שאלת הג'אמפ שוט

klay

לא היה חסר הרבה שיוסטון תהיה 2- 2 או אפילו תוליך 3- 1 בסדרה. אבל זה 3- 1 לווריורס. הם עדיין פייבוריטים מאוד כבדים לנצח בסדרה (אף פעם קבוצה לא הפכה פיגור 0 -3 לניצחון). כואב לי רק על הארדן העצום– שוב, הוא נראה כמו שחקן שלם וטוב יותר מקארי (:

יתר שחקני הרוקטס- אין לדעת אף פעם מה מקבלים מהם- ולרוב לא מקבלים יותר מדי. הם אתלטים, הם רוצים, הם לפעמים מוכשרים, אבל הכל בתוך אווירת כאוס כזו עם התקפה והגנה לא יציבה. ועדיין הרוקטס האלה יכלו להוביל בסדרה הזו!

אבל אני לא רוצה לשגות באשליות על ניצחון בסדרה. בנוגע לווריורס- אין ספק שהעונה הזו תוגדר כהצלחה עצומה ולא משנה מה יקרה בגמר.

זה פרנצ'ייז שלא היה במעמד הזה 40 שנה. הווריורס עברו כל סוג של כשלון ואכזבה אפשריים בארבעה העשורים האחרונים. אבל נבנתה שם בשנים האחרונות בהדרגה קבוצה נהדרת. היא קבוצה עם הרבה שחקני איכות. אבל זו עדיין קבוצה שמתבססת על הג'אמפ שוט. אומרים שקבוצות ג'אמפט שוט לא זוכות באליפות. בגדול- זה די נכון. אולי שיקגו בולס הגדולה התבססה לא מעט על הג'אמפ שוט אבל ג'ורדן (ופיפן) גם היה חודר עצום. כשמסתכלים על אלופות גדולות אחרות- לכולן היה שחקן פנים גדול (דאנקן, שאק, קארים לפניהם) או שחקני לואו פוסט נהדרים (מקהייל, פאריש, וורת'י, לברון היה צריך להפוך עצמו לכזה כדי לזכות באליפויות).

אבל אנחנו נמצאים היום בעידן הקליעה. הקלעים הטובים הם השחקנים המבוקשים בליגה. קלעי עילוי אפילו הצליח להוליך קבוצה לאליפות (נוביצקי בדאלאס). אבל עדיין כמעט לכל אלופה יש שחקנים שהם חודרים עצומים (פארקר, בראיינט, ג'ורדן, לברון, ווייד).

לגולדן סטייט יש קלעים עצומים (קארי, תומפסון) אבל האם יש להם חודרים מספיק טובים?

יש להם את דריימונד גרין שהוא סוג של שחקן לואו פוסט, שיודע לחדור, אבל הוא שחקן שבעיקר אוסף שאריות בהתקפה שכמעט ולא הולכת עליו באופן מכוון. עד היום התקפת הווריורס בעיקר התבססה על היד של הספלאש בראדרס, משחק המסירות הנהדר של כולם, והיכולת של גרין, בארנס וגם קצת בוגוט ואיגודאלה לצבור נקודות בנוסף לשני כוכבי העל.

אבל באין משחק לואו פוסט אמין ובאין חודרים עצומים- גולדן סטייט תהיה אלופה מאוד ייחודית בהיסטוריה של הליגה אם תזכה. אם היא לבסוף לא תזכה- זה יהיה כמעט בטוח בגלל הסיבות הללו.

 

אחידות
המשותף להחלטות הקיץ של ברצלונה וקליבלנד

43 Comments

נדבושקה 26 במאי 2015

אני חושב שדווקא בגלל שלא היו הרבה אלופות שמשחקות בסגנון הזה שכ"כ מאפיין את הכיוון אליו הולכת הליגה בשנים האחרונות,

אליפות של הווריורס תיזכר כנקודת מפנה.

אני גם אהיה מאד מבסוט שאלופת הNBA תהיה קבוצה שעדיין בוחרת בדרך של פיתוח שחקנים ולא בדרך של גיבוש BIG 3 או BIG 2 ע"י רכישות.

רועי ויינברג 26 במאי 2015

האריסון בארנס חודר לא רע, וגם איגי. קארי סביר יחסית בחדירות, אבל עדיין יש להם בעיה פה. אזלי, ספייטס ולי הם שחקני לואו פוסט טובים מאוד שיעזרו להם בקטע הזה.

ק. 26 במאי 2015

אני דווקא חושב שהבעייה להם בין שני התחומים היא בלואו פוסט – השחקנים שרשמת משחקים במצטבר אולי 20 דקות במשחק. גרין גם חודר לא רע, קרי לדעתי טוב וקליי תומפסון סביר.

רועי ויינברג 26 במאי 2015

אני מסכים איתך שהם לא זוכים ליותר מדי קרדיט מקר, אבל אחד הדברים היפים באימון שלו זה שהוא מנצל את הספסל העמוק מספיק שלו וכל פעם מזניק מישהו שנותן להם את התפוקה שהם צריכים, כמו פיל ג'קסון בטריפיט הראשון של הבולס. יכול להיות שנראה הרכב שכולל את אזלי ליד גרין, או לי לצד בוגוט, במידת הצורך, אבל לדעתי הם לא יצטרכו את זה מול קליבלנד

גיל שלי 26 במאי 2015

סטיב קר בנה סגנון משחק שמייתר את החדירות, מגיעים למצבים בהנעת כדור, ופוסט אפ נעשה למשל כאשר דריימונד גרין מקבל שחקן נמוך על הגב. למיטב זכרוני הספרס הסתדרו שנה שעברה בגמר הפליאוף בלי חדירות, טוני פרקר היה פצוע, סגנון המשחק של גולדן סטייט העונה מאוד מזכיר את הספרס של שנה שעברה

אלון 26 במאי 2015

אין חודרים ראויים? תראה תקציר של משחק 3. קרי פרפר שם את ההגנה כמו חמאה וסיים או מסר מתי שהוא רצה. הוא חודר כמעט ברמה של פארקר

הארכיון 26 במאי 2015

לא הבנתי איך היה יכול היות 3-1 ליוסטון???
משחק 1 הלך חלק לווריורס ואם היו מפסידים – קרי היה מפרק במשחק 2 ומשחק 3 הוכיח את זה.
בגלל שמשחק 4 הוא לא קריטי הווריורס לא נתנו הכל בהגנה- הניתוח שלך מגוחך לטעמי, בורו

S&M 26 במאי 2015

בכלל לא מגוחך. יוסטון כמעט ניצחו את השני. ובגלל שהפסידו, נפלו לבור מנטאלי והתפרקו בשלישי. במשחק ה'אם לסבתא שלי היו גלגלים', אם הם מנצחים את השני, אז השלישי זה משחק אחר לגמרי, ועוד אצלם בבית.

7even 26 במאי 2015

הוורייירס כבר היו בסרט הזה בסדרה הקודמת.
פיגור 1-2 לפני משחק חוץ ואפשרות לרדת לפיגור 1-3
נגמר ב 3 פירוקים ו 4-2

iverson 27 במאי 2015

עזוב, הכותב איבד את העשתונות – יוסטון חרא קבוצה שבכלל לא צריכה להיות בשלב הזה

עובר אורח 26 במאי 2015

מה הכוונה ב"הם לפעמים מוכשרים"?

אדם 26 במאי 2015

מה, זה לא ברור? מוכשרים בניצחונות ולא מוכשרים בהפסדים

אייל 26 במאי 2015

אתה יכול לרשום פוסט דומה על ריאל מדריד של השנה:
"לא היה חסר הרבה שריאל מדריד תהיה מקום ראשון בליגה ספרדית או אפילו תעלה לגמר ליגת האלופות ….. כואב לי רק על רונאלדו העצום- שוב, הוא נראה כמו שחקן שלם וטוב יותר ממסי(:"

תני 26 במאי 2015

בורוביץ' באמת ראית את קרי משחק ?

גל ד 26 במאי 2015

בורוביץ' רואה אך ורק את הפופיק של עצמו.

מבפנים.

גיל 26 במאי 2015

אתמול היה משחק מכוער. 78 זריקות לשלוש זה שיא פלייאוף וזה נראה רע. שחקנים בכוח זורקים לשלוש גם כשיש אופציות טובות יותר למסירה. כולם מדברים שגולדן סטייט משחקים כמו הספרס אבל זה רחוק מאוד מזה לצערי.

נדבושקה 26 במאי 2015

אני חושב שנגעת בנקודה מעניינת.

כיום כל קבוצה שההתקפה שלה מבוססת על הנעת כדור- אוטומטית אומרים שהיא משחקת "כמו הספרס".
כאילו יש משוואה : הנעת כדור=סן אנטוניו

אבל זה לא נכון.

כי סגנון המשחק של הווריורס מבוסס על הנעת כדור תנועה בלתי פוסקת ללא כדור , כאשר הסנטר משמש המון פעמים כתחנת ביניים באיזור קו העונשין לצורך העברת הכדור מצד לצד.
אבל בניגוד לספרס שיש להם איזון נהדר מבחינת "כח אש" בין עמדות 1-5, התקפת הווריורס נוטה באופן מובהק לחיפוש קארי ותומפסון מעבר לקשת (לא תמיד יסתיים בזריקה לשלוש אך הפואנטה של רוב ההתקפות תתחיל לאחר שאחד מהם יקבל את הכדור מעבר לקשת השלוש לאחר חסימה).

אני אישית לא רואה הרבה דמיון בין סגנון ההתקפה של הספרס והווריורס.

גיל 26 במאי 2015

אני רואה שני הבדלים מרכזיים בין השניים. האחד, הנעת הכדור של הווריוס היא לרוב על קשת השלוש במטרה להשיג שלשה. לפעמים קארי חודר פנימה ואז הוא יכול למסור החוצה או להניע את ההתקפה יפה אבל זה יחסית נדיר. דבר שני שהוא אולי יותר חשוב, הנעת הכדור של הספרס באה עם מטרה ברורה: להגיע למצב הקליעה הטוב ביותר. זה יכול להיות שלשה, אבל גם סתם זריקה לשתיים או ליי אפ. זה אומר שהרבה פעמים החדירות והמסירה שבאה בעקבותיהן היא רק ההתחלה ואז יש 3-4 מסירות בכיוונים שונים ושחקנים מוצאים עצמם חופשיים לגמרי לקליעה וגם אז הם לפעמים מוסרים. אצל גולדן סטייט הזריקות הרבה פעמים קשות וכפויות. רואים על קארי שהוא פשוט עומד לזרוק ויהי מה. הוא מאוד טוב בזה אבל זה לא כמו הספרס.

גיל שלי 26 במאי 2015

אתם אולי רואים הבדלים ברורים, אני לא ממש, כל הבק דור ללייאפים מגיעים בדיוק מאותו סגנון משחק, ההבדל הוא כמובן שלפארקר אין קליעה לשלוש כמו של קרי, ואין לווריורס אף שחקן שדומה לטימי, לכן אתם רואים הבדלים בניואנסים

גיל 26 במאי 2015

אני לא חושב שזה ניואנסים. תבדוק למשל כמה פעמים גולדן סטייט מוסרת בהתקפה וכמה שחקנים נוגעים בכדור. אם קארי על המגרש והוא לא חודר אז זה מעט מאוד. היופי אצל הספרס הוא שלא משנה מי משחק הם משחקים באותה צורה, כך שזה ממש לא תלוי בפרקר או דאנקן.

גיל שלי 26 במאי 2015

קדימה, בדוק, נראה מה יצא

עידו ג. 26 במאי 2015

גיל (וגיל) – הווריורס הם אמנם לא הספרס כי בכל זאת לכל קבוצה יש את סגנון המשחק היחודי שלה. יחד עם זאת יש המון קווי דמיון מבחינת הנעת הכדור. למרות הדיבורים על השימוש בבידוד של קוואי העונה הם עדיין היו קבוצה המבוססת על הנעת כדור ואפילו העלו את כמות המסירות למשחק לעומת עונת האליפות 346 העונה לעומת 333 בעונה שעברה. הווריורס שהיו אחרונים בליגה לפני שנה עם 246 מסירות למשחק עלו העונה ל316 למשחק (למי שחיפש את ההבדל שסטיב קר עשה בקבוצה).

כמובן שלהתמסר לא מבטיח יעילות כפי שיעידו שני המקומות הראשונים בליגה – יוטה (365 למשחק) והניקס (361 למשחק) אם נסתכל על אסיסטים שנולדו ממשחק המסירה הווריורס עלו ל-27.6 הטוב בליגה אבל יותר מכך גם באסיסטים משניים (מסירה לשחקן שמסר אסיסט) הם הובילו את הליגה עם 7.9 למשחק. זה נתון שמעיד על כך שנוצרים הרבה מצבים כתוצאה מהנעת כדור וכאן הם עברו את הספרס שהיו ראשונים בעונה שעברה ואף שיפרו העונה ל-7.5 למשחק. הווריורס גם מקדימים את כולם בהזדמנויות לאסיסטים למשחק (51) ונקודות כתוצאה מאסיסטים (65) כמו גם מסירות שהיו אסיסט אלמלא התבצעה עבירה (2.7 למשחק). בכל אחד מהמקרים הם מציגים מספרים טובים יותר משל הספרס של העונה שעברה. יחד עם זאת שצריך להביא בחשבון שקצב המשחק של הווריורס העונה היה גבוה בארבע פוזשנים למשחק משל הספרס של העונה שעברה כך שבסך הכללי הנתונים של הקבוצות מבחינת הנעת הכדור דומים.

לגבי הטענה שכשקרי לא חודר אין כמעט הנעת כדור אני חייב שלא להסכים. למעשה "תחנת הממסר" העיקרית של גולדן סטייט היא דריימונד גרין כשגם לאנדרו בוגוט חלק נכבד. הדבר בולט מאד בפלייאוף הנוכחי כשיותר כדורים עוברים דרך גרין מאשר דרך קרי (להבדיל מזמן אחזקת הכדור). אם נמשיך את ההשוואה לסן אנטוניו אז גרין הוא איך שבוריס דיאו היה נראה אם רק היה לו אופי. בכל מקרה המשחק של הגבוהים יוצר אופציות התקפיות מאד יפות אצל הווריורס. רק לשם דוגמא היה מהלך במשחק השלישי בו גרין החזיק את הכדור גבוה כשקרי בא לחסום והוא חדר לסל והרים לאלי-הופ לבוגוט.

בקיצור כמובן שאין התאמה מוחלטת אבל מבחינת ניצול אפקטיבי של הנעת כדור הווריורס בהחלט הולכים בדרכם של הספרס.

גיל 26 במאי 2015

תראה, יש להם אולי הרבה אסיסטים אבל תסתכל על סוג הזריקות שהם לוקחים. בהרבה מקרים הם הרבה יותר קשות מאלו שהספרס נוהגים לקחת ולכן אני אומר שהם לא מניעים את הכדור מספיק. זה יעיל מבחינתם כי הם קלעים מעולים אבל לא אותו הדבר לדעתי.

עידו גילרי 26 במאי 2015

גיל זה לא רק אסיסטים אלא גם הזדמנויות לאסיסטים ואסיסטים משניים. שני פרמטרים שמעידים על יעילות הנעת הכדור.
לגבי בחירת הזריקות הם לא רחוקים מהפילוסופיה של יוסטון (תן למיד-ריינג' לנוח על משכבו בשלום). אם אתה רוצה לדון בעד כמה הזריקות טובות אז בעונה הסדירה הם היו מקום רביעי באחוז הזריקות הפנויות לחלוטין (שומר מעל 2 מטר מהזורק) עם 19.5% שזה יותר טוב מהספרס של העונה וטיפה פחות טוב (כ-2%) מהספרס של העונה שעברה. בפלייאוף זה אפילו השתפר קצת אצל הוורויורס עד ל-20.7% שזה שני רק לאטלנטה.

לגבי הזריקות הרעות כשיש שומר בפנים (כחצי מטר או פחות) אז הם היו מקום שישי בעונה הסדירה עם 16.5% מהזריקות. זה משמעותית יותר טוב מהספרס של העונה שעברה (כ-4%) והשתפר בפלייאוף ל-14.7% – שני רק למאבס (מה זה אומר על ההגנה של יוסטון). כלומר בחירת הזריקות שלהם די טובה למרות הזריקות של סטף וקליי תומפסון עם שומרים בפרצוף. דרך אגב באופן בולט מהנתונים אטלנטה והקליפרס נהצליחו בסגנוןנות די שונים להגיע לזריקות טובות ביחס לשאר הקבוצות.

גיל 26 במאי 2015

הספרס השנה לא דוגמא לכלום כי חצי ראשון הם שיחקו גרוע אבל אם תסתכל למשל על הפוסט סיזן אז מספר האסיסטים ביחס לאיבודים אצלם הוא מקום שישי בעוד הספרס היו ראשונים. זה אומר שהמסירות שלהם לא תמיד לשחקנים פנויים והם לוקחים יותר סיכונים שלפעמים משתלמים ולפעמים לא. יש להם גם יותר פוזשנים למשחק מה שמצביע על קצב משחק מהיר שזה קצת נוגד הרבה מסירות.

עידו גילרי 26 במאי 2015

אני דווקא לא מסכים איתך שהספרס של העונה הם לא דוגמא לכלום כי במידה מסויימת הם שכללו את השיטה של העונה שעברה. יחד עם זאת בגלל התוצאה הסופית השוויתי גם לאילו של העונה שעברה. יחס האסיסטים לאיבודים של הווריורס השנה עבר את 1.9 בעוד שלספרס בעונה עברה היה יחס של 1.75 (כמו גם השנה). להשוות את הפוסט-סיזן קצת מטעה כי הספרס שיחקו רק נגד קבוצה אחת שלא הייתה מהטופ של הליגה בהגנה. הווריורס אכן נתקלו בבעיית איבודים בפלייאוף כשפגשו את ממפיס (יחס האסיסטים לאיבודים שלהם בסדרה עמד על 1.35) בשאר הסדרות היחס שלהם היה טוב מזה של הספרס. את הקטע של הסיכונים אפשר באותה מידה להגיד על סן אנטוניו של העונה שעברה אבל כשהמכונה מתקתקת קשה להתווכח עם התוצאות.
אני לגמרי לא מסכים שקצב משחק גבוה נוגד הנעת כדור להיפך אם אתה סתם מתמסר בלי כוונה אתה עלול להגיע לסוף שעון.
בקיצור בכל פרמרטר כמעט שתבחן תגלה שהנהת הכדור של גולדן-סטייט היא מה שהביא אותה למקום בו היא נמצאת ולא הזריקות עם יד על הפנים של הקלעים שלה (זה וההגנה כמובן שבלעדיה הם היו גרסה משופרת של שבע שניות או פחות).
הם לא קופי-פייסט של סן אנטוניו אבל בהחלט מביאים למיצוי את המשחק ההתקפי ביעילות דומה (ואף טובה יותר) למה שהספרס עשו בעונה החולפת.

גיל 26 במאי 2015

הם לא דוגמא לכלום כי הם היו עם המון פציעות בחצי הראשון של העונה. אם יש נתונים מהחצי השני אז שם הם באמת שיחקו מצוין וגם בפלייאוף. אני חושב שמה שכתבת על ממפיס מדויק וזו הסיבה שצריך לבחון אותם מול קבוצות הגנה חזקות, בדיוק כמו את הספרס. אני גם לא מסכים שקליפרס לא טובים בהגנה.

אני לא מתווכח עם היעילות אבל לי זה נראה שהרבה מהזריקות שלהם קשות יותר. איפה יש סטטיסטיקות על זריקות פנויות?

עידו ג. 26 במאי 2015

תסתכל באתר של הליגה על נתוני ה-tracking יש חלוקה לכל שחקן/קבוצה לפי המרחק של השומר בזריקה לפי טווחים של 0-2 2-4 4-6 ו-6+ כשכל המרחקים הם בפיט.

גיל 26 במאי 2015

וואו, מגניב, לא ידעתי שיש סטטיסטיקות כאלו.

עידו ג. 26 במאי 2015

קח שבוע ותחזור. זה מה שקרה לי בפעם הראשונה שגיליתי. לא ידעתי מאיזה צד להתחיל לאכול את זה.

עידו ג. 26 במאי 2015

לגבי הספרס של השנה -אין חלוקה של נתוני הטראקינג לפי זמנים אבל לגבי הנתונים הכלליים יש ולא רואים אצלם שינוי משמעותי בנתוני האסיסטים. יש ירידה באחוז הסלים שמגיעים מאסיסט מה שאומר שהם פשוט התחילו לקלוע את הזריקות באחד על אחד כשהשחקנים הפצועים חזרו. זה הוביל לקפיצה באחוזי הקליעה (לשתיים בעיקר) וזינוק ביעילות ההתקפית מ-103 ל-110. כל זה מצביע לדעתי שהם עדיין שיחקו את המשחק הרגיל שלהם פשוט בפחות הצלחה כתוצאה מחיסרון בשחקנים.

איתן 26 במאי 2015

בסטטיסטיקות הרשמיות מחשבים כאסיסט כמעט כל מסירה שבעקבותיה זריקה שנכנסת. בעיני אסיסט צריך להיחשב רק אם המסירה הובילה לקליעה חופשית לגמרי או יצרה יתרון משמעותי של הקולע על ההגנה.
בג"ס חלק גדול מהזריקות נכנס למרות שההגנה שמולם לא מתפרקת אלא רק בזכות יכולת הקליעה הפנומנאלית של קארי ותומפסון שמצליחים לשחרר זריקה במהירות על למרות יד בפנים.
בספרס הייתה הרגשה של קסם כשפתאום ההגנה בכלל לא באזור הכדור. המוסר הכי מדהים שלהם בעיני היה דיאו. קוסם.

עידו ג. 27 במאי 2015

ציינתי את זה בתגובה מעל. בפלייאוף העונה רק אטלנטה עם אחוז גבוה יותר של זריקות פתוחות לחלוטין. מהצד השני רק המאבס (ששיחקו נגד יוסטון) זרקו פחות זריקות עם יד על הפרצוף.
לגבי קרי ותומפסון בפלייאוף:
קרי זוורק 11.5% מהזריקות עם שמירה צמודה.
תומפסון זורק 9.9% מהזריקות תחת שמירה צמודה.
זה אחוז נמוך משמעותית מכמעט כל השחקנים המובילים האחרים, כמה דוגמאות:
ג'יימס הארדן 15.9%
ג'ון וול 21.1%
בלייק גריפין 22%
לברון ג'יימס 24.4%
קוואי לנארד 25.7%
בקיצור יש הרבה נוסטלגיה לגבי הספרס של העונה שעברה ודי בצדק. גם לקבוצה הנוכחית של הווריורס לא חסר קסם.

גיל 27 במאי 2015

משהו בסטטיסטיקות הללו נראה לי חשוד. לי נראה שאחוז הזריקות הקשות של קארי ותומפסון גבוה הרבה יותר.

ניינר 26 במאי 2015

אל תזלזל ביכולות החדירה של קליי

גיל 26 במאי 2015

לקארי יש יכולת חדירה אדירה הוא רק צריך לעשות את זה יותר ולא להתעקש רק על שלשות.

wazza 26 במאי 2015

מהקצת שראיתי אותו זה מתמטיקה פשוטה ,3>2

גיל 26 במאי 2015

אבל זה לא ככה בדיוק. גם כשהן נכנסות גבוה זה לרוב בסביבות 50%. כשיש לך שתיים יותר בטוחות שווה לקחת את זה מה עוד שיש לך גם אופציה לעבירה שתוסיף נקודה ותשים את הקבוצה השנייה בבעיית עבירות.

עידו ג. 26 במאי 2015

כרגע הוא קולע בפלייאוף 47% בחדירות לסל ו-45% מהשלוש אז כנראה שדרגת הקושי די דומה עבורו.
אם נסתכל על הפינה השמאלית זה כבר יהיה 3>>2 (11 מ-12 בפלייאוף ו-63% בעונה הסדירה).
יחד עם זאת אני לגמרי מסכים איתך שהוא צריך לחדור יותר לסל. יש לזה השפעה מאד חיובית על משחק ההתקפה של הווריורס ואי אפשר לקחת בחשבון רק את הזריקות שלו.

גיל 26 במאי 2015

אבל השאלה היא לא כמה הוא קולע עכשיו אלא כמה יקלע אם יחדור יותר במצבים שיש לו שומר על הפרצוף. גם לא רק האחוזים שלו חשובים אלה אלו של האחרים. כשהוא חודר יותר הוא יכול לשחרר לאחרים לזריקות פנויות לחלוטין וגם יעלה את האחוזים שלו לשניים ולשלוש. הוא באמת מכניס זריקות באחוזים פסיכיים אבל יש משחקים שזה לא הולך בכלל והוא ממשיך להתעקש על הזריקות וכאן הנעת הכדור חשובה יותר.

עידו ג. 26 במאי 2015

טוב כבר הסכמתי איתך לגבי זה. רק ציינתי את הנתונים הפסיכיים שלו. סטטיסטיקות נוטות להתיישר בסוף

אייל הצפון 27 במאי 2015

שאלת הביצה והתרנגולת.
כדי שחדירה תהיה אפקטיבית צריך שחקנים שיקלעו מרחוק כשהם חופשיים, וצריך שהשחקנים שחודרים לסל ידעו למצוא את השחקן החופשי ומתי (ולמי) להוציא כדור.
לא שזה משהו חדש במיוחד, ההתקפה של הפיסטונס בשנות השמונים הייתה בנויה על כך שאי אפשר לצופף נגד החדירה של איזייה כי דנטלי/אגוויר וליימביר (בתקופה שבה סנטר שזרק ממרחק של יותר ממטר וחצי מהסל היה אוטומטית יורד לספסל ומועבר בטרייד לקליפרז/ניו ג'רזי), היו קולעים מבחוץ באחוזים גבוהים, ולאיזייה ודומארס הייתה אינטליגנציית משחק מספיק טובה כדי לקבל החלטה נכונה ולבצע אותה.
זה לא שהארדן הוא ללא שחקן ענק, אבל בהשוואה לשחקנים שכן זכו בתארים יותר מדי פעמים ההתקפה של יוסטון היא הארדן מקפיץ, מקפיץ ומקפיץ, מקבל חסימה ועולה לקליעה, או הארדן חודר לסל וזורק במקום למסור או מוסר לשחקן הפחות מתאים.
וכשמדובר בשחקנים כאלו, לדעתי, הם מעולים לפנטזי או ל3 על 3 אבל בקבוצת אנ בי איי הם בדרך כלל משיגים פחות מהכשרון שלהם (וד"ש לכריסטיאנו רונלדו), וחוץ מזה הארדן לא מתקרב (וגם לא יגיע) לבראינט בשיאו, וגם כיום הוא פחות טוב מווסטברוק.

אבו צ'יצ'ריטה 27 במאי 2015

מישהו מבין למה דייויד לי, שחקן עם לא מעט עונות של דאבל דאבל, לא משחק בכלל?

Comments closed