מתוך שלא לשמה

salah

מתוך שלא לשמה בא לשמה (מסכת סנהדרין ק"ה)

ברק בכר עשה הצלחות עצומות בקריית שמונה. הוא גם גדל עם המועדון, שנים רבות העביר כעוזר, היה נאמן למערכת ואולי הכיר אותה טוב מכל אדם אחר. אבל ברק בכר עוזב. למה? כי יקבל קצת יותר לירות בהפועל באר שבע (וגם תקציב יותר גדול). תגידו זה הגיוני. לדעתי זו שטות. אני בעד זה שמאמנים יישארו כמה שיותר בקבוצות שלהם- ודאי אם הם מצליחים כמו בכר. זה לטובת כל הצדדים. בעיקר גם לטובת האוהדים ותרבות המשחק. מה יותר חשוב מזהות חזקה שנבנית על פני זמן והמשכיות? מה יותר חשוב ממסורת? ברק בכר יכול היה להיות מזוהה עם קריית שמונה בצורה אבסולוטות, יכול היה להיות סמל ואייקון במועדון במשך שנים רבות. אז ברור שאם הוא מקבל הזדמנות יפה מאוד באירופה- כנראה שווה לעבור. או אפילו חוזה עתק, תקציב גדול ואתגר משמעותי בקבוצת ענק בארץ (מכבי תל אביב, מכבי חיפה). אבל האם זה המקרה של הפועל באר שבע? ועוד לעבור לקבוצה שבה הבעלים אלונה ברקת הוכיחה המון פעמים שאין לה יותר מדי סבלנות למאמנים ושהיא מפטרת סדרתית שלהם.

עכשיו היא מפטרת את אלישע לוי, מאמן שהצליח בטירוף בבירת הנגב, כי היא "רוצה לרענן". והתקשורת הפחדנית והמשתפ"ית לא תקרא על כך תיגר כלל. חרפה. גם כאן נמנעה הזדמנות טובה ליצור המשכיות של הצלחה ובעיקר בניית זיהוי בין מועדון למאמן. אבל אלישע ייאלץ לחפש כעת קבוצה אחרת.

כמעט התחשק לי להציע באינסטינקט שדווקא קריית שמונה יכולה להיות אחלה יעד מבחינתו ומבחינת הקבוצה. אבל לא. כי בקריית שמונה, על פי הדיווחים, יאמן בעונה הבאה סלאח חסארמה.

חסארה היה שחקן ותיק מאוד, מוצלח מאוד, ותמיד הפגין קלאסה כספורטאי ואדם. אני זוכר שביקרתי בקריית שמונה בעונת האליפות לפני שלוש-ארבע שנים והשחקן שהרשים אותי הכי הרבה- על המגרש ובעיקר בהתנהגות שלו מחוץ לחדר ההלבשה עם העיתונאים וכל האנשים שהיו שם- הוא חסארמה. אני זוכר איש יפה ומרשים מבחוץ ומבפנים.

אני מאושר שחסארמה קיבל הזדמנות כזו עכשיו, וזה גם אחרי שהצליח מאוד כמאמן קבוצת הנוער.

במדינה אחרת מאמן בן מיעוטים- ועוד מיעוט כל כך מופלה לרעה בארץ כמו זה הערבי- שנהיה הראשון לאמן קבוצת ליגת על- ועוד לא קבוצה ערבית- זה סיפור שמקבל סיקור תקשורתי די פסיכי ונכנס להיסטוריה ובעיקר ללגאסי של הספורט. אני בספק אם כך יקרה בארץ. כאן אין באמת שימת דגש תקשורתית וציבורית על אירועים חשובים מעין אלה; שימת דגש שגם חשובה ביותר ליצירה של הזדמנויות נוספות של בני מיעוטים. מן הסתם, חרפה שבכלל הגענו ל-2105 כדי שאירוע כזה יקרה, שאדם ערבי יאמן בליגת על קבוצה מהמגזר היהודי (וגם במגזר הערבי בליגת העל לא זוכר כמעט שערבים אימנו- היחידים שעולים לי בראש הם עזמי נאסר המנוח ורפעת טורק במשך תקופות קצרות ביותר באחי נצרת והפועל טייבה).

אבל גם בלי הקרנבל התקשורתי- שכנראה לא יבוא- חשיבות האירוע מספיק תקפה. מאחל הצלחה גדולה לסלאח חסארמה, ובעיקר תקווה שיתנו לו גם הזדמנויות לטעות, בכל זאת מאמן "רוקי" בליגת העל, וזו בכל זאת קריית שמונה, לא הקבוצה העשירה מכולן. אז איזי, לא מספיק רק לתת הזדמנות, אלא גם חשוב שההזדמנות הזו תהיה בעלת משמעות וזמן (ולא כמו במקרי מישל דיין או גילי לנדאו).

אז באמת חבל שברק בכר היה צריך לעזוב וחבל לא פחות שאלישע לוי פוטר אבל אולי מתוך שלא לשמה בא לשמה. עצם המינוי של סלאח חסארמה- והצלחה שלו בתפקיד- עשויה לבשר את בואם של ערבים רבים למשרות אימון וניהול בליגת העל. לכדורגל שלנו יש כאן הזדמנות נדירה להיות החלוץ שלפני המחנה בחברה הישראלית.

 

גם בכר עוזב
צומח שם דשא

64 Comments

ניינר 14 במאי 2015

הלואי שיצליח! איזי שרצקי מרטה לכולם איך מנהלים מועדון כדןרגל

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

מסכים אתך ניינר

סימנטוב 15 במאי 2015

מסכים…

גדי 14 במאי 2015

אלישע לא פוטר.
אבל אחרי שקראתי את הטור שלך על ברקוביץ ועד כמה הוא יכול להצליח בחינוך בני נוער ובדיוק במקרה באותו יום אתה מתראיין אצלו בתכנית העמוקה של אסייג כאשר ברקוביץ פתאום מרעיף עלייך מחמאות אני מבין יותר טוב את רמת העיתונאות שלך.

טול קורה מבעד עיינך

דמוסתנס 14 במאי 2015

טוב מי שמכיר את העבר העיתונאי של הברנש לא אמור להיות מופתע.

פעם עקרב תמיד עקרב

כסיפוביץ 14 במאי 2015

באמת כך היה?

באר שבעי 14 במאי 2015

אצלכם תושבי מדינת ת"א הנהורים הצלחה בב"ש פירושה חלק עליון של הטבלה אלונה רוצה יותר מזה!!!!!!
אם הייתה רואה חלק ממשחקי הפועל ב"ש הייתה יודע שאלישע נכשל ולא ניצל את הכוחות שהיו לו ביד אבל אותכם רק מעניין להתנגח וללכלך.
לא נשכח את הטור השערוריתי שכתבת על ב"ש כישראל השלישית אתה בן אדם קטן וגזען אנשים כמוך הם הרס למדינה.
במקום שתורידו את הכובע בפני אלונה שעושה הכל כדי שב"ש תהייה קב יצוגית ברמות הגבוהות וכמו כן ותורמת לקהילה אתם רק מלכלכים בכל הזדמנת. קשה לכם לקבל את העובדה שאנחנו מצליחים שאנחנו לא פראי אדם כפי שאתם אוהבים לתאר אותנו, דווקא ההפך הקהל הכי נאמן והכי לא אלים שיש בליגה.

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

גדי- אתה נכנס לסמנטיקות. אלונה לא רצתה שאלישע ימשיך, והוא כן רצה. זה באוויר המון זמן. הטיימינג שבו אלונה בחרה ללכת על בכר, במקום על אלישע, הוא הבעייתי מכל- שבוע לפני גמר גביע. פשוט טפשות ואולי גם רשעות- שאין כדוגמתה.

גדי 15 במאי 2015

כל כך הרבה סתירות בפיסקה אחת. זה ממש מביך.
מה הקשר בין מה שכתבת לזה שלא חודש חוזה אחרי 3 שנים. למה זה רשעות ?? אלונה הראשונה שלא חידשה חוזה ??
אם זה היה באוויר כל כך הרבה זמן אז היכן ההפתעה ?
טיימינג ? אולי כן אולי לא. נחיה וונראה.

נדבושקה 14 במאי 2015

יואב

כתבת בפסקה הראשונה "אני בעד זה שמאמנים יישארו כמה שיותר בקבוצות שלהם- ודאי אם הם מצליחים כמו בכר. זה לטובת כל הצדדים. בעיקר גם לטובת האוהדים ותרבות המשחק"

אבל אחת מהבעיות של ק"ש היא בדיוק הסיפא של דבריך- אין לה אוהדים. אז אין כאן עניין של "לטובת האוהדים".

עד שתושבי העיר יתעניינו קצת יותר בקבוצה- לנצח ק"ש תישאר בפן התודעתי במדרגה אחת מתחת לקבוצות הצמרת .

ברור שזה לא כל הסיפור, אבל כל מי שטעם את המגרש אפילו ברמה החובבנית, יודע שקהל (או חוסר קהל) הוא פקטור משמעותי ביותר.

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

נדבושקה- ברור שלקריית שמונה אין מספיק אוהדים אבל יש לה אוהדים. בלי שום קשר, חשוב למועדון ליצור Legacy שמתבסס על זיהוי בין מועדון למאמן. בהחלט ניתן היה ליצור זאת בקריית שמונה, וזה גם היה מעצים את המועדון. חבל שזה לא קרה (אחרי שגם עם בן שמעון זה יכל לקרות ולא קרה). אני מבין את הרצון של המאמנים לעבוד בקבוצות גדולות יותר. אך תראה מה קרה לרב"ש מאז העזיבה- והיו לו שתיים. בראשונה, הוא פוטר באופן די מביש ממכבי לאחר שמונה מחזורים. בפעם השניה הוא נפלט מהפועל לאחר שנה וכיום הוא מאמן מכבי פתח תקווה. כלומר, פעמיים, לפחות מההיבט המקצועי, התברר שטעה כשעזב.

Asaf 14 במאי 2015

דווקא במקרה של ק"ש יש המשכיות של מאמנים רק לא מבחינת השם, אבל שמי המינויים האחרונים באו מהמערכת אחרי שעבדו בה כמה שנים במחלקות הצעירות (בכר ועכשיו חסראמה)
הקו המנחה ימשיך לבוא משרצקי והמאמנים בעיקר מבצעים אותו בניגוד למכבי שמחזיקה בעלים-מנהל מקצועי בק״ש יש אחד שעושה את שניהם והאמת שאם ההישגים שלו קשה מאוד להתווכח

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

צודק- ההישגים של איזי מרשימים. יחד עם זאת, יש אצלו צדדים בניהול- ואולי בעיקר בעבודה מול מאמנים- שקצת פחות מרשימים.

תולעת 14 במאי 2015

זיהוי אבסולוטי עם מועדון הוא מטבע עובר לסוחר, כלכלית ומקצועית וחסר משמעות במובן המוסרי.
בסיפור הזה, גם אם יצא בצורה מביכה אפשר להבין את כל הצדדים הנוגעים לדבר והקביעות המוחלטות שלך לא קשורות למציאות. אלישע לוי הצליח בב"ש אבל ממש לא "בטירוף". הוא עשה שתי עונות טובות בעיקר בזכות הכישרון של בוזגלו וברדה (עונה לפני כן כמעט ירד ליגה וניצל במחזור האחרון) אבל הקבוצה שלו הייתה די מוגבלת מבחינה טקטית ומחשבתית. יכול להיות שאפשר היה לסיים את ההעסקה שלו בצורה יותר מכובדת, אבל עצם סיום ההעסקה ממש לא "חרפה".
בכר עוזב מועדון עם קהל של פחות ממאות ובעלים שכבר הצהיר שבעונה הבאה יתבסס על שחקני נוער בעיקר למועדון עם איצטדיון חדש, אלפי מנויים והרבה מאד כישרון לאמן, התקדמות אישית ומקצועית ללא ספק גם אם זו לא מכבי ת"א או חיפה.

סניור 14 במאי 2015

יתרה מכך, אלישע לוי לא פוטר, סה"כ החוזה עימו לא חודש לאחר סיומו. דבר שקורה חדשות לבקרים. לא מבין על מה המהומה.

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

תולעת- זה נכון שבאר שבע היא שדרוג במובנים מסויימים מול קריית שמונה. אבל יש גם חסרונות לסיטואציה בבאר שבע והראשונה שבהן כפי שציינתי, היא המסורת של אלונה להיפטר מהמון מאמנים. בעניין אלישע, ההצלחה שלו היא בהחלט "מטורפת" לנוכח העובדה שהוא פעמיים מסיים במקום השני, פעם העפיל לחצי גמר גביע ופעם שנייה לגמר- ואולי גם יניף. במועדון שבמשך שנים רבות נאבק בתחתית זו הצלחה בטירוף, סורי.

גיא זהר 15 במאי 2015

אין ויכוח שאלישע הצליח בשנתיים האחרונות בבאר שבע ובטח שמגיע לו קרדיט רב על השנה שעברה שנתן פייט למכבי עד מחזור 28 עם סגל נחות בהרבה. מצד שני, אלישע ניצל ואקום של חולשת חיפה והפועל (וגם בית"ר שלא רלוונטית כבר כמה שנים), והכדורגל שהקבוצה מציגה, במיוחד השנה כשהסגל של הקבוצה שודרג באופן משמעותי, מביך, טאקטית במיוחד. עם כל ההיתרונות של אלישע במיוחד הקשר הטוב שלו עם השחקנים, הקבוצה זקוקה לשדרוג בעמדת המאמן. שאלת העיתוי, האם בכר הוא האיש המתאים, וניהול מו"מ עם מאמן תחת חוזה, זה כבר עניין אחר.

גדי 15 במאי 2015

אולי כבר תהיה רציני ותתחיל לכתוב עובדות ? מאיזה מאמנים היא נפטרה ?
מגילי לנדאו שלא הוארך לו חוזה על שלא הצליח להעלות את באר שבע ללית העל למרות שהיה לא סגל של ליגת העל ?
*מגיא לוי שעלה עם הקבוצה לליגת העל בעונה של 6 קבוצות עולות והחליט לא להמשיך ?
*מגיא עזורי שנכשל כשלון חרוץ תוך כדי שאלונה עמדה כחומה בצורה והגנה עליו גם במחיר של עימות קשה עם הקהל עד שגיא בחר להיפטר לאחר שטען שאוהד ניסע להוריד אותו מהכביש ??
*מניר קלינגר שקיבל תקציב רביעי בליגה ולא הצליח להגיע לפלייאוף העליון ולמרות הכל קיבל עונה שנייה ובא החל את הליגה עם שישה הפסדים במהלכם רצה קלינגר לעזוב אך אלונה לא קיבלה את התפטרותו. רק לאחר המשחק השביעי בו באר שבע ניצחה קלינגר התפטר בשידור חי ולא הוציר ברירה לאלונה.
* המאמן הבא היה אלישע שנכשל כישלון מכפיר בעונה הראשונה שלו קיבל הזדמנות נוספת והיה שותף לעונה נהדרת שנה שעברה אבל חלקו לא היה גדול משל אליניב ברדה. בלעדיו כלום לא היה קורה. השנה הזו היא לא כישלון אבל גם לא הצלחה. עם סגל נהדר אלישע לא שידרג כלום.

אם ידעת כל זה וכתבת מה שכתבת אז אתה שרלטן. אם לא ידעת אז אתה חובבן. הבחירה שלך

סניור 15 במאי 2015

+100000000!!

אלכס דוקורסקי 14 במאי 2015

אולי דווקא לשם שמירת השקט ולמען הצלחתו של חסארמה ומתן האפשרות להתרכז באימון, כדאי להימנע מסיקור תקשורתי מנופח. במקרה מכיר בחור שהתאמן אצלו בקבוצת הנוער, והיו לו רק מילים טובות להגיד עליו, הן מן ההיבט המקצועי והן לגבי היותו בן אדם.

נדמה לי שבעונה הטראגית היחידה, שבה בילתה הפועל טייבה בליגה הלאומית (הראשונה דאז), 96-97, אימן אותה, בין היתר (כיוון שעברו שם מספר מאמנים), גם רפעת טורק. אמיר בן פורת כתב על כך בספרו "בילאדי בילאדי", הפועל טייבה ללאומת.

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

אלכס- הסיקור התקשורתי ה"מטורף" צריך להיות כעת- כאשר הוא ממונה. צריך לחגוג את האירוע הזה. לנתח מדוע זה לא קרה עד היום. ומה צריך לקרות כדי שזה יקרה בקבוצות נוספות ובעיקר בתחומים נוספים.

MOBY 16 במאי 2015

רק אם זה אייטם, וכנראה במדינת ישראל שיש בה שופטים ראשי ערים ומנצחי ריאליטי ישראלים ערבים אז גם מאמן מהמגזר אינו כזה אייטם חדשותי אלה רכילותי שלא נגיד גזעני.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

"אייקון בקרית שמונה" זה אחד המוצלחים שלך

כסיפוביץ 14 במאי 2015

:-)

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

כן- אייקון בקריית שמונה. זה שהם מועדון יותר קטן לא הופך אותם ללא לגיטימים וגם להם מותר ואף רצוי שיהיו אייקונים שמזוהים אתם. ברק בכר בהחלט היה צריך להיות כזה.

גיסנו 16 במאי 2015

עוד לא הבנת שהאייקון היחיד בק״ש זה איזי שירצקי והוא לא ייתן לאף אחד אחר לתפוס לו את המקום? לא רב״ש, לא בכר, לא אף שחקן שמאיים להפוך לסופרסטאר ובעוד שנתיים-שלוש גם לא חסארמה.

עוד מתן אחד 14 במאי 2015

לדעתי אלישע לוי לא מאמן מספיק טוב לבאר שבע ובמשך שנים הוא נופל טקטית מול מאמנים אחרים… הגיע הזמן להחליף! ברק בכר הוא המאמן הישראלי שכרגע הכי מרשים בליגה ושהיה סוג של פתוח להצעות בטח אחרי שרוני לוי הלך לחיפה… באר-שבע רוצה להתקדם ולהיות אלופה ולא רק קישוט של אלופה וזה מצריך שינויים, לדעתי הסגל מעולה ועכשיו נישאר רק המאמן הנכון.

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

"נופל טקטית", איזה שטויות. הבן אדם גמר פעמיים רצוף במקום השני. בפאקינג באר שבע. ולפני זה הוא גם הצליח בטירוף במכבי חיפה, בני סכנין והפועל בית שאן. איזה נופל טקטית איזה..

גיא זהר 15 במאי 2015

כן, נופל טאקטית! הסגל של ב"ש הוא השני-שלישי בטיבו בארץ. זה שהוא במקום השלישי כרגע (ולא שני) זה לא אומר עליו כלום מבחינה טקטית. יש לו צדדים טובים כמאמן, טקטיקה היא לא אחד מהם.

OneWhoKnows 14 במאי 2015

שכחת שהביטוי מופיע גם בפסחים נ', סוטה כ"ב ומ"ז, הוריות י' וערכיו ט"ז.

OneWhoKnows 14 במאי 2015

ערכין*

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

טוב לדעת (:

גדי 14 במאי 2015

ושוב אני מתעקש על העובדות אשר כנראה לא רלוונטיות לכותב:

"ועוד לעבור לקבוצה שבה הבעלים אלונה ברקת הוכיחה המון פעמים שאין לה יותר מדי סבלנות למאמנים ושהיא מפטרת סדרתית שלהם"

אלונה ברקת בבאר שבע שמונה שנים.
מאמן אחד בלבד פוטר. מרקו בלבול 2007.
אפילו אלישע לוי בעונתו הראשונה בבאר שבע עם תקציב רביעי בליגה אשר נשאר בליגה במחזור האחרון קיבל עונה נוספת.

מר בורוביץ – אתה מפגין רמה מאוד נמוכה של עיתונאות. מיישר קו עם המיטב של המיטב

בלי קשר – כאוהד באר שבע אני וחבריי הרבים מאוד מוקירים את אלישע. אדם נדיר, צנוע ולא מתלהם אשר בעזרת אלונה ברקת ואליניב ברדה החזיר אותנו לצמרת הכדורגל הישראלי.
בשבת במשחק נגד מכבי חיפה בסמי בלופר נריע לאלישע כדי שידע עד כמה אנחנו אוהבים אותו (מלבד כמובן אותם מאות בודדות של ממורמרים שתמיד לא מרוצים)

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

גדי- ראשית, אני כאן לא עם הכובע של העיתונאי. אני בלוגר.
ואתה שוב נכנס לסמנטיקה. אלונה הראתה את הדרך החוצה למאמנים תשע פעמים במשך פחות מתשע שנות בעלות.

סניור 15 במאי 2015

מה זה "הראתה את הדרך החוצה"? ובמה זה שונה מאי חידוש חוזה מבלי "להראות את הדרך החוצה"?
וכן, אני נכנס לסמנטיקות, אבל כדי להבין.

MOBY 16 במאי 2015

עזוב סניור אל תתאמץ.
תשמע על אלונה ולא על מיץ, כמה מאמנים עברו בצהבת בזמן הזהה? אני באמת לא יודע רק נראה לי שיש תחלופה גבוה יותר.

גדי 15 במאי 2015

דבר עובדות.

ניתאי 14 במאי 2015

פעם הייתי קורא את הטורים שלך ומתעצבן.
אחרי זה לא הייתי קורא את הטורים שלך.
היום אני קורא את הטורים שלך וצוחק.

ניתאי 14 במאי 2015

אתה מוכן כבר להחליף שם?

Lord Anthony 14 במאי 2015

בורוביץ' אתה גזען.
אם יש תחום בארץ שבו הגזענות לא מקובלת והדו קיום הוא הסטנדרט זה הכדורגל. בכדורגל הישראלי מי שטוב משחק לא משנה מה רשום לו בתעודת זהות, כבר היו מספיק שחקני נבחרת ערבים, חלקם גם סמלים בקבוצות שלהם.
אף אחד לא עושה עניין מזה שחסארמה מונה למאמן כי בכדורגל הישראלי זה באמת לא עניין.
אף אחד לא עושה עניין, חוץ כמובן מהגזענים.

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

אנטוני- אני לא גזען. גם לא מסכים אתך שאין גזענות בכדורגל הישראלי. עובדה- חסארמה הוא המאמן הערבי הראשון שממונה לקבוצה יהודית בליגת העל. בית"ר ירושלים, קבוצת ליגת על, לא העסיקה אף פעם ערבי ישראלי. והמינוי של חסארמה הוא בהחלט "עניין", וגם צריך להיות כזה. צריך להעריך אותו וחשוב מזאת- צריך לבדוק מדוע זה קורה רק עכשיו ומה צריך לקרות שזה יקרה הרבה יותר בעתיד הקרוב.

Lord Anthony 15 במאי 2015

בית"ר ירושלים היא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל. כאשר בהרבה מאוד מקומות במדינה ההתנהגות של אוהדי בית"ר נחשבת לנורמלית לגמרי בכדורגל היא מוקצה, ובית"ר נענשית על ההתנהגות הזה בתדירות גבוהה.
הניסיון לדבר על המאמן הערבי הראשון שמאמן קבוצה יהודית הוא, שוב, גזעני למדי, בייחוד כשהוא לא לגמרי מדוייק.
כאשר גם בקבוצות ערביות לא מוצאים יותר מדי מאמנים מהמגזר הערבי השאלה שצריכה להישאל היא למה אין הרבה מאמנים ערבים באופן כללי ולא למה אין מאמנים ערבים בקבוצות יהודיות.

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

מסכים אתך שבאופן כללי אין מספיק מאמנים ערבים. גם זה לדעתי חלק מגזענות מובנית בחברה שלנו.

MOBY 16 במאי 2015

יחד עם הרצח על כבוד (רצח וכבוד במשפט אחד) המשפחה ודריסת ילדים ברוורס הכל בגלל הגזענות שלנו.

יואב בורוביץ׳ 14 במאי 2015

חבר'ה, אני בעבודה. יכול להגיב רק יותר מאוחר (:

אהד 15 במאי 2015

מסור לברקו ד"ש ;)

עדי אבני 14 במאי 2015

אני רוצה להתעכב עוד רגע על עניין חסארמה. למרות מה שכתב לורד אנת'וני מעליי, מלבד טורק כמנהל- מנג'ר באחת מהעונות השחונות של הפועל בסוף השמונים- תחילת התשעים, אף מאמן ערבי לא אימן עדיין בקבוצה יהודית. יתרה מזה- לא היה מאמן ערבי מלבד עזמי נאסר, גם בקבוצות הערביות ששיחקו בליגת העל. העובדה שאיזי עיוור לכך היא תעודת כבוד לו ולמועדון שלו.

סניור 14 במאי 2015

חבל שטור אם פוטנציאל לדיון מעניין, מאבד את עצמו כבר בעובדות הפשוטות.
על אלונה אפשר להגיד הרבה דברים, אבל מפטרת סדרתית הוא בטח לא אחד מהם, נהפוכו- היא נותנת קרדיט, לפעמים אפילו מוגזם.
אלישע לוי לא פוטר, סה"כ החוזה שלו מסתיים והוחלט לא לחדשו. האם עדיף היה לגרור אותו זמן נוסף? לשלב שבו לקבוצות הרציניות כבר יש מאמן לעונה הבאה?
האם עדיף להחליט על סמך משחק בודד (גמר הגביע) מיהו המאמן לעתיד? ועוד בעונה קריטית לזהותו של המועדון?
הפועל באר שבע כאן להישאר! התקשורת כנראה לא רוצה בכך ולכן עושה סיפור ממעשה סטנדרטי. החל]ה של מאמן שמסיים בחוזה במאמן אחר. כאשר ינקעלה מחתים עוד ועוד שחקנים כשיש לו אין ספור מנודים, כשמכבי נתניה מחתימה מאמן יקר כשהשחקנים לא מקבלים משכורות, כשהפועל תל אביב מחתימה מכול הבא ליד כשאין בעלים, כסף או מסגרת, כול אלו מקרים תקינים. אבל כשאלונה מודיעה למאמן שהיא תכבד את החוזה שלו עד לתומו, מוקירה אותו על שעשה ובסוף תקופה החוזה יפרדו? שומו שמים, האדמה קרסה, איזי נפגע.

MOBY 14 במאי 2015

יוחזר אלישע לוי לחיפה!!!!

ירוק 14 במאי 2015

בבקשה תגיד שאתה ציני..

MOBY 16 במאי 2015

מעדיף אותו על הלוי השני.
היום כשאתה רואה איך יוסי משחק עם סגל דומה מאוד לעונות האליפות אתה צריך להבין כבר שהגב של קטן ואלישע כמאמן הצלחנו לא רע בכדורגל הישראלי ובאירופה.
אם רמת ציפיות הגונה וסגל איכותי יותר נחזור למאבקים ולהצלחות שמתאימים לנו.

ירוק 17 במאי 2015

האם רוני לוי הוא האיש המתאים? לא יודע. הייתי מעדיף זר איכותי. או אפילו רב"ש (לא בטוח).

אבל זה לא אומר שצריך להחזיר את אלישע. הוא פשוט לא מספיק טוב.

ניתאי 14 במאי 2015

שמע, אם היית כותב במקומון ובא עיתון בתפוצה ארצית כמו ידיעות או ישראל היום והיה מציע לך גם שדרוג (כנראה גם משמעותי) בשכר וגם כמובן תפוצה הרבה יותר רחבה היית מסרב בגלל המורשת שלך במקומון? אני בטוח לא.
אני מעריך את הרצון (הנוסטלגי?) שלך לחפש סמלים וכו, אבל לאנשים שחיים את הסמל יש מטרות ארציות לא פחות. שכר, מיצוי בתפקיד ועוד. מה גם שלפני בכר עוד 30 שנה של אימון, ככה שהוא בהחלט יכול להיות סמל גם במקומות שהם לא קריית שמונה. אפילו פרגוסון לא נולד במנצסטר.

יואב דובינסקי 14 במאי 2015

אני מאוד שמח שכתבת את הפוסט הזה ומסכים איתך, לגבי שתי הנקודות המרכזיות של הפוסט.

א. גם לדעתי טעות של בכר, שהיה יכול לבנות קריירה מפוארת בקרית שמונה ולהפוך לאייקון, במקום חוזה בב"ש, שלך תדע כמה זמן יימשך ומה יקרה שם אחרי שלושה-ארבעה הפסדים רצופים כשיראה את הגב של מכבי ת"א ושל חיפה.

ב. לגבי חסארמה. זה סיפור עצום. אני לא מספיק בקי בהיסטוריה כדי לדעת אם היה תקדים ששחקן עבר ערבי מקבל קבוצה יהודית, אבל זה מאוד לא שכיח והיחס לזה היום היה מאוד מאוד בשוליים. יש לציין שלעורכי הספורט היום היה יום עמוס מאוד (הפיטורים בק"ש, העזיבה בב"ש, החתימה של ג'ורדי, מירי רגב, הפציעה לנדסברג, ליגה אירופית, הכנה לבלאט הלילה וכו'), אבל זו בהחלט נקודה שיש להתעכב עליה ולהעמיק בה במהלך הסופ"ש.

קורא אדוק 14 במאי 2015

לא תהיה הפתעה אם יהיה מאמן העונה שנה הבאה
בחור משכמו ומעלה ואחד השחקנים שהכי אהבתי

דר אדום בתחת ובמפשעה 14 במאי 2015

וואו, איזה טור מביך. כמה חורים ושקרים. לא יודע אם אתה חסר מושג אם שזה משהו מולד.
אלונה מפטרת סדרתית? חחח.
בחייאת לך תראה טניס חימר, נראה לי יותר מתאים בשבילך מאשר כדורגל.

יניר 15 במאי 2015

על ארבעה בנים דיברה התורה:
חכם- איזי שירצקי , איך שהבין שבכר בגד בו , פיטר אותו, פרסם את זה ובכך הכריח את אלונה להודיע לאלישע על אי הארכת החוזה ימים לפני גמר גביע וגם הוציא את בכר נבל. וכל זאת שיש לו את חסארמה בתור מאמן מיועד
רשע- ברק בכר ודודו דהאן . נתפסים כנבלים הגדולים של הארוע
תם או טמבל- אלונה ברקת שנאלצת להוריד את מורל הקבוצה שלה לפני גמר הגביע 18 שנה אחרי שזכו במשהו בפעם האחרונה. אי אפשר היה להגיד לנוכל דהאן -" בוא נחכה שבוע"
ושאינו יודע לשאול- אלישע לוי שמוצא עצמו ללא קבוצה כל כך מאוחר

אהד 15 במאי 2015

כן, בכר נבל. כולנו היינו דוחים הצעה להשתדרג רק כדי שכמה עיתונאים יוכלו לשבח אותנו. מי צריך בכלל כסף או מימוש עצמי..

שי 15 במאי 2015

אתה צבוע,
מצד אחד אתה אומר אם בכר היה מקבל הצעת ענק מקבוצה גדולה כמו מכבי או חיפה אז היה בסדר אם היה עוזב, אבל קבוצה שנמצאת עם תקציב שלישי בגודלו בליגה עם סגל שחקנים מספר 2 בליגה, אצטדיון חדש שמבחינת מנויים הוא סולד אאוט זה לא נקרא קבוצה גדולה, עצוב כמה שזה פתטי, אתה וחברים העיתונאים יכולים להמשיך ולהתפוצץ עד מחר ולא להבין איך באר שבע הופכת לכן מול הפנים לקבוצה גדולה, דורסנית שבאה להילחם על כל התארים בכדורגל הישראלי
2. אתה מבקר את בכר שהלך לאמונה כי היא כלשונו "מפטרת סידרתית" אבל היית מבין אם היה הולך למכבי חיפה, תזכיר לי כמה מאמנים פוטרו ע"י גדול בעלי קבוצות הכדורגל בשנים האחרונות, יענקלה שחר, אה בוא אני אזכיר לך, זה התחיל באי חידוש חוזה שלטענתך זה פיטורים על אותו אלישע המדובר שבמשך 4 שנים הביא 2 אליפויות, מישהו אמר שצריך המשכיות למאמן מצליח לא? פשוט כשזה מגיע מיענקלה זה בסדר, זה ממשיך בהשפעת עטר אחד מגדולי השחקנים

שי 15 במאי 2015

אתה צבוע,
מצד אחד אתה אומר אם בכר היה מקבל הצעת ענק מקבוצה גדולה כמו מכבי או חיפה אז היה בסדר אם היה עוזב, אבל קבוצה שנמצאת עם תקציב שלישי בגודלו בליגה עם סגל שחקנים מספר 2 בליגה, אצטדיון חדש שמבחינת מנויים הוא סולד אאוט זה לא נקרא קבוצה גדולה, עצוב כמה שזה פתטי, אתה וחברים העיתונאים יכולים להמשיך ולהתפוצץ עד מחר ולא להבין איך באר שבע הופכת לכן מול הפנים לקבוצה גדולה, דורסנית שבאה להילחם על כל התארים בכדורגל הישראלי
2. אתה מבקר את בכר שהלך לאמונה כי היא כלשונו "מפטרת סידרתית" אבל היית מבין אם היה הולך למכבי חיפה, תזכיר לי כמה מאמנים פוטרו ע"י גדול בעלי קבוצות הכדורגל בשנים האחרונות, יענקלה שחר, אה בוא אני אזכיר לך, זה התחיל באי חידוש חוזה שלטענתך זה פיטורים על אותו אלישע המדובר שבמשך 4 שנים הביא 2 אליפויות, מישהו אמר שצריך המשכיות למאמן מצליח לא? פשוט כשזה מגיע מיענקלה זה בסדר, זה ממשיך בהשפלת עטר אחד מגדולי השחקנים של חיפה שפוטר אחרי 7 מחזורים, באי חידוש חוזה לבנאדו בשנה לאחר מכן, בבעיטה בסטיקוביץ לאחר רבע עונה ועכשיו סגירה על חוזה עם רוני לוי, מאמן עם חוזה בקבוצה אחרת בזמן שהמאמן שלו בלבול עדיין על הקווים, אותו בלבול שקיבל מטרה להגיע לאירופה וכנראה יעמוד בה, אבל כשמדובר בחר זה בסדר, הכל אפשרי, מתפטר 5 מאמנים בשתי עונות ועד ליצור קבוצת מנודים ביציע, ככה זה כשכל התקשורת מלקקת לך. אני היום מצדיע לאלונה ואז לכל התקשורת המכביסטית שפשוט לא מבינה איך אלונה עושה להם בית ספר לכדורגל

shadow 15 במאי 2015

מדהים איך אנשים עדיין לוקחים ברצינות את השטויות שהוא כותב וחוסר המקצועיות ועוד מתעצבנים מזה.

תתבגרו.

האיש לא עושה את זה מרוע ובטח שהוא לא דמגוג, כי בשביל זה צריך סוג מסויים של אינטליגנציה (אתם נותנים לו יותר מדי קרדיט).

כל חטאו שהוא חלש בתחום בו בחר לעסוק ועוד יותר חלש בנושא אותו בחר לסקר.

MOVE ON לא חסרים פה טורים טובים ומצויינים.

משה 15 במאי 2015

1. אלישע לא הצליח בטירוף בב"ש, יש לו את הסגל השני-שלישי בטיבו בליגה ולשם הוא הביא אותו. ב"ש הייתה קבוצת תחתית עם שחקנים של קבוצת תחתית. אלונה הביאה לו 4 שחקני נבחרת (מי פחות ומי יותר) אחרי תקופה בחו"ל, שוער נבחרת ניגריה והוא השכיל לחבר אותם לקבוצה טובה. הפרידה ממנו לגיטימית.
2. להתייחס לבשלוות נפש למינוי מאמן ערבי זה אחד הדברים הכי נורמליים שקרו במדינה הזו לאחרונה. פסטיבלים סביב מינויים כאלה מעידים בעיקר על הגזענות הכללית ולא על הנאורות של המהלך.

גולדן 15 במאי 2015

1.אני לא מסכים עם הטענה שבסיס הבלוג- המשכיות של מאמן באותה קבוצה היא לא תמיד הדבר הטוב ביותר. אם לאלונה יש תחושה שהקבוצה הגיעה לתקרת הזכוכית שלה עם אלישע לוי, יש לה את כל הזכות שבעולם להלחיף אותו. יותר מכך, זאת חובתה לנהוג כך על מנת לקדם את הקבוצה. ניתן לראות דוגמא לכך בnba שגודלן סטייט החליפו את מארק ג'קסון שהיה אהוב על השחקנים, אך לא נתן לקבוצה את הערך המוסף לו היא זקוקה.
נכון שהמשכיות היא דבר מבורך, אך לפעמים יש צורך בחדשנות( סליחה על הסיסמה).
2. גזענות בכדורגל- ברור שהיא קיימת, פשוט הקהל הוא הגזעני, הבעלים שמבינים קצת יותר את הצורך בשחקנים טובים, הם קצת פחות.
3. בכר- עשה קפיצת מדרגה ראויה. לא חושב שיש יותר מידי עניין במעבר שלו. למעט ההעבודה שההתנהלות הייתה לא הכי ״נקיה״.

אבי 16 במאי 2015

אלונה הבינה שאלישע הגיע לתקרת הזכוכית שלו ושהוא לא מסוגל לקדם את המועדון ולעשות עוד צעד קדימה ולכן ההחלטה האמיצה להביא את בכר ולהגיד לו שלום הנה מעולה ובדיוק במקום!
כל הכבוד לאלישע כל המקום שבו הוא משאיר את ב"ש אבל למרות ההצלחה היחסית שלו הוא לא חף מביקורת ואשמה.
בעונה האחרונה ב"ש רק הלכה אחורה, אם בעונה שעברה השבלוניות ההתקפית וההסתמכות על מצבים נניחים עוד הייתה נסלחת, הוענה לאחר החזיקו וההתחברות של הקבוצה חוסר ההשפעה הטקטי שלו הוא כבר לבתי נסלח.
ב"ש פשוט לא נראית כמו קבוצה, אין לאלישע פתרונות טקטיים וכשרואים את המשחקים שלהם מקבלים הרגשה של "תמסרו לבוזגלו וכבר יהיה בסדר, מקסימום נשיג מצב נייח ואז בכלל יהיה טוב"
וקבוצה בסדר גודל שאליו ב"ש שואפת פשוט לא יכולה להסתפק בכך. ולכן, ללא קשר למיקום בטבלה ולהגעה לגבר הגביע אלונה עשתה את ההחלטה הנכונה.

יש מקום לבקר אותה על התזמון הזוועתי, אפשר לפקפק בעד כמה ברק בכר הוא האיש הנכון, במיוחד לאור ההתפרקות הטוטאלית של ק"ש בחודשים האחרונים, שהיא בדיוק כמו ההצלחה שייכת לברק בכר בערבון מוגבל מאוד ויותר מעדיה על האופי של המועדון והתבנית הניהולית של איזי.

ברק בכר מקבל הזדמנות להוכיח את עצמו, להוכיח שהוא יותר מהבובה של איזי. אם הוא יצליח בב"ש, וכן הצלחה בעיניי לא תהיה קשורה למיקום בטבלה או להצלחה בגביע – אלא לכדורגל שב"ש תציג תחתיו.
קשה להאמין שהוא יביא את ב"ש לעונה גדולה יותר על הנייר ובספרי הסטטיסטיקה מזו שאלישע הוליך אליה את ב"ש העונה, אבל הוא לא בא בגלל זה הוא בשביל זה. הוא בא כדיי לגרום לב"ש לשחק כדורגל יפה, לגרום לה להיראות כמו קבוצה.

Comments closed