בנטקה והרנסאנס השחור

 

benteke

הערב אנחנו נגד בורנמות'. ההתרגשות גדולה. אבל אני כנראה אראה את המשחק מוקלט (בלי לדעת תוצאה כמובן). כי יש לי איזה דייט. או לפחות אמור להיות.

אני מת לשש נקודות. גם אם היכולת שלנו ממש לא משהו, לפחות שיהיו מלוא הנקודות. אני לא באמת מאמין בניסים לגבי ההמשך, אבל לכו תדעו. אולי יהיו לנו מספיק שחקנים בינוניים פלוס כדי לעשות משהו נחמד מאוד. אולי לא. זה העניין עם הספורט, הדברים לפני שהם קורים ידועים ולא ידועים. לעתים ניתן לחזות אותם ולעתים בלתי אפשר לחזות אותם בכלל. הכל יכול לקרות, וגם הכל לא יכול לקרות.

*

השחקן שאני הכי רוצה שיבקיע הערב הוא כריסטיאן בנטקה. אני רוצה בנטקה אימתני בליברפול. לא שגולים היום יבטיחו דבר כזה, אבל הם בוודאי לא יזיקו לבנות לו ביטחון והתחלה של track record.

עד לא מזמן נחשב בנטקה לסחורה חמה יותר מלוקאקו. הוא גם נמכר במחיר גבוה יותר (32 מיליון ליש"ט לעומת 28 מיליון ליש"ט, הגם שבנטקה נמכר כמעט שנה לאחר מכן. ואולם, בנטקה לא נמכר בנקודת השיא שלו. המחיר שלו לפני שנה וחצי-שנתיים אולי אפילו היה יותר גבוה, אבל לא בהרבה).

בכל מקרה, ליברפול שילמה על בנטקה טופ דולאר. זה מחיר שאתה מצפה לקבל תמורתו כוכב. שום דבר פחות מזה.

*

אני שם לב מתחילת השנה שהרבה מאוד גולים בפרמייר ליג נכבשים על ידי שחקנים שחורים. נכון לעונה שעברה, כחמישית משחקני הליגה הם שחורים. בשני המחזורים הראשונים של העונה הובקעו 50 שערים שאינם עצמיים. מתוכם, 23 הובקעו על ידי שחקנים שחורים.

לא נכללים שני שערים של רוס בארקלי הנפלא מאברטון שהוא רבע ניגרי. לא נכללים שלושה שערים של הצפון אפריקאי רייאד מארז האלג'ירי, מלך השערים הזמני מלסטר. לא נכלל שער נאסר צ'אדלי ממוצא מרוקאי ושער נוסף של יאיא טורה מהמחזור הראשון כי הכדור פגע בדרך בדויד סילבה (לדעתי השער הזה הרבה יותר מגיע לטורה). ביחד אלה שבעה שערים.

חוץ מזה יש עוד שערים של שחקנים שהם בוודאי לא שחורים אבל הם גם לא לגמרי לבנים. הם אסייאתים או אולי אינדיאנים באופן חלקי: שינג'י אוקזאקי, סרחיו אגווארו, מאורו סראטה ופליפה קוטיניו. עוד ארבעה שערים.

אנחנו נותרים עם 16 שערים ללבנים-give or take one or two- לעומת 23 שערים של שחורים (לא כולל כל השחורים חלקית), ושוב נזכיר: מדובר בחמישית משחקני הליגה.

זוהי בהחלט תופעה די מעניינת. בהקשר זה יש לומר כי שחורים רבים נהנים מתנאים כלכליים פחותים שאינם בדיוק מאפשרים להם לשלם לקבוצות כדורגל בילדותם. כמו כן יש תנאי חיים אחרים שעשויים להפריע להם להפוך למקצוענים. כמובן שיש גם לבנים עניים ולבנים עם סביבה בעייתית, וכמובן שיש שחורים עם סביבה נפלאה וגם עם רווחה כלכלית. אבל אם מדברים על הכללות, אז התמונה פחות או יותר ברורה.

שחורים מצליחים להגיע לשיא למרות תנאי פתיחה לא פשוטים כלל וכלל.

מה בכל זאת נותן להם edge?

בעיקר אתלטיות, רעב להצליח, ותנאי עוני שלעתים דווקא מסייעים לפיתוח כדורגלנים (יותר כדורגל שכונתי בילדות).

חוץ מזה נדמה כי שיעור השחורים בקרב החלוצים הוא גבוה מעשרים אחוז, ואת זאת ניתן לייחס בעיקר לאתלטיות עדיפה.

בכל מקרה, יהיה מעניין אם הכדורגל יהפוך מתישהו בעתיד למשהו שדומה לכדורסל, ענף שנשלט כיום כמעט לחלוטין על ידי שחורים.

התשובה היא לא. הכדורגל הוא ספורט שדורש פחות אתלטיות מכדורסל, וגם משחקים אותו בכל רחבי העולם (בעוד מרבית השחורים המצטיינים בכדורסל מגיעים מארצות הברית, מדינת הכדורסל ביי פאר מס' 1 בעולם).

ועדיין, יש לצפות בעתיד אפילו ליותר דומיננטיות שחורה בענף הכדורגל.

כי כבר עכשיו המספרים בפרמייר ליג מלמדים על תופעה, האמת-קצת מפתיעה

*

למרות שהכי אשמח לשערים של בנטקה הערב תנו לי אחד אפס קטן משער בנגיחה של מרטין שקרטל ואני גם לוקח.

10 דברים שצריך כדי להגיע ל-100 תגובות
יומן אירלנד (1) - וגם הניצחון על בורנמות'

78 Comments

D! פה ועכשיו 17 באוגוסט 2015

בורביץ'?

אני עדיין לא בטוח שבנטקה מתאים לשיטה של BR, גם לא בטוח שהוא מסוגל להתאים את השיטה שלו לבנטקה. לא סגור על ההבדל בין בנטקה לקוקו האיטלקי, מלבד הטירוף והנסיונות לכבוש מארבעים מטר (שני שיפורים שאני לא בטוח ששווים כלכך הרבה כסף).

מקווה לקבל דוגמא לצ'אן בתור קשר אחורי ולשילוב של פירמינו בהתקפה. כן הייתי שמח לראות את מרקוביץ חוזר, אבל זה פטיש שלי ולא של BR.

בקצרה

ותצוגת כדורגל.

D! פה ועכשיו 17 באוגוסט 2015

רציתי לומר

בורביץ, זה פוסט הדגמה לגור?

guy 17 באוגוסט 2015

למרבה המבוכה, זה בדיוק מה שזה. לצערנו, המבוכה היא בעיקר לבמה המכובדת, כי הכותב מוכיח פעם אחר פעם שאין בו בושה.
הכותב ממשיך להפיץ את תיאוריות הגזע שלו ואין זה שונה ממה שכולנו מלינים לגביו כשזה נעשה באתרים הגדולים, פרי עטם של הפרשנים המושמצים דוגמת פרימו ושות'.

אני לא נוהג להגיב בדברי שטנה לפוסטים שאינם לרוחי, אבל זה עובר כל גבול. לפני כשנה התחלתי להתעלם מפוסטים של הכותב ובכך הבעתי מחאה אישית שקטה – קליק אחד פחות. זה אגב, מה שאני עושה עם one וכו'. מתוך צמא לפוסטים חדשים ולקריאת איכות כפי שדה באזר יודע לתת לנו, לפני כמה חודשים חזרתי לקרוא גם את הכותב הנ"ל, ומהר מאוד מצאתי את עצמי נכנס רק כדי לגלול לתגובות ולהינות מאחרים שהביעו דעה זהה לשלי, כנגד דרכיו הנלוזות של הכותב.

כפי שכתבו פה לפני כמה ימים – טור מכותב איכותי בערוץ הספורט יזכה ל17 תגובות, וקשקוש של ליצן תורן עם כותרת פרובוקטיבית יקבל 200. זה בדיוק מה שקורה כאן.. הכותב מגבב שטויות מופרכות, נהנה מדיון פורה ומטראפיק דומה וממשיך להקצין על סקאלת המופרכות. "טוואטחה לליברפול".. נו באמת, תראו לי קורא אחד כאן שמשוכנע שהכותב באמת חושב כך. "נבחרת הערבים"… "הכובשים השחורים"..

רמה נמוכה מאוד, פשוט מכתים את האתר ולא ראוי לבמה הזו יותר.

משה 17 באוגוסט 2015

הבדל עצום בין בנטקה לבאלוטלי. ההשוואה בין שניהם רק בגלל צבעם זה השטח של בורוביץ׳, אל תיקח לו נושאי כתיבה.

דורפן 17 באוגוסט 2015

אני לא בטוח שאחרי תיירי הנרי או פלה, אפשר לתאר את הופעתם של בנטקה ולוקאקו כ״רנסנס״. מכל מקום שמונת המבקיעים המצטיינים באנגליה בשנה שעברה היו לבנים והסיבה לכך היא… כלום. פשוט כרגע הארי קיין ואגוארו המבקיעים הכי טובים ובאיזשהי שנה אחרת היו דרוגבה או הנרי או אנדי קול. ולפעמים ואן ניסטלרוי או ווין רוני או ברבטוב

גיל 17 באוגוסט 2015

אאוץ'.

תוהה בדרכים 17 באוגוסט 2015

המגמה היא בדיוק הפוכה. לפני עשר שנים, שני השחקנים הטובים בעולם (רונאלדיניו והנרי) היו שחורים. לצדם היו עוד שורה ארוכה של שחקנים שחומי עור מהטופ של הטופ העולמי.
כיום אם תעשה רשימה של 15 השחקנים הטובים בעולם, ניימאר יהיה שחום העור היחידי שיכנס ואולי אולי פוגבה (לא לדעתי, אבל יהיו כאלו שיכניסו אותו). הסיבה לכך היא הכדורגל האפריקאי נמצא בירידה גדולה מבחינת יצור כישרונות וכך גם ברזיל בסטנדרטים שלה.

אין לזה משמעות עמוקה מידי- זה המצב היום ועוד חמש שנים הוא יהיה שונה. רק המרשימה היכולות הבורוביצ'ית לקבוע קיומן של מגמות שאין להן שום בסיס במציאות.

נ.ב

הקביעה שלוקאקו הוא "סחורה חמה" היא קביעה חסרת בסיס. נכון לעונה שעברה המניות שלו היו בירידה גדולה ולא מקרי שאף קבוצה גדולה לא נלחמה על שרותיו הקיץ.

תוהה בדרכים 17 באוגוסט 2015

דוגמה לשחקנים שחומי עור בולטים בין 2002 ל2006: רונאלדיניו, הנרי, רונאלדו, אטו, דורגבה, אסיין, ויירה, מקללה, סיידורף, דוידס, קלייברט, קאפו, רוברטו קרלוס, תורם, אדריאנו. אבל מה הם השמות הללו לעומת מהפכת בנטקה ולוקקו.

אגב, מהסתכלות על הרשימה יש גם ירידה ברמת הסורימנים ממוצא הולנדי.

דורפן 17 באוגוסט 2015

אין שום מגמה לשום כוון. השחקן הכי טוב בעולם בעוד 15 שנה יכול לבוא מכל גזע. הדבר היחיד שדי ברור הוא שהוא יגדל באחת ממדינות הכדורגל הגדולות. לאו דווקא ישתייך אליהן (הוא יכול להיות בוסני או מוזמביקי באקדמיה של וולפסבורג או מנצסטר יונייטד או ליל) אבל יהיה חשוף להן. כי אחרי כל פטפוטי הגזע מה שמצמיח שחקנים זו תחרות.

ערן (המקורי) 17 באוגוסט 2015

+ 1

תוהה בדרכים 17 באוגוסט 2015

דווקא יש מגמה של ירידת ייצור כשרונות מהטופ באפריקה או של שחקנים הולנדים בכירים ממוצא סורינמי. ייתכן (סביר אפילו) שהיא תשתנה בשנים הקרובות, אבל כרגע קשה להתכחש לה.

no propaganda 17 באוגוסט 2015

לא רוצה להכנס לדיון של מי הכי טוב אבל אתב באמת חושב שניימאר ב15 הטובים בעולם?

תוהה בדרכים 17 באוגוסט 2015

מחוץ ליקום דה באזר ניימאר לא נופל מאף שחקן התקפה בעולם מלבד מסי, רונאלדו ואולי רובן וסוארז. מחוץ ליקום דה באזר ניימאר יהיה בטופ 4-5 ברוב הרשימות של השחקנים הטובים בעולם.
מחוץ ליקום דה באזר, ניימאר הבקיע 39 שערים בקבוצה שזכתה בטראבל, היה מלך שערים משותף של ליגת האלופות והשחקן הראשון בהיסטוריה שהבקיע בכל משחק בליגת האלופות משלב רבע הגמר. והוא גם שחקן נבחרות מצוין, כך שגם את זה אי אפשר לזקוף לחובתו.

אז כן, מחוץ ליקום דה באזר, להגדיר אותו טופ 15 בעולם זה אנדרסטיימנט מטורף.

מתי 17 באוגוסט 2015

אני דווקא חושב שגם ביקום דה באזר רוב המגיבים מסכימים איתך. למרות שבנבחרת ציפיתי ממנו ליותר. במונדיאל הוא לקח פיקוד אבל לא הצליח לייצר הרבה.

edgecator 18 באוגוסט 2015

מה פתאום מסכימים. כולם פה אנגלופילים.

ר.בקצה 18 באוגוסט 2015

הוא היחיד בנבחרת שתפקד במונדיאל. אפילו כחולצה ריקה הוא היה השחקן הכי טוב על הדשא במשחק נגד גרמניה.

קורא 17 באוגוסט 2015

תוהה, מי העשיריה שלך? סתם לידע כללי
אגב, מסכים איתך לגבי הרביעייה הראשונה לגמרי

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

קשה להשוות בין עמדות התקפיות והגנתיות. אם אתה מתייחס לשחקני התקפה (כולל קשרים התקפיים), אחרי החמישה שהזכרתי: אגוארו, רויס, מולר, זלטאן. לגבי העשירי, קשה לי לחשוב על מישהו שהוא משמעותית יותר טוב מהאחרים- איינסטה משחק כיום רק במשחקים גדולים ואני לא מחזיק במיוחד מהאזר, סילבה ואלכסיס. אולי בייל או לבנדובסקי. די מאריה יכול מבחינת כישרון אבל הוא לא היה יציב מספיק ביכולת שלו לאורך הקריירה. גריזמן יכול להיות מועמד אם הוא ישפר את היכולת במשחק השוטף מעבר להבקעת שערים.

דורפן 18 באוגוסט 2015

קשה להכתיר כטופ-15 שחקן שהוא השלישי בין חלוצי קבוצתו ולא מקבל תשומת לב הגנתית מרכזית. זה לא אומר שהוא לא טוב – פשוט קשה לדעת

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

ראשית, הוא לא השלישי, הוא שווה בחשיבותו לסוארז. שוב, הוא הבקיע 39 שערים בקבוצה שלקחה טראבל, היה מלך השערים של ליגת האלופות והבקיע בכל שלבי, רבע, חצי וגמר האלופות. במקרה של ניימאר אלו לא גולים זולים, אלא במשחקים הכי קשים ומכריעים.

שנית, בכדורגל המודרני, רוב השחקנים הטובים בעולם משחקים במספר מצומצם של קבוצות. 15 השחקנים הטובים בעולם לא מתפרסים על 15 קבוצות. אולי מציאות מצערת, אבל עדיין מציאות.
תראה מה שחקן כמו אלכסיס שווה בארסנל ותחשוב שניימאר הרבה יותר טוב ממנו.

דורפן 18 באוגוסט 2015

זה בדיוק העניין- בקבוצה שלקחה טרבל. כמה שנים קודם פדרו הוגדר ״מהטובים בעולם״ אבל כשמסי היה חלש שנה קודם לכן אז גם ניימר במקרה היה חלש בהרבה. קשה לשפוט אם זו מקריות או שהוא חי מההמון חופש שיש כשאתה משחק לצד מסי.

לגבי סוארז – ראיתי בעיניים שלי אותו סוחב קבוצה למירוץ אליפות. ראיתי אותו מוביל את אורוגוואי להישגים טובים משל ברזיל. אז אפילו, נניח, שניימאר ממצה עצמו יותר בסיטואציה של ליד מסי – אם אני מקבל אחד מהם לקבוצה אני לוקח את סוארז בלי להתלבט.

שחקני התקפה שאני מתרשם שיכולים לשנות גורל של קבוצות? מסי, סוארז, רונאלדו, זלטן, אולי בייל, אגוארו, חשד לגבי דה ברויינה כמו לגבי אזארד ומולר. ורובן אולי עדיין כן.

קוסטה מבקיע עבור קבוצות הגנתיות בליגות שונות וגם זוכה באליפויות – זה גם יפה.

רוייס זה הייפ שמבוסס על עונות עבר. זה יש גם לרוני או לריברי.

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

– פדרו מעולם לא הוגדר כאחד השחקנים הטובים בעולם. להפך, אם כבר הוא היה אנדרייטד בגלל שהוא נחשב לשחקן משני בברצלונה.

– ניימאר היה טוב מאד בעונה הראשונה שלו בברצלונה עד הפציעה. טבעי ששחקן בעונה השנייה שלו, בקבוצה ובאירופה, ישתפר. בעיקר הוא שיפר את יכולת הסיום, בדיוק אותו תהליך שעבר על מסי, רונאלדו וסוארז בגילו.

– אני מאד מאד מחזיק מאגוארו, אבל איפה הוא בדיוק סוחב קבוצה? בסיטי יש לצידו סוללת כוכבים שנותנת לו יתרון מוחלט בכל משחק ליגה כמעט, באלופות הוא לא עשה הרבה ובאתלטיקו (להוציא את העונה האחרונה) הוא אפילו לא היה השחקן המוביל. בייל משחק באותה סיטואציה בדיוק כמו ניימאר ואתה רואה שהוא שחקן הרבה יותר מוגבל וחד ממדי ממנו. ומה בדיוק ההבדל בין הסיטואציה של מולר וניימאר לא הבנתי.
דה ברויינה? אתה חושב שאם תשים את ניימאר כשחקן מוביל בקבוצה צמרת התקפית בליגה התקפית כמו הבונדסליגה הוא לא יעשה מספרים מטורפים?

אתה זכאי כמובן לדעתך, אבל אני מבטיח לך שאם תעמיד היום את כל השחקנים בעולם ל"מכירה פומבית", ניימאר יהיה השחקן השני בשווי שלו בשוק, אחרי מסי (הוא כמובן הרבה יותר צעיר מרונאלדו, רובן וסוארז).

– רויס הוא שחקן בשיא הקריירה (אולי אפילו קצת לפני) שסבל מעונה מלאת פציעות. רוני וריברי הם שחקנים שנמצאים מעבר לשיאם. סיטואציה שונה לחלוטין. רויס פשוט שחקן עצום.

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

ואני שואל אותך ברצינות ולבלי טיפת ציניות: האם על פי הלוגיקה של "הובלת קבוצה", ג'רארד לא אמור להקדים את סקולס? הרי סקולס מעולם לא היה השחקן הטוב ביותר של יונייטד, בעוד ג'רארד היה בשיאו השחקן המוביל של ליברפול, כולל בזכייה באלופות.

אריק 18 באוגוסט 2015

סקולס לא רק היה הכי טוב ביונייטד, בהרבה. להוציא את רונאלדו בעונה אחת, הוא היה הכי טוב בליגה בהרבה.

דורפן 18 באוגוסט 2015

סקולס היה השחקן הטוב ביונייטד בדרך כלל ובקישור תמיד. אני לא אקח דבר מצ׳אבי משום שמסי טוב בהתקפה. אבל חלוץ שני-שלישי נהנה בוודאות משמירה כפולה ומשולשת על חלוץ ראשון ובמקרה של ניימר גם על השני.

נדמה לי שרוייס משחק בליגה של דה ברויינה. הוא לא עשה בה הרבה יותר. מחוץ לזה בנבחרת לא הסתדר לו, באירופה עונה אחת בלבד גדולה. והוא כבר לא ילד פלא – הוא בן 26. הגיע הזמן למשהו.

לא אמרתי סוחב קבוצות – אמרתי משנה את גורלן. בלי אגוארו אין לסיטי שום תואר. בלי ניימאר אין לי מושג אבל נדמה לי שבארסה זוכה בטרבל.

D! פה ועכשיו 18 באוגוסט 2015

אין שום מצב, אף מצב, אפילו לא קטן, שאם תחליף בין ניימר לדה-ברוינה הוא מבקיע 39 שערי ליגה.

דורפן 18 באוגוסט 2015

התפקיד שלו שונה

D! פה ועכשיו 18 באוגוסט 2015

אני לא בטוח שמסי ורונאלדו מביקעים 39 בבונדסליגה.

בני 18 באוגוסט 2015

39 שערים זה לא בליגה הספרדית, זה בכל הטורנירים כולל שלושה שערים נגד אלופת הבונדסליגה. מה ברקורד של מסי ורונלדו נותן אינדיקציה שהם לא יבקיעו 39 שערים בבונדסליגה? הצמד שמסי נתן לבאיירן השנה? שלושת השערים בשני משחקים שרונלדו כבש נגד שאלקה? או ארבעת השערים בשני משחקים מלפני שנה שהוא הבקיע נגד אותה קבוצה? חמשת השערים שמסי הבקיע נגד לברקוזן ב2010? אין דבר יותר מביך מרקורד ההבקעה של מסי ורונלדו נגד קבוצות מגרמניה

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

בבונדסליגה יש פחות משחקים, אבל ממוצע הם יבקיעו יותר- ליגה פחות חזקה ויותר התקפית.

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

סקולס היה השחקן הכי טוב של יונייטד באזור 2003-2005. אולי. לפני כן קין היה חשוב ממנו ומ2006 רונאלדו. וזה לא ענין מנהיגות או יכולת לסחוב קבוצה אלא של הקבוצה שאתה משחק בה- לפעמים יש בה שחקנים יותר טובים ממך.

יש פה ניסיון לקחת את העיקרון של הNBA של חלוקה ברורה בין שחקן שמוביל קבוצה לעומת שחקן שהוא מסייע. בכדורגל הדברים לא עובדים בצורה הזאת.

no propaganda 18 באוגוסט 2015

אבל למה אתה מוציא את הקישור, ההגנה והשוערים מהמשוואה?
האם ניימאר טופ 5 חלוצים? אני לא חושב כך אבל הוא לא רחוק משם, הייתי שם את רויס ואולי גם את לבאנדובסקי לפניו. שים לב שניימאר לא שיחק טוב בעונה שעברה עד שסוארז חזר מהשעיה. וגם במשחק הראשון נגד באיירן, שבו ברצלונה דרסה, הוא אמנם הבקיע את הגול השלישי אבל היה לו משחק חלש, כשרפיניה(שחקן מאוד מוגבל הגנתית) הוציא אותו מהמשחק כעט לגמרי.

דורפן 18 באוגוסט 2015

אני לא אומר שלא. אבל בינתיים הכל על החשבון ואולי וכו׳. בינתיים הוא משחק ליד מסי וסוארז אז השמירה עליו פחותה בהרבה מהרגיל לרמה שלו. אין לי שום אינדיקציה מול העיניים של כמה הוא טוב ככוכב ראשי.

שי 18 באוגוסט 2015

ניימאר מוביל את ברזיל כבר כמה שנים ככוכב ראשי. הוא גם פורח בברצלונה כשמסי לא משחק.

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

כרגיל, אתה כותב בלי שיש לך מושג. ניימאר כמעט לא שיחק בפתיחת העונה שעברה בגלל הפציעה במונדיאל.

no propaganda 18 באוגוסט 2015

למה להכנס לעלבונות?
ניימאר שיחק החל מהמחזור השני(נכנס מחליף) זה היה 31 לאוגוסט.
סוארז חזר במחזור ה9 25 לאוקטובר זה כמעט חודשיים שבהם ניימאר שיחק וסוארז לא.
זה כ10 משחקים כולל ליגת אלופות וגביע, בטח לא מעט.

בכל מקרה, זה לא כזה מעניין. מה שמעניין זה למה אתה לא מחשיב שחקנים שאנים שחקני התקפה?

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

נו, הוא חזר מפציעה די קשה ובאופן טבעי לקח לו כמה משחקים לחזור לכושר מלא. אין פה שום קשר לסוארז. להפך, התקופה החלשה של ניימאר בתחילת 2015 הייתה דווקא במקביל לכניסה של סוארז לעניניים.
ובדקתי. עד החזרה של סוארז מהשעיה הוא כבר שבעה שערי ליגה בשבעה משחקים (כולל לפחות משחק או שניים שהוא נכנס כמחליף) ושני שערים בשלושה משחקים באלופות. אין שום קשר בין מה שאתה כתבת למציאות.

אין פה ענין של "לא מחשיב", פשוט קשה (לי) להשוות תרומה של בלם או שוער לתרומה של שחקן התקפה. אם אתה חושב אחרת, תעשה רשימה משותפת.

no propaganda 18 באוגוסט 2015

אני לא עושה רשמיה מדויקת אבל 15 שחקנים שלדעתי טובים מניימאר:
מסי, רונאלדו, סוארז, רויס, רובן, מודריץ, ראקיטיץ, מסצ'רנו, בוסקטס, אלאבה, לאם, נויר, איבנוביץ(לא לפי היכולת של העונה הזאת אבל היא רק התחילה), וראטי, קייליני.
אלה לאו דווקא ה15 הכי טובים(זה דורש יותר מחשבה) ואין ביניהם סדר. אבל לטעמי כולם טובים מניימאר.
דרך אגב לנושא הפוסט, יש ביניהם שחקן אחד חצי שחור, לא ממש רנסנס.

תוהה בדרכים 19 באוגוסט 2015

רוב השמות שנתת מגוחכים, אבל אני אתעכב במיוחד על שתי דוגמאות שנתת: איבנוביץ' וקייליני.

איבנוביץ הוא חור הגנתי מהלך כבר תקופה, מגן נוראי, שהדבר היחידי שאתה יכול לכתוב לזכותו זה שהוא מבקיע גולים חשובים בהתקפה. תכנס פעם לפורום אוהדי צ'לסי ותקרא מה הם חושבים עליו.

קיילני מגן טוב מאד שרוב אוהדי יובה יכתבו לך שרק בקבוצה שלו בראזלי והעונה גם בונוצ'י היו עדיפים עליו.

סתם זרקת שמות על בסיס כלום.

no propaganda 19 באוגוסט 2015

טוב , אם מה שיש לך לאמר זה טיעונים של ילד קטן א עזוב אין מה לדון. חשבתי שאתה מעבר לזה.

never say never 18 באוגוסט 2015

אני חושב שזה בעיקר בגלל שנוספו אלמנטים של מקצוענות ואימון בכדורגל.
ככל שיכולת תהיה יותר תלויה באימון נכון ובהכוונה, ככה הכישרונות חסרי האמצעים יפחתו וזה יקרה ככל שהמדע יתפתח.

ר.בקצה 18 באוגוסט 2015

ניימאר הוא ממוצא מעורב,

בני 17 באוגוסט 2015

אני ממליץ לך לקרוא את הספר "המטוטלת של פוקו" של אומברטו אקו. זה יפתח לך אפיקים חדשים לגבי יכולת למצוא תבניות חסרות משמעות בכל דבר שתרצה.

יואב 17 באוגוסט 2015

לייק

אריק 17 באוגוסט 2015

היום ישבתי במסעדה אסייתית בחיפה והיו סביבי לפחות 60% נשים.

נשים אוהבות אוכל אסייתי.

אחר כך ראיתי שבסמוך לרכב שלי חונים שני רכבים אדומים.
ישראלים אוהבים רכבים אדומים.
ג'ירוד הוא רבע קזחי לכן הוא אסייתי ובגלל זה ארסנל יקחו אליפות, אם יביאו את מיראלס. בעצם הם לא יקחו. אפילו עם מיראלס כי סיטי היא הדרים טים.

זהבי לך לטוטנהאם 18 באוגוסט 2015

ענק

Gilad 17 באוגוסט 2015

Pulling data doesn't make you less of a racist, and counting up to fifty doesn't really count as pulling data

אסף המושבניק 17 באוגוסט 2015

בהצלחה בדייט!

[נו באמת, תתרכזו במה שחשוב!]

D! פה ועכשיו 17 באוגוסט 2015

צודק.
+2

Yair 17 באוגוסט 2015

מישהו זוכר מה הביטוי כדי לתאר מישהו שמנתח אנשים קודם כל לפי הגזע שלהם?

שי 17 באוגוסט 2015

כי אין ספורט שרואים בו קשר בין צבע עור לבין הצלחה? כי צבע עור לא קשור ולא מסביר רקע סוציו אקונומי?
אולי עדיף לשאול מה הביטוי למי שפוסל את הכותב במקום את הטיעונים שלו.

edgecator 18 באוגוסט 2015

או, נמצא מי שיגונן על בורוביץ'. נקודה למחשבה – יכול להיות שיש הבדל בין הטענה המזדמנת באשר להצלחתם של ספורטאים מגזע מסוים בענף מסוים, לבין הניסיון ליצור הפרדה גזעית כל שני וחמישי על בסיס כלום בפיתה. ובהינתן בסיס כזה, ניתן לתהות האם אין מניע אחר להתייחסות הזו לצבע עורם או מקורם האתני של הספורטאים. זו לא גזענות לפי הגדרתה היבשה, אבל זו בהחלט פרובוקציה מחושבת היטב שעושה שימוש לרעה בנושא רגיש. ולמה נבחר דווקא בנושא כזה לצורך הפרובוקציה? נשאיר את השאלה הזו הפתוחה.

שי 18 באוגוסט 2015

גם אם אני זורם עם כל מה שאמרת, למה שהמניע יהיה דווקא שלילי? אם משהו שיטתי בנושאי הכתיבה של בורוביץ', זה העיסוק בשאלה מה ומי טוב יותר. זה רק אחד מהיישומים שלה.

edgecator 18 באוגוסט 2015

העיסוק הזה מעוגן בעיניי באובססיה לייצר שיח שמתעלם מכל טענה עניינית אפשרית כמתחייב מאופן העיסוק. אז מילא טרייד בין לוקאקו ומיראלס לכל ברצלונה – מנין בדיוק מגיע הצורך לבסס את השיח על מאפיינים גזעיים בהיעדר כל בסיס מינימלי? הנקודה היא שהבסיס הזה הכרחי לכל שיח על מנת שיהיה לגיטימי, וכאשר הבחירה היא בנושא כה רגיש, השיח חסר לגיטימיות באופן קיצוני לכל הפחות, ואולי גם מעורר חשדות כאלה ואחרים.

שי 18 באוגוסט 2015

סטטיסטית ואקדמית אתה צודק. אבל לא כולם למדו סטטיסטיקה וגם אלה שלמדו לא תמיד הבינו. ביחס לטיעונים בפוסטים אחרים של בורוביץ' הבסיס העובדתי כאן הוא רגיל לגמרי ואפילו מושקע, אז אני ממש ממש לא רואה פה משהו מכוון, בטח לא למישהו שכותב בצורה של זרם תודעה.

דורפן 18 באוגוסט 2015

שי – השחקן הטוב בעולם היה שחור לפני ששים שנה כבר -ואחריו לא מעט שחורים הגיעו למעמד הזה וגם יותר לבנים, כי הם רבים יותר. אין כמובן שום רנסנס של שחקנים שחורים כמו שאין דעיכה. אין שום אפליה כלפיהם כמו שאין שום העדפה. אבל מסתבר שבשני מחזורי פרמייר ליג הם כבשו 23 מ-50 שערים. חצי מהשערים של מנצ׳סטר יונייטד נכבשו על ידי שחקנים ממוצא אלבני.

תוהה בדרכים 18 באוגוסט 2015

עובדתית יש דעיכה.

זה קשור לכך ששלוש מארבעת היצרניות הבולטות של שחקנים שחורים מהטופ העולמי בעבר (לצד צרפת)- ברזיל, אפריקה והולנד- נמצאות במשבר מסוים.

משה 18 באוגוסט 2015

שעוד נתון מדהים הוא שחצי מהשערים העצמיים בפרמיירליג נכבשו לטובת יונייטד ע"י שחקנים שחומי עור ששם משפחתם מתחיל ב W.

שי 18 באוגוסט 2015

דורפן – כמובן שאין כאן בסיס לטענה רצינית, אני מתייחס לזה שאנשים ישר עוברים להאשים בגזענות (ועוד שמאלני כמו בורו, שאם כבר יהיה אנטי לבנים).
בחצי גמר יורו 2012 עמדתי בפיאצה דל פופולו ברומא ושמעתי צעקות של 'נגרו נגרו' בזמן שבלוטלי נותן את משחק השיא בקריירה שלו – גם בחלק שלה שעוד לא היה, כמו שזה נראה – וכל עוד דברים כאלה קורים מבחינתי הצלחה של שחורים בכדורגל זה אישיו. אולי לא כזה שצריך לדון בו ולמדוד אותו, אבל כן כזה שיש טעם לשמוח ממנו.

תרנגולת 18 באוגוסט 2015

אנתרופולוגיה

אם כיוונת למילה "גזענות" על הטיותיה, אזי אתה לא יודע מה משמעות המילה.

שי פרנסיסקו 17 באוגוסט 2015

הנה קיבלת! ואפילו לא עברה חצי שעה (למרות האופסייד של קוטינו)

Ofir 17 באוגוסט 2015

Comedy gold

Matipool 17 באוגוסט 2015

מקווה שהדייט היה יותר מוצלח מהמשחק . ברנדן ואן חאל .

ישראל 17 באוגוסט 2015

אל דורפן, או בני תבורי –

אני לא יודע מה הטעם של פרסום הבלוג הזה בבמה הנהדרת של דה באזר, אבל לפחות בשבילי זה וואחד כתם.
כאילו, בכוח להזכיר לנו, גם כשאנחנו בדה-באזר, שיש כותבי ספורט תת רמה? די, באמת

guy 18 באוגוסט 2015

חכיתי שמישהו יציף את זה. מצטרף לקריאה

גיל 18 באוגוסט 2015

על טעם ועל ריח אי אפשר להתווכח אבל מה ההגיון בלקרוא ועוד להגיב בבלוג שהוא בעיניך תת רמה? אי אפשר לקבוע מי ראוי ומי לא על סמך הקוראים. לא חייבים לקרוא כל פוסט פה.

ישראל 18 באוגוסט 2015

אבל זה בדיוק מה שאני אומר, לא?
לא חייבים לקרוא כל בלוג פה, ולכן אפשר באמת להכניס גם את פרימו לאכסניית דה באזר, ובקרוב אופירה בכבודה ובעצמה תקבל כאן מדור. הרי לא חייבים לקרוא.

אבל הרי דה באזר, להבנתי, היא במה לבלוגים איכותיים על ספורט. אז למה שיהיה בה בלוג שמכתים את המרחב הזה?

על טעם ועל ריח? הכל טוב ויפה. על אף אחד אחר כאן בדה באזר לא תשמע תלונות כאלה, פוסט אחרי פוסט. ועוד הוא כותב כאן בתדירות הכי גבוהה (לאחרונה לפחות).

שוב, קטונתי, אבל בעיניי זה כתם לדה-באזר

גיל 18 באוגוסט 2015

ומי קובע מה מכתים ומה לא? כמו בכל בלוג יש לאנשים פוסטים טובים יותר או פחות. דה באזר היא רק אכסניה אבל כל בלוג עומד בפני עצמו. אתה יכול להרשם רק לפוסטים של דורפן למשל ולא לדעת בכלל שבורוביץ' מפרסם פוסט חדש.

אריק 18 באוגוסט 2015

בורוביץ הוא נכס.

ישראל 18 באוגוסט 2015

לגמרי. אבל נכס לדה באזר?

עירן 18 באוגוסט 2015

אכן כך, ואפילו רק אם עבור התגובות לפוסטים שלו.

תiמר 18 באוגוסט 2015

מצטרף לישראל. תחשבו על זה שאם ליואב בורוביץ' היה בלוג באתר משל עצמו (כמו שהיה לדורפן נגיד) מעט מאוד אנשים היו נכנסים אליו. אבל הוא קיבל במה בדה באזר והוא נהנה מהמחדל (לטעמי). אני חושב שיואב בבעיה כי הוא נהנה מכל הצומת לב הזאת ואנחנו נעשה לו טובה אם נפסיק להגיב לו, זה יגרום לו לעשות חושבים.

עידן. 18 באוגוסט 2015

אם לא אוהבים את הכותב, אז באמת לא חייבים לקרוא. ואם כבר להעיר עדיף באופן יותר מכובד (בטח כשאתה מתלונן על רמה של מישהו אחר).

פעם גם אני הייתי מתעצבן לקרוא את בורוביץ (וגם אומר את זה), היום אני מבין שזה פשוט הסגנון שלו. בניגוד לדורפן שאצלו אתה מרגיש שמאחורי כל מילה יש משחבה ומשמעות, אצל בורוביץ יש הרגשה שכשעולה לו רעיון, הוא פשוט ניגש למחשב, מוציא אותו ולוחץ מייד שלח, בלי לחשוב יותר מידי.

לפעמים זה באמת יכול לעצבן, אבל תאמין או לא, מאז שהתחלתי לקרוא את בורוביץ בקונטקסט הנכון, אני מוצא שיש סוג של חן באופן הכתיבה שלו.

עידן. 18 באוגוסט 2015

מכוון לישראל.

תiמר 18 באוגוסט 2015

לעידן, אני חושב שאתה מעריך אותו יתר על המידה

ישראל 18 באוגוסט 2015

למד אותי את הקונטקסט. אני מנחש שזה אומר לקרוא כמה כתבות בוואן, ואז את בורוביץ. זה בטח יוצר אחזשהו סוג של חן בכתיבה.
בשביל לקרוא כתיבה בלי מחשבה אני לא נכנס לדה באזר.
ולא הבנתי מה כאן חסר כבוד. רק שם את הדברים על השולחן.
אומר שוב – לא אני זה שמקבל את ההחלטה איזה בלוג יקבל כאן במה, ולא לי השיקולים. אני רק תוהה מה לבורוביץ ולדה-באזר.

the man 19 באוגוסט 2015

לא מבין מה רוצים ממנו. הוא כולה עוד חופר כמו כולם. חי ספורט מבין ספורט עם מלא זמן פנוי. מה עדיף? שיראה פורנו? אז הוא כותב…אתם מקשקשים על כל פוסט והוא מבסוט. אם לא היה מענין לכם הייתם ממשיכים לקרוא ולהגיב?

Comments closed