התחזית: צ'ך והגאנרס אלופים

chech

לא ממש מבין מדוע צ'לסי כזאת פייבוריטית כבדה לזכיה באליפות, שניה ברציפות.

13/8 זה חתיכת יחס פסיכי.

אני חושב שצ'לסי לא מספיק התחזקה מהעונה שעברה, אם בכלל. והיא סיימה את העונה שעברה לא בצורה משכנעת במיוחד – איבדה לא מעט מהמחץ ההתקפי לקראת סיום העונה, הפסידה לפאריס סן ז'רמן ברבע גמר צ'מפיונס, ובאופן כללי היא די חסרת חלוצים וסקוררים.

האם רדאמל פלקאו הוא האפגרייד הגדול? לא על פי היכולת שלו ביונייטד (ובעיקר כאשר הוא לאחר פציעה משמעותית). ככלל, החלוץ הקולומביאני בן 29, ועדיין לא הוכיח שהוא נקלט בפרמייר ליג, ליגה שגם כך קשה מאוד להיקלט בה או להבקיע שערים במינונים של הליגה הספרדית.

דייגו קוסטה, חלוץ שדווקא כן נקלט מצוין בפרמייר ליג בגיל די מתקדם, עדיין עם פציעת ההמסטרינג הטורדנית, שספק גדול אם אי פעם תיעלם; בנוסף יש את לואיק רמי הלא רע בכלל. אבל האם זה מספיק כחוד?

נכון שלצ'לסי עדיין יש כלים רבים וטובים ביתר חלקי המגרש, ונכון שיש להם המשכיות, והם יודעים לזכות באליפות, וגם יש להם את מוריניו.

אבל אין להם את הסמל הגדול ביותר שלהם על המגרש בעשור האחרון לצד למפארד פרנק – השוער הכביר פטר צ'ך.

צ'ך הוא השוער האהוב עלי בעולם. בגדול, אני גם חושב שהוא הכי טוב, כאשר הוא טוב. אולי לא בנקודת הזמן הזאת, אבל בוודאי בממוצע בעשור האחרון ובמשך מרבית העשור האחרון. יש לצ'ך נפילות פה ושם, אבל אני לוקח אותו לפני בופון, קסיאס ושוערים רבים אחרים. כיום מצבו קצת שונה. קורטואה נחשב לטוב יותר, וגם אולי דה חיאה וכמובן מנואל נויר. אבל צ'ך שוער מדהים כשנחה עליו הרוח וזה לא מעט (כי באופן יחסי הוא כן שוער יציב ביותר ברמות הגבוהות).

בכל מקרה, להעביר את צ'ך מצ'לסי לארסנל זה אחד המהלכים הבאמת תמוהים. כי צ'ך יכול להיות הסיבה העיקרית לכך שהאליפות תעבור מהברידג' לאמירייטס.

ארסנל היא הפייבוריטית שלי לזכיה באליפות, למרות שאני לא מת על היחס שסוכנויות ההימורים נותנים לה (2/7).

כנראה שעוד רבים חושבים שהתותחנים יכולים ללכת עד הסוף – הם מדורגים במקום השלישי ביחס ההימורים.

די מוזר העניין. בגדול, אני חושב שארסן וונגר אינו מאמן מספיק טוב כדי להוליך קבוצה לאליפות. הוא גם לא עשה זאת 11 שנים. אבל ונגר בנה בארסנל סגל מספיק טוב. והסגל הזה רץ ביחד ונבנה ביחד כבר תקופה. והמאמן כן הצליח לחזק מאוד את החוד (רביעייה של וולקוט-אלכסיס-ג'ירו-וולבק היא כנראה הטובה בליגה). הקישור ההתקפי של ארסנל תמיד טוב. הקישור ההגנתי, תמיד נק' תורפה, כבר פחות כזה עם התקדמותו של פרנסיס קוקלין למעמד של כוכב. וגם ההגנה קיבלה וואחד בוסט עם הצטרפותו של צ'ך.

אז גם אם מרבית הסיכויים אולי שארסנל לא תזכה בתואר, אם אני מוכרח לבחור קבוצה אחת אני הולך עליהם.

בסיטי (2/5) אני אוהב בעיקר את ההמשכיות עם פלגריני (מאמן התקפי מעולה). אני חושב שגם הרכש של סטרלינג ופביאן דלף בהחלט אמור לחזק את הקבוצה. מנגד, דז'קו, סקורר לא קטן במאני טיים, אמור לעזוב, וגם אגווארו המצוין די נתון לפציעות.

לא אופתע אם סיטי תזכה באליפות, ואני חושב שזה חכם למקם אותה שניה בסוכנויות ההימורים. אבל יחס של 2/5 אינו מפתה כהוא זה.

מנצ'סטר יונייטד מדורגת רביעית עם 1/5. זה כבר יחס לא רע בכלל. למה? כי זו בכל זאת יונייטד, קבוצה מלאה בכשרון. ועדיין, היא מדורגת רק רביעית, וגם את זה אני די אוהב, כי אני חושב שביונייטד בגדול לא נבנית קבוצה כמו שצריך. בשנתיים האחרונות כל מה שהקבוצה הזו עושה זה רק לרכוש מכל הבא ליד רכש יקר ביותר. חזירות כזו לא זכורה לי אפילו בריאל מדריד. משום מה התדמית השלילית הזו לא ממש נדבקת ליונייטד, אבל מה שבאמת חשוב זה אם יונייטד תרוץ לאליפות. לדעתי סביר להניח שיונייטד לא תתחרה עד הסוף, כי למרות גדולתו של רוני וויין הוא עדיין קצת מעבר לשיאו, וגם לידו אין חלוצים מספיק טובים (גם העזיבה של ואן פרסי, שלא היה מספיק טוב, היא עדיין ויתור על חלוץ שמסוגל להיות סקורר לא קטן). אני לא רואה בשורה גדולה בשוויינשטייגר (מקבל משכורת עתק של כמעט 200 אלף פאונד בשבוע) ואת שינדרלין אני בקושי מכיר, אבל קשה לי להאמין שגם הוא יהיה פתאום כוכב על בקישור.

העזיבה האפשרית של די חאה היא עוד פגיעה אנושה פוטנציאלית. ועדיין, יש ליונייטד הרבה מאוד שחקני איכות. יש לה מסורת וקהל ואפקט הרתעה ויש לה גם היכולת הכלכלית להתחזק עוד יותר במהלך העונה. לכן היחס של 1/ 5 הוא לא רע בכלל.

עכשיו מגיע ה-drop הגדול.

ליברפול, 1/28. WTF?!

איך הדרדרנו ככה? קיבינימט.

אני שונא את העזיבה של סטרלינג, היינו חייבים לשדרג את משכורתו כמעט עד לנקודה שדרש. אתה לא מוותר על טאלנט כזה, ועוד מבית (מגיל 15 במועדון), ומי שיכול להיות ה-כוכב של הקבוצה בעשור הקרוב. אבל אנחנו ויתרנו על כזה (תמורת 49 מיליון ליש"ט – מחיר לא רע בכלל כשלעצמו אבל כבר הוכחנו שמחיר גבוה בהרבה, 75 מיליון ליש"ט על סווארז, אנחנו מסוגלים לשרוף סכום שהוא כמעט כפול ממנו על אוסף של כלום). לפחות באוף-סיזן הזה רכשנו את בנטקה, שאני מאוד אוהב. אני גם אוהב את ההצטפרות של אוריגי (את פרמינו לא מספיק מכיר, אבל הוא לא סקורר גדול). רק חבל שסטרלינג לא נשאר. וחבל שיש לנו יותר מדי בינוניות ביתר חלקי המגרש. ואף על פי כן יחס של 1/28? הייתי הולך על זה.

אוהב גם מאוד את היחס על הספרס, 1/100. לא שהם פייבוריטים למשהו, ואפילו לסיים בטופ 4 ייחשב הישג נפלא עבורם, ועדיין מחזיק מאוד מפוצ'טינו, וגם במצב העניינים בצמרת הגבוהה – כאשר אף קבוצה לא באמת דומיננטית – תמיד יש מצב לסוס שחור, ועוד למועדון ששנות דור לא זכה כלום כמו טוטנהאם, לטרוף את הקלפים במקרה שיש לו טאלנט ברמה מסויימת (ולספרס כנראה יש אותה).

אז אחד למאה על טוטנהם? שימו 50 עד 100 קוויד ויהיה לכם משהו שיחזיק אתכם די יפה במתח נחמד לאורך העונה.

 

על העונה שמצפה למכבי
הבכיר מכולם

24 Comments

חז 8 באוגוסט 2015

לגופו של עניין ולא של כותב- יש לי בעיה כשכתב אומר שהוא לא מכיר את השחקן אבל לא צופה לו גדולה. איך בעצם אם לא ראית את השחקן?
וולקוט-אלכסיס-ג'ירו-וולבק זה בטח לא החוד הטוב בליגה. ג'ירו חלוץ נחמד. וולבק לא חלוץ (בעצם לא יודע מה התפקיד שלו בכלל) ו-וולקוט הוכיח בשנים האחרונות שהוא לא וגם כשהוא כן, אז זה לדקה והוא נפצע.
החוד הטוב בליגה הוא של סיטי כנראה. בכלל הסגל שלהם הטוב בליגה.
להגיד שצ'ך היה הסמל של צ'לסי כשיש שם את טרי זו בדיחה. אם טרי נותן שלושת רבעי ממה שנתן בעונה שעברה אז לצ'לסי יש סיכוי ענק כי אין בלם כמוהו בליגה. גם בגילו.
זה ברור שמוריניו יבנה על הגנה, ונגר על הקישור וסיטי על ההתקפה. מוריניו מוכיח לנו שנים שהגנה טובה מביאה תארים, בעיקר בליגה הזו. זה מספיק כדי לשים אותו ראשון בהימורים.
אם שווייני לא יפצע, הוא יכול להיות וואחד שובר שוויון.

יואב בורוביץ׳ 8 באוגוסט 2015

אמרת את זה- "לא צופה". אני מביט בנתונים, לא מזהה שם גדולה. יכול להיות שאני טועה, אבל בסך הכל חזיתי ששחקן מסויים לא יהיה כוכב על (אתה יודע, זה די קשה להיות כוכב על. התחזית שלי לא כל כך מסוכנת..).

ניק 8 באוגוסט 2015

צלסי – נכון שאין לה סקוררים, אבל כשהקבוצה בקושי סופגת בגלל ההגנה המעולה שלה ובגלל שיש לה את הקשר האחורי הכי טוב באנגליה אתה לא צריך כמות שערים גבוהה במיוחד. ויש לה איזה שחקן אחד חביב שלא הוזכר – האזרד. שהוא בכל זאת אחד מהטופ 5 בליגה מהיום הראשון שלו בקבוצה.

ארסנל – אני גם חושב שיש להם פוטנציאל טוב לקחת אליפות סוףסוף אבל הקרדיט שנותנים לצך הוא קצת מופרך. עוד לא ראיתי שוער שמצליח להוריד ספיגה של קבוצה מ50 גולים ל30 גולים (לדוגמא). אם כבר זה עבודת מאמן (דוגמת מוריניו). לא שאני מזלזל בעמדה ובשוער המצויין הזה, אבל אני לא חושב שצך הוא כזה שובר שיוויון.

סיטי – אני אישית ממש לא תופס מפלגריני ואני חושב שהוא מאמן בינוני מאוד. באירופה הם שוב יעופו מאוד מהר בגללו אבל כנראה שבליגה הם ילכו מספיק רחוק בגלל ההתקפה המעולה שלהם, ואם אגוארו יהיה כשיר עד סוף העונה (הוא הרבה יותר קריטי למאבק האליפות מאשר צך ), סיטי בהחלט יכולה לזכות. הבעיה שההגנה שלהם נוראית, עם בלם ומגן שמאלי שרחוקים שנות אור מהרמות האלה.

יונייטד – אני ממש לא מסכים עם הקביעה שקונים מכל הבא ליד. כל השחקנים שנקנו היו בעמדות נחוצות ואף אחד לא התייבש על הספסל אלא שיחק באופן די סדיר. זה שחלק אולי הצליחו יותר וחלק פחות זה כבר סיפור אחר. בכל מקרה כנראה שאליפות יהיה קשה לנו לקחת כי הקבוצה עדיין מתחברת אבל גביע וריצה יפה בליגת האלופות הם יעדים יותר ריאליים.

ליברפול – רודגרס עדיין לא מצליח לרוץ עם אותה שיטה לאורך זמן וכל החלפות השחקנים בטח לא עוזרות. אז יהיה קשה לליברפול לשמור על מומנטום רציף, בטח בהתחלה. אבל עם יותר התמדה בשיטה ו11-13 שחקנים לאורך שנה-שנתיים, היא בהחלט יכולה להוות כוח רציני.

טוטנהם – 1 ל100? אני מניח שלאברטון יש 1 ל400, אז כבר עדיף לשים את הכסף שם, כי הסיכויים הם אותם סיכויים. אבל אני הייתי הולך להשקיע את הלישט הזה בלוטו, יש יותר סיכוי להוציא מזה משהוא.

rami 8 באוגוסט 2015

נתחיל מהסוף
להמר על טוטנהאם ועוד להגיד שזה "יחזיק אתכם במתח נחמד לאורך העונה" זה משפט עם יותר מדי סתירות. המתח יכול להחזיק מעמד בדיוק 10 מחזורים, כי אז גם התיאוריה של "אולי יש להם סיכוי" תיעלם. ורק לשם הבהרה מדובר בזריקת כסף לפח והייתי מעדיף להמר על אליפות של בורנמות' ולא שלהם.

חוד של וולבק (שהוא לא חלוץ בכלל וכבש שנה שעברה 4 שערי ליגה ב25 משחקים = מביך) + גירו (חלוץ טוב אם השאיפות שלך מקום 3-4) + וולקוט (לא חלוץ, שחושב שהוא כן חלוץ ובפועל מה שהוא זה פציעה מהלכת) + אלכסיס (שחקן ענק והכי טוב ביי פאר בקבוצה) יכול להספיק למה שהוא הספיק בעונה שעברה שזה בלחץ מקום 3.

צלסי פייבוריטית ובצדק כי לה יש הכי מעט סימני שאלה. לארסנל חסר חלוץ טוב מאוד + ענייני פציעות, ליונייטד חסר חלוץ + סאגה בעייתית בעמדת השוער + ענייני פציעות, לסיטי יש סגל מזדקן מדי+תלות גדולה מאוד באגוארו ויאיא שאחד נוטה להיפצע למינימום חודשיים והשני חווה ירידה גדולה בכושר. ואיזה סימן שאלה יש בצלסי? רק סביב קוסטה ויש להם גיבוי עבורו – לאו דווקא לעמדה שלו, אלא כקבוצה הם מסוגלים לנצח משחקים כשהוא לא כשיר.

תומר ש 8 באוגוסט 2015

ניתוח יפה

Matipool 8 באוגוסט 2015

אכן ובכל זאת – לארסנל יש גם את ראמזי , ווילשר , אוזיל וצ׳מברליין שכולם יודעים לכבוש ויחפו על השערים המעטים של ג׳ירו + וולבק . ארסנל היא המועמדת שלי .

משה 8 באוגוסט 2015

א. צ׳ך שאתה מתאר הוא צ׳ך שלפני 3-4 שנים וגם אז הוא לא היה טוב מבופון. מאז הוא שוער טוב מאוד אבל יש ההשפעה שלו משנית.
ב. ג׳ירו חלוץ בינוני ווולבק לא חלוץ.
ארסנל לא תזכה באליפות.

אריק 8 באוגוסט 2015

שנה שעברה לא הבנת והם זכו באליפות בפברואר.
גם השנה אתה לא מבין.
נו. אז כלום לא השתנה.

גיל 8 באוגוסט 2015

אם רוני קצת מעבר לשיאו אני מפחד לחשוב מה יקרה כשהוא יהיה ממש בירידה.

אביאל 8 באוגוסט 2015

בורוביץ׳ – אני מת על פטר צ׳ך, אבל טרי, דרוגבה ולתקופות לא קצרות גם אסיין, קול ואיבנוביץ׳ היו מנהיגים לא פחותים ממנו. בכלל טרי הוא המנהיג של צ׳לסי בעידן אברמוביץ׳ בלי בכלל ויכוח.

שינגי 8 באוגוסט 2015

נשאלת השאלה-מתי זה קרה שקוקליין התקדם למעמד של כוכב?

Mnm 8 באוגוסט 2015

אחי אתה לא מעודכן?!זוכה הבלון דאור שמתיים רצוף כבר…

Mnm 8 באוגוסט 2015

שנתיים

חיים 8 באוגוסט 2015

.חמישה מחזורים לפני תום הליגה בספרד הבטחת אליפות לריאל "כסף בבנק"אמרת,עכשיו אתה חוזה קדימה לעונה ,איזו יומרה.את זה עשיתי אמרה הגאוה ,את לא יכולתי לעשות אמר הזיכרון ולא ויתרה עדי נכנע הזיכרון.

יוסי מהאבטיחים 8 באוגוסט 2015

בורו, פעם הבאה תן תחזית בסוף העונה כדי שלא יאשימו אותך בגאוותנות…

ניתאי 2 8 באוגוסט 2015

למי שהיה צריך עוד חיזוק לכך שארסנל לא יקחו אליפות השנה

יואב בורוביץ' 8 באוגוסט 2015

חיים, לא חמישה. 8-9 מחזורים לסוף. טעיתי. היו קצת יותר הימורים שצדקתי בהם. אבל זה לא העניין. כיף לנחש. כיף לחזות. וכל קפוצי התחת שיש להם בעיה עם זה, שיהיה להם לבריאות.

חיים 8 באוגוסט 2015

יואב ,הרמת לי לוולה והחלטתי לעזוב

יואב בורוביץ׳ 9 באוגוסט 2015

למה לעזוב?

איאן ראש 9 באוגוסט 2015

צך תמיד שיחק עם הגנת ברזל לפניו. מעניין איך יתפקד העונה.
לדעתי הוא יהיה מצויין וזה לא יספיק לאליפות כי אני מסכים עם אלו שהגיבו שהחוד לא משהו ואין גיבוי בסגל לפציעות.

משיח 9 באוגוסט 2015

בורו יא מנחס,

אני מאד מבקש שתתקן שהכוונה לאליפות של מקום 4 שמוביל לצמפיונס

HAVENT THE JEWISH PEPOLE SUFERD ENOUGH

אריק י. 9 באוגוסט 2015

ארסנל לוזרית נצחית.
האליפות כחולה

אריק 9 באוגוסט 2015

נראה שהם בדרך הנכונה.

הפרשן 22 באוגוסט 2015

ההפסד לפאריס היה בשמינית

Comments closed