הבכיר מכולם

dabur

כשהייתי ילד אבי עבד בקוקה קולה. זכורה לי חתונה של אחד מהעובדים הוותיקים והמזוהים במפעל, למרות שהיה צעיר למדי. קראו לו מואנס. הוא הגיע מהמשלוש. אני זוכר סיפורים על כך שעבד בקוקה קולה מאז היה ילד בן 12 או 13. לחתונה שלו, בשנות ה-20 המוקדמות לחייו, גם נשיא קוקה קולה הגיע. מאז נחרת לי השם מואנס. ולכן אני לא מבין מדוע קוראים למואנס דאבור מונאס. האם זו המצאה של תקשורת הספורט הישראלית שאני כבר יודע שהיא לפעמים יכולה לטעות ביג טיים ולא לדייק בשמות של אנשים שמגיעים מקבוצות אוכלוסיה שלא אכפת לה מהם כהוא זה, בין אם אלו זרים או ערבים. או שאולי מואנס בעצמו קורא לעצמו מונאס, וכך גם קוראים לו חבריו הערבים. אין לי מושג. נראה לי שהאפשרות הראשונה היא הנכונה (כי אני כל החיים שמעתי את השם מואנס) אבל אולי אני טועה.

מה שאני לא חושב שאני טועה לגביו זה היותו של מואנס דאבור הליגיונר הישראלי הבכיר מכולם. זה אולי לא נכון לרגע זה ממש – ביבראס נאתכו, שחקנה הבולט של צסק"א מוסקבה עדיין מקדים אותו – אבל זה כן יקרה ברגע שמואנס דאבור יחתום במדי פאלרמו בליגה האיטלקית. אם זה אכן יקרה, דאבור יהיה הישראלי בליגה הבכירה מכולן (אם כל הכבוד לליגה הרוסית).

איטליה זה בפירוש לא מה שהיה פעים, ועדיין הסרייה אה זו הסרייה אה. פאקינג כבוד. אפילו זהבי הגדול שלנו כשל שם.

*

דאבור כבר במשך שנה וחצי עושה פלאים בליגה השווייצית במדי גרסהופרס (שהיא קבוצת פאר בשוויץ). דאבור כבש במדי החרגולים 27 שערים ב-45 משחקים למרות שהוא לא חלוץ 9 קלאסי. הוא גם בישל לא מעט (אמנם לא מצאתי סטטיסטיקות בישולים משוויץ אבל זכור לי שבישל לא מעט. למיטב זכרוני גם בארץ היה מבשל לא פחות מאשר כובש). על כל פנים, הסטטיסטיקות של דאבור פנומנאליות למדי.

ולמרות זאת, הוא כמעט לא קיבל יחס בארץ. לו היה שחקן יהודי-ישראלי ההצלחה העצומה הזו שלו הייתה מקבלת סיקור לגמרי אחר. כמו עומר דמארי, ששיחק באוסטריה וינה פחות זמן מדאבור בשוויץ ולכן גם כבש פחות שערים בסך הכל, ועדיין הגולים שלו באוסטריה, ליגה אולי אפילו טיפה פחות טובה מהשווייצית, קיבלה כאן סיקור די מטורף (כולל כתבת שער ב-7 ימים). אתם מתארים לעצמכם כתבת שער במוסף השבת של ידיעות אחרונות של שחקן ערבי שמככב בליגה השווייצית?

אבל בעוד דמארי שידרג עצמו רק לליגה השניה בגרמניה, שם לא עשה כמעט כלום, ומייד מצא עצמו חזרה באוסטריה, דאבור קרוב מאוד לחתום בליגה האיטלקית. כאן יהיה כבר לתקשורת הישראלית פחות קל להתעלם ממנו אבל היו בטוחים שגם במקרה זה, הוא יקבל הרבה פחות סיקור והערכה מאשר במקרה שהיה כדורגלן יהודי. אגב, כמו שנאתכו וההצלחה העצומה שלו ברוסיה לא זוכים כאן לסיקור הראוי (למרות שנאתכו קיבל יותר סיקור מדאבור, ובצדק-כיוון שהוא מצליח באירופה במשך יותר שנים).

*

די מצחיק שמכבי תל אביב ניסתה לאחרונה להחזיר את דאבור בסכום שמתקרב לפי עשרה מהסכום שקיבלה בעבורו לפני שנה וחצי. אני זוכר שישבתי עם חיים שדמי בשבוע שג'ורדי קרויף מכר את דאבור לשווייצים ואמרתי לו שזה כשלון גדול מאוד של מכבי. חיימון לא בדיוק הבין על מה אני שח. ניסיתי להסביר שלמכור שחקן בית כל כך מוכשר בעבור כסף כל כך קטן (כ-400 אלף אירו) זה ממש לא טוב. למכבי אין את הלוקסוס לאבד טאלנטים ברמה של דאבור, בוודאי לא לקבוצה שלא מתחרה על האליפות בליגה השווייצית. אבל במכבי של ג'ורדי דאבור לא היה רואה מספיק מגרש, כי הזרים הרבים שהגיעו במשבצות שלו כמעט תמיד קיבלו עדיפות. אז נכון שג'ורדי אלוף שלוש פעמים ברציפות וקשה מאוד להתווכח עם ההישגים שלו (וגם אין צורך בכך). ועדיין, לאבד כך את דאבור היה לא חכם, לשון המעטה. ולראייה, הסכום שג'ורדי וגולדהאר היו מוכנים להוציא כעת כדי להחזיר את הבן האובד.

אבל אם דאבור היה חוזר לבלומפילד זה היה טראגי. ולראייה, הוא קרוב מאוד לאיטליה. אני חשבתי עד לא מזמן שהוא צריך להגיע לבונדסליגה, אבל גם פאלרמו היא יעד מספיק טוב.

שוב, הכל תלוי בשחקן. אם דאבור יצליח במדי הוורודים מסיציליה, אז הוא יכול להגיע גם לקבוצות כמו יובנטוס או פאריס סן ז'רמן, יעדים של שני כוכבי העל של פאלרמו בשנים האחרונות, פאולו דיאבאלה וחאבייר פאסטורה. דאבור, כמעט בטוח, אינו ברמתם של שני הארגנטינאים העילויים. אבל כל מועדון גדול יותר מפאלרמו, יהיה המשך נפלא לקריירה האירופית הטרייה, אך כבר המשגשגת, של החלוץ מנצרת. וגם להישאר בפאלרמו כמה שנים תיחשב הצלחה מאוד גדולה.

*

מאמן נבחרת ישראל, אלי גוטמן, לא מצא לנכון לתת לדאבור במשך קרוב לשלוש שנים, במהלך התקופה שהוא כל כך מצליח בשוויץ ומראה גם ניצוצות נפלאים במכבי קודם לכן, יותר מהופעה אחת מסכנה בנבחרת במשחק אימון נגד הונדוראס. זאת בזמן שהנבחרת של גוטמן כושלת די בגדול במהלך שני קמפיינים. גוטמן, אני לא רוצה לומר מה אני חושב עליך. הקוראים שלי יכולים לנחש.

התחזית: צ'ך והגאנרס אלופים
ליגת שוקי ההון - העונה האמיתית מתחילה בספטמבר

63 Comments

יואב 9 באוגוסט 2015

מונאס יהיה החלוץ הבכיר לעשור הקרוב אלא אם כן המאמן יהיה אינטרסנטי חסר בושה.
אין מסגרת בה מונאס לא היה כוכב. מעריך שזה רק יתקדם למעלה.
חלון ההזדמנויות שנפתח למכבי היה לימים בודדים ורק כי הוא ישראלי ושקל לחזור. אם הוא בלגי/סרבי/וואט אבר, הוא לא היה מקשיב להצעה מישראל בכלל ולזר בגילו ברמה הזאת, יורדי לא היה פונה בכלל. לא באיזור חיוג של הביקוש, הכישרון, המחיר, תקרת הזכוכית המאד גבוהה שלו.
למי שיזכיר את זהבי בהקשר פאלרמו-ערן בסופו של יום הוא לייט בלומר. מונאס באירופה מגיל צעיר מאד ולכן סיכויי ההתקדמות שלו גדולים. חיות אחרות.
יורדי לא היה חתום על סעיף השיחרור הנמוך. המכירה בינואר עוד הרוויחה למכבי משהו כמו עוד מאתיים אלף דולר מאשר היה נמכר בקיץ. יורדי ישב איתו המון זמן כדי למזער נזקים. אבל דאבור טוב מידי ודאבור ידע את זה.
כל חלוץ ישראלי קיים כרגע לא באיזור החיוג של הכישרון שלו.

יואב 9 באוגוסט 2015

אגב, זה מונאס ולא מואנס, אם לא אכפת לך אה?
גם שאתה כאילו מפרגן, אתה תנסה לעקוץ על הדרך כל מה שזז. אתה משל העקרב הקלאסי. עזוב עיתונאי(אין למילה הזאת ערך גדול מידי), עד כמה אתה באמת ספורט?

עימאד 9 באוגוסט 2015

זה מואנס . לא מונאס. אין שם כזה מונאס בערבית
ולמען האמת יואב צודק לגמרי . הביטוי הלא נכון של השם הוא עוד סממן של הזנחה וחוסר רצון להשקיע ולו מעט דקות כדי לבדוק איך מבטאים נכון את השם שלו . ומסכים לגמרי שאם היה מדובר ביהודי אז הסיקור של הקריירה שלו היה אחר לגמרי..

נולי 9 באוגוסט 2015

לצערי, גם אתה וגם יואב צודקים. מואנס דבור מקבל תת סיקור מהתקשורת פה. בשוויץ הוא כוכב גדול וכך יהיה גם בפלרמו. שיהיה לו בהצלחה ושיצליח גם בנבחרת (אם גוטמן סוף סוף יעדיף אותו על פני שכטר ודומיו…)

יואב בורוביץ׳ 9 באוגוסט 2015

http://www.soccerbase.com/players/player.sd?player_id=62321

זה דווקא מואנס (כך מופיע באתרים הבינ"ל וגם בויקי בעברית).

יואב 9 באוגוסט 2015

אז הם ואתה טועים. האמן לי, ראיתי את מונאס בנוער במגרש.

יואב 9 באוגוסט 2015

אני רואה את מונאס כבר חמש שש שנים. עוד הרבה לפני שנזכרת לכתוב עליו כדי לנגח מישהו, כדי לסכם קאריירה קצרה שידוע לכולם שתיהיה מוצלחת. אתה אפילו לא אוויר חם. טוב, כל חברה זקוקה לסייד קיק(סלחו לי בני ורונן). הפוסט הזה מעוות מכל כך הרבה בחינות אבל אתה בטח תטען שגילית אותו וכתבת פוסט חתרני. לא, אתה קופץ על העגלה בלי לכתוב את שמו נכון. זה מעבר למביש!

יואב בורוביץ׳ 9 באוגוסט 2015

תתייחס לכל מה שמעוות. אני בעד שיח מפרה.

יואב 9 באוגוסט 2015

אתה מזגזג, באותו משפט.
אתה כאילו לוחם חופש כי מונאס ערבי אבל הוא ממש לא זקוק לאג׳נדה הזאת, הוא שחקן מדהים נקודה. הפרופיל שלו יחסית נמוך רק בגלל המאמן המחורבן של הנבחרת(פה צדקת).
לא תמיד משהו שלא מצליח הוא טעות והרדיפה של יורדי לא מגוחכת, ההפך. הוא יודע שאין לו סיכוי להביא לישראל שחקן בקליבר ובגיל הזה אם היה לא ישראלי. והיה שם רגע אמיתי שזה יכול היה לקרות. יורדי לא היה חתום על סעיף השיחרור הנמוך ומשך החוזה. זה היה כבר לא תלוי בו.
מונאס קיבל הזדמנויות בעונה הראשונה של אוסקר. כבש דו ספרתי. נכון, לא היה החלוץ הפותח המובהק אבל זה טבעי לצוות זר שמגיע למועדון שומן ואמור לייצב את העסק ולספק קבלות(האליפות הראשונה באה בהפתעה גדולה גם להם לדעתי). הוא היה מרכיב חשוב בה.
את העונה השניה הוא התחיל כשהוא מחלים מפציעה ואז הגיע ינואר והצעה מהחרגולים שטרפה את הקלפים לכולם וסבא של מונאס הכריע בעניין. וזה באמת לא מפתיע, הוא כישרון על במיומנות הכי קשה בכדורגל-לשים את הכדור ברשת. ולא רק. חוכמה, ורסטיליות(יכול לשחק באגף), מוסר טוב(צדקת בקשר לבישולים, הוא מבשל המון ביחס לסקורר), עיתוי, צעד ראשון מהיר ובקיצור-אינסטינקטים נפלאים של חיית משחק. גם ערן כזה. גם רוני אהובך(ואהובי) כזה.
מאד מיוחד. אתה לא יודע באיזה דרך הוא ירעיל אותך אבל זה יקרה (:
הייתי מאושר אם היה בא וזה היה סוגר את הליגה לשנתיים הקרובות בוודאות ואני מקווה שליורדי יש תוכנית נוספת , אבל אני שמח בשבילו.
עכשיו תחשוב-קהת, מיכה, ברק לוי, דאבור, מרגוליס(שחובת ההוכחה עדיין עליו וצעיר מהם בשנה), דסה ואצילי(שעזבו לפני גיל נוער) , האם זה אחד מהדורות הגדולים שצמחו במחלקת נוער כלשהיא?

יואב בורוביץ׳ 9 באוגוסט 2015

מונאס זה שמו האמיתי או כינוי?
אני לא כותב לפי איזו אג'נדה הוא צריך או לא צריך. אני כותב לפי מה שאני חושב ומרגיש.
אני מודע לנסיבות השחרור שלו ועדיין אני חושב שזו הייתה טעות של ג'ורדי. גם חשבתי את זה בזמן אמת.
בעניין מחלקת הנוער של מכבי, לא מומחה גדול. רק יודע שכמעט כל השחקנים שגדלים שם כבר הרבה מאוד שנים או לא מקבלים כמעט הזדמנויות או בבוגרים, או מקבלים ולא מוכיחים. אפילו דאבור עוד לא הספיק לככב בבוגרים, וכבר הקבוצה אפשרה לשחרר אותו (בעבור נזיד עדשים. זה שחקן שגדל במועדון).

יואב 9 באוגוסט 2015

מה לא היה ברור במה שכתבתי? אתה לא יכול לכתוב ולעוות דברים שאני מכיר אותם שנים לפניך. בשבילך זה סייד קיק, בשבילי זאת אהבה. אז אתה כותב. וואלה יופי, תכתוב מה שבא לך ואל תתפלא שמלבינים את פניך.
דאבור חתם על חוזה עם סעיף שיחרור נמוך. לפני עידן יורדי. כשבאה קבוצה ושמה את הסכום כשמשא ומתן לא צלח-נגמר הסיפור. גם יורדי חשב וחושב שהוא שחקן אדיר. מה שיקר למכבי, סביר למקומות אחרים. שמעת על דג גדול אוכל דג קטן? או שאתה עדיין סבור שליברפול היא דג גדול? בליברפול זה קורה לך קיץ אחרי קיץ הרי. אז זה מה שקרה כאן. הטובים עוזבים אותך לדג גדול יותר. בדיוק כמו במקרה מונאס. מונאס זהו שמו. תשנן.
אתה חושב ומרגיש שגוי במקרה הזה כי אתה לא בקיא בכלל. ועוד מיהרת לפרסם לפני חתימה רשמית. רק כדי למלא את החסך הגראפומאני שלך. אוויר חם. נסה לכתוב רומן, זאת מטרה נעלה יותר. מונאס באמת שלא זקוק לך. לא יודע למה בני ורונן זקוקים לך. גם אני יכול לכתוב דבר והיפוכו באותו משפט.
אג׳נדה? אל תעשה למונאס היקר עוול עם הכנסת הערבי למשוואה. הוא מסתדר מעולה בלי זה.
והוא יגיע רחוק יותר ממה שאתה מתאר. אבל כבר מחר בטח תעבור לנושא הבא שאתה לא ממש בקיא בו.

יואב 9 באוגוסט 2015

בצ׳כיה עלו בהרכב-טבח, שפונגין. מיכה שותף ודור פרץ ושוער שני(אוחיון) הולבש. זה גם יחד ממחלקת הנוער שלנו. מכניקה עדינה לרוץ לתארים ולשתף צעירים. הכל בזמנו.

גדי 9 באוגוסט 2015

האם אי היה אפשר לעשות כמו במקרה זהבי וטל בן חיים ובעוד מועד להגדיל שכר תמורת סעיף יציאה גדול יותר? נשמע לי כמו בדיור מה שמנהל מקצועי צריך לעשות.

יואב 9 באוגוסט 2015

כנראה שלא כי היו לא מעט סשנים בעניין. טבח וזהבי החליטו כך ומונאס החליט אחרת. וזה סבבה.

יואב 9 באוגוסט 2015

אתה יודע, הקלפים בידיים של השחקן עם כל הכבוד לרצון של המנהל המקצועי שקיבל את החוזה של מואנס בירושה.

עופר פרוסנר 9 באוגוסט 2015

אגב – בזמן היורו צעירות כשעבדתי בהתאחדות הבנתי (למיטב זכרוני אני חושב שממנו) ששמו הוא מו-א-נס (MU-A-NESS).

שגיא 9 באוגוסט 2015

תסביר בבקשה איך זאת טעות של ג'ורדי. מה יכל לעשות ולא עשה.

ירוק 9 באוגוסט 2015

יואב, שני דברים (אשמח לדעת מה אתה חושב עליהם):

– עם כל הכבוד ליתר, שהם אחלה שחקנים, היחידים שהם באמת כוכבים אלו דאבור וקהת (שגם הוא עדיין לא מימש את הפוטנציאל). אולי גם מיכה.

– בין כל הרשימה הזו, כמעט אף אחד לא מימש את הפונציאל שלו במדים הצהובים. אף אחד כמעט לא כיכב אצלכם. אני חושב שזה משהו לחשוב עליו.

יואב 9 באוגוסט 2015

דור מיכה כבר עונה שניה ברציפות הוא מהטופ 2 מבשלים בליגה. בעיני הוא הצלחה גדולה. מקווה שדור פרץ ישתלב כי יש לו את זה.
קהת ודאבור זה גם עניין של נסיבות. אין מאה אחוז בכלום. קהת, הושאל לבש וכמעט לא התלבש בקבוצה שניצלה מהירידה במחזור האחרון. למונאס היה סעיף שיחרור ואיבדנו אותו.
אבל כן, אשמח אם ישתלבו יותר. כשיורדי הגיע עם הצוות החדש, הם הגיעו למועדון שהלך עשור במדבר. הם היו צריכים לספק יציבות והתקדמות. לעיתים זה בא על חשבון דברים אחרים.

ג'נובי 9 באוגוסט 2015

https://youtu.be/qVXvsrI2qP4
תעביר לדקה 2:25. גם את אמא שלו אתה רוצה לתקן?
הכוונה שלך, אני מאמין, טובה. אבל כשאתה מחליט שאתה, גבר יהודי אשכנזי, יודע הכי טוב מה נכון ולא טורח לעשות תחקיר מינימלי לגבי נושא הכתיבה שלך אתה חוטא פעמיים. פעם אחת באותה אדוניות והתנשאות שאתה בא לבקר ופעם שניה אתה חוטא לתפקידך ככותב.

אתה מזכיר לי שכשעבדתי עם נוער אתיופי היו הרבה פעילים חברתיים שנלחמו בלהט נגד עברות השמות לבני הקהילה אבל לא עצרו לרגע לשאול את הנערים מה הם מעדיפים.

ג'נובי 9 באוגוסט 2015

התגובה לבורוביץ' כמובן.

משה 10 באוגוסט 2015

הקשבתי כמה פעמים, אני ממש לא השתכנעתי שה-א׳ אחרי ה-נ׳ כפי שאתה טוען, דווקא להיפך.

גלן (שזה לא יואב) 9 באוגוסט 2015

זה מסתמן כפוסט הראשון בו כל המגיבים עם שמות קצת דומים. לשניה התבלבלתי וחשבתי שמישהו מדבר עם עצמו. ולא הבנתי את הכעס.
אבל כדאי לא להרוס את השיא שיניתי קצת את שמי, זמנית.

שמול 9 באוגוסט 2015

אם כבר צריך להשוות את היחס שהוא מקבל עם היחס לנאתכו(שלא נופל מאף יהודי), כך שאת התאוריה שלך אפשר לזרוק לפח.

ברלה 9 באוגוסט 2015

זה די ביזארי שכתבת פוסט על חוסר הרצינות של העיתונות שמעולם לא טרחה לבדוק מהו שמו של דאבור, בזמן שאתה עיתונאי שמעולם לא טרח לבדוק מהו שמו ומבסס את טענתו על זיכרונות מגיל הבר מצווה.

רועי 9 באוגוסט 2015

כםי שכתבו לפני, יש את ביברס נאתכו, בין מיעוטים, שכל גול שלו בפנדל מקבל כותרת "שער ענק לנאתכו".
אין כאן שום אפליה על רקע היותו ערבי. האפליה היחידה היא של התקשורת המלאה ביחצנים של שחקני הפועל לשעבר דוגמת דמארי ונאתכו.
לדאבור אין את יחסי הציבור שיש לנאתכו (בהשראתו של המאמן הדגול אלי גוטמן).

ערן (המקורי) 9 באוגוסט 2015

חייב להסכים שגוטמן נראה מוטה מאד לטובת השחקנים שאימן בעבר (בהפועל), שכטר ושהר רק דוגמאות, והעדפתם על פני דאבור כבר מזמן אינה מצחיקה, ורק מעידה על קבעון וקיפאון.

גדי 9 באוגוסט 2015

אבל גם דאבור מפציץ מהנקודה הלבנה.

יהושע פרוע 9 באוגוסט 2015

אך אחד לא מפלה ערבים! אך ורק את מכבי תל אביב. במיוחד בכדורסל

ערן (המקורי) 9 באוגוסט 2015

בורו, היית חייב לציין בדבריך את הפרט המהותי ביותר: ג׳ורדי קיבל את סעיף השיחרור הנמוך של דאבור בירושה (תיזכר מי ניהל לפני כן את עניני החוזים במכבי, לא קשה) ואין לו יד ורגל במחדל זה.
אני מניח כמובן שאתה ער לפרט מהותי זה.

yaron 9 באוגוסט 2015

מדהים שכל כך הרבה עיתונאים ואוהדים בוחרים להתעלם מהפרט הנכון הזה.
ג'ורדי קיבל את החוזה בירושה וניסה לשדרג אותו, אבל דאבור לא הסכים להרים את סכום סעיף היציאה ובמצב הזה לא היה טעם לתת לו חוזה ארוך טווח ומשכורת גבוהה.
עוד פרט ששוכחים זה שג'ורדי מכר אותו בכמעט כפול מחוזה היציאה שלו ולכן ויתר עליו במהלך העונה.

ran 9 באוגוסט 2015

למיטב זכרוני אבי ריקן זכה לחשיפה פחותה משל דאבור והייתה לו עונה ראשונה מוצלחת,
כך שהכל תלוי במידה ה"סקסיות" של המסוקר לקוראים, לא מעבר.
דאבור יסבול מבעיה דומה לזו שהיתה לזהבי – זהבי הגיע כמחליפו של פאסטורה לבית המשוגעים של פאלרמו, או לכל הפחות כך הוצג,
והתקשה לעמוד בציפיות.
דאבור מגיע אחרי הגאון דיאבלה, למיטב הבנתי לא הוזכרה הפעם השוואה בין השניים, אבל הכסף הגדול מהמכירה לכאורה מנוצל לרכישת דאבור.
ואם כל הכבוד לדאבור, שעד כה הצליח בכל מסגרת ששיחק, דיאבלה הוא לא.
תחושת הבטן אומרת שהוא ישתלב יפה, לא כפוטנציאל עתידי ליובנטוס אך כחלוץ טוב של קבוצת מרכז טבלה בליגה הראשונה באיטליה.

שינגי 9 באוגוסט 2015

דאבור כמובן שחקן הרבה יותר בכיר,אבל אם רק ליגה זה פרמטר לקביעת רמת בכירותו של לגיונר אז יש לנו גם לגיונר בבונדסליגה השנה-אלמוג כהן.

אריק 9 באוגוסט 2015

במשפחת דאבור מנצרת יש שלושה כדורגלנים. האב נהרג בתאונת דרכים. אנס דאבור משחק באחי והאח הצעיר לא זוכר את שמו נדמה לי משחק בנוער של חיפה ונחשב לכשרון.
אני בטוח שחיפוש בגוגל ייתן לך את הפרטים על האח השלישי.
אבל אתה באותו פוסט גם מבקר את תקשורת הספורט, מאשים בגזענות ויוצא הכי פרימו שאפשר, אז למה לטרוח??

אריק 9 באוגוסט 2015

אז חיפשתי בשבילך לקח דקה, אנס בנתניה בכלל וחוץ מזה – "המשמעות של 'אנס', כמו 'מונאס' וכמו 'אונסי' (האח הנוסף במשולש) בערבית הוא "אהבה, להיות שמח כל החיים"."

חדידה 9 באוגוסט 2015

אנס דאבור בהפועל חיפה עכשיו

אהד 9 באוגוסט 2015

הוא לא זכה לסיקור כי הליגה השוויצרית פשוט לא מעניינת. אם אני רוצה לראות את הטופ, אני אצפה בספרדית, אנגלית איטלקית או גרמנית. אם אני רוצה לראות ישראלים, אראה את ליגת העל. וגראסהופרס היא קבוצת פאר כמו שלידס היא קבוצת פאר.. החרגולים סיימו שנה שעברה במקום ה-8 מתוך עשר. לא מרשים מדי..
קצת קשה לי להאמין שיצליח שם כיוון שלשחקן ששקל לחזור לביצה הישראלית בשיא ההצלחה ובגיל צעיר כל כך כנראה אין את היכולת המנטאלית הדרושה להיאבק על מקום בהרכב, כשאוהדים סיציליאנים (להבדיל משוויצרים) עומדים על הגדרות.
בכל מקרה ולמרות הדברים האמורים לעיל, מקווה שיצליח שם..

yaron 9 באוגוסט 2015

הוא שקל (ורצה) לחזור לארץ מסיבות אישיות, אבל למד שבדיוק כמו שאף אחד לא יכל לעצור אותו כשהתעקש לצאת לאירופה, כך גם הוא לא יכול לא יכול להכריח את גראסהופרס למכור אותו בפחות ממה שהוא שווה.
אין לי ספק שהוא יכול להצליח בפאלרמו, אבל זה נכון שמה שיקבע זה החוסן המנטאלי שלו. הוא לא יתחיל ככוכב כמו שהיה בשוויץ ואם הוא מעוניין לחזור לארץ מסיבות כאלה ואחרות ההתמודדות בעונה הראשונה לא תהיה קלה.

no propaganda 9 באוגוסט 2015

הליגה האיטלקית אמנם טובה מהרוסית אבל פאלרמו בכלל לא בליגה של צסקא.
לדאבור יש עוד הרבה לגדול עד שיגיע לרמות שבהן משחק נאתכו.

אני מסכים איתך ששחרור דאבור היה טעות וגם אני חשבתי כאך בזמנו. אבל לפי מה שאנשים טוענים כאן, לא הייתה אפשרות אחרת.

הסיקור של דמארי יצא מכל פרופורציה, שחקנים יהודים אחרים לא קיבלו כאן סיקור כזה, ודאי לא מהליגה האוסטרית.
לא חושב שיש קשר בין הסיקור לזה שדאבור ממוצא ערבי.

7even 9 באוגוסט 2015

אז אתה אומר שכל זה בגלל שהוא ערבי?
לא בגלל שזו ליגה שוויצרית…לא בגלל שזה לא משודר כמעט באף מקום בעולם למעט בשווייץ,
לא בגלל שגראסהופרס לא כזה מועדון עילית באירופה…אלא אך ורק בגלל שהוא ערבי.

שמע זה הופך הזוי מיום ליום מה שקורה איתך…
יש סיבה שאתה אוהב ערבים הרבה יותר משאתה אוהב יהודים(ברמות פסיכיות כבר)? בטח בלונה גל ובסחנה אתה תרגיש מה-זה בבית.

אנונימוס 9 באוגוסט 2015

אולי יש פה ניחוח של גזענות. אבל לפיני בלילי לקח שנים עד שהחליטו אם הוא בללי או בלילי. לאיבזיטו אוגבונה קראו תמיד איזביטו. וגם לסילבן Landesberg, קוראים Lasnberg או Ladnsberg. ובטוח יש עוד דוגמאות. לא נראה לי שיש פה גם גזענות בכל המקרים האלה. שמות קצת מוזרים אנשים נוטים לעוות. זה הכלל

נדבושקה 9 באוגוסט 2015

+1

גם לזר האגדי של בית"ר ירושלים התעקשו לקרוא בארץ ולדימיר גרשנייב (מבוטא: Greshnayev)לכל אורך הקריירה, כששמו האמיתי הוא בכלל ולדימיר גרצ'נב (מבוטא: Grechnev).

וגם היום הפרוספקט הגדול של הכדורסל הישראלי שון דוסון, נקרא ע"י רוב השדרים דאוסן (עוד מימי האב ג'ו)

זינק 9 באוגוסט 2015

יש כאן לא מעט תגובות צורמות, שמתמקדות בהתקפה אישית על כותב הטור.
אומנם כותב הטור נוטה לכתוב טורים חריפים (ויש שיטענו שהם פרובוקטיביים במידה מסוימת), אבל מכאן ועד להפוך חלק גדול מהתגובות להתנצחות והתקפה אישית המרחק רב…
נראה לי לא לעניין.

עדי אבני 9 באוגוסט 2015

קצת מעצבן אותי שקוראי דהבאזר, שאצל רוב הכותבים האחרים מהווים תוספת ששווה ולעתים עולה על טורי הכותבים ברמתה, הופכים לטוקבקיסטים של וואן בטורים של בורוביץ'.
אני חושב שבמידה מסויימת אופי כתיבתו של יואב, והעובדה שהוא כותב מזרם התודעה שלו ולא מחפש אסמכתאות לדבריו תורם לתופעה הזאת, אבל זה לא מנקה את המגיבים מהאלימות שמשתקפת בדבריהם

שלמה 9 באוגוסט 2015

זה חוק הכלים השלובים של האינטרנט-
רמת התגובות משתווה לרמת התוכן של הכתבה.

49ers 9 באוגוסט 2015

רמת הכתיבה לא ירודה, נהפוך הוא.
יתכן שרמת התחקיר לא מדהימה, אבל לא נראה לי שה העיקר בדברים שבורו רושם.
רמת ההתלהמות והאגרסיות של חלק מהמגיבים גורמת לי להבין איך בדיוק העולם שלנו התדרדר לרמות הנוכחיות.
כוחניות וביטול האחר. בזה אנחנו אלופי העולם.

Oded 10 באוגוסט 2015

אני מסכים שיש פה כוחניות, אולי אפילו גם אני חטאתי בזה פעם בתגובות לבורו אבל דווקא הוא זה שמקפיד לזלזל באחרים ולהגיד כמה תקשורת הספורט/גורדי/זהבי/גוטמן (אל תמחקו – שום דבר לא מיותר) טועים או ברמה נחותה, וזה רק בטור הזה…
לא מצדיק את האגרסיות ובהחלט מתנצל אם גם לי ברח פעם אבל בהחלט יש אלימות גם מצד בורוביץ בכתיבה

ברלה 10 באוגוסט 2015

מתנצל אם אתה מרגיש שפגעתי בתרבות הדיון (אם אתה מכוון אלי). אם היה מדובר בטור של גיל שלי, פרנקו או כל פובליציסט אחר לא הייתי מתרגש אבל כשמדובר בעיתונאי שלא מפסיק להטיף על החובבנות של כלי התקשורת בזמן שהוא עצמו מעולם לא טורח לבדוק את הנתונים זה כבר בלתי נסבל. אם הוא מבין מה הבעיה, למה הוא לא יכול להיות חלק מהפיתרון?

יניב 9 באוגוסט 2015

הישראלי הבכיר בחו"ל הוא ניר ביטון ומי שחושב אחרת לא מבין עניין. משחק בסלטיק והוא אחד השחקנים המובילים שלה, כשהוא עוד שבועיים מעלה אותם לליגת האלופות. ואם יש יחס של הצלחה:סיקור, אז ניר ביטון אחרון בטבלה. אני גולש בפורומים של סלטיק, עוקב בטוויטר ובפייסבוק. ויש אלפי תגובות – אלפי תגובות – על ניר ביטון והתרומה שלו. הם הולכים למכור אותו עוד עונה-שתיים במעל 10 מיליון לקבוצת פריימר ליג – זה מה שכולם בטוחים בו.

הנה הופעה מול אינטר, בעונה שעברה: https://www.youtube.com/watch?v=XcFs-cD8wM0

גם נאתכו ומונאס מדהימים, שלא תבינו אותי לא נכון, אבל הם סוג של גנריים. שחקן כמו ניר ביטון, יש מעטים כאלה באירופה.

נדבושקה 10 באוגוסט 2015

אתה מודע לזה שהליגה הסקוטית בערך באותה רמה ואפילו יותר חלשה מהליגה הישראלית הידועה לשמצה, כן?חוץ מסלטיק יש שם שממה.
כנראה שאתה חי על השם סלטיק של שנות ה90 ותחילת שנות ה2000 כשבליגה הסקוטית היה כסף, תחרות,ורמה סבירה.

ניר ביטון הוא פרוספקט טוב מאד שהוכיח עצמו ברמות הנמוכות של אירופה בשלב זה במשך שנה אחת, לאחר שנה וחצי של התאקלמות(בלי טיפת זלזול) .

מכאן ועד להפוך אותו לישראלי הבכיר בחו"ל, כשיש לך את נאתכו כבורג חשוב בצסקא שהיא קבוצה "קצת" יותר חזקה מסלטיק בליגה "קצת" יותר חזקה מהליגה הסקוטית – זאת היסחפות מביכה.
ונראה לי שכפי שאמרת בפתיחת התגובה שלך: "מי שחושב אחרת לא מבין עניין".

מאנו1 10 באוגוסט 2015

ניר ביטון שחקן טוב מאוד עם פוטנציאל גדול. כרגע הוא משחק בליגה חלשה מאוד. נאתכו, רפאלוב ואפילו דאבור משחקים בליגות חזקות יותר.

גיסנו 10 באוגוסט 2015

את כל מה שאתה אומר שאומרים עליו, אמרו גם על בירם כיאל ממש לא מזמן.
בוא נקווה שביטון יצליח יותר.
אבל בינתיים נאתכו בטוח מצליח יותר, וכנראה שגם דאבור.

יניב 10 באוגוסט 2015

אנשים, ניר ביטון היה מרחק אשרת עבודה מחתימה במנצ'סטר סיטי ב-2012, אחרי שהוא הרשים בפרה-סיזן. את ההופעות שלו תוכלו לראות כאן:

https://www.youtube.com/watch?v=5pTmXYWI37M

אני מודע לזה שהוא משחק בליגה חלשה, אבל זה לא אומר כלום על ההישגים שהוא יכול להגיע אליהם וליכולת שהוא מציג. אני לא מדבר מהתחת. אני צופה בו משחק. ניר ביטון בורג מרכזי בסלטיק, שני לבלם ההולנדי VVD כרגע, שגם הוא עוד מעט לא שם (סלטיק מקפצה נהדרת לפריימר-ליג, אגב). הוא יגיע השנה לשלב הבתים ויתמודד מול הקבוצות החזקות באירופה. ואני בטוח שהוא גם ירשים, כי אני יודע מה יש לו בארסנל כלים. ראיתי אותו במשחקים בליגה האירופית בעונה שעברה והוא היה המצטיין בכמעט כל המשחקים (אני בטוח שבדיעבד המאמן מצטער שהוא הכניס אותו להרכב רק בדצמבר) וגם בנבחרת ישראל הוא הרשים מול הקישור האימתני של בלגיה, כשהוא לוקח את הזארד בתור פרויקט ומנטרל אותו כמה וכמה פעמים.

בקיצור, נחיה ונראה אנשים. נפגש עוד כמה חודשים ונשווה בין הליגיונרים שלנו.

לירן 9 באוגוסט 2015

לגבי שחרור דאבור – מעבר לסעיף השחרור שהיה , צריך גם לזכור שאם מישהו היה נותן לו חצי מיליון יורו לעונה כשכר – היו אומרים שמכבי בזבזנים ומשלמים עליו סכומים לא נורמליים (כמו שאמרו על זהבי) אבל בדיעבד קל להגיד שהיה צריך להשאיר אותו בכל מחיר , בפועל, ברמתו הוא היה חלוץ שלישי שקיבל הרבה הזדמנויות והרסה פעמים לא הוכיח את עצמו. הכל זה בדיעבד. גרסהופרס עם כל הכבוד – לא מועדון פאר ולא נעליים. לדעתי, מכבי מועדון גדול יותר. חוץ מבאזל אף קבוצה בשוויץ לא עדיפה על מכבי. קבוצות שם מתחזקות בלוטם זינו למען השם.
דאבור כוכב אמיתי בקבוצה בינונית. גם דמארי היה כזה. בוא נראה לאן זה מוביל.
לגבי חלוץ נבחרת – הוא לא היה עדיף על דמארי בשיאו ולא על חמד בשיאו. הוא ישחק כשיגיע לו וזה עדיין לא קרה (כמחליף בהחלט היה צריך לעלות לפני שכטר)
ודבר אחרון לגבי קהת – קיבל הזדמנויות במכבי (עומת איווניר) ולא היה טוב. קיבל הזדמנויות בבאר שבע ולא היה טוב. היה חצי עונה ביבנה בלאומית ולא היה טוב . הצליח מאוד בקרית שמונה והיה מצוין. עדיין לא חושב שהוא מתאים למכבי ובטח לא לחול. בקרית שמונה קל להצליח – אלרואי כהן, אבו חצירה, דילמוני ועוד כל מיני שמות כאלה שטובים כשאין לחץ ואין על מה לשחק , חוץ מטיבי – אף אחד לא הצליח בחוץ, עשו מקהת פספוס של מכבי אבל אני זרחתי מאושר שהוא חתם באוסטריה ולא בזבז לנו כסף.

יואב 10 באוגוסט 2015

לירן,
חלוץ שני שנותן דו ספרתי. עטר היה הפותח. אבל הם לא מספרי 9 קלאסים ומכבי נבנתה על תנועה.
הוא היום לא רואה את חמד ודמארי לא בגלל תחנות בדרך. לא באיזור חיוג שלהם ברמת כישרון. מונאס פשוט פנומן במושגים שלנו.
הם שחקנים נחמדים לרמה שהם מכוונים נ

ירוק 10 באוגוסט 2015

יואב, חמד נתן עונה של 11 גולים בליגה שיש הטוענים שהיא הטובה בעולם (בטוח טובה יותר מהאיטלקית). לעניין הכשרון אתה צודק, אבל חכה עם ההכתרות. בוא נראה אותו מביא קבלות רציניות.

משה 10 באוגוסט 2015

ויותר מכך, לחמד יש ממוצע הבקעות מעולה בנבחרת בתקופה שהוא משחרר אצל מאמן שפשוט מייבש אותו באופן עקבי (ולא משנה כמה חמד מבקיע ). דאבור צריך לקרוע זוג נעליים או שניים כדי להיקרא "פנומן ", ולא בליגה השוויצרית. לא ראיתי שבאיירן מינכן נלחמה עליו…

לירן 10 באוגוסט 2015

חלוץ שלישי לפריצה ולא קרוב לרמה של שניהם. ״לא רואה״ זאת הגזמה אבל דיברתי על המשחקים בנבחרת שהועלתה טענה שמתעלמים ממנו כשבפועל דמארי וחמד היו בכושר טוב ממנו. אני מסכים שאם יש משחק מחר – הוא צריך לפתוח

Oded 10 באוגוסט 2015

יש משחק עוד 3 שבועות…

מאנו1 10 באוגוסט 2015

בדקתי עם חבר ערבי ישראלי. מונס. לא מואנס. Munes.

אהד 10 באוגוסט 2015

לפי תעתוק זה צריך להיות מא'נס דבור. "בעברית" הכי דומה יהיה מואנס דבור.
مؤنس دبور
גם אם לפי החבר שלך "צריך" לכתוב מונס, בהגייה זה יהיה שונה מ-Munes.

אורי 10 באוגוסט 2015

ועכשיו הטמבל עשה מעשה רייכרט ויראה יציע כל השנה

אהד 10 באוגוסט 2015

כמה מטומטם אפשר להיות..

Comments closed