתסכלת בעבור דורשי טובתה. קבוצה שמשחקת לכאורה יפה- וזו הסיבה שמלכתחילה היא הפכה לקב' השניה שלי, למרות שעם השנים היא משחקת פחות ופחות יפה, ועדיין היא משחקת יפה למדי- אך כזו שמציגה כדורגל פריך ופגיע בהגנה וגם לא מספיק יעיל בהתקפה בכל רגעי האמת בשמונה השנים האחרונות, ולכן היא לא זוכה בכלום.

במשך כל התקופה הזאת אתה לא מבין מדוע ונגר – מאמן שהערצתי עד לפני כמה שנים, ממש הערצתי- לא קונה חלוץ. ומדוע הוא לא משחרר כמה מהקשרים הלא מספיק טובים שלו. ומדוע הוא לא מתחזק בקשר אחורי איכותי ובבלמים מספיק טובים ובשוער.

ארסנל הופכת לדבר שהוא שילוב בין אניגמה לפארסה. ובמשך כל התקופה הזאת היא תמיד איכשהו מסיימת בין ארבע הראשונות ומעפילה לליגת האלופות ואז גם לשמינית הגמר. אבל אתה פשוט יודע שהיא לא תעשה דבר מעבר. וגם כשאתה חושב שאולי כן, היא לא.

אז מסוג של אוהד ארסנל הפכתי למי שמזלזל בארסנל. ואני חש שאוהדי ארסנל רבים- כמה מחברי הטובים ביותר הם כאלה- כואבים עוד הרבה יותר ממני, ובצדק.

*

גם בקיץ האחרון ארסנל לא עשתה כמעט כלום. לא משנה שמוריניו חזר לצ'לסי שכל הזמן מנסה להתחזק, לא משנה שמנצ'סטר סיטי של פלגריני ממשיכה להתחמש, לא משנה שגם ליונייטד יש מנג'ר חדש שרוצה להוכיח עצמו וגם היא חיפשה להתחזק (אבל לא הצליחה), ולא משנה מסע הקניות של היריבה השנואה טוטנהאם וההתחזקות של ליברפול.

למרות כל אלה ונגר לא עשה כלום.

אבל לאוהדי ארסנל נשבר לגמרי ובשבועות האחרונים הם הפעילו לחץ שבעבר לא הופעל. אפילו ארגון האוהדים הכי משמעותי כבר החל לפעול נגד ונגר.

אז היה ברור שארסנל תעשה משהו גדול למדי לפני סגירת חלון ההעברות.

להתחזק במסוט אוזיל זה מאוד יפה. בעיני אוזיל הוא בין הפליימייקרים הטובים בעולם. שחקן של פעם, במובן הכי טוב. קשר בונה משחק עם ראיית משחק פנטסטית, טכניקה ויכולת מסירה. אמנם לא שחקן של מספרים מטורפים, ודאי שלא ככובש שערים, ועדיין שחקן מעולה. לכן איני מבין מדוע ריאל מדריד ויתרה עליו. גם גארת' בייל, שנרכש בעבור סכום כמעט כפול מהסכום שארסנל רכשה את אוזיל, אינו תחליף לאוזיל במובן התפקיד שהשניים ממלאים.

ועדיין כיום אני סבור שבייל שחקן טוב יותר. לא סגור על זה. אך אם אני צריך לבחור בין השניים אני כנראה בוחר בבייל, בגלל שתי העונות הנפלאות האחרונות, האקספולסיביות והמספרים.

אך לא זה נושא הבלוג. הנושא הוא אוזיל, ואני חושב שריאל תפסיד מכך שוויתרה עליו.

ועדיין, ארסנל שילמה עליו הרבה מאוד כסף. הרבה מאוד מאוד. לא בדקתי, אך נראה לי ש-42.5 מיליון ליש"ט זה הסכום הגבוה ששולם בתולדות הפרמייר ליג למעט העברת פרננדו טורס לצ'לסי בעבור 50 מיליון ליש"ט (אל תתפסו אותי על המספר המדויק. אני כותב בהתבסס על זכרון שיכול להיות מעט שגוי).

אך מה שברור שהוא שטורס אפילו לא התקרב להצדיק את הסכום בצ'לסי. האם אוזיל יצדיק את הסכום בארסנל?

כפי שכבר נכתב, הוא שחקן ובעיקר פליימייקר מעולה. אלא שארסנל מלאה בקשרים. רוסיקי, ארטטה, ווילשייר, רמזי, קאסורלה, ואפילו פלאמיני ודיאבי ההגנתיים כביכול הם בעלי יכולות התקפיות (בעיקר דיאבי) וגם וולקוט הוא חלוץ שני שמתפקד כסוג של קשר. אוזיל טוב יותר מכל קשרי ארסנל, אך האם ארסנל זקוקה לחיזוק דווקא בעמדה הזאת? וגם צריך לקחת בחשבון שהפרמייר ליג זו לא ליגה שקל להתרגל אליה, ושרמזי בכושר נהדר בזמן האחרון, וגם ווילשייר, קאסורלה ואפילו רוסיקי וארטטה (וכמובן וולקוט) מסוגלים לשחק ברמה גבוהה. אז האם ארסנל הייתה זקוקה לעוד קשר, יהיה טוב אשר יהיה?

ארסנל, שחיה בינתיים כמעט רק על התפוקה של אולבייה ז'ירו (שלא ברור עד כמה הוא טוב לטווח הרחוק, למרות שהוא בהחלט מראה סימנים טובים), חייבת עוד חלוץ ברמה גבוהה או לכל הפחות חלוץ שני או בעדיפות קיצוני- שיהיה ברמה גבוהה ביותר. לכן לרכוש את קארים בנזמה, בפחות כסף מאוזיל מן הסתם, היה עושה קצת יותר שכל. או אפילו לרכוש את היגאווין בפגרה האחרונה. או להתחזק בהונטלאאר (לא יודע מתי הוא אמור לשוב מפציעה) או בסוארס (שכנראה לא רצו למכור לה אותו) או בנאני. או כל חלוץ/קיצוני אחר ברמה בינלאומית גבוהה.

ארסנל גם חייבת קשר הגנתי ברמה הרבה יותר גבוהה מפלאמיני או דיאבי הפצוע (שגם כך, טוב קצת יותר באספקט ההתקפי). ארסנל גם חייבת בלמים מעולים ואפילו מגינים. וגם שצ'שני היה סימן שאלה גדול מאוד עם לא מעט פאלטות עד לפני שבועיים.

אז מכל הצרכים הבוערים הללו ונגר החליט להתחמש דווקא במסוט אוזיל, ועוד בסכום מונומנטאלי-היסטורי. בסכום כזה היא כנראה הייתה יכולה לרכוש גם חלוץ וגם בלם/קשר הגנתי מעולים.

ארסנל תתחזק מצירוף הקשר הגרמני אך בכסף שהוציאה עליו יכלה להתחזק אולי בהרבה יותר. לכן זו לא עסקה מדהימה.

מפתיע/לא מפתיע
תחזיות פוטבול (וגם הימורים)

88 Comments

ניינר 3 בספטמבר 2013

ארסנל מרויחה הרבה כסף וזו מטרת הבעלים שלה. לגבי אוזיל, וונגר פשוט החתים את השם הגדול היחיד שהסכים לבוא לאמירויות, בין הוא הוא שחקן חיוני או לא.

Red Islington 3 בספטמבר 2013

לא מדויק בכלל חבר ,
רוני , סוארס , היגוואין , הם רק חלק מהשמות הגדולים שהתחננו להגיע לאמירויות .
ארסנל מרויחה מצויין והיא הקבוצה הרווחית היחידה כמעט אבל זו לא המטרה היחידה שלה וגם לא העיקרית . הבון טון היום בכדורגל האירופי הוא לקנות לקנות לקנות . ארסנל פשוט לא משתתפת בקרקס התעתועים הזה . תן לי שם אחד של שחקן שהיה בשוק ההעברות הקיץ במחיר מציאותי (עד 50 מליון) שהוא יותר טוב ממה שיש לארסנל בעמדה שלו . אין חיה כזאת .
לגבי אוזיל – וונגר איבד את שני חלוצי אגף שמאל שלו עקב פציעות ארוכות טווח (פודולסקי וצ'מברליין) . אוזיל הוא שחקן שמאלי והוא המבשל הטוב ביותר בעולם (על פי סטטיסטיקה לא דעה אישית) . אחד ועוד אחד פשוט וברור .

ירושלמי 3 בספטמבר 2013

או שכמו שניינר כתב, הלחץ בשבועות האחרונים עלה ועלה ובסיטואציה שהתפתחה אוזיל היה השם הגדול היחיד שהתאפשר להביא, גם אם זה לא בדיוק מה שהיו צריכים.
אל תשכח שיונייטד לא מתכוונים ולא התכוונו לשחרר את רוני, סוארז לא יימכר בפחות מ50-60 וככל הידוע ארסנל לא הציעו עליו סכומים כאלה.
יכול להיות שכבר לפני כמה שבועות ונגר התעניין בבייל וריאל אמרו שרק אחרי שבייל יגיע בוודאות הם ימכרו אותו.
הכל ספקולציות.

Red Islington 3 בספטמבר 2013

אין ספק שהפעם , בניגוד לשנים קודמות , הלחץ על ההנהלה להביא רכש היה אדיר והצליח גם להשפיע על וונגר . אין הרבה אנשים בעולם הזה שאני מכבד ומעריך כמו וונגר . יש לו לב טוב והוא באמת רצה לשמח את האוהדים , מאז ומתמיד . עוד לפני שארסנל הבטיחה את ההשתתפות בצ'מפיונס עמדו לרשותו למעלה מ80 מליון יורו עבור רכש . כך שהרכישה של אוזיל מבוססת ואחראית . נכון , חלוץ 9 נוסף היה נחוץ יותר , אבל לא היה כזה במחיר סביר בשוק . אני קראתי דיווחים על ההתעניינות של ארסנל באוזיל עוד בתחילת הקיץ . כשמדריד הביאו את איסקו . סמוך על וונגר , אם ארסנל קנו את אוזיל הם צריכים אותו והוא יהיה אינסטרומנטלי מאוד עבורם . זאת הקבוצה האחרונה באירופה שתקנה שחקן שאיננו חיוני למערך רק בשביל לסתום פיות . אין מצב .

אופיר 3 בספטמבר 2013

תענוג, אוהדים כמוך וכמו IsraGooner עושים לנו כבוד כאן.

גרבר 3 בספטמבר 2013

שפיות, רבותי. שכוייח.

ג'וני 3 בספטמבר 2013

רוני לא רצה לבוא לארסנל,היגוואין וסוארז כן.לצערי כאוהל ליברפול,ארסנל עשו את הדבר הנכון.הם כנראה יגיעו לליגת האלופות עוד הפעם כנראה על חשבוננו (על אם כן טוטנהאם יתחברו מה שלא קרה עד עכשיו-תלוי רק באריקסן)

משה 3 בספטמבר 2013

"אוהד אמיתי לא אוהד יותר מקבוצה אחת" ועוד מאותה הליגה!!! אתה לא באמת אוהד את ליברפול את אוהד מתוסכל של ליברפול שחיפש נחמה אצל קבוצות אחרות. לגבי אוזיל לארסנל אני מסכים איתך, הוא לא מה שהם צריכים.

אוהד (אמיתי) של יונייטד.

אור 3 בספטמבר 2013

האמת שגם לי צרם העניין של קבוצה ראשונה וקבוצה שנייה.
בורוביץ, יש לך גם קבוצה אהובה בכל ליגה בעולם?

זה לא נראה לי הגיוני "לאהוד" יותר מקבוצה אחת.
כנראה שליברפול היא לא באמת הקבוצה הראשונה שלך.

דון נאפולי 3 בספטמבר 2013

יש הבדל בין אוהד למעודד ברגע נתון.

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

למה לא?

אני אוהד בארסה וארסנל,הן משחקות בליגות שונות,מה לא בסדר עם זה?

ליאור ר 3 בספטמבר 2013

במידה וייפגשו?

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

כבר נפגשו באלופות 3 פעמים מאז 2006

ב 2006 בגמר אלופות הייתי לחלוטין נייטראלי,כי זה גמר ולא משנה מי מנצחת זה win-win situation

בשני המפגשים אח"כ בשמינית וברבע הייתי 100% עם בארסה כי ידעתי שגם אם ארסנל תעבור זה לא יסתיים בהנפה אז די ברור למה הייתי בעד הצד הספרדי.

במפגש תיאורטי נניח בעוד עשור שארסנל תהיה חזקה משמעותית מבארסה והן יפגשו בשמינית או רבע אני אהיה עם ארסנל…

ארנון 3 בספטמבר 2013

אתה אוהד קבוצה X שלא מתמודדת על האליפות. אז יש קבוצה Y בה אתה תומך במאבק על האליפות.
טבעי לגמרי.

ארצי בן יעקוב 3 בספטמבר 2013

אני אוהד של ריאל מדריד וברצלונה יחד בספרד ולא חשוב לי מי מנצחת בקלאסיקו

קיש 3 בספטמבר 2013

אני עדיין נוטה להעניק חסד לאחד המאמנים היציבים, הוותיקים והמצליחים ביותר בפרמייר. בוודאי אחד האינטיליגנטים שבהם.
יש אין סוף דברים תמוהים בהתנהלות של ונגר, זה נכון, אבל כמו שאמרת – העובדה היא שהוא מצליח לשמור את הראש מעל למים – אם אני לא טועה ארסנל זו הקבוצה שהופיעה הכי הרבה פעמים (רצוף או בכלל) בשלב הבתים של הצ'מפיונס – וזה בלי שהיא אחת הגדולות באמת בעולם.
התואר באנגליה עדיין מאוד יקר עבורה, כנראה, אבל 2-4 זה הישג מכובד מאוד, עם קריצה לעתיד.

מסתבר שאנחנו חולקים סדר עדיפויות בהקשר הזה, לידרפול וארסנל – הקבוצות האהובות באנגליה…

שמוליק 3 בספטמבר 2013

אני לא מסכים איתך.
האם אתה טוען שקוסלייני או ורמלן ששניהם היו מבוקשים בקבוצות הבכירות לרבות ברצלונה לא מספיק טובים??
אני מסכים איתך ששצ'ני בעייתי ובגלל זה החתימו שוער.
ונגר לא חף מטעויות אך הוא המאמן היציב והטוב בפרמייר ליג. שכחתם כמה תארים הוא הביא??
אתם שוכחים את השחקנים שעזבו לכסף הגדול ולקבוצות הקטנות (הם אף פעם לא יהיו קבוצות גדולות – צ'לסי ומאן סיטי) נאסרי, פברגאס, ואן פרסי בגלל סיום חוזה (שנה לפני).
ארסנל עשתה מאמץ להביא חלוץ אך זה לא יצא (דמבה בה, סוארס, בנזמה) גם כך היא קבוצה מאוד איכותית שתדבר חזק השנה.
לגבי אוזיל, ימים יגידו…

תומר ש 3 בספטמבר 2013

לא בדקתי את זה אבל אני בטוח שבתקופה שלו באנגליה לא היה עוד בלם שעשה כל כך הרבה נזק ישיר לקבוצה שלו כמו קוסיילני (פנדלים, אדומים ושערים עצמיים). הוא פשוט גרוע.

ורמאלן נפצע יותר מדי.

רומן 3 בספטמבר 2013

השאלה שלי היא איך ריאל מדריד מוותרת על אחד הגאונים הגדולים של המשחק היום, מביאה במקומו סוס עבודה שיודע רק לרוץ קדימה ואחורה, ועוד מפסידה על זה 50 מיליון יורו.. אני באמת לא מבין כלום בכדורגל כנראה…
זה כמו להחליף מלכה בטורה בשחמט.

ירושלמי 3 בספטמבר 2013

כי זה הכל פוליטיקה.
נכון, המטרה של ריאל היא גם לחזק את ההרכב ולזכות בתארים, אבל המטרה העיקרית היא לחזק את השליטה של פרס.
אם זה לא היה בייל זה היה שחקן אחר שנגיע בסכומים מטורפים.
עכשיו צריך לממן את זה במחיר של שחקן אחר פחות נוצץ כרגע, גם אם מבחינת תרומה על הדשא הוא לא נופל ממי שהגיע.

matipool 3 בספטמבר 2013

רומן – סליחה על הבוטות , אבל אם זה מה שאתה חושב על בייל אז אתה כנראה באמת לא מבין בכדורגל .

רומן 3 בספטמבר 2013

שמע ברור שאני מקצין, אבל בייל לא לא ברמה של מסוט אוזיל.
אוזיל זה גאון כדורגל, שחקן שמזיז את המשחק, מייצר מצבים, משנה קצב, בא לקבל כדור, כמעט אף פעם לא מאבד, עם מסירת עומק גאונית.
בייל זה שחקן מצוין אבל הוא לא משפיע על המשחק כמו אוזיל, נכון הוא קיצוני אדיר ואולי באחוזים הוא יותר טוב מדי מאריה, מאשר אוזיל מאיסקו, אבל עדיין בתרומה הכללית היה עדיף לא למכור את אוזיל.

matipool 3 בספטמבר 2013

נכון להיום , בייל נמצא בכלל בספירה אחרת מאוזיל ( שמישהו כאן באחד הפוסטים נתן לו את הכינוי רכיכה שדי הולם אותו ) .
בייל שיחק בעונה האחרונה הרבה יותר מאחורי החלוץ מאשר קיצוני .
הוא כל כך יותר מלהיב , סוחף , מרשים , כובש ( כולל שערים מדהימים ביופיים וברגעים קריטיים ) , מהיר , חזק .
איפה הוא ואיפה אוזיל .

dorigil 3 בספטמבר 2013

בייל מדהים. אין לי מושג איך הם הולכים לשלב אותו עם רונאלדו אבל זה רכש מטורף שיצדיק את המחיר שלו.

רומן 4 בספטמבר 2013

נסכים לא להסכים

אריה 3 בספטמבר 2013

יואב,
"אמנם לא שחקן של מספרים מטורפים" ?????
בשלוש שנים של מסוט אוזיל בריאל הוא כבש 30 שערים ובישל 72 שערים,הוא יצר באותה התקופה ,בליגה בלבד, 324 מצבים לגול.
מבחינת בישולים (בשלוש השנים בריאל)הוא ממוקם במקום הראשון באירופה:1)אוזיל-88 2)מסי -80 3)מאטה-66 4)ריברי-55 5)האזארד-52
אם אלו לא מספרים מטורפים אז מה כן?

שי 3 בספטמבר 2013

תוסיף 17 שערים ב47 הופעות בנבחרת (14 לפי ויקיפדיה; אני אלך עם האתר של ארסנל…) – נתון פנטסטי בשביל קשר בנבחרת של קלוסה, פודולסקי וגומז.

ירושלמי 3 בספטמבר 2013

הוא פשוט לא 'בריטי' מספיק.

אריה 3 בספטמבר 2013

בדיוק אותו דבר אמרו על מאטה,קסורלה,דויד סילבה, מיצוושאר השחקנים הספרדים.

לוצ'ו 3 בספטמבר 2013

מתי לדה באזר תהיה אפליקציה??

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

גם אני שואל את זה כבר שנתיים לפחות.

גרבר 3 בספטמבר 2013

+1

wazza 3 בספטמבר 2013

אם אפליקציה תהפוך את זה לנגיש לציבור יותר גדול ויביא הנה עוד הרבה קוראים ומגיבים – אני נגד!

בועז 3 בספטמבר 2013

כל המהללים את וונגר… אתם תלושים וחיים בסרט.
כאוהד ארסנל מזה שנים- וונגר הוא אסון מהלך עבור ארסנל, פשוט הורס כל חלקה טובה שנשארה בארסנל.
כמה תארים הוא הביא שמוליק? אה?? 9 שנים ללא תואר!!! לאחת הקבוצות העשירות והמפורסמות בעולם. איפה זה היה עובר בשתיקה??
17 שנים הוא בקבוצה והצליח להביא 3 אליפויות + 4 גביעים. על מה כל הרעש?? בל נשכח כי את הבסיס לקבוצה הגדולה של ארסנל וונגר קיבל בירושה מג'ורג' גראהם. וונגר הוא דיקטטור, מיושן, לא עדכני, חלש מאוד טאקטית ומוטיבטור עלוב.
לא ייתכן שכל שנה נמכור את הכוכבים הכי גדולים ונביא במקומם אפסים.
לא ייתכן שוונגר ימשיך להתעקש לתת קרדיט לשחקנים הזויים רק ע"מ להוכיח משהו לעולם, לא ייתכן שקבוצה נשארת עם חלוץ אחד(!!!!!!) בלבד. אם ז'ירו נפצע- נגמרה לנו העונה.
לא ייתכן שלא הגיע בלם מחליף והוא שם את המגן הימני כבלם(!!!)
לא ייתכן שאין(!!!!) קשר אחורי כבר שנתיים, ולא, ארטטה הוא ממש לא קשר אחורי, בטח לא ברמה מספקת. גוסטבו שעזב את באיירן היה חייב להגיע לארסנל אבל הקמצן לא הסכים לשלם עוד 2 מליון יורו.
לא ייתכן שהרכש עד כה כלל 2 צרפתים שהגיעו בחינם, איפה היית כל הקיץ אדון וונגר??? ושלא נתחיל לדבר על מבנה השכר הסוציאליסטי שקיים בארסנל (עד הגעת אוזיל לפחות), ההתערבות של וונגר בכל אספקט בחיי היום יום של הקבוצה, ועובדה שפעם הוא היה מאמן חדשני ומוצלח ואילו כיום הוא מיושן ולא מעודכן.
מקווה מאוד שהחוזה שלו לא יחודש השנה וניפטר מהצרה הזו.
אה, ותנחשו מי המאמן שמרוויח הכי הרבה באנגליה?

אופיר 3 בספטמבר 2013

בועז, סימני הקריאה לא מוסיפים תוקף לדברים שאתה כותב.
יש לי די והותר ביקורת על ונגר, אבל היה סמוך ובטוח ששחקן כמו אוזיל לא היה מגיע לארסנל אילולא היה לנו מנג'ר עם מוניטין כו שלו בכדורגל העולמי.

ונגר פריק של שליטה, והמטרה הכי חשובה של המועדון בעונות הקרובות תהיה להתחיל לצאת מהצל שלו, כדי שביום שנפרד ממנו (ואני מחכה ליום הזה במידת מה) לא נאבד את האטרקטיביות שלנו בעיני השחקנים ברמה העולמית הגבוהה, קצת כמו שקרה ליונייטד.
עם זאת, להמשיך לדקלם את המנטרה של "9 שנים ללא תואר" ולהתעלם במכוון מכך שב-9 השנים האלה הקבוצה בנתה אצטדיון שהוא פאר היצירה והאוליגרכיםשייח'ים החריבו כל חלקה טובה בכדורגל זו דמגוגיה.

אילן 3 בספטמבר 2013

וונגר הביא עוד 3 אליפויות : למנצ'סטר סיטי (נאסרי וקלישי) למנצ'סטר יונייטד (ואן פרסי) ולברצלונה (פברגאס וסונג) .

אחד 3 בספטמבר 2013

כאילו שבלעדיהם ברצלונה לא היתה זוכה באליפות…
למעשה, העונה שבה ברצלונה הפסידה את האליפות לריאל היתה אותה עונה שבה פברגאס הצטרף לקבוצה.

בועז 3 בספטמבר 2013

גדול.

ארצי בן יעקוב 3 בספטמבר 2013

בועז
כל מילה זהב

אופיר 3 בספטמבר 2013

יואב, הרשה לי להציג לך סטטיסטיקה שבעיני מספרת את כל הסיפור:
ב- 54% מן המשחקים בעונה שעברה ארסנל כבשה לכל היותר שער אחד.

מאחר ולא זכור לי מספר יוצא דופן של החמצות מסמרות שיער, המשמעות של הנתון הזה היא אחת: ארסנל לא יוצרת מספיק מצבים. הסיבה לכך היא שמאז עזיבת פברגאס, הקישור היצירתי שלנו לא אפקטיבי מספיק. רוזיצקי, בגיל 32, הוא לא יותר משחקן נחמד. אתה רואה קבוצות בינוניות שולטות במרכז השדה מולנו.

הייתי רוצה (בנוסף, לא במקום) החתמה של חלוץ איכותי, אבל פספסנו את היגוואין (רשלנות פושעת) ועם הסכומים המטורפים שרצו בחלון ההעברות הזה, אני שמח שלא שילמנו סכום מופקע על חלוץ ברמה שלא עולה בקנה אחד עם הסטנדרט שהמועדון מכוון אליו מכאן ואילך (ואלוהים יודע שניסינו, עם סוארז, רוני ובנזמה). העונה הזו נסתדר עם ז'ירו (שייתן 20+ גולים, תרשום) ועם וולקוט (או פודולסקי, כשיחזור) כ-9 מדומה.

ויש עוד ענין קטן אבל מאוד משמעותי שאתה מתעלם ממנו: המועדון היה חייב להחזיר לעצמו את היוקרה שאבדה לו מאז 2005-6, והדרך היחידה להשיג את זה היתה לבצע רכישה שתסובב ראשים. אין דרך טובה יותר לעשות את זה מאשר לקנות את אחד הפליימייקרים הטובים בעולם כשהוא בשיאו, בן 24 ומסיים 3 עונות מעולות בריאל מדריד. שאל את אוהדי ריאל מי השחקן שהם הכי פחות רצו לראות הולך, ומיד אחרי רונאלדו אני די משוכנע שהשם של אוזיל יעלה.
אני מאמין שמעכשיו בכל עונה יגיע שחקן נוסף ברמה הזו.

Red Islington 3 בספטמבר 2013

אופיר , בעונה האחרונה גם היו בפרמייר ליג רק שלוש קבוצות שספגו פחות מארסנל . ובשנה הקלנדרית הנוכחית אף קבוצה בפרמייר ליג לא לקחה יותר נקודות מארסנל . כך שבפועל למעשה נוצר איזון בריא יותר בין הגנה להתקפה . אי אפשר באמת להתלונן על קישור לא יצירתי עם שחקנים כמו סנטי קאסורלה וג'ק ווילשר . לגבי רוזיצקי , הוא אמנם מעבר לשיא שלו אבל עדיין מוצארט . אני חושב שסיבה נוספת לירידה בכמות המצבים (במידה ואמנם יש סטטיסטיקה שתאשר ירידה כזו) היא היעדר קשר אחורי אפקטיבי כמו סונג שידע לחתוך את כל ההגנה של היריב עם מסירת אורך מדוייקת אחת לואן פרסי הקטלני , שאחוז ניצול המצבים שלו גם הוא חסר . ארסנל הנוכחית 'מתמזמזת' קצת יותר עם הכדור בהיעדר מעבר מהיר מספיק מהגנה להתקפה ולכן מגיעה לפחות מצבים פר משחק .

אופיר 3 בספטמבר 2013

רד, אני חושב שאחת הבעיות שלנו היא שווילשר עדיין לא ממש מצא את התפקיד שלו על המגרש. אני מייחס את זה לרבגוניות שלו, שעבור שחקן צעיר היא לפעמים גורם מעכב בהבשלה. עכשיו, כשהבאנו את אוזיל, בוודאי תסכים איתי שלא נשתמש בו בקרוב כקשר מרכזי במרכז.

מי יודע, אולי נראה אותו (עם הדעיכה הצפויה של ארטטה) תופס את הקישור האחורי כדי למלא בדיוק את המשבצת שעליה דיברת, באוריינטציה מעט יותר התקפית מראמזי.

אופיר 3 בספטמבר 2013

*קשר התקפי במרכז*

גרבר 3 בספטמבר 2013

יש צדק רב בדבריך.

בקשר לאוהדי ריאל – שיטוט בפייסבוק מעלה שהם פשוט מבכים את לכתו של אוזיל, למרות האופוריה מהגעתו של בייל. מדהים

אחד 3 בספטמבר 2013

המעבר של אוזיל לארסנל די מבאס, קיוויתי שהוא יעבור לבאיירן או לפחות לדורטמונד.
שחקן שנמצא בטופ 5 של השחקנים הגרמנים צריך לשחק בגרמניה.

נאור 3 בספטמבר 2013

אוזיל רמזי ווילשר קסורלה רוזיצקי(הקשיש) דיאבי פלמיני ארטטה וולקוט צ'מברליין כולם קשרים לא מהטופ של אירופה יותר מידי קשרים פחות מידי תכלס שחקן כמו ואן פרסי, סוארס, פלקאו, צ'יצ'ריטו, אטו, איברהימוביץ' או אפילו מריו גומס היה נחוץ הרבה יותר. וכן גם אני אוהד ארסנל מושבע וגם אני מאמין שג'ירו מופתע כמו שאני מופתע מהיכולת שלו אבל אני מוכן לחתום שהוא לא יסיים אם העונה עם יותר מ12 שערים כך שזה לא מספיק כמו כן פודולסקי נפצע פציעה קשה ואין לדעת איך יחזור מהפציעה הזו (ראה ערך דוד ויה או פרננדו טורס) גם ככה כשהיה בריא אף פעם לא היה סקורר גדול. בנוגע להגנה אני חושב שהבלמים של ארסנל לא טובים מספיק מרטסאקר לא מספיק טוב כבר כמה שנים, קוסייליני מבקיע יותר שערים מאשר יודע לעשות הגנה וורמאלן כל הזמן נפצע אבל הבעיה הכי גדולה של ארסנל זה השוער ופה אחרי המכירות המאסיביות של הקבוצה בחמשת השנים האחרונות היו חייבים לשלוף את היד לכיס ולהביא את איקר קסיאס בכל מחיר פשוט בזבוז מדובר בשוער הכי טוב בעולם!

אופיר 3 בספטמבר 2013

אוזיל וקסורלה לא מהטופ של אירופה?

ז'ירו הבקיע בעונה שעברה 11 שערי ליגה (ו-17 בכל המסגרות). העונה הוא כבר עם 3 מ-3 בליגה (ועוד אחד בצ'מפיונס) ואתה חותם על זה שעם אוזיל הוא לא יעבור את ה-12?

ההגנה של ארסנל היא אולי הטובה בליגה, כל קבוצה בעולם תשמח לקבל את קוסיילני, ואתה טוען שהוא "מבקיע יותר שערים מאשר יודע לעשות הגנה"? ראית מה הוא עשה לואן-פרסי ולסולדאדו במפגשים האחרונים עם יונייטד ועם טוטנהאם?

ילד, מספיק לשחק בפוטבול מנג'ר. תתחיל לצפות בכדורגל אמיתי.

תומר ש 3 בספטמבר 2013

אופיר, אני מעריך מאוד את דבריך אבל בנוגע לקוסיילני אני ממש לא מסכים. מדובר בנזק מהלך על שניים.

אריה 3 בספטמבר 2013

קוסיילני הוא הבלם הטוב ביותר בפריימירליג הוא פשוט לא בקבוצה עם יחסי הציבור המתאימים,אם היה ביונייטד או המעבר לברצלונה היה מבשיל הייתם חושבים שמדובר בשחקן על.
בברצלונה יודעים היטב למה הם רצו אותו,אם תראה את משחק הנצחון באמירויות (1:2)תבין למה הם רוצים אותו ומעל כולם יכול להסביר מסי.

גיסנו 3 בספטמבר 2013

אוזיל ישדרג כל קבוצה שהוא יגיע אליה, ושווה להושיב איזה רוסיצקי על הספסל בשבילו.
מה גם שווילשר וראמזי ובמיוחד דיאבי מראים שיש להם רגלי חרסינה עונה אחר עונה.

אולי זו לא העמדה הראשונה שהיה צריך לחזק בארסנל, אבל אפשרות להביא את אוזיל היא גם שדרוג מקצועי לקישור ולדעתי במיוחד שליחת מסר לקראת חלונות ההעברות הבאים, גם למועדונים וגם לשחקנים – ארסנל נכנסה למשחק וכבר לא תפחד לשלם יותר כדי להנחית שחקנים מהטופ העולמי.

לגבי ונגר, בגלל שהוא כ"כ מקובע, מישהו אמר עליו שב 96 כשהגיע לאנגליה הוא הקדים את עולם הכדורגל ב 8 שנים, ועכשיו הוא בפיגור של 9 שנים אחרי כולם…

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

פיספסת את הנקודה בורו…

ההחתמה של אוזיל אדירה מכיוון :

1 – הוא מהקשרים הטובים בעולם (לדעתי טופ 5 ),והוא בשיאו ובגיל הנכון.אתה לא אומר לא לשחקן כזה בטח אם קוראים לך ארסנל וונגר.
2 – וחשוב מזה,ההחתמה שלו היא הצהרת כוונות לעתיד.עד השנה כוכבים רק הלכו יותר נכון ברחו מארסנל (הנרי-ססק-ואן פרסי ועוד ועוד),ההחתמה של אוזיל היא שינוי מגמה אדיר שמראה שעכשיו גם כוכב בשיאו מוכן להגיע לארסנל.ולכן אוזיל היה רק הסנונית הראשונה,עכשיו יהיה יותר קל להביא שמות גדולים.אוזיל פתח את הדרך.
3 – עוד 2-3 החתמות מהסוג הזה של שחקני וורלד קלאס בשיאם לארסל ויהיה אפשר להזכיר שוב את ארסנל כמועמדת לגיטימית לאליפות.עד שזה יקרה אנחנו עדיין לא שם אבל לפחות הצעד הראשון נעשה.אולי ב 2015 כבר נהיה שם,אמן.
3 – בתקווה ש

שי 3 בספטמבר 2013

בנזמה לא עמד למכירה, הוא היה משוחרר רק במקרה שסוארס היה מגיע לריאל.
ריאל הייתה מוכרת את די-מריה בסכום נמוך יותר, אבל למרות שהוא קיצוני נפלא והיה עוזר בסה"כ, הוא לא מתאים לסגנון של ארסנל. אם כבר, עדיין באותה גזרה, היה שווה לנסות לשאול את מוראטה, אבל אחרי ההעברה הביזארית של קאקה אני אפילו לא אנסה לנחש מה היו התוכניות של ריאל לחלוצים שלהם ב-31 באוגוסט. ובכל מקרה זה כבר לא בא על חשבון רכישת אוזיל.
וארסנל הייתה צריכה שחקן וורלד-קלאס – כמו שכתב גיסנו זה הבסיס לתחילת השדרוג של הקבוצה.

שוש קבב 3 בספטמבר 2013

הייתי מוכן להציע לך עיסקה – תשאר עם לוזרפול, תשאיר את ארסנל לתותחנים. אבל מאחר וכבר רבים וטובים ממני כתבו לך על השטות הזו, אני אתמקד בשטויות שכתבת.

אוזיל פליימייקר של פעם – שטויות במיץ גזר. אוזיל פליימייקר אולטרה מודרני. אולי אחת מההגדרות לפליימייקר מורדני. ניד, מהיר, לא משחק רק מהאמצע אלא גם מהאגף, לא מחזיק הרבה בכדור ולא מבקש אותו אלא משנה את המיקום שלו במהירות כדי ליצור מצבים.

אוזיל לא שחקן של מספרים מרשימים – כאן זו כבר שערוריה. תגידו אין לאתר הזה עורך? בשביל זה נתתם לו לכתוב בלוג, כדי שזה לא יהיה באתר? אוזיל הוא השחקן עם הכי הרבה בישולים באירופה ב- 3 השנים האחרונות. 49 בישולים. זה לא מספרים מרשימים?

באמת עם כל הכבוד לרמזי, וילשר, ארטטה ורוזיצקי – הם לא אוזיל וכנראה גם לא יהיו אוזיל(כל אחד מסיבות אחרות: תיפקוד, גיל, ניסיון, מצב גופני). היחיד שבאמת מבחינת סטטיסטיקות יכול לתת לו פייט זה קסורלה (ואני מסתמך על האתר המצוין whoscored.com שכרגע יש בו את הנוסחה הכי משוכללת לשיקלול מדד התרומה של שחקן – עדיין רחוק מאד מאתרי NBA או NFL).

לדעתי מה שהכותב לא מבין, זה שעבור שחקן כמו אוזיל משנים מערך. יש שני חלוצים: ג'ירו וולקוט. וולקוט תמיד העדיף לשחק חלוץ, שיחק חלוץ בימיו בסאותהמפטון ולדעתי השנה גם ישחק ככה. גם במשחק נגד טוטנהם, קסורלה שיחק די באמצע ולא ממש בשמאל, והרבה יותר קרוב לחצי מאשר וולקוט, כך שארסנל למעשה שיחקה עם שני חלוצים ו-4 קשרים. וזה מה שיהיה גם עכשיו, לדעתי. זה ודאי יצריך הסתמכות יותר גדולה על האיכות של המגנים (מה שגם אפשר היה לראות במשחק נגד טוטנהם מהעבודה הקשה של קיירן גיבס על טאונסנד ועל קייל ווקר שהשאירו אותו כל הזמן מכסה שטח כפול).

בסופו של דבר, יש גם את האלמנט הנוסף. וזה משהו שהיום אין לאף שחקן בארסנל, והיה אותו בפעם האחרונה לרובין, ולפניו לססק (ופעם פעם לפני הרבה שנים, להמון… אבל חבל זה סתם מעציב). אולי לוולקוט יהיה את זה מתישהו. הוא מתחיל להראות ניצוצות – אבל כרגע, אין את זה לאף אחד.

וכמו שכבר כתבו פה, כששחקנים מהקליבר של אוזיל יראו שמישהו כמו אוזיל מגיע לארסנל, אז יגיעו גם הבאים.

בועז 3 בספטמבר 2013

וונגר, בנוסף על היותי מאמן כדורגל חלש ומיושן הוא כמובן גם שקרן גדול. מאוד אפילו. אופיר, איזו תמימות. הצענו על סוארז ורוני? אתה מצחיק. באותה מידה בוא נציע גם על מסי ורונאלדו. זו הבעיה, שוונגר מציע בלי כוונה לרכוש מישהו.
מספר פעמים בחודשים האחרונים הקבוצה הצהירה כי הציעו הצעה כלשהי על שחקן ואילו לאחר שהשחקן עבר למקום אחר (ברור) הסוכן שלוקבוצתו אמרו שכלל לא הייתה הצעה מארסנל.
אילו לא היה לחץ כבד של התקשורת והאוהדים- גם אוזיל לא היה מגיע.
על אוזיל הופעל לחץ כבד מאוד להגיע לארסנל, זה לא שהוא רצה להגיע לכאן.
וכן, 9 שנים ללא תואר כאשר בקופת המועדון נאגרים עשרות ואף מאות(!!!!!!!) מליונים זה ביזיון. התירוץ המטופש של איצטדיון חדש ממש מזכיר לי את וונגר… יש לארסנל בקופת מזומנים 180 מליון(!!!) פאונד, יותר מלכל הקבוצות בליגה האנגלית יחד!!!
כשהשקרן אומר שהוא מבין(!!!) את ליברפול שלא מוכרת שחקן ליריבה ישירה הוא "שכח" שרק לפני שנה הוא מכר את רובין ליונייטד. נכון, בעצם זו לא יריבה ישירה שלנו כבר 9 עונות…
גם כל גניבות הדעת כמו "שנה קלנדרית…" וגם "בשליש האחרון של הליגה…" מראות בדיוק מי זה ארסן וונגר.
שלא נדבר על העובדה שוונגר כבר מזמן מזמן לא פוגע בשחקנים (סאנטוס, פארק, ג'רביניו, צ'אמח וכו'…) ומעדיף להביא בינוניים במקרה הטוב כמו ארטטה ומרטסאקר.
ההחתמה של אוזיל נהדרת אבל היא פלסטר על גדם.
קשר אחורי, חלוץ, מגן ימני וקשר שמאל- ללא אלא נמשיך להיאבק על הוונגר קאפ.
וכמובן וחשוב מכל- מנג'ר חדש.

Red Islington 3 בספטמבר 2013

בהמשך למה שנאמר בתגובות על סלילת הדרך למעבר שחקנים גדולים לארסנל – ראינו הקיץ מגמה מבורכת של בריחת כשרונות מהליגה הספרדית , וזה אחד הדברים המשמעותיים ביותר שקרו בחלון ההעברות הזה . בשנים האחרונות , כולם חוץ מהשדרים בערוץ הספורט הבינו שהליגה הספרדית גמורה . יותר ויותר שחקנים גדולים עוזבים אותה לטובת ליגות תחרותיות וספורטיביות , האנגלית בעיקר . אני מעריך שהמגמה הזאת תימשך , וארסנל תהווה יעד מבוקש לאור ההצלחה של שחקנים דוגמת קסורלה שהגיעו מהליגה הספרדית ובכל זאת הצליחו מעל ומעבר למצופה בליגה הקשה הזאת .

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

הליגה הספרדית לא קרובה להיות גמורה,הספרדית גם כיום הליגה הכי חזקה (מבחינת כדורגל נטו) מכל ליגה אחרת בעולם.עוזבים את ספרד כי יש משבר כלכלי (30 אחוז אבטלה) והמשכורות באנגליה הרבה יותר גבוהות לשחקנים שבארסה וריאל לא רוצים אותם.

על כל כישרון ספרדי שעוזב את ספרד ישר צצים כשרונות חדשים לא פחות טובים כמו פטריות אחרי הגשם,כמות הכישרון של שחקנים ספרדים צעירים היא בלתי נתפסת,לפחות זו ליגה של שחקנים ספרדים ולא ליגה של שכירי חרב זרים כמו באנגליה.

בועז 3 בספטמבר 2013

הליגה הספרדית פח. בעצם, אין שם ליגה בכלל, כמו סקוטלנד.
אם לא ריאל או ברצלונה- עדיף להם בחו"ל.

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

זכותך לחשוב כך.

ירושלמי 3 בספטמבר 2013

פח או לא, אם יש משחק של סוסידאד ולנסיה או אתלטיקו (קבוצות הדרג השני) מול כל קבוצה אנגלית פרט ליונייטד (עד העונה) או צ'לסי (מהעונה, רק בגלל מוריניו) אני מהמר על הספרדית.
אין ספק שניים שלושה וארבעה ספרדים שמשחקים בקבוצה אנגלית משדרגים אותה, אבל מסביב עדיין יש 3-4 אנגלים והקבוצה עצמה משחקת בשיטה הבריטית, (לפרקים קצרים קבוצות כמו ארסנל וסיטי משחקות אחרת) ולכן עד שזה לא ישתנה הם יהיו בעמדת נחיתות.
הגרמנים כבר הבינו את זה, לבריטים תמיד לוקח זמן עד שנופל האסימון.

אופיר 3 בספטמבר 2013

כדי שליגה תשמור על פופולאריות, 2 תנאים צריכים להתקיים:

[1] רמה גבוהה: ספרד (וגרמניה) הן יצרניות הכשרונות הגדולות באירופה (ואלי בעולם), ולכן מובטח שנראה בשתיהן כדורגל ברמה גבוהה בכל מצב.

[2] תחרותיות: כאן הספרדית נופלת בענק. 2 משחקים בין הגדולות בעונה (ועם קצת מזל 2 מפגשים נוספים בגביע) לא מספיקים כדי להחזיק ליגה שלמה בחיים. כשאני חושב על איזה מועדון ענק ולנסיה היתה לא מזמן, מתחשק לי לבכות. לא להאמין איך ריאל ובארסה הקריבו את הליגה כולה על מזבח המגלומניה של הנשיאים שלהן.

אין שום ספק שאף קבוצה באנגליה כרגע לא מציגה משהו שקרוב לרמה של ריאל מדריד, אבל אחרי שנים של שעמומון צ'לסי-יונייטד, והגיחה של סיטי על גבי כספי הנפט, אני מאמין שהשנה נראה באנגליה גם את ארסנל, טוטנהאם וליברפול במיקס. הרמה לא תהיה מדהימה, אבל המתח יפצה בענק.

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

אופיר

זה שהליגה האנגלית היא תחרותית זה כנראה השקר הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל בעידן המודרני.הרמה של קבוצות הטופ באנגליה בצניחה משמעותית בעונות האחרונות אז זה נראה שכאילו יש תחרותיות,אין בעצם ולא הייתה גם.

ולעצם העניין אתלטיקו מדריד של העונות האחרונות קבוצה יותר טובה מארסנל-ליברפול-טוטנהאם,והיא תישאר כזו גם השנה וגם בעונה הבאה.

ג'וני 3 בספטמבר 2013

בולשיט.הסיבה היחידה שהשחקנים שלא בריאל ובארסה עוזבים את ספרד בכמויות היא בגלל שבספרד אם אתה לא ריאל או בארסה אין עליך זכויות שידור בשיט וככה נכנסים לחובות.95% מקבוצות הליגה הספרדית בחובות.תבדקו

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

גוני תתרכז בכדורסל ישראלי עדיף לכולנו.

גם באנגליה 90% מהקבוצות בחובות.

טל 12 3 בספטמבר 2013

לדעתי רכש מעולה. אם הייתי צריך להמר מי תהיה האלופה העונה הייתי מהמר על ארסנל.

ניינר 3 בספטמבר 2013

אם זה ההימור שלך כדאי שתהמר בכסף של מונופול

אופיר 3 בספטמבר 2013

די, ניינר, די. קיבלתם (שוב) בראש, פימפמתם את הקבוצה בשחקנים יקרים באיכות בינונית (חוץ מלאמלה – נראה לי שהוא יהיה להיט – ואולי פאוליניו). מה עוד תבקש?

ניינר 3 בספטמבר 2013

אופיר חכה כמה מחזורים שהספרס יתחברו. לא הייתי אומר על 1-0 מסריח שקיבלנו בראש ועדיין אני משוכנע שנסיים לפניכם

matipool 3 בספטמבר 2013

איך ארסנל יכולה להיות המועמדת לאליפות עם חלוץ אחד ? מה יקרה אם הוא ייפצע ? עם השוער שלה אפשר לקחת אליפות ? בגלל אוזיל שהגיע ?
אני מוכן להמר בכל מה שיש לי שארסנל לא לוקחת אליפות וגם לא מקום שני .

RAMI 3 בספטמבר 2013

וונגר גאןו. מה שהוא בעצם עשה זה לקנות לעצמו עוד 8 שנים של שקט מצד האוהדים בתמורה להוצאה חד פעמית של 50 מיליון יורו.
כן אוזיל שחקן מצוין, שחקן מוכח ויהיה השחקן הכי טוב בארסנל והכי חשוב בה. הוא בוודאות ישדרג את הקבוצה ממעמד של סיכון ממשי לסיים מחוץ לטופ 4 למצב שבה אנחנו באמת נלחם על תואר המקום ה4 עד הסוף ואולי אף נזכה בו. הוא לא יכול לשנות מהקצה לקצה את גורל העונה הזאת ואת גורל העונות הבאות.
מי שחושב שהוא הסימן לכך שוונגר יביא בעתיד שחקנים בסכומים שכאלה משלה את עצמו ולא מבין את וונגר.
אוזיל זה מצוין, אבל זה לא משנה את העובדות: בשער עומד שוער שנוטה יותר לטעות מאשר להביא נקודות. שיש 3 בלמים בסגל (כאשר כרגע רק 2 כשירים), שהמגן השמאלי הפותח בנוי מחרסינה ונוטה להפצע מכל משב רוח קל. שיש חלוץ אחד בסגל לעונה שלמה (לא וולקוט הוא לא חלוץ מדומה ולא מסוגל לשחק שם = מקרה ארשבין שלפני כמה עונות הוסט לעמדה הזאת והיה אבוד שם, ופודולסקי גם לא מסוגל לשחק שם שלא לדבר על זה שהוא לא מסיים 90 דק' אף פעם בגלל פציעה כרונית וכמובן שכרגע הוא פצוע לחודשיים וחצי).
כל העיוותים של הגנה שספגה מעט בעונה שעברה לא משנים את העובדה שהיינו רחוקים שנות אור מהתמודדות אמיתית על תואר כלשהו, ושהעונה שלנו נגמרה באזור נובמבר, וש"זכינו" במקום ה4 יותר בגלל שטוטנהאם נכשלו מאשר אנחנו הצלחנו.
בהצלחה לכל מי שחושב שנסיים מעל מקום 4 השנה או בשנים הבאות ושגם לאלו שבטוחים שיהיה שינוי, ולאלה שחולמים על תואר נשאר רק לקוות שמתישהו בשנים הקרובות, משהו כמו 10 שנים נניח, וונגר יואיל בטובו לעזוב כבר.

בועז 3 בספטמבר 2013

מצוין רמי. בסלע.

שוש קבב 3 בספטמבר 2013

תגיד לי ? אתה ראית משחקים של ארסנל, או מה ?

וולקוט לא חלוץ ? מה הוא שיחק בסאותהמפטון? למה הוא כל הזמן מבקש לשחק חלוץ? כי הוא לא מסוגל? או כי ונגר רצה שהוא ישחק בכנף?

פודולסקי בנבחרת משחק קיצוני שמאלי. מסוגל מאד לשחק שם.

ארשבין ועוד איך היה אמור לשחק בעמדה מס' 10, דווקא התעקשותו המצערת של ונגר להסיט אותו שמאלה הרגה אותו.

מה שיפה זה שאתה כמו איזה אדם דתי, או טבעוני, או כזה שלא מחסן: אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך – "עיוותים" שההגנה לא ספגה. סליחה זה לא עיוות, זו עובדה.

מרוב שאתה רעב לרכישות כמו כל הקבוצות שקונות וקונות וקונות (ולא ממש זוכות) אתה שוכח לאהוד את הקבוצה שאתה אמור לאהוד. חבל, אתה בטח מאד מתוסכל, בטח לא נהנית מהנצחון על טוטנהם, ובטח שמחת מההפסד מול וילה (שנגרם בשל טעויות, שלא לומר, שחיתות, של השופט).

לך תהיה אוהד צ'לסי או מנצ'סטר סיטי, אלה קבוצות שמתאימות לך / אוהדי פנטזי פוטבול למיניהם.

RAMI 3 בספטמבר 2013

מר. שוב קבב, אתה נמצא בפלנטה לא מוכרת.
פודולסקי משחק קיצוני שמאלי = אתה צודק. לא חלוץ הוא לא טוב מספיק כדי להיות חלוץ בליגה האנגלית בטח ובטח בקבוצה כמו ארסנל. וולקוט יכול לבקש לשחק כחלוץ גם עוד 5 שנים זה לא אומר שהוא מתאים לשם. הוא בקושי מצליח להשתלט על כדור בנגיעה אחת תחת לחץ (מופחת) כקיצוני אז מה בדיוק יקרה לו תחת לחץ של בלמים וקישור אחורי כחלוץ? זה יהיה אסון. בתור קיצוני ימני הוא בסדר גמור, בתור חלוץ אין לו מה לחפש.
ארשבין היה שחקן תחת החלוץ בזניט ושם הוא פרח, בדיוק כמו בנבחרת רוסיה. בארסנל הוא בוזבז בכנף. התקופה שאני דברתי עליה הייתה כארשבין נשלח להיות חלוץ חוד שלנו, בשל פציעות, לפני שנתיים או שלוש (אני כבר לא זוכר את התקופה המדויקת של הפארסה הזאת) וזה היה כשלון טוטאלי.
אני לא דתי, לא טבעוני ולא שום דבר. אני רואה את מה אתה לא רואה. ש8 שנים אנחנו באבדון עם וונגר, כאשר כללי המשחק השתנו והם לא שנת 1998-2002. אני לא מעוניין לקנות את כל העולם ואשתו (סטייל מנג'ר) אני מעוניין ב3 רכישות נקודתיות ואיכותיות שאיתן אפשר יהיה באמת לדבר על משהו ממשי = שוער, קשר אחורי וחלוץ. בלי זה אין לנו עומק, אין לנו מה למכור לאורך עונה שלמה = תחרות על מקום 4.
לא יודע למה אתה שולח אותי להיות של צ'לסי או סיטי, סביר להניח שאני אוהד את ארסנל יותר שנים ממך, ואני ממש לא בעד תרבות הרכש של בוא נקנה הכל ונעשה מזה סלט ואז נזכה באליפות. ממש לא. אני בעד רכש במידה, רכש נכון. בניגוד למה שקורה אצלנו שהוא רכש לא קיים, ולרב גם כושל (ג'רביניו, סאנטוס,פארק)או רכש בינוני (ארטטה, פודולסקי) שהוא יותר כמו פלסטר מאשר טיפול תרופתי.
כמו שאמרתי מקודם, שיהיה בהצלחה למי שחושב שהשינוי כאן, או שהוא עתיד להגיע, נדבר במאי כאשר שוב וונגר ושות' יחגגו עם שמפניה את הזכייה במקום ה4 המקולל.

wazza 3 בספטמבר 2013

אני קורא את הדברים שלכם וכל כך רוצה לא לנהל דיונים כאלה בשנים הקרובות
חוץ מזה כתבה מעניינת של דסקל
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3611601,00.html

יודא 3 בספטמבר 2013

מעודד שיש כל כך הרבה אוהדי ארסנל בישראל. ואני מנחש שהסיבה לאהדה היא לא רכישות מפוצצות או משכורות עתק, אלא הדרך של ארסן, והכדורגל הפוזטיבי.
ההתבכיינות והתסכול מובנים אך אין קבוצה יעילה יותר במדד של השקעה תוצאה לפחות לא בליגה האנגלית.
ואני מאוד מקווה שאוזיל זה מקרה חד פעמי ולא נתחיל לשרוף כספים על כל מיני כוכבים שאולי ינחילו לנו תואר פעם בשלושה עונות אך יהפכו את הקבוצה לסיטי צלסי ודומיהם.
קצת שפיות בשוק המטורף הזה לא תזיק

אופיר 3 בספטמבר 2013

יודא, הסיבה לכמות האוהדים היא ההצלחה בסוף שנות ה-90תחילת שנות ה-2000. בכל שנה שחונה שעוברת לא נוספים אוהדים חדשים.

בסופו של דבר כאן זה לא אנגליה, והאהדה לקבוצה אנגלית רק לעתים רחוקות עוברת מאב לבן. ילדים חולמים להיות סופרמן, לא משה איבגי, ואם לא נחזור לנצח לא נאסוף אוהדים.

ארצי בן יעקוב 3 בספטמבר 2013

איזה קטע
תמיד שיש בלוג בדה באזר על ארסנל,אוהדי היוניטד ממלצים לשמור על ארסן וונגר כמאמן הקבוצה
מענין מאוד למה?

יואב 3 בספטמבר 2013

רוני ״התחנן״ להגיע לארסנל? מאיפה השקר המטופש הזה צץ ועל סמך מה? הוא לקראת פרישה ולא ידענו? התחנן להגיע לארסנל? רילי? מה היה לו לאבד שם?

Red Islington 3 בספטמבר 2013

יואב , רוני הוא פרימדונה עם מנטליות של ילדה בת שמונה . לפני שנתיים הוא ביקש לעזוב למנצ'סטר סיטי , לא פחות ולא יותר , היריבה השנואה מעבר לכביש . הקיץ הוא שוב ביקש לעזוב , ותתפלא הוא רצה לעבור הפעם ללונדון . אבל בדיוק כמו במקרה סוארס , המועדון לא רצה לשחרר אותו בפחות מסכום לא הגיוני (לאור הסטנדרטים החדשים – קבאני ב63 מליון וכו') . לא ברור לי למה אתה מזלזל כל כך בארסנל . כל מיני אוהדי הצלחות פה מנסים לתאר אותה כאיזה פלופ כי זה מה שערוץ 5 הרגיל את הישראלים לחשוב על כל קבוצה שלא לוקחת תשעה תארים בשנה וחצי . בפועל , ארסנל היא אחת הקבוצות המוערכות והמצליחות באנגליה מאז המאה ה19 .

יואב 4 בספטמבר 2013

רוני ירצה לעבור למועדון עם שאיפות. סיטי וצלסי עונות על הצורך הזה.
לא שמעתי על שום רצון שלו שקשור לארסנל ומאד! קשה לחדש לי על יונייטד בכל האמור לסיקור התקשורתי עליה.

יואב 4 בספטמבר 2013

חלילה מלזלזל בארסנל. אני אוהד יונייטד יותר משלושה עשורים. מעמדה ההיסטורי של ארסנל ידוע לי היטב.
הכוונה היא לשנים האחרונות ובזה לא אתה או כל גאנר אחר אשם אלא רק אדון וונגר(שאני מעריך מאד אגב).
ועדיין, לכתוב שרוני ״התחנן״ לעבור לארסנל נשמע כל כך מופרך מכל מיני סיבות.
לא ראיתי שכוכבים הרבה פחות גדולים ממנו מתחננים להגיע לארסנל. שוב, לא באשמת היוקרה והמעמד של ארסנל.

ארצי בן יעקוב 3 בספטמבר 2013

ארסן וונגר ניהל גרוע את שלושת החודשים האחרונים בשוק הקניות,נלחץ וקנה בפאניקה את אוזיל
הרי לכולם ברור שלארסנל חסר חלוץ ברמה,מריו גומז והגוואין היו פנוים ,יחד הם עולים פחות מאוזל

הקישור של ארסנל עמוס לעייפה וקאסורלה מתקדם כל הזמן
פשוט אחרי ההפסד לניוקאסל בבית הלחץ היה גדול מידי על וונגר שתיכנן כרגיל לא לקנות כלום,האוהדים היו כבר על סף טירוף בגלל הקמצנות שלו והתחליו לקלל ביציעים
הוא החליט לקנות כל מה שזז כדי להשתיק את האוהדים
ובגלל שאוזיל היה למכירה הוא קנה אותו,אם דה מריה או בן זימה היו למכירה הוא היה קונה אותם,פשוט לא נשארה לו שום ברירה יותר

זורק מילה 3 בספטמבר 2013

האמת שאתה צודק,אלמלא בייל מגיע לריאל בדקה האחרונה ואוזיל נבעט החוצה,ארסנל הייתה עוברת עוד קיץ בלי לרכוש כלום.

Red Islington 3 בספטמבר 2013

אנחנו לא באמת יודעים מה ארסן עשה או לא עשה , מה שבטוח יש לו קצת נסיון בעולם הכדורגל ואני מאמין שהוא בדק כל עניין לגופו . זה קל מאוד לשחק 'פוטבול מנג'ר' בראש עם כסף של אחרים . מה קורה כשמוציאים 40 מליון על היגוואין והוא כובש רק בגרבג' טיים כמו בריאל ? אל מי באים בטענות ? מי אמר לך שגומז בהכרח יותר טוב מג'ירו ? אולי הסקאוטים של ארסנל צפו בו והגיעו למסקנה שהוא לא מתאים ? רק בגלל שמועדונים היום זורקים עשרות מליונים על כל ילד שתוקע נוד בליגה הברזילאית השלישית זה לא אומר שבנאדם אינטיליגנטי עם תואר בכלכלה צריך להתאים את עצמו בכוח לאופנה הילדותית הזאת . במקום ספורט שמשחקים על הדשא כדורגל הפך לבורסה והתחרות היא מי קונה יותר וביותר כסף . אם קבוצה משחקת כדורגל יפה וחכם ומשמחת את האוהדים שלה אז יש לה זכות קיום גם אם היא לא אלופה . ואליפות שקונים בכסף לא בהכרח ספורטיבית יותר מכמה שנים בלי תואר .

Zak 4 בספטמבר 2013

שמע איסלינגטון, לוונגר בהחלט יש שכל וניסיון, אבל אני חושב שגם אתה יכול לראות שבשנים האחרונות הוא עשה אין ספור טעויות בשוק ההעברות.

בהגנה – הביא את סקילאצ'י שלא תרם כלום. שנה אח'כ פספס את גארי קייהיל והחתים במקומו את מרטסאקר שהוא הרבה פחות טוב (קייהיל כזכור עבר לצ'לסי וזכה בצ'מפיונס). שנה שעברה אחרי מו'מ ארוך עם ורטונגן העסק התפוצץ והוא עבר לטוטנהאם. ובוא לא נזכיר את אנדרה סנטוס.

בקישור – נכון, קסורלה הוא רכש מצוין, אבל ארטטה ופודולסקי בינוניים למדי וג'רביניו היה באסט מוחלט. חבל גם על הויתור על קרלוס ולה שהיום פורח בסוסיאדד, אחרי עונת ההשאלה היה אפשר להחזיר אותו ולתת לו מקום ברוטציה.

בהתקפה – היגואין, סוארז ורוני לא הגיעו. ארסנל נשארו רק עם ג'ירו שעדיין לא ברור אם הוא מתאים לרמות הללו ובלי אף חלוץ מחליף.

עם כל הכבוד לוונגר, שלוש האחרונות האחרונות בשוק ההעברות היו בעיקר כשלון מתמשך. לפעמים הביקורת מוצדקת

Red Islington 4 בספטמבר 2013

מסכים איתך , ואפשר להוסיף לרשימה עוד הרבה שמות .
נכון , בשנים האחרונות ארסנל איבדה באופן את הכוכבים הכי גדולים שלה שנה אחר שנה (שאת כולם הביא אותו וונגר) ומנגד רכשה פלופים רבים . השאלה היא האם זו מדיניות הרכש של המאמן או של הבעלים . אני חושב שהבעלים החליט שאחרי ההשקעה המאסיבית באצטדיון (הנהדר) צריך להדק את החגורה כמה שנים , בדיוק כשקבוצות אחרות התחילו להשתולל כלכלית ולהפוך את השוק לקרקס . וונגר היה מנוע מלהביא כוכבים ונאלץ לחפש מציאות בליגה הצרפתית . ועדיין , סנטי קסורלה ב16 מליון זו כנראה ההחתמה הכי טובה של העשור .

אופיר 4 בספטמבר 2013

אם לאמלה הגיע לטוטנהאם ב-30 מיליון יורו, קסורלה (בתנאי השוק של היום) הוא שחקן של לפחות 35 מיליון.
ונגר פשוט תפס את מלאגה במצב שבו היא משוועת למזומנים והעביר להם את הכסף בתשלום אחד לחשבון הבנק. גניבה מדהימה.

Comments closed