חשבון הנפש של אוקלהומה סיטי

איך הת'אנדר הולכים קדימה

ההפסד הזה כואב מדי. המציאות הזו כואבת מדי. בסופו של דבר אין ל-OKC מספיק כדי לזכות באליפות. ואולי יש. אבל במרבית המקרים זה לא יקרה (ולא סתם זה לא קרה עד עכשיו). כנראה בלתי אפשרי לזכות באליפות כשאין ספסל (5 נק' מסכנות הלילה של הספסל כולו רשומות על שם דרק פישר בן ה-39); כנראה בלתי אפשרי לזכות באליפות כאשר הקבוצה מוותרת על אולסטאר ושחקן שנבחר לחמישייה הראשונה של ה-NBA כשהוא קולע במדי יוסטון יותר מ-26 נק' במשחק (ג'יימס הארדן) בתמורה לכלום.

קווין דוראנט וראסל ווסטברוק אדירים. אבל הם לא מספיקים.

ראינו הלילה תצוגה מעורבת שלהם: הירואית לפרקים, גרועה לפרקים. המון נקודות (65) והמון איבודים (14) או החטאות ברגעים קריטיים. קשה לדרוש מהם יותר. אבל אין לצדם מספיק כלים כדי ללכת עד הסוף. והם שחקנים ששווים הליכה עד הסוף.

אבל OKC לא בנתה סביבם מספיק.

ואילו סן אנטוניו ספרס בנויה לרוחב ולעומק. יש לה את טימי דאנקן, שהיא יכולה ללכת אליו עדיין במאני ולקבל סלים עצומים (אל תחשבו שאני לא חושב שהשריקה הנוראית של השופט לעבירה של איבאקה עליו בהארכה, כשיש בערך דקה וחצי לסיום ו-OKC מוליכה בנקודה, לא הייתה קריטית ביותר במשחק הזה ואולי אף השפיעה על זהות המנצחת); יש לסן אנטוניו את קוואי לנארד, עדיין לא סופרסטאר (ולא ממש מבין למה) אבל שחקן שתורם אתלטיות מטורפת ואיכות בהתקפה ובהגנה; ויש לה שחקנים שעולים מן הספסל כמו בוריס דיאו ומנו ג'ינובילי, שתרמו הלילה 41 נק' ועשו עוד אינספור דברים מעולים שתרמו מאוד לניצחון.

יש לסן אנטוניו עומק עד כדי כך שהיא מסוגלת לנצח את OKC בחוץ כשהיא בפיגור שבע במחצית ובמחצית השניה לא משחק טוני פארקר הפצוע.

הקבוצה הטובה יותר ניצחה בסדרה הזאת. גם הקבוצה שמשחקת טוב יותר כקבוצה וגם הקבוצה שיש לה (הרבה) יותר שחקנים טובים.

ובעניין סגנון המשחק של OKC, אני חושב שלסקוטי ברוקס בסך הכל הייתה הצלחה גדולה מאוד עם הת'אנדר בשנים האחרונות. הוא אימן אותם מכלום, ועד לסדרת גמר ה-NBA ולצמרת המערב. אבל אני לא בטוח עד כמה ברוקס צריך להישאר. כי סגנון המשחק של OKC פשטני מדי. ווסטברוק או דוראנט עושים מהלך- לרוב של אחד על אחד (שלרוב מסתיים טוב כי הם כאלה עילויים), וזהו פחות או יותר.

OKC כמעט לא מריצה תרגילים, ודאי שלא דברים מורכבים- בניגוד מוחלט לספרס של פופוביץ' הנפלא.

אם אני סם פרסטי, הג'נרל מנג'ר של הת'אנדר, אני בודק ברצינות אפשרות להחליף את ברוקס (כאשר אני כותב כאן מראש שממש לא בטוח שדבר כזה יסתיים בהצלחה. לכן צריך להיות מאוד זהירים בנוגע לזהות המחליף ולהבין שבכל מקרה יש כאן סיכון). אבל אם אני פרסטי, אני גם בודק את עצמי. איך וויתרתי כך על הארדן. ואיך לא מספיק חיזקתי את הצוות המסייע (למרות איבאקה ורג'י ג'קסון הטוב). פרסטי עשה מהלכים אדירים בשנותיו הראשונות בת'אנדר. ובשנים האחרונות פחות.

אמצע רולאן גארוס - אלעד בר איתן
הספרס ב6

48 Comments

martzianno 1 ביוני 2014

אוקלהומה קבוצה עם כלים אדירים. א-ד-י-ר-י-ם!
דוראנט לבד, עם חמישה ערסים מהשכונה (לא כולל ווסטברוק) שווה פלייאוף. תוסיף עליו את ווסטברוק, הגעת כבר לגמר מערב.
מישהו חייב לדעת אבל מה לעשות עם הכלים האלה.
ברוקס חייב ללכת.

משה 1 ביוני 2014

1+

גל ד 1 ביוני 2014

ברוקס חייב ללכת, אבל הסגל של אוקלהומה בעייתי. השניים שציינת נהדרים, אבל עדיין יש לך סנטר פותח שלא צריך לשמור עליו בכלל, שחקן בעמדה 2 שאמור לתת הגנה ושלשות אבל בפועל לא נותן לא את זה ולא את זה, קומבו גארד מחליף שהוא סקורר לא רע, אבל קטן מדי ל 2 ולא מספיק טוב בניהול משחק, ואין כמעט ספסל.

c web 1 ביוני 2014

חבל שריק אדלמן פרש…

omer 1 ביוני 2014

הסנטר הפותח הזה מקבל יותר מדי דקות- רק באשמתו של ברוקס.

ספלושה לא פוגע? יש ג'קסון/לאמב/באטלר.

אוקלהומה היא הקבוצה הכי מוכשרת בליגה. ההדחה הזאת היא כישלון שרובו של המאמן

Bruschi #54 1 ביוני 2014

"דוראנט לבד, עם חמישה ערסים מהשכונה שווה פלייאוף"?
הי, אם זה במזרח אפילו לא צריך את דוראנט, מספיקים הערסים ;)

טל 1 ביוני 2014

היה פאול וגם איזה goal tending שכל העולם ראה ולא נשרק

איציק 1 ביוני 2014

goal tending היה, ועוד איך היה, רק שמהזוית של השופטים קשה מאוד לראות. מהמצלמות למלע ראו טוב לא ממקום השופטים. יותר מידי שחקנים דחפו ידים והפריעו לשיפוט :-)

the bird 1 ביוני 2014

אבל לבורו עדיין לא מפריע להגיד שדאנקן אוברייטרד והשופטים עזרו
אל תפריעו לו

אלעד 1 ביוני 2014

בורו, כשאתה כותב על לאונרד שאתה לא מבין למה הוא סופרסטאר, חשבת על זה שאין צורך ב"סופרסטאר" במסגרת של הספרס? למה אתה מכוון – שהם יעצרו שניה את כל הסדר והקבוצתיות שמאפיינים אותם, ויתנו את הכדור ללאונרד שיחפור ויעשה מספרים של "סופרסטאר"?
הוא עושה מה שנדרש ממנו ועושה את זה מצויין. ועובדה – כבר שנתיים רצוף הספרס איתו בחמישייה מגיעים לגמר.
אותו דבר דאנקן שכתבת עליו שהוא אוברייטד – אין צורך בשחקן שיעשה 35-15 בקבוצה הזו. הכל מתחלק באופן פחות או יותר שווה על 7-9 שחקנים.

יואב בורוביץ' 1 ביוני 2014

אני חושב שסן אנטוניו הייתה רוצה שקוואי לנארד יקלע יותר. הוא לא קולע יותר כי היד שלו מחצי מרחק לא מספיק טובה. חוץ מזה, המשחק שלו למעשה מושלם (בשני הצדדים). ועדיין, היה עוזר לסן אנטוניו לו לנארד היה קולע יותר (ואני לא מדבר על סלים של חפירות).

omer 1 ביוני 2014

לכל קבוצה היה עוזר יותר אם שחקן X היה קולע יותר

איציק 1 ביוני 2014

זה נכון רק אם ה-X מהקבוצה שלך, אחרת זה יכול להזיק…

גיל שלי 1 ביוני 2014

קוואי לאונארד הוא כבר היום אחד מעשרים השחקנים הכי טובים בליגה, לא יודע אם זה נקרא סופר סטאר, אבל זה לא רע

יואב בורוביץ' 1 ביוני 2014

מסכים שהוא בן העשרים הטובים. סופרסטאר זה להיות בין העשרה הטובים (או מקסימום 12). זו כמובן הגדרה סובייקטיבית, אך כך אני מפרש אותה.

איציק 1 ביוני 2014

סופרסטאר זה לא רק מספרים. לברנארד קינג היו מספרים אדירים רק לארי בירד היה סופרסטאר וקינג גאנר. סופרסטאר זה המשהו הנוסף (ואני לא בדיוק יודע לשים את האצבע מהו המשהו הזה) אשר הופך אותך משחקן שחקן לדרגת סופרסטאר.

c web 1 ביוני 2014

לנארד הוא האול אראונד הכי טוב בליגה אחרי לברון לפי דעתי. יכול לשמור כמעט על כל שחקן, יכול להוריד גם 20 ריבאונדים, חוטף מצוין, שומר אדיר, יש לו יכולת מסירה טובה וסיומת נהדרת(השתפר בזה משנה שעברה)
רק חסר לו לשפר באמת את הקליעה ואז הוא יהיה "סופרסטאר" לפי ההגדרה הרווחת – מישהו שקולע הרבה
בתכלס אני בונה סביבו קבוצה הרבה לפני שאני בונה אותה סביב פול ג'ורג' או בלייק גריפין ועוד שנחשבים טופ 10 ב NBA

גיל שלי 1 ביוני 2014

מסכים לגמרי, זה פשוט מדהים שהוא נפל לספרס לידים

גל ד 1 ביוני 2014

נפל להם לידיים? הם ידעו לפני כולם מה הוא שווה, הם קיבלו אותו (הטרייד התבצע כשכבר ידעו שיוכלו לבחור בו) תמורת ג'ורג' היל שהיה שחקן מוכח ומוערך מאוד ע"י הצוות המקצועי.

הגדולה של הארגון הזה מעולם לא בלטה כ"כ. קח להם את "שלושת הגדולים" וזו עדיין קבוצת פלייאוף. והכל מן הגורן ומן היקב.

גיל שלי 1 ביוני 2014

לקבל אותו בטרייד תמורת ג'ורג' היל זו גניבה של ארגון ענק. זה טרייד חד צדדי יותר מאשר קובי בראיינט תמורת ולאדה דיבאץ

איציק 1 ביוני 2014

אתה צודק שהוא אולאראונד, רק הוא לא אולסטאר. קארים היה אולסטאר אבל לא אולאראונד, גם קארל מלון. יש את המשהו שקשה לתאר שמעביר אותך להגדרה זו.

גל ד 1 ביוני 2014

ברור שהערך שלו גבוה בהרבה מהערך של היל.

אבל בזמן הטרייד הוא נראה כמו טרייד שטוב לשתי הקבוצות, ובטח לא כמו גניבה של שחקן שהולך להיות בעוד שנתיים אחד הפרוספקטים המרתקים בליגה. היל היה קלף משמעותי, כזה שלא כל קבוצה היתה מוכנה לוותר עליו תמורת בחירה במקום 15.

יש פה שילוב של סקאוטינג ברמה הגבוהה ביותר, פיתוח שחקנים ברמה הגבוהה ביותר, ושיטת משחק אפקטיבית שמסדרת לשחקנים את הזריקות שמתאימות להם, וכמעט שלא מסתמכת על מבצעים אישיים שבהם לא התבצעה תנועה כדי ליצור יתרון.

גיל 1 ביוני 2014

גיל, הוא לא נפל לספרס לידיים אלא הם הפכו אותו למה שהוא במידה רבה. שים אותו בפילדלפיה והוא יהיה סתם עוד שחקן. זו בדיוק הגדולה של הספרס ששחקנים כמו מילס וקורי ג'וזף משמעותיים במשחק כל כך מכריע.

אלעד 1 ביוני 2014

אגב, גם הערך של ג'ורג' היל נובע במידה רבה מזה זהוא התחיל את הקררירה בספרס. אני לא בטוח שהוא היה בכלל נמצא כיום בליגה אם הוא היה מגיע לקבוצה אחרת.

נ 1 ביוני 2014

בין ה20 הטובים?! שחקן של 13 נק' ממוצע בעונה הסדירה. שחקן מוכשר מאוד אבל ממש לא סופרסטאר. אפילו לא אולסטאר. קצת התסנוורתם מכמה הופעות טובות בפלייאוף, בשביל להיחשב סופרסטאר הוא צריך לתת כמה עונות של 20 נקודות ומעלה.

אלעד 1 ביוני 2014

ראה בבקשה את התגובה שלי לבורו למעלה.
בספרס אתה לא נהיה שחקן של 20-10. זה לא כתוב בדרישות התפקיד.
אני מעריך שקוואי יכול להיות סוג של דמאר דרוזן משופר בקבוצה כמו טורונטו. השאלה היא למה לו?

גל ד 1 ביוני 2014

קוואי שחקן הרבה, הרבה יותר טוב מדרוזן. למעשה אני חושב שהוא כבר שחקן טוב יותר מהארדן, שהפסיק לחלוטין לשמור.

בעוד כמה עונות הוא יהיה כנראה השחקן המרכזי בס"א. ואני מעריך שהוא יעמיד ממוצעים לא מאוד רחוקים מה 20-10 הזה.

אלעד 1 ביוני 2014

ברור שהוא שחקן הרבה יותר טוב מדרוזן.
אבל הוא לא יעמיד ממוצעים כמוהו. לפחות כל עוד יש סביבו מסגרת שעסוקה בלנצח משחקים.

יוסי מהאבטיחים 1 ביוני 2014

אלעד, המסגרת לא רק מנצחת משחקים, היא גם שומרת על עצמה כמסגרת תחרותית לאורך זמן.
אין ספק שלאונרד יהיה הפרנצ'ייז פלייר של הספרס ביום פקודה, כששלושת הגדולים ימוגו אל השמש הקאריבית להמשך חייהם.
כשהארגון ייבנה סביבו, הוא יצטרך לשים 20 ו 10 בדיוק כמו שטימי שם כפרנצ'ייז פלייר של המועדון בעשור וחצי האחרונים. והוא ישים, בזמן שהארגון מסדר לו כמה סיידקיקס.

יואב בורוביץ' 1 ביוני 2014

מסכים שמבחינת ממוצעים גרידא, הוא לא מתקרב לעשרים הגדולים.
אבל לנארד הוא שחקן של הרבה מעבר למספרים. ראשית כי יש לצדו המון שחקנים התקפיים טובים ולכן כולם מקריבים מספרים בקבוצה הזאת. שנית כי לנארד מעולה בכמה אספקטים מאוד מאוד חשובים: הגנה, אתלטיות, לרוץ את המגרש, חדירות ושלשות (טוב מאוד).
אם הוא יהיה גם שחקן חצי מרחק מצוין אז באמת מדובר באחד התותחים הכבדים ביותר בליגה. וכבר עכשיו הוא סופר מגוון שתורם בהמון צורות. לכן לדעתי הוא בין העשרים הגדולים.

ברבור שחור 1 ביוני 2014

לא ברור הנטייה להיתפס לדברים קטנים וספציפיים במשחק ולא לציין שגם הצד השני נפגע בצורה דומה ואף יותר קשה..
למען ההגינות אם אתה מציין שהייתה צריכה להישרק עבירה על איבקה אז מהצד השני סל (ודאי) שלא נשרק למאנו(חסימה אחרי הנגיעה בלוח) ועבירה על דאנקן בזריקה בדיוק באותם דק מכריעות היו צריכים להיחשב.

סוקרטס 1 ביוני 2014

זה אותו בורוביץ שטען שבפלייאוף מה שחשוב זה למי יש גדול יותר (כוכב)???

גל ד 1 ביוני 2014

אתה יודע, בלתי אפשרי להיכנס לאותו נחל פעמיים.

יואב בורוביץ' 1 ביוני 2014

זה נכון פעמים רבות- לא תמיד.

סלו-מו 1 ביוני 2014

לדעתי קוואי לא כזה ענק, הוא פשוט במערכת שמוציאה ממנו את המקסימום. רול פלייר טוב מאוד, אבל אם הוא צריך להוביל אותם כשהזקנים יפרשו הם בבעיה

אלון 1 ביוני 2014

הטרייד היה לפני שנתיים, צא מזה.

Yavor 1 ביוני 2014

Guys
You went a bit too far with Leonard. He's a good player, but not a superstar and he will never put 20-10 numbers, just because that's not who he is. He's a Paul George type of player, just not as good and without the burdon of leading a team

גיל שלי 1 ביוני 2014

הלוואי והניקס היו יכולים לתת את כרמלו ולקבל את קוואי, הלוואי

איציק 1 ביוני 2014

זה יכול להיות משעשע, פופוביץ' ואנת'וני באותה קבוצה…

גיל 1 ביוני 2014

משעשע שאתה מזכיר את השריקה נגד איבקה שהיא שריקה גבולית, ולא מזכיר את הגול טנדינג הברור שאם היה נשרק כנראה לא הייתה הארכה.

אלון 1 ביוני 2014

לפני הגול טנדינג היתה עבירה ברורה של איבקה על דאנקן שלא נשרקה.

גיל 1 ביוני 2014

נכון, אבל זה לא מעניין את בורוביץ'. בקיצור, השופטים לא היו פקטור בסדרה הזו וטוב שכך. נקווה שזה ימשיך ככה לגמר.

סלו-מו 1 ביוני 2014

אוקיי הבנו אתה לא אוהב אותו. אז למה אתה קורא כל פוסט?

גיל 1 ביוני 2014

אני דווקא מאוד אוהב את בורוביץ', מאיפה הבאת את זה שאני לא אוהב אותו? זה שהוא טועה הרבה לא קשור.

אלון 1 ביוני 2014

אני גם אוהב את בורביץ אפילו שלפעמים הוא כותב שטויות.

יואב בורוביץ' 1 ביוני 2014

לא ראיתי מספיק לעומק את הגול טנדינג אבל בפעם-פעמיים זה היה נראה לי כמו כדור שלא בטוח הולך לטבעת. לא לגמרי בקיא בחוקה בהקשר זה אבל לדעתי כדור שלא הולך לטבעת אינו נחשב גול טנדיגנ גם אם פגע בקרש (מאית שניה לפני החסימה). יכול להיות שאני טועה (:
בעניין השריקה של איבאקה- כאן לדעתי היה די ברור שבמושגי אן בי איי זו אינה עבירה. אגב, לדעתי גם באירופה לא שורקים על זה.
וזה היה מאוד קריטי במשחק.

duncan 1 ביוני 2014

נראדן לא שם. צא מזה. מה הלאה? דנבר ידברו על הטרייד של כרמלו?
גם עם הסגל הנוכחי מאמן טוב יותר היה מוציא יותר.
ספולושה חרא שחקן וטוב עשה ברוקס שנתן לגקסון לשחק. אבל מדוע הסנטר הגרוע בליגה עוד משחק? אדמס טוב מפרקינס בכל דבר.
למה בטלר וג'רמי לם לא שיחקו?

ברוקס האמת נראה די אבוד.

אסף .ג. 1 ביוני 2014

לנארד צריך להיות הבסיס עליו תבנה השושלת הבאה פוסט מאנו-דאנקן (וכנראה שלא הרבה אחרי גם פארקר) של הספרס ,הוא כבר בין 20 הטובים ועם שיפור בקליעה יש לו עוד פוטניצאל התפתחות התקפי לא רע בכלל יש לו עוד לאן לגדול

Comments closed