התקשורת אשמה

type

מי שמצפה שהאנשים שמנהלים את הכדורגל בארץ יגרמו לשינוי לטובה לגמרי חולמים- או סתם טפשים. לאנשים שמנהלים את הכדורגל אין את הידע ובעיקר אין את הרצון להביא לשיפור.

לכן אני לא מאשים את ההתאחדות לכדורגל בכשלון המתמשך של הנבחרת וחשוב ממנו- הכשלון של הכדורגל הישראלי ככלל.

בכשלון הזה אני מאשים שני גורמים- את התקשורת ואת הציבור.

את הציבור קצת יותר קשה להאשים. כי מרבית האוכלוסיה אינה מתעניינת בכדורגל. ואלה שמתעניינים, מרביתם כבר לא מתעניינים בכדורגל הישראלי- בגלל החולשה והכשלונות המתמשכים. ואלה שכן מתעניינים בכדורגל הישראלי- הם בגדר לקוחות שבויים, מכורים, לא יכולים להתנתק, מקבלים כל חרא שנותנים להם (כמעט) ולא מסוגלים כמעט להתנגד לו או למרוד בו.

אני מגיע לתקשורת. ובכן, היא הנבל הגדול והאחראי העיקרי לכשלון המתמשך של הכדורגל הישראלי. התקשורת ממשיכה לסקר אותו, אבל אף פעם לא לסקר אותו כראוי-  כלומר היא אף פעם לא שמה דגש על כל החוליים שלו, היא למעשה מקבלת אותו כפי שהוא ואז גם מסקרת אותו כגליטימי ומעבר לך- גם עושה לו הרבה מאוד הייפ ומנפחת אותו תוך שהיא מוליכה שולל, או לפחות משתדלת להוליך שולל את הציבור.

אני עושה כאן הכללה* מן הסתם. אבל בגדול, זה הסיפור.

כל עוד תקשורת הכדורגל לא תתחיל לחקור מדוע הכדורגל בישראל כל כך כושל. כל עוד היא לא תערוך תחקירים, כאלה שיכולים אולי לשלוח את האחראים לכשלון הביתה, או לפחות לערוך תחקירים שיציגו את כל האנשים וכל הסיסטמות הקיימות במערומיהן- אז היא לגמרי בוגדת בתפקידה.

יש כל כך הרבה מה לחקור. יש כל כך הרבה מה לספר. יש כל כך הרבה מה לשפר. והתקשורת מושכת ידה כמעט מכל הנושאים הללו. היא פשוט מקבלת את הכדורגל שלנו כפי שהוא, ומציגה אותו כלגמרי בסדר. ולכן דבר כאן אינו משתנה. ולא רק שאינו משתנה לטובה, הכדורגל הישראלי צועד בצעדי ענק לאחור.

*יש צדיקים בסדום. אבל הם כל כך מעטים. וגם להם בלא מעט מקרים אין את הכוח, המשאבים, התמיכה וההערכה להמשיך במעשיהם החשובים. אני חושב שעורכים רבים בתקשורת סבורים כי לכתוב על מצבו הכדורגל הגרוע בישראל- והסיבות לכך- פשוט לא מספיק מעניין. אבל לדעתי הם טועים בגדול. כשיתחילו באמת לעשות תחקירים וכתבות מעמיקות על הסיבות למצב הגרוע- אני חושב שיהיו הרבה קוראים והכתבות הללו יעשו דווקא הרבה רעש- כי הן מעניינות, והן בעיקר רלוונטיות. אבל אצלנו זה כמעט ולא נבחן במבחן המציאות.

איזה חבל / תומר חרוב
טרמפיסט פרובינציאלי בעד בלאט! תפסו אותו!!!

51 Comments

יואב 13 ביוני 2015

אני לא מבין למה חושבים שיש בעיה. הכל רגיל ולא משתנה.
למה זה שיחק, למה ההוא מאמן, למה ולמה ולמה.
לא סתם מיטש(ואני) רוצה רק זרים במכבי בכל האמור לניהול ואימון. בדיוק כמו שריפרנס לריפ גיטרה טוב אני אקח מקיית ריצ׳ארד. זה המקור וממנו אנחנו צריכים ללמוד ולשאוב. לא מקופי של קופי של קופי.

גיל 13 ביוני 2015

המטרה של התקשורת הצהובה שהיא רובה של העיתונות הישראלית היום זה למכור עיתונים. תחקירים לא מעניינים אף אחד אבל בחישות בביצה המקומית, רכילות, האלהת שחקנים ואחרי זה שחיטה שלהם זה מה שמוכר (או מושך, בעיתונים שמחולקים בחינם).

אורן השני 13 ביוני 2015

נכון. והבעיה שגורמת לכך היא לדעתי חוסר התרבות של הרוב המוחלט של קהל הקוראים הישראלי הערסי-ילדותי (לא רוצה להשתמש במילים יותר פוגעות, מי שלא כזה אין לו מה להיעלב אבל זה המיעוט). פעם היינו צוחקים על One ועל רמת התגובות שם אבל מזמן זה כבר הנורמה. אני כבר לא זוכר מתי בפעם האחרונה קראתי כתבה על כדורגל.
זו גם הסיבה לריבוי הכתבות ורמת הסיקור של מסי רונאלדו ואפילו בלאט – התקשורת פונה למכנה המשותף הנמוך ביותר, ומה לעשות הוא ממש נמוך.
בקיצור אין לך מה לצפות לכלום מהתקשורת מכיוון שהרמה שלה לא מעניינת שם אף אחד.

MOBY 13 ביוני 2015

הקוף אומר את הפוסט הזה הרבה יותר טוב ותמציתי.

אסף the kop 13 ביוני 2015

הקוף הוא חלק מהבעיה

MOBY 13 ביוני 2015

הקוף אינו בעיה הוא הפסקה קומית לא יותר.
אוחנה ברקו ושרף (ונמני) יחד עם איוניר הם הבעיות.

D! פה ועכשיו 13 ביוני 2015

הקוף הוא בכיה קומית אבל זה לא סותר את זה שהוא לגמרי חלק מהבעיות.

ד"ר רזי הופמן 14 ביוני 2015

הקוף הוא האבא של הבעיה והאמא היא הכדורגלן הישראלי, המאמן, הכדורגלן לשעבר שעכשיו הוא מאמן או פרשן.
הכל רוח וצלצולים. צריך קודם להרוס את הבניין הרעוע הזה שנקרא הכדורגל הישראלי ולבנות אותו מחדש אבל עם מאמנים מחו"ל שיודעים לעבוד ולא עם ערסים שיש פה. אבל זה לא יקרה ונישאר בביצה!

אריאל גרייזס 13 ביוני 2015

ואני הייתי חושב שהבעיה היא הכדורגלנים שהם לא ברמה גבוהה כל כך, אבל היי – אם אפשר להאשים את התקשורת אז בואו נלך על זה. גם ככה הכל כבר עליהם, אז גם זה קטן עליהם

יואב בורוביץ׳ 13 ביוני 2015

הכדורגלנים לא טובים- זה ברור. התקשורת שלא עושה את עבודתה ומוליכה שולל כבר שנים- זה מה שפחות מובן כאן מאליו משום מה. וזה יוצר את הנזק, כי ברגע שהתקשורת לא נושכת ומועלת בתפקידה- זה מרחיק את המוטיבציה לפתרון הרבה יותר.

ירוק 13 ביוני 2015

+1

לא שתקשורת הספורט (והתקשורת בכלל) ראויה למחמאות, היא לא, אבל אולי כדאי להתרכז באשכרה לפתור את הבעיות במקום באיך מסקרים את הבעיות.

אסף the kop 13 ביוני 2015

נבחרת ישראל מרגשת ברמות אנגליות ממש

Amir A 13 ביוני 2015

מעניין אותי איך רמת עיתונאות הספורט במדינות מקבילות לישראל מבחינת גודל האוכלוסיה. אסור להשוות את עיתונאות הספורט בישראל לארה"ב, אנגליה או גרמניה. צריך להשוות אותה ליוון, הונגריה, דנמרק, צ'ילה, פורטוגל, פרגוואי, אוסטריה ועוד.

בני תבורי 13 ביוני 2015

זה נכון. התקשורת יוצרת מצג שווא שלפיו לדוגמא קלאב ברוז' זה ליאור רפאלוב ועוד עשרה, כנ"ל צסק"א עם נאתכו וכו'. יותר מדי עיתונאים הפכו להיות שופרות של גוטמן ופקידי ההתאחדות. הם לא עיקר הבעיה, הם חלק לא מבוטל ממנה.

אסף the kop 13 ביוני 2015

התקשורת שמאלנית

רפאל 13 ביוני 2015

לא להגנת התקשורת אומנם, אך רפאלוב נבחר ע"י האוהדים בבלגיה לשחקן המצטיין של העונה, אולי גם בזכות השער היפה שלו בדקה ה 91 שהכריע את גמר הגביע מול אנדרלכט.
במשאל השחקנים נבחר למקום שני אחרי עמיתו לקבוצה ויקטור ואסקז הספרדי. נתן עונה יוצאת מן הכלל בליגה קשה עם הרבה משחקים בין קבוצות שמתמודדות על האליפות.

יניב פרנקו 13 ביוני 2015

הסיפור עם רפאלוב הוא בדיוק אבל בדיוק הדוגמא ההפוכה למה שבני רשם .
רפאלוב וגרשון לדוגמא נתנו עונה נהדרת והתהודה עליהם בארץ מאוד נמוכה – התקשורת מסקרת את הלוקאלי ומתעלמת מהליגיונרים – אם חמד חוזר מחר לארץ ונותן עונה של 20 שערים הוא יהיה במודעות גדולה בהרבה ממה שהוא היום – האם זה יקדם אותו בנבחרת – סיכוי לא קטן שכן .

גיסנו 13 ביוני 2015

ההתאחדות בסה"כ פועלת כמו שהממשלה שלה פועלת. אותה שיטה של מסכי עשן, ספינים ורעש על אפס עשייה והתדרדרות בכל מישור אפשרי. להתעלם מחלקה של ההתאחדות במצב בגלל שמאיישים אותה חדלי אישים כאלו ואחרים זה כמו להתעלם מאשמתם של ח"כים, שרים וראשי ממשלות בשנים האחרונות בזה שהכנסת הפכה לקרקס בזיוני – כי איך בעצם יכולנו לצפות מהם למשהו אחר?
הציבור אשם לא כי הוא אוהב כדורגל ישראלי, לשיטתך אם לכדורגל הישראלי אין הצדקה אז יש הצדקה בסה"כ בערך ל 7 קבוצות ביבשת וכל השאר יכולות ללכת לאלף לעזאזל כי הרמה שלהן לא מספיק גבוהה. שלא לדבר על ליגות נמוכות שגם אם הן מושכות עשרות אלפי צופים מקומיים במדינות נורמליות, אין להן הצדקה קיומית כי הן לא הטופ של הטופ.
הציבור אשם בזה שהוא ממשיך לצרוך תקשורת זבל. מטרת התקשורת כבר מזמן לא לסקר באמת ובאופן אובייקטיבי וענייני וזה לא רק בספורט – רוב הכתבות הן או שופר של אינטרסנט כזה או אחר, או פשוט מסחטת קליקים ורייטינג כי זה מתורגם לכסף ואז מה עם 95% מהאנשים שאני מכיר לפחות נכנסים לכתבות רק כדי שיוכלו לומר אח"כ כמה זה חרא.

Amir A 13 ביוני 2015

הפיצוץ יגיע כשהחברות הגדולות יבינו שרייטינג לא מתרגם למכירות. כשהן יפנימו שנתונים על קליקים וכניסות הם חסרי משמעות לאחוזי מכירות אז יגיע השינוי. ועם האלטרנטיבות שמתפתחות היום ביכולת להגיע לצרכנים, היום הזה קרוב הרבה יותר ממה שחושבים. בתור חברה הצורך שלי בעיתון או באתר אינטרנט כמתווך ביני ובין הלקוח הולך ונעלם. בדיוק כמו שנעלם הצורך בסוכן נסיעות, בסוכן ביטוח, בחברת מוניות ועוד. אין שום סיבה בעולם שאני אשלם עמלה לאתר אינטרנט אם אני יכול לעשות את אותה העבודה בעצמי והרבה יותר טוב.

YG 13 ביוני 2015

מכונת הכתיבה הזו, של IBM היא מסביבות שנות ה-60. הדגמים הראשונים שלה, הותאמו במיוחד לצי האמריקאי, בצוללות שלהם לא היה מקום למכונות הישנות, אלו ש-"נמתחות" לצד כל פעם שהקשת על המקלדת, ובסוף השורה היית חייב להחזיר את הידית חזרה בשביל לרדת שורה. אז הצי יצא במכרז, ו-IBM פיתחו מכונה חשמלית/מכנית/כדורית שלא הייתה נמתחת הצידה וככה לא תופסת הרבה מקום.

הבעיה עם השיטה הזו הייתה "החלפת שפות" מה שהיום alt-tab עושה. מכיוון שאנגלית זה משמאל לימין, וכאן דני עולמי, מפתח מישראל, פיתח שיטה פדוטה מאוד, אך גאונית לטיפול בבעיה.

אה כן, הוא בטח גם אהב כדורגל. או שלא

Amir A 13 ביוני 2015

בעיה למי? למכונות כתיבה בעברית?

באבא ימים 13 ביוני 2015

אז מה מונע ממך?

בלייק 13 ביוני 2015

למה ללכת רחוק? כאן, בעלה התאנה עצמו, לפני המשחק עלה פוסט אחד ויחיד לפני משחק (״גורלי״) של נבחרת ישראל בכדורגל. קרדיט לפרנקו, צדיק בסדום (או רשע בבית כנסת?). לא רוצה לספור כמה פוסטים נכתבו על נבחרת ישראל בכדורסל (תחת המאמן דייויד בלאט).
ואחרי המשחק?? הסכינים הושחזו. לא עברה יממה וכבר יש 4 פוסטים, כולם עטים על הנבחרת, המאמן, השחקנים, התקשורת, הציפיות, העסקנים וכו.
אגב, בורוביץ׳, דווקא הפוסט שלך היה הכי פחות צפוי והכי פחות האשים את אנשי הנבחרת עצמם (מה שכמובן גרם להכי הרבה התנגדות. טוב, אתה כבר בטח רגיל…). הוא פשוט היה הרביעי.

יניב פרנקו 13 ביוני 2015

למה לא צדיק בבית כנסת ?

רפאל 13 ביוני 2015

הצדיקים עסוקים בעשיית טלפונים ולהגיד לא לנתק… : )

עורב סגול 13 ביוני 2015

הבעיה לא בתקשורת ולא בניהול. ראינו איך מדינות עם תקשורת איומה וניהול שערורייתי מצליחות וזוכות בתארים. הבעייה שאין לנו מספיק שחקנים טובים. ואין מספיק שחקנים טובים כי אין מספיק שחקנים בכלל. לפי אתר ההתאחדות רשומים בארץ 30 אלף שחקנים, שזה עשירית ממדינות עם גודל אוכלוסיה דומה באירופה. אם יהיו יותר שחקנים אז אולי לא תהיה בעייה גם למצוא שוער בלם ומגן שמאלי סבירים.

גלעד בלום 13 ביוני 2015

אם הרמה כל כך גרועה והרמה של הניהול כל כך גרועה אז למה זה הגיוני לצפות שגם רמת התקשורת תהיה גבוהה?

הרי הפוליטיקה בישראל מסריחה, התרבות על הפנים, המצב המדיני גרוע, הקולנוע והמוזיקה כנ״ל, הכדורסל ברצפה כמו רוב הענפים, הכלכלה איומה, בקיצור לא צומח דשא בישראל כבר שנים.

למה לעזאזל התקשורת אמורה למתוח בקורת? ואם יהיו תחקירים אז יצמח פה קרויף?( יוהאן, לא ג׳ורדי למרות שג׳ורדי היה שחקן חמוד) הרי התקשורת עצמה ראויה שיעשו עליה וועדות חקירה, היא לא פחות נחותה מרמת הניהול של הכדורגל. אבל בורוביץ בשלו, בחייאת בורוביץ אתה הקופמן של דהבאזר, מאיפה באים לך הרעיונות לפוסטים, אני שואל את עצמי, לא כל הרהור שווה פוסט.

כשגוטמן אימן את הפועל הוא הביא קבוצה לרמה אירופית מכובדת, למה זה לא עובד בנבחרת? זה פשוט- כי אין לו 4-5 זרים. השחקנים הישראלים פשוט לא טובים, עמרי בן הרוש זה שחקן נבחרת?? מרציאנו?? נאתכו השחקן הכי בכיר מבחינת ליגה בכירה אבל הוא אפור, תלוי בשחקנים אחרים, זהבי שעושה צחוק מהליגה בביצה המקומית היה בדיחה באיטליה.

איך מכבי זכתה בשלוש אליפויות? לקחה את השחקנים הכי טובים ילידי הארץ והכניסה אותם לכושר גופני, זה העיקר, סגל עמוק שלא מתמוטט בדקה ה-60 ששיחק כדורגל בינוני אך מאורגן זה מספיק, באירופה הם לא היוו שום גורם.

השחקנים בארץ עצלנים, איטיים ולא מיומנים, למה? זה נושא לפוסט, מה קשור התקשורת?

יואב 13 ביוני 2015

לגוטמן היו בדיוק שני זרים ברמה טובה. והקדנציהשלו בהפועל לא מעידה על הכלל שהוא בסך הכל בינוני מאד וגונב דעת.
מכבי לקחה אליפויות כי היתה מאומנת, מתודית ובעלת כושר גופני טוב.
ועשתה קמפיין בכלל לא רע בליגה האירופאית בעונה שעברה.
לא חושב שכל השחקנים הישראלים הטובים בארץ מרוכזים כולם במכבי. ראדי וטיבי לא נחשבו לכאלה בעבר, על זהבי לא היתה התנפלות ולאחרות יש שכטרים, עטרים, בוזגלואים ומליקסונים. הכישרון מרוכז בשלוש ארבע קבוצות בליגה. במכבי-מתקדמים. בשאר-פחות.

יניב פרנקו 13 ביוני 2015

עם אניימה ודה סיילבה אנחנו עושים לפחות מקום שלישי בבית הזה .
הכדורגלן הישראלי מתומחר בפרמיה כי הגבלת הזרים פה עובדת לטובתו ולרעת הקבוצות והנבחרת .

יניב פרנקו 13 ביוני 2015

מתוך 14 שחקנים ששיחקו אתמול -7 שיחקו בעונה האחרונה בליגה הישראלית ומתוכם 4 במכבי -זה קצת סותר את הטענה שלך יואב – מתוך ה- 3 שלא במכבי – לאחד כרגע יש חוזה לליגה הלאומית בעונה הבאה – השני זה דגני שלא היה צריך לשחק והנוכחות שלו היא ברירת מחדל שמצביעה על בעיית כישרון ולא על פיזור כישרון והשלישי הוא אכן דוגמא לטענה של פיזור הכישרון אם כי יתקשה למצוא מקום בהרכב מכבי לטענת לא מעט מגיבים פה .

מגבלת הזרים תוקעת את הכדורגל הישראלי – על המצאי המוגבל משתלטת מכבי (שהיתה לדעתי יותר משמחה להגדיל ל7 זרים את המכסה ) – זה המצב כרגע

יואב 13 ביוני 2015

כישרון לאו דווקא מתבטא בנבחרת. זה הכל שאלת הנקודה בזמן.
קהת היה הקשר הטוב בליגה, אז?
עטר הוא אחד מהשלושה, בוזגלו הוא אחד משלושת הווינגרים. אז? מליקסון היה סטארטר בקדנציה הקודמת.נושכטר הוא בכלל פסיכוזה של גוטמן.
יש מיעוט כישרון שמחולק.
מכבי לקחה אליפות עם קישור של גל, דן ומהארן.
והם כנראה לא מספיק טובים לגוטמן. בטח לא גל((:

יניב פרנקו 13 ביוני 2015

אלברמן זה לא מקרה ראדי – לא בדיוק מצאו אותו בכסף קטן בסכנין. הגיע למכבי ככוכב.
אני מקבל את הטענה שמכבי של אוסקר לא הייתה מוכשרת בפער כה גדול על האחרות (אבל עדיין, אניימה, פריצה, זהבי, אלירן עטר וכיוצ"ב- לא בדיוק הנחמנים).
אבל בשנתיים האחרונות זה לא המצב – יש איקס כישרון שנשאר בישראל – מתוכו מכבי שולטת בחלק הארי שלו .
בהרכב שאני רשמתי למשחק מתוך 11 פותחים – היו 5 מהליגה הישראלית ו-3 ממכבי .

יואב 13 ביוני 2015

שלושה שחקנים מאלופת השלוש השנים האחרונות-ממש לא מספר מדהים. ממש לא.

יואב 14 ביוני 2015

אב׳ילה ז״ל, טבק, פרץ, איווניר, היו בסגל ושיחקו גם בשנים שחונות. מעט כישרון שמחולק בין ארבע קבוצות. זה המצב. לכן לדגני יש פרנסה כמגן ימני של חיפה ולבן הרוש כמגן שמאלי של מכבי. מאד פשוט נ

יניב פרנקו 14 ביוני 2015

אין מה להשוות את תקופת אבי כהן ואיווניר – כמות הליגיונרים והיכולת לצאת החוצה הייתה נמוכה.
במצב השוק הנוכחי לו הייינו בליגה של 7 זרים – סגל הנבחרת היה מורכב מ70% ליגיונרים – 15% מכבי ואיזה מסתנן או שניים מקבוצה אחרת .

יואב 13 ביוני 2015

לא בטוח פרנקו אבל הם חיזוק טוב. בטח וויני.

יואב בורוביץ׳ 14 ביוני 2015

גלעד- כל מילה שאתה כותב בשתי הפסקאות הראשונות נכונה.
אבל תפקיד התקשורת הוא לסקר את המציאות (הרעה) כהוויתה וגם להציע דרכים טובות יותר. זאת באמצעות עבודה עיתונאית שתראה איך דברים עובדים במקומות שונים ומה אפשר וצריך לעשות כדי שגם בארץ יחלו פרקטיקות חדשות.
בעניין גוטמן- לדעתי אחת הסיבות לכך שהוא לא מצליח בנבחרת היא שהוא נוקט בטקטיקות פחדניות והוא מרכיב שחקנים שנחשבים להגנתיים יותר (למרות שגם בזה הם לא מספיק טובים) על חשבון כשרונות התקפיים. חוץ מזה, כמובן, חומר הגלם שברשותו לא מספיק טוב. זה ברור. אבל קח לדוגמא את נאתכו, שכבר כמה שנים מככב בליגות אירופיות לא רעות בכלל ובנבחרת תחת גוטמן תמיד נראה רע, לא מעט בגלל שגוטמן פשוט מציב אותו בעמדה אחורית מדי בעוד נאתכו מצטיין באירופה בעיקר בבישולים, כאשר הוא משחק יותר חופשי ולמעלה, והוא גם כובש לא מעט. זו סתם דוגמא קטנה..יש עוד (זהבי, למשל..גם הוא תחת גוטמן נותן הרבה פחות מאשר בליגה- למרות שיש לכך גם סיבות אחרות, בנבחרת הוא משחק מן הסתם נגד שחקנים טובים יותר).
אבל אני מסכים שהבעיה בסופו של דבר אינה גוטמן וגם לא התקשורת. הבעיה היא שאין כאן שחקנים מספיק טובים. הסיבה לכך, טמונה גם בעבודה הרעה של התקשורת זה שנים. כי ניתן לפתח כאן שחקנים טובים יותר אם תהיה לכך יותר מודעות ובעיקר דרישה ציבורית. ואלו אף פעם לא טופחו על ידי התקשורת.

איתן 13 ביוני 2015

אז מה השאלה, האם למנוע הגבלת זרים בליגה, האם זה יגרום לשגשוג הנבחרת: באנגליה זה לא תרם לנבחרת אבל מצד שני הליגה האנגלית היא הטובה בעולם—ואם נחזור לבועה המקומית שלנו מה לעשות הישראלי מחפש המציאות וחובב המותגים יחפש לו שחקן בשנקל שבתקווה יהפך ליעקובו או רוסו אולי אחד מ20 שחקנים ובינתיים שחקני הנוער יתייבשו.

הפתרון הוא כנראה אזרוח שחקנים המשחקים בארץ יותר בקלות למשל אחרי 4 שנים- לא מאמין שייקרה כל עוד ש"ס בקואליציה
בזמנו היה דיבור שקאלה יהיה בנבחרת לאחר שיקבל אזרוח- כרגע קאלה קיבל אזרחות אך יכול לשחק בנבחרת הגמלאים לאור כושרו הנוכחי

חוץ מזה שאנגליה ולונדון בפרט מפוצצת במיליונרים שבאים אליה ובביצה המקומית כמות המשקיעים עם ממון המוכנים להשקיע בכדורגל ולא לראות בו פלטפורמה לעשיית כסף(טביב) עד כדי מכירת חיסול של קבוצה, הם מעטים מאוד

בשורה התחתונה הכדורגל בארץ הוא ספורט פנאטי מלא אלימות ולא כמו בארה"ב בו אפשר לבלות יחד עם המשפחה-אז גם למי שיש כבר כסף מעדיף לא להשקיע בכדורגל הישראלי ובצדק

ולחשוב שכדורגלן מקבל בצבא הנחות בתור ספורטאי מצטיין ואתלט זקוק לועדות וערערים שבסופו של יום מי שמביא תוצאות(מדליות) זה האתלט זה גם מקומם.

אני שואל שאלה- לאשדוד יש אקדמיית כדורגל מזה שנים רבות-וכספים רבים הושקעו גם מהבעלים וגם מהעירייה אך חוץ מניר ביטון מה יצא משם לקבוצה הבוגרת או לנבחרת ? אה ,ירידת ליגה של הקבוצה הבוגרת זו התוצאה

יניב פרנקו 13 ביוני 2015

לאשדוד היו אתמול 2 נציגים בהרכב הפותח של הנבחרת – ניר ביטון ומרציאנו – הבעיה שם עמוקה בהרבה.
להשוות את ישראל לאנגליה זה לא רלוונטי – תשווה לבוסניה – כל עוד הליגה המקומית תתנהל בלי היגיון כלכלי ועם מגבלת הזרים – חלק מהכישרון המקומי יוותר לעצמו ולא יתקדם – הדוגמא של רמי גרשון היא הטובה מכולם – הבחור ישחק בשנה הבאה בליגת האלופות בלי לשחק דקה בליגת העל.

shadow 13 ביוני 2015

ולהיזכר איך צחקו עליו בהתחלה, "מי זה רמי גרשון?"

בכל אופן הבעיה העיקרית שלנו היא שבאמת אין פה שחקנים טובים, ולא גדלים פה כישרונות טבעיים לרוב.

הדרך היחידה להתמודד עם זה היא לעבוד בצורה מקצועית, אבל גם את זה לא עושים.

בקיצור אנחנו פשוט לא טובים נקודה.

משה 14 ביוני 2015

גם בהרכב של אשדוד בעונה האחרונה היו לפחות 5 שחקנים שבשנים הקרובות ישחקו בצמרת בארץ או ייצאו לחו"ל (קינדה, אינברום, אוחנה, זריהן, מונד, מרציאנו ). בנוסף לכך אשדוד מייצרת באופן קבוע שחקנים שהגיעו לנבחרת בעשרים השנים האחרונות (רביבו, חזן, טלסניקוב, תורג'מן, טלקר, דגו, אוחיון, ביטון, מרציאנו ) הבעיה של אשדוד שונה לחלוטין.

איתן 13 ביוני 2015

אין לי בעיה עם פתיחת הליגה לזרים כל עוד זה מוסיף איכות ועניין לליגה,אמנם שאת הרמה בארץ זה יעלה, את ערך השחקן הישראלי זה יוריד וגם קידום שחקנים צעירים -מאמן יעדיף לקחת זר לדוגמא שהצליח בליגה הקפריסאית למשל כמו ראיוס מחיפה- שבגדול הוא פלופ למרות שהוא כשרוני מאשר לקדם ולגלות את הבניון\עטר\ברקוביץ… הבא ועד שזה יביא קבלות.

עניין שני ישראל גיאוגרפית באסיה אך רק מטעמים פוליטים משחקת באירופה. אז אם אנחנו מוגדרים באסיה מאיפה נביא שחקנים מסין,אינדונזיה,הודו,עירק?

גם כבר ששחקן מגיע לישראל הוא בדרך כלל שחקן שלהי הקריירה לאחר גיל 30 כמו פריצה, או לאחר פציעה ארוכה כמו קוביקה בזמנו…זרים בטוחים שישראל זה שדה קרב ואפגניסטן או בקיצור כמו שאמרו לי פעם בהלצה חברים מחו"ל THOSE SAND MONKEY PEOPLE. תוסיף לזה שהעלו את המיסים לשחקנים זרים-אז מה קיבלת כל המיץ של הזבל יגיעו לכאן.

אני לא לגמרי מסכים עם הטענה של הכשרון המקומי יוותר לעצמו לא יתקדם-אם בנאדם מאמין בעצמו מוכן להשקיע ולהתקדם וכמובן אם יש לו פוטנציאל הוא יכול להתקדם- אם לא בישראל אז בחו"ל- כמו למשל חמד, בניון באייאקס ואפילו עומרי כספי שמכבי לא ספרו אותו.
היום בעולם יש סקאוטרים שצופים במשחקי ילדים בני 14 ומטה ומוכנים לשלם לא מעט על כרטיס שחקן עם פוטנציאל כדי לגנוב את הפול פוגבה הבא שיביא להם את המכה $

גיסנו 14 ביוני 2015

אז שיגיעו לפה שחקנים מבוגרים שראו דבר או שניים ויוכלו קצת ללמד את העצלנים שלנו מה זו מקצוענות. פריצה בן 35 אמנם נפצע יותר אבל כשהוא כשיר הוא יותר חזק, חד ומהיר מרוב החלוצים (ובכלל השחקנים) בארץ. קרלוס בן 31 ועדיין למרות האיטיות אחד הבלמים הטובים בארץ (גם אם עבר עונה לא פשוטה). אולי זה עדיף מאשר שיבואו לפה ילדודס שמישהו חושב שאפשר להשביח פה (למרות שרוב הסיכויים שרק נהרוס אותם).

במצב הנוכחי יש לך חמד אחד, בניון אחד, כספי אחד….צומח לך אחד כזה כל כמה שנים. למה שלא ניתן תמריץ כדי שיצא לפחות אחד עם כזו מוטיבציה בכל עונה, אם לא יותר? למה פסגת השאיפות של כ 80% מכדורגלני ארצנו היא במקרה הטוב לעשות סיבוב בבלגיה של עונה גג שיקפיץ א המשכורת ואז אפשר לחזור לנוח ואפילו לא צריך להציג יכולת כזו גבוהה גם כשחוזרים?

רפאל 14 ביוני 2015

היו ועדיין יש קבוצות ושחקנים מצויינים בארץ והתהליך הוא של התקדמות ולא להיפך, במיוחד עם הצוות המקצועי והגישה של מכבי וכמובן של חיפה, גם בעונות האחרונות שפחות הולך להם.
אחרי הניצחון על בוסניה בנובמבר היה הרבה יותר נוח להיזכר בהצלחות של השחקנים באירופה וכמה שהליגה לא באמת כ"כ רעה אם שחקנים כמו זהבי וורמוט עדיין משחקים בה.
עכשיו נוח להגיד בדיוק הפוך.
לכל מי שמדבר על זהבי… שימשיכו, זה שחקן תחרותי ושאפתן שהולך להמשיך לתת הצגות, אם יהיה לו נגד מי לשחק זה כבר שאלה אחרת.

גיסנו 14 ביוני 2015

התקדמות מאוד מאוד מאוד מאוד איטית ביחס לשאר אירופה והעולם בכלל.
לגבי זהבי אני מסכים, הוא גם הסביר בצורה די הגיונית למה הוא לא רוצה לעבור לקבוצה מליגה קטנה יחסית שאמורה להוות מקפצה כמו שוויץ או בלגיה.

דיזידין 14 ביוני 2015

המנהלים אשמים, המאמנים אשמים, השחקנים אשמים, אפילו התקשורת אשמה
– הכל נכון, אבל עדיין הסיבה האמיתית הרבה יותר כואבת:
זה לא היכולת של השחקנים, זה האופי שלהם. כלומר האופי שלנו.

ד"ר רזי הופמן 14 ביוני 2015

כמעט כל אנשי התקשורת ובעיקר עיתונאים בוגדים בתפקידם בימנו.
התופעה הזו הולכת ומחמירה והכל לא בשם עיתונאות טהורה אלא בשם הרייטינג!
אנחנו נזונים מעיתונאות שהיא כבר לא עיתונאות. כמעט הכל צהוב כשהעיתון הפך לזונה. הכי גרועה היא ה"עיתונות" האלקטרונית.
ואנחנו (גם אני) משתפים פעולה.

ran 14 ביוני 2015

האשמה בכולם,
לאן שלא תפנה את האצבע- כל מי ומה שקשור לכדורגל ישראלי אשם.
אך תמצית הבעיה היא שחקנים לא מוכשרים שנהנים ממשכורות הזויות ואין אחד שיגע בנושא הזה כי יותר מדי אנשים נהנים ממנו.
כדי להצדיק חצי מיליון יורו על דסה, צריך שזהבי ירוויח מיליון יורו לעונה.
בעלי עניין, סוכנים ודומיהם, כולם חותכים את הקומישן שלהם.
והשחקנים, איזה תמריץ יש להם להתפתח אם מקבלים שכר בארץ העולה על אירופה? פשוט לא קיים.
וכאשר הכל קל מדי לשחקנים הבוגרים ההרס העצמי מחלחל מטה לצעירים ואיתו כל המרעין בישין בנוגע לאופי השחקן.

Gil - Zimbabwe 14 ביוני 2015

הבעיה היא בשריר, אין מה לעשות מבנה השריר של "האדם" הישראלי שונה מהמבנה של אותו "האדם" באיסלנד.
מאיזה עיתונאים בדיוק אתה מצפה שיעשו תחקיר? חוץ מעזי דן מי יודע בכלל מה זה תחקיר. שעמית סגל יעשה תחקיר על הכדורגל?

רועי מ 14 ביוני 2015

שוב התקשורת?
גם אם יחקרו לא יעזור.
מה יזעור שהואים באים ומאיימים על מאמנים בקבוצות הנערים והילדים?
כאשר ניצחון בליגת ילדים ג' זאת חזות הכול ולא יכולת אמיתית ולימוד יסודות הנכונים.
כל עוד \ה לא ישתנה לא משנה מה יעשו

Comments closed