מדברים עם המאמנים

alcris

 

הבוקר באיחור של יומיים ראיתי את משחק מחזור ה-Thanksgiving בין סן פרנסיסקו פורטי ניינרס לסיאטל סיהוקס.

ובכן, ההגנה של סיאטל מטורפת. כל כך הרבה שחקני איכות; כל כך הרבה מחוייבות וסדר.

ואף על פי כן, מסתבר שההגנה של סיטאל עושה הכי הרבה פנאלטיס בליגה. זה לא מונע ממנה להצטיין וגם לא ממש מונע מהקבוצה לנצח.

את הפרט על הפנאלטיס אמרו השדר והפרשן אל מייקלס וכריס קולניסוורת'. הם גם אמרו שבשיחה שהם ערכו עם פיט קארול הוא אמר להם שההגנות שלו ב-USC היו עושות הכי הרבה עבירות, וזה לא מנע מהן לזכות באליפויות (קרול הוא מאמן הגנה מהגדולים בדור האחרון- במקצוענים ובעיקר במכללות).

במשך המשחק מייקלס וקולינסוורת' נתנו לא מעט אינפורמציה מעניינת בעקבות השיחות שלהם עם צמד המאמנים קרול וג'ים הארבו לפני המשחק.

זה מקובל במשחקי פוטבול. השדר והפרשן מגיעים לעיר המשחק כמה ימים לפני. הם מתארחים באימונים. הם מדברים עם המאמנים. והם משתמשים באינפורמציה הזו לא מעט בזמן משחקים.

זו טלוויזיית ספורט במיטבה.

*

לצערי בארץ זה לא קורה, למרות שגם כאן משחקים כדורגל רק פעם בשבוע. כאן השדר והפרשן מגיעים למשחק עם האינפורמציה שהם שואבים בעיתונות הספורט- וגם בה פעמים רבות הם אינם עושים שימוש. אך גם אם הם כן משתמשים בה- ברור שזה לא מספיק.

כי זו לא אינפורמציית פנים. אין שם באמת מה קורה בקבוצה ובעיקר- איך המאמנים חושבים.

מומלץ אם כן שהגופים המשדרים ידרשו בהסכים השידור הבא מול המנהלת כי כל המאמנים ייאלצו להיפגש לשיחת רקע עם השדר והפרשן בימים שלפני המשחק.

זה לא רק ישפר ובהרבה את חוויית הצפייה. זם גם יאפשר למאמנים "להתפרש" באופן טוב יותר- הם מקבלים כאן הזמדנות באמת ייחודית להציג את עמדתם וגם את עוצמתם כאנשי מקצוע.

מן הסתם, ההמלצה הזו גם תקפה לליגות כדורגל באירופה בכלל. כמובן שניתן להשתמש בה גם בכדורסל.

אך אם גופי השידור לא ידרשו זאת- אין סיכוי שזה יקרה.

השיעור של סנדרלנד
ליגת שוקי ההון - דברים קטנים משפיעים בגדול

19 Comments

גיל שלי 30 בנובמבר 2014

מסכים במאה אחוז. בשידור בערוץ 1 של המשחק בין מכבי ובין קריית שמונה, איווניר תהה במשך עשרים דקות מהי הטקטיקה של קריית שמונה. האם הם מסתגרים מתוך כוונת מכוון, או שזו מכבי שכופה עליה להסתגר. איך זה שאיווניר לא מדבר עם ברק בכר ועם פאקו כהכנה למשחק? כאן הרי מדובר בפרשן רציני שלוקח את המקצוע ברצינות, פשוט צריך להכניס את זה לרוטינה כהכנה לשידור בערוץ 1 של המשחק המרכזי לכל הפחות

משה 30 בנובמבר 2014

איווניר באופן כללי פרשן גרוע, לא חל שיפור דרמטי בשידור לעומת תקופת נוימן (לעומת שפיגלר שמהווה שיפור משמעותי מארבל ). האיש משתלח בשופטים באופן תדיר, מלגלג על שחקנים ובאופן כללי מוכיח שוב כמה גולדהאר עשה בחוכמה שויתר עליו לטובת מאמנים זרים.

נ 30 בנובמבר 2014

אז אתה בעצם שואל למה המאמן לא אומר לאיש תקשורת מה הטקטיקה שלו למשחק? אולי גם שיתן לו את ההרכב שבוע לפני?

יואב בורוביץ׳ 30 בנובמבר 2014

גיל- זו צריכה להיות רוטינה של כל פרשן. תמיד תמיד לנסות לדבר עם המאמנים לפני. וכשמפרשנים משחקים באירופה- לכל הפחות לקרוא כמה שיותר ידיעות מעיתונות החו"ל. מעבר לזה אולי גם לנסות לדבר עם עיתונאי שמסקר את הקבוצה. זה לא קשה כל כך. וזה כל כך מעשיר ומשפר את חווית הצפיה.

גיל שלי 30 בנובמבר 2014

חבל, בארצות הברית הם לא סתם מדברים עם המאמן. הם יושבים שעות עם הקבוצה כהכנה למשחק, מקבלים מראש את הטקטיקה שתשוחק במשחק הספיציפי, עוברים ביחד על וידאו, שואלים שאלות על שחקנים ספציפיים. הלוואי ויתחילו עם זה גם בישראל, אין משהו מתאים מאיווניר לכך, אין אף מאמן שיחשוד בו שאיווניר ישתמש במידע הזה בצורה לא ראויה, כמו אם נניח שאברם גרנט היה הפרשן למשל.

יואב בורוביץ׳ 30 בנובמבר 2014

מסכים. אבל בעולם מתוקן זה בכלל לא צריך להיות נתון להחלטת מאמנים. זו צריכה להיות חובה. המשחק- בלי שידור הטללוויזיה- לא שווה הרבה.

גיל 30 בנובמבר 2014

מי מקבל את הטקטיקה? אף מאמן לא חולק את זה עם הפרשנים. מדברים על כל מיני דברים כלליים והאמת היא שאותי לרוב הדיבורים הללו די מעייפים.

פה איתמר 1 בדצמבר 2014

זה קטע,
גם אני באינסטנקט אומר לעצמי דבר דומה: בארץ לא שומרים על אתיקה. בארץ פרשן מנצל באופן שערורייתי ודוחה פסק זמן המצולם ע"י הטלוויזיה על מנת להעביר מידע בצורה הכי לא אתית שיש למאמן שמנגד והפתעה הפתעה אותו פרשן ממונה כעבור מספר שבועות לעזור המאמן של אותו מאמן.
באמריקה,
הוא לא, באמריקה שומרים על אתיקה,
שם לא יצלמו בעורמה את אימוני היריבה הסגורים לתקשורת
שם.גיבורי היכל התהילה בפוטנציה לא יהמרו על משחקי קבוצתיכם,
שם רוכבים לא יקחו חומרים משפרי ביצועים.
וכמובן באמריקה מאמנים ממונים אך ורק על בסיס מקצועי.
פרשן, יפרשן מאמן יאמן ובלנדרים? זה רק בערוץ הקניות.
כמה שירים אפשר לכתוב על אמריקה???!
הגיע הזמן שתוציאו את הלשון שלכם מהתחת.של תרבות המערב.

גיל 6 בדצמבר 2014

ההבדל הגדול הוא שבארה"ב חושפים שחיתויות ומענישים בחומרה את האנשים הלא מוסריים. זה שצילם ורימה קיבל חצי מיליון דולר קנס הכי הרבה שאפשר והקבוצה שלו קיבלה עוד רבע מיליון קנס ונטילת בחירת דראפט. זה אולי לא הרבה אבל הרבה יותר ממה שעושים בארץ. מי שהימר על משחקים הושעה לכל חייו מהספורט וצריך לבזות את עצמו במכירת חתימות. הרוכב האגדי שנתפס מרמה נכנס לחובות ועומדות נגדו תביעות שעשויות להכניס אותו לכלא. אז כשיהיה משהו שמתקרב לעשירית מזה בארץ תוכל לדבר נגד אלו שמהללים את תרבות הספורט האמריקאית.

משה 30 בנובמבר 2014

הנקודה שלך נכונה מאוד אבל אתה ייפת את הדברים של קרול. הוא טען שדופקים את סיאטל מאחר והשופטים מחפשים קבוצות אלופות, הוא גם אמר את זה כדי שהם יצטטו אותו כשיחה אוף דה רקורד ולא ידבר באופן רשמי. בקיצור, בכיין היה ובכיין נשאר (ושמישהו יוציא לו כבר את המסטיק הזה ).

ניינר 30 בנובמבר 2014

קצת מגוחך להשליך מצמד השדר/פרשן הטוב בעולם על שידורי הספורט במזבלת ערוץ 5 או בכלל על שידורי הספורט בישראל

גיל 30 בנובמבר 2014

שנה שעברה הם עשו הכי פחות פנלטיס בליגה וכולם הללו את המשמעת העצמית שלהם ואיך שזה לא פוגע באיכות ההכנה שלהם. השנה, בעקבות שינויים החוקים יש יותר פנלטיס אבל לא הייתי עושה מזה יותר מדי. הם לא שיחקו כזה טוב כל העונה ונראה אם ישמרו על הרמה הזו עד הסוף כי ככה אף אחד לא יוכל לנצח אותם.

עידו ג. 30 בנובמבר 2014

זה לא נכון גיל, גם בעונה שעברה הייתה להם את ההגנה שעשתה הכי הרבה עבירות וזה לא הפריע להם לזכות בסופרבול.
כנראה שהאגרסיביות משתלמת, תסתכל על ניו-אינגלנד שבעונה שעברה עשו הכי מעט עבירות בהגנה והשנה המגינים שלהם הרבה יותר אגרסיבים עם השחקנים של היריבה.

גיל 30 בנובמבר 2014

האמת היא שאני מדבר על פנלטיס של עבירות מיותרות כמו פגיעה בק"ב, unnecessary roughness וכו' ולא על PI. אני לא יודע לגבי העונה הרגילה, אבל בפלייאוף היה להם אפס עבירות כאלו. זה מעיד על משמעת טובה. אני לא יודע מה המאזן שלה השנה.

אלון 30 בנובמבר 2014

מבחינה מקצועית אני חושב שסיאטל מוכנה "להקריב" 3-4 פנלטיס אקסטרה במשחק בשביל ההגנה האגרסיבית שלהם שגורמת לרסיברים בעיקר לחשוב פעמיים לפני תפיסה, בטווח הארוך זה בדרך כלל משתלם להם. בכלל הם פתחו בגמגום אבל אחרי ההצגות מול הניינרס והקרדינלס הם נראים שוב כמו אלופים, השאלה איך הם יסתדרו בלי ביתיות

גיל 30 בנובמבר 2014

מסכים. ראינו איך מהפחד אפילו ארון רוג'רס לא זרק במשחק הראשון כדור אחד לכיוון של שרמן.

עידו ג. 30 בנובמבר 2014

דווקא היו להם לא מעט עבירות של unnecessary roughness בפלייאוף – לפחות אחת כל משחק.
בכלל משמעת זה בעיני זה לא פחות עבירות פרה-סנאפ של false start ו- offside ובשני התחומים הסיהוקס עם הכי הרבה מגבות העונה.

גיל 30 בנובמבר 2014

לא לפי מה שפיטר קינג כתב פה:

http://mmqb.si.com/2014/02/11/seattle-seahawks-clean-hits/

הנה הציטוט הרלוונטי: "Seattle had 188 defensive snaps in the postseason, and zero penalties on defense for unnecessary roughness, late hit on the quarterback, helmet-to-helmet hit on a receiver or any hit on a defenseless player. "

עידו ג. 30 בנובמבר 2014

זה ייתכן, אני דיברתי על הקבוצה באופן כללי לא רק ההגנה.

Comments closed