שיופיע

inies

כל תוצאה הגיונית. יש מן תחושה כללית שבארסה תנצח בקלות לפחות בהפרש של שני שערים. יכול להיות. לדעתי לא יקרה. לדעתי יובה יותר חזקה מכפי שמתארים. יש לה מרכז שדה מאוד חזק. יש הגנה. ויש קרליטוס טבס וגם התקפה לא רעה. לבארסה יש שלישייה מעולה- והיתר פחות טובים בהרבה (ועדיין יש עוד כמה "לא רעים"). אחד מהם הוא אנדרס אינייסטה. בעונה לא טובה במיוחד, אנדרס. בשבילי הוא עדיין השחקן האהוב. אפילו נראה לי שהלילה בארסה תהיה חייבת אותו טוב מאוד. יש לו רקורד אדיר בהתעלות במשחקים מאוד גדולים.

שישי בברלין, לפני גמר הצ'מפיונס
הדאבל טרבל

19 Comments

אבנר משער 2 6 ביוני 2015

וחשוב לזכור
1994 אותן תחושות
מילאן 4 ברסה 0

ירושלמי 6 ביוני 2015

פרט לשוער ולאחד הבלמים אני לא חושב שיש מישהו נוסף שהייתי לוקח מההרכב של יובה ויכול לשדרג את בארסה.

דור 6 ביוני 2015

פוגבה לא שדרוג מראקיטיץ'?

עופר דיגמי 6 ביוני 2015

איפה ישנה הוכחה כזו שפוגבה טוב מראקטיץ'? בכל משחק חשוב מול יריבה חזקה הוא נראה כמו אחד שצריך מחברת ועפרון. ייתכן שהוא יהיה גדול היום. ובכלל.

כרגע ראקטיץ' הוא גניבת השנה. ונותן לה בדיוק מה שהיא צריכה. קשר מתקיף שרץ בלי הפסקה. הוא לא נראה אתלט פיזי או קוסם כדור. אבל בעונה בה אינייסטה נראה עייפי וצ'אבי בתפקיד הקלוזר, הוא מהווה את החלק הפורה של מרכז השדה של בארסה.

זה לא המטאדורים שגרמו לד"ר פרגוסון וליונייטד שלו לפתוח מחלקה מיוחדת בלונדון למדעי חיפוש הכדור אחרי הגמר בוומבלי. אבל ראקטיץ' הופך את בארסה לחומר נפיץ. והוא ממש טוב בלהעביר את הכדור למסי.

אם זאת, יש לו מכשול קשה היום. במשחק אחד(או שתיים או שלוש) ליובה יש כלים, מעבר לפוגבה, להלחם, לשאוג, לנשוך.

אודי 6 ביוני 2015

פוגבה,לא במקום ראקיטיץ, במקום בוסקטס-אחת ההחלטות הקלות

עופר דיגמי 6 ביוני 2015

החלטה קלה? לוותר על אחד מחמשת הקשרים האחורים הבכירים בעולם, אחד מאלה ששיחקו בגמרים ברומא ובלונדון. וזכה אליפות אירופה לנבחרות. וגם באיזה מונדיאל ביבשת רחוקה- בעבור אחד שאפילו לא ברור אם הוא קשר אחורי. ולחלוטין לא ברור באיזה רמה. בתפקיד הזה. ובאחרים.
אכן החלטה קלה.

אודי 7 ביוני 2015

לדעתי הוא אחד האוברייטדים הגדולים בכדורגל יחד עם חדירה,שים לב שלא החמאת לו בביצועים רק בזכיות-פשוט שיחק לו המזל להיות שחקן בית בברצלונה שמשתדלת לשחק עם כמה שיותר כאלו,ומשחק בדור הזהב של הנבחרת הספרדית.הוא בחיים לא מהחמישה הטובים בעולם בתפקיד וגם לא בעשר.קח בשלוף לאו דווקא לפי הסדר:
גונדוגאן
יאיא טורה
צאבי אלונסו(למרות הדעיכה)
שויינשטייגר
חאבי מארטינס
וידאל(כשהוא בתפקיד)
פירלו(למרות הדעיכה)
נאינגולן
דה רוסי
מאטיץ
והרשימה ממשיכה..

עופר דיגמי 7 ביוני 2015

עד ראדי או שנלך אחורה עד הפס של אופיר קופל לבניון בפארק דה פראנס?

הרבה תנאים הצבת, ההוא עד הפציעה, ההוא עד לפני שלוש דקות, והזה כשהוא בדיוק עומד על עיגול האמצע.

לא התעמקתי ביכולת כי נדמה לי שזה ברור מאליו מה הוא נותן. ומה הוא נתן היום. התנפלו עליו כל הקשרים האחוריים הכי טובים בעולם של יובה. וגם את זה הוא שרד. בקור רוח, בפס נפלא. בעמידה ותנועה נכונה שטובה בהרבה מכל אלה שהזכרת.

גם כשירות היא חלק מיכולת. בוסקטס לא מפספס משחקים. חאבי מרטינס מחמיץ עונות. גונדאגאן בדרך להיות עוד נורי שהין, שגם הוא בטח טוב מבוסקטס בהרבה עד הפציעה.

התמזל מזלו של מסי שהוא משחק עם צ'אבי. בלעדיו הוא מסי של ארגנטינה. ומזלו של צ'אבי שאינייסטה יצא מהכונכייה ביורו 2008 ומאז הם שתי פרפרים. אחרת צ'אבי זה צוציק שמאבד כדורים לכוחנות של פול סוקלס. ומזל של אינסייטה שהוא משחק עם מסי אחרת הוא היה סתם קשר שלא מבקיע. ומזלם שפפ לימד אותם כדורגל. ושקרויף בחר בבארסה. ושהיה לו את נייסקינס. ולהם את מיכלס. והונגריה. תודה לך הונגריה. בזכותך בוסקטס.

אנדר 7 ביוני 2015

פשוט פתאט. כמות האנשים האכולים פה בבלוג זה הזוי. הקשר שפפ התבטא עליו עוד בזמנו "הוא השחקן החשוב במערך שלי".
אין שחקן שמדגדג את בוסקטס בשחרור לחץ בשטח קטן והוצאה קדימה. ראינו את טורה ה'אדיר' אוכל אבק כבר שנתיים ברצף. שלא לדבר על שארית הרשימה העלובה שלך

ירושלמי 6 ביוני 2015

בוסקטס מתאים לבארסה כמו כפפה ליד.
הוא משלב קשיחות במרכז השדה ועדינות בכדורים שיוצאים מההגנה להתקפה.
אני לא רואה אף אחד אחר מיובה שמסוגל לעשות את זה.

pingpong 6 ביוני 2015

ווידאל ומארקיסיו ופירלו

גלעד בלום 6 ביוני 2015

בורוביץ, לקרוא אותך זה ממש קומי. ״יש לה שלישיה מעולה וכל השאר הרבה פחות טובים״. כלומר בוסקטס חלוץ פחות טוב ממסי וסוארס? לפי מה אתה קובע את זה?

יש לך בלם/קשר הגנתי יותר טוב ממנו באירופה? (אולי 1-2 מקסימום)

יש לך מגן ימני יותר טוב מאלבס באירופה? (למרות ההשמצות לדעתי לא)

יש לך קשר בונה משלים יותר טוב מראקיטיץ? פירלו? אולי בשיאו, היום הוא בקושי זז (אבל עדיין אדיר). פוגבה??

יש לך בלם יותר טוב ממסצ׳רנו באירופה?? (לדעתי לא)

יש לך מחליף ראשון (חלוץ) יותר טוב מפדרו באירופה? (בכל קבוצה אחרת הוא כוכב, ראה מקרה סנצ׳ס)

יש לך שחקן ספסל יותר טוב מצאבי ( או אינייסטה,תלוי בשבוע )?

פיקה לא נותן עונה כמעט נטולת טעויות ( ועם גולים מכריעים מעמדת בלם)?

יש לך קבוצה שמסוגלת לשמור על הכדור 60-70 אחוז מהזמן ברגליים שלה בבית ובחוץ מול כל קבוצה (למעט באיירן אולי)? הם לא צריכים את
״השלישיה״ בשביל להחזיק בכדור.

נכון, השלישיה מעולה (הכי טובה בכל הזמנים), מוציאה לפועל בצורה קטלנית בשליש השלישי של המגרש אבל בכדי להביא את הכדור לשליש השלישי צריך לחבר 10-15 מסירות רצופות, את זה עושים כל השאר.

אתה באמת חושב שאם היית שם את ״השלישיה״ בחוד של ליברפול עם הקישור וההגנה של ליברפול הם היו מגיעים לאותם השגים?

אתה רואה כדורגל בכלל? ראית את ברסה העונה בכלל? לבוא ולומר שברסה זה רק ״השלישיה״ זה מופרך לגמרי.

שיחקת כדורגל אי פעם?

בדרך כלל אני מתאפק ולא מגיב לדברים שאתה כותב אבל הפעם לא התאפקתי.

מדובר בקבוצת ההגנה הכי טובה בספרד ובאירופה, הם משחקים כמו מכונה משומנת כבר עונה שלמה בכל המפעלים, תוציא משם את מסצ׳רנו והם עם 10 נקודות פחות בליגה, בלי ההטרדות וההגבהות של אלבס בצד ימין הם לא אותה קבוצה. בלי הלחץ ההגנתי על כל המגרש הם לא אותה קבוצה. אלו דברים שעושים את ברסה לא פחות מ״השלישיה״ץ

אני לא יכול להוכיח את זה אבל לדעתי אם היית מוציא את ניימאר ושם במקומו את פדרו בהרכב כל העונה הם היו באותה עמדה.(סוארס ומסי באמת עושים את ההבדל, ניימאר זה כבר הקצפת)

ערן (המקורי) 6 ביוני 2015

מסכים עם גלעד לגבי המשפט המבטל כל כך את יתר שחקני בארסה. לגמרי תלוש מהמציאות.

מישהו 7 ביוני 2015

+1

הפרשן 7 ביוני 2015

בכללי אתה בכיוון, אבל הגזמת עם מסצ'ראנו כבלם, וממש עפת על עצמך עם פדרו שלא מתאים בכלל לרמות הגבוהות כבר 3 שנים

אריק י. 6 ביוני 2015

סן אנדרס, השחקן האהוב עלי בעולם. תמיד אמרתי שהוא צ'אבי משודרג. חכם כמו צ'אבי, עם מסירות כמו שלו, בתוספת דריבל סקסי וזריזות רגליים.
אפילו יותר מזה, היו ימים שחשבתי שהוא יותר גדול ממסי. לצערי בשנה וחצי – שנתיים האחרונות הוא מגלה יכולת מאוד בינונית (ביחס ליכולת ולפוטנציאל העצום שלו). היה לו משחק פנומנלי נגד ריאל מדריד באחד המשחקים של הסופר קאפ הספרדי (נגמר 2-3 לברסה אם אני זוכר נכון, וריאל נצחו אח"כ בגומלין)
והוא גם נתן עוד משחק מבריק בגומלין מול פ.ס.ז באלופות, וזהו פחות או יותר. חוץ משני המשחקים הספציפיים האלה אני לא זוכר אותו בתצוגות יוצאות דופן על המגרש בשנתיים האחרונות.
לצערי

סו-ארס 6 ביוני 2015

איזה שידור נוראי.

שי 6 ביוני 2015

השער הראשון עם תנועה מצוינת של אינייסטה.

יוני 7 ביוני 2015

הרקורד הטוב נמשך.

Comments closed