שחקי כפי שאת חייבת

האם חשיבות המשחק וטקסי הילסבורו יגרמו לשחקני ליברפול לשחק עם משקולות על הרגליים?

li-city

 

אני קצת חושש כי העובדה שמדובר במשחק הגדול ביותר של ליברפול בדור האחרון, ובנוסף לכך מדובר באירוע אולטרה-דרמטי עם כל טקסי "25 שנה להילסבורו" לפני המשחק, יכבידו על שחקננו שאולי יעלו עם קצת משקולות על הרגליים ובלב- ויפחדו לתקוף בחמת זעם כפי שעשו במרבית המשחקים העונה.

אני מפחד מהזהירות. אני חושב שבמשחק זהיר לסיטי יכול להיות יתרון עלינו. היא קצת יותר מורגלת במשחק כזה. ויש לה יותר שחקני איכות.

כוחנו- בהתקפתנו ובעיקר במתקפותינו.

*

קוטיניו, אלן ולוקאס מתמודדים על מקום בודד בהרכב. קוטיניו תורם הכי  הרבה למשחק ההתקפה- באמצעות הדריבל העדיף  ובעיקר בגלל המסירות. ג'ו אלן לדעתי תורם הכי הרבה למשחק ההגנה- בגלל הניידות והקשיחות היחסית. לואקס לא תורם יותר מדי לשני הצדדים אבל אולי דווקא הוא מהווה את האופציה העדיפה היום. קצת קשה לי לומר זאת- כי אני מבקר את לוקאס מאז הגיע לקבוצה- אבל אולי הוא ייתן היום קצת יותר שקט, רוגע ובעיקר ניסיון באמצע- ואולי זה חשוב.

מנגד, לוקאס גם יכול להיות אסון. הרי אנחנו יודעים שהוא לא שחקן מספיק טוב ואנחנו מכירים את הנטיה שלו לביצוע עבירות מיותרות באזורים מסוכנים וכו' וכו'. אבל צריך להבין שיש כאן בחירה בין שלוש חלופות רחוקות מאידיאליות. ואולי במחשבה שניה עדיף קוטיניו, כי למרות שהוא חור הגנתי ועל אף העובדה הוא ממעט מאוד לכבוש או לבשל- הוא עדיין נותן התקפה בקבוצה בלי הרבה שחקנים התקפיים טובים. מנגד, גם עם כמות די מוגבלת של שחקנים התקפיים טובים נתנו השנה המון המון התקפה.  לכן אולי בכלל עדיף ג'ו אלן עם הדיפנס והאינטנסיביות.

לסיכום, אני לא סגור על עצמי. אם אני רוג'רס אני הולך על לוקאס (אבל גם לא אתבאס אם המאמן יבחר באלן או קוטיניו).

*

למרות כל ההייפ המשחק הזה הוא לא מאסט-ווין לאף אחת מן הקבוצות. תיקו וליברפול נשארת עם יתרון של ארבע נקודות (ושני משחקים עודפים) וסיטי גם נותרת באותה נקודה-לא עמדה רעה במיוחד. הייתי אומר שתיקו קצת פחות טוב לנו מאשר לסיטי. וגם אסור לשכוח לגמרי מצ'לסי שתתארח בסוואנסי עם פיגור של 2 נק' בלבד אחר ליברפול (כך שבמקרה של תיקו וניצחון של צ'לסי יש שוויון מוחלט).

כיוון שתיקו זו לא תוצאה מזהירה מבחינתנו עוד יותר חשוב שנשחק התקפי. סגנון כזה לא רק נותן לנו את הסיכוי הגדול ביותר לניצחון אלא הוא גם מביא לנו תהילה השנה. תהילה, שחלק ממנה יכול להיעלם, אם נשחק היום נרפה וגם לא ננצח.

כדורגל משחקים בעיקר על תוצאה אבל גם על תהילה. וזה לא משני כלל ועיקר. במובנים רבים כדורגל משחקים בעיקר בשביל תהילה.

בלי התהילה הזו שנבעה מכדורגל יפה בתחילת שנות ה-80 לא הייתי הופך להיות אוהד ליברפול בגיל 5. בלעדיה, לא הייתי אוהד שלה עד היום.

ליברפול, בשביל אוהדייך בעיר, במדינה ובכל רחבי העולם, שחקי כפי שאת יודעת. שחקי כפי שאת חייבת.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

(כמעט) מוכנים - דור בלוך
כשאתה מהיר (על ליברפול-סיטי)

11 Comments

ערן 13 באפריל 2014

צריך להתחיל בסגנון התקפי, ולא טקטי, כי זה מה שהביא לנו תוצאות. לשנות סגנון, להתחפש לצ'לסי רק בשביל תוצאה או בגלל שזו סיטי – זה לא אנחנו. ולא יביא לנו תוצאות.
בגלל שזה באנפילד, עם כל ההתרגשות, וה- 25 שנים – אני בטוח שנעלה בטירוף ובמרץ מהרגע הראשון. לא משנה כל כל מי הקשר שיעלה בין אלה שציינת. אני לא מתנגד לכך שקוטיניו יישאר בפתיחה על הספסל, בתור חילוף התקפי בעת הצורך. מעדיך את אלן, אבל לוקאס הפציע לטובה שבוע שעבר…
כמובן שצריך להיות חכמים, רגועים, לא מופקרים. אהבתי מאוד את המשחק בווסטהאם אחרי הגול השני: עושים כל מה שצריך כדי למנוע גול, להעביר זמן, ולא לתת בכךך לכדורים להתקרב לרחבה של מיניולה.
משחק התקפי מההתחלה + משמעת ובגדות = מה שצריך היום…
3 שעות…

ערן 13 באפריל 2014

סליחה על חוסר ההגהה. התרגשות גדולה משי. ולך תעבוד בשעתיים הקרובות…

בילבו באגינס 13 באפריל 2014

איך רואים את המשחק למי שאין לו ספורט 1?
אני לא ממש אוהד ליברפול אבל רק בשביל סטיבי אני רוצה שתנצחו, זה יהיה נצחון הנשמה על הכסף הגדול (והשחור).

אסף שלום 13 באפריל 2014

אני חושב שאנחנו חייבים לנצח. כרגע נותרו לנו חמישה משחקים. ננצח בכולם אנחנו אלופים. כלומר הכל תלוי בנו. תיקו והכל תלוי בסיטי. לא טוב…

matipool 13 באפריל 2014

קוטיניו בהרכב .
לרודג'רס יש ביצים של שור .
תנו לנו להמשיך לחלום !
בסיטי – קומפאני משחק . אגוארו על הספסל .

כסיפוביץ 13 באפריל 2014

וואוץ אילו תמונות מרגשות…בנתיים

באבא ימים 13 באפריל 2014

שאנקלי אדירים!

בקצב הזה גם אם הם יזכו השנה זה לא עדיין לא יהיה בימי חיי…

cookie-monster 13 באפריל 2014

בדיוק

אבי גלברט 13 באפריל 2014

קבלת תשובה . קוטיניו המצטיין במגרש + בונוס .שער = אליפות …..נקווה ..

Comments closed