מקל ודלאבדובה- דומה ושונה

Gal_mekel

גל מקל ומאת'יו דלאבדובה התחילו את קריירת ה-NBA שלהם ביחד, בתחילת עונת 2013-2014.

מקל התחיל כשחקן ספסל די בכיר בדאלאס מאבריקס, מהמצליחים והנחשבים שבארגוני הליגה. דאלאס, קצת אחרי 12 הופעות פלייאוף רצופות, כולל אליפות והופעה בסדרת גמר, רצתה את מקל מאוד והעניקה לו חוזה מובטח לשלוש שנים. כבר במשחקו השני היא נתנה לו 23 דקות, בהן קלע 11 נק'. כעבור כמה משחקים, הוא כבר מצא עצמו בחמישייה.

מקל הגיע לדאלאס בעקבות הצלחות גדולות מאוד בישראל; מבחינת דאלאס מה שהיה חשוב זה שפעמיים הוא הוליך קבוצות לאליפות נגד מכבי תל אביב, שם גדול שגם ב-NBA מכירים.

מאת'יו דלאבדובה הגיע לליגה בצורה הרבה "פחות" מכובדת וגם לתוך סיטואציה הרבה פחות זוהרת. הרכז האוסטרלי לא נבחר בדראפט. הוא שיחק במכללה קטנה, סיינט מאריז בקליפורניה, ורק לאחר תקופת מבחנים ארוכה בליגות הקיץ הוחלט להחתימו, וגם זה רק לחוזה קצר טווח וכאחרון שחקני הספסל. בשני המשחקים הראשונים לא ראה פרקט. במשחק השלישי רק פחות מדקה. ואז שוב, ארבעה משחקים לא קיבל שניית משחק.

וכל זה קורה בקבוצה שהיא ההיפך של דאלאס מאבריקס. קליוולנד קאבלירס הוא סוג של מועדון כושל היסטורית. היו לו כמה שנות פריחה בעידן לברון ג'יימס הראשון, אך משהוא עזב שוב חזרו הקאבס, שהפעם גם נתפסו כזנוחים, לא להגיע לפלייאוף. הקאבס שדלאבדובה הגיע אליה נחשבה לאחת הקבוצות הגרועות והלא-אטרקטיביות בליגה; והוא אמור היה להיות תחתית החבית של הזיבורית.

לא היה לו קל לדלאבדובה בשנתו הראשונה בקליוולנד, אבל איכשהו הוא שרד, ואפילו עשה מספיק כדי לקבל צ'אנס לעונה שניה. מקל, לעומת זאת, לא הצליח להשלים את עונתו הראשונה במדי דאלאס ובחודש מארס הורד לדי-ליג. בקיץ הוא שוב הוחזר למאברקיס רק כדי להיות מנופה רגע לפני מה שאמורה הייתה להיות תחילת עונתו השניה. מקל קיבל עוד צ'אנס קצר בניו אורלינס פליקנס, אך כעבור משחקים ספורים הוא שוב נופה. הוא נאלץ לשוב לאירופה למרות החוזה המובטח ב-NBA. דלאבדובה, בשנתו השנייה, שיפר את מעמדו- למרות שקליוולנד כבר הייתה קבוצה שונה ומשודרגת לחלוטין, עם לברון ג'יימס וקווין לאב, שהצטרפו לרכז שדלאבדובה שיחק מאחוריו, קיירי אירווינג.

ואולם, גם ההתקדמות של האוסטרלי בעונתו השניה לא יכלה לחזות ולו במעט את המעמד האדיר אליו זינק בפלייאוף הנוכחי. דלי היה פקטור מאוד משמעותי בניצחון על שיקגו בולס, מי שהייתה אמורה להיות היריבה הקשה ביותר של קליוולנד בפלייאוף המזרח; אבל גם זה כאין וכאפס לעומת הביצועים שלו עד כה בסדרת הגמר. למעשה, בנוסף ללברון ג'יימס הוא השחקן החשוב בשני הניצחון של קליוולנד נגד גולדן סטייט ווריורס, תוך תצוגות מעולות הן בהתקפה והן בהגנה נגד ה-MVP של הליגה סטפן קארי.

בלי קשר למה שיקרה עד סיום הסדרה, החוזה הבא של דלאבדובה עשוי להעניק לו סכום שנע בין 7- 10 מיליון דולר לעונה.

גל מקל, נכון לעכשיו, לא מקבל עוד חוזה ב-NBA. ספק גם אם הוא יקבל צ'אנס נוסף בליגה. מעבר לכך- אפילו קבוצה בכירה ביורוליג אין לו.

*

מקל, 1.91 מ' בן 27, הוא רכז קלאסי. הוא מוליך כדור, מכדרר טוב מאוד, בונה התקפות (פליימייקר). דלאבדובה, 1.93 מ' בן 24, גם מסוגל לשחק את תפקיד הרכז למרות שהוא גדל כסקנד גארד-שוטר-סקורר. אין לאוסטרלי יד כבירה, אבל הוא קולע  לא רע בכלל כשהוא פנוי. ברמה מסויימת הוא גם מסוגל לייצר לעצמו מצבי קליעה. הוא מוסר לא רע אך בפירוש לא וירטואוז. לא רכז קלאסי.

מקל, למרות היותו כיום רכז טהור, אינו מוסר אשף. יש לו תחושה טובה מאוד למשחק ולהתקפה, אבל הוא גם גדל כסוג של רכז-סקורר, שעושה את הנקודות שלו בעיקר באמצעות כדרור טוב וחצאי חדירות שמסתיימות בג'אמפרים טובים מחצי מרחק. הבעיה של מקל היא קליעה ממרחק, למרות שהוא יחסית נמוך הוא לא קולע מספיק טוב. דלאבדובה קולע טוב ממנו.

וזה ההבדל המהותי הראשון בין השניים. דלי פשוט קולע טוב יותר ממרחק. כשחקן יחסית נמוך וגארד, לא כל שכן פוינט גארד, אתה חייב ב-NBA לקלוע לכל הפחות סביר ממרחק. למקל אין את זה, וזה אולי המכשול הגדול ביותר שניצב בפניו כשחקן NBA לגיטימי.

בכל האמור לכדרור, מקל טוב מדלאבדובה. במסירות- למקל כנראה אפילו יש יתרון קטן.

נעבור להגנה. מקל נחשב לשומר סביר בהחלט. הוא משחק עם המון מוטיבציה, יש לו זריזות רגליים סבירה והוא לא שומר מביש גם מול גארדים ב-NBA.

אבל כאן דלאבדובה תופס פער גדול. הוא שומר מצוין. לא בגלל אתלטיות נעלה כמו בגלל בגלל יכולת שניזונה לא מעט מתשוקה להתאבד על השחקן שהוא שומר עליו. דלאבודבה נמצד לקארי הרמטית ולא נותן לו לנשום. זה אולי הפקטור המשמעותי בסדרת הגמר. העובדה שדלאבדובה גדל כשחקן פוטבול אוסטרלי ודאי מסייעת לו, כאשר משחק של עימותים פיזיים והשתטחויות על הפרקט נראה לו טבעי לחלוטין.

יש עוד משהו בדיפנס שיש לאוסטרלי ואין לישראלי. בראיון שנתן הלילה ג'יי אר סמית' הוא אמר שחברו לקבוצה דלאבדובה למעשה "חי בחדר הכושר". הוא כאילו עובד שם "תשע עד חמש", אמר הגארד הפרוע בנימת השתאות. דלאבדובה התנפח מאוד מאז הצטרף ל-NBA. הוא מבין שהוא חייב להיות חזק בטירוף. חוץ מזה, סמית' גם אמר ש"כל הקליעות המוטרפות שהוא קולע עכשיו הן קליעות שהוא מתאמן עליהן כל יום לפני ואחרי האימונים".

גם מקל נחשב לשחקן עם רמת השקעה גבוהה ביותר. למעשה, זה מה שהביא אותו להיות שחקן שלוקח למכבי שתי אליפויות ולמי שמגיע לחוזה של שלוש שנים ב-NBA למרות שהוא ישראלי. תסתכלו על הכתפיים של מקל, והן גם נראות מרשימות. ברור שמקל גם עובד שעות על גבי שעות בחדר כוח, אבל בסופו של תהליך ברור שהוא לא היה מסוגל לשמור על קארי כפי שדלאבדובה מסוגל. מה הסיבה לכך? אולי דלי עובד אפילו יותר קשה או שזה הרקע בפוטבול האוסטרלי או שהוא פשוט קצת זריז יותר- למרות שמקל זריז למדי. בכל מקרה, ההגנה של דלאבדובה היא כיום ה-Claim to Fame שלו, וברור שאיש לא דיבר על מקל אי פעם במושגים האלה או בכאלה שמתקרבים לכך בכלל.

נעבור לשכל. שניהם מאוד אינטיליגנטים. גם באופן ההתנסחות וגם מבחינת רקע אקדמי. דלאבדובה היה אקדמיק אול-אמריקן ותלמיד פסיכולוגיה מצטיין בקולג'; מקל בוגר אליאנס (אמא שלי לימדה אותו אנגלית בתיכון) והוא מתבטא בצורה מרשימה ביותר. גם על המגרש שניהם נחשבים לשחקנים חכמים שמבינים את המשחק. מקל אפילו יכול לנהל התקפה באופן טבעי יותר, אבל גם דלאבדובה מבין נהדר את המשחק ובעיקר נמנע מלעשות טעויות רבות. מקל משחק לפעמים עם מה שנראה כמו אובר-ביטחון. הנושא הזה של איבודי כדור הוא קריטי ברמות הגבוהות. אתה צריך לסמוך על הרכז שלך שלא יאבד הרבה. במובן הזה, לאוסטרלי יש יתרון מסויים, למרות שגם הוא מסוגל לעתים לאבד.

לאחר שמשקללים את הכל, למרות שמדובר בשחקנים עם תכונות שונות עדיין יש לא מעט קווי דמיון. אף על פי כן, ברמת התוצאה של קריירת ה-NBA שלהם השניים כיום מצויים בפער עצום. ניתן לייחס זאת למזל ולסיטואציה (למרות שהסיטואציה של דלאבדובה התחילה כגרועה הרבה יותר), ואפשר בכל זאת לבחור להתמקד בפערים הטכניים והפיזים בין השניים- קצת יד, הגנה, חוזק פיזי- כדי לנסות ולהבין מדוע השוני במעמד הנוכחי בין השניים הוא כל כך גדול. בכל מקרה, ברור שהפערים אינם מסבירים שוני כזה בתוצאה. ועוד משהו חשוב להבין- הדרך עדיין לא תמה, למרות שהסיכוי של מקל אי פעם לעבור במעמד את דלאבדובה נראה כיום בלתי סביר בעליל.

עונת המלפפונים - בית"ר נורדיה - ארז טיקולסקר
שינויים שאולי נראה במשחק ארבע

49 Comments

רועי 11 ביוני 2015

יותר מדי ניסיונות להסביר למה מקל לא שם.
מאוד פשוט – not good enough.

רועי 11 ביוני 2015

עוד משהו,
גם גוני יזראלי לקח למכבי שתי אליפויות.
לא אינדיקציה לכלום.

חן הצהוב 11 ביוני 2015

בתור "צהוב" אני אומר: גם מקל וגם גוני לקחו אליפויות. לא לקחו למכבי, פשוט לקחו אליפות.

רועי 11 ביוני 2015

זה היה הניסוח של בורוביץ.

צור שפי 11 ביוני 2015

חן, מה מפריע לך עם הניסוח הזה? בארץ אליפות כדורסל למכבי היא ברירת המחדל. לטעמי ניסוח מדוייק.

ד"ר רזי הופמן 11 ביוני 2015

+++++

shadow 11 ביוני 2015

לקחו גביעים אתם מתכוונים.
כשלוקחים אליפות בבלוף אין להתפלא שיש רעש בנתונים.

MOBY 11 ביוני 2015

איש קטן

חובב 11 ביוני 2015

עוד ניחוש פרוע: לא מפתחים מסת שריר גדולה רק מעבודה בחד כושר, והמבין יבין.

זהבי לך לטוטנהאם 11 ביוני 2015

לא אתפלא אם באמת ימצאו אצלו משהו בדם עוד כמה זמן , בינתיים זה פשוט נראה כמו עבודה קשה ומחוייבות

Asaf 11 ביוני 2015

יש כאלה שאומרים את זה גם על לברון….
ולעניין מקל כמה הערות:
הוא הגיע כרכז 3 במקרה הטוב לדאלאס ואכן הורד ל-D league בגלל פציעה ממנה סבל,
הוא לא בסופו של יום כרגע כפי שציינו כאן בעיקר בגלל ההגנה שלו, דווקא פיזית והגנתית הוא בהחלט סביר , קליעה אפשר לשפר עם הרבה עבודה אבל כמו שזה נראה עכשיו הוא כנראה ירפד בזמן הקרוב את חשבון הבנק בקבוצת יורוליג כלשהי

Asaf 11 ביוני 2015

בגלל הקליעה. שלו כמובן ולא בגלל ההגנה

Oded 11 ביוני 2015

הפרובינציאליות (שמתכתבת עם הזלזול בפרובנציאליות של אחרים מטורים קודמים), חוכמת הבדיעבד, הקביעות הנחרצות בלי ביסוס עובדתי
בורוביץ קלאסי

רועי 11 ביוני 2015

פרובינציאליות עם נטייה לגזענות חבויה,
שני רכזים לבנים, בו נערוך השוואה ביניהם.

שי 11 ביוני 2015

ועוד באתר בלוגים ישראלי. באמת לך תבין.

בלאנקו 11 ביוני 2015

נדמה לי שמקל ירד לדי ליג כי הוא נפצע.
זה גם מתאים לדעתך שיש פה הרבה עניין של מזל וטיימינג.

Lord Anthony 11 ביוני 2015

בשורה התחתונה, אם מקל היה יודע לקלוע בצורה סבירה הוא היה היום ב NBA. הסטטיסטיקות שלו בפליקנס מספרות את כל הסיפור.
מקל קיבל את ההזדמנויות שלו, הוא לא ניצל אותן בצורה מספיק טובה.

Srtest 12 ביוני 2015

גם האריסון בארנס לא קולע טוב והסטטיסטיקות מסדרת הגמר מוכיחות את זה, והתרומה שלו היא כמעט אפסית. אין לו מקום בפלייאוף?

Lord Anthony 12 ביוני 2015

מצאת לך עם מי להשוות.
אם מקל היה מעמיד מספרים כמו בארנס, ויותר חשוב בעקביות כמו שבארנס עושה, הוא עדיין היה בNBA.

גיל 11 ביוני 2015

עם כל הכבוד להופעות של דלאבדובה עד עכשיו, מי שתתן לו חוזה גדול תעשה טעות. יש לא מעט שחקנים שפורחים לתקופה קצרה בסיטואציה מסוימת אבל אחרי זה נעלמים. שכחת כבר מה היה עם ג'רמי לין? שלא לדבר על המשחק המלוכלך שלו שפתאום כולם שכחו אחרי ההופעה במשחק האחרון (שגם בו הוא עשה מהלך מלולכך בדקות הראשונות).

נדבושקה 11 ביוני 2015

אף אחד לא שכח כלום.פשוט רוב האנשים לא חושבים שהוא משחק מלוכלך. וגם אם כן חושבים ככה- הדיון הזה נטחן עד דק במהלך הפלייאוף כך שכנראה שלאנשים אין מה להוסיף בנידון , ללא קשר לדעתם בנושא.

לגבי גובה החוזה העתידי- אני מסכים איתך ש8 מליון זה יותר מדי לפי תקרת השכר הנוכחית, אבל לאחר שיעלה רף תקרת השכר בסוף השנה הבאה, 8 מליון זאת תהיה רמת השכר של שחקנים שמשתכרים היום 3-5 מליון שזה השווי הריאלי שלו כיום לדעתי.

לא פוסל שתהיה קבוצה שתציע לו חוזה סטייל אשיק ביוסטון- חוזה דו שנתי שקופץ משמעותית החל מהעונה ה2.

גיל 11 ביוני 2015

זה נכון שלאנשים נמאס לדבר על זה אבל בסדרה עם שיקגו אמרו שרוב המאמנים חושבים שהוא שחקן מלוכלך שהולך על הברכיים של שחקן יריב בכל הזדמנות. יש הרבה דוגמאות מהעונה הרגילה שאנשים פשוט לא מכירים.

לגבי החוזה העתידי, אכן התקרה עומדת להשתנות ונראה מה יהיו הסכומים המדוברים. כבר היו חוזים מופרכים מזה אבל השאלה המעניינת בעיניי היא אם ישאר בקליבלנד או לא. קשה לראות אותו מצליח כל כך בקבוצה אחרת.

Amir A 11 ביוני 2015

ההצלחה שלו נובעת הרבה מהעובדה שאחרי כל התאבדות על הרצפה/קפיצה על השורה הראשונה/ניתור עם רגל אחת שנוגעת באמפייר סטייט והשניה במגדל סיירס יש מישהו שלוקח את הכדור ומסיים אותו בסל. ברגע שזה לא יקרה יותר, ברגע שלא יהיה את לברון שיפיק תועלת מהתזזיות שלו, אז הוא יחזור למה שהוא באמת.

נדבושקה 11 ביוני 2015

החוזה המופרך הבא כבר בדרך:

יוסטון מציעים לסרחיו יול 18 מליון דולר ל3 שנים.

shadow 11 ביוני 2015

די עם השטויות זה כדורסל לא בלט.
תחזור לראות וידאו מהעבר. ביל למביר. ברוס בואן.
אבל הם אמריקאים והוא אוסטרלי.

מדינת הצביעות והגזענות.
GOD BLESS AMERICA

נדבושקה 11 ביוני 2015

יואב

שכחת לציין כמה פרמטרים מאד משמעותיים:

– מקל התחיל את העונה ברוטציה רק בגלל שקלדרון וגם שיין לארקין נפצעו. ללא הפציעות, הוא היה מתחיל את העונה כרכז ה3 בהיררכיה. כך שזה לא שיכולתו הטובה במחנה האימונים הובילה להזדמנות.

– מקל ירד לD LEAGUE רק בגלל שנפצע ועבר ניתוח. בשבועיים שלפני הפציעה הוא התחיל לקבל קרדיט מחודש מקרלייל ואאל"ט במשחקו האחרון לפני הפציעה סיפק 7 אסיסטים ב15 דקות או משהו בסגנון.

– חד וחלק: אם מייק בראון היה נשאר בקליבלנד, דלבדובה היה מוצא עצמו בD LEAGUE או על קצה הספסל.
כאן הקרדיט באמת צריך ללכת לבלאט שדחף אותו לכל אורך השנה כרכז מחליף למרות יכולת בינונית מאד.

– דלבדובה בעונת הרוקי שלו שיחק בקבוצה שלא שאפה לכלום(חוץ מבחירת דראפט גבוהה), לעומת מקל שהגיע לקבוצה שבWIN NOW MODE

– לא מסכים לגבי ההשוואה במוסר העבודה. במקרה אני מכיר את אחד מאנשי הצוות המקצועי באחת הקבוצות שמקל שיחק בהם- כבר אז הוא טען שהוא לא ראה דבר כזה מעולם, לא מהזרים ולא מהישראלים. הבחור מכור לחדר הכושר ולתרגילי גמישות.

– לסיום, המשפט שיכול לסכם את הפוסט הוא כפי שכתבת: דלבדובה קלע סולידי , מקל קלע גרוע עם שחרור איטי בטירוף. זה למה מקל לא בNBA.

גילעד 11 ביוני 2015

הוא גם שכח לציין שדלבדובה אולי שיחק במכללה קטנה, אבל הוא עשה שם קריירה מצויינת, לרבות בחירה לשחקן השנה בקונפרנס שלו, זכייה פעמיים באליפות הקונפרנס, והיותו השחקן השני בתולדות המכללה שגופייתו נתלתה על גג האולם. אחר כך, כן, רק אחר כך, תלו גם את הגופייה של פאטי מילס, שהיה במכללה לפניו (ולא זכה בתואר שחקן השנה בקונפרנס.
מקל אולי שיחק במכללה קצת יותר גדולה, אבל, בעדינות, קריירת המכללות שלו הייתה הרבה פחות מפוארת.

shadow 11 ביוני 2015

הוא לא שכח.
אין לו מושג.

גילי פלג 11 ביוני 2015

פוסט מעניין ומעורר מחשבה. לטעמי לפטור את ההבדלים באלילת המזל, כפי שהציעו כמה מגיבים מעלי, זו עבודה קלה מדי. בוודאי שאינני יודע לשים את האצבע בבטחה על מהות ההבדלים, אבל נוטה להסכים שיתרונו הפיזי של דלבדובה, קליעתו הטובה והגנת הברזל הם הם שיוצרים את הפער העצום.

זיו 11 ביוני 2015

מה שמצחיק זה שהיה סיכוי לא רע ששחקן כמו דלי או אפילו הוא בעצמו היה מגיע יום אחד נניח למכבי תל אביב ואז באותו רגע היו כותבים איך שוב חוסכים ומביאים איזה אוסטרלי מוזר שאפילו לא נבחר בדראפט ועוד לבן רחמנא ליצלן ובאמת היו מייבשים אותו על הספסל ולא רושמים אותו לליגה כי אין לו שם מוכר…
ועדיין צריך מזל בחיים – הרי אם קיירי לא היה נפצע הוא היה מקבל 10 דקות פה ושם וזהו ואם היה בסקרמנטו לא היינו שומעים עליו.
ושאלה למבינים – טייריס רייס למשל, היה יכול להשתלב היום כרכז שני בקליבלנד ?

זהבי לך לטוטנהאם 11 ביוני 2015

לגבי מה שאמרת על החוזה הבא של דלאבדובה:
הוא עוד עשוי לקחת אליפות בתור שחקן חמישייה בסדרת גמר ובורג משמעותי מאוד בפלייאוף ועדיין, לטעמי הוא לא רכז פותח לגיטימי באף קבוצה בליגה

duncan 11 ביוני 2015

בלי להעליב….המון דברים לא נכונים:
1)אין סיכוי שדלי מקבל 8-10 מיליון לעונה. אין סרט כזה. הוא יגיד תודה אם יציעו לו 5 לעונה. לדעתי יקבל משהו כמו 10 לשלוש עונות. אולי אולי 12 ל3 עונות.
2)מקל מכדרר לא טוב. וזו הבעיה שלו. טיפה לחץ והוא (כמו דלי אגב שמכדרר עוד פחות טוב) נאלץ להסתובב ולכדרר עם הגב. דבר כזה בNBA זה נדיר. רכז שנאלץ לכדרר עם הגב ו"לשמור" על הכדרור שלו, זה בעצם אומר שהוא לא יודע לכדרר.
3)מקל שומר טוב מאד. אבל איטי קצת. וגם קטן מדי. כלומר לא בגובה. בפיזיות.
4)מקל מוסר טוב מאד. לא מסירות פלאשיות של מאחורי הגב. אבל מסירות בדיוק במקום והנכון ובזמן. מוסר לא טוב למשל ימסור לשחקן גבוה נמוך מדי או בזמן לא טוב שיגרום לו לעשות צעדים.
5)הכל עניין של סיטואציות. דלי הוא לא רכז אצל הקאבס. לברון הוא הרכז. דלי לא מסוגל לכדרר תחת לחץ. הוא תמיד תחת לחץ מחפש את לברון ומוסר לו ישר.
מקל שיחק יותר כרכז. משניהם לא ציפו ליצור משהו. דלי ולא מקל יכולים ליצור (בגלל הכדרור). שניהם חייבים חסימות (שוב בגלל הכדרור) בשביל להתחיל משהו.
דלי כעת בהתקפה הוא 2. הוא חי על מצבים שלברון יוזם. פה ושם אם יש תקיעה בהתקפה והוא חייב, אז הוא יוזם תמיד עם חסימה. שאין חסימה זה תמיד נגמר במשהו מביך.

צרפתי 11 ביוני 2015

יש לו, למת׳יו דבאלדובה, את הדבר החמקמק הזה שנקרא ׳היכולת לקחת׳.
אירוע חולף או קרש קפיצה? זמנים יגידו.
אין לאדם שליטה על צרופי המקרים אבל הוא זה שיוצק בהם ערך (הכל צפוי והרשות נתונה…)

7even 11 ביוני 2015

ואוו כמה טעויות.

אגב – לא הבנתי את המושג – "לקחת אליפות ממכבי".
אי אפשר לזכות באליפות בישראל בלי "לקחת אליפות ממכבי"?

אולי פשוט "זכה באליפות" ? לא מספיק טוב?

גורביץ' 11 ביוני 2015

מול מי הוא שיחק בגמר ?

נחשון שוחט 11 ביוני 2015

ניתוח מעניין יואב.

אני חושב שקשה להרכיב הסבר רציונאלי להצלחה של דלבדובה, לעומת מאות אחרים שהיו להם כלים דומים אבל לא הצליחו להתבסס באן.בי.איי. לכן הסיפור כל כך יוצא דופן ויפה. שחקן עם התכונות שלו ובמעמד שלו יכול לעשות דברים מסוימים נכונים כדי לשפר את הסיכוי שלו, אבל הוא לא באמת שולט בגורלו (באן.בי.איי). לפני הטרייד-דדליין השנה היה לחץ אדיר על הנהלת הקאבס לעשות טרייד להבאת רכז מחליף, והם בהחלט עשו בירורים אבל לא מצאו דיל שהאמינו בו. נוצר גם קשר טוב בינו לבין בלאט.

המרגש בסיפור של דלבדובה הוא לא רק ההתמדה שגרמה לגורמים במועדון לחשוב ש"יש בו משהו" אלא בעיקר האופן המדהים שבו הוא ניצל את ההזדמנות כשהיא הגיעה, מעל ומעבר למה שניתן היה לצפות. זו תכונת אופי שקשה לשים עליה את האצבע.

דרך נוספת להסתכל על זה (כתבתי כבר): כשצ'אק נוריס אימן באן.בי.איי, מתיו דלבדובה הפך אצלו לכוכב בפיינלס.

duncan 11 ביוני 2015

אם רק היה אסיאתי ולא אוסטרלי…הקאבס היו מוכרים עוד כמה חולצות

מאנו 11 ביוני 2015

נראה לי אפשר לצמצם את זה ל-3 אספקטים:
1.דלה קולע טוב יותר ממקל מ-3 ובכניסות לסל.
2. דלה שומר טוב יותר ממקל. הוא הורג את היריב שלו מנטלית. שילוב של גאטוזו ודרק שארפ.
3. מזל של להיות האיש הנכון בזמן הנכון.

shadow 11 ביוני 2015

מאיפה אתם מביאים את זה שמקל שומר טוב?
הוא איטי כמו צב. אין לו שום יכולת לשמור על שום שחקן באנביאי.
הוא גם קלעי איום ונורא שרגיל לעשות את הנקודות שלו מחדירות עד הטבעת.

מה לעשות שבאנבאי לא משחקים נגד נהריה והפועל ת"א.
בקיצור הוא לא עושה שום דבר טוב שדרוש היום משחקן אנביאי.

ההשוואה מגוחכת כי הוא הגיע לליגה בקומבינה ולכן נפלט משם מהר.
גם באירופה הוא לא להיט.

בחור שיש סביבו יותר מדיי הייפ לא קשור. אף אחד לא משווה את מורן רוט או כמו שכתבו פה את גוני יזראלי לדלבדובה.

נפלאות החלטורה

ירוק 12 ביוני 2015

הגיע בקומבינה?

shadow 12 ביוני 2015

אתה חושב שהוא התאים או מתאים לאנביאי?

אלון 12 ביוני 2015

לברון לא מתאים

ששון 11 ביוני 2015

ניתוח יפה מאוד, יואב.

Srtest 12 ביוני 2015

מה שאתה אומר פשוט לא נכון. ההשוואה של בורוביץ' מאוד לא טובה וכפויה כי אין הרבה דמיון ביניהם רק בנוגע למה שאתה אומר לגבי מקל אתה פשוט טועה – מקל עושה הכל בצורה טובה. לא כל רכז או שחקן חייב להצטיין במשהו ספציפי (שדלבדובה מביא למגרש בסיטואציה הזו). מקל גם שחקן יעיל מאוד ואנחנו בעידן שבו היעילות אמורה להיות אחד הדברים החשובים. מישהו כתב שלדלבדובה יש משהו שאפשר היה לשים לו מחבט טניס ביד או אפילו מטאטא קרלינג… לי, כל פעם שהוא שם את מגן השיניים וככה מוריד את הראש, יש תחושה שאנחנו לפני קרב איגרוף. בנוסף להכל, לדלי יש את עיני הנמר.

הדבר שגל מקל יכול להביא ייתכן שהוא בכלל לא איזה דבר שכזה אלא להבין התכונות הדורון פרקינסיות, עוד שחקן שאין לו קליעה מי יודע כמה אלא הוא עושה הכל על המגרש. מקל יכול בתוך קו של התקדמות להביא תכונות כאלה. יכול להיות שאם היה בנבחרת באותו קיץ, והיה שומר על קו ההתקדמות, והיה מבצע חיתוכים יותר מהירים בקריירה עוד לפני שחותכים אותו באנביאיי ובוחר בקבוצה בכירה באירופה, הוא היה היום הרבה לפני יוגב אוחיון שגם היה אמור לצאת לאירופה ונמנע ממנו, ובינתיים התבשל להיות שחקן הגנה כביר. פה בארץ.

Srtest 12 ביוני 2015

תגובה ל-S&M.

S&M 11 ביוני 2015

מקל עשה את הטעות שהוא היה חכם כדי להמנע ממנה. ואני אסביר את המשפט המטומטם הזה.
בארץ הוא שיחק בנוער של מכבי, יכול היה לעבור לבוגרים של מכבי ולשקוע שם בנוחות של הספסל והשכר.
אבל הוא היה חכם מספיק לדעת שלא לעשות את הטעות הזו, השתחרר ממכבי בכוח שבד"כ לשחקנים ישראלים אין אותו, ועבר לקבוצות "קטנות". הוא עשה דבר חכם, כי ידע/יעצו לו שיותר חשוב בגיל הזה לשחק, מאשר לקבל חוזה, ושאם ישב על הספסל, ייעלם.
אלא שככל שזה נוגע ל-NBA הוא התעלם מהחוכמה, או שלא יעצו לו נכון, והוא הלך למקום ששרף לו שנתיים על כלום, שדחפו אותו אחורה במקום קדימה. ה-NBA זה כמו המכבי של שחקני הפוסטר, ומה שהוא נמנע ממנו בארץ, הוא עשה בארה"ב.
וזה כה זועק לשמים שהוא לא מתאים לשם, שאני לא מבין איך מישהו נתן לו לעשות את השטות הזו. רכזים יותר טובים ומהירים ממנו יש בארה"ב בכמויות. אין לו שום ייתרון. חוץ מכסף לא היה לו מה לחפש שם, וגם כסף – באירופה הוא היה יכול לקבל יותר.
היום הוא מתחיל מחדש את מה שהיה אמור לעשות לפני שלוש שנים – לאתר קבוצת יורוליג עם יומרות, ולהפוך להיות קבלן תארים באירופה. כמו שהיה שראס, שגם הוא הלך לארה"ב ושרף שם זמן עד שנגמל מהשטות וחזר לאירופה. אבל הוא לפחות עשה את זה בסוף הקריירה, ולא בגיל צעיר.

חז 11 ביוני 2015

ובשבוע הבא רוברט רוטבארט מול מארק גאסול – דומה ושונה על ההבדלים בין הסנטר הישראלי לספרדי.

אוהד הצלחות בחולצת יונייטד , תחתוני צ'לסי וגרבי בארסה קרועות 12 ביוני 2015

טור מצויין. השוואה מאוד מעניינת.

עודד 12 ביוני 2015

אליאנס יש רק בחיפה!

Comments closed