MVP: הקבוצה (פיינלס 6)

gold

לפני פתיחת הסדרה הדגשתי דבר אחד: מייקינג שוטס. גולדן סטייט זכתה באליפות בגלל שהם קלעו זריקות. קליוולנד הפסידה כי הם לא קלעו. אפילו מהעונשין הלילה הם בקושי דייקו.

הווריורס לקחו לא מעט זריקות בסדרה הזאת בדרגת קושי גבוהה בהרבה. ועדיין הם קלעו באחוזים הרבה יותר גבוהים.

לקליוולנד לא היו מספיק קלעים. אז אי אפשר לבנות רק על לברון אחד- שגם הוא התדרדר ביכולת הקליעה- ועל צמד גבוהים טובים (שגם הם מוגבלים התקפית).

בגולדן סטייט, כך נדמה, כל שחקן ברוטציה, העמוקה בהרבה, קלע סלים גדולים. לרוב זה היה ממרחק, אבל אם לא אז מחצי מרחק או אפילו מחדירה.

במשחק הקודם כתבתי על איגוודאלה, גרין, בארנס וברבוסה שמכישים אותך כאשר קרי ותומפסון לא קולעים; הבוקר גם נוספו אזלי וליבינגסטון המצוינים.

כמה פאקינג שחקנים!

ולכן ה-MVP של הסדרה הזו מגיע לקבוצה כולה. אם ממש מוכחרים לבחור בשחקן אחד, נראה לי שהייתי הולך על איגוודאלה כאשר קרי גם בחירה אפשרית (אבל לא ממש טובה). ללברון לא מגיע ה-MVP למרות שהיה הטוב ביותר בסדרה. כי יש גבול, לא צריך לתת לשחקן שהפסיד 4- 2.

אגב, לברון איכזב מאוד הלילה. לא בגלל שהוא לא היה מדויק- והוא לא היה- אלא בגלל שלא לקח מספיק על עצמו. יותר מדי חיפש חברים. זו בעיה שתקפה אותו הרבה מאוד פעמים בעבר. כבר חשבתי שהוא מעבר לזה. שהוא מבין שלא משנה שזה משחק קבוצתי ושהוא מוסר מעולה- הוא חייב לקחת הרבה מאוד, כמעט הכל, על עצמו במשחקים החשובים. וללברון עדיין יש הנטייה והבעיה לחפש יותר מדי אחרים. גם ניכר היה היום שאין לו מספיק ביטחון, שהוא קצת מפחד. זה היה משהו לא טוב, לא מתאים לשחקן שחושב על תחרות עם ג'ורדן בראי ההיסטוריה.

לאן אנחנו הולכים מכאן?

האמת שקליוולנד יכולה להתחרות באופן די רציני גם בעונה הבאה. קבוצה עם לברון, קיירי אירווינג, קווין לאב (או אולי שחקן גדול אחר) ואנדרסון ורג'או (לא מדברים עליו כלל, אבל ההיעדרות שלו גם פגעה)- בהינתן שכולם בריאים, יכולה לרוץ מאוד חזק.

מנגד, יהיו ככל הנראה במזרח קבוצות שיתנו יותר פייט. ובכל מקרה, לברון כבר יודע שאליפות במזרח ממש-ממש לא מספיקה. והמערב עדיין כבד בכשרון. אני אפילו לא בטוח שגולדן סטייט, למרות כל העומק שלה, היא המועמדת מס' 1 לקחת את המערב בעונה הבאה. סן אנטוניו, אוקלהומה סיטי, קליפרס, אולי גם יוסטון, דאלאס, ניו אורלינס, פורטלנד ומי יודע מי עוד- יכולים לתת פייט קשה ביותר. מי האמין לפני שנה כשהספרס לוקחים אליפות פנתיאונית כי הם יפסידו בסיבוב הראשון בפלייאוף כעבור פחות משנה?

זה הכדורסל. יש את העכשיו, ואי אפשר לבנות יותר מדי על העתיד. לפחות לא כשמדברים על אליפויות.

*

שני מאמנים רוקיס הגיעו לסדרת הגמר מה שגם ממחיש כי המאמן חשוב, אבל בעירבון מוגבל. מרכיב בתוך תמהיל עם הרבה מרכיבים. ולמרות זאת מחמאות עצומות- עצומות!- לסטיב קר. אדם חכם ביותר כשחקן, כג'נרל מנג'ר, כפרשן, כמאמן, וגם כבן אדם מחוץ לספורט. אצלנו כמובן מיהרו לכתוב על ה"בית ספר שעושה לו בלאט"- קר שתק ואסף טבעת שישית (והמרשימה שלו עד כה, וזה איש שקבר סל אליפות). אבל גם לבלאט מגיעות מחמאות. על העונה, בעיקר על הפלייאוף, וגם על הסדרה- למרות שבסוף הוא לא ניצח. היו לו כלים הרבה פחות טובים.

האם הוא יישאר בקליוולנד? זה תלוי בעיקר בלברון, וגם בו האמת. השאלה מה הוא ירצה. סביר להניח שהוא יוכל להשיג ג'וב אן בי איי גם במקום אחר. מנגד, הסיכוי הכי גדול שלו לאליפות הוא בוודאי בקליוולנד. לכאורה, כמובן.

 

עונת המלפפונים - מסכמים מספרים
משחק שש. ההגנה סגרה את הדיל

29 Comments

אלון 17 ביוני 2015

גולדן סטייט ניצחו כי הם קלעו זריקות וקליבלנד הפסידו כי הם החטיאו זריקות. אין הסבר יותר טוב מזה.

יואב בורוביץ׳ 17 ביוני 2015

הכי פשוט, הכי נכון

רועי 17 ביוני 2015

כן, קוראים לזה כדורסל, איך אף פרשן לא חשב על זה קודם ?

תומאס 17 ביוני 2015

פוט דה בול אין דה סל… יש אלוהים!

נועם 17 ביוני 2015

חוקי ניוטון מחווירים ליד זה

ניק 17 ביוני 2015

בסופו של יום מבחינת חומר שחקנים זה פשוט היה לא כוחות. אולי הסדרה הכי פחות שקולה ב20 שנה האחרונות בהיבט הזה.
לקליבלנד מגיע המון כבוד על המאמץ והלחימה שלהם ועל זה שהם הצליחו להשאר רלוונטיים כמעט בכל רגע נתון ועד הדקה האחרונה.
גם ללברון מגיע המון כבוד על הסדרה הזאת, כי בלעדיו זה היה נגמר ב4-0 עם הפרש ממוצע של 25+.
ג"ס עשו את מה שציפו מהם למרות שאפשר היה לעשות את זה יותר קל, אבל מצד שני זאת אליפות ראשונה לכל השחקנים וזה יכול להיות שכר לימוד מעולה של winwin.
וכל הכבוד לNBA שידע לתת את הMVP למי שזה הגיע לו ולא לכוכב.

יואב בורוביץ׳ 17 ביוני 2015

באמת כל הכבוד. בחירה נהדרת. איגי היה אדיר בהתקפה ולא פחות בהגנה הירואית על ברון. לכל אורך הסדרה. הוא גם התחיל את הסדרה על הספסל, עלה ותרם המון, ואז תרם עוד יותר כשחקן חמישיה. כל כך יפה שנתנו לו.

יוסי 17 ביוני 2015

קוואי שמר על לברון אשתקד. שידרג את עצמו לרמת אולסטאר וזכה ב-MVP של הגמר.
איגי שמר על לברון השנה. שידרג את עצמו עוד יותר מקוואי והוא אחד השחקנים השלמים ביותר בעולם.
לברון מייצר עונה אחר עונה שחקני הגנה מדהימים, רק ע"י כך שהם שומרים אותו.

רובי ג 17 ביוני 2015

אין ספק שגם השנה הקבוצה ניצחה את השחקן, כמו שאמור להיות תמיד.
אבל אם בשנה שעברה לשחקן היו כמה שחקנים לא רעים איתו בגמר שיכלו לעזור לו לנצח, השנה גם זה כמעט לא היה. שני משחקים הירואים של דלי ומאז, כלום.

ועדיין, אני שמח שהכריזו על איגי בתור הMVP. קצת עצוב בשביל לברון שבשורה הסטטיסטית כמעט סיים עם ממוצע טריפל דאבל בגמר, אבל איגי היה הגורם המכריע בסופו של דבר והשחקן שהוציא את ג"ס מהבוץ.
סדרה טובה, ברכות לזוכים.

duncan 17 ביוני 2015

ספייטס+לי+בוגוט עם 2 דקות. בקאבס הם היו מקבלים פי 30. זה ההבדל בעומק

ניק 17 ביוני 2015

לדעתי לא יהיו הרבה שינויים בג"ס אבל לי בטח ילך… הוא טוב מדי בשביל לשחק כל כך מעט דקות, גם עם בקבוצה אלופה

Asaf 17 ביוני 2015

הוא גם יקר מדי בהתחשב בזה שיש תקרת שכר ועוד צריך לתת חוזה חדש לדריימונד גרין שמסיים את חוזה הרוקי (בארנס גם או שאני טועה???)

ניק 17 ביוני 2015

גרין מסיים חוזה והחוזה של קליי עולה מ3.5 ל15 מיליון.

Asaf 17 ביוני 2015

ואגב הקבוצתיות ניצחה….28-14 באסיסטים לטובת הלוחמים היום, יותר מכך היום ההגנה הקבוצתית שלהם הייתה עצומה לאורך הסדרה המשחק היום קליבלנד גמרה עם 14 אס׳ לעומת 19 איבודים

ניתאי 2 17 ביוני 2015

הלוואי שמה שאתה אומר באמת יקרה, שבלאט יוכל להשיג ג'וב במקום אחר בNBA (או להשאר בקליבלנד כמובן).
אבל אם להיות ריאלים, לאור כל מה שהלך כל העונה ובפלייאוף, סיכוי קטן שזה יקרה. או במילים אחרות, הפוסט האחרון של טל בן יהודה.

נדבושקה 17 ביוני 2015

קשה לי לראות את בלאט עוזב מרצונו, או מועזב ע"י לברון.

לברון יודע שהדבר האחרון שהוא זקוק לו מבחינה תדמיתית זה הנראטיב ש"לברון העיף את המאמן שלו".

מה שיותר ריאלי- לברון יחתום על חוזה קצר לשנה(בגלל תקרת השכר שתעלה בעוד שנה) ובלאט יישאר, ואם גם לאחר השנה הבאה קליבלנד לא תיקח אליפות –
אז יהיה הרבה יותר לגיטימציה למהלך של פיטורי בלאט.

Badboy 17 ביוני 2015

אין הפתעות, אין קיצורי דרך ואין ניסים. הקבוצה הטובה ביותר לקחה אליפות. פרויקט שרץ כבר כמה שנים קוצר את הפירות כאן ועכשיו. לברון יכול להיות מעודד מהעובדה שעם חיזוק פה ושם ועד קצת סבלנות קליבלנד תוכל להביא אליפות עוד שנתיים.. אולי אפילו שנה הבאה.

Shadow 17 ביוני 2015

קליבלנד לא תביא אליפות גם עוד חמישים שנה בתצורה הנוכחית.

נדבושקה 17 ביוני 2015

אני מקווה שאתה ציני.

בתצורה הנוכחית קליבלנד תגיע בקלות לגמר המזרח גם בשנה הבאה.

אם הם לא יסבלו ממכת פציעות, בתוספת העובדה שזה סגל שירוץ שנה שנייה ביחד – יש להם סיכוי לגיטימי להגיע לגמר הNBA גם בשנה הבאה.

Shadow 17 ביוני 2015

מה אני כתבתי ומה ענית?

נדבושקה 17 ביוני 2015

אם התכוונת ש"התצורה הנוכחית" זה הסגל הקיים, ללא קיירי ולאב – אז אני מסכים איתך.

אם לא- אז לא ברור לי למה אתה חושב שהסגל הזה לא מספיק טוב בשביל להביא את הקאבס בשנה הבאה לגמר המזרח, במינימום.

Shadow 17 ביוני 2015

שמע אתה חייב לשפר את הבנת הנקרא שלך.

נראה לי שכתבתי בברור א-ל-י-פ-ו-ת.
איפה ראית את המילה גמר?

נדבושקה 17 ביוני 2015

זה לא עניין של הבנת הנקרא, אלא כנראה שנתתי לך יותר מדי קרדיט.

כי ממה שאני מבין ממך- אתה לא סותר את הטענה שלי שהסגל הנוכחי יגיע במינימום לגמר המזרח בשנה הבאה (בדגש על "במינימום"), ויש לו סיכוי ריאלי מאד להגיע לגמר הNBA.

אז אתה טוען שלסגל הנוכחי יש סיכוי ריאלי להגיע לגמר הNBA בשנה הבאה, אבל באותה נשימה הוא מרחק שנות אור מאליפות?מוזר.

כי קצת מצחיק לקבוע שיש פער כ"כ גדול בין גמר הקונפרנס לבין גמר הNBA , כשיש לך הוכחה טריה שפציעה אחת יכולה לשנות את כל הסיפור.
תחליף את הפציעה של קיירי בפציעה של קליי תומפסון או דריימונד גרין – ויש סיכוי סביר שהקבוצה שתצורתה הנוכחית לדעתך לא תספיק לאליפות, היתה חוגגת עכשיו עם טבעות אליפות.

בשורה התחתונה, זה מצחיק להגיד שקבוצה תגיע בסבירות גבוהה לשלבים הגבוהים בפלייאוף, ובאותה נשימה להגיד שהיא רחוקה מרחק שנות אור מאליפות. יש כ"כ הרבה פרמטרים שיכולים להשפיע על סדרה בודדת.

Shadow 17 ביוני 2015

אתה תניח מה שאתה רוצה ותפרש את זה איך שאתה רוצה.

ואני אחזור ואגיד ותבין את זה איך שאתה רוצה ותחלק לי איזה קרדיט שאתה רוצה.

קליבלנד בתצורה הזו לא תיקח אליפות גם עוד חמישים שנה.

משה ו 17 ביוני 2015

ראיתי את הרבע וחצי האחרונים, והצטערתי שבכלל טרחתי.
יכול להיות שלברון סופר אתלט וספור מוכשר, אבל בעיני מי שמפציץ מחצי מגרש ללא שום התחשבות בתרגיל קבוצתי או בחבריו לקבוצה, סומך רק על עצמו וקולע באחוזים מזעזעים בהתקפות קצרות של כ 8 עד 10 שניות, תורם לרמת כדורסל מחרידה.
אפילו משחק של מכבי ראשל"צ נגד הפועל ירושלים נעים יותר לעין.
המלך הוא עירום!

Shadow 17 ביוני 2015

היה מלך?

נדבושקה 17 ביוני 2015

צודק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
וגם דגן יבזורי קולע יותר טוב מסמית האפס הזה!!!!
ומי זה בכלל לברון שלא מקשיב למאמן שלו????????
יאללה שבלאט יעיף אותו מהקבוצה!!!!!!!!!!!!!

אמית 5 17 ביוני 2015

אני הייתי מנסה להחזיר את דיויד בלו מהפרישה, היה עוזר לקליבלנד הרבה השנה.
אגב זו גם הבעיה של מכבי ת"א, חסר להם קלעים יציבים, אין כמעט שחקן שאתה בטוח שאם הוא פנוי רוב הסיכויים שהכדור בפנים.
דוקא שמחון מאילת הרשים אותי, כל פעם שהוא קיבל כדור פנוי הוא שם אותו.

Srtest 17 ביוני 2015

אני לא מבין מה אני לא מבין יותר בנוגע אליך – איך הדרך שלך לא משתקפת במסקנה הסופית או איך המסקנה הסופית לא משקפת את הדרך.

אם שתי קבוצות ששנה שעברה היו פחות טובות עם מאמנים אחרים, הגיעו הפעם לגמר האנביאיי ואצל זו שלקחה אותו יש יותר מובהקות כי אין שם את לברון והמאמן מאמן חדש, איך בדיוק הדבר אומר שהמאמן לא משמעותי? לכל הפחות עם מחברים את גולדן-סטייט וקליבלנד בטוח שהמאמן דמות משמעותית בין שתיהן. ראינו קבוצות כמו יוסטון וקליפרס ואטלנטה העונה ושיקגו במשחקים מכריעים. היה חסר להן משהו. גם להפך – קבוצות שהיה בהן איזו מיוחדות, שחקנים כמו גרין ודלי ומה ששומפרט ומוזגוב עשו לאחר שהצטרפו ואיך שהקבוצה הגיבה לפציעות והכשרונות שהתגלו והיכולת של גולדן-סטייט לזרוק את הסכמות המחשבתיות לפח, מראות, שגם מאמנים צריכים קבוצות מיוחדות שהייחוד והטירוף שלהן עדיין מאפשר לאמן אותן.

אם הייתי לברון, הכי הייתי מתבאס שאתה מעריץ שלי. במקום לשבח את התכונה הכי טובה של לברון, זו שגרמה לך בסוף לעבור לגולדן-סטייט, והיא היכולת של שחקן כמוהו למסור וליצור מצבים לאחרים, אתה נוזף בו על כך. אתה חושב שאתה איזה מלך שראוי שלברון שלו יעניק לו תארים ואשראי על היותך צודק ומבין יותר מאחרים?

Comments closed