קחו את זה עליכם

hapopic

אין כמעט אוהד הפועל תל אביב שדיברתי איתו בשנים האחרונות שאינו מייחל ליום שבו יגיע רוכש ויושיע את הקבוצה מכל צרותיה- ואז יזרים את כל הכספים הנחוצים כדי לתחזק אימפריה.

לכאורה, אין רצון הגיוני מזה.

מביטים אוהדי הפועל באלו של מכבי, ומקנאים- כמה טובים החיים עם מיץ' גולדהאר. וכמה טובים היו החיים של אוהדי מכבי חיפה כל השנים עם יעקב שחר. ומה מתוקים חייהם של אוהדי הפועל באר שבע תחת שלטונה של אלונה ברקת. ואפילו למ.ס אשדוד, בית"ר ירושלים ומכבי פתח תקווה יש בעלים פרטיים.

אז למה הפועל לא יכולה?!

התשובה של השאלה הזו קצת מורכבת- יש כמה סיבות מדוע אין להפועל בעלים פרטי ויחיד. יטענו אוהדים מסויימים שהתשובה לשאלה הזו פשוטה למדי- הם יאמרו שאין בהפועל מי שממש רוצה למכור. אחרים, בעיקר אנשים שאינם אוהדי הפועל, יאמרו שהזיהוי של האוהדים בעייתי- ולכן אף רוכש לא רוצה להיכנס.

מן הסתם, יש צדק ואי צדק בכל תיאוריה. אבל זה לא ממש משנה.

להפועל כבר זמן רב אין בעלים פרטי. וגם כשהיה- לא היה שם שקט וטוב במיוחד (למרות ההצלחות הגדולות פה ושם תחת סמי סגול ואלי טביב/מוני הראל).

אבל ראינו שגם בעלים שהצליחו פלטו עצמם או נפלטו די מהר ובצורה כואבת מהפועל. ובכל אופן, כבר זמן רב שאין בעלים מתפקד.

ואני שואל את השאלה: מדוע צריך בעלים?

מדוע אנחנו שבויים בקונספט הבעלים?

הרי גם אם גולדהאר יחליט לפתע לזנוח את מכבי, היא תהיה בצרות צרורות. וכך כל קבוצה אחרת שבעליה יעזבו אותה. וכבר ראינו אינספור בעלים נוטשים קבוצות, ומשאירים אותן במצב גרוע מזה שקיבלו אותן. וגם ראינו לא מעט בעלים שמביאים הרבה יותר נזק מתועלת והיו בעיקר מקור לעוגמת נפש לאוהדים.

לכן אני חושב שבמתווה הכדורגל הישראלי רצוי מאוד שהאוהדים יהיו בעלי הקבוצה. אם ירצה לבוא בעל הון זה או אחר ולתרום כסף- בכיף. אבל השליטה צריכה להיות אצל האוהדים. כמו בהפועל תל אביב כדורסל. כמו בהפועל קטמון ומכבי קביליו יפו בכדורגל.

ברור שגם לקבוצות אוהדים יש בעיות. לא פשוט לגייס כסף. לא פשוט גם לנהל קבוצה ולהגיע להסכמות בלא מעט החלטות. אך לדעתי אוהדים צריכים לבחור הנהלה/דירקטוריון, שינהלו את הקבוצה. אנשים שיעמידו עצמם לבחירה דמוקרטית- ויצטרכו לספק תוצאות.

כך מתנהלות ריאל מדריד וברצלונה. פחות או יותר. כך מתנהלות קבוצות רבות בכדורגל הגרמני, הבריא באירופה.

מועדון כדורגל הוא קהילה. הוא גם צריך להיות מועדון חברים.

להפועל תל אביב יש עשרות אלפי אוהדים. הכיוון צריך לכיוון שכל אוהד ישלם דמי חברות. זה יעניק לו קדימות מסויימת ברכישת מנויים. וזה בעיקר יעניק לו זכות בחירה- על הנעשה בקבוצה.

אז נכון שהתקציב כך יכול להיות נמוך מאשר מקרה שבו בעלים פרטי שופך מיליונים מכספו הפרטי. אבל מדוע קיימת צייפיה שמישהו יעשה את זה?

מה הוא מרוויח? והאם מה שהוא מרוויח זה לגיטימי ומשרת את כלל אוהדי הקבוצה?

אז אוהדי הפועל תל אביב כדורגל, קחו דוגמא מהכדורסל ותתחילו לנהל לחלוטין את ענייני הקבוצה.

נכון שזה אומר סוף למשכורות מנופחות ומופרכות שהקבוצה שאתם אוהדים מעניקה זה שנים רבות לחלק משחקניה. נכון שזה אולי אומר סיכוי פחות להתמודד בצמרת. נכון שזה אומר הרבה פחות שחקני רכש. אבל מועדון כמו הפועל צריך להתבסס על שחקני בית- תתחילו פאקינג להשקיע כמו שצריך במחלקת נוער שיכולה לגייס כשרונות אינספור- בנוסף לארבעה-חמישה זרים לא יקרים מדי.

לא משנה מה תהיה התוצאה המקצועית, לפחות תרגישו שאתם מנהלים את עניינכם וגורלכם.

בסופו של דבר, גם אפשר ליצור יופי של קבוצה וגם מרגישים הרבה יותר טוב מכל התהליך.

יומן דאבל פרק י"ד – מתפנקים
קריירת הטורנירים של קרלסן בפרספקטיבה היסטורית

52 Comments

Amir A 4 בפברואר 2015

ביום שקבוצה בישראל תפנה לעשות את זה יחשפו סדרי הגודל האמיתיים של קהל האוהדים הנאמן. כמה אוהדים יהיו מוכנים לשלם דמי חברות באגודת הפועל ת"א. האם יש להפועל ת"א 24,000 אוהדים שיהיו מוכנים לשלם 1000 ש"ח לשנה דמי חבר? או 48,000 שיהיו מוכנים לשלם 500 ש"ח כל אחד?

אדם 4 בפברואר 2015

ברור שלא. לאף מועדון כדורגל ישראלי אין את היכולת הזו היום.

קפטן קוקי 5 בפברואר 2015

אני דווקא חושב שזה אפשרי.
יש עשרות אלפי אוהדים "רדומים" לקבוצות הבכירות בכדורגל. אני מדבר על כאלה שמזהים את עצמם עם הקבוצה אבל לא הולכים למשחקים מאלף ואחת סיבות. אבל יש רבבות כאלה, גם להפועל.
זה לא משהו שיכול לקרות ביום אחד, ולא בטוח שכולם יסכימו לתת 1000 ש"ח. אבל אם עושים קמפיין אמיתי, ומביאים איש מקצוע טוב שמתחייב להישאר כמה שנים ומסביר את המטרות ואת הדרכים שהוא מתכוון להגיע אליהן, אני משוכנע שיהיו בקלות 20 אלף איש שיסכימו לקנות מנייה.
המודל צריך להיות מנייה בכסף עבור חברות במועדון וזכות בחירה, והנחה בקניית מנוי (לא חלוקת מנוי אוטומטית).

אמיר גולה 4 בפברואר 2015

בתור הבעלים של קטמון, אחד מחמש מאות נכון לרגע זה, אענה לך שבעלות היא כאב ראש בלתי נגמר. לקחת אחריות על הגורל שלך ולהקים קבוצת אוהדים זה משהו שעושים רק כשכלו כל הקיצים, כשאין יותר ברירה, כששאול אייזנברג מחריב לך את המגרש או כשיוסי סאסי מוריד אותך שוב לליגה א'. להיות קבוצת אוהדים בכדורגל הישראלי זה להשלים עם העובדה שלעולם לא תוכל להתחרות בליגה של הגדולים באמת, של גדולי הקבלנים ויבואני הרכב שמסוגלים לשפוך מיליונים מהכיס על הצעצוע שלהם. מה שעובד בברצלונה עם 120 אלף סוסיוס לא ממש עובד במספרים של הארץ….

הפיצוי על אובדן היכולת להתחרות ספורטיבית הוא כמובן הקהילתיות הנפלאה שנוצרת, הקשר הישיר בין הקבוצה שהיא באמת באמת שלך ואתה קובע דמוקרטית מה ייעשה בה, ולא סתם בתור סיסמא שהבעלים העשיר זורק מדי פעם כי הוא חייב. האם האוהדים של קבוצה מפוארת בכדורגל הישראלי מוכנים לטרייד-אוף הזה?

יואב בורוביץ׳ 4 בפברואר 2015

אם לברצלונה יש 120 אלף סוסיוס אז אין סיבה שלהפועל תל אביב לא יהיו בערך 25 אלף סוסיוס.

נועם 4 בפברואר 2015

באמת השוות הרגע בין מספר האוהדים של ברצלונה למספר האוהדים של הפועל?
הפועל תל אביב היא הקבוצה הרביעית האהודה בישראל, לאחר מכבי,חיפה ובית"ר,וזאת המדינה שהקהל שצורף בה כדורגל עומד על 6 מיליון איש ביום טוב. לעומתה, ברצלונה היא אחד משני המועדונים האהודים ביותר בספרד (לא יודע מי אהטדה יותר בספרד,ריאל או ברצלונה), מדינה גדולה פי 8 מישראל, וכן קבוצה עם בסיס אוהדים גלובלי של מאות מיליונים, דבר שכלל לא קיים ולא יתקיים בהפועל.
אם לברצלונה יש 130 אלף סוסיוס מכל העולם, לא הגיוני של הפועל יהיו 25 אלף חברי מועדון רשמיים רק בארץ.

נועם 4 בפברואר 2015

*שצורף
*אהודה
ככה זה שכותבים מהפלאפון…

נועם 4 בפברואר 2015

התיקון האוטומטי drive me crazy!
*צורך

Amir A 4 בפברואר 2015

קצת מספרים:
עלות החברות בברצלונה היא 177 יורו, דהיינו כמעט 800 שקלים.
תקציב הפועל תל אביב השנה הוא 24 מיליון, דהיינו 30,000 אוהדים כדי לכסותו בעלות של חברות בברצלונה.
אם תרצה להשתוות לתקציב מכבי חיפה (79 מיליון) תזדקק ל-98,750 אוהדים.
ואם תרצה להשתוות לתקציב מכבי תל-אביב (90 מיליון) תזדקק ל-112,500 אוהדים.

נועם 4 בפברואר 2015

ועוד פעם… אני לא חושב שיהיו שלושים אלף אוהדי הפועל שיסכימו לשלם מחיר של כמעט מנוי,שהוא כמובן לא נחשב כחלק מהמנוי אלא רק כדמי חברות במועדון.

נועם 4 בפברואר 2015

וגם אם יהיו, זה יעמיד אותם עם תקציב שלא יאפשר להם להתחרות בצמרת… ולא נראה לי שיש בן אדם ריאלי במדינה שחושב שישנם מאה אלף אוהדי הפועל שישלמו דמי חברות של 800 שקל…

ויקטור מורוז 5 בפברואר 2015

1. תקציב חיפה כבר מזמן עבר את זה של מכבי.
2. תוסיף את המרצ'נדייז והחסויות האדירים בברצלונה. אף קבוצה בעולם לא מסוגלת להיות תחרותית רק ע"י אוהדים.

גיסנו 5 בפברואר 2015

לבארסה יש גם כמה רמות של סוסיוס. אני מכיר חבר'ה ישראלים שמשלמים משהו כמו 10-15 יורו לשנה ונחשבים חברי מועדון, ויש כאלה בברצלונה שמשלמים יותר ומקבלים יותר. בטוטאל יש לדעתי הרבה יותר מ 120 אלף ברחבי העולם.
וכמובן מרצ'נדייז, זכויות שידור מפלצתיות של אחת הקבוצות הנצפות בעולם, פרסים מהשתתפות בצ'מפיונס והגעה באופן די קבוע לשלבים הגבוהים, ואצטדיון של 95000 מקומות ולא 13500.

עדיין הם היו צריכים חסות של 150 מליון יורו מהקטארים – ועדיין הם בגרעון מטורף.

אין ספק שהמודל הזה יתאים בול להפועל ת"א.

רועי 7 בפברואר 2015

אין להשוות מועדון בין לאומי למועדון קטן במזרח התיכון.
ומפה ביי נדמה לי מנוהלת ע"י אוהדים או בבעלות אוהדים. היא בהחלט תחרותית.

מתן גילור 5 בפברואר 2015

אמיר, הפועל ת"א מייצרת הכנסות. אם התקציב שלה הוא 24M ש"ח, אזי שצריך השקעה של לא יותר מ-4M-5M ש"ח (מניח שאפילו פחות). מכבי חיפה עם האצטדיון החדש ומכבי ת"א עם אירופה יכולות לייצר גם יותר מ-50M ש"ח. הבעלים (בין אם מדובר על אדם פרטי ובין עם על ציבור האוהדים) ציריכם לממן את עודף ההוצאות על ההכנסות.
הווה אומר שהפועל ת"א צריכה סביב 5,000 חברים להחזיק את הסיפור הזה. תחת הנחה שמספר אחוזי בעלות יוחזקו ע"י אנשי עסקים/גופים מסחריים, גם 3,000 יספוקו לדעתי. בהחלט לא בשמים.

גיסנו 5 בפברואר 2015

זה נכון מספרית, אבל תראה מה קורה עכשיו כשיש לך מישהו או שניים שמחזיקים בין 3% ל 5% מהמניות ופה ושם זורקים תרומה אבל בעצם מושכים בכל החוטים. אז כנראה שגם אם זה מסתדר מספרית זה כנראה לא מציאותי.

בארה"ב או אירופה זה יכול לעבוד. במדינת ישראל הרי כל מי ששם שקל יותר ממישהו אחר רוצה לקבל את כל הקרדיט והכח, אז מה עם מי ששם פי 200 מבעלי מניות אחרים (ואז מה אם הוא לא מתקרב בכלל לאחוז שליטה משמעותי אבסולוטית).

Amir A 5 בפברואר 2015

מתן, ונניח שהפועל תצליח לייצר הכנסות של 50 מיליון. כדי להגיע לאירופה ולהתמודד בכבוד צריך לפחות עוד 50 מיליון (הרי מכבי לא מצליחה לעשות את זה ולגביה הנחת הכנסות של 50 מיליון והתקציב שלה קרוב ל-100 מיליון). מדובר ב- 62,500 אוהדים שמשלמים את מה שמשלמים חברי המועדון של ברצלונה. לא נשמע לי ריאלי. האמת? גם חצי מזה לא נשמע לי ריאלי.

מתן גילור 5 בפברואר 2015

אין לי ספק שכקבוצת אוהדים הם לא יתמודדו בצמרת, אבל הם בהחלט יכולים להיות קבוצת פאתי פלייאוף עליון/צמרת פלייאוף תחתון.

יעקב נקש 5 בפברואר 2015

יש הבדל גדול בין הכדורגל לכדורסל, שם הפועל יכלה באמת עם כמה ישראלים לעלות חזרה לליגת העל ולהיות שווה לשאר הקבוצות שמשמשות זנב לכסף הגדול מכבי (גם 40 הפרש בנוקיה לא אומר כלום, ריאל הפסידו פעם 4-0 לאלקורקון בגביע אז מה)…
בכדורגל, אם יהפכו לאגודת אוהדים שמתחזקת את הקבוצה, אומר שגורל הקבוצה לשחק בליגות לנצח…

שגיא 5 בפברואר 2015

השאלה היא אם זה מה שאוהדי הפועל רוצים מהקבוצה שלהם ואיך תראה הפועל כשהיא תמצב את עצמה כהפועל פ"ת של ת"א.
אנשים נוטים לחשוב שלהפועל אין "קהל הצלחות" וכל האוהדים נאמנים לקבוצה לא משנה מה מצבה וזאת שטות אחת גדולה. ברגע שהפועל תהפוך לקבוצת תחתית/אמצע טבלה רוב האוהדים ינטשו ואז גם הכוח הכלכלי יירד.
בכדורסל כבר הבינו שבעלות אוהדים זה לא מספיק וכבר מחפשים בעלי עסקים שייכנסו כשותפים. בכדורגל צריך הרבה יותר כסף בשביל להצליח וקבוצות אוהדים פשוט לא יכולות להעמיד סכומים כאלה לבד. אנחנו כבר רואים שבעלי הון לא ששים לתרום כסף בלי לקבל שליטה או לפחות מעורבות בניהול הקבוצה וברגע שזה יקרה, הפועל תחזור למצב הקיים היום בו יש 10 בעלים וכל אחד בוחש בצלחת.

קפטן קוקי 5 בפברואר 2015

הנה מודל לדוגמה – 10,000 איש קונים מנייה ב500 ש"ח, תמורת זכות בחירה באסיפות, חברות במועדון והנחה בקניית מנוי.
זה 5 מליון ש"ח בתור התחלה.
באסיפות הם מצביעים על מינוי אנשים, חידוש חוזים, החלטות ניהוליות כאלה ואחרות והכי חשוב – מי יהיה השותף שלהם בבעלות על הקבוצה.
זה אומר בנאדם או קבוצה שנותן 5 מליון ש"ח נוספים לשנה תמורת 49% מהמניות. הדירקטוריון (קהל +נציגי בעלים) שימונה אחראי על גיוס כספים והתוויית תוכנית כלכלית לשנתיים.
זה אומר שקבוצה מתחילה את השנה עם תקציב של 10M וזה לפני הכנסות מכרטיסים, מרצ'נדייז,מענקים, מכירות שחקנים.
חלק מהדברים פה מאתגרים, חלק ברי ביצוע אבל אין כאן שוב דבר שהוא דמיוני או מופרך. קבוצה שמתחילה עם דף חלק (כלומר בלי גרעונות וחובות לטביבים למיניהם) יכולה בהחלט לעשות את זה. הכי חשוב זה להתאים ציפיות
הדבר הכי חשוב – בליגה שלנו אין תחליף לניהול נכון ולתמיכה של קהל. תקציב של 20 מליון ש"ח יכול בהחלט להשתוות ל40 מליון כשיש ניהול טוב.

ויקטור מורוז 5 בפברואר 2015

לא הבנתי מי יסכים לתת 5 מיליון ש"ח ולא לקבוע בכלום.

שגיא 5 בפברואר 2015

להפועל השנה יש תקציב של 30 מיליון ותראה איפה היא. אפשר לדבר מפה עד מחר על ניהול, אבל בסופו של דבר סגל של 30 מיליון שווה פלייאוף תחתון ברוב המקרים. סגל של 20 מיליון זה להילחם נגד ירידה עד הסוף.
הפועל לא יכולה להרשות לעצמה מצב כזה. היא קבוצת צמרת במהות שלה.

רוג'רס אהרון 5 בפברואר 2015

הפועל ממש לא קבוצת צמרת במהות שלה .
זאת בדיוק הבעיה של אהדי הפועל.
בייחוד של הדור הצעיר שהגיע בזכות הכסף של מושיק וסגול.
הפועל קבוצת תחתית חמודה ובלתי מזיקה עם "אוהדים" שקצת התבלבלו וחשבו שהיוצא מן הכלל [אליפות,אירופה,דאבל] מעיד על הכלל.

שגיא 5 בפברואר 2015

לא מסכים איתך. אולי השימוש במושג "קבוצת צמרת" לא נכון, אבל הפועל היא ללא ספק אחת מ-4 הקבוצות הגדולות במדינה. מבחינת קהל, מסורת והישגים. הפועל זה לא בני יהודה או מכבי נתניה. זה מועדון שצריך לשאוף לזכות בתארים בכל עונה.
הדור הצעיר אולי גדל על תאומים וסגול אבל הדור המבוגר גדל על סיני וטורק והדור שלפניו גדל על שייע וקלדרון.
אם הפועל תהפוך להיות קבוצה בבעלות אוהדים, היא תהפוך לקבוצה שמכוונת לאותן מטרות של בני יהודה ומכבי נתניה. זה יהיה סוף המועדון.

*גילוי נאות: הכותב אוהד מכבי ת"א.

קפטן קוקי 5 בפברואר 2015

קבוצות ששרדו את שנות ה-90 המוקדמות כקבוצות גדולות (מבחינת מס' האוהדים שבאים למשחקי בית ומשחקי חוץ ומבחינת העניין שמיוצר סביבן) – מכבי, הפועל, חיפה, בית"ר – ונשארות במעמד הזה באופן עקבי, ימשיכו להתקיים ככאלה עד שיקרה שינוי היסטורי.
בינתיים, אין שום סימן ששינוי כזה הולך לקרות.
אליהן מצטרפות קבוצות כמו ב"ש ונתניה, וק"ש מבחינת היכולת להישאר תחרותית מאוד לאורך זמן.
זה אומר שהפועל יכולה להעמיד תקציב בינוני בליגה (כמו השנה) ועם ניהול נכון וגב של הקהל ולא להפוך להפועל פ"ת. דווקא מה שמפיל אותה זה הפחד הזה ללכת לאיבוד ושאיפה חסרת בסיס להתחרות בחיפה ובעיקר מכבי. הקבוצה משכנה חלק גדול מהנכסים שלה אבל נשאר לה נכס אחד שבכדורגל שלנו הוא עדיין הכי חשוב שיכול להיות – השם, ההיסטוריה והמורשת.
הפועל תמיד היתה מועדון שמבליח לכמה שנים, מצליח מאוד ואז נח לכמה שנים (מה שאוהבים לכנות אצלנו "קבוצת גביע"). אבל העובדה היא שזה מועדון שתמיד נשאר רלבנטי ותמיד קיבל זרקורים, וזה אומר הרבה מאוד.

גיסנו 5 בפברואר 2015

אתה תמצא במקרה הטוב 5000 איש שישימו 500 ש"ח בפועל על כלום.

אתה יכול באותה מידה לבנות את התקציב שלך על זה שיהיו 10000 מנויים שישלמו 1000 ש"ח למנוי כ"א.
מרצ'נדייז בארץ זה בטח לא משהו שאפשר לבנות עליו תקציב, אני לא יודע מה קורה במכבי עם מנגנון המרצ' הכי מתקדם בארץ – אני מניח שהם לא מרוויחים מזה סכום משמעותי ביחס להוצאות (עדיין).

קפטן קוקי 5 בפברואר 2015

אני לא מסכים. אסביר.
קודם כל, מי שייתן חצי ממימון הבסיס מקבל 49% מהבעלות על הקבוצה. זה לא מעט.
אם 10 אנשים בדירקטוריון קובעים מי יהיה המנהל המקצועי הבא, יש לך 5 קולות (פחות הקול הקובע במצב של שוויון). מה מקבל עידו חג'ג' תמורת הכסף שהוא שם בהפועל? למנות את ברקוביץ ולהביא זרים מדי פעם?
לגבי האמירה שסגל של 30M שווה פלייאוף תחתון, זה פשוט לא נכון. הנה לדוגמה ק"ש, הנה לדוגמה רעננה, נתניה ועוד ועוד. ואפשר תמיד להביא את הדוגמה ההפוכה. ההתנהלות בהפועל השנה היא בדיחה. זורקים כסף לפח וממנים כל מיני ליצנים לתפקידים קריטיים (מחלקת נוער למשל).
ולגבי עניין הכמויות – כשאתה קונה מנייה אתה קונה את תחושת השייכות וההזדהות עם המועדון. זה דומה למנוי, אבל לא בדיוק. אולי אני נאיבי, אבל לדעתי יש הרבה מאוד שיסכימו לשלם סכום של 500 ש"ח בשביל זכות הצבעה וחברות במועדון (כמובן, צריך לפתח את המודל של מה נותנת החברות ולהפוך את זה לכדאי).
הכדורגל הישראלי עובר תקופה של פריחה מבחינת כמות הצופים.זה אומר שיש יותר אנשים שמוכנים להזדהות עם הזירה התרבותית הזאת, לעומת העבר. אני מניח שלהפועל יש כ100 אלף אוהדים רדומים ברחבי הארץ. חלקם לא רוצים ולא יכולים להגיע למשחקים. לחלקם אין 500 ש"ח להוציא בשנה על חברות במועדון. אבל בלתי אפשרי למצוא 10% מתוכם שכן? לא בטוח.

יעקב נקש 5 בפברואר 2015

חייב להסכים בנוגע לתפיסת המועדון בעיניי קהל אוהדיו… מתי בדיוק הפועל ניצתה קבוצת צמרת לאורך זמן? די להיאחז באליפויות בליגה עם קבוצה ורבע בחסות הבריטים, זה מביך שאנשים על סמך זה מאדירים את המועדון, במיוחד שזה היה לפני שבעים שנה. יש שני מועדונים בישראל כרגע שהם יכולים להחשיב את עצמם הטופ ואלה שתי המכביסטיות, כי את הבטחון והשקט שיש לאוהדי חיפה בנוגע לקבוצה, לפחות שחושבים על שנה הבאה, לא היה ולא יהיה להפועל, בטח לא שההתנהלות היא כזאת…
אסור גם לשכוח, והרבה אנשים טובים שהם אוהדי הפועל שוכחים את זה: הקהל של הפועל פוגע במועדון יותר מכל עסקן או לוביסט או אופורטוניסט שעבר שם בשנים האחרונות, הם מרחיקים כל רוכש ראוי וישר, הם חצו כל גבול במה שהם מרשים לעצמם וככה הם במו ידיהם מביאים לקריסת המועדון שהם כביכול כל כך אוהבים…

איתמר 5 בפברואר 2015

תבדוק מה עשו הקבוצות הישראליות באירופה בחמש עשרה השנים האחרונות ומי הקבוצה הישראלית המצליחה ביותר באותן שנים ?
זו איננה מכבי חיפה ולבטח לא מכבי תל אביב.

גיסנו 5 בפברואר 2015

עידו חג'ג' מחזיק את המועדון בביצים יותר מחצי מהזמן, ראה תגובה שלי למעלה למתן גילור.

בישראל הרעיון של בעלות ציבורית לא יכול להחזיק לאורך זמן, בטח לא כשצריך ציבור באמת גדול בשביל שזה יחזיק מעמד כלכלית (בכדורסל יש צורך בפחות בעלי מניות מאשר בכדורגל ובסכומים יותר נמוכים). אנשים יותר מדי יחפשו איך לדפוק אחד את השני, וכל אחד רוצה 100% כח ב 0% השקעה.
אם נחזור לכדורסל, בינתיים הפרויקט של הפועל לא נתקל בכשלון אמיתי כי המטרות שלו תמיד ריאליות והגיוניות, וגם ככה עדיין יש תחושה שעצם זה שהמועדון קיים שוב בליגת העל זה חצי נס. כשמועדון יגיע לשלב וליציבות שסיטואציות מסוימות שמתקבלות כיום בהבנה ייחשבו לכשלון – אז נבחן באמת את מודל הבעלות הציבורית שלו. כי כמאמר הקלישאה "להצלחה אבות רבים אך הכשלון יתום".

אריק האדום 5 בפברואר 2015

אנחנו רחוקים שנות אור מהמושג סוסיוס. הכדורגל הישראלי בכלל והפועל תל אביב בפרט.

אדם בן דוד 5 בפברואר 2015

אבל איזה כיף לכתוב "סוסיוס"?

אריק האדום 5 בפברואר 2015

יותר כיף לכתוב קורסאו

כסיפוביץ 5 בפברואר 2015

מעבר לתגובה הנכונה של אמיר למעלה העניין יורד בסוף לדבר מאוד פשוט.
קוראים לזה מקצוענות ולא חשוב לאיזה בית עסק תשייך את זה. בין אם זה נגריה או ריאל מדריד.

מכבי הביאה את גולדהאר שהבין את השוק הישראלי ונהג בו בסופר מקצוענות, לא חשוב באיזה פרמטר תבדוק זאת.
התוצאות שלו בהתאם.

עכשיו יש לו את אירופה על הראש.

הפועל הביאה את אחד הנהגים הכי מפוקפקים שראינו כאן. וזה אחרי החורבות של טביב.
התוצאות בהתאם.

לא סתם מועדוני אוהדים חזקים במדינות כמו גרמניה וארה"ב. מקצוענות שם היא משהו שבלעדיו לא יהיה לך זכות קיום בשוק.

אריאל גרייזס 5 בפברואר 2015

בארהב מועדוני אוהדים לא חזקים בכלל. בכל הספורט המקצועני האמריקאי יש קבוצת אוהדים אחת (גרין ביי פאקרס). לא שזה משנה את העקרון של מה שאמרת אבל חשוב להעמיד דברים על דיוקם

כסיפוביץ 5 בפברואר 2015

כוונתי היתה שאם כבר יש מועדון אוהדים אז במקומות כמו ארה"ב זה יעבוד לדעתי.
אני מודע לזה שיש רק את הפאקרס אך תמיד השתמשו כדוגמא לאיך מנהלים מועדון אוהדים במקצוענות.

כסיפוביץ 5 בפברואר 2015

ובגלל שאתה אוהב את זה קח פינוק בשיעור על מקצוענות

http://youtu.be/u_V8IlitveE

רוג'רס אהרון 5 בפברואר 2015

או שפשוט יעמדו באמצע תלאביב ויחלקו בחינם כסף.
זה הגיוני בערך כמו מה שהצעת.
ובכלל הפועל אמורה להיות קבוצה של איגודי פועלים והסתדרויות לא?
יש אחלה שחקני קטרגל בליגה למקומות עבודה,עשו קצת סקאוטינג ותרכבו מהם קבוצה,בתנאי שהם חברים בהסתדרות כמובן.
את הכדורגל המקצועני עדיף שתשאירו לקבוצות מקצועניות.

רוג'רס אהרון 5 בפברואר 2015

גילי ורמוט:
163 הופעות.
22 שערים.
39 בישולים.
בשבע עונות בקושי,רובן חלקיות.
אם זה הסמל הגדול שלכם הפועל,לבריאות.
קצת פרופורציות.

עודד 5 בפברואר 2015

מה אתה קשור?

אהד 5 בפברואר 2015

האמת היא שאני חושב כמוהו. בלי קשר ליכולת ולנתונים של ורמוט (מס' השערים וכו'), אני לא מבין איך הוא הפך לסמל גדול של הפועל.. נראה לי שקצת הזנתם את המושג הזה. הגיע שחקן טוב שגדל בכלל בחיפה, נכשל בגדול באירופה ובין לבין לקח אליפות בהפועל (כשהוא ממש לא השחקן המרכזי). הוא לא כריזמטי או מנהיג ולא מדבר בתקשורת כמו אחרים.
נראה לי שיותר משהוא סמל של הפועל ת"א, הוא יותר סמל לפירוק המוחלט שלה.

ככה זה לפחות נראה בעיניים של מי שלא אוהד את הפועל ת"א.

עודד 5 בפברואר 2015

גם אני לא אוהד הפועל ולא ממש מעניין אותי אם הוא הסמל שלהם או לא. אני פשוט לא מבין אנשים שדוחפים את האג'נדה שלהם בלי קשר למה שכתוב בטור. שיילך להגיב בוואן.

רוג'רס אהרון 5 בפברואר 2015

לך תגיב אתה בוואן.אנח מגיב בדה באזזר מימיו הראשונים.
אפשר לעשות טרייד על עודד?
נשלח אותך לוואן תמורת השאלה של מגיבים מהנוער

רוג'רס אהרון 5 בפברואר 2015

אני השחקן המוביל בקבוצה בבעלות האוהדים היחידה בספורט המקצועני האמריקאי.
50 שחקנים מתוך סגל של 55 שנבחרו בדראפט ולא בטריידים.
תלמדו קצת

אנונימוס 5 בפברואר 2015

למרבה הצער דווקא החויה של הפועל כדורסל מראה שבכדורגל למודל של בעלות אוהדים טהורה אין סיכוי. אפילו אם בכדורגל יהיה אמון מוחלט בהנהלה כמו בכדורסל (אין סיכוי), אין סיכוי ליותר מ7-8 אלף חברי עמותה. הרי בכדורסל יש 2500 שמשלמים 400 ש"ח בשנה.
זה לא משוה שאפשר לבנות עליו תקציב אפילו לקבוצת תחתית בליגת העל.

יניב פרנקו 5 בפברואר 2015

המודל הנכון הוא כזה :
עמותה אחת משולבת כדורסל כדורגל
צוות ניהולי אחיד – איגום משאבים – מנכ,ל אחד, מנהל שיווק אחד , חנות אחת למזכרות ועוד.
יצירת מדרג של מעורבות – חבר עמותה בסיסי ועד מניות זהב
מכירת אחוז מסוים (עד 49%) מהבעלות לאנשי עסקים
גיוס תרומות מאוהדים אמידים שרוצים את המעורבות אבל לא את הניהול (יש הרבה יותר אוהדים אמידים מבעלי הון ברמות הגולדהאר)

זה לצד ניהול הדוק יכול לעבוד.

אבל הפועל רגל רחוקה מזה – את הגרעונות הקיימים ומבנה הבעלות של רמון ייקח זמן לסדר- לפי מה שנראה זה מתחיל ללכת לכיוון הנכון (של הבראה, לאוו דווקא מה שרשמתי).

קפטן קוקי 5 בפברואר 2015

אנונימוס – לפחות בארבעת העשורים האחרונים כדורגל יש משמעותית יותר אוהדים. זה נכון לגבי מס' הצופים במגרשים ונכון לגבי מס' האוהדים במעגלים החיצוניים – צופים, עוקבים, מתעניינים.
אם בכדורסל, ענף שמשווק כנטול תחרותיות (כביכול) הפועל הצליחה לגייס מאות ואלפים כשעוד היתה בליגה הרביעית, אין סיבה שלא יצליחו הרבה יותר עבור קבוצת הכדורגל בליגת העל.

בלייק 5 בפברואר 2015

רק משהו קטן: להפועל אוסישקין לא הצטרפו אלפים בליגה הרביעית. נדמה לי שהפועל אוסישקין התחילה בליגה ב', שהיא החמישית (בשנת 2007). אחרי שנתיים היא כבר עלתה לליגה הארצית (השלישית בדירוג). במהלך אותה שנה אריק איינשטיין קיבל תעודת חברות כמצטרף ה- 1000 לעמותה. ב- 2013 הצטרף החבר ה- 2,000.

asaf 5 בפברואר 2015

כחבר עמותה מהיום הראשון בהפועל כדורסל חייב להגיד שאתה צודק בלייק ,בשנה הראשונה היו כ-600 חברים (מכובד בפני עצמו לליגה ב')
הבעיה בכדורסל שיש תחושה לפחות לי שמבחינת חברות בעמותה היא די הגיעה לתקרת זכוכית בשנתיים האחרונות באזור 2,500 שהיא מתקשה לעבור כולי תקווה שזה ישתנה עם האולם החדש או קפיצת מדרגה הישגית (גמר פלייאוף???). אגב זו אחת הסיבות שבתקנון עמותת הכדורסל יש סעיף שמאשר למכור זכויות עד לרמה של 49% כאשר השליטה והרוב המיוחס בהנהלת העמותה נשאר בידי החברים.
לגבי הכדורגל הבעיה העיקרית שצריך הרבה יותר חברי עמותה כדי לתפעל את העסק כפי שכבר צויין פה וחמור יותר העמותה אם תיקח לידייה את זכויות הניהול מתחילה את דרכה עם גרעון עצום שיש לכסות ומאוד יקשה על התנהלותה.

גיסנו 6 בפברואר 2015

אני חושב שהשנים האחרונות בכדורגל הראו מעל לכל צל של ספק שהפועל תצטרך בעלים אחד שמנהל וקובע ולא חלוקת אחוזי בעלות לאלפי אנשים

רועי 7 בפברואר 2015

הבסיס לא צריך להיות תשלום דמי החבר.
אפשר לעשות את זה גם ברמות שונות אפילו לבניי נוער. למרות שאולי יש בעיה משפטית עם קטינים.

אם הם ילכו על מהלך כזה הם יצטרכו להביא ספונסרים.
רצוי בכמה רמות. אחד ראשי וכמה משניים. אם מותר לעלות עם כמה ספונסרים שיעשו כך.

לא יודע מה מצב מחלקת הנוער שלהם. אבל שינסו לשקם ולהתחיל בקטן יותר ולא לנסות להתחרות בתקציב של מכבי כי הם להם סיכוי.
בכלל התקציבים בארץ והתשלומים לשחקני כדורגל שנכשלו בחו"ל ומקבלים יותר לאחר כישלון מוגזמים.
לא יודע כמה מקבל שכטר, אבל בטוח ששחקן שהוא כישלון וגם לא היה איזה תותח בארץ מקבל יותר מידי.

Comments closed