ההרכב הנכון מול וויילס

Israel_line-up_against_Norway

נראה לכם שיהיה בראשית של דה באזר שעות ספורות לפני המשחק הגדול נגד וויילס פוסט על גוזנגה?

בחייאת דורפן ותבורי..

אז אני נדרש שוב למשחק.

כבר כמה ימים ברור לנו ההרכב של גוטמן. ההרכב המועדף שלי, שמורכב בחלקו על ידי שחקנים שבכלל לא בסגל, שונה במהות: 5 שחקנים שונים.

וזהו ההרכב:

אריאל הרוש, טאלב טוואטחה, איתן טיבי, טל בן חיים, עומרי בן הרוש, מהרן ראדי, ביברס נאתכו, ליאור רפאלוב, מאור בוזגלו, מואנס דאבור, עומר דמארי

הסברים:

אופיר מרציאנו נתן יופי של הופעות בשלושה המשחקים הראשונים אבל הוא סופג המון שערים באשדוד, ואילו הרוש משתפר מאוד ודי מציל את מכבי נתניה. לדעתי הרוש פשוט שוער וירטואוז יותר. אז ברור שהוא אופציה רחוקה ממושלמת, בעבר הרוש היה עושה פה ושם טעויות של ילד, אבל עדיין- שוער מוכשר ממרציאנו. אז זה לא שיש לי כאן בעיה גדולה עם הבחירה של גוטמן במרציאנו (כי הרוש גם קצת בעייתי), אבל בכל זאת הייתי הולך על השוער של נתניה- בהפרש די קטן.

אוראל דגני הוא שחקן שאני לא מכיר יותר מדי טוב כי למרות שהוא משחק כבר די הרבה זמן הוא כמעט אף פעם לא צד את תשומת לבי. כן זכורים לי כמה טעויות ענק שלו במדי הפועל תל אביב בשנה-שנתיים האחרונות. אני גם יודע שהוא משחק כבלם. מה שאני עוד יודע זה שהוא לא מבריק התקפית (לא מסוג המגנים שחורכים את האגף), למרות שיש לו כשרון התקפי מינימלי. לכן אני בוחר בטוואטחה, מהשחקנים המוכשרים בכדורגל הישראלי- מגן שתורם רבות בהתקפה ויכול גם לתרום בהגנה. אם לא טוואטחה, האופציה השניה שלי היא אלי דסה מבית"ר. כאן אני רחוק מאוד מגוטמן. ולמרות הכל, אולי יהיה לדגני משחק טוב.

מהרן ראדי לדעתי כלל לא בסגל. אני יודע שגם במכבי פעמים רבות הוא אינו עולה בהרכב. אך מדובר עדיין בקשר עם איזון מצוין בין הגנה להתקפה, עם יכולת לבעוט מרחוק (נדיר אצלנו) וגם למצוא שחקן פנוי במסירת עומק. אני אוהב את הגישה שלו, את היכולות שלו ואת הניסיון והאופי שלו. לכן הייתי משבץ אותו בהרכב לפני שרן ייני, שמביא גישה טובה מאוד אבל מעט מדי יכולת- ודאי בצד ההתקפי.

מאור בוזגלו לא בדיוק נספר על ידי גוטמן. וזה די מגוחך לנוכח הכשרון והיכולת והמספרים הנהדרים שלו בשנתיים האחרונות בבאר שבע. כאן אני לגמרי עם בוזגלו יעקב. זה לא אומר שמאור הוא בנקר בהרכב שלי, אבל לדעתי כרגע הוא האופציה הטובה ביותר באגף ימין של הקישור-התקפה- עמדה די יתומה בהרכב הנוכחי של גוטמן.

מואנס דאבור שחקן שאני מאוד אוהב. עם זאת, ההצלחה העצומה שלו בליגה השוויצרית מפתיעה אפילו אותי. אני חושב שהוא צריך לעלות בהרכב כחלוץ שני לצד ומתחת דמארי- אופציה טובה יותר מטל בן חיים. אז נכון, השילוב של בוזגלו ודאבור גם משאיר את ערן זהבי בחוץ (וזו החלטה לא פשוטה), אבל אני באמת חושב שהליהוק שלי נותן לנבחרת את האפשרות הטובה ביותר להצליח התקפית כשהיא לא משנה דבר מההיבט ההגנתי.

אם נבחרת ישראל הייתה עולה עם ההרכב שהצעתי לדעתי התוצאה הייתה 3- 2 או 3- 1 לישראל.

בהתבסס על ההרכב של גוטמן, ההימור שלי: 1- 2 לוויילס.

קיבוץ גלויות בגונזגה
תובנות של חומוס

18 Comments

צהוב בלב 28 במרץ 2015

עם ההרכב שלך היינו חוטפים 4-5 חתיכות והולכים לישון במחצית..טוואטחה בן הרוש שתיהם שמאליים ככה שבעצם אתה משחק בלי מגן ימני..ראדי ממש לא בכושר גם לא במכבי וחוץ מכמה הברקות פה ושם לא עושה הרבה והוא גם לא יודע להשתלט על כדור ייני הגנתית טוב ממנו ואנחנו צריכים מרכז קישור חזק. בוזגלו בפנים וזהבי בחוץ? לא יודע באיזה עולם אתה חי בטוח שלא שלנו. אבל בקשר לדאבור בהחלט מסכים איתך.

עומר 28 במרץ 2015

מסכים לגבי הרוש ודאבור ומקווה שלא נאכל אותה עם הקיבעון של גוטמן לגבי שחקנים שממש לא בכושר

אבי7 28 במרץ 2015

מה אני אגיד לך, לא האמנתי שאני אגיד את זה אבל מזל שגוטמן המאמן ולא אתה…

1.טוואטחה מגן שמאלי- לשים אותו בימין זה התאבדות…
2.ראדי חלש מאד העונה במכבי חוץ מהברקה פה ושם.
3.בוזגלו? חוץ מחופשיות אין לו כלום
4.דאבור-האמת שיש לו מקום בהרכב, אבל רק אחרי דמארי, ובטח ובטח שלא לפני זהבי…

מה שכן, הייתי פותח עם רמי גרשון במקום ל בן חיים האיטי והזקן ועם עטר על הספסל כי הוא פשוט יכול לשנות את המשחק וכמובן שמונאס היה בסגל שלי לפני שכטר שלא עשה כלום מאז 2010

דנידין 28 במרץ 2015

טוואטחה שמאלי. נכון שאין מגנים ימניים טובים היום (אולי למעט דסה, שמרשים יותר התקפית מהגנתית), אבל עדיין צריך. אפשר להוריד את ייני ולשים את ביטון במקומו.
לשלב שחקן שלא משחק בקבוצה (ישראלית) באופן קבוע זה לא רציני בעיניי, אז גם ראדי בחוץ.
זהבי חייב לשחק כי הוא השחקן הכי טוב בארץ כבר שנתיים ואסור לפספס אותו.

אורדוניה 28 במרץ 2015

לא מסכים עם ההרכב שלך אבל ביג לייק על הפסקה הראשונה ( אכן הצלת את דה באזזר )!

יואב בורוביץ׳ 28 במרץ 2015

מקבל את העניין עם טוואטחה, אם הוא יכול לשחק גם כמגן ימני- אז הייתי מציב אותו שם. אם לא- לדעתי הוא קצת טוב מבן הרוש בשמאל (למרות שגם בן הרוש אופציה טובה). בכל מקרה אם טוואטחה לא יכול לשחק בימין, הייתי הולך עם אליעזר דסה.

ניינר 28 במרץ 2015

נראה אותך לא מעלה את זהבי בהרכב. היו עושים בך לינץ'.

מכביסט טירון 28 במרץ 2015

אני מבין שאת מספר המשחקים שראית בליגה הישראלית השנה אפשר לספור על יד אחת. מה שאתה אומר על ראדי לא נכון כבר שנתיים, העיקר שאתה ודני נוימן ממשיכים להאמין בזה. המשחק האחרון שלו בו פתח בהרכב מול ביתר היה תצוגת אימה. לא הייתה לו הרמה אחת שהגיעה ליעדה, כשחלק גדול מהן אפילו לא עברו את השחקן ששמר עליו. לזכותו יאמר שכשהוא עולה כמחליף הוא אכן מביא רוח התקפית יותר לקבוצה.
ייני רק משתבח עם השנים והשנה מבחינה הגנתית הוא נהדר ומבחינה התקפית סביר, רק שהוא לא משחק במכבי בעמדת קישור אלא כמגן ימני, שם אני מעדיף אותו עשרות מונים יותר מאשר את דגני שבמו רגליו הביא לנו את המהפך בדרבי של זהבי.
ואם כבר הזכרתי את זהבי. זהבי הוא שחקן טוב מדי ובעיקר ווינר מדי שמביא לך רוח שלא הייתה קיימת בנבחרת בשנים האחרונות, מכדי שתוותר עליו בשביל שחקן שאולי נמצא בכושר טוב יותר. הוא פשוט שחקן גדול. האמת היא שדווקא ממך ציפיתי להבין את זה.
בניגוד אליו, בוזגלו יצר אצלי את הרושם כשחקן שלא נוטה להגיע למשחקים חשובים, מה גם שהוא לא בכושר מדהים לאחרונה, ואני מוותר עליו בקלות יחסית.

יואב בורוביץ׳ 28 במרץ 2015

מכביסט- ראיתי קצת יותר משחקים. בכל מקרה, לא צריך לשפוט שחקן על פי התצוגה האחרונה. ראדי הראה לי מספיק במספיק משחקים. אני חושב שכקשר הגנתי הוא טוב בהרבה מייני.

דוד 28 במרץ 2015

כמה שחורים יש בכל נבחרת?

שינגי 28 במרץ 2015

מסכים שלראדי יש מקום בסגל, אבל כמו שרונן נוהג לומר נבחרת זה לא קבוצת פנטזי.\
ביבראס הוא היום השחקן הכי טוב של הנבחרת בקילומטרים,מה שאומר שצריך ליצור לו מעטפת שתוציא ממנו את המיטב
אם אתה שם איתו את ראדי(שפחות טוב משמעותית מייני הגנתית) ב 4-4-2 אז אתה חייב לדרוש ממנו הרבה יותר עבודה הגנתית.
ולא רק זה אתה מבקש גם לוותר על זהבי(שטות גמורה שהתרומה ההגנתית שלו שווה לזאת של דאבור בתור חלוץ-תחפש נתוני קילומטראז של זהבי,אתה תיהיה מאוד מופתע).
לגבי המגינים,אין מה לעשות אם זה היה משחק בית נגד קפריסין או אנדורה הייתי מסכים איתך,אבל פה יש לך איזה מתנגד גארת משו,גם טוואטחה וגם דסה לאספיק פיזים להתמודד עם קיצונים בליגה הישראלית כרגע אז לא הייתי משסה בהם את בייל. מה שכן אין ספק שמבחינת פוטנציאל של מהירות ויכולת בהתקפה הם העתיד של הנבחרת באגפים.

יניב פרנקו 28 במרץ 2015

ההרכב שלי
הרוש
ימין – איתן טיבי
בלמים -גרשון וטל בן חיים
שמאל -בן הרוש
אחוריים – כיאל וייני
קישור קדמי – זהבי נאתכו רפאלוב
חלוץ – דמארי

4-2-3-1

את נאתכו את שם הרבה מקדימה – את כיאל אני מאוד מאוד אוהב .

שינגי 28 במרץ 2015

הרכב טוב לבלגיה.

Oded 28 במרץ 2015

קרוב מאד להרכב שלי
אני מתלבט לגבי ייני כמגן ימני וביטון קשר אחורי אהל לא ראיתי מספיק את ביטון כדי להכריע

לגבי ההרכב של בורוביץ – להשאיר את זהבי בחוץ???? בתור מי שחושב שהמשחק בנוי על כוכבים התקפיים זה מאד מפתיע

יניב פרנקו 28 במרץ 2015

ייני כמגן בכל מקרה עדיף על דגני
ההרכב שלי לבלגיה
הרוש
ייני
טבח
טיבי
גרשון
ביטון נאתכו וכיאל -שלישיה באמצע
רפאלוב ובן חיים בצדדים וזהבי חלוץ מדומה

יואב בורוביץ׳ 28 במרץ 2015

כן- להשאיר את זהבי בחוץ. מה הוא עשה בפנים?

oded 29 במרץ 2015

צודק, עם בוזגלו היינו מנצחים

נולי 29 במרץ 2015

קודם כל מסתבר שצריך להחליף את המאמן, שחטף נוק אאוט טקטי. שחקנים בינוניים לא יכולים לעשות כלום מול קבוצה מאומנת עם שני כוכבי על, אם המאמן לא נותן להם כלים על המגרש.

Comments closed