הולך ומשתפר

rosey

פלייאוף ה-NBA הוא אולי אירוע הספורט האיכותי בעולם- מבחינת משך זמן, דרמה, רגעים גדולים, איכות ספורטיבית ואתלטית, תחרותיות.

כאירוע הספורט שהוא אולי האיכותי בעולם- בינתיים הפלייאוף מאכזב. בכל זאת, שבע סדרות הן "על האפס" (מתוכן שלוש סדרות שהן 3- 0) וזה רע מאוד כשלעצמו. אבל, למרות התוצאות החד-צדדיות לא מעט משחקים היו מרתקים ואף נזקקו להארכות. גם הרמה לא רעה כלל, למרות שאינה מעולה.

קשה לדעת משהו לגבי ההמשך מהדברים שראינו עד כה. קשה לדעת האם גולדן סטייט תלך עד הסוף. ודאי שלא ניתן לדעת מה קורה עם קליוולנד, וגם סן אנטוניו היא בגדר נעלם- כמועמדת בכירה לאליפות. כמובן שגם אטלנטה, הקליפרס, ממפיס וכל הקבוצות האחרות יכולות להפסיד מהר מאוד, או ללכת רחוק- אין לדעת כלום בינתיים.

חבל מאוד שערוץ הספורט בינתיים לא מראה שידורים ישירים מהסדרה המעניינת ביותר- קליפרס- ספרס, לעומת וויזרדס- רפטורס כשכל שלושה המשחקים ישודרו לייב.

אבל אני משער שאת הסדרה בסיבוב הבא בין קליוולנד לשיקגו נראה בלייב מלא, ואני סבור שזו הסדרה המעניינת ביותר, לפחות אצלי. כיוון שאני הכי מתעניין בלברון ג'יימס (למרות שאיני פנאטי באהבתי כלפיו כפי שהייתי בעבר, ועדיין הוא השחקן שאני הכי רוצה שיזכה בתואר).

קליוולנד לא קבוצה שמשחקת יפה במיוחד, או קבוצתי ומתואם במיוחד, היא גם לא משכנעת בסדרה מול בוסטון ויכלה במובן מסוים להפסיד בכל אחד משלושה המשחקים- אבל היא ניצחה בכולם. בעיקר בגלל לברון.

כמובן שיש לצדו עוד כמה שחקנים טובים מאוד (אירווינג, לאב, סמית', מוזגוב ואחרים). אבל הקבוצה תלך רק עד שלברון ייקח אותה. במובן מסוים ניתן לאמר זאת כמעט על כל קבוצה והשחקן הכי טוב שלה.

ולכן אני חושב שקליוולנד גם פייבוריטית נגד הבולס למרות שהבולס יותר מתואמים (רצים יחד המון שנים לעומת קליוולנד שהתחילה השנה) ויש להם גם יותר שחקני איכות. אבל קשה לראות את דריק רוז נותן פייט אמיתי ללברון כטיטאן של הסדרה. הימור שלי: 4- 2 לקליוולנד למרות שגיים 7 או ניצחון של שיקגו לא ייחשבו בעיני כהפתעה. קליוולנד עד כדי כך לא משכנעת בינתיים.

אם בחצי הגמר השני במזרח תיפגשנה אטלנטה ו-וואשינגטון אז אני צופה סדרה צמודה ביותר. ההוקס עדיין צריכים לעבור את הנטס (שאינם פראיירים) והם ייהנו מיתרון ביתיות. אבל ג'ון וול ובראדלי ביל הם כוכבים בדיוק בגיל הנכון כדי לתת פייט משמעותי בסדרה כזו, למרות שההוקס נתנו עונה הרבה יותר טובה.

במערב אני כבר כמעט לגמרי מיואש מהמאבריקס שלי, שהצירוף של ראג'ון רונדו באמצע העונה עשה להם רק רע. גם דירק כבר הרבה מעבר לשיאו- למרות שזו העונה הראשונה בקריירה המדהימה שלו שהוא כבר לא "סופרסטאר".

יפה לראות מה ג'יימס הארדן מצליח לעשות עם הרוקטס, קבוצה של סייענים ולא הרבה יותר, אבל המזוקן העילוי בעונת חייו. וגם סייען אחד בשם דווייט הווארד נתן לפתע פתאום משחק גדול של 28 נק' ו-12 ריב'- אז אולי יוסטון עוד יכולה לעשות קצת רעש בפלייאוף הזה.

ועדיין, אני חושב שהיא אנדרדוגית בין אם תיפגש עם הספרס או הקליפרס בסיבוב הבא. ואולי אפילו הסיפור עם דאלאס לא לגמרי גמור (:

בעניין סן אנטוניו וגולדן סטייט- אני חושב שהספרס קודם כל צריכים לעבור את הקליפרס (לא קל בכלל). אגב, גם לווריורס לא היה כל כך נגד הפליקנס (מדורגים 8), אבל הקבוצה של סטיב קר ממשיכה למצוא דרכים לנצח.

ועדיין, לא חושב שהווריורס יזכו באליפות ואני אפילו לא חושב שהם יזכו בגמר המערב. עדיין קצת רכים מדי לטעמי.

 

 

 

לקראת מרתון לונדון (1)- מירוץ הגברים
שופטי ישראל ואירופה- תלמדו

38 Comments

אלעד 24 באפריל 2015

בשנים האחרונות דווקא בסיבוב הראשון יש סדרות מותחות וצמודות, ובהשוואה בסיבובים שאחרי הסדרות פחות צמודות מהמצופה.
אני מוכן שהסיבוב הראשון ייגמר בסוויפים ושבתמורה נקבל סדרות של שבע בסיבובים הבאים.

יואב בורוביץ׳ 24 באפריל 2015

מסכים אתך לגמרי. למרות שאני זוכר שאת הפלייאופים האחרונים כמרתקים כבר מהרגע הראשון (גם אם לעתים סדרות בהמשך היו פחות צמודות). בינתיים יש לי אכזבה די גדולה מלא מעט מהסדרות אולי בעיקר כי יותר מדי קבוצות שהן באמת לא מספיק טובות משתחלות לפלייאוף. אין ספק כי הקונספט הזה צריך לעבור כיווץ.

אלעד 24 באפריל 2015

הם מרתקים מהסיבוב הראשון אבל את מרבית הסדרות האלו לא זוכרים כי אין להם שום חשיבות. העולם לא זקוק לסדרה של שבע בין טורונטו לוושינגטון. עדיף שתיגמר מהר. לעומת זאת כל סדרה במערב הייתי שמח אם הייתה הולכת לשבע, למרות שאי אפשר להתלונן על מה שג"ס עשתה היום.

אריק 24 באפריל 2015

חבל שיוסטון לא תפגוש את ממפיס בסיבןב הבא…

omer 24 באפריל 2015

יוסטון וממפיס לא יכולות להיפגש בסיבוב הבא

יואב בורוביץ׳ 24 באפריל 2015

סורי חבר'ה, יוסטון-סן אנטוניו. מתקן בטקסט

דורפן 24 באפריל 2015

פלייאוף נורא. עם מאזן 110-0 לקבוצות ביתרון 0-3 צריך להעביר חוק ש-3-0 מסיים את הסדרה מלבד בגמר (מחמת הספק, כדי שאם פעם יקרה הקאמבק הזה הוא באמת יהיה משהו היסטורי). זה יכניס המון עניין למשחקי שלוש

יואב בורוביץ׳ 24 באפריל 2015

אהבתי

אלעד 24 באפריל 2015

זה אסון ששינו את סיבוב הראשון לטוב משבע. עשו את זה בזמנן כדי לעזור ללייקרס ושכחו לשנות חזרה. הסדרות של הטוב מחמש היו מספיק טובות

יואב בורוביץ׳ 24 באפריל 2015

לגמרי

אסף 24 באפריל 2015

למה זה עזר ללייקרס?

אלעד 24 באפריל 2015

אני לא זוכר במאה אחוז את הנסיבות, אבל בגלל הרבה פציעות יצא שהם היו בלי יתרון ביתיות בסיבוב הראשון (בעידן שאקקובי). כמה שבועות לפני תום העונה הרגילה הליגה הודיעה שעוברים לפורמט של שבע בסיבוב הראשון. והיה ברור שבטוב מ-7, בהרכב מלא, הסיכוי שלהם לעלות שלב גדל.

No ONE 24 באפריל 2015

אני לא חושב שזה נכון , קודם כל חוקים כאלה אי אפשר לשנות במהלך העונה , זה צריך להיות משהו מסודר שמגיע להצבעת בעלי הקבוצות לפני תחילת העונה
לאחר מכן זה פשוט מאד , כל מה שקורה ב NBA זה בגלל כסף, הם שינו את זה כדי שרשתות שידור יהיה יותר משחקים לשדר שזה יותר כסף לקחת מהם על זכויות שידור
בנוסף כל משחק פלייאוף מביא לקבוצה הביתית מעל מליון דולר ברווחים , בקיצור הכל כסף וזה לא קשור ל-לייקרס או לכל קבוצה אחרת

הארכיון 24 באפריל 2015

זה היה מול מינסוטה של גאראנט

shadow 24 באפריל 2015

לאלעד – אחת התגובות הפאטתיות שקראתי בדה באזר עד היום.

בן כמה אתה?

אלעד 24 באפריל 2015

אתה יכול לא להסכים עם תיאוריית הקונספירציה, אבל זה נותן לך את הזכות להגיב באלימות לאנשים שאתה לא מכיר.

היות ואני לא יודע מה גילך, אני יכול רק להניח שאתה קורא אנגלית? אז הפיסקה השנייה בלינק המצורף:
https://harvardsportsanalysis.wordpress.com/2010/11/09/one-and-done-a-thing-of-the-past-an-analysis-of-the-nba-first-round-playoff-format/

ואני זןכר את זה כעניין גדול בזמנו. ברור שבלונג-ראן העניין פה הוא עוד כסף. אבל העיתוי הספציפי של ההחלטה (שלא התקבלה בתחילת השנה אלא לקראת סופה) הוא שיצר את התיאוריה הזו.

שורה תחתונה כמובן, מפרספקטיבה של אוהד, אין ספק שמיותר הטוב משבע בסיבוב הראשון.

גיל 24 באפריל 2015

זה פשוט זוועה. עשו את זה רק בשביל הכסף אבל יש משחקים פשוט לא מעניינים וסדרות גרועות.

dmc 24 באפריל 2015

בעיקר חבל לי על הפציעות: ווס מתיוז ואפללו, פרסונס והאריס, בברלי ומוטיונאס, הולידיי רק חזר עכשיו. חוץ מהם המון שחקנים שסוחבים פציעות ועדיין משחקים 40+ דקות במשחק. וקבוצות שבכלל לא עלו בגלל פציעות כמו אוקייסי. לקצר לקצר לקצר!

יואב בורוביץ׳ 24 באפריל 2015

ברור- חובה לקצר את העונה ב-16-18 משחקים.

רן הנרגן 24 באפריל 2015

זה לא יקרה. הבעלים מרוויחים כסף ככל שיש יותר משחקים, הרשתות שחתמו על החוזה החדש של הטלויזיה לא עשו זאת כדי שיהיו פחות שידורים והשחקנים מרוויחים די כסף בכדי שיתכבדו ועבדו קשה. מה שכן יקרה זה שהעונה הרגילה תוארך בשבוע (החל מהעונה הבאה אם איני טועה) ואולי גם יקצרו את חודש משחקי ההכנה לשלושה שבועות בכדי להוסיף עוד שבוע.

רן הנרגן 24 באפריל 2015

החולשה של קבוצות המזרח ניכרת בפלייאוף. העובדה שלאוקלהומה יש מאזן טוב משמעותית משלוש האחרונות במזרח אומרת דרשני. גם הסידרה יוצאת הדופן בין טורנטו לושינגטון שבה דוקא לאורחים יש יתרון 2 – 0 לא ממש מפתיעה לנוכח המאזן החלש של הרפטורז מאז האול סטאר.

במערב פורטלנד פשוט פצועה מדי, המבריקס סובלים מבעלים היפר אקטיבי שביצע טרייד אחד יותר מדי וניו אורלינס מוכיחים שלנצח משחק פלייאוף לא מספיק שחקן מדהים כמו אנטוני דיוויס אלא א) צריך מאמן טוב ב) צריך ספסל ג) לקרי ולגרין יש אופי של מנצחים.מצד שני, הספרס והקליפרס ישחקו אחת את השניה עד הסוף, אני חוזה נצחון אחד לפחות של הקליפרס בסאן אנטוניו, ויספקו סידרה אחת ראויה לשמה.

בסיבוב השני המפגשים יהיו מאוזנים יותר ותנצחנה הקבוצות שתשמורנה טוב יותר על רגלי וברכי שחקניהן – פציעות וזמן משחק.

לסיום, הגיע הזמן שיס והוט יתנו את הדין על המבחר העלוב של משחקים שהן מציגות. ההסתתרות מאחורי הסינר של ערוץ 5 אינה מספיקה. אני משלם הרבה כסף מדי חודש (כ 250 שח) וזכאי לתמורה ראויה יותר.

גורביץ' 24 באפריל 2015

לא יודע אם לסטף וקליי יש אופי של מנצחים, ראיתי אותם כמה פעמים מפסידים סדרת פלייאוף במו ידיהם, וגם דריימונד גרין נופח קצת מעבר למימדים שלו.
סיבוב הבא מול הגריט רנד גריינד של ממפיס נראה מה הם באמת שווים, זיבו ירביץ קצת לגרין, טוני ואלן ושות' ירביצו קצת לסטף, וצריך לזכור שגם ממפיס עלתה מדרגה השנה, בצורה פחות בולטת מג.ס., והשנה בלי אף קבוצת על בליגה, הם יודעים שיש להם סיכוי.
בקיצור, קלאסיקה..

גיל 24 באפריל 2015

התאוריה לגבי השחיקה לא מחזיקה מים. שנה שעברה הספרס נשחקו לכאורה בסדרה אדירה נגד דאלאס ואחרי זה פתאום העלו הילוך ואף אחד לא יכל לנצח אותם. אני דווקא חושב שלהפך, סדרות חזקות שומרות אותך חד ומעלות את המוטיבציה. לדעתי מי שתנצח את הסדרה של הספרס תנצח גם אם יוסטון ותעלה לגמר נגד גולדן סטייט.

יואב בורוביץ׳ 24 באפריל 2015

רן- צודק בהרבה נקודות. ברור שהעונה לא תקוצר, ובוודאי לא כפי שהיא צריכה להיות מקוצרת. זה מאוד חבל מהרבה מאוד סיבות, אבל זה המצב.

Sp 24 באפריל 2015

השידורים הם ביזיון.

היסטוריון של ספורט 24 באפריל 2015

ראשית אבקש לעדכן אותך שאמירות כמו "הקבוצה תלך עד איפה שהכוכב הגדול ייקח אותה "
כבר לא רלוונטיים לליגה שבה מאמן פופוביץ.
ועכשיו גוף העניין
1. אכן הסיבוב הראשון מאכזב מאד מבחינת התוצאה הסופית בטח ובטח אם נזכרים בעונה שעברה שם 5/8 סדרות הלכו למשחק 7 ועוד סדרה הוכרעה בשנייה האחרונה של המשחק השישי .
לפעמם זה עניין של נסיבות וציוותים.
כך למשל אם נסקור את הסדרות אז מראש לא ציפתי לסדרה ארוכה מדי בין ג.ס לניו אורלינס עקב חוסר ניסיונה של האחרונה.
אם אוקלהומה אפילו בלי דוראנט הייתה עולה היינו רואים סדרה ארוכה יותר לטעמי.
כנ"ל בסדרה אטלנטה -נטס האחרונה עוד עושה בעיות ויכולה עוד לחזור לסדרה …אבל אם השמינית הייתה אינדיאנה והם היו שם לסדרה חוזרת רק ממקומות הפוכים עם פול הבריא הדברים היו יכולים להיות מרתקים בהרבה.
קליבלנד -בוסטון ושיקאגו מילווקי זה לא כוחות …גם אשתקד זה קרה אך בסדרה מזרחית בודדת (מיאמי -שארלוט ).

נעבור למערב שם פורטלנד לא באמת מאצ אפ לממפיס ולדאלאס לצערי גם כן קרו כמה דברים (ובכל זאת אני עדיין מאמין שהיא מסוגלת לחזור מול יוסטון ).

2. התקווה בכל זאת היא שנקבל בסיבוב הבא את מה שקיבלנו אשתקד בסיבוב הראשון .
הסדרות הצפויות מהקל לכבד.
אטלנטה -וושינגטון .
זה יהיה מבחן מעניין לאטלנטה וושינגטון קבוצה לא פראיירית .
ג.ס -ממפיס.
ההתקפה שניצחה 67 משחקים אלופת הליגה הרגילה מול ההגנה …אמנם ג.ס טובה יותר אבל מספרים שבפליאוף הגנות מנצחות..
בכל זאת נקווה שהתשובה תארך זמן רב ונראה לי שזה אכן מה שיקרה.
. יוסטון /דאלאס -ס.א קליפרס.
איזו קונסטלציה שלא תהיה היא תהיה מעניינת.
אם זו יוסטון -ס.א זה מעניין מכמה סיבות ראשית הקבוצה נגד האינדיבידואל שנית יוסטון הקבוצה היחידה ש ס.א לא פגשה בשנים האחרונות.
ועוד ועוד.
יוסטון -קליפרס זה קרב הכוכבים בעיקר פול /הארדן
ס.א -דאלאס קרב הוותיקות והמאמנים האלופים שתמיד מוציאים יותר .
גם על קליפרס ודאלאס יש מה להגיד (כגון מאמנים אלופים )

אבל הסדרה הגדולה ביותר תהיה קליבלנד -שיקגו
אמנם לברון גדול בהרבה מרוז מרובה הפציעות אך הצוות המסייע של שיקגו בטח בגובה טוב יותר.
בכל אופן זו סדרה שמי שיכריע אותה הוא המאמן כן גם בנ.ב.א יש מה לומר למאמן ומכאן מבחנו הגדול של דיוויד בלאט .
לדעתי אם הוא ינצח את הסדרה הוא בגמר (יעבור בקלות יחסית את גמר המזרח ).
למעשה הסדרה הזו היא כרטיס הלגיטימציה שלו לליגה ….אך יהיה לו קשה מאד .

יואב בורוביץ׳ 25 באפריל 2015

היסטוריון- גם הספרס ילכו לאן שהשחקן הכי טוב שלהם- קוואי לנארד (כאשר טוני פארקר פצוע)- ייקח אותם.

היסטוריון של ספורט 25 באפריל 2015

זה מצחיק לומר זאת על ס.א כי כבר כמה שנים היא משחקת יותר טוב מהשחקן הכי טוב שלה.
לפני שנתיים היא שיחקה כקבוצה יותר טוב מפארקר השחקן הכי טוב שלה ואשתקד לאנארד לא היה הכי טוב כל השנה אלא בעיקר בגמר .
בכל אופן קלילבנד בלי לברון לא מסוגלת לדבר כנ"ל ג.ס עם קרי
אצל ממפיס וס.א זה אחרת באופן מובהק .

duncan 24 באפריל 2015

צריך לשנות שיטה. לקחת את ה16 הכי טובות
לתת לסאנס לשחק מול ההוקס והם יותר טובים מהנטס.
אוקהלומה מול הקאבס היה יותר מעניין מאשר בוסטון

ניינר 24 באפריל 2015

אליפות של לברון תהיה אסון לאן בי איי ובכלל. מקווה שהבולס יחסלו את בלאט ושות והכי חשוב-אליפות של הווריורס, הקבוצה הכי מענגת שנראתה מזה שנים.
Go warriors!!!

שמעון 24 באפריל 2015

לכל הכותבים היקרים באתר! אם במקרה אתם מכירים את משבצי המשחקים לשידור בערוצי הספורט בבקשה ערכו להם שיחה בנוגע לבחירת המשחקים – על פי המשחק הראשון היה ברור שתהיה מלחמת עולם בין הקליפרס לספרס ואכן הייתה כולל הארכה!
אני באמת לא מצליח להבין למה לא שידרו את המשחק!!! ומי יתן ששאר הסדרה תועבר בשידור ישיר..

יוספיהו 24 באפריל 2015

בורו שלא תיפול רוחך עדיין לגבי המאבריקס.

נצחון דחוק הלילה והכל פתוח.

יוסטון נותנת עונה מצויינת אבל היא עוד צריכה להוכיח שהיא יודעת להתמודד עם סדרות.
יש לה סגל מלא בשחקנים טעוני הוכחה וDNA שעדיין לא בטוח שכולל בתוכו ווינריות.

בנוסף, מקהייל לא בדיוק ידוע בהתאמות שהוא מבצע תוך כדי סדרה, אז אולי השחרור של רונדו ייאלץ את דאלאס לשחק קצת יותר מהיר ומקהייל ייאלץ להגיב.

יהיה מעניין

יוספיהו 24 באפריל 2015

ועוד דבר ששכחתי:

בוסטון היא חתיכת קבוצה בהתהוות.
עיוור מי שלא לוקח אותם ברצינות ככח עולה בשנים הקרובות.

סטיבנס עושה עבודה נהדרת, הקבוצה קשוחה וממושמעת, ויש שם כימיה נהדרת.

קראודר הוא דבק, ואוליניק הולך להיות חתיכת שחקן בליגה הזאת- במיוחד בכיוון שאליו הולכת הליגה מבחינת וורסטיליות של הגבוהים וריווח המשחק

גל ד 24 באפריל 2015

לא לוקח אותם ברצינות, איך?

מאמן נהדר, קבוצה קשוחה וממושמעת, הכל טוב ויפה. אבל קבוצה חסרת כישרון בעליל. ותעיד על כך העובדה שקלי אוליניק הוא השחקן הכי טוב שלהם.

תחיה ותראה אותם עפים בסיבוב הראשון של הפלייאוף בארבעת השנים הקרובות לפחות.

duncan 24 באפריל 2015

בוסטון צריכה 2 סטארים בשביל להאבק על משהו

יוספיהו 24 באפריל 2015

לא כתבתי שהסגל הנוכחי שלהם מספיק טוב להתמודד על גמר המזרח.

אבל בהחלט יש להם בסיס נהדר שיעבוד בתוספת 2 שחקנים איכותיים.

ויש להם לא מעט נכסים(בחירות דראפט ושחקנים עם אפסייד) כדי להמיר בשביל 2 שחקנים איכותיים, במיוחד ב2016 כתקרת השכר תגדל.

גל ד 25 באפריל 2015

קשה מאוד להמיר נכסים כאלה בכוכב, בטח שלא ב 2. בלי בחירת דראפט גבוהה או מקום תחת תקרת השכר עבור סופרסטאר שגם ירצה לעבור אליהם (כמו מי?) פשוט לא יהיה להם כזה שחקן. אתה ממעיט בקושי של בניית קבוצה לאליפות בלי בחירות לוטרי.

אנגלופוב 25 באפריל 2015

מה זה בדיוק "אולי אירוע הספורט האיכותי בעולם"? כלומר אירוע הספורט שאתה הכי אוהב ומתלהב ממנו? כי אין לי מושג איך בדיוק ניתן להשוות את הפלייאוף של הנ.ב.א לליגת האלופות או לאליפות העולם באתלטיקה. איך הוא בדיוק יותר איכותי מהם? איך בדיוק ה-82 שעמומונים שכל קבווצה מחוייבת לעבור לפניו תורמת במשהו לדבר הזה, מלבד עוד כסף?
בכלל, לא חייבים לפתוח כל כתבה באיזו כותרת מפוצצת. אפשר פשוט לדבר על הפלייאוף בלי סופרלטיבים מפוצצים.
טוב שהוספת "אולי", לא שזה משנה הרבה.

Comments closed