הפוטנציאל המבוזבז של מכבי יפו

jaffa

אני עובד ביפו כבר שנה וחצי. כמו דברים רבים בישראל, גם יפו היא פוטנציאל מבוזבז. עם היופי של העיר והייחוד האנושי שלה היא יכלה להיות מגדלור של בילויים ובעיקר חינוך לדו קיום. סמל שמורגש מקרוב ולמרחוק. אבל גם עם מה שיש לה- יפו היא לא מעט.

אחד הדברים שכואבים לי ביותר ביפו הוא השמות היהודיים באזורים שבהם מרבית התושבים הם ערבים. זו הכוחנות הישראלית/יהודית המגעילה כל כך. זה הנישול. גם היכן שאתם גרים, ערבים, לא ניתן לכם לקרוא לשמות הרחובות. והרי השמות הם רק סמל.

ועדיין, קיים כמובן דו קיום ביפו.

*

עוד משהו שאיני אוהב ביפו זה שלא חשים שם כדורגל. אצטדיון בלומפילד, זה הרומנטי כל כך בהסתכלות הישראלית, נראה כמו פיל לבן ומיושן במשך מרבית השבוע. אין הוויית כדורגל סביבו. אין ברים. אין אוהדים. אין דבר.

ומעבר לבלומפילד- אני לא רואה כמעט ילדים משחקים כדורגל ביפו. אולי אני לא נמצא בכל מקום (ברור שאיני נמצא בכל מקום). אך אני נכנס לתוככי העיר לא פעם, בעיקר לאכול. אני אוהב להסתובב. אוהב לראות את בתי הספר הערבים, ואת הוויית החיים הערבית במקום (אני עובד באזור שמרבית התושבים בו ערבים). אך אני לא רואה ילדים משחקים כדורגל. והרי במקומות אחרים בישראל ילדים ערבים משחקים לא מעט כדורגל. במובן מסויים הם עדיין מחיים את תרבות כדורגל הרחוב שהייתה כל כך פופולארית בארץ עד שנות ה-90.

*

יש קבוצת כדורגל ביפו. בבעלות אוהדיה. יש עוד קבוצות אך ספק אם אתם יודעים עליהן משהו. גם על מכבי קביליו יפו של היום אני יודע ממש מעט. אני לא חש שהקבוצה הזו היא חלק מהוויית המיינסטרים של הכדורגל הישראלי. אין מה לעשות- כנראה זה המחיר של להיות בליגה השלישית (למרות שיש תחושה שהפועל קטמון עושה הרבה יותר רעש ומייצת יותר עניין מאותו מקום בדיוק). אך מטרת הטקסט אינה להשוות בין קטמון ליפו- גם כך, אני יודע מעט מדי על הנושא.

גם בילדותי בתחילת ובאמצע שנות ה-80 לא הייתה מכבי יפו קבוצת צמרת. אך היו לה כמה שחקנים ממש טובים. משה אוננה, דוד אמיגה, שלמה אלקולומברה, אלישע צ'יפרוט, עופר דגמי, הרצל קביליו, ועוד.

היום אני לא מכיר אף שחקן ביפו.

לפני כמה שנים באימון הפועל תל אביב הצעתי לרון עמיקם להפוך את מכבי יפו לקבוצה ייחודית. "למה לא, שתהיו קבוצה רק של צעירים- כמו הפועל גליל עליון בכדורסל?". "יש לנו ייחוד", השיב לי עמיקם. מהו, שאלתי. "הזיהוי הבולגרי".

האם זה מספיק?

אני זוכר שגם אמרתי לעמיקם שהייתי רוצה לראות ביפו קבוצה של דו קיום. בעיני אין יפה וראוי ומעניין יותר אם הסגל של מכבי יפו היה מורכב חצי-חצי מיהודים וערבים. גם היהודים וגם הערבים לא חייבים לבוא מיפו. לצערנו, העיר לא מגדלת מספיק כדורגלנים. אבל לפחות שהיא תסמל את דו הקיום.

קבוצה כזו גם הייתה עושה טוב יותר לחברה וגם הייתה מעניינת יותר. ובנוסף לעניין דו הקיום והשיתופיות, אני חושב שמכבי יפו צריכה לייחד עצמה בכך שאין בשורותיה שחקנים מבוגרים מגיל 24. כן כן, עשו ניסוי כזה- אפילו בסדר גודל עולמי (לא שמעתי ממש על קבוצות כאלה בעולם למעט קב' בת כמו ברצלונה או ריאל מדריד ב').

מכבי יפו לא צריכה להיות קבוצת בת של אף קבוצה. אבל היא כן חייבת להיות מועדון שמייחד עצמו בצורה בולטת והוא יכול לעשות זאת בשתי צורות.

ברגע שידעו כולם שזה מועדון של יהודים-ערבים וזה מועדון של כדורגלנים צעירים- תראו לפתע איך טאלנט מאוד צעיר יכול לזרום אליו. כי הצעירים ידעו שהוא מהווה במה משמעותית. וגם הרבה יותר ערבים יגיעו- והרי יש המון כשרון במגזר הערבי, עדיין חלק די משמעותי בו אינו מקבל בימה ראויה. כשתהיה קבוצה כזו שמחציתה ערבים סביר להניח שתושבי יפו הערבים הרבים יתחילו גם כן לעודד את הקבוצה ולבוא לראות אותה. וזה בנוסף לגוף אוהדים יהודי די משמעותי- שכבר קיים עתה.

ואז פתאום מכבי יפו תייצג משהו. היא תעניין. לא פחות מהפועל ומכבי תל אביב.

פתאום היא מתפרצת, מה היא רוצה
המדריך לבוחר

42 Comments

Amir A 16 במרץ 2015

מוצי ליאון

רון עמיקם 16 במרץ 2015

חבל יואב, עבודת רקע אפסית עשית, וזה לא מתאים לך.
מכבי קביליו יפו היא הקבוצה הכי צעירה בליגה א' דרום. והיא גם חותרת לכיוון הזה. היא חתמה על הסכם שת"פ עם מכבי ת"א, שבה היא מקבלת שחקנים שלא מצליחים להשתלב בבוגרים, כנ"ל במחלקת הנוער.
ביום שישי האחרון אירחה יפו את הפועל אשקלון, הראשונה בטבלה, ובהרכב שלה פתחו תשעה שחקנים שנולדו בשנות ה-90, בהם 3 ילידי 93', 3 ילידי 94' ואחד יליד 95'. מהספסל עלה עוד שחקן יליד 94'. בקבוצה השתלבו העונה בכמה וכמה משחקים שחקנים שהגיעו וגדלו במחלקת הנוער.
למכבי קביליו יפו יש 6 קבוצות במחלקת הנוער כי מחוסר מקום במתקן העירוני, היא לא יכולה לקבל יותר. קבוצת הנוער שלה תיאבק בשבת במשחק עונה על הזכות לעלות לליגה הלאומית, לאחר שעלתה בקיץ שעבר מהליגה המחוזית. קבוצת הנערים א' שלה נמצאת בליגה הארצית, קבוצות הנערים ג' שלה בדרך לזכיה באליפות המחוז וקבוצת הילדי םא' שלה נמצאת במחוז מרכז, שלהלכה מהווה ליגת על. בשבת היא תארח את מכבי חיפה.
למעלה מ-150 ילדים, רובם יפואים, משחקים אצלה. יתרה מכך 33 ילדים ובוגרים הם מהמגזר הערבי. תבדוק בבקשה באיזה עוד קבוצה המזוהה עם המגזר הציוני יש למעלה מ-20 אחוז ילדים מהמגזר. יש גם מאמן ערבי במחלקה, מאמן מוערך ואהוב. כל עונה יש לפחות מאמן ערבי אחד במחלקה.

מה שביקשת קיבלת. לא תמיד צריך לכתוב כשלא יודעים!

אודי 16 במרץ 2015

"לא מתאים לך"

בחצי מהפוסטים שלו הוא רושם שהוא לא צופה בקבוצה שהוא כותב עליה או לא ממש מבין בנושא שהוא כותב עליו. על בסיס זה הוא קובע כל מיני דברים בנחרצות.

פה איתמר 16 במרץ 2015

+1

בלייק 16 במרץ 2015

לא צריך להיעלב….
נראה לי שהוא התכוון לקבוצת צעירים גם (ואולי בעיקר) ברמת המיתוג. יפו נתפסת היום קודם כל כקבוצת אוהדים של קבוצה שיש לה בעיקר עבר (ונקווה שגם עתיד), היא ממש לא נתפסת כקבוצת צעירים של דו-קיום.
אגב, אין לי מספרים מדויקים, אבל לדעתי במכבי חיפה יש למעלה מ- 30% ערבים במחלקות הנוער והילדים.

רון עמיקם 16 במרץ 2015

חיפה מקיימת שני מוקדים של פעילות. אחד בנהלל לאוכלוסיה הערבית בעיקרה ואחד בחיפה. זו הסיבה למספר. תשווה את זה להפועל ת"א שגם היא פועלת ביפו

בלייק 16 במרץ 2015

אין לי ויכוח איתך, ועדיין במכבי חיפה (ואני לא אוהד שלהם) זיהו את הפוטנציאל, השקיעו בו ונהנים בשנים האחרונות מהפירות.
גם להפועל וגם למכבי ת"א למשל יש בתי ספר פזורים מחוץ לתל אביב, לב"ש יש פוטנציאל דומה לזה של חיפה (קבוצה גדולה יחידה באזור די גדול שבו גרים בני מיעוטים, בעיקר בדואים) ולא רואים שם מספרים קרובים לזה.
מגיע למכבי חיפה קרדיט על הנושא הזה. בלי קשר למה יחשבו, היא פונה לאוכלוסיה הזאת, יש לה קהל אוהדים ערבי, שחקנים ערביים וזהות יחסית מוצקה לקבוצה שמקיימת דו-קיום מבלי לפגום ברמה הספורטיבית (טוב, העונות האחרונות גורמות למשפט הזה להישמע קצת מוזר).

גיסנו 16 במרץ 2015

לא כ"כ. הרמה הספורטיבית נמוכה בעונות האחרונות בלי קשר לשילוב שחקנים מהמגזר, בניגוד למשל לבית"ר שריאנו מה נסיון ל"דו-קיום" עשה שם.

בלייק 16 במרץ 2015

בגלל זה הסוגריים.
בכל מקרה, לא נראה לי שלדעיכה של מכבי חיפה בעונות האחרונות יש קשר לנושא ההשקעה במגזר, שגם ככה נמשכת כבר שנים ארוכות.

גיסנו 16 במרץ 2015

לא בטוח. יצאו משם בשנים האחרונות שחקנים כמו גאדיר, איסמעיל ריאן, מוחמד כליבאת וג'אבר עטאא שיש להם מקום בליגת העל ואולי אפילו במכבי חיפה – הפספוס שלהם זה חלק מכל הקריסה המקצועית של חיפה בשנים האחרונות ולא בהכרח קשור לזה שהם מהמגזר.

יואב בורוביץ' 16 במרץ 2015

הי רון, ראשית- אני שמח על התגובה שלך, תמיד טוב לקבל עוד אינפורמציה.
אבל חשוב שתבין, לא כתבתי טקסט עיתונאי. לא עשיתי עבודת תחקיר. כתבתי רק על בסיס תחושה (זה בלוג אישי, וכך אני כותב כאן- הרהורים, מחשבות, רעיונות, לא כתבות מתוחקרות- לפחות כך כמעט תמיד).
עכשיו לעניין מכבי יפו- זה יפה שיש לכם לא מעט שחקנים צעירים. אבל כמו שבלייק כותב, אני מדבר כאן בעיקר על הקונספט (אפשר לקרוא לזה מיתוג, אך הכוונה לא לגמרי לזה. אלא שמכבי יפו תהיה קבוצה אך ורק של צעירים. שבכך תייחד עצמה). אותו כנ"ל לגבי יהודים-ערבים, אני בהחלט חושב שבעיר כמו יפו אפשר לשאוף לייצוג את 50% ערבים בסגל הקבוצה. זה צריך להיות משהו שדואגים לו מלמעלה. משהו שמתעקשים עליו.
לדעתי אם יפו הייתה מזוהה אך ורק עם צעירים ועם יהודים-ערבים שווה בשווה, הקבוצה היתה מרוויחה מכך לא מעט- בכל מיני שדות.

רון עמיקם 16 במרץ 2015

יואב, אתה כנראה לא מבין את המספרים. אנחנו פועלים שיהיו אצלנו צעירים בעיקר, אבל מכיוון שזו ליגהת חרותית, קבוצה חסרת נסיון עלולה לרדת ליגה, כמו במקרה שלנו, ולכן חייבים כמה עוגנים. למרות זאת, השוער בן ה-20 הוא שנה שנייה בקבוצה, וכך גם החלוץ המרכזי, שהוא בן 20 ומלך השערים.
לגבי אוכלוסיה ערבית, ענה כבר בפייסבוק דרור בקרמן, אנחנו עיוורי צבעים. יש לנו בקבוצה שני עולים מארגנטינה, אפילו לא דוברי עברית והסתובבו אצלנו במהלך העונה שלושה בני מיעוטים. אנחנו הקבוצה היחידה מלבד כפר קאסם שביקשה דקת דומיה לשחקן שכלל לא משחק אצלה, סוהייב פרייג' מכפר קאסם ששיחק אצלנו ונרצח בגיל 24. בוחוס ג'וג'וסיאן היה בן המיעוטים הראשון ששיחק בנבחרת ישראל – ארמני שנולד וגדל עד גיל 11 בסוריה, שחי בין ערבים ביפו – ואיפה הוא שיחק? במכבי יפו.
אתה לא יכול להכריח ערבים לבוא אליך וכמובן שלא לעשות מעשים מלאכותיים. אצלנו בוחרים שחקנים לפי יכולת, ערבים כיהודים, הומואים כסטרייטים, ימנים כשמאלנים. מבחינתי ש-80 אחוז מהשחקנים יהיו בני מיעוטים, אבל מאחר ויש קבוצה שמזוהה עם המגזר, בסמוך לנו – איחוד בני יפו – אתה לא יכול לשים דריסת רגל גסה הסקטור שלה, רק כי אתה חושב שזו צריכה להיות המטרה שלנו.
הקבוצה מייצגת את יפו ואת העדה הבולגרית – כך היינו מאז קמנו ב-1949 כהמשכה של מכבי בולגריה שקמה ב-1899 והיא האגודה הציונית הוותיקה בהיסטוריה – ותיקה ממכבי ת"א בשבע שנים.
התפרצת לדלת פתוחה ועלבת בנו, כאילו אנחנו קבוצת אוהדים ותו לא. יש גם לקבוצת אוהדים אג'נדה. קבוצה צעירה ותוססת- שבסופו של דבר תושתת ברובה על שחקני בית – זו המטרה. כך היתה מכבי יפו מאז ומתמיד ובשיאה – כשסיפקה שליש משחקני נבחרת ישראל שזכתה בגביע אסיה – היו לה שחקנים בגילאים 20-24 שכיכבו בכדורגל הישראלי. לשם אנחנו שוטפים ולשם אנחנו נגיע!

רון עמיקם 16 במרץ 2015

לשם אנחנו שואפים…

יואב בורוביץ׳ 16 במרץ 2015

רון, שוב תודה- על עוד מידע.
את העבודה של איחוד בני יפו איני מכיר (איני יודע אם היא רק קב' ערבית או האם היא משותפת ובאלו אחוזים, ואף איני יודע באיזו ליגה היא משחקת). שורה תחתונה- הקבוצה הזו כמעט לא קיימת בתודעה הישראלית, אם בכלל.
וזו הנקודה שלי: מכבי יפו חייבת להיות בתודעה הכלל-ישראלית. לדעתי היא יכולה לעשות זאת באמצעות שני צעדים נוקשים וכפויים מראש: אך ורק צעירים (ואני כן חושב שאפשר להתחרות בליגה השלישית, ואף למעלה מכך, אם יש את הצעירים הנכונים ואם יש את ההכוונה המקצועית הנכונה), וקבוצה של יהודים וערבים שווה בשווה (או כמעט שווה בשווה, ושניים-שלושה שחקנים זה עדיין רחוק מאוד משם. בעיקר בעיר עם אוכלוסיה ערבית כה רחבה).

רון עמיקם 16 במרץ 2015

שוב, איחוד בני יפו זו קבוצה ותיקה מאוד, שמבוססת על איחוד בין צעירי יפו לאורתודוכסים יפו, איחוד בין מוסלמים לנוצרים. זו הקבוצה בהא הידיעה לאוכלוסיה הלא יהודית ביפו, ועדיין, בגלל סיבות כאלה ואחרות, למעלה מ-30 שחקנים מעדיפים לשחק במכבי יפו. אני חושב שנקודת מוצא כמו שאתה מציע, היא גזענית בדיוק כמו נקודת המוצא של בית"ר ירושלים, ולשם אנחנו לא נכנסים. לא נספק שום ציבור על בסיס עדה. עובדה, אנחנו לא בוחרים שחקנים על פי מוצאם הבולגרי, ואנחנו קבוצה שמייצגת את העדה הבולגרית.
לגבי צעירים, גיל ממוצע של 22 ומטה הוא מספק. לא ניתן להביא את הצעירים הכי מוכשרים בישראל ולכן איננו יכולים להסתמך רק עליהם, מה גם שלא נשחרר שחקני בית שעברו את גיל 23, רק בגלל שהם בגרו. מבחינתו, הלוואי ושחקנים שגדלו בילדים, ישחקו אצלנו עד גיל 41, דוגמת מוצי ליאון.

יואב בורוביץ׳ 16 במרץ 2015

ודבר נוסף, לא הייתה לי כוונה ולו הקטנה לעלוב בקבוצה שלכם. מצטער אם זו התחושה שהתקבלה.

יוסי מהאבטיחים 16 במרץ 2015

יש סתירה מובנית בין קבוצה שמכוונת להיות מאריות הליגה (חלק מהמיינסטרים, כהגדרתך) ובין כזו שחורטת על דגלה יעדים כמו ייצוג כלל מגזרי או שיתוף צעירים מסיבי.
קשה מאד לייצר הישגים תחת אילוצים.
ועדיין, הפרוייקט ביפו עובד יפה מאד, ובוחר את הדרך הקשה אך בטוחה חזרה ללב העיר- שיתוף צעירים ושחקנים מהמגזר.
ועל כך, סחתיין.
מה שכן, אתה צודק בכך שהעיר עצמה מוזנחת ואינה מקבלת את תשומת הלב הדרושה מהעירייה.
ייתכן ומהלך של פרידה מתל אביב וראש עיר רק משלה יעזרו לדחוף דברים שם.

מתן גילור 16 במרץ 2015

"זו הכוחנות הישראלית/יהודית המגעילה כל כך. זה הנישול. גם היכן שאתם גרים, ערבים, לא ניתן לכם לקרוא לשמות הרחובות."
בישראל יש רחובות שנקראים "יאסר ערפאת". אולי רוצח היהודים הכי גדול מאז היטלר וסטאלין (שאצלו לפחות זה היה אגבי).
מעניין כמה מדינות אחרות היו מתירות דבר כזה. מניח שהעדינות הפלסטינית/מוסלמית בשמחה היתה מקבלת רחוב ע"ש ברוך גולדשטיין.

thomas 16 במרץ 2015

ההשוואה הנכונה היא רחוב "יצחק שמיר" או "מנחם בגין"

רועי 16 במרץ 2015

טינופת.

באבא ימים 16 במרץ 2015

תומאס – אתה יודע מה? נניח שאתה צודק וזו ההשוואה הנכונה. מה הסיכוי לדעתך שיש רחובות כאלה במדינה ערבית? עזוב – מה הסיכוי לדעתך שיהיה רחוב ע״ש אלברט איינשטיין, פרויד, שפינוזה או דויד גרוסמן במדינה ערבית?

הנסיון למצוא moral parity לא הופך להיות פחות אידיוטי עם הזמן.

גיל שלי 16 במרץ 2015

העלבת את סטאלין, הוא בהחלט השקיע גם ברצח יהודים, זה לא היה אגבי, פשוט הוא היה צריך להספיק לרצוח עוד הרבה אחרים על רקע שונה

יואב בורוביץ׳ 16 במרץ 2015

מתן- לא מוצא קשר בין כך שיש רחוב על שם יאסר ערפאת (לא שמעתי עליו, אבל מאמין לך), לבין זה שבשכונות יפואיות שכמעט כל התושבים שלהן ערבים-מוסלמים, כמעט כל הרחובות הן עבריים-יהודים.

רון עמיקם 16 במרץ 2015

שוב לא עשית שעורי בית. ביפו מתגוררים 46 אלף תושבים, 30 אלף יהודים ו-16 אלף לא יהודים

יואב בורוביץ' 16 במרץ 2015

אני התייחסתי לשכונות ערביות (מרבית התושבים)

איתמר 16 במרץ 2015

כדאי לבדוק כמה יהודים חפים מפשע נרצחו בפקודת ערפאת וכמה פלסטינים חפים מפשע נרצחו בפקודת ראשי הממשלות בישראל.
הבדיקה הזו תבהיר למי יש יותר ״דם על הידיים״.
* אני מודע לכך שבשיח הישראלי נהוג לטעון שהפלסטינים רוצחים יהודים והיהודים הורגים פלסטינים.

מתן גילור 16 במרץ 2015

כדאי לבדוק כמה מאותם חפים מפשע בכל צד נהרגו בכוונת מכוון להרוג את אותם חפים מפשע.

רועי 16 במרץ 2015

מה זה משנה אם בכוונת מכוון או בטעות, כל עוד הדם שלהם שימש להכין מצות בפסח.

אדם 16 במרץ 2015

מתן, מהתגובה שלך אני מסיק שיש נוסחה x הרוגים חפים מפשע שנהרגו בכוונה = y הרוגים חפים מפשע שנהרגו בשוגג. אשמח לדעת מה הנוסחא. או שאולי אין נוסחא ולהרוג חפים מפשע בטעות זה בכלל בסדר.

מתן גילור 16 במרץ 2015

ממליץ לך לעבוד על הסקת המסקנות שלך, כי היא רחוקה מהמציאות מרחק מזרח ממערב.
הרג חפים מפשע הוא לעולם דבר מצער, אך הנסיבות חשובות מאד והתעלמות מהן חוטאת לתפיסת עולמי.
אין דין רוצח כדין מי שגרם להרג חפים מפשע אגב ניסיון למניעת רצח.

באבא ימים 16 במרץ 2015

באמת יש רחוב כזה?

מתן גילור 16 במרץ 2015

כן. בג'ת יש וגם בדרך לאצטדיון דוחא, למרות ששמות הרחובות מחוקים בשילוט, ה-WAZE מראה לך שאתה על רחוב יאסר עראפת.

רוג'רס אהרון 16 במרץ 2015

בתור יפואי מלידה נעלבתי מהבורות של הכתבה הזאת.

ניינר 16 במרץ 2015

בתור יפואי אני גם לא מבין מדוע בשכונה ערבית נותנים לרחובות שמות כמו נס לגויים או הבעש"ט. קצת יותר כבוד לאוכלוסיה הערבית (וזו רק דוגמא קטנה) היה תורם רבות לשיפור המצב בעיר הנפלאה הזו

נתן 16 במרץ 2015

כרגיל נהנה לקרוא אותך ,ברוב המקרים לא מסכים אך נהנה.[לא מצליח להבין את קפוצי הישבן שדורשים ממך הבנה במה שאתה כותב עליו,אולי גם תמלא שאלון בסוף כל כתבה},מכבי יפו היא קבוצה עם זיהוי בולגרי אך ביפו כבר אין בולגרים.הרצון לנוסטלגיה לוקאלית או פוליטית בספורט הוא מובן אך הזמנים השתנו ואי אפשר לכפות זהויות מבוימות על קבוצות ספורט . את הערבים ביפו מעניין באירן מינכן וברצלונה גם אם חצי קבוצה תהיה ערבית זה לא יעניין אותם,יש קבוצות ערביות ביפו ואין להן אוהדים. חוץ מזה מכבי יפו נקראת פורמלית כמדומני אגודה ציונית.

יואב בורוביץ׳ 16 במרץ 2015

נתן- יש משהו בדברך, וזה מצער. ועדיין אני חושב שניתן לעשות מאמץ. ראשית, בעניין הצעירים. אני באמת חושב שאם יפו תהיה קשוחה בעניין הזה (אין שחקנים מעל גיל 24) הקבוצה הזו תעניין לא מעט חובבי כדורגל שכיום אינם מתעניינים בה- מעבר לנדבך המקצועי והזהותי שהדבר יוסיף.
אותו כנ"ל בעניין הערבים, למרות שאני יודע מניסיון האישי שמרבית הערבים ביפו לא מתעניינים בכדורגל ישראלי ברמה שמתקרבת לעניין בבארסה ובעיקר בריאל (:
אבל גם זה יכול להשתנות אם שם גדול כמו מכבי יפו פתאום יהפוך לקבוצה של דו קיום הלכה למעשה.

רון עמיקם 16 במרץ 2015

מה נעשה אם שחקן בית שלנו יגיע לגיל 24. להעיף אותו?

יואב בורוביץ' 16 במרץ 2015

לשחקני בית אולי אפשר לעשות EXCEPTION. אבל בגדול אני חושב שכדאי לבנות קבוצת צעירים- שמרבית השחקנים מתחת לגיל 20-21 (לא רואה פסול בשחקנים בני 17 שכבר משחקים בבוגרים, להיפך). כך ששחקנים בני 23-24 כבר יהיו מיעוט בקבוצה, ולכן מרביתם יחפשו מועדונים אחרים.

גיסנו 16 במרץ 2015

ואם שחקן הוא לא שחקן בית אלא הגיע בגיל 20, אז אחרי 4 שנים צריך להעיף אותו?
אם חצי מהשחקנים כבר יגיעו לגיל 23 כי הקבוצה תצליח וטוב להם שם (מניח שלרובם זו לא הפרנסה העיקרית בליגות האלה אז העניין הזה הוא פחות שיקול ככל הנראה) אז צריך בכוח להביא עכשיו המון בני 17 מהנוער ולנסות לרמוז לותיקים שהגיע זמנם? לעשות אווירה של תיכון/טירונות כדי שבני ה 24 ירגישו זקנים וירצו ללכת?

זה נשמע הגיוני?

יואב בורוביץ׳ 16 במרץ 2015

כמו כל הקבוצות בגילאי הילדים והנוער- הם מיועדים לקב' גיל מסוימות. כך מכבי יפו צריכה להיות מיודעת לשחקנים מתחת לגיל 24. נכון שזה יכול להיות בעייתי- אם יש למשל כוכב שרוצה להישאר בקבוצה (למרות שלדעתי מס' הכוכבים שירצו להישאר ביפו קטן מאוד, כי הם יעדיפו לרוב לעבור לקב' בכירה שתשלם להם יותר). אבל עם הבעייתיות שיכולה להיווצר פה ושם- ברגע שזה ידוע לכולם שעד גיל 24 עוזבים (וזה לא גיל צעיר כל כך, אגב) אז אני לא רואה בעיית יתר. עדיף להיות ידועים כקבוצה של צעירים בלבד.

תומר הוותיק 16 במרץ 2015

יואב, האם היית מוכן לשלם את המחיר של מחיקת האגודה בשל הטלת אילוץ של שחקנים מתחת לגיל מסויים וחלוקה גזעית 50%.50%?

זה נחמד שאתה מאמין שאפשר לנצח ולהצליח בליגה ככה, אבל מחיר הטעות שלך הוא עצום לעומת אלטרנטיבות אחרות.
בעיניי הפרוייקט שרון וחבריו מובילים ביפו הוא מאוד יפה והוא עושה את השילוב הנכון בין רצון להעמיד קבוצה תחרותית כמה שאפשר במסגרת חברתית הגיונית (כן ציביון מקומי, כן ציביון צעיר), פרגמטיזם הוא דבר נכון במקרים כאלה.

יאיר 18 בינואר 2016

הסיבה לשמות יהודיים באיזורים אלה היא לא כוחנות יהודית. הסיבה היא פשוטה: מקום המדינה ועד לפני 15-20 שנה אלה היו שכונות יהודיות לחלוטין (ויעידו על כך בתי הכנסת הרבים (והנטושים) שנמצאים בשכונה. אני גר בשכונה (בעש"ט, חב"ד וכו') ומכיר את האוכלוסיה הוותיקה.

Comments closed