לא אנדרדוגים

wales

החבר'ה בבית הקפה-מסעדה שיושבים שולחן לידי אוחזים בתוכניית הווינר. מה היחס על ישראל, אני שואל. 1.7, אחד מהם משיב. השני אומר: טוב שלא נתנו 1.05. אני בודק באתר הווינר, היחס הוא 1.8 לניצחון ישראלי. 3.4 לניצחון וולשי. 3.05 לתיקו (התוצאה הסבירה ביותר לדעתי).

איך אנחנו כאלה פייבוריטים משמעותיים?

נדמה לעתים כי גניבת הדעת הכללית- בשילוב עם פטריוטיזם המשולב בניתוק מתוך רצון מהמציאות- יכולים לגרום לכך.

זה לא שאנחנו בהכרח אנדרדוגים בבית מול וויילס. אני לא מכיר מספיק טוב את הנבחרת הוולשית. ועדיין, זה בסך הכל אנחנו, נבחרת ישראל, למרות הניצחון על בוסניה (ששיחקה בלי שני כוכביה הגדולים, דזקו ואיביסביץ', וגם כך התוצאה 3- 0 לא שיקפה את המתרחש, למרות שהגיע לישראל ניצחון במשחק ההוא. אבל זה היה לפני ארבעה חודשים, מאז מעט מדי משחקני הנבחרת מככבים בקבוצות שלהם. אז מדוע אנחנו כאלה פייבוריטים, מול נבחרת עם גארת' בייל וארון רמזי?!)

וויילס מבחינתי אלה קודם כל איאן ראש ונוויל סאות'הול. שני טיטאנים אלה של שנות ילדותי שיחקו במועדונים יריבים, משתי הגדות של המרסיסייד (פיגורטיבית).

ראש הוא אולי החלוץ האהוב עלי בכל הזמנים. המשופם הדקיק היה סקורר גאוני. כבש כל כך הרבה לקבוצה שהכי אהבתי מעודי- ליברפול של שנות ה-80, בעיקר המוקדמות. טענו שאין לו כדורגל. שהוא נטול טכניקה. גם מהירות גדולה לא הייתה. אבל איזה תזמון. ואיזה חוש הבקעה. מרקסהאם הוולשית הקטנה הבאנו אותו. הבנתי שכנער היה דווקא עם נטיות ארטיסטיות לפחות כחובב והיה מעריץ מושבע של דייויד בואי. כשקראתי את זה הייתי המום: מה לאיאן ראש, פלגמט כזה, ארצי, ולאייקון המתוחכם כל כך?

אבל זה איאן ראש שלנו, מפתיע.

ובנוגע לסאות'הול, אני לא בטוח שראיתי שוער טוב יותר בימי חיי. אני לא טוען שהוא הטוב ביותר ב-33 השנים האחרונות, אבל אם תשאלו אותי אם ראיתי אי פעם שוער מרשים ומבריק וכביר יותר מסאות'הול, השוער של אברטון הגדולה של אמצע שנות ה-80 (שתי אליפויות) ושל נבחרת וויילס כמובן, אז לא בטוח שתהיה לי תשובה אחרת מסאות'הול.

ועדיין, ליברפול שלי הצליחה לגבור עליו במרבית הפעמים- בסופו של דבר היינו קבוצה גדולה יותר אפילו מאברטון הגדולה של אותה תקופה. ובכלל, אז לא חשבתי שצריך שום שוער אחר מלבד ברוס גרובלאר, אהובי. אבל נוויל סאות'הול!, איזה שוער!

דין סונדרס, סקורר גדול של דרבי קאונטי בשנות ה-80 ואולי מעבר לכך, גם היה וולשי. אבל בגדול, תמיד היה להם הכי פחות שחקני איכות בבריטניה.

למרות רייאן גיגס, שבוודאי נחשב כיום לגדול שחקני וויילס בכל הזמנים. אבל לכו תדעו- עם ג'ון צ'ארלס, וראש, וסאות'הול- לא בטוח שזה גיגס (למרות שקריירת המועדונים שלו כנראה הגדולה מכולן. אבל גם, זה בגלל מספר השנים וכמות התארים- אני לא בטוח שראש בשיאו נופל ממנו, למרות היעדר הטכניקה).

והיום יש להם את גארת' בייל, עוד קורא תגר אפשרי על גדול הוולשים בכל הזמנים.

תופעה, השחקן הזה. אתלט מושלם, מהיר בטירוף, חזק, טכניקה, בעיטה. הכל יש. גם הוכיח עצמו כשחקן כסף גדול בעונתו הראשונה בריאל.

השנה זה נראה פחות טוב (אפילו הרבה פחות טוב). יותד מדי כוכבים בריאל (אבל גם בשנה שעברה היו). גם אנצ'לוטי דורש ממנו יותר מדי משימות הגנתיות ומציב אותו לא מעט בקישור הצידי. בייל צריך להיות שחקן חופשי. בנבחרת הוא כזה.

וארון רמזי?

שחקן טוב מאוד לפרקים, אבל סובל מהיעדר יציבות. ועדיין טאלנט התקפי שאין לנו ברמתו. אם הוא טוב בשבת, ובייל לא רע בשבת, והאחרים עושים את העבודה- אני חושב שוויילס פייבוריטית.

וזו מדינה עם קצת יותר משליש מתושבי ישראל. והיא משחקת בחוץ.

אבל האם היא אנדרדוג?

עם היסטוריה כזו, ומורשת כזו (לא של הצלחת נבחרת אבל של שחקנים עצומים, גם אם לא רבים מדי), ועם לא מעט שחקנים בפרמייר ליג ובליגות המשניות באנגליה- איך לעזאזאל אנחנו יכולים לראות בהם אנדרדוג?

אולי קובעי היחסים בונים על משחק הגנתי-נרפה מדי של וויילס, בגלל היעדר הביתיות והחשש מישראל שהביאה שלישיה לבוסניה.

ועדיין, אני חושב שזו טעות של קובעי יחסי ההימורים.

 

 

 

תוצאה טבעית של המצב
קללת המקום השלישי - יוחאי שטנצלר

34 Comments

רועי 26 במרץ 2015

היחס ברוב האתרים הבינלאומיים עומד על 2 לניצחון לישראל ו 4 לניצחון של וולס. לא כזה הבדל גדול לעומת הווינר, חוץ מההבדל שהיחסים בווינר תמיד נוטים למטה עקב קמצנות.
לא צריך לדחוף טעוני פטריוטיזם בכוח.

fred the red 26 במרץ 2015

"גניבת הדעת הכללית- בשילוב עם פטריוטיזם המשולב בניתוק מתוך רצון מהמציאות"
בורוביץ' אתה לא טיפש, אבל כנראה מאוד תמים. לטוטו יש אינטרס אחד ויחיד והוא לעשות כסף וכמה שיותר.
היחסים שהוא נתן מבוססים על כמות עצומה של פרמטרים סטטיסטיים ואם אלה היחסים כנראה שישראל (סטטיסטית לפחות) פייבוריטית.
זה לא אומר שישראל תנצח כמובן, אבל זה כן אומר ש-the house always wins

יואב בורוביץ׳ 26 במרץ 2015

קודם כל באמת יש להדגיש, וזה ברור (בלי שייכתב בטקסט): גם ביחסים הבינ"ל ישראל פייבוריטית.
אבל כשהטוטו בא לקבוע יחסים הוא גם מתחשב בדעות בציבור. הוא מבין שרבים יהמרו על ישראל, ולכן הוא שם את ישראל כפייבוריטית די כבדה. אז לפטריוטיזם כן יש משקל בקביעת היחס.

רועי 26 במרץ 2015

זה ממש לא ברור בלי שייכתב בטקסט.
אם אתה אומר:
"איך אנחנו כאלה פייבוריטים משמעותים?
נדמה לעתים כי גניבת הדעת הכללית- בשילוב עם פטריוטיזם המשולב בניתוק מתוך רצון מהמציאות- יכולים לגרום לכך."
אתה לחלוטין מתייחס להימורי הווינר בלבד.
לדעתי האישית לא טרחת לבדוק את הליין באתרים אחרים.

fred the red 26 במרץ 2015

מסכים, אבל אך ורק בגלל הרצון לאזן את הסיכון אם אכן ישראל תנצח ולגרום ליותר אנשים להמר על תיקו / ויילס כדי לקחת להם את הכסף (כמוך למשל). שיקולים עסקיים קרים שבינם ובין רצונות לניצחון / פטריוטיזם אין שום דבר.

ניר 26 במרץ 2015

הפוך גוטה, אם הווינר חושב שישראל אנדרדוג אבל בכל זאת הרוב יהמרו עליה מתוך פטריוטיות, הרי שהיה לו כדאי לתת יחס הימור טוב יותר לישראל וכך לפתות עוד ועוד פטריוטים להמר על ישראל…

אסף המושבניק 26 במרץ 2015

שאלת תם:

אם להם יש וורלד קלאס אחד, וכל ההרכב בפרמיירליג או לפחות בצ'מפיונשיפ… אז באיזה עולם אנחנו פייבוריטים? וכמו שכתבו, זה כך גם באתרים הבינלאומיים. מישהו יודע להסביר לי?

אהד 26 במרץ 2015

זה כיוון שהיחס נקבע לפני ניפויו של אלירן עטר מהנבחרת..

בלעם 26 במרץ 2015

בגלל הפער המטורף שבין שחקני העילית שלהם לבין שאר הסגל, קצת מזכיר נבחרת אפריקאית במובן הזה: הכוכבים הרבה יותר גדולים מישראל, אבל שאר הסגל, למרות שחלקו הגדול משחק (או רשום) בפרמייר ליג לא עולה עלינו בשום צורה. לא בכישרון ולא בכלום. אנחנו לא נבחרת גדולה וגם לא בינונית, אבל אני מעדיף את זה ככה.

ניק 26 במרץ 2015

לא יודע איך אפשר להגיד בייל וגיגס באותה נשימה בכלל….
זה שאולי באחד על אחד בייל היה מנצח את גיגס לא אומר כלום בכדורגל.
רעובן עובד היה קורע את זידאן או צ'אבי באחד על אחד למשל.
ואיפה בייל הוכיח את עצמו בריאל בדיוק? שער אחד חשוב (בגמר הגביע) זה לא מדד להצלחה גדולה.
נכון שהיו לו מספרים יפים אבל זה עקב זה שהוא שיחק בקבוצה כמו ריאל ובליגה כמו ספרד.

יואב בורוביץ׳ 26 במרץ 2015

עוד רחוק היום שבייל משתווה לגיגס, אני רק מתאר אותו כ"קורא תגר על תואר הוולשי הגדול בכל הזמנים", ועל פי הישגיו עד כה ועל פי כשרונו- הוא בהחלט כזה. אבל עוד רחוק היום שהוא עוקף את גיגס, למרות שהוא בהחלט יוכל לעשות זאת בעתיד- אם לא יחווה נפילה רצינית.

מכבי תל אבי 26 במרץ 2015

סאותהול היה באמת שוער ענק אבל אם כבסר מזכירים גדולים ובוח מהאי הבריטי פאט ג'נינגס הצפון אירי היה גדול ממהו וגם זכה לקחת חלק במונדיאל 86 .דרך אגב משחקו הבינלאומי הראשון היה נגד ויילס….

המכבייה 26 במרץ 2015

לגמרי

ערן (המקורי) 26 במרץ 2015

ג׳נינגס נתן הופעת שוערות מדהימה ברמת גן נגד נבחרת ישראל של ג׳ק מנסל בתחילת שנות ה-80…

Matipool 26 במרץ 2015

הופעת שוערות מדהימה זה אנדרסטייטמנט . הוא היה בזון ג׳ורדני עוד לפני שידענו שקיים דבר כזה .

דור 26 במרץ 2015

על אף הנפילות מול רוסיה ויוון בשנים האחרונות, נבחרת ישראל היא נבחרת שקשה מאוד לנצח בביתה במשך שנים. תצחקו, תלעגו, תברברו ובעיקר תעליבו, זו המציאות. ווילס השיגה תוצאות פחות טובות מישראל כבר שנים, במיוחד במשחקי חוץ. בנוסף, לשחקנים וולשים יש סיכוי גבוה בהרבה להגיע לקבוצות בפרמייר ליג מאשר שחקנים ישראלים, כמו כן לא כל שחקן בפרמייר ליג הוא בבחינת 'כוכב' בישראל (ע"ע – סטיב גורי, ארנשאו, מיצ'ל ומאנה מהליגה הספרדית, ועוד). ואם נתייחס למשחק מבחינה ספורטיבית – יש להם הגנה איטית וחלשה בהרבה מלישראל לדעתי, אין ספק שאנו פייבוריטים אבל זה משחק קשה מאוד, הייתי מעריך את הסיכויים 60-40.

matipool 26 במרץ 2015

פוסט מעולה ורצוי ששחקני הנבחרת יקראו אותו לפני המשחק .
אני גם לא מבין מאיפה הפייבוריטיות הזו שמדברים עליה בכל מקום .
יש לנו קצת מזל שאנחנו מקבלים אותם עכשיו ולא לפני שנה וקצת כשבייל ובמיוחד ראמזי היו בשיאם ( ראמזי עד לפציעתו בעונה שעברה , היה השחקן הכי טוב בפריימרליג והוביל את ארסנל למקום הראשון לפני הפריצה של ליברפול ) .
לא ידעתי שאיאן ראש הגדול העריץ את דיוויד בואי . שניים מגיבורי ילדותי ונעוריי .

המכבייה 26 במרץ 2015

מאטיפול,
וואלה? יפה. כל מי שאוהב את בואי אהוב עלי גם אם הוא שחקן ליברפול(;
ובואי זה לכל החיים. לא רק נערות. בואי הוא אסכולה. דרך חיים. כמו קפקא, כמו דה וינצ'י, כמו היצ׳קוק.

matipool 26 במרץ 2015

http://debuzzer.com/shely/4198/
תראה את תגובה מס' 13 שלי . עד כדי כך הוא השפיע עליי בנעוריי .
נכון שזה לכל החיים אבל העוצמות משתנות .

יואב דובינסקי 26 במרץ 2015

זה די נדיר שישראל מפסידה בישראל, בטח למדורגות מתחתיה. עולה לי רק ההפסד ללטביה במוקדמות 2010 כשהקמפיין היה כמעט גמור. הרבה פעמים אנחנו לא מנצחים פה, אבל לדעתי במאה ה21 היו הרבה יותר משחקים שלא הפסדנו פה מול מדורגות גבוהות מאיתנו שלא רואות אותנו ממטר (אנגליה, צרפת, פורטוגל, שוויץ ועוד) מאשר שהפסדנו (קרואטיה, רוסיה שאותה גם ניצחנו פה, יוון שגם יצאנו איתם תיקו). אני לחלוטין מאמין שלא נפסיד לווילס.

יואב בורוביץ׳ 26 במרץ 2015

אם אני מוכרח להמר- הולך על תיקו.

יואב דובינסקי 26 במרץ 2015

אני מסכים שתיקו התוצאה הכי סבירה, אבל אם תהיה הכרעה אני מהמר שהיא תהיה לטובת ישראל

משה 26 במרץ 2015

אחי, לרוסיה הפסדת 4-0 אבל בקטנה מסכים עם זה שאנחנו חזקים בבית

אריאל גרייזס 26 במרץ 2015

ראש גדול מגיגס, אני לא רואה איפה ההתלבטות בכלל. הסקורר הגדול בתולדות אחת הקבוצות החזקות בהיסטוריה מול שחקן מצוין שהיה בורג במכונה ושיחק הרבה שנים ברמה הגבוהה ביותר אבל אף פעם לא היה קרוב לתואר השחקן הטוב בעולם.

המכבייה 26 במרץ 2015

פחחח
עדיין זכורות לי הקרקטורות בתקשורת האיטלקית, הכלאה של צ׳אפלין והיטלר.
מה שגיגסי שכח….

המכבייה 26 במרץ 2015

ויונייטד של פרגי היא גם אחת החזקות בהיסטוריה עם אחד הווינגרים הגדולים בתולדות המשחק.
ששיחק גם כקשר אחורי והיה נהדר.

ניינר 26 במרץ 2015

נוויל סאותהול אכן היה שוער אדיר ובכלל אברטון של אמצע שנות השמונים היתה קבוצה נפלאה. בעניין בייל, לאוהדי ספרס הוא העניק הרבה נחת ולדעתי הוא הולך לאיבוד בריאל. שחקן על שבחר בקבוצה הלא נכונה

7even 26 במרץ 2015

רשום על זה תיקו 1:1

רודג'רס אהרון 26 במרץ 2015

אתם התחלתם.
גיגס:Has won a record 13 top division English league titles as a player, and only Manchester United player to have winner's medals from all 13 Premier League title wins.
Most Premier League appearances for a player, with 632.[156][not in citation given] [157]
Most Premier League assists (accurate records are only available from 2002 onwards).[158]
Only player to have played in 22 successive Premier League seasons.
Only player to have scored in 21 successive Premier League seasons.
Only player to have scored in 17 different Champions League tournaments (includes 11 consecutive tournaments, 1996–97 to 2006–07; only Raúl has a better record with 14)
Most goals by a British player in the Champions League/European Cup proper history, and 14th overall (not including preliminary rounds).[159]
Most UEFA Champions league appearances.
Most appearances by a Manchester United player.
Most starts by a Manchester United player, started in 794 games.
First player to score 100 Premier League goals for Manchester United.
Second midfielder to have scored 100 goals in the Premier League for a single club (first being Matt Le Tissier).
One of four Manchester United players to win two Champions League Medals (others are Paul Scholes, Gary Neville and Wes Brown).
Oldest (37 years, 289 days) player to score in the Champions League, when he scored against Benfica on 14 September 2011.[85]
One of two Manchester United Players to win at least 10 Top division medals (the other one is Paul Scholes.)
Oldest (38 years, 243 days) player to score in the Football competition at the Summer Olympics, when he scored against United Arab Emirates on 29 July 2012.

רשא:
Second highest FA Cup scorer of all time, and highest in 20th century FA Cup with 44 goals (39 for Liverpool, 4 for Chester City, 1 for Newcastle United). Only Henry "Harry" Cursham of Notts County scored more – 49 goals between 1877 and 1888
Record FA Cup Final goalscorer with 5 goals
Joint record League Cup goalscorer with 49 goals (48 for Liverpool), shared with Geoff Hurst
First player to pick up 5 League Cup winners medals
Record Welsh international goalscorer with 28 goals
Record Liverpool goalscorer with 346 goals
Third top goalscorer in League football for Liverpool with 229 goals, behind Roger Hunt (245 goals) and Gordon Hodgson (233 goals)
Record Merseyside derby goalscorer with 25 goals for Liverpool against Everton
Record transfer sale for Chester City (£300,000)

היסטוריון של ספורט 26 במרץ 2015

נכון שלא הגענו לאף טורניר זה 44 שנה .
אבל מאז הצטרפותנו לאירופה …בטח מאז הקדנציה האחרונה של שלמה שרף אנחנו ממוקמים באופן קבוע מעל וולס .
אמנם זה מפגש רשמי ראשון איתם מאז הצטרפנו לאירופה …אך נבחרת ישראל על כל פגמיה הצליחה כמעט תמיד יותר מנבחרתה המקבילה של וולס.
ולכן אנחנו פייבוריטים ובצדק …התוצאה הצפויה שלי היא 1 או X אבל אני כמעט ומשוכנע שכאן בבית לא נפסיד ואם נשחק את המשחק הרגיל שלנו ננצח ואפילו באופן מרשים.
ישראל לא בעמדה של לזלזל באף נבחרת בטח לא בוולס אבל גם לא בעמדה של להתבטל בפני וולס רק בגלל איזה בייל.
אגב זו תופעה מעניינת ואולי חסרת תקדים על נבחרת שמחזיקה באופן קבוע סופר סטאר מהרמה הגבוהה ביותר (כמעט) שניתן לעלות על הדעת ובכל זאת נכשלת .
גם איאן ראש גם יוז גם גיגס וגם בייל היו מהטופ 10-20 בדורם (אולי למעט יוז ) ….וזה לא התבטא בהצלחות .
שלושת הגדולים שלי
1. גיגס
2. ראש (ממש בצער אני שם אותו אחרי גיגס).
3. בייל (עשוי לעלות בסוף הקריירה אך היא תצטרך להיות יוצאת דופן באמת אם יצליח להקדים את ראש ובטח את גיגס ).

שאול 26 במרץ 2015

אני באמת לא מבין איך אנחנו פייבוריטים כאלה מובהקים. אולי 60-40 גג לטעמי וגם זה בגלל הביתיות והמומנטום.

הקפטן שלהם הוא ויליאמס שהוא שחקן הגנה מעולה באנגליה, גם ווקס שמשחק בברנלי חלוץ ברמה כנראה יותר גבוהה מחלוצנו (אולי למעט דמארי גם לא בטוח).

מרגיש לי שיש קצת יותר מדי זלזול בנבחרת הוולשית בקרב התקשורת שלנו שמדברים רק על בייל ורמזי ושוכחים שיש שם נבחרת לא רעה בכלל.
אנחנו שוכחים שהם הוציאו תיקו בבלגיה, דבר שאני בטוח שרובנו פסימיים לגביו לגבי הנבחרת שלנו בשלב זה (הלוואי ואני טועה).

אני בהחלט רואה תסריט שבייל ורמזי חלשים ועדיין הם יתנו משחק טוב. אני באמת מאמין בנבחרת שלנו שתנצח, אבל רבאק קצת כבוד לקבוצה שמורכבת משחקנים פרימיירליג.

שאול 26 במרץ 2015

בטעות רשמתי לך את זה כתגובה. זו הייתה אמורה להיות תגובה נפרדת.

דימה 27 במרץ 2015

,תסכלו מה ווילס עשו ב20 שנה האחרונות בקמפיינים של מוקודמות
ולפי הסטט, הזאת , בבירור ישראל פייבוריטית בבית

Fluttershy 27 במרץ 2015

כשאני חושב על ווילס, אני נזכר בפרודיה האדירה הזאת:

https://www.youtube.com/watch?v=ECcxsCRthWM

Comments closed