הסיפורים של שימי

150px-Shimi_Riger

"לפני שלוש עשרה שנה אני יושב באולם בהרצליה ופתאום מקבל טלפון ממישהי שמדברת אלי באנגלית. היא אומרת לי, שימי, מייקל ג'ורדן על הקו. הוא רוצה לדבר איתך. אמרתי לעצמי זה לא יכול להיות. פשוט לא יכול להיות" – שימי ריגר

 

קוראים לי יוסי כהן, אני חי ונושם ספורט מגיל 6 וכותב עליו מגיל 12. תחילה במקומונים בראשון לציון ולאחר מכן גם שותף להקמת אתר הספורט של וואלה, בתקופה שעוד לא היו פה בכלל אתרים שחושבים לעשות משהו שקשור לספורט. עד היום אני כותב מדי פעם לוואלה ספורט, בעיקר על פוטבול (זו פשוט הדרך היחידה לקבל כניסה למשחקים ביציע העיתונאים, מודה), אני חולה על ספורט אמריקאי ומעריץ של שימי ריגר מילדות. את שימי לא ממש צריך להציג וכל מי שמחובר לספורט צריך לדעת מי הוא. אם לא, פשוט תעברו הלאה.

את שימי אני מכיר מאז שאני ילד אבל אפשר לומר שבעשר השנים האחרונות נעשינו חברים טובים. במשך זמן היכרותנו שימי סיפר לי אינספור סיפורים מעניינים ומרתקים מההיסטוריה הפרטית שלו שמתחילה במנהטן בשנות השישים. מכיוון שאני מת על כדורסל אמריקאי הוא גם סיפר לי המון דברים שקשורים לכוכבי ענק כמו מייקל ג'ורדן, לברון ג'יימס, קובי בראיינט, מג'יק ג'ונסון וועל מאמנים כמו יובי בראון וג'ון קליפרי.

כשמדברים על כדורסל ישראלי אמיתי, שעבורי תקופת הזוהר שלו הסתיימה במעבר בין שנות השבעים לשמונים (עם מיקי-מוטי, אביגדור מוסקוביץ', פיני חוזז, חיים זלוטיקמן, בועז ינאי והדרבים ההיסטוריים באוסישקין ויד אליהו), הוא בכלל מפליא בסיפורים שאף אחד לא שמע עליהם עד היום. וכן דון שמעון מזרחי, יש לנו המון סיפורים עליך ויש מצב שנסתכן בתביעה.

לפני כמה זמן נפל לי פתאום האסימון (אני עתיק מה לעשות. בילדות שלי עדיין השתמשו באסימונים). אמרתי לו – תגיד לי שימי, הוצאת פעם ספר שמספר את כל הסיפורים האלה? אמר לי לא. באותו רגע החלטתי שאני מתאבד על הדבר הזה. לא משנה מה יקרה, אנחנו הולכים להוציא את סיפור החיים שלו ואת כל הסיפורים הנפלאים של המשוגע הזה, שחווה בימי חייו יותר ממה שמאות אנשים אחרים חוו בחיים שלהם יחד. הוא יספר, אני אכתוב את הספר.

החלטנו גם שאנחנו עושים הכל לבד: יושבים, מספרים, כותבים, מעצבים, מדפיסים ושולחים. הספר לא מתוכנן לצאת לחנויות ואלף העותקים שנדפיס מתוכננים ללכת לקהל התומכים בפרויקט. השינוי שעובר על העולם בשנים האחרונות הוא פשוט מדהים. לא סתם סיפרתי לכם שהקמנו את אתר וואלה ספורט בשנת 1999 כי פשוט לא היה כלום. היום אנחנו מופגזים באתרים, בלוגים, פורומים, טוקבקיסטים אינסופיים ומבול של מידע שפשוט כבר עובר לידנו בלי להשאיר חותם.

אז כן, דוקא עכשיו בין מבול הטראש הדיגיטלי, החלטנו יאללה מוציאים ספר. כזה כמו פעם. כזה שמספר סיפורים וחוויות אמיתיות שאינן תלויות זמן ומקום ויכולים לעבור לדורות הבאים. שימי ריגר כבר בן שבעים ואם לא עכשיו, אז מתי?

החלטנו לשתף פעולה עם אתר גיוס ההמונים הדסטארט ולגייס את הכסף מהקהל שצופה ורואה את שימי במשך קרוב לארבעים שנה. בלי העזרה שלכם זה לא יקרה. כל מה שאני מבקש מכם זה להיכנס ללינק הבא:

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=14502

לבחור את התמורה שמתאימה לכם ולהיות שותפים להגשמת החלום הפרטי שלנו. גם עלי (מי שמכיר או קרא אינספור כתבות שלי בוואלה, העיר וביזפורטל) וגם על שימי ריגר הוטחו המון ביקורות במשך השנים. על סגנון הכתיבה והדיבור, על הדעות, על הפרשנות. למרות זאת, אני חושב שלמען המטרה הזו כולם יכולים להניח את הגרזנים בצד ולאחד כוחות. ספרות הספורט בארץ חסרה מדי וריקה מדי ואנחנו מאמינים ש'רק רשת' יהיה ספר נהדר. מה אתם חושבים?

 

יוספוס לעם - אורי אמיתי
היא חוזרת - יוחאי שטנצלר

21 Comments

רוג'רס אהרון 19 באוגוסט 2015

אם המטרה אינה להרוויח כסף, למה לא לעלות את הכל בחינם לאינטרנט?
אם בוער לכם הנושא שסיפוריו של האיש יעברו לדורות הבאים זו הדרך הטובה ביותר.
אגב טרחת לברר מה מהסיפורים נכון והאם יש עובדות לתמוך בו או שהכל על סמך אמונה ברב שמחה?

the man 19 באוגוסט 2015

אני חושב שזה ארון רודגרס לא אהרון רוגרס. אבל מה אני יודע

רודג'רס אהרון 19 באוגוסט 2015

זה בכלל אארון

ערן (המקורי) 19 באוגוסט 2015

מר רוג׳רס, באמת מחמם לב לראות תגובה יפה כמו שלך, ועוד כתגובה ראשונה. כך חיובית, תורמת, מפרגנת, עניינית, נעימה לעיניים. ישר כח!

רודג'רס אהרון 19 באוגוסט 2015

זה בכלל אארון

רודג'רס אהרון 19 באוגוסט 2015

מכיר ומעריך את שימי.
אבל כמו רבים וטובים חלק מהסיפורים הם גוזמאות .

ערן (המקורי) 19 באוגוסט 2015

נשמע אחלה. לא בטוח שכחול בין הסיפורים, אני מקווה ששימי זוכר איך לפני 21 שנה 4 חבר׳ה ישראלים צעירים, אוהדי ניקס, וחובבים גדולים של שימי, פגשו אותו בפאב בתל אביב, הזמינו אותו להצטרף אליהם להקרנת בכורה של hoop dreams בפסטיבל בירושלים, הסיעו אותו איתם, וזוכרים את כל אותו יום כחוויה גדולה מהחיים.

the man 19 באוגוסט 2015

ואני זוכר ששיחקתי נגדו כשהוא אימן את נוער מקווה ישראל. עד היום אני לא שוכח את הצרחות שלו על הסנטר שלהם ג'ינג'י….הוא אייקון

גיל 19 באוגוסט 2015

למה לא לפנות להוצאה מוכרת שתעזור לכם בכל אספקט של כתיבה והוצאת הספר וגם תמכור אותו להמונים? בחיי שאין לי שום דבר נגד פרוייקטים של קיקסטארט אבל ספר שהרבה היו רוצים לקרוא נראה לי הגיוני להוציא במהדורה גדולה יותר ולא מוגבלת, מה עוד שהוא יראה מקצועי יותר.

אלון 19 באוגוסט 2015

אני אומר לך עופר הכל פה הפוך על הפוך

אריק האדום 19 באוגוסט 2015

לכו על "לא רק רשת" כשם לספר.
מבטיח לא להגיש תביעה על הפרת זכויות יוצרים
(-:

חד פעמי 19 באוגוסט 2015

מתחרה ראוי לתואר הצעת השנה :)

ניינר / ווריור 19 באוגוסט 2015

נקווה שהספר יהיה יותר מוצלח מהשאוורמה

omer 19 באוגוסט 2015

או מהפרשנות שלו

ששון 20 באוגוסט 2015

כמו פרצוף שלך

אביאל 19 באוגוסט 2015

ספר ספורט שני השבוע בHeadstart, הראשון הוא ׳מה עשה הנוער?׳, בהצלחה !

יוני (המקורי, מפעם) 19 באוגוסט 2015

האמת, אני בעד ספרי ספורט ולא קניתי. אלף, למה אתם מגייסים 80 אלף? רוב הספרים מגייסים 30-40. ומי רוצה לקנות ספר ב-PDF? ועל מה הספר? מעבר לשימי עצמו. אולי יותר מידע ישנה את חוות הדעת. או טיזר על התוכן ולא מיקוד על האיש.

תiמר 19 באוגוסט 2015

זה קצת בעיה שאתה חבר של בורוביץ..

תiמר 19 באוגוסט 2015

זה קצת בעיה שאתה חבר של יואב..

תותוש פו 20 באוגוסט 2015

אצלנו הפרענקים אומרים על זה ,אוטר גזוקט

אילן 20 באוגוסט 2015

בהצלחה. מעוניין לתמוך אבל אני בחו"ל (ולא רוצה PDF). שלחתי לך מסר אישי.

Comments closed