הגנה מול התקפה

pique

לא מבין מדוע כבר שנים בלם כל כך בינוני ומטה כמו ג'ראר פיקה פותח בהרכב ברצלונה. ככלל, ההגנה של ברצלונה לא מספיק טובה. מאתיה לא בלם דגול וגם אלבס ואלבה הם מגנים די חלשים מבחינה הגנתית. גם חלקי הקבוצה האחרים- קישור והתקפה- לא עושים הגנה כל כך טובה. ועדיין, בארסה ספגה העונה הכי מעט שערים בליגה הספרדית. וגם הערב מול מנצ'סטר סיטי לא ספגה ולו שער בודד (למרות שהיו לסיטי כמה הזדמנויות לא רעות בכלל).

מדוע?

כי ברצלונה מחזיקה בכדור המון והיא קבוצת התקפה מסוכנת ביותר. משחק ההתקפה שלה, והפחד שהוא מעורר אצל היריבות, גורם לכך שהיא סופגת יחסית כמות קטנה של שערים. ועדיין, אם אני אוהד בארסה, ואני לא, אני מודאג מאוד בנוגע לאפשרות שהיא לא תזכה העונה שוב בליגת האלופות וגם לא בליגה הספרדית- אך ורק בגלל היכולת ההגנתית.

אני מאוד מקווה שבארסה בכל זאת כן תזכה בלה ליגה (שונא את ריאל), אבל אופתע מאוד אם היא תזכה בצ'מפיונס, אך ורק בגלל ההגנה- מול יריבות חזקות מסוגן של באיירן, ריאל ואולי אפילו יובה ופ.ס.ז'.

בואו לא נשכח: גם בשנים האחרונות בארסה איבדה הרבה מאוד תארים בגלל משחק ההגנה, ואני לא חושב שבארסה שיפרה במיוחד את האספקט הזה העונה.

*

אני מתבאס מכך שסיטי לא עשתה היום סנסציה. אפילו לא כבשה שער. אבל אם להיות הוגן: ממש לא הגיע לה. בארסה הייתה טובה בשתיים-שלוש דרגות. בארסה יכלה לתת ארבעה-חמישה שערים. עדיין, ליאו מסי ממשיך לא לכבוש כמעט מול יריבות אנגליות, אבל הוא עדיין עושה כל מה שהוא רוצה (חוץ מלכבוש). במשך שנים רבות אני כועס על כך שלא מדגישים מספיק את העובדה שמסי הוא המוסר הטוב בעולם בהפרש גדול ואולי אף המוסר הגדול בכל הזמנים- וכי המסירה הוא האספקט הכי משובח במשחק שלו. בנוסף לזה, תוסיפו דריבל, ובעיקר יכולת לעבור שחקן, ברמה שאף שחקן אחר בעולם אינו מסוגל לה; ורק אחרי שני אלה מגיע כישרון הכיבוש של מסי- שגם הוא, כנראה, הטוב בעולם.

אני באמת חושב שמבחינת יכולת גרידא יש לנו את השחקן הגדול בכל הזמנים (וזה כולל את פלה). פלה עדין גדול ממנו, אולי אפילו גם מראדונה, אבל אני לא חושב שהם היו שחקנים איכותיים ממסי. לפחות אצלי קיים הבדל מסוים בין איכות לגדולה. גדולה כוללת יותר מאיכות.

*

מי שממשיך לאכזב במדי בארסה באופן כללי הוא ניימאר, שניתן לצפות ממנו להרבה יותר. ברור שיש לו הבלחות גאוניות, ברור שהוא שחקן על, אבל הוא יכול לעשות הרבה יותר. לואיס סווארס פשוט מחמיץ יותר מדי, אבל הוא תוספת כוח משמעותית ביותר לקבוצה ולהתקפה שלה, ולדעתי הוא שחקן משמעותי מניימאר להצלחה של בארסה.

*

ברצלונה יכולה לא לזכות בשום תואר- או רק בצ'מפיונס- גם השנה. אבל זה לא משנה את העובדה שהיא הקבוצה המענגת בעולם וזו שגורמת להכי הרבה נייטראלים ובעיקר לצופים צעירים להתלהב. זה הדבר החשוב ביותר. אז ברור שחלק משמעותי מההתלהבות הזאת נובעת ממסי. הוא דבר שלא נראה כמותו. אבל בארסה משחקת מרהיב גם בלי קשר למסי, לפחות בכל האמור לסגנון המשחק. וזה הישג עצום של מועדון- יותר מכל תואר.

 

 

האנדי-רייטד - יוחאי שטנצלר
״הליכודניק שיקר במדגם״

25 Comments

martzianno 19 במרץ 2015

קודם כל תודה על טקסט שלא קשור לבחירות.
כל הניתוחים לא רלבנטים כשמסי מחליט לשחק ככה.

שי 19 במרץ 2015

מתיה בלם סביר, וזה מוצר במחסור כרגע. עדיף להם איתו מאשר בלעדיו. (אגב, יכולת טובה של פיקה היא הגרסה של ברצלונה ל'כל מטאטא יורה')
אלבה צריך לקבל יותר קרדיט. המהירות שלו היא כלי חשוב נגד מתפרצות, שהן כידוע הנשק העיקרי מול ברצלונה.
בסה"כ יש לברצלונה הגנה סבירה העונה. הבעיה היא שהיא נבנתה מטלאים, ולא ברור לי איך היא תחזיק במבחן אמת (באיירן/ריאל ביכולת טובה).

צור שפי 19 במרץ 2015

אם יכולת טובה של פיקה זה ״כל מטאטא יורה״ אז ההצגה של הארט אתמול זה ״גם תרנגול עיוור מוצא לפעמים גרגר״ – חבל שלא נגמר 0-0, הגיע לו.

בני תבורי 19 במרץ 2015

הבינוני הזה נכנס למיטה עם שאקירה. זה לבד שווה הרכב.

כסיפוביץ 19 במרץ 2015

גדול!

גילי פלג 19 במרץ 2015

ענק בני!

גל ד 19 במרץ 2015

כדורגלן עם אישה נחשקת? מי שמע על כזה דבר?

אחד 19 במרץ 2015

הם מתאימים אחד לשני – הוא טוב בתור שחקן הגנה כמו שהיא טובה בתור זמרת

יואב בורוביץ׳ 19 במרץ 2015

בני- נא לדייק: "בינוני ומטה" (וזה רק כי לא רציתי להעליב אותו יותר). בכל האמור לשאקירה ובכלל למראה של פיקה- ליגת על.

matipool 19 במרץ 2015

שאקירה עושה לכם את זה ? אישה נחשקת ?

כסיפוביץ 19 במרץ 2015

מישהו צריך להרים את שחקני סיטי מהרצפה.
מאז היסודי לא העבירו להם כל כך הרבה בין הרגלים

גילי פלג 19 במרץ 2015

בורו ידידי, מסכים ( כמעט ) עם הכל. לגבי מסי והאגליות, יתכן ובעבר הייתה לו באמת בעיה איתן, היום זה היה חוסר מזל גרידא, הבן אדם התעמר בסיטי האומללים ורק "מעשה שטן", כדברי זוהיר בהלול, הכדור לא נכנס. לא מסכים גם לגבי אלבה- הגנתית הוא טוב מאד ( התקפית די חסר מושג ).

ניק 19 במרץ 2015

נו כל קבוצה והאיזור במגרש שהיא לא קונה בו שחקנים, כסוג של פרנציפ….
ברסה וסיטי -שחקני הגנה
יונייטד-קשר אמצעי
ארסנל- חלוץ

שמתי לב שלברסה יש יכולת, שהייתה הרבה שנים ליונייטד, וזה לבוא לאירופה ולתת 20-30% יותר מהרמה הנוכחית שלהם בליגה. הריכוז הזה שלהם בכל רגע נתון במשחקים באירופה זה משהוא שלסיטי כנראה יקח עוד הרבה עונות ללמוד.

dmc 19 במרץ 2015

אין אף שחקן בעמדות האלו שהן לא קנו…

ניק 19 במרץ 2015

קונים אבל לא שחקנים ברמה המתאימה (מטיה, דמיקליס, וולבק וכו')

ניינר 19 במרץ 2015

כמה בלמים ברמה עולמית יש היום? מעט מאד. אפילו קבוצה כמו סיטי עם משאבים בלתי מוגבלים נאלצת להסתפק בעגלות כמו קומפני ודמיקליס. סה"כ פיקה לא כזה גרוע אם כי מסכים איתך שמתייה הוא בדיחה.
מצד שני הרכישות של רקיטיץ וסוארז הן בינגו
המשחק של מסי אתמול הוא עוד טיעון משכנע לקייס "גדול הכדורגלנים בכל הזמנים"

עומר 19 במרץ 2015

מה אתה מדבר? שיקחו את דקל קינן והבעיה נפתרה! ;)

איברה 19 במרץ 2015

לגמרי מסכים איתך לגבי פיקה וההגנה. השיא הכי גדול של ברצלונה הוא שהיא הקבוצה שהפער בה בין הגנה להתקפה הוא הגדול בהיסטוריה…

פן 19 במרץ 2015

ההגנה של ברצלונה בפירוש לא ברמה של ההגנות הטובות באירופה.
ברצלונה סבלה מרכש בינוני- בדגש על שחקני הגנה בשנים האחרונות (מאתייה למשל) והיא עדיין ממתינה ל'הבשלה' של בארטרה.
ידוע שהיא ניסתה לקנות בלמים טובים אבל פשוט נכשלה במו"מ פעם אחר פעם…טיאגו סילבה, מהדי בנעטייה, אמריק לאפורט, מרקיניוס

ההגנה שלה גרמה לאבדן תארים, ותגרום גם בעתיד- למרות שכרגע נראה שמסצ'ראנו ופיקה למדו לשחק יחד לא רע (לפחות בעיני)

אחד 19 במרץ 2015

אני מקווה להגרלה שתפגיש את ברצלונה עם יובנטוס. גם כי זה מפגש שלא נערך עשרות שנים(אם בכלל), וגם כי יהיה מעניין לראות את ההתקפה הכי קטלנית באירופה מול ההגנה הכי טובה.

אדם 19 במרץ 2015

לא בכלל. זכור צמד המשחקים המפורסם בו יובנטוס ניצחו ב-10 שחקנים בהארכה בקאמפ נואו משער של זלאייטה. אני חושב שזה היה בשנה שהם הפסידו למילאן בגמר המשעמם בכל הזמנים.

ירושלמי 19 במרץ 2015

שוב, אני לא מבין איך אפשר לכתוב בלוג על בארסה אחרי שלא ראית כמעט משחקים העונה.

פיקה משחק הרבה יותר טוב ביחס לעונה שעברה.

ניימאר נותן עונה גדולה והוא ממש לא מאכזב.

בגדול המשחק אתמול היה מאוד מעודד מבחינת בארסה למרות ההחמצות, הרי ברור שביום נתון עם כמות המצבים האלה הם היו כובשים 5 שערים לפחות.

ומסי כבר מזמן הוכתר למוסר/מבשל הטוב ביותר היום. לא סתם ה CIES העמידו את שוויו על כ220 מיליון יורו, כ90 יותר מרונאלדו, אך ורק בגלל יכולת המסירה והבישולים שלו, כי מבחינת כיבוש שניהם דומים במספרים.

עסק שחור 19 במרץ 2015

בורוביץ׳ לא צריך לראות אף משחק בשביל שתהיה לו דעה די נחרצת. במילה אחת – מקצוענות.

פיקה באמת משחק יותר טוב השנה. כולי תקווה שהוא יחזור ליכולות מלפני כמה שנים. לדעתי גם מאתייה משחק טוב (למרות שהוא משחק הרבה פחות לאחרונה). סה״כ לדעתי הם חוטפים פחות גולים כתוצאה ישירה של השתפרות בהגנה. נקווה שגם מול קבוצות חזקות יותר זה יעבוד.

מסי המוסר הטוב בעולם. תענוג.

הרמן וולף 19 במרץ 2015

הקבוצה המענגת בעולם? אולי אני משוחד אבל עם הPR הכי טוב, בטח לא הכי מענגת.

Comments closed