אנטי פוטבול ישראלי

habe

פחות מעשרים וארבע שעות לאחר הפוטבול האמריקאי מגיע הפוטבול הישראלי. מאנדיי נייט כדורגל. שוב משחק על הפרצוף. אבל בפוטבול הישראלי שחקנים על הדשא לאחר תיקול אלים לא פחות מאשר בפוטבול האמריקאי. אני חושב שהיו במשחק כמעט 35 עבירות. 90 דקות, 35 עבירות. כל שתיים וחצי-שלוש דקות המשחק נפסק- ללא מעט זמן- וזה בלי לספור את העצירות על אופסיידים, פציעות והצגות. ועוד הערב השופט איתן שמואלביץ' באופן יחסי נתן למשחק לזרום כך שהוא יכל לשרוק אפילו יותר. השופט גם הוציא באופן יחסי לא מעט צהובים, כך שהוא לא עודד משחק אלים בשום דרך. ועדיין- השחקנים כל כך אלימים. ואולי אלימות היא לא בדיוק המילה המתאימה. השחקנים כל כך עבריינים. עוברים במודע על החוק כי הם פשוט מפחדים שהקבוצה השניה תמשיך להחזיק בכדור. מן הסתם, לכל השחקנים האלו אין מספיק אמונה ביכולת ההגנתית שלהם. לחטוף את הכדור- חלילה. אז בואו נעשה עבירה.

זה מגעיל ומדכא.

אלא שגם בלי קשר לעבירות, השחקנים על הדשא כמעט ולא מסוגלים לייצר כדורגל יפה. הכל רע. הנגיעה הראשונה/השתלטות על הכדור. הכדרור. יכולת המסירה (ואיבוד הכדורים האינסופי). האנוכיות- כלומר להישאר עם הכדור כשמוטב למסור. הבעיטה העילגת לשער. ההרמה. היכולת ההגנתית הגרועה, שבאה לידי ביטוי בריבוי העבירות, כבר הוזכרה.

מה לעזאזל טוב כאן?!

מה לעזאזל טוב?

איפה את תקשורת- כדי לשפוך אור על הנושא האקוטי מכולם וזה איכות הכדורגל?

עד מתי התקשורת תמשיך להתייחס לכל מה שמסביב למשחק בעיקר אם המסביב הזה הוא אוסף רכילות, ספקולציות, וגלוריפיקציות של שחקנים לא טובים.

עדי מתי התקשורת תמשוך ידיה מהעניין העיקרי?

 

שיא ישראלי חדש לעלמיה
תעירו אותי כשיגיע השריף

44 Comments

ניתאי 19 בינואר 2015

לך תראה משחק של מכבי חיפה ותחזור, תגלה שהקבוצות היום ברמה של יובנטוס.

עוד מתן אחד 19 בינואר 2015

אני חושב שהיה משחק טוב, עם מלחמה על כל כדור, בית"ר הייתה טובה יותר וגם רצתה יותר מה שהיה חסר לה זו המסירה האחרונה…
ראיתי שבוע שעבר את המשחק של מכבי והיה גרוע ומשעמם, היום היה משחק כדורגל עם שופט שנתן לשחק ולא כל כניסה חזקה היא עברה, לא כדורגל ענק אבל עם מסגרת ושיטה, עם התקפות מתוכננות חבל שהיה חוסר דיוק במסירות אבל זה גם בסדר במיוחד שהקבוצות דיי חדשות ובנויות על צעירים ושחקני ליגה שניה שגדלים לאט לאט…

לדעתי יש בבית"ר את המגן הימני הטוב בליגה וגם את השמאלי ובכלל מרכז הגנה טוב וגם הקישור לא רע רק חסר שחקני אגף (אצילי יכול לגדול למשהו טוב אבל כרגע חסר לו פיזיות).
בהפועל ראינו את רמזי שלדעתי צריך לגדול מהעמדה של הקשר האחורי וזגורי הראה ניצוצות של כישרון לא מלוטש שצריך מאמן שיעזור לו לגדול, דודו ביטון חזר לפה ואני מאמין שהוא יהיה הרבה יותר טוב בהמשך, ורמוט משחק ברמה גבוה אבל קשה לשחק עם קישור חלש והתקפה לא מתואמת, וגם אבו אל היג'א היה לא רע יחסית לשחקן צעיר שמקבל הזדמנות.
קצת אופטימיות בורוביץ', תיראה גם את הטוב!

רפאל 21 בינואר 2015

מסכים במידה רבה.
ברור שההבדלים עצומים בין הכדורגל הישראלי לרמה בפרימרליג למשל.
אבל זו השוואה מופרכת. גם הכדורסל לא ברמה של ה NBA.
זה לא סיבה לסגור את הליגה.
מה שמרתיע אותי בספורט כאן הוא שמנהלים אותו באופן לא תחרותי וכל אחד דואג רק לעצמו ובעצם כך מפספסים את המהות. להיות ווינר כאן זה לדעת להשיג את המשאבים ולייצר לעצמך הגמוניה מבחינה תקציבית והשפעה במשרדים של הרגולטור. לא הצלחתי להתחבר לחבר'ה שרוקדים עם אבוקות בלי חולצות במשחק כדורסל לשלטים של מכבי, הפועל, בית"ר, אליצור או עירוני.
הרמה של המשחק עולה בהדרגה גם בכדורסל וגם בכדורגל.
השיח הרדוד עדיין נשאר, הדמויות המכוערות עדיין שולטות, האלימות נמצאת בכל פינה.
באותה מידה שאומרים למה לי ולפוליטיקה אפשר לומר על הספורט.
ואף על פי כן… אין לנו על מי לסמוך אלא על הטוטו.

יואב בורוביץ׳ 20 בינואר 2015

אולי ההרמות הלילה לא היו גרועות כפי שתיארתי, למרות שזכורות לי מעט מדי הרמות

עוד מתן אחד 20 בינואר 2015

מאטוביץ' יודע להרים ועושה את זה טוב… דסה דיי סביר לליגה אבל משתפר, קלאודמיר הרבמות יפות פנימהשלא נוצלו ואבוטבול שטוב רק בזה אבל עשה את זה מספיק… אגב אצילי נתן כדורים יפים פנימה שמראים על טאץ' מעולה ועל קריאה טובה של המשחק מצידו…

צור שפי 20 בינואר 2015

ממש לא מסכים אתך בורו, נדמה לי שאתה בשוונג של להאדיר בכל מחיר את הפוטבול ולגמד את הכדורגל. היה משחק לא רע בכלל כמו שכתבו כאן לפני. למרות שהובלנו יצאתי מרוצה מהנקודה, היינו יכולים בשקט גם להפסיד. ובית״ר, אם מתעלמים מהטינופת האנושית ביציעים (וזה קשה מאוד להתעלם) קבוצה ממש נחמדה וכמה שקורצקי לפעמים בהמה רואים שהוא יודע ומבין כדורגל. בקיצור, יום שני בהחלט סביר.

אדם 20 בינואר 2015

קורצקי הוא מאפיונר

רועי 20 בינואר 2015

מעניין שמהטינופת האנושית ביציעים שלכם אין לכם שום בעיה להתעלם…

צור שפי 20 בינואר 2015

אני לא מתעלם, גם משלכם לא. ההבדל הוא בגזענות הממוסדת. היא קיימת רק בבית״ר ושולטת שם במועדון.

יואב בורוביץ׳ 20 בינואר 2015

צור- אני נאלץ לא להסכים.
אני חושב שפעם היה כאן כדורגל הרבה-הרבה יותר טוב. לגמרי עומד מאחורי מה שכתבתי. נכון שכבר ראינו משחקים גרועים יותר. נכון שבית"ר במחצית השניה השתפרה. אבל היא לא הייתה טובה. והפועל הייתה גרועה למדי במשך מרבית המשחק.
ואני ממש לא בשוונג של להאדיר את הפוטבול על חשבון הכדורגל. לכל ספורט- האיכויות שלו. אבל אני כן חושב שהפוטבול הוא משחק בעל אלמנטים רבים יותר. זה לא אומר שאני אוהב אותו יותר.

צור שפי 20 בינואר 2015

בורו, נסכים שלא להסכים.

אדם 20 בינואר 2015

אני חושב שאתה מפספס. למשל, הפועל גרועה כי יש מישהו עם כסף שאוהב את החברים שלו ומשאיר אותם בכח במשרת המאמן של הפועל.
התאקלים זו לא אלימות, זה פשוט ביצוע לקוי, יכולת בינונית. זה לאחר, לא לראות נכון את התנועה, להשתמש בידיים, כולם מעידים על ביצוע לקוי, לא אלימות או עבריינות.

גיל 20 בינואר 2015

בהתחלה חשבתי שאתה מדבר על ליגת הפוטבול הישראלית ומשווה אותה לאמריקאית. אולי תלך למשחק של פוטבול ישראלי ותשווה אותו לכדורגל פה (פרטים אצל גרייזס).

Amir A 20 בינואר 2015

אם אני לא טועה היה לא מזמן איזה משחק בין אלופת ליגת הפוטבול הישראלית ובין קבוצת קולג' דרג נמוך מארה"ב.

חוטב עצים 20 בינואר 2015

העניין של האלימות בכדורגל הישראלי מול זרימה של המשחק באמת הופך את המשחקים לקשים לצפייה. אני מתקשה לשים את האצבע על מה בדיוק מוביל לזה זה כנראה קצת מכל דבר:
1. כושר לקוי של שחקנים. הם מפצים באלימות על מה שאין להם ביכולת.
2. שיפוט פחדני1, השופטים שהכי מטרידים זה אלה ששולפים כרטיסים, השופטים התאהבו בכרטיסים צהובים, אבל הם מפחדים להוציא אדומים. מה שמביא למצב אבסורדי ששחקן עם כאטיס צהוב יודע שהוא "מוגן" רק אם הוא יעשה עבירה באמת קשה השופט יטרח להוציא אדום. אולי החוקה מגבילה את השופטים כאן…
3. שיפוט פחדני2, לעצור כל הזמן, עוד דרך נפלאה להמנע מכרטיסים, פשוט לשרוק על כל מגע קטן, שחקנים לא יכולים לפתח משחק מהיר שמביא לעבירות שגוררות כרטיסים.

אנונימוס 20 בינואר 2015

לצערי מסכים. פשוט משחק נוראי של קבוצות לא מאומנות, עם יותר מדי שחקנים שחסר להם הבסיס או שמבחינת כישרון פשוט שייכים לליגה נמוכה יותר

גיל שלי 20 בינואר 2015

אני לא מבין את השיפוטיות בשום דבר בספורט, לא מבין מה זה ספורט איכותי, ומה זה ספורט לא איכותי. אני ממש לא מבין את הצורך לחלק ציונים, לא מבין את הכתבות שמסבירות לנו על הרמה הנמוכה בכדורגל הישראלי, כנראה זה רק אני.
אני נהנה לראות משחקי כדורגל של ילדים בני 12, אני נהנה לראות פוטבול אמריקאי, אני נהנה גם מכדורגל ישראלי, ויודעים מה אפילו כדורסל ישראלי לפעמים. למה אני צריך לשאול את עצמי איפה זה לעומת זה? פשוט לא מבין את הצורך הזה

יואב בורוביץ׳ 20 בינואר 2015

גיל- אני סבור שיש שיפוטיות בכל דבר בחיינו ובוודאי בספורט. אנחנו כל הזמן משווים. כל הזמן מעריכים ואז מעריכים מחדש. אני חושב שמרביתנו נהנים מאיכות והרבה פחות נהנים מאיכות נמוכה. אין בדברים האלה כדי להציע שענפי ספורט בעלי רמה איכותית נמוכה יותר אינם רלוונטים. הכדורגל הישראלי אף פעם לא היה ברמת איכות באמת גבוהה. אבל הבעיה היא שהוא היה הרבה יותר איכותי מכפי שהוא כיום. וכאשר אתה רואה עד כמה הוא התדרדר- זה בהחלט מתסכל. חוץ מזה, כיום אנחנו יותר חשופים לספורט ברמה איכותית גבוהה ולכן יש לנו לעתים פחות סבלנות לדברים ברמה נמוכה, בעיקר אם היא ברמה נמוכה מאוד. כאשר התסכול הזה מתנגש עם הקשר שבכל זאת יש לכדורגל ישראלי (וזה קשר ארוך שנים שלעתים פשוט לא ניתן לנתקו)- אז זה יכול להיות אפילו עוד יותר מתסכל ומעציב.
אבל כשאני כותב שהכדורגל הישראלי הגיע לרמה נמוכה מאוד אז אני מתכוון לרמה נמוכה במסגרת האפשרויות של הכדורגל הישראלי. אני יודע היכן הוא היה. אני חושב שאני יודע היכן הוא יכול להיות (זה בחיים לא יהיה פרמייר ליג וגם לא ליגה טורקית). ובין שני המקומות הללו קיים פער עצום. ולכן הביקורת.

גיל שלי 20 בינואר 2015

אני ממש לא מסכים שהכדורגל הישראלי הגיע לרמה נמוכה יותר בהשוואה לעבר. ברוס לי אמר וצדק, הסוד של הלוחם הוא לכבות את השופט הפנימי, תנסה את זה פעם, זו עצה טוב לחיים (לא לשפוט את עצמך) ועצה טובה בכלל (לא לשפוט גם אחרים, מספיק להתרשם)

דיזידין 20 בינואר 2015

תגיד, את שירות הלקוחות של הוט מותר לי לשפוט, או שמספיק להתרשם?
ואת הניהול בהפועל תל אביב מותר לשפוט?
ואת הבקרה התקציבית?

תשמע, אני נהנה לשמוע את בתי מנגנת בגיטרה, למרות שאין לה מושג .
אבל כשהפילהרמונית תזייף, אני מצפה לביקורת, לשיפוטיות, להשוואות לעבר ולהצעות לעתיד.

גיל שלי 20 בינואר 2015

ביקורת היא לא רק חשובה, היא הכרחית, זה לא דומה בכלל לשיפוטיות.

דיזידין 20 בינואר 2015

אני צריך לחשוב על זה :)
אבל נדמה לי שבלי שיפוטיות אין ביקורת.

גיל שלי 20 בינואר 2015

דבר עם הפסיכולוגית שלי, היא תסביר לך טוב יותר :-)

כסיפוביץ 20 בינואר 2015

אני מסכים מאוד עם גיל [בגלל זה גם התגובות שלי ישר ציניות לצד השני]
כל עוד אתה משווה בין א ל-ב זה נעשה על פי מערכת היחסים שלך בלבד.

וזה נכון לגבי כל דבר.
אני אישית לא אוהב מוזיקה מסגנון מסויים, אבל יודע מאוד להעריך מוזיקה מכל סוג כי היא מוזיקה, וגם לא להגיד כל היום לילד שלי מה טוב ומה רע

איתמר 20 בינואר 2015

כישלון גרנדיוזי של ברקוביץ ששם קץ לתקוות שלו (ושל מלחכי הפנכה שלו) להיות יום אחד דמות מקצועית חשובה בכדורגל הישראלי

גיסנו 20 בינואר 2015

הטורים שלך על כדורגל ישראלי מזכירים לי כל מיני דיונים שהיו לי על מחקרים מדעיים/רפואיים, ועל נוסטלגיה.

קח לדוגמה שוקולד.
אתה יכול לפרק שוקולד נניח ל 100 גורמים. מתוכם 92 יהיו מזיקים ו 8 מועילים.
אם תצא למחקר שבא לבדוק מראש אחד מ 8 הגורמים האלה תוכל לצאת עם כותרת "מחקר חדש מוכיח כי 20 גרם שוקולד ביום משפר יכולת קוגניטיבית וקורדינציה" למשל. למרות שככל הנראה 20 גר' שוקולד ביום יגרמו להרבה יותר נזק.
כנ"ל לגבי ירקות – אם תרצה תוכל להוכיח שצריכה של עגבניה ביום, למשל, תוריד 8 שנים מהחיים שלך. כי יש שם משהו אחד לא הכי בריא לעומת 50 גורמים בריאים.

נוסטלגיה היא דבר מתעתע. דיברנו לא מזמן על בורגר ראנץ'. יצא לי לאכול שם בתקופות מבחנים בשנים האחרונות והיה די מזעזע. ואז ניסינו לחשוב האם משהו התדרדר ברמה שלהם, האם הסטנדרט שלנו השתנה עם השנים או שפשוט בגלל שזה טעם ילדות המוח שלנו הפך אותו לאיזה מעדן נפלא בפרספקטיבה של העבר.

לא ראיתי את המשחק אתמול אז לא יודע איך הוא היה. אני יודע שכמו בכל ליגה, קח שתי קבוצות מרכז טבלה ומטה בתקופה לא טובה ותקבל משחק לא מזהיר. אני לא בטוח למשל שמשחק בין אלמריה לאלצ'ה בספרד או בין האל לק.פ.ר באנגליה יהיו משחקים מסעירים מדי ברמה טכנית גבוהה. אולי יותר טובים מבית"ר-הפועל, אבל עדיין.

אז מה אני בא לומר? כשאתה מתחיל לראות משחק כדורגל בהחלטה להדגיש כל פיפס קטן שאינו מושלם – גם קלאסיקו מושלם שנגמר ב 5-3 מטורף ייראה לך חרא של משחק. ומשם אתה נגרר לנוסטלגיה שגורמת לך להאמין בוודאות שכל מה שהיה פה לפני 10-20 שנה היה הרבה יותר טוב בלי לנסות לבדוק את זה אובייקטיבית. מצד שני בטורים האחרונים שלך אתה גם ככה לא בודק שום דבר אובייקטיבית, אפילו לא נתונים יבשים – אז לא יודע למה אני מצפה ליותר.

דיזידין 20 בינואר 2015

יש לי רעיון לבדיקה אובייקטיבית:
לצפות במשחק של הפועל ובית"ר מלפני 30 שנה ויותר.
משהו כמו מלמיליאן ואוחנה ונוימן ויוסי מזרחי, נגד סיני ולנדאו ובז'רנו ושבתאי לוי.
שתי קבוצות מפוארות ומרגשות, לעומת אוסף השחקנים המבולבל והמבוהל שראינו אתמול.
צפו וקבעו אם מדובר בנוסטלגיה בלבד.

גיל שלי 20 בינואר 2015

תשווה אותן לקבוצות הצמרת של היום, לא לקבוצות התחתית

דיזידין 20 בינואר 2015

כן, אני יודע, ובכל זאת זה פאקינג בית"ר ירושלים נגד הפועל תל-אביב.

בלי נוסטלגיה, אני חושב שהן שתי קבוצות באמת עלובות, מהניהול ועד למגרש,
ושהמצב שלהן מייצג היטב את מצב הכדורגל הישראלי.

ועם נוסטלגיה, פעם לא הייתי ישן ימים לפני משחק כזה.
מדמיין שוב ושוב את ארצי בן יעקב דוהר באגף, מוסר לנוימן, שמשאיר בקטנה לאורי, שעובר שחקן ומ-25 מטר שם טיל למשולשת של בז'רנו.

גיסנו 20 בינואר 2015

גם לידס הייתה קבוצת צמרת פעם.
גם ריינג'רס.
סלטיק ופיינורד לקחו פעם אליפויות אירופה.
פאק, עד לפני לא יותר מדי שנים אייאקס הייתה עדיין מועמדת לגיטימית לשלבים הגבוהים.
יובנטוס-מילאן פעם היה משחק שהעמיד את כל אירופה על הרגליים.

יש לא מעט קבוצות שאם תשפוט אותן היום לפי סטנדרט של לפני 15, 20, 30 שנה או אפילו יותר מזה תתאכזב קשות. דברים משתנים.

לך תדע אם מלמיליאן ונוימן היו מגיעים היום לאן שהגיעו אז. גם הדרישות מכדורגלנים השתנו.

ניינר 20 בינואר 2015

אני לא מבין בורוביץ, אם הכדורגל הישראלי כל כך נורא (והוא נורא ואיום) למה אתה משחית מזמנך עליו? אני למשל התנתקתי לחלוטין מהספורט העלוב הזה וממש לא חסר לי כלום.

שגיא 20 בינואר 2015

אני מרחם על אנשים שמידת ההנאה שלהם ממשחק ספורט כלשהו, נמדדת באופן ישיר לאיכותו. יש בספורט כל כך הרבה מעבר לאיכות המשחק ומי שלא מבין את זה או לא יכול/מצליח להינות מזה הוא פשוט מסכן.
תן לי ניצחון 1-0 של מכבי בדרבי בדקה ה-90, אחרי 90 דקות שהקבוצות לא הגיעו לרחבה ואני אהנה מהמשחק הרבה יותר מאיזו תצוגת עילאית של רוג'רס במשחק שאין לי שום קשר רגשי אליו.
יש לי המון חברים שאוהדים את הפועל ר"ג. הולכים לכל משחק. רואים את הכדורגל הכי רע שיכול להיות כל שבוע אבל נהנים מכל רגע. לא יעדיפו בחיים קלסיקו במדריד על פני הפועל עפולה בוינטר.

גיסנו 20 בינואר 2015

אפשר להנות משניהם, זו הנאה שונה לחלוטין.

אני מכיר אוהדי מכבי שבשבילם החלום זה לראות קלאסיקו בברנבאו.
כאלה שהחלום שלהם זה לשבת בקופ או באולד טראפורד
וכאלה שהחלום בשבילם זה לשבת ביציעי ההארדקור בדרבי של אתונה, איסטנבול או בלגרד.

גם אני מעדיף נצחון כזה של מכבי בדרבי, מצד שינ לראות משחק כזה בין הפועל פ"ת להפועל עכו ישעמם אותי אפילו יותר ממשחק פוטבול.

שגיא 20 בינואר 2015

ברור. אין בינינו ויכוח בעניין.
אני התכוונתי להנאה שיש לאוהד מצפיה בנצחון של קבוצה שקרובה אליו אישית. כזאת שהוא חי אותה כל השנה ומלווה אותה מגיל ילדות. שמכניסה אותו לדכאון כשהיא מפסידה ומעלה אותו לשמיים כשהיא מנצחת. מי שאין לו קבוצה כזאת ו"נאלץ" ליהנות רק מהאספקט האיכותי של המשחק – עליו אני מרחם.

סניור 21 בינואר 2015

לא יכולת לתאר את התחושות האלו טוב יותר.
כשישבתי בכיסאות הכי טובים בברננבאו וראיתי משחק "קלאסיקו" מול העיניים לא התרגשתי ולו אלפית ההתרגשות שמגיעה עם כול גול עלוב שאני בקושי מצליח לראות ממרחק היציעים של וסרמיל.

רפאל 21 בינואר 2015

עם או בלי קשר ( כנראה בלי),
יש לי בעייה עם מוסד ה'תיקו'.
הייתי רוצה עשר דקות הארכה ופנדלים אם אין עד אז הכרעה כאשר הנקודות יתחלקו, שתיים למנצחת בדו קרב, אחת למי שלא הפסידה את המשחק לאחר מאה דקות אך לא ניצחה את הפנדלים.
כך בכל משחק יהיה 3 נקודות שמחולקות ויישאר האינטרס הברור לנצח.
כמובן שהארכה תהיה רק אם בתום 90 הדקות לא תהיה הכרעה.
לא מוצא חן בעיני שהרגילו אותנו שתיקו זו תוצאה לגיטימית וקוראים לזה שלא היתה הכרעה.
מה ז"א?
המשחק צריך להסתיים שמישהו מנצח ומישהו מפסיד.
פשוט תלחצו ידיים ותסגרו את הליגה וזהו.
גם ככה מחלקים את הנקודות ואין לאף אחד על מה לשחק.
תודה לאל שיש את הטוטו

גיסנו 21 בינואר 2015

אתה שוב עושה אמריקניזציה של דברים.
תיקו נהוג בכל ליגות הכדורגל בעולם, אולי מלבד ה מ.ל.ס. וגם שם נראה לי ויתרו בסוף על השוטאאוט שעשו בעונות הראשונות של הליגה בשנות ה 90.
תיקו זה חלק מהמשחק. רק אמריקאים לא מסוגלים לקבל את הקונספט הזה.

רפאל 21 בינואר 2015

סבבה.
אני לא מתחבר לתוצאת תיקו. לא עושה לי את זה.
לא אעשה מזה issue, רק לא לצאת צבוע.
זה משהו ממש רע במשחק שאני אוהב.

אם הייתי הקומישינר בליגה ( לו הייתי רוטשילד… )

ברמה הפרטנית של משחק:
א. שיוויון לאחר תשעים דקות, הארכה עשר דקות ופנדלים במקרה של חוסר הכרעה.
ב. ניצחון בזמן הההארכה, יקנה 3 נקודות למנצחת ואפס למפסידה.
ג. ניצחון בדו קרב הפנדלים יקנה 2 נקודות למנצחת, נקודה אחת למפסידה, שכר התיקו.
ד. מדקה 85 עוצרים את השעון כל פעם שהכדור לא במשחק. תוספת הזמן נקבעת על פי 40 הדקות הראשונות של המחצית, דהיינו- מדקה 45-85. שחקן רוצה להיות על הדשא שלוש דקות כי זה מעצבן את היריבה ועוזר למטרה שלו? סבבה. תשכב שם גם עשר דקות. השעון לא זז.
מינימום של 3 דקות תוספת זמן כל משחק.

ברמת הליגה-
משחקי פלייאוף על האליפות והירידה ( בלי להכנס לסעיפים)
ושלום על ישראל.
הייתי גם עושה הרבה בשביל להוציא את הגזענות והלאומנות מהמגרשים.
אסור שנקבל התבטאויות כאלה בשטח הציבורי.

שגיא 21 בינואר 2015

לא חושב שצריך לבטל את התיקו. לפעמים תיקו זאת התוצאה המשקפת ביותר במשחק.
הייתי שמח אבל לראות 0 נק' או חצי נק' על תיקו ללא שערים.

דווקא השיטה שלך של להכריע כל משחק יכולה לעוות את המציאות ולגרום לקבוצות חלשות להתבנקר במטרה להגיע לפנדלים וכך להשוות את סיכויי ההצלחה שלה עם אלו של הקבוצה היריבה.

דיזידין 20 בינואר 2015

אתה צודק, הכל ברגש.
אני למשל בחרתי להתחבר רגשית לניימר מברצלונה במקום לעומר אצילי מבית"ר.

Amir A 20 בינואר 2015

גם וולטר אומאלי בחר להתחבר רגשית ללוס אנג'לס במקום לברוקלין.

דיזידין 20 בינואר 2015

נכון, במבט לאחור, הוא חזה את העתיד.
ואני זוכר פוסט שלך שבו גילית הבנה רבה למניאק…

הארי הולה 20 בינואר 2015

בשנות השמונים כשהתחלתי לראות כדורגל, כמעט כל השחקנים הבכירים שיחקו בארץ, היום המצב שונה לחלוטין, תומר חמד לדוגמה עבר לספרד אחרי חצי עונה טובה במכבי חיפה ואני כאוהד חיפה נאלץ להסתפק באבו חצירא. לפני שלושים שנה ראיתי את זאהי ארמלי בשיאו עונה אחרי עונה וגם רוני רוזנטל נתן פה כמה עונות טובות לפני שעזב, זה לא היה קורה היום. מרבית הבעיות המיקצועיות שקיימות היום בכדורגל הישראלי היו גם פעם, פשוט היום אנחנו צופים במעין ליגת משנה מבחינת הכשרון.

רפאל 21 בינואר 2015

לתקשורת יש את השיטות שלה למכר את מי שהם יכולים לשטויות.
ריאלית, לא רואה את זה משתנה. גם אם באופן תיאורטי ישנו את פורמט הליגה, התקשורת תמשיך לבלבל את המח על כלום.
איני בטוח שתרבות הספורט כאן יחסית לא מפותחת בגלל התקשורת דווקא.
אני כן בטוח שנוכחות גדולה של טיפוסים לא ברמה שמנהלים את הפוליטיקה הקטנה והמגעילה, היא בגלל אותו מחסור בתרבות ספורט מפותחת.
בתכל'ס, לבנאדם נורמלי אין מה לחפש בספורט הישראלי למעט הימורים.
את זה גם יש בליגות אחרות, אז מעבר לכך שכנראה יש חוק לקיום הטוטו, שומר נפשו ירחק מהכדורגל והכדורסל המקצועני בישראל.

Comments closed