איזה חרא

hard

ובכל זאת קרה דבר יפה: המשחק היה בידיים של ג'יימס הארדן. הכדור האחרון היה אצלו. הוא יכל לנצח את המשחק. אפילו בסל של שתי נקודות. וזה די בלתי ייאמן. כי הקבוצה שלו שיחקה הגנה גרועה למדי. היא שיחקה לגמרי לא חכם. המאמן שלו לגמרי לא תפקד. אין ביוסטון כמעט שום אינטיליגנציה וגם יותר מדי פעמים נראה שאין Effort, במיוחד בהגנה. קווין מקהייל נתן לג'וש סמית' שהיה נורא הרבה יותר מדי דקות והוא נתן לו בעיקר את ההיתר לקחת אינספור זריקות גרועות, לעשות מה שהוא רוצה וכמעט לחרב את המשחק לבד. מנגד, טרנס ג'ונס המצוין הוא שחקן ספסל וגם לא שיחק יותר מדי זמן במאני טיים. חוץ מזה, לא יודע אם הייתה עוד קבוצה בהיסטוריה שהגיעה לגמר איזורי עם שחקן חמישייה בעמדה של סקוררים, הסקנד-גארד, כל כך "גמור" כמו ג'ייסון טרי, שחקן שמאוד אהבתי והערכתי לכל אורך הקריירה אבל הוא כבר זקן מאוד, ובקושי יכול לתרום בהתקפה ועוד יותר אינו יכול לתרום בהגנה (ומקהייל מציב אותו במרבית המשחק כשומרו של סטף קארי). חוץ מזה, דווייט הווארד משחק חצי פצוע. חוץ מזה, גולדן סטייט, הקבוצה עם המאזן הטוב בליגה, עם פלייאוף מצוין ועם הקהל המשובח והרועש ב-NBA מארחת. חוץ מזה, סטף קארי מתפוצץ עוד פעם עם 33 נק'.

ולמרות כל אלו!- למרות כל אלו!- ג'יימס הארדן מחזיק בכדור האחרון כדי לנצח את המשחק.

הוא לא חדר. הוא לא עלה לזריקה. הוא מסר להווארד, למען השם. ואז, כשקיבל חזרה, איבד את הכדור מול קארי ותומפסון.

אבל חוץ מהסיקוונס הזה, אמנם החשוב ביותר במשחק אבל בכל זאת התקפה אחת בלבד, ג'יימס הארדן היה מושלם. ממש ממש מושלם. מושלם ברמות של משחק פלייאוף פנתיאוני. 38 נק', 13- 21 מהשדה, 9- 10 מהקו, 10 ריב', 9 אס', 3 חטיפות, וכל זאת עם 2 איבודים בלבד.

לא לשכוח, הארדן עושה זאת לאחר שבמשחק הפלייאוף הראשון הוא זהר עם 28 נק', 11 ריב', 9 אס' ו-4 חטיפות.

ואת שני המשחקים הללו הוא מפסיד.

אז אני לא רוצה יותר מדי ללכלך על כל האחרים ביוסטון- בסך הכל מדי פעם הם עושים עבודה לא רעה, הם אפילו דאגו לנצח במשחק מס' 6 בלוס אנג'לס את הקליפרס כשהארדן על הספסל כמעט כל הרבע הרביעי. אבל באמת, יוסטון כל כך רחוקה מלהיות קבוצת גמר מערב. והיא שם בגלל עילוי אחד. עילוי שבגללו היא גם רשמה מאזן של 56- 26 במערב בעונה הסדירה. ג'יימס הארדן הוא השיט.

(איזה) חרא שהוא לא ניצח הלילה.

זריחתה של השקיעה
טרבל

65 Comments

סופ 22 במאי 2015

צודק, חבל שהם לא ינצחו, אולי בשנה הבאה, השחק ן הזה צריך לקחת אליפות מתיישהו

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

עוול גדול אם לא ייקח. שחקן ענק. פשוט היסטורי. עוד כשחקן ספסל ב-OKC עשה דברים פלאיים. לא מדברים כמעט על הבנת המשחק וראית המשחק הגאוניות שלו. האיש מוסר מחונן. לא פחות מאשר מסיים. והוא עושה עוד משהו שכמעט אף כוכב על כבר לא עושה- בונה את המשחק שלו על חדירות לסל. חודר מזהיר. הכי אולד-סקול בקטע הזה. אז חדירות מדהימות, מסירות לא פחות מדהימות, קליעה אדירה, ולא מבסס את המשחק שלו על שלשות!- פאקגינג שחקן היסטורי. לכן כל כך מתסכל אותי שנותנים MVP לשחקן הרבה פחות רב-מימדי ממנו וכזה שנהנה משחקים הרבה יותר טובים לצדו (שלא לדבר על מאמן הרבה יותר טוב).

גורביץ' 22 במאי 2015

שחקן טוב שהוכיח שהוא יכול למשוך קבוצה לפלייאוף במערב על בסיס קבוע, אבל רחוק מלהיות היסטורי. זה נכון שהוא פשוט אדיר בשני המשחקים הראשונים של הסדרה (שדרך אגב הם המשחקים עם הפחות לחץ לנצח על יוסטון), אבל עד הפלייאוף של השנה, וגם בעצם עד המשחק השביעי נגד הקליפרס הוא שבק באופן קבוע במאני טיים. ע"ע ההתרסקות הטוטאלית נגד מיאמי בגמר שבעצם טרפה לאוקלוהומה כל סיכוי להפתיע בסדרה ההיא.
דרך אגב האיבוד אתמול דווקא לא היה שביקה, הוא ראה שחקן מצטרף לשלשה פנויה,רק חבל שזה היה הווארד (יותר נכון מזל..)

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

בגמר נגד מיאמי כל הקבוצה כמעט שבקה (ואסור לשכוח שהארדן היה אז שחקן ספסל). לדעתי עד כה יש לו קריירה מזהירה- ב-OKC היה שחקן ספסל אדיר וביוסטון הפך לכוכב על שהופך קבוצה של שחקנים לא מספיק טובים למדורגים 2 במערב. הוא שחקן ברמת MVP ולכן לדעתי הוא די היסטורי (בסוף הקריירה אולי כבר נדבר עליו כלגמרי היסטורי).

משה 22 במאי 2015

גם לי ההגדרה הסטורי לא ברורה. אם הארדן הסטורי בספרי ההסטוריה שלךיש מאות רבות של שחקנים.

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

יש מושגים שיפה להם לא להיות מוגדרים עד הסוף. לכל אחד ההגדרה שלו. מבחינתי שחקן היסטורי, זה שחקן שנזכרים בו כשחקן ענק גם עוד הרבה מאוד שנים. אייזיה תומאס הוא שחקן היסטורי. אלכס אינגליש לא. אולג'וואן שחקן היסטורי. דרקסלר כנראה שלא. יכול לתת עוד הרבה מאוד דוגמאות. כמה שחקנים היסטורים בדיוק יש? לא ספרתי. אבל אני חושב שסטף קארי בסופו של דבר יהיה שחקן היסטורי (למרות שלא בטוח, על אף ה-MVP) ואני גם סבור שהארדן יהיה כזה. למרות שאם הוא לא ימשיך לככב בגדול עוד כמה שנים ולהגיע להישגים ׁ(וזה לא בהכרח אומר אליפות, אבל זה בהחלט אומר להתקרב מאוד לאליפות) אז הוא לא יהיה היסטורי.

משה 22 במאי 2015

מבחינתי להארדן יש עוד כמה זוגות נעליים לקרוע כדי שייזכר כשחקן ברמה של דרקסלר.

איתן 22 במאי 2015

לא זוכר את דרקסלר משתלט על משחקים כמו הארדן.

דן דן 22 במאי 2015

אז אתה לא זוכר.., דרקסלר ביים את הפלייאוף של 91-92 עם ממוצעים של 26, 7, ו 7, מקום שני במרוץ ה MVP (אחרי מייקל, לא אחרי סטף עם כל הכבוד, ויש כבוד), והוביל את פורטלנד לגמר מול מייקל…, והוא גם היה בגמר מול דטרויט ב 1989.., אז שהארדן יוביל את קבוצה לשני הופעות גמר, נוכל לדבר…

שלא לדבר על זה שהוא היה כינור שני לאולאג׳ואן באליפות המדהימה של יוסטון, ממקום 6 במערב, שהוא מסיים את הגמר עם ממוצעים של 21, 9 , ו 7!!!

omer 22 במאי 2015

עם כל אהבתי להארדן הוא בן 25. קצת מוקדם לקבוע את מקומו בהיסטוריה

martzianno 22 במאי 2015

נסיון לא קונים כסף

עובר אורח 22 במאי 2015

איזו קלאסה בבחירת הכותרת…

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

היו לי דילמות- אבל בבחירה בין מה שהרגשתי בדיוק ומה שהכי משקף את הטקסט, לבין כל דבר אחר- בחרתי באותנטיות. סורי אם זה לא מספיק קלאסה בשבילך (:

קלבדוס 22 במאי 2015

אולי זה חטא העגל. העדיף (אם אני זוכר נכון) 60 מיליון במקום 55 מיליון ל-4 שנים, וככה הלכה לאיבוד הקבוצה המופלאה יחד עם דוראנט, ווסטברוק ואיבאקה. זה וואט-איף גדול, אבל איזו קבוצה היתה יכולה להיות.

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

לא חושב שזה כזה וואט-איף גדול, עם ארבעה שחקנים כאלה (או אפילו שלושה) שנשארים להרבה שנים זו קבוצה של מינימום שלוש-ארבע אליפויות.

אוהד הצלחות 22 במאי 2015

0 אליפויות כי שניים מהשלושה פצועים לסרוגין כבר 3 שנים והארדן+ווסטברוק יחד זו תפוקה שולית פוחתת בריבוע.

גיל 22 במאי 2015

הם לא היו זוכים בכלום כי לא היו מספיק כדורים לחלק בין כולם. איך בדיוק הארדן שאנחנו מכירים היום ישתלב באוקלהומה? לפעמים אני מתפלא איך אנשים לא רואים את הברור מאליו. יש שחקנים שרוצים להיות מובילים במקום אחר ושם הם פורחים. גם נאש לא היה נאש עד שהגיע לפניקס.

אלעד 22 במאי 2015

נאש היה נאש כבר בדאלאס. הוא גם הגיע איתם לאותם גבהים פחות או יותר כמו בפיניקס (מבחינה קבוצתית).
הארדן כשחקן שישי באוקלהומה היה די מדהים והאין הגנה שלו היוותה פחות בעיה.

גיל 22 במאי 2015

ההגעה לאותם גבהים הייתה בעיקר בגלל נוביצקי וגם פינלי שיחד יצרו שלישייה חזקה. אבל בדאלאס לא הייתה לו שליטה מוחלטת על ההתקפה ולא היה את דאנטוני עם התקפת ה7 שניות. הוא בחיים לא היה זוכה לשני MVP בדאלאס.

לגבי הארדן זה פשוט לא רלוונטי כי הוא לא רוצה להיות שחקן שישי. זה קצת מצחיק אותי שאנשים קובעים לאחרים מה כדאי להם. זה כמו לומר ללברון שהוא עשה טעות שבחר בחזרה לקליבלנד ואם היה בוחר ללכת לספרס ומשחק שם אז הייתה לו שרשרת אליפויות. בפועל הארדן רוצה להיות הכוכב של הקבוצה שלו והוא מראה שהוא צדק. מבחינה אישית הוא לא היה מתפתח למה שהוא היום באוקלהומה ולא מגיע לגבהים הללו.

אלעד 22 במאי 2015

זה מצחיק אותך אבל אתה עושה בדיוק אותו דבר. הארדן לא עזב את אוקלהומה מיוזמתו או בגלל חוסר שביעות רצון מהקבוצה. הוא הועבר בטרייד כי הם לא ידעו אם יצליחו להחזיק אותו ורצו לנסות לקבל תמורתו משהן. גם אתה, כמוני, לא יודעים מה הוא מעדיף. הוא בהחלט מוציא את המיטב מהסיטואציה ביוסטון. בעולם מקביל היו לו עכשיו 2-3 אלפויות ועדיין צעיר מספיק לכפות טרייד ולעבור להיות אלפא דוג בקבוצה אחרת.

כמו שאני רואה אותו כרגע, הוא עונה לי על השאלה מה היה קורה אם גינובילי היה עוזב את הספרס. אתה חושב שגינובילי היה מעדיף אם הייתה לו קבוצה משלו בשיא הקריירה? על חשבון האפשרות להיות חלק משושלת כשחקן שישי?

omer 22 במאי 2015

הארדן עזב את אוקלהומה כי היא סירבה לתת לו חוזה מקסימום. אוקלהומה העדיפה לתת את חוזי המקסימום לווסטברוק ודוראנט. היא יכולה הייתה לתת גם להארדן חוזה מקסימום ולחרוג מהתקרה, אבל באוקלהומה לא מוכנים לשלם מס חריגה. הארדן לא הסכים להצעה שלהם לחידוש החוזה (48 מיליון ל4 שנים, כמו איבקה).

לקראת ה1 לנובמבר, המועד האחרון לחידוש חוזים בליגה, כשאוקלהומה הבינה שהארדן לא יחתום על חוזה חדש היא העדיפה לתת אותו בטרייד מאשר לאבד אותו תמורת כלום בסוף (למרות שבפועל הם לא קיבלו כלום תמורתו). מורי קפץ על המציאה ונתן לו חוזה מקסימום (80 מיליון ל5 שנים).

אלעד 22 במאי 2015

תודה על התיאור המפורט של השתלשלות העניינים. לא רלבנטי. עכשיו תסביר לי איך זה מצביע על כך שהוא העדיף להיות כוכב בקבוצה משלו מאשר להמשיך באוקלהומה

Oded 22 במאי 2015

כל כך קל לוותר על 32 מיליון דולר מהספה בסלון

אלעד 22 במאי 2015

אין בעיה. אז הסיבה היא כסף. לא "רצון להיות כוכב בקבוצה שסובבת סביבו". אם אוקלהומה היו משלמים הוא היה ממשיך בכיף בתםקיד השחקן השישי שתמיד על הפרקט ברבע האחרון

גיל 22 במאי 2015

כי אף קבוצה לא תשלם חוזה מקסימום לשחקן שישי. הוא רצה כסף של כוכב בלי להיות כזה באוקלהומה.

omer 22 במאי 2015

אני לא יודע מה הארדן מעדיף או העדיף. אני לא בתוך הראש שלו ולכן אני לא נכנס לדיון הזה.

התיאור של השתלשלות העניינים בא כתגובה למשפט הראשון שלך ("הארדן לא עזב את אוקלהומה מיוזמתו או בגלל חוסר שביעות רצון מהקבוצה").

הארדן דרש טרייד כי הרגיש לא מוערך ולא היה שבע רצון מההנהלה שלא נתנה לו את מה שמגיע לו לדעתו. לא יודע אם זה עונה על איך שאתה מגדיר אי שביעות רצון מהקבוצה.

מטרת התגובה הייתה להוסיף קצת עובדות לדיון ההיפותטי הזה. בפירוש הארדן עזב את אוקלהומה ביוזמתו.

אלעד 22 במאי 2015

העובדות ידועות. אבל השאלה מה היה הטריגר.
האם הטריגר היה רצונו של הארדן להיות אלפא-דוג בקבוצה שפועלת סביבו? או האם זה פשוט היה שאלה של כסף?
במילים אחרות, אם אוקלהומה היו משלמים (וגם את מס המותרות), האם הארדן היה נשאר כשחקן שישי בקונטנדרית לעשור הקרוב, או עדיין מתעקש לעזוב כי הוא רוצה להיות "האיש".
ג'ינובילי בשיאו בהחלט יכל לסחוב קבוצה על הכתפיים. לא לאליפות, אבל זה גם הארדן לא. האם הוא היה הול-אוף-פיימר אם לא היה נשאר בספרס?
זה שהוא נשאר כשחקן שישי לא מוריד מהמורשת שלו, אולי רק מוסיף. יש לו ארבע אליפויות, הוא תמיד היה על המגרש בדקות המכריעות, וגם קיבל את הכדור האחרון במקרים רבים.

מעניין יהיה לראות בסוף הקריירה של הארדן (שעדיין רחוקה) לאן הוא הגיע ולעשות השוואות היפותטיות למה יכול להיות.

omer 22 במאי 2015

הטריגר? זה קל. כסף. הארדן ידע שהוא יכול היה לקבל חוזה מקסימום בכמה קבוצות אחרות ולא התכוון לוותר.

בגיל 22 שחקנים לא עושים חישובים של מורשת ואליפויות. הם לוקחים את החוזה הכי גדול שהם יכולים לקבל, בעיקר כאלו כמו הארדן שגדל בשכונת עוני בלי אבא ועם 2 אחים שנרצחו עוד בילדותו.

בריאיון בתחילת העונה הארדן אמר שכשהגיע ליוסטון הוא לא היה בטוח שהוא מספיק טוב בשביל להוביל קבוצה, כך שהייתי פוסל את הרצון להיות אלפא דוג כסיבה.

אלעד 22 במאי 2015

אז הנה, אנחנו חושבים באופן דומה.
לדעתי להארדן לא הייתה בעיה להמשיך להיות סופר- שחקן שישי באוק'.

גיל 22 במאי 2015

הוא עזב בגלל מחלוקת על כסף אבל אני חושב שיותר מהכל רצה מקום אחר להתפתח. אולי אם היו מציעים לו חוזה מקסימום הוא היה נשאר אבל אי אפשר להשאיר אותו, ווסטברוק ודוראנט על חוזי מקסימום וגם שיהיו כמה שחקני משנה.

וג'ינובילי רחוק מאוד מהארדן במנטליות הקבוצתית שלו ואיך שהוא מתנהל כך שלא חושב שזו השוואה טובה. ג'ינובילי בקבוצה אחרת היה יכול להצטיין אבל אני לא בטוח שהיה מוביל קבוצה לאורך זמן. הסגנון שלו שונה והוא חודר הרבה יותר וגם מועד יותר לפציעות. תפקיד השחקן השישי מתאים לו בול.

wazza 22 במאי 2015

effort זה מאמץ בעברית

אלעד 22 במאי 2015

בורוביץ',
אני אוהב את הארדן, והודיתי ממזמן בסטייה הזאת. אז אני בשום אופן לא בא ללכלך עליו.
אבל אתה לא יכול להשתמש בטיעון של "האחרים לא עושים הרבה, אז יוסטון לא שווה כלום בלי הארדן".
האחרים לא עושים הרבה בראש ובראשונה כי הארדן מחזיק בכדור 95% מזמן ההתקפה כשהוא על המגרש. הוא הסיבה הראשית שטרי, ברואר והווארד הם ניצבים בהתקפה. ואם אתה חש רופפות הגנתית אולי זה גם נובע מזה, כי יש גבול כמה שחקנים עם אגו יכולים לתת תחת בהגנה ואז לרוץ להתקפה ולא לקבל את הכדור.
ייתכן וזו דרך המשחק העדיפה ליוסטון, והם אכן לא היו רחוקים מג"ס בסידרה הזו. אבל כבר ראינו מול הקליפרס איזה יופי רצה ההתקפה שלהם כשהארדן על הספסל והיא הופכת לפחות צפויה.

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

אלעד- לא מסכים אתך. ליוסטון אין מאמן שמשתית שיטה של הנעת כדור והנעת שחקנים; ליוסטון גם כנראה אין שחקנים שמתאימים לזה; והארדן הוא מוסר מזהיר שתמיד ימצא את האיש הפנוי (גם אם הדרך אליו מאוד קשה). נכון שהוא מחזיק בכדור יחסית הרבה, אבל זה גם כורח מציאות וזם גם מאפשר לו לא מעט לשרת את הקבוצה שלו בדרך הטובה ביותר. נכון שזה לא נראה יפה ונכון שגם לא מעט זה לא נכון. אבל כשזה כוח האדם בנמצא- וכשאלה היכולות של הארדן- אז זה מה שעושים לא מעט פעמים. עם זאת, אני כן חושב שיוסטון יכולה להיות קבוצתית קצת יותר, וללכת יותר על שחקנים כמו ג'ונס או אריזה. אבל גם הם שחקנים שיותר בקטע של ליצור לעצמם. מה לעשות שמרבית השחקנים ביוסטון הם עם האוריינטציה הזאת, ומה לעשות שמרביתם פשוט לא מספיק טובים, ולכן יוסטון משחקת כפי שהיא משחקת. בוא לא נשכח שהיא הגיעה כך לגמר המערב- הישג די מונומנטאלי.

אלעד 22 במאי 2015

הם משחקים בצורה דומה לסיקסרס של לארי בראון. רק ששם באמת לא היה כישרון התקפי סביב אייברסון. לא היה כי לארי בראון בחר שחקנים שיתאימו לשיטה שהוא בנה, ונדרשו מהן שתי תכונות עיקריות – הגנה טובה וקשוחה ואפס אגו. אז זה עבד.
עם שחקנים כמו ג'וש סמית זה לא יעבוד, כי ברגע שהכדור מגיע אליו אחרי 10 דקות בלי לגעת בו – הוא יזרוק לסל. וזה שחקן שהקבוצה השניה בכיף תיתן לו לזרוק מכל מרחק שמעל 3 מטר.
סתם תרגיל מחשבתי – שים את הארדן בג"ס במקום קארי, אתה חושב שהם שומרים על אותה רמה? לדעתי הכל שם נעצר ומתרכז סביבו, ואנחנו מתחילים לכתוב פוסטים על כך שהשחקנים סביבו לא מספיק טובים.

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

לא אמרתי שהארדן יותר מתאים לגולדן סטייט מקארי (הוא כנראה לא). אבל אני כן חושב שהארדן מעט טוב יותר מקארי (שניהם נפלאים, מן הסתם) ולכן כתבתי אתמול בתגובות שאם אני צריך לבחור אחד מהשניים להתחיל איתו קבוצה- אני בוחר במזוקן. הוא פשוט וורסטילי יותר בהתקפה, ושחקן יוצר יותר, וביותר צורות. בסופו של דבר הוא גם סקורר גדול יותר. ובהגנה- שניהם לא משהו (למרות שאולי קארי טיפה טוב יותר. על אף שלא בטוח- דווקא הלילה היו להארדן כמה מהלכים הגנתיים מרשימים ביותר, שאולי ממחיש שכשהוא רוצה הוא יכול).

אדם 22 במאי 2015

לצה הארדן ורסטילי יותר? הקליעה של קארי טובה בהרבה (אל מול כל שחקן בליגה) והחדירה של הארדן טובה בהרבה מהצד השני. אבל, אם שמת לב, היו כמה פעמים שקארי עשה חסימות אדירות שהובילו לסל קל. זה גם נקרא ורסטיליות. חוצמזה שגם קארי עושה הכל טוב מאוד, אם זה לקלוע מהעונשין או למסור ובטח ובטח שיש לו כדרור משוגע. הוא פשוט סוחט פחות עבירות כי הסגנון אחר והוא לא פלופר מטורף כמו הארדן.

דמוסתנס1 22 במאי 2015

פלופר פלופר, אבל הוא כל כך טוב בלסחות את הפאולים האלה שזה ממש כבר נהיה מוב שלו. אגב זה לא רק פלופים, זה האומנות של לסחוט בדיוק את המגע שצריך כדי להוציא פאול עם אפשרות לסל.

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

Effort הרגיש לי מדוייק יותר, גם כי זה מושג יותר ברור בקונטקסט הכדורסלני וגם כי המושג הזה משלב בתוכו קצת גם מחוייבות.

shadow 22 במאי 2015

ואחרי התצוגות של השחקנים האלה יהיו שינסו למכור לנו שלברון השחקן הטוב בליגה כיום. בנחרצות.
הזוי משהו.

שמעון 22 במאי 2015

הארדן מדהים! מאז קובי לא ראיתי שחקן התקפה שמשתולל ככה ועושה מה שהוא רוצה מול חמישה חסרי אונים שמנסים לעצור אותו.

ניינר 22 במאי 2015

לא מחליף את קרי בהארדן בחיים. הצחקת אותי, אתה לא בטוח שסטף הולך להיות שחקן היסטורי? מי כן אם לא הוא?
כמו שאמרתי, הזקן יעשה את הנקודות שלו ובסוף ג'ס תנצח. אנחנו סתם מסבכים לעצמינו את החיים אבל זה ייגמר 4-1

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

אני חושב שהוא יהיה שחקן היסטורי אבל עדיין לא יכול להיות בטוח בזה. בינתיים רק עונה אחת הוא מוביל את קבוצתו לצמרת של הליגה. אגב, אולי גם עם הארדן מיהרתי מדי להכתירו כהיסטורי (למרות שבקריירה בינתיים עשה יותר מסטף). גם איתו צריך עוד להמתין. אבל ברור שסיכוי די גבוה ששניהם יסיימו את הקריירה כהיסטורים. בינתיים נחמד להינות מהם (למרות שאני מודה שהגדולה של קארי גורמת לי לסבל גדול. אני ממש, אבל ממש, נגד גולדן סטייט).

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

משתולל? לא מבין מדוע בחרת להשתמש במושג הכל כך לא קשור ומזלזל הזה. בכלל, אני מזהה לא מעט ביקורת על הארדן כבר הרבה מאוד זמן. במקרים רבים, אנשים רואים בעילויים כלי לניגוח- קודם כל נמצא מה לא טוב בשחקן המזהיר ואז- רק אם יהיה זמן וכוח- נודה בכך שהוא בכלל שחקן מזהיר. ואם כבר לאהוב עילויים אז עדיפים כמובן טיפוסים רהוטים וחייכנים כמו קארי. לא משנה שהוא עושה פחות דברים על מגרש הכדורסל מהארדן. לא משנה שאפילו כמוסר, הארדן טוב בהרבה (והמזוקן גם סקורר גדול יותר). לא רוצה חלילה לנגח את קארי, אבל אני משתמש בו כדוגמא לעילויים שאנשים מסוגלים לקבל ולאהוב בניגוד לכאלה- והם אולי רבים יותר- שאנשים פשוט מחפשים קודם כל לבקר ולא לאהוב. שנים רבות גם ראינו זאת עם הווארד. אפילו עם לברון. וגם נוביצקי סבל מביקורת חריפות ביותר במשך שנים, עד שהפך לקונצנזוס אהוב (רק לאחר האליפות).
שורה תחתונה: כשאני רואה שחקן כמו הארדן אני חוגג את האירוע. אני מבין שאני רואה משהו מדהים. אני מעריך את הייחוד שבגדולתו. אני נהנה ממנו. אז ברור שהוא לא מושלם- יש רק ג'ורדן אחד- אבל במקום להתרכז במעט השלילי (כמו רבים אחרים), אני מעדיף פשוט להינות מהחיובי. אני לא בא כאן להטיף לגישה של "התמקדות בחצי הכוס המלאה". חבר'ה, יש כאן הרבה יותר מחצי כוס. יש כאן שחקן מהמיוחים בנמצא, בהווה וגם בעבר. בואו נהנה ממנו. אפשר גם לבקר אותו על האספקטים השליליים, אבל לתת הכל בפרופורציה. ולתת קרדיט ראוי למי שכמעט לבדו מוביל קבוצה לגמר בקונפרנס האיכותי והקשה יותר, ואז גם נותן הצגות בפלייאוף כאשר בגמר המערב הוא מתעלה לגבהים בלתי מוכרים לו. ואז הוא עוד מפסיד!
אז במקום לגלות אמפטיה לדבר ולתופעה המיוחדת והמרגשת הזו, רבים מדי מעדיפים לבקר. לא ברור לי.

אדם 22 במאי 2015

באמת, אתה מדבר על ייחודיות ואומר הארדן במקום קארי? כמו הארדן ראינו הרבה, כמו קארי אני לא זוכר אחד.

ישי 22 במאי 2015

למה לעזאזל הוא החזיר לו את הכדור?
כדי ששחקן שלא רוצה את הכדור האחרון יסתבך איתו כשיש לו 2 שניות על השעון?

אלעד 22 במאי 2015

החלטה של רגע. קרי ותומפסון חסמו לו את הנתיב והוא קלט שחקן פנוי בזוית העין. אני די בטוח שהוא לא ידע שזה דווקא הווארד

ישי 22 במאי 2015

עכשיו ראיתי שבראיון איתו זה בדיוק מה שהוא אמר.

זיו 22 במאי 2015

לא שמתי לב ואולי לא היו להם עוד פסקי זמן אבל איזה מאמן לא לוקח במצב כזה פסק זמן ?

יואב בורוביץ׳ 22 במאי 2015

ההחלטה להשאיר את הכדור- וההחלטה- בידיים של הארדן, במיוחד בסוף כזה משחק, לגמרי הגיונית. לא כל שכן שפסק זמן גם מסייע להגנה להיערך.

אלעד 22 במאי 2015

ההסבר של מקהייל דווקא היה הגיוני, שניים מהשחקנים של ג"ס היו מאחור בחזרה להגנה ולכאורה היה יתרון. אם היה לוקח טיים אאוט והם לא היו קולעים היו צולבים אותו גם על זה

גיל 22 במאי 2015

זו החלטה מצוינת שהלוואי שהיו עושים יותר. להוציא כדור להגנה מסודרת זה לא קל ואז לרוב פשוט מכדררים בלי סוף ועולים לזריקה. כאן יש הרבה בלאגן והרבה אפשרויות לקלוע סלים קלים.

אדם בן דוד 22 במאי 2015

לא יודע אם היסטורי אבל בטח מגיע לו יותר כבוד ממה שנותנים לו בדה באזר.
ההחלטה, למשל, לעזוב את אוקלהומה הייתה, אני חושב, לא בגלל הכסף.
הוא ידע מה הוא שווה ועם דוראנט ובעיקר עם ראסל- לא היה לו סיכוי להראות את זה
כל מי שחתך את לברון על ההתחברות לוויד צריך להלל את הזקן על עזיבת דוראנט וראסל.

גיל 22 במאי 2015

אני לא חושב שלא נותנים לו כבוד כאן, עובדה שהוא נבחר שני בבחירת דה באזר לMVP. ואכן אתה צודק שהוא בחר לעזוב כי רצה להיות שחקן מוביל ולא זנב לאריות ולכן כל הבכי שעוד כמה מיליונים היו משאירים אותו ובונים שושלת באוקלהומה הם יותר מדע בידיוני מאשר אפשרות מעשית.

7even 22 במאי 2015

הארדן שחקן מצויין. לוידע למה אבל הוא לא גורם ליאת הריגוש הזה שגרמו שחקנים מצויינים אחרים כמו: לברון, ווייד, קארי, דאנקן, מג׳יק וכו׳

הוא סקורר. סבבה. נהדר.
חייב לציין שלא רואה בו יותר מזה.
או שפשוט כשאחד משחק וארבעה צופים לא עושה לי את זה בשום מצב.

גיל 22 במאי 2015

הארדן נפלא ואתמול נתן משחק לפנתיאון אבל העובדה שהוא עושה הכל ביוסטון היא גם עקב אכילס שלו. הוא צפוי ואז כשברור שהוא זה שיקח את הכדור וינסה לקלוע אז עושים עליו דאבל טים וחוטפים לו את הכדור. קשה לעצור אותו אבל כולם יודעים שצריך לעצור רק אותו ואז יוסטון מפסידים. ככה הקבוצה לא תגיע לשום מקום ואני לא רואה את זה משתנה בקרוב.

עידו ג. 22 במאי 2015

אבל הוא מסר, רק לא לשחקן הנכון.

גיל 22 במאי 2015

הוא מסר בלית ברירה כי עשו עליו דאבל טים אבל מייד ביקש את הכדור בחזרה.

עידו ג. 22 במאי 2015

טוב, הסתכלתי על המהלך שוב והוא באמת מוסר רק על מנת לקבל את הכדור חזרה (הוא מבקש אותו עוד לפני שהוא מגיע להווארד).

היסטוריון של ספורט 22 במאי 2015

שחקן שחקן….אבל הקבוצה הייתה בשבילו ברגע הכי מכריע של העונה ב 89-70 מול ל.א
עד אותו רגע הוא חירב את הסדרה לחלוטין .
לכן הארדן בלי יוסטון שווה חצי גמר מערב.
עכשיו חובת ההוכחה עליו …לדעתי ג.ס יגנבו לפחות אחד בטקסס בדרך ל1-4 קצת קשה מהצפוי (שלי ).

גיל 22 במאי 2015

לא צריך להגזים, הוא לא חירב אבל מצד שני גם לא צריך לתת לו וליוסטון כתרים על ההגעה לגמר המערב שנעשתה בנסיבות מיוחדות. ההגעה לשלבים הגבוהים בפלייאוף היא פעמים רבות עניין של מזל ומאצ'אפים.

סוס מעץ 22 במאי 2015

שחקן מדהים ופלופר ענק

גיל 22 במאי 2015

אני לא חושב שהוא פלופר יותר מאחרים. הוא פשוט יוצר מגע עם שחקנים כל הזמן וקשה מאוד לשפוט את זה.

Duncan 23 במאי 2015

אם הוא יוצר את המגע, אז זו לא עבירה.

גיל 23 במאי 2015

קשה לדעת הרבה פעמים מי יצר את המגע ואז קשה לשפוט מי עשה עבירה אם יש כזו בכלל.

Comments closed